Automatizovaný burzový obchodný systém na báze UI

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
CSmartClass
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 25 02, 2007 9:45 am
Bydlisko: Košice

Automatizovaný burzový obchodný systém na báze UI

Príspevok od používateľa CSmartClass »

Hľadám obchodného partnera pre realizáciu a využívanie automatizovaného burzového obchodného systému. Ide hlavne o testovaciu fázu na reálnych historických údajoch burzového indexu - vývoj SW enginu využívajúceho nástroje umelej inteligencie je ukončený a vyhodnotenie po testovacej fáze stanoví reálnu úspešnosť predikcie vývoja - ide o nástroj z oblasti čiste technickej analýzy.

Fáza testovania vyžaduje investičnú podporu. Fáza využívania predpokladá postupný rozvoj systému formou samofinancovania. Projekt predpokladá výbornú predikčnú schopnosť - testovanie na reálnych historických údajoch má za cieľ len overenie predpokladu bez rizika nákladov na priame obchodovanie a zároveň stanoviť reálnu hodnotu úspešnosti.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Napadla ma pri tomto otázka trošku od veci. Nevieš náhodou odkiaľ ťahajú portály dáta o kurzoch rôznych cenných papierov? Myslím na rôzne portály s aktualizovanými databázami kurzov slovenských podielových fondoch, mien, ale aj zahraničných akciách a indexoch.
CSmartClass
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 25 02, 2007 9:45 am
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa CSmartClass »

Predpokladám, že priamo z portálu burzy - ja som ťahal DAX index zo stránky Yahoo v 15 sek. intervalových tickoch intraday obchodov + tam bolo možné okrem kompozitného indexu aj jednotlivé akciové indexy všetkých zložiek - v princípe s tým problém nie je, mám na to urobený vlastný soft - to, čo je však problém je - kde získať obdobné historické údaje? Ak som našiel historické údaje, tak len day by day hodnoty MAX, MIN a pod., ale intraday data som nenašiel - dajú sa však zakúpiť na CD (DAX priamo od Deutsche Boerse - cena by mala byť okolo 2000 EUR/rok) :shock:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

A z toho yahoo to bolo oficiálne, alebo si si to ťahal len tak?
CSmartClass
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 25 02, 2007 9:45 am
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa CSmartClass »

Yahoo to má ako free servis, ktorý poskytuje - viem ale, že existujú aj platené zdroje (zrejme aj na tie historické dáta) - a v prípade priameho obchodovania tieto údaje poskytuje ako servis aj konkrétny broker, cez ktorého obchody realizuješ. Považujem za dôležité testovať historickú úspešnosť na rovnakých údajoch, ako budú tie, na základe ktorých by malo prebiehať obchodvanie v reálnom čase - myslím, že dôvod je viac, než logický.
forexinvestmentz.com
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 09 04, 2007 12:19 am
Kontaktovať používateľa:

AI

Príspevok od používateľa forexinvestmentz.com »

ozvite sa mi, robime aj taketo veci, zaujima ma konkretna uspesnost systemu, na com je zalozeny (umela inteligencia este nie je vsetko, podstatne su teda vysledky), backtest a forwardtest atd...

robim forex, som si isty, ze sa to bude dat dobre aplikovat aj na tomto trhu
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"