zakaz cinnosti

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

zakaz cinnosti

Príspevok od používateľa jurmich »

dobry.

pracoval som pre jednu nemenovanu spolocnost ako "financny poradca" v mlm. praca by ma aj velmi bavila, ale nepacilo sa mi, ze kazde skolenie bolo len o tom ako sa dostat do obyvacky klienta a nasledne mu doporucit vseliek financnictva - izp. ziadne odborne skolenia. plne sustredene len na izp. nezivot robeny cez servisnu siet. minuly tyzden som im posielal ziadost o ukoncenie obchodneho zastupenia. no poslali mi ukoncenie sami s tym ze podla clanku toho a toho nesmiem vykonavat rok cinnost. pocul som ze to dost ludi ignoruje tie dovetky firiem. co vy nato?

mam aj jednu tak povediac zvlastnu skusenost. firma sa menila z xy na xyz. vsetko to iste len nazov iny a aj firma. preco sa velmi uspesna firma (podla nich) meni mi je zahadou. pointa je ze som bol odhlaseny starou firmou z nbs a novou prihlaseny do nbs, ale ja som nikdy nepodpisal ziadne papiere o tom ze prestupujem do novej firmy. nepodpisal som ziadnu ziadost o zapis do nbs. proste nic som nepodpisal. spravili to na navrh managerov (ta uz tiez odisla), ktori mali napisat zoznam mien ludi co prestupuju do novej firmy (teda ktorych chcu). nedoslo tu k zneuzivaniu osobnych udajov? je to normalne konanie?

ako som uz v uvode napisal tak praca financneho poradcu by ma aj bavila a kym som bol v tej firme som mal aj urcitu predstavu, ktora sa zjavne nenaplnila, ale dalej uvazujem nad podobnou pracou. rad by som robil pre nejaku firmu a zacal by som napr nezivotom, uvery a napr prehodnocovanim poistnych zmluv.... mozno mam velmi jednoduche predstavy ale radsej sa na zaciatku poradim ako by som mal skoncit opat v nejakej superfirme....

za akukolvek odpoved vopred dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: zakaz cinnosti

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Pokiaľ sa menil len názov firmy, tak nebola potrebná preregistrácia v NBSke... Zistíte to tak, že si pozriete PSPčko, máte také isté, alebo iné? Ak iné, tak došlo k podvodu, kde pravdepodobne niekto podpísal papiere za Vás.

Každopádne zákaz činnosti je pekný, mal som to v zmluve aj ja a aj ďaľších niekoľko 1000 poradcov z OVB, či PartnersGroup, ktorí teraz pôsobia v iných firmách. Čiže toho sa báť nemusíte ;) Teraz už len nájsť tú správnu firmu, ktorá Vám poskytne komplexné zastrešenie, systém vzdelávania, špičkové provízie a široké portfólio :) To že sa plánujete venovať najmä neživotnému poistenie chválim ;)
Obrázok
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zakaz cinnosti

Príspevok od používateľa jurmich »

nemam tie papiere po ruke, ale najprv mi prislo odhlasenie stareho psp a potom mi prisla nova registracia. cize niekto to podpisal za mna.

viete aj nieco konkretnejsie poradit? myslim ako dalej.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: zakaz cinnosti

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ahoj, "zakazom" cinnosti by som sa velmi netrapil. Co tieto MLM firmy dokazu popisat do zmluv, to je des. Jedno ustanovenie zo zmluvy OVB kedysi chodilo medzi pravnikmi ako "vtip roka".

Ak si chces pokecat o dalsej buducnosti v poradenstve a o tom co kto ponuka, resp. vyzaduje, rad sa stretnem. Ja som z MFC, tuto Martin z Fincentra. Mozem ti to PSP a zmluvu pozriet aj po pravnej stranke, kedze som aj pravnik. K takymto kusim informaciam sa tazko vyjadrit. Ak by aj sfalsovali tvoj podpis, otazka NBS bude: preco si sa neozval hned ako ti prislo nove PSP ale az teraz ?
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: zakaz cinnosti

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Peter, do konca júna som stále z MFc ;)

Jumrich, ak teda prišlo odhlásenie a zmenilo sa aj PSP, tak to musel niekto podpísať... Podľa mňa je ale zbytočné nejak to riešiť, nemáte čo stratiť a ani získať. Zabudnite na to, pokiaľ teda nechcete zájsť do krajností a ťahať niekoho po súdoch...

Spravili, čo nemali, ale odškodnenia sa asi nedočkáte...

Ad ponuky na spoluprácu, tých je niekoľko stoviek :) Otázne je, čo hľadáte... Na Slovensku tak ako neexistuje najlepšia banka, najlepšia poisťovňa, neexistuje ani najlepšia maklérska firma... Treba hľadať kompromisy, resp. je potrebné, aby ste vedeli, čo konkrétne hľadáte (provízie? portfólio? zázemie? vzdelávanie? stabilitu?...)
Obrázok
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zakaz cinnosti

Príspevok od používateľa jurmich »

akoze ja nechcem riesit to zneuzili moje udaje a nieco za mna podpisali. ja chcem mat od nich pokoj. od ich zakazov cinnosti.... ak by nieco na mna skusali tak mozno by som vtedy riesil, ze nech mi daju pokoj, lebo na nich napr podam trestne oznamenie za zneuzitie osobnych udajov.... ak by to bolo mozne. nic ine riesit nechcem. kaslem na nich.

este by som sa opytal. ako by to bolo keby som mal nejake storna napr izp. mohli by odo mna vyzadovat vratenie provizie? nezivot mi vlastne ani nezaplatili....

ohladom buducej firmy.

chcem to robiť popri zamestnani - chcem si privyrobiť
nechcel by som byť do niečoho tlačený
osobne chcem robiť hlavne to čo ľudia potrebujú čiže neživot a popri tom vedieť poradiť v životkach, uvery a popripade reality. chcem tomu rozumiet co predavam....
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: zakaz cinnosti

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Nemusíte sa báť, problémy Vám robiť nebudú...
Ad storno, áno, môžu ho od Vás vymáhať.

Ad nová firma, myslím, že by Vám úplne vyhovovalo MFc, môžem Vám dať kontakt na známeho z Košíc... Najvyššie provízie na trhu pre poradcov, a dajú sa robiť aj reality. Do ničoho Vás nikto tlačiť nebude, lebo školenia sú 4x do roka, inak nič...
Obrázok
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zakaz cinnosti

Príspevok od používateľa jurmich »

za 4x do roka ma nieco naucia? za ten kontakt budem vdacny. tlacenim som myslel to ze mi nebude kazdy den niekto volat kolko mam stretka a kolko izp som spravil a nie kolko skoleni absolvujem :wink: praveze ja sa chcem ucit . mozte mi doporucit este nejaku firmu.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: zakaz cinnosti

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Kontakt Vám posielam do správy...

Ad ďaľšiu firmu, ktorá má síce nižšie provízie ako MFc, no úrovňou školení a vzdelávaním je niekde inde je FinCentrum. Tak aktuálne prechádzam ja, z MFc. No a ani z MFc a ani z FinCentra Vám nebude nikto volať, či robíte, alebo nie :) Ľudia sú tu len takí, ktorí pracovať chcú, je na nich, koľko im stačí :)
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: zakaz cinnosti

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

A kde inde je Fincentrum v oblasti skoleni a vzdelavania :) ? To by som sa celkom rad dozvedel. Ked teda to je dovod tvojho "odchodu" :)
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zakaz cinnosti

Príspevok od používateľa jurmich »

uf najprv som vam poslal pm a az tak som si vsimol ze ste mi uz tu napisal. vdaka za info a kontakt.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: zakaz cinnosti

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

peter.cmorej napísal:A kde inde je Fincentrum v oblasti skoleni a vzdelavania :) ?
Inde ;)
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: zakaz cinnosti

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Kazdemu co jeho jest :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"