Salve group

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Salve group

Príspevok od používateľa filip glasa »

Patrí pod Arca capital:

http://www.etrend.sk/osobne-financie/mo ... 73307.html" onclick="window.open(this.href);return false;
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Salve group

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Pekny clanok. Len sa nikde nevyjadruje ze ci je to v jeho firme rovnako alebo inak, len sama nadavanie na konurenciu a trh.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Salve group

Príspevok od používateľa filip glasa »

samozrjme že to nie sú anjeli. Sám predsa tiež odišiel z OVB a odtrhol odtiaľ ľudí. A privíta hocijakých odídencov odinakiaľ, len aby bola produkcia.
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Salve group

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Naco je potom takato medialna prezentacia dobra? Ked nikoho nemenujem, len poviem ze niektori ostatni su zmrdi ale nikoho nemenujem tak co sa stane, to kvoli tomu nejaki ludia pridu do mojej firmy? Alebo skor ide len o medialnu prezentaciu za nejakym inym ucelom?
netrebamenovat
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So 19 12, 2009 10:41 am

Re: Salve group

Príspevok od používateľa netrebamenovat »

Krištofoviš to vždycky vedel :)
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Salve group

Príspevok od používateľa peter977 »

Zo Salve mám osobnú skúsenosť.
Nie z celým predstavenstvom ale jeho veľkú časť poznám osobne.
Krištofovič je tvrdý podnikateľ. Teda je mu jedno, čo kto ako a kedy, dôležitý je obrat a ak nie je obrat tak sa používa silný psychický nátlak (ako v OVB a pod.)
Na tom bohužiaľ už dnes nie je výnimočné nič, no to je len začiatok.
Ak to mám zobrať z profesionálneho hľadiska, keď som sa prvý krát stretol priamo s Petrom a jeho najbližším tímom, mal som pocit ako na prvom školení v OVB (teda keď som prvý krát počul výraz finančný poradca). Ich technické znalosti (teda tých čo riadia firmu) sú žalostné. Aj moja priateľka vie o finančnom poradenstve viac ako oni a to v živote poradenstvo nerobila. Peter je vypočítavý a vie toho dosť, hlavne vie k akej poisťovni treba prehovoriť aby im poskytli "všimné" a nemusel tak financovať Salve z vlastného vrecka. Provízie sú na úrovni OVB, čo je žalostne málo v dnešnej dobe. Keď som u nich povedal slovo analýza, tak ma vysmiali a citujem : "firma si neželá, aby poradcovia okrádali o čas klienta analýzami a výpočtami". Tak isto sa nesmú nazývať veci prvým menom, inak skončíte na koberčeku u Petra (teda k ste na takej pozícií, že si Vás ešte všíma), napríklad ako slovo predaj. Namiesto toho ide o odporúčanie alebo dokonca liečenie.

Systém je jednoduchý. Nový človek príde na pohovor a tvária sa ako že ho nechcú a tie podobné scény. Potom ho pozvú na "školenie", kde mu dajú podpísať sprostredkovateľskú zmluvu, len príde a už dostane pero do ruky. Nežartujem toto sa naozaj deje!
Dostane takzvaného field trénera. Ten s ním dohodne stretnutia, príde ku klientovi pár vetami a trápnou nahražkou na štýl analýzy OVB z 90-tych rokov.
Na mieste (klient ho vidí prvý krát aj s tým cudzím chlapom - trénerom) si zoberú zmluvy, znovu tvrdá podprahová psychológia a ešte mu aj vypracujú finančný plán a predajú mu životnú poistku a úver v Poštovej banke. (Petrov brat je v predstavenstve, tak sa dohodli že cez Salve budú predávať PB), ak ide o bohatšieho klienta, tak sa mu ujdú chuťovky Arca alebo TMR (všetci vieme pre čo) a takto sa ide ďalej.

Toto prosím pekne na prvom stretnutí! V deň prvej "výplaty" tomu chudáčikovi nováčikovi povedia, že za to, že bol s trénerom, tak 50 % z jeho provízií ide trénerovi. Sila, však?
Vychytávkou Salve je aj Bill Peanas, či ako sa volá. Amík, ktorý nemá nič s fin. poradenstvom spoločné ale vytvoril (vraj) v USA jednu z najväčších sietí na MLM (zdravá výživa) na svete a to vraj dokáže zo Salve. Vraj zarába niekoľko 100 000 USD denne ale nikto sa nepozastaví nad tým, prečo trávi svoj čas v SR a prečo si ich neužíva na slnečných plážach pri Floride. Ani im nie je podozrivé týždeň pred vianočnými sviatkami s ním organizujú meeting v "odborovom dome" v Revúcej.

Do Salve prichádzajú rôzny ľudia. Napríklad jeden nemenovaný pán z Fincentra, keď sa prišlo na to, že zobral z Amslica províziu 35 000 € za sľub, že navýšime produkciu a potom to prehral na automatoch. K čomu sa aj priznal mimochodom.

Ste sám? Nevadí, dostanete post riaditeľa (niečo podobné ako BL v OVB) Máte tím, tak ste priamo pod Petrom alebo jeho dokonalou blondínkou (jeho údajne pravou rukou), ktorá sa chváli tým, že vytvorila známe "nákupné spoločenstvo" a potom ju jej spoločník z firmy vyšachoval. Takže vie do firmy doviesť profesionálnych vymývačov mozgou.

Nakoniec chuťovka. Keď som odchádzal z OVB, priznal som si, že tam fungovalo skutočné vymývanie mozgov. Ale v Salve? Neviem či ste videli film o SaveMax firme, no školenia zo Salve vyzerali takto. Nežartujem, myslím to vážne. Objímanie, plač z radosti a gratulovanie si v tom, že sú v tej správne firme, bojové pokriky.

Človek ktorému ide o profesionalitu odtiaľ odíde do mesiaca, keď zistím o čom to je.
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Salve group

Príspevok od používateľa davoo »

Wow, hlavne, že sa na mňa stále usmieva z hospodárskych novín ako seriózny podnikateľ a on robí tento "biznis". Tieto MLM hlúposti... Vlastne teraz som si spomenul, že som kedysi bol na ich stránke a mali tam, že u nich tí najlepší jazdia na ferarri, či také niečo lol. Iný brainwashing. Mi to tak pripadá, že každý druhý už robí nejakého finančného poradcu a to seriózne. Najhoršie povolanie dneška. Človek musí rátať s tým, že mu väčšina priateľov nebude dvíhať telefón, čomu sa ani nedivím samozrejme. Už aj v banke mi medzi dvermi šijú modely na mieru a všetci sú platení od provovízií za predaj a potom to tak vyzerá... Až mám nechuť tam chodiť. Najhoršie je, že v dohľadnej dobe pochybujem, že skončia takéto veci keď tu máme toľko oviec.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Salve group

Príspevok od používateľa filip glasa »

iha, tak to je teda pekny prispevok. Aj by som ho dal do magazinu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Salve group

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

fakt velmi dobre :) aj som sa z chuti zasmial
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Salve group

Príspevok od používateľa Pette »

Bohuzial, jedneho zo 100 nato nalakaju a roky bezia. Smutny pribeh, tito ........ cenzurovane.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Salve group

Príspevok od používateľa peter977 »

Pette napísal:Bohuzial, jedneho zo 100 nato nalakaju a roky bezia. Smutny pribeh, tito ........ cenzurovane.
Filip keby ho dáš do magazínu, tak Ťa Salve ešte zažaluje za ohováranie alebo by dokonca tvrdili (dnes populárnu vetu), že tento článok vytvorila konkurencia...
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Salve group

Príspevok od používateľa filip glasa »

no a? veď to nevadí :D
v diskusii je to presne to isté, len zo nie je tak dobre vidieť, ale inak je to to isté.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Salve group

Príspevok od používateľa peter977 »

filip glasa napísal:no a? veď to nevadí :D
v diskusii je to presne to isté, len zo nie je tak dobre vidieť, ale inak je to to isté.
Tak ak chceš, daj to do magazínu
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"