Zalozenie fondu

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Draxter
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 14 03, 2019 10:20 pm

Zalozenie fondu

Príspevok od používateľa Draxter »

Zdravim som student na vysokej uz zopar rokov sledujem trh a obchodujem, rozhodol som sa vsak ze by som sa rad posunul trochu dalej a chcel by som zalozit svoj investicny fond kde by si zo zaciatku hlavne znamy mohli investovat a neskor by tento napad mohol prejst aj na sirsiu verejnost.
Kedze pri investovani sa budu podpisovat zmluvy najvacsi problem mi robi pravna forma kedze neviem ci treba mat sro, as alebo mozem vystupovat ako obchodny poradca(treba prax co som sa docital) alebo staci vystupovat ako fyzicka osoba. Nejake rady ?
Za Vase rady a cas vopred dakujem.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Zalozenie fondu

Príspevok od používateľa andre »

Na slovensku na spravu cudzych zdrojov je potrebna licencia OCP, cize to musi byt akciova spolocnost so zakladnym imanim min. 50 000Eur vid. https://www.companyconsulting.sk/blog-6 ... e-cinnosti

V CR sa to da cez s.r.o., pohladaj nedavno to tu popisal JUGGLER v nejakom vlakne.
Draxter
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 14 03, 2019 10:20 pm

Re: Zalozenie fondu

Príspevok od používateľa Draxter »

Ano ten prispevok som cital velmi dobre spracovany....Cize obist to nejak bude velmi tazke alebo az nerealne.
Dakujem za odpoved.
Draxter
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 14 03, 2019 10:20 pm

Re: Zalozenie fondu

Príspevok od používateľa Draxter »

Tak samozrejme obchadzat myslim v zmysle aby to bolo zakonne.Myslím si ze cim skorsie zacnem s niecim tym lepsie mam mnoho casu momentalne tak preco ho nevyuzit prospesne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"