OVB

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
col_dinky
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 05 09, 2009 1:44 pm

OVB

Príspevok od používateľa col_dinky »

Dobrý deň chcel by som sa vás ludi na tomto fóre ktorý už mate skusenosti opýtať váš názor na OVB . Som ešte študent Stredne Školy :D a samozrejme si ma vyhladol jeden 21 ročný člen OVB bol som u nich na jednom Basic školení celkom sa my tam páčilo aj ich plány atd ale niesom človek zvyknutí vidieť len s 1 strany a snažím sa si o tom najst čo najviac informácii za prípadne príspevky a rady vopred ďakujem .
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: OVB

Príspevok od používateľa filip glasa »

ja si myslím, že asi tak 80% poradcov služobne starších ako 3 roky začínalo v OVB. Neskôr odtiaľ idišli za lepšími províziami, lepším portfóliom služieb, alebo za niečim iným.
Ono to poradenstvo na Slovensku nie je na ktovieakej úrovni, česť výnimkám. A aj keby sme hocakú firmu označili ako najlepšiu v sektore, trebárs aj tú najstaršiu a asi aj najväčšiu (OVB), tak bude len jednooká kráľovná medzi slepými.

Karikatúra práce poradcu je asi takáto:

zlanári ťa kamarát, alebo rodina. Ty začneš pracovať, teda poistíš celú svoju rodinu a nejakých známych. Neskôr to nadšenie opadne, ale ten kamarát čo ťa zlanáril cieľ splnil: počas nadšenia si pre neho (aj pre seba) urobil nejakú tú produkciu.

O 4 roky si pár známych zanadáva čo za "sporenie" to uzavreli, že nedostanú ani to "čo vložili"(je to totiž poistka). Tebe sa z toho bude štikútať, a keď ponamáhaš mozog, tak v pamäti nájdeš zapatrošenú spomienku na krátku úsmevnú epizódku s OVB.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: OVB

Príspevok od používateľa Lobista »

To, ze "poradenske" firmy podobne OVB vyhladavaju ludi velmi mladych a neskusenych je typicke. Potrebuju predajcov, ktori sa v danych produktoch nevyznaju, ale zato generuju velke objemy predajov, z ktorych potom vedenie firmy zije. Proste chlapcov co "drzia hubu a krok" :P . Ale vnutrofiremny marketing vraj maju dobry -- udajne chlapci vedia byt dost presvedcivi na tych skoleniach, takze vyjdes odtial a hned si objednavas Porsche, lebo do roka budes zarabat 300 litrov :P.

Pokial viem, tak maju obmedzenu skalu produktov, z ktorych sa snazia tlacit hlavne tie s vysokymi proviziami. Ale seriozne Ti o tom povedia tunajsi financni poradcovia.
Naposledy upravil/-a Lobista v So 05 09, 2009 3:14 pm, upravené celkom 1 krát.
col_dinky
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 05 09, 2009 1:44 pm

Re: OVB

Príspevok od používateľa col_dinky »

NO hh :D tak to nieje bohviečo :D ďakujem za rady no som zvedavý ale niesom si istý či tam mam isť
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: OVB

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Filip to vystihol celkom presne :)

ja len dodam: daj si pozor aby si vdaka OVB zo seba neurobil vola pred celou svojou rodinou a znamymi (robit zo seba velkeho fin.poradcu po jednom mesiaci a recnit pred celou rodinu v obleku nie je dobra cesta) a rovnako si daj pozor aby si niekoho vdaka obmedzenym informaciam od svojich veducich nepripravil o naozaj velke peniaze
SWIG
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 13 10, 2008 2:14 am

Re: OVB

Príspevok od používateľa SWIG »

Zdravím, ešte taká menšia otázočka na vás pani..píše že je študent strednej školy síce nepíše že či ma za sebou vyučny list spravený ale ako čítam zákon tak mi stále nejde do hlavy ako OVB kaskaderči píše sa v ňom resp. uvádza ak chceš sprostredkovať tak musíš mať minimálne ukončené stredoškolské vzdelanie...by ma zaujímalo ako s takýmito kuriatkami potom OVB robí biznis či to je všetko košer.

Adam.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: OVB

Príspevok od používateľa Lobista »

Myslim, ze v tom zakone je to nejako rozdelene na poradcov a agentov. Poradcovia mozu myslim robit vacsi okruh produktov plus aj nejake ine sluzby. Agenti len nieco dealuju, cize typujem, ze im daju par relativne malo nebezpecnych produktov, ktore moze robit kazdy a budu to do klientov tlacit.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: OVB

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

zmluvu napisu na niekoho z rodiny, vacsinou mama, otec
spako
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 27 09, 2009 11:03 pm

Re: OVB

Príspevok od používateľa spako »

ova ma uz veeelmi zlu povest
folkova
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 01 10, 2009 2:39 pm

Re: OVB

Príspevok od používateľa folkova »

ahojte jednu vec by som Vam povedala OVB maju vela financnych produktov ktore tak okrajovo iba poznaju ja si radsej dam poradit odbornikom ako fuserom
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: OVB

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

folkova napísal:ahojte jednu vec by som Vam povedala OVB maju vela financnych produktov ktore tak okrajovo iba poznaju ja si radsej dam poradit odbornikom ako fuserom
A ako určís, kto je fušer a kto nie? Podla mňa to bežný klient nezistí nikdy. Okrem toho je to veľmi relatívne. Poradca sa môže vyznať v životnom poistení,ale v hypotékach je slabý. Celkovo vyhodnotiť komplexnosť poradcu je veľmi náročné.
Obrázok
spako
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 27 09, 2009 11:03 pm

Re: OVB

Príspevok od používateľa spako »

ekonomicke poradenstvo od 1.1.2010 bude pomaly upadat do minusu lebo vychadza novy zakon o tom ze tuto pracu nebudu moct robit ludia ktory nebudu mat aspon maturitu a 2 rocnu prax z kazdeho oboru (poistovnictvo, investicie, bankovnictvo atd.) a ku predu pojde ekonomicke zivotne planovanie co je o stupen viac ako nejake obycajne poradenstvo pri ktorom uvidite klienta raz a potom uz viac nie. pri planovani je to dlhodobejsi servis pre klienta zo strany toho ekonomickeho "planovaca" lebo klient sa stava jeho na dlhsiu dobu ako len na momentalnu situaciu. ja pracujem vo firme ktore sa zaobera ekonomickym zivotnym planovanim a je to uplne ina liga.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: OVB

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

spako napísal:. ja pracujem vo firme ktore sa zaobera ekonomickym zivotnym planovanim a je to uplne ina liga.
Čo presne znamená v tvojom ponímaní "ekonomicky životné plánovanie" ? A prepáč za impertinentnú otázku, koľko máš rokov ak sa smiem spýtať?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: OVB

Príspevok od používateľa filip glasa »

impertinentnú otázku
a zase utekám pre ten slovník cudzích slov :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"