Odchod OVB

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
netrebamenovat
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So 19 12, 2009 10:41 am

Odchod OVB

Príspevok od používateľa netrebamenovat »

Človek by si bol myslel, že po všetkých tých rokoch, keď mu do hlavy hustia veci ako "si podnikateľ, veci si môžeš robiť sám, rozhoduješ sám za seba je to predsa tvoja výplata, máš tu zabezpečenú kariéru, je to najslobodnejšie podnikanie na svete, si sám sebe pánom" (a mohol by som pokračovať ďalej), že to myslia vážne, a že sú to neni žvásty. Pochopil som ale jednu vec, nech je človek na akéjkoľvek pozícií, dobrý je len vtedy keď z neho "kvapká".

Ak človek jeden mesiac, možno dva nemá také výkony ako mal dva roky nonstop, čakal by podporu od svojho získateľa. Ale to sú asi len naivné predstavy a očakávania.
Máš malý výkon, a už hrozia výpoveďou. Ďakujem len za jedno..a to nie OVB ale sám sebe, že som pochopil, že toto je robota premňa. Ale asi nie v OVB ...

V podsate som založil tento topic len aby som sa vás spýtal, ak niekto odchádza s ovb, môžu mu vyčísliť pokutu? ak je na pozícií GST+. Ďalej ako prebieha prestup ak by človek chcel ísť do inej spoločnosti? Nezahrá tam trošku na nôtu nový zákon, ktorý má víjsť od januára? Myslíte si, že OVB ma perspektívu? Alebo skončí tak ako v iných štátoch? hm hm hm :roll: :?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Odchod OVB

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

tu na fore fungujeme styria poradcovia. Traja z nas boli predtym OVB, jeden Partners, teraz sme vsetci v MFC. Ja som z OVB odisiel cca pred 3,5 rokom a uz vtedy som si myslel o buducnosti tejto firmy svoje. Proste mastodont zijuci novacikov, ktory odrbu svoju rodinu. 95% OVB je na tom odborne velmi zalostne.
.
co sa tyka odchodu, zavisi to na tom ake podmienky ti vytvori tvoj novy "zastresovatel". U nas normalne kontinualne pracujes. V OVB mas vypovednu dobu cca 3 mesiace. A zadrzia ti provizie, nech ti hovoria cokolvek. Ja by som sa s nimi sudil, ale to som ja. Pokuty: hrozia nimi jedine ked si zoberies so sebou aj svojich ludi. Ale vacsina ludi odchadza aj so skupinou. Keby nieco, ozvi sa, mozeme pokecat.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Odchod OVB

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Človek by si bol myslel, že po všetkých tých rokoch, keď mu do hlavy hustia veci ako "si podnikateľ, veci si môžeš robiť sám, rozhoduješ sám za seba je to predsa tvoja výplata, máš tu zabezpečenú kariéru, je to najslobodnejšie podnikanie na svete, si sám sebe pánom" (a mohol by som pokračovať ďalej), že to myslia vážne, a že sú to neni žvásty. Pochopil som ale jednu vec, nech je človek na akéjkoľvek pozícií, dobrý je len vtedy keď z neho "kvapká".
Ak si sa už dostal to stavu,ktorý opisuješ, tak nech to vyzerá akokoľvek je to stav pozitívny. Dôležité je, že už začínas rozmýšlať svojou hlavou a vnímaš systém. O OVB by sme mohli písať veľmi dlho,ale k ničomu to nikdy nevedie až dovtedy, dokým človek nezačne myslieť svojou hlavou.
Ak človek jeden mesiac, možno dva nemá také výkony ako mal dva roky nonstop, čakal by podporu od svojho získateľa. Ale to sú asi len naivné predstavy a očakávania.
Máš malý výkon, a už hrozia výpoveďou. Ďakujem len za jedno..a to nie OVB ale sám sebe, že som pochopil, že toto je robota premňa. Ale asi nie v OVB ...
Ja osobne doteraz nerozumiem ako možu vôbec prežívať poradcovia dnej siete. Neživotné poistenie je minimálne využívané a pritom ide o najistejší a z dlhodobého hladiska bussines budúcsnoti. Kvalitatívne úroveň ostatných obastí je odkázana na samoštúdium a tých,ktori sa o to snažia je miniimum.
Obrázok
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Odchod OVB

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

V podsate som založil tento topic len aby som sa vás spýtal, ak niekto odchádza s ovb, môžu mu vyčísliť pokutu? ak je na pozícií GST+. Ďalej ako prebieha prestup ak by človek chcel ísť do inej spoločnosti? Nezahrá tam trošku na nôtu nový zákon, ktorý má víjsť od januára? Myslíte si, že OVB ma perspektívu? Alebo skončí tak ako v iných štátoch?
Presne ako písal Peto, na tomto fóre sme poradcovia z MFC. Ja som robil v Partnersgroupe chalani OVB
Čo sa týka procesu prechodu. Najpodstatenjšou časťou je tvoje PSP čislo. To musíš ako prvé odhlásiť v NBS. Malo by to za teba urobiť OVB,ale ak chces čo najrýchlejšie fungovať, možes to urýchliť aj ty sam.

Pokutu ti možu dať, ak máš nevyrovnané storna atď. Máš síce v zmluve aj klauzulu,že určitý čas by si nemal robiť poradenstvo, ale to je bezpredmetné dá sa to vyriešiť.

Počas prechodu sa možes vykonávať poradenskú činnosť tiež, ale to by som nechal na osobné stretnutie radšej.

Čo sa týka nového zákona. Sám som zvedavý,čo to spraví s trhom,ale nato by trebalo nové vlákno:)
Obrázok
netrebamenovat
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So 19 12, 2009 10:41 am

Re: Odchod OVB

Príspevok od používateľa netrebamenovat »

No to je svatá pravda. Ono je to divné. Dozvedám sa všeliaké veci o tejto firme a už ma to poviem narovinu nebaví. Nebaví ma ani to ako mi človek, ktorý ma školil neustále hovorí veci o ktorých on sám vie ,že sú to bludy.. Alebo na druhej strane je asi zaslepený celou tou filozofiou. Ach toto proste nieje len tak. Ono mám odísť s firmy v ktorej som pár rokov niečo budoval a mám ísť niekam inam? Alebo tam mám zostať a skúsiť to celé dobudovať? veľa veľa otázok v hlave mám .. hm hm hm
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Odchod OVB

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Nedávno kam k nám prestúpila jedna baba. Mala presne tie isté pocity. Opúštam firmu po dlhšej dobe a aj napriek tomu,že bola presvečená stála ju to veľa sil.

Osobne si mýlsím, že pred tým ako sa rozhodneš by sa mal stretnúť s viacerými ľudmi s viacerých spoločnotí,aby si si sám spravil názor.
Obrázok
netrebamenovat
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So 19 12, 2009 10:41 am

Re: Odchod OVB

Príspevok od používateľa netrebamenovat »

Mimochodom ak si mám vybrať firmu do ktorej by som chcel prestúpiť, tak zrejme jedine MFC...
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Odchod OVB

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Asi každí z nás ti tu odporučí MFC, ale ja by som to nechal na dlšie rozmyslenie a až po stretnutiach by sa mal rozhodnúť. Sám vieš,že prehovárať,motivovať je jediné načo su poradcovia školení (väčšínou),takže najprv si sprav svoj názor sám.
Obrázok
netrebamenovat
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So 19 12, 2009 10:41 am

Re: Odchod OVB

Príspevok od používateľa netrebamenovat »

Názor som si už spravil dávno..nieje to tak, že dneska mi prišlo na um, že odídem...riešim to už dlho :)
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Odchod OVB

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

pri zvažovaní by si mal podstúpiť tieto kritéria:

Kvalitatívne:
- šírka portfólia
- kvalita školení
- reálny obsah poradenstva. t.j čo reálne aj daná firma robí. Odpoveď všetko samozrejme nestačí. Naposledy kolega sedel s jedným z partnersu a po dodatočných 4 otázkach zistil, že daný poradca absolútne zavádza:) až to bolo smiešne. Najlepšie bolo, keď povedal across nerobíme to je len pre bonitných klientov.
- len tak dodatok: V MFC sú dvaja ľudia, ktorí na Slovensku vedomostne pri skúškach v rozsahu vedomostí by obsadili prvé dve miesta, som si tým istý!

Back office:
- dostupnosť zmlúv, ktoré potrebuješ
- možnosť vyžiadania všetkých zmlúv v scane
- databáza všetkého, čo máš uzatvorené
- rýchlosť odpovede ( ideál max jeden deň)

Provízie:
- transparentnosť. Presne vedieť, čo dostaneš a kedy.
- výška provízii. T.j pozerať sa ako je celkový koláč delený. 97% poradcov vôbec nevidí do delenia a štruktúry delenia.

Získateľ:
ideálne človek, ktorý sa ti bude venovať, je to človek, ktorý ti musí sedieť. Tento človek by mal byť ten, ktorý sa tomu venuje full.


Ak budeš mať záujem o stretnutie napíš e-mail.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Odchod OVB

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Ja len dodám, že ešte je dosť dôležité, kde sa získateľ nachádza. Sú síce ľudia, ktorí nepotrebujú ,,šéfa,, ale väčšina ho potrebuje. Keď už na nič iné, tak len na to, aby sa raz za týždeň stretli, pokecali, vypili kávu, pomohli jeden druhému...
Preto je podľa mňa dôležité, aby jeden nebol v Bratislave a druhý v Humennom...

MFc je síce dosť rozšírené, ale stále nemáme niektoré oblasti slovenska pokryté...
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Odchod OVB

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

"netrebamenovat" je GST, takze ten motivujuci by mal byt skor on pre ostatnych. Predpokladam, ze by asi neodisiel sam. Ak si chces prist obzriet MFC "zvnutra" a pokecat o moznostiach, napis.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Odchod OVB

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Peter, ja som bol GST+ a ver, že je problém, že som z TN a najbližší vedúci je z BA, naozaj to osobné stretávanie raz za čas chýba... Nejde možno o motiváciu, ale je to dôležité...
Obrázok
netrebamenovat
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So 19 12, 2009 10:41 am

Re: Odchod OVB

Príspevok od používateľa netrebamenovat »

Jasné, vedúceho treba mať v dohľade...i keď ja som rád keď svojho terajšieho vedúceho nevidím :roll: ide o to ako sa vedúci chová, či vôbec dokáže poradiť, pomôcť aj v osobnom živote nie len v tom pracovnom, či vie počúvať atď. Hold motiváciu potrebuje každý, čo sa týka mňa, tak samozrejme aj ja, no keď motivácia nieje, ale je len demotivácia, tak sa viem namotivovať aj sám čo je super. Mám rôzne nahrávky, filmy atd...mám svoje ciele, takže motivácia z mojej strany nieje problém. Ale keď sa chcem porozprávať je zaujímavé, že radšej sa stretnem s človekom z inej spoločnosti, čo je vcelku zaujímavé však? :D
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Odchod OVB

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

netrebamenovat napísal: radšej sa stretnem s človekom z inej spoločnosti, čo je vcelku zaujímavé však? :D
Nie je to zaujímavé, to je realita :lol: To je dôkaz toho, že už nie si zaslepený. Ja keď som bol ,,hlboko veriaci,, OVBák, o nikom z inej spoločnosti som ani nechcel počuť... Neskôr, ako aj teraz, nemám problém sadnúť s niekym a pokecať. Dokonca, ako píšeš, radšej som sedel s ľuďmi z iných štruktúr, alebo firiem, ako s vedúcim :D
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Odchod OVB

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

clovek od inakadial nema ruzove okuliare. Ak sa casom nedostanes do fazy, ze hlavnym motivacnym faktorom preco robit je to co ti pride na ucet, tz. ze ta to zivi, tak skoncis. Aj keby si mal okolo seba 10 veducich a kazdy den ta bude niekto motivovat, casom to prestane mat efekt.
peter.duris
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 17 02, 2010 6:32 pm

Re: Odchod OVB

Príspevok od používateľa peter.duris »

Zdravim,

Chcem sa spytat ci mate niaku skusenosti s firmou Winnersgroup??
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Odchod OVB

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

uz som o nich pocul. Mali by sprostredkuvavat iba jednu poistovnu. AXU sa mi mari.
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Odchod OVB

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

WinnersGroup poznam osobne vacsinu z nich. Od najvrchnejsieho cez polku manazmentu. Co sa tyka akehokolvek poradenstva a ovladania svojej prace, tak to je velmi slabe. Ale snazia sa to dohnat celkom slusnym marketingom, roznymi bonusmi pre spolupracovnikov a firemnymi autami. Cize kto hlada kvalitu, musi hladat inde. Kto hlada predajnu siet so slusnymi bonusmi pre spolupracovnika moze skusit.
BTW - robia hlavne Amslico
AXU robi Winterian - to je firma, kde boli zakladajuci clenovia WinnersGroup pred tym ako si zalozili tuto firmu.
peter.duris
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 17 02, 2010 6:32 pm

Re: Odchod OVB

Príspevok od používateľa peter.duris »

myslel som to poznanie tak, ze ci ich dobre poznate. A nie tak ze niekto Vám o nich rozpraval a aj to zle...heh
igor
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 24 02, 2010 8:17 pm

Re: Odchod OVB

Príspevok od používateľa igor »

Co sa tyka odchodu z OVB asi by som Ti vedel poradit.
Sam som to nedavno "spachal". Odisiel som z pozicie BL.
Ak mas zaujem : igorkoso@gmail.com
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Odchod OVB

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

kam si odisiel a preco prave tam ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"