ROMAN ZÁVODSKÝ

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Meno pána Závodského sa k nám dostalo cez vlákno o UP o.c.p. : viewtopic.php?f=6&t=24663

Toto vlákno je určené pre Romana Závodského, ktorý v uvedenom vlákne nakoniec priznal, že robí pre UP o.c.p. viazaného finančného agenta, čo znamená, že pod odborným dohľadom UP o.c.p. sprostredkuje ich produkty za úplatu ( provízie ).

Na verejnosti sa pán Závodský profiluje ako skúsený a odborne zdatný investor, pričom propaguje rizikový forexový produkt ako nízkorizikový produkt vhodný na krátkodobý vklad. Bez problémov taký produkt odporúči 74 ročnej dôchodkyni na držanie úspor ( vid referencie na stránke UP), alebo firme na krátkodobé uloženie hotovosti, pričom v blogu denníka N vôbec nespomína v akom je konflikte záujmov, keď produkt pre UP o.c.p. sám predáva. Myslím si, že aj média ako je SME a Denník N by mali takéto články označovať ako platenú/neplatenú inzerciu.

https://dennikn.sk/blog/2289867/nebanku ... -10-rocne/

Nemám nič proti fantastickému obsahu o finančnej gramotnosti, ktorý pán Závodský šíri, podobne ako ľudia z portálov Finax, papucovyinvestor a peniazesucas. Ale myslím si, že treba kriticky poukázať a konštruktívne rozobrať určité dezinterpretácie ako je nízka rizikovosť obchodovania na páku pri forexe cez CFD, nízku volatilitu do 1%, ktorá je v skutočnosti 4% (za krátke obdobie 1,5 roka), či propagáciu aktívne spravovaných produktov WEM na základe vyfabrikovaných simulovaných grafov na ktoré som dnes narazil pri mojom samovzdelávaní z článkov RZ. To posledné zatiaľ berte z rezervou, kým sa neuistím, že pach ktorý cítim je naozaj smrad.

V jednom som si ale istý. Pán Závodský si naozaj v mnohých veciach protirečí v zmysle porekadla ,,iným vodu káže, sám víno pije,,
Napríklad veľmi pekne píše o dôležitosti poplatkov pri investovaní cez ETF , že musia byť pod 1% p.a., ale poplatky 30% pri produkte UP mu vôbec nevadia.

Najprv tu skúsim naimportovať, alebo nakopírovať doterajšie príspevky ohľadom RZ, potom postupne prejdeme k faktom, číslam , analýzam.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa Rado »

Neviem, ja viem predávať iba to, čomu verím a kde sa viem sám pred sebou pozrieť do zrkadla. Myslím, že je v tomto prípade na tom rovnako lebo sám tam má svoje peniaze. Nevidím tam konflikt záujmov. Pre mňa by to konflikt bol, ak by mal len ETF, ale odporúčal by UP.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rado napísal: Ne 13 06, 2021 10:33 pm Neviem, ja viem predávať iba to, čomu verím a kde sa viem sám pred sebou pozrieť do zrkadla. Myslím, že je v tomto prípade na tom rovnako lebo sám tam má svoje peniaze. Nevidím tam konflikt záujmov. Pre mňa by to konflikt bol, ak by mal len ETF, ale odporúčal by UP.
Lebo nechápeš podstatu konfliktu záujmov. V tom, že je RZ o niečom presvedčený a že tam má svoje peniaze nie je žiadny konflikt záujmov.
Konflikt záujmov vzniká ak vo verejnom záujme, cez mienkotvorné média prezentuješ niečo, za čím stoja tvoje súkromné záujmy (= provízie ).

Citujem podstatu, ked ide o verejných činiteľov, tam sa to najviac sleduje. Ale právne a výkladovo sa to dá implikovať na všetkých, čo ovplyvňujú verejnú mienku.

Skutočný konflikt záujmov zahŕňa konflikt medzi verejnou službou a súkromnými záujmami verejného činiteľa.

Verejní činitelia sú v konflikte záujmov vtedy, keď ich schopnosť byť objektívnymi je narušená ich vlastnými záujmami (napr. finančnými, alebo peňažnými )

Zákon nezakazuje mať konflikt záujmov. Zákon zakazuje to, aby osoba vo verejnej službe konala, ak je v takomto konflikte záujmov.

Ak verejní činitelia čelia skutočnému konfliktu záujmov, musia o tom informovať.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa Rado »

Takže stačí, že uvedie provízie z UP a je vybavené.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa Martin7 »

Rado, predstav si, že by si Závodský každé ráno uviazal kravatu a išiel od dverí k dverám: Dobrý deň, nechcete investovať do UP? Vynikajúce zhodnotenie, dá sa začať s 1000 eurami... Na toto má licenciu. On to robí tak, že sa vykresľuje ako super úspešný dobrodinec, ktorý ponúka možnosť zbohatnúť a ľudia sami chodia za ním. Tu si možno povieš, veď OK, ide nato šikovne. No on sa tvári, že komplexne posúdi tvoju finančnú situáciu a nakoniec ti odporučí ten najlepší produkt pre teba. Ale v skutočnosti každému, alebo takmer každému odporučí ten istý alebo tie isté produkty. A na to nemá LICENCIU. Jedná sa teda o PODVOD. On predstiera, že nepredáva produkt, ale skúsenosti a riešenie. V skutočnosti ale predáva len produkty iných spoločností a z toho má ďalšie provízie. A ešte im zatají riziká a produkty vychváli do nebies. A on aj UP zarobia aj keď klient prerobí.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

Takze pozeram ze pan Juggler mi zalozil osobitne vlakno, tak mi teda mili uzivatelia fora ako-investovat dovolte reagovat slusne a vecne na prezentovane "fakty" z jeho strany.

1. "Priznanie ze som financny agent UP" - prosim Vas ale ved to mam jasne a verejne uvedene v podmienkach mojho webu. Ake ze to bombasticke priznanie ? A nielen UP som tiez ako vidite podriadeny financny agent Swiss Life Select Slovensko pre oblast kapitaloveho trhu. https://www.romanzavodsky.sk/podmienky-vyuzivania/ A dovolte mi vysvetlit, ze inak to vladtne ani nejde ak chce clovek v tejto regulovanej oblasti posobit legalne a v sulade s lokalnou legislativou. Ak som teda chcel riesit osobne financie a investicie ludi okolo mna a zaroven mat moznost ovplyvnit vysku poplatkov inak sa to urobit neda. Ja to ale vobec neskryvam a je to verejne uvedene na mojej stranke.

2."Ale on berie provizie - konflikt" - Ano provizie su sucastou zivota akehokolvek financneho agenta a chapem, ze toto forum je prevazne silne naladene voci nim. Ja v tom nevidim nic zle ak je to win:win pre obe strany t.j. klienta i agenta. Ako som vsak viackrat deklaroval a dal som verejny prislub aj na tomto fore pokojne kazdemu kto sa odkaze na tuto diskusiu zriadim ucet v UP bez cstupnych poplatkov t.j 0%. Mozno potom ludia po case napisu svoje realne skusenosti a vyvazia tuto silne zaujatu diskusiu voci UP.

3. "Nizka volatilita 1% a pritom je to 4% - klamal" - nie pan Juggler neklamal. Moj vlastny ucet UP nie je zalozeny od zaciatku ako napriklad ucet pana Bukoveho - zakladatela a statutara UP (pripajam ho aj sem)
Lubomir Bukový - detailný výpis ( celé obdobie ) .pdf
Vypis prveho uctu UP ktory pan Bukovy zverejnil
(651.33 KiB) 378 stiahnutia
Ten zverejnil celu svoju historiu v podobe viac ako 53 stranoveho vypisu a mate ju moznost analyzovat. K comu Vasi analytici dospeli ? Aka je realna volatilita a drawdown riesenia UP60 ? U mna osobne na mojom UP60 je to skutocne do 1% a viem ze tu mate dalsich ludi co UP zalozeny maju tak nech napisu za seba. Takze nie pan Juggler ako obvykle neklamal som. A teraz dam na druhu stranu volatilitu akcii/ETF hoci stale hovorim ze som zastancom pasivneho investovania pre retail masy a sam mam 3 najvacsiu poziciu v mojom portfoliu v pasivnych ETF. Kolko to bolo minuly rok ? 35% u velkych indexov a u niektorych akcii vyrazne viac ? Upozornujete na to ludi ked tu krizom krazom vidim rady ako si maju zakladat vlastne ucty a investovat sami do ETF ? Ukazujete im ze pri 5 rocnom horizonte pri pasivnom ETF moze clovek prerobit v 20% pripadov podla historie, pri 10 rocnom stale este v 11% ale pri 20 rocnom uz len 0,1% ? Takze asi tolko na temu volatilita 1 vs 4 vs desiatky percent... A to neznamena ze clovek nema investovat, prave naopak ako pisem mal by a mal by zaroven diverzifikovat a vediet spravne vyuzivat financne a investicne produkty. Pretoze UP je uplne ina trieda aktiv ako pasivne ETF investovanie a je vhodne na ine casove horizonty a ucely.

4." On to v pokoji odporuci 74 rocnej babke" - Klamstvo - ziadnemu takemu klientovi som UP neodporucil. Zrejme ste si spojili len recenzie stranky UP ako takej s mojim menom...Prosim prestante s tym je to fakt pod uroven.

5. "Vysoke poplatky UP, WEM a aktivna sprava, smrad a zapach apod." - Ako som uz pisal mate detailne vypisy aj poplatky od p.Bukoveho. Ja vzdy pozeram co zostane mne ako klientovi v cistom po zdaneni. Tak Vas opat vsetkych vyzyvam ako ste tu - napiste mi na kedykolvek likvidnu hotovost produkt co ma lepsie alebo aspon podobne risk/reward ratio aby som nemusel drzat peniaze v banke za 0,000%. Nech je to regulovana sluzba pod dohladom NBS nech vylucime neregulovane nezmysly ala P2P, crypto atd....A predpokladam ze opat bude ticho a nenapisete nic takisto ako vo vklakne o UP. Lebo viete, ze napisat ETF na vlastnom brokerskom ucte je nezmysel, vzhladom na to ako sa akciovy trh kratkodobo moze spravat. Co sa tyka WEM a aktivnej spravy ako som pisal mam tam len par % svojho majetku ale opat fakty hovoria ze vedia urobit kladnu alfu a teda mate z coho tie vysoke popkatky za aktivnu spravu platit. A to ze backtestuju ? A kto nie ? Kazdy o.c.p. Backtestuje a ukazuje jeho strategiu aj na historii. Robi to aj Finax a nemyslim ze je to zle. Stale plati ze 90% aktivnych spravcov neporazi index, nepochybujem o tom je to fakt, takze bud zabudnut na aktivnu spravu alebo hladat tych 10% ci uvazujem nelogicky ?

6. "Vodu kaze, vino pije" - Nie jo to pravda pan Juggler - Vino kazem a vino aj pijem. Vsetky produkty o com pisem na svojich blogoch realne vyuzivam ja osobne. Mam s nimi osobnu skusenost a poznam ich plusy i minusy. Takze ak o niecom pisem velmi dobre viem o com hovorim a nemam problem to aj dokazat. Ja sa neskryvam za anonymne profily a prezyvky. Ludia vedia kto som, kde byvam, ktore su moje firmy, co som v zivote osobnom i profesnom dokazal. Vsetko je to verejne a vedia si to dohladat. Takze ked ma tu hejtuju a osocuju krizom krazom anonymne profily virtualneho priestoru nejakeho fora na baze polopravd, fabulacii a klamstiev, tak krutim len neveriacky hlavou. Ale tak to asi na Slovensku chodi a clovek si urobi nakoniec usudok sam.

Takze opatovne Vas kohokolvek z tohto fora komu "nedavam spavat" vyzyvam, budte rovnako otvoreny ako ja zverejnite svoj profesny background ako mam ja na Linkedin, ukazte Vase portfolio, alebo vystupte z anonymity a stretnime sa osobne v realnom svete a civilizovane a pokojne verejne si veci vydiskutujme a vyargumentujme - pokojne v nejakom webinari. Ludia si potom urobia nazor sami. Moderatori tohto fora sa tu rozhorcuju, ze je clovek financnym agentom, ale uz menej ich trapi, ze tu padaju investicne rady a odporucania hlava nehlava krizom krazom zo stran anonymnych profilov a prezyvok bez toho aby vedeli pozadie o ludoch krorym radia...Nikde ziadny disclaimer, nikde ziadne podmienky fora. Moj pravnik len tak krutil hlavou, ked si cital zopar prispevkov na fore a tych odporucani co tu zaznievali... Ale to uz je asi sucasny virtualny svet a trend...

Na zaver dodam len par slov - je v poriadku mat ine nazory na danu temu. Je v poriadku preferovat isty investicny pristup a zatracovat iny. Malo by sa to vsak diat na baze faktov a argumentov a nie klamstiev, polopravd a fabulacii.

Pekny predlzeny vikend prajem
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

Martin7 napísal: Po 14 06, 2021 4:07 pm Rado, predstav si, že by si Závodský každé ráno uviazal kravatu a išiel od dverí k dverám: Dobrý deň, nechcete investovať do UP? Vynikajúce zhodnotenie, dá sa začať s 1000 eurami... Na toto má licenciu. On to robí tak, že sa vykresľuje ako super úspešný dobrodinec, ktorý ponúka možnosť zbohatnúť a ľudia sami chodia za ním. Tu si možno povieš, veď OK, ide nato šikovne. No on sa tvári, že komplexne posúdi tvoju finančnú situáciu a nakoniec ti odporučí ten najlepší produkt pre teba. Ale v skutočnosti každému, alebo takmer každému odporučí ten istý alebo tie isté produkty. A na to nemá LICENCIU. Jedná sa teda o PODVOD. On predstiera, že nepredáva produkt, ale skúsenosti a riešenie. V skutočnosti ale predáva len produkty iných spoločností a z toho má ďalšie provízie. A ešte im zatají riziká a produkty vychváli do nebies. A on aj UP zarobia aj keď klient prerobí.
Takze takto Martin7

Ak mate podozrenie na pachanie podvodu pripadne mate za to ze konam v rozpore z licenciou prosim rieste to s prislusnymi organmi. Ja osobne sa velmi rad obhajim pred prislusnymi organmi.

Pevne verim, ze to vidite rovnako u seba v suvislosti s obhajenim mojho dobreho mena, ktore bolo podla mna a mojho pravnika tymto Vasim prispevkom poskodene. Niektore tvrdenia z prispevku tu mozu dokonca naplnat podstatu skutku podla par. 373 - Ohovaranie.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa MartinPillar »

:lol: :lol: :lol:
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Po týchto stupídnych kecoch sa pozriem detailnejšie na ten výpis a začnem s tým 1% drawdownom, ktorý už dopredu viem, že nie je počítaný zo skutočných cien na trhu, ale iba z uzatvorených obchodov.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa Rado »

roman.zavodsky napísal: So 03 07, 2021 6:38 am 2."Ale on berie provizie - konflikt" - Ano provizie su sucastou zivota akehokolvek financneho agenta a chapem, ze toto forum je prevazne silne naladene voci nim.
A má im byť naklonené? Poradcu a skúšky spraví kde kto. Všetci, ktorí sú finančne nezávislí žiadne skúšky nemajú a dostali sa tam sami. Kto chce dobre sporiť a nič o tom nevie, nech si vezme poradcu. Kto chce finančnú slobodu, tak nech si vyhrnie rukávy a hľadá leverage. Tú mi finančný poradca, agent nenájde.
roman.zavodsky napísal: So 03 07, 2021 6:38 am Moj pravnik len tak krutil hlavou, ked si cital zopar prispevkov na fore a tych odporucani co tu zaznievali... Ale to uz je asi sucasny virtualny svet a trend...
Právnici sú vôbec najlepší investori akých poznám. Viacerí z nich už úspešne riadili túto krajinu tak, že sa doteraz z toho spamätávame. Možno by sem mohol dať zopár rád a nenechávať si ich pre seba.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa jogo »

roman.zavodsky napísal: So 03 07, 2021 6:38 am 3. "Nizka volatilita 1% a pritom je to 4% - klamal" - nie pan Juggler neklamal. Moj vlastny ucet UP nie je zalozeny od zaciatku ako napriklad ucet pana Bukoveho - zakladatela a statutara UP (pripajam ho aj sem) Lubomir Bukový - detailný výpis ( celé obdobie ) .pdfTen zverejnil celu svoju historiu v podobe viac ako 53 stranoveho vypisu a mate ju moznost analyzovat. K comu Vasi analytici dospeli ? Aka je realna volatilita a drawdown riesenia UP60 ?
Ten výpis sa nedá analyzovať, lebo obsahuje priemerované ceny a neobsahuje dátumy otvorenia obchodov. Preto neviem, či sa neriedia a nevysedávajú otvorené stratové pozície. Čakám, kedy IT splní tento prísľub.
LubomirBukovy napísal: St 16 06, 2021 5:00 pm 1. poziadal som nasho IT aby nam skusil natiahnut pozadovany stlpec navyse. Neslubil mi ziadny konkretny cas kedy to bude ale bude.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

roman.zavodsky napísal: So 03 07, 2021 6:38 am
...je v poriadku mat ine nazory na danu temu. Je v poriadku preferovat isty investicny pristup a zatracovat iny. Malo by sa to vsak diat na baze faktov a argumentov a nie klamstiev, polopravd a fabulacii.
Presne to robíme. Prezentujeme FAKTY a ČÍSLA. Argumentujeme a vyslovujeme názory. Nič nepredávame, nikomu neslúžime. My sme verejnosť. My sme spotrebitelia.

Vy pán Závodský stojíte na opačnom konci barikády. Plne súhlasím s tým, čo napísal Martin. Vy ste sa začal na verejnosti vykresľovať ako super úspešný jedinec, ktorý vie ako úspešne investovať a ponúka svoje investičné rady za úplatu. Áno máte to napísané na Vašej stránke, ale veľmi skryto a čo sa týka pravdy, ľutujem, ale mám rovnaký názor ako Martin - nemáte na to licenciu. Ked tomu nerozumiete, tak sa opýtajte vášho právnika. Ale nech si to naštuduje, lebo žiadny právnik nie je odborník na všetko.

Pre krátkosť času aspoň pár citácii zo zákona:

Finančný agent nemôže vykonávať finančné poradenstvo.

Finančné sprostredkovanie vykonávané podľa zákona č. 186/2009 Z.z. o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve a o zmene a doplnení niektorých zákonov je podnikaním.

Finančný agent v sektore kapitálového trhu poskytuje aj investičné služby prijímania a postupovania pokynov klienta týkajúcich sa prevoditeľných cenných papierov a podielových listov podielových fondov a cenných papierov zahraničných subjektov kolektívneho investovania a ich propagáciu a poskytovanie investičnej služby investičného poradenstva vo vzťahu k prevoditeľným cenným papierom a podielovým listom podielových fondov a k cenným papierom vydaným zahraničnými subjektmi kolektívneho vyjednávania.

Poďme na to z druhej strany...Keby ste mali najvyšší stupeň kvalifikácie, tak nemôžete robiť agenta. Nech si to váš právnik prečíta pozorne:

§ 10 Finančný poradca
(1) Finančným poradcom je osoba, ktorá vykonáva finančné poradenstvo na základe písomnej zmluvy o poskytnutí
finančného poradenstva uzavretej s klientom
(zmluva o poskytnutí finančného poradenstva).

Finančný poradca nemôže vykonávať finančné sprostredkovanie.

(2) Ak v § 11 nie je ustanovené inak, na území Slovenskej republiky môže vykonávať finančné poradenstvo len
finančný poradca.
(3) Slová "finančný poradca", ich cudzojazyčné preklady alebo slová, v ktorých základe sa tieto slová alebo ich
cudzojazyčné preklady vyskytujú, môže používať v obchodnom mene iba podnikateľ, ktorý má udelené povolenie
na vykonávanie finančného poradenstva podľa tohto zákona.

Takže pán Závodský. Aby sme si rozumeli.
Vy nie ste spôsobilý poskytovať investičné poradenstvo za úplatu. Vy ste agent - sprostredkovateľ odborne podriadený dvom obchodníkom s cennými papiermi: UP a Swiss Life Select. Jeden je finančná inštitúcia, druhý SFA.

Vy môžete pod ich odborným dohľadom, na ich zodpovednosť a za úplatu od nich sprostredkovať nasledujúce produkty:
1. Produkty UP o.c.p., a.s.
2. Produkty Swiss Life Select na poli kapitálového trhu:
Amundi Global Funds Distributor, Ltd.
AXA Investiční společnost a.s.,
C-QUADRAT Kapitalanlage AG,
Conseq Investment Management, a.s.,
Cornhill Management, o.c.p., a.s.,
European Investment Centre, o.c.p., a.s.,
IAD Investments, správ. spol., a.s.,
PRVÁ PENZIJNÁ SPRÁVCOVSKÁ SPOLOCNOSŤ POŠTOVEJ BANKY, správ. spol., a.s.

Pán Závodský. Ak sa chceme baviť ako INVESTORI, teda fakt o niečom konkrétnom, či je to výhodné, resp. výnosné MEDZI NAMI, ČO SA O SVOJE FINANCIE STARÁME SAMI musíte sa najprv zbaviť vášho KONFLIKTU ZÁUJMOV: ružových okuliarí, ktoré vám bránia vidieť riziká, alebo nevýhodnosť produktov na ktorých predaji ste finančne zainteresovaný.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa Martin7 »

roman.zavodsky napísal: So 03 07, 2021 6:59 am Takze takto Martin7

Ak mate podozrenie na pachanie podvodu pripadne mate za to ze konam v rozpore z licenciou prosim rieste to s prislusnymi organmi. Ja osobne sa velmi rad obhajim pred prislusnymi organmi.

Pevne verim, ze to vidite rovnako u seba v suvislosti s obhajenim mojho dobreho mena, ktore bolo podla mna a mojho pravnika tymto Vasim prispevkom poskodene. Niektore tvrdenia z prispevku tu mozu dokonca naplnat podstatu skutku podla par. 373 - Ohovaranie.
Zobral som si vašu radu k srdcu a poslal podnet NBS. Ak je tu niekto, kto sa cíti poškodený Romanom Závodským alebo sa mu nezdajú jeho praktiky môže poslať podnet na prešetrenie tu https://regfap.nbs.sk/skusky/podanie
Uveďte jeho ICO 43993770.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

Vazeny Juggler a Martin7

Na uvod tohto mojho posledneho prispevku na tomto vlakne si dovolujem citovat z Vasich velmi strucnych podmienok fora a to viac ze jeden z Vas je zaroven moderatorom tohto fora:

" Ďalej súhlasíte s tým, že nebudete odosielať žiadne útočné, urážlivé, obscénne, vulgárne, ohováracie, nenávistné, výhražné, sexuálne orientované príspevky, používať prihlasovacie meno obsahujúce vulgarizmus alebo posielať a uverejňovať akýkoľvek iný materiál, ktorý môže porušovať ktorékoľvek zákony krajiny, v ktorej sa nachádzate Vy, či v ktorej sa nachádza toto diskusné fórum, alebo medzinárodné právo."

A teraz Vas len poprosim, aby ste si presli svoje vlastne prispevky na tomto linku ako aj na linku k UP a polozili si cisto ludsky otazku. Spravame sa podla tychto podmienok ?

Bohuzial viackrat ste pouzili nespravne argumenty, fabulacie a doslova lzive tvrdenia, o osocovani a urazlivych prispevkoch ani nebudem hovorit to si najde kazdy citatel tohto fora sam - spomeniem preto len niektore:
- uplne vymysleny leverage ratio pri produktoch UP a na tom nespravne postavena cela analyza Jugglera
- verejne obvinenie mojej osoby zo strany Martin7 za spachanie podvodu
- verejne vyhlasenie ze UP a ja ako ich agent zarabame a klienti UP prerabaju, hoci tu opakovane boli prezetovane statistiky dostupne aj na stranke UP
- klamstvo o tom ze som tento produkt "predal" 74 rocnej dochodkyni
- nezmyselne oznacenia mna ako verejnej osoby, co ale vobec nie je pravda - nie som ani politik ani verejne cinna osoba
- obvinenie, ze podnikam bez prislusnej licencie a nasledne ked som poukazal na toto klamstvo sirenie utocnych sprav, ze naopak konam ako agent s licenciou
- obvinenie na koflikt zaujmov a zavadzanie ludi, hoci jasne vo svojich podmienkam webu uvadzam vsetky potrebne argumenty.
- viacere lzive tvrdenia o samotnom produkte alebo firme UP o.c.p. neskor vyvratene.

a mohol by som takto pokracovat dalej, dalej a dalej...screenshoty su spravene kedze tu mame moderatora, co vie podla podmienok fora obsahy prispevkov menit/ mazat a ovplyvnit.

Vacsinou ked sa Vam postavili protiargumenty a poukazali sa na nepresnosti a lzive tvrdenia preslo sa to klasicky z Vasej strany MLCANIM a otvorenim novych "tem". Ziadna sebareflexia, ziadne ospravedlnenie proste mlcanie

Opakujem to opatovne - je uplne v poriadku mat svoj vlastny nazor na investicne nastroje a riesenia. Pluralita nazorov je vzdy na forach tohto typu vitana. Nie je vsak v poriadku verejne znevazovat inu sukromnu osobu a napadat jej dobre meno, osocovat, ohovarat a naposledy i krivo obvinit niekoho zo spachania podvodu. Som naozaj zvedavy, ake dokazy a argumenty bude pan Martin7 prezentovat prislusnym organom. Je totiz treba chapat, ze je uplne v poriadku iniciovat konanie voci mojej osobe na NBS (sam som Vas k tomu vyzval ak mate ten pocit), ak mate na to podozrenie. Je uz vsak daleko za ciarou oznacit niekoho verejne za podvodnika bez tohto, aby ste na to mali relevantne dokazy/argumenty.

Taktiez kedze je zrejme ze viete uplne presne ako ma fungovat financny agent a co je to investicne poradenstvo, ze rovnakym metrom budete teda hodnotit mnozstvo Vasich vlastnych prispevkov na tomto fore, kde odporucate, radite a navadzate / odradzate na konkretny investicny postup, nastroj alebo riesenie. Tiez teda pevne verim, ze na to mate prislusne licencie, lebo tych prispevkov sme tu nasli teda dost. Ono totiz nestaci mat anonymnu prezyvku a Buffetov citat v zahlavi a ohanat sa tym, ze ste spotrebitel, aby ste to mohli robit.

Mrzi ma osobne, ze sa to cele dostalo do tohto bodu, ale ja osobne nebudem iste postupovat v zmysle biblickeho "kdo tě uhodí do pravé tváře, nastav mu i druhou". Ja osobne som pokojny, ferovy a slusny clovek. Nemam chut sa mstit a "vlacit ludi po sudoch". Ale ako som povedal v zmysle biblie sa tu spravat skutocne nemienim a osobne som skor budem zastancom stareho dobreho prislovia "ako sa do hory vola, tak sa z hory ozyva". Pevne verim, ze kedze obaja tak dobre poznate zakony tejto krajiny, tak budete merat rovnakym metrom aj sami u seba a nebudete teda mat problem sa pripadne obhajit v obcianskopravnej, obchodnopravnej pripadne trestnopravnej rovine. Ja budem rad, ak si obhajim svoje dobre meno pre prislusnymi organmi tejto krajiny a taktiez budem rad ak konecne vystupite z anonymity virtualneho priestoru a stretneme sa niekedy v buducnosti pri tychto konaniach osobne zoci voci.

A vyzyvam skutocne vsetkych citatelov tohto fora, aby si nazor urobili komplexne po precitani vsetkych faktov a prispevkov - ak teda nahodou medzicasom nepride k ich editacii / vymazaniu na co ma moderator tohto fora v zmysle podmienok narok.

Dalsie vedenie diskusii v doterajsom duchu osocovania, krivych obvineni, urazlivych prispevkov a znevazovania mojej osoby alebo spolocnosti a produktov UP o.c.p. povazujem osobne za stratu casu a nebudem na ne dalej reagovat. Chcem Vas vsak zaroven tymto verejne vyzvat o upustenie od tohto konania.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

roman.zavodsky napísal: Ne 04 07, 2021 9:22 pm Vazeny Juggler a Martin7

A teraz Vas len poprosim, aby ste si presli svoje vlastne prispevky na tomto linku ako aj na linku k UP a polozili si cisto ludsky otazku. Spravame sa podla tychto podmienok ?
O to isté Vás prosím aj ja. Prečítajte si znova ako ste vstúpili na naše fórum a aké reakcie ste vyvolali. Zamyslite sa aj nad tým, aký rozdiel je medzi prístupom a príspevkami pána Bukového a Vašími. Aj to je dôvod prečo som Vás osamostatnil. Svojími vyjadreniami ste začali škodiť UP o.c.p., čo je v rozpore s tým, že oni by mali mať odborný dohľad nad tým ako prezentujete ich produkty.
roman.zavodsky napísal: Bohuzial viackrat ste pouzili nespravne argumenty, fabulacie a doslova lzive tvrdenia, o osocovani a urazlivych prispevkoch ani nebudem hovorit to si najde kazdy citatel tohto fora sam - spomeniem preto len niektore:
- uplne vymysleny leverage ratio pri produktoch UP a na tom nespravne postavena cela analyza Jugglera
Toto čo tvrdíte vy ja nazývam jedným slovom PREKRÚCANIE. Prezentujete veci tak ako sa vám hodí, nie tak ako boli prezentované. Ja som všeobecne vysvetloval princíp páky vo forexe , pričom som uviedol aká páka sa najčastejšie používa. Pán Bukový potom špecifikoval akú páku používa UP. Je to páka medzi 1:20 až 1:30, takže v ďalších analýzach uvediem priemer 1:25.
Mimochodom, či je páka 1:25, alebo 1:100, alebo 1:10 nič to nemení na podstate veci, že celý systém je založený na vysokom počte obchodov a vysokom objeme, čo umožňuje generovať vysoký objem poplatkov. Aj tento fakt sme si špecifikovali s pánom Bukovým: ide o poplatky vo výške 30% z výnosu. Ak by sme nebrali do úvahy zhodnotenie, tak z výpisu sám vidíte, že účet 10 000 vygeneruje poplatky okolo 1700 €, čo je 17% p.a.
Čo je to proti neprijateľným 1,2% p.a. u Finaxu, že pán Závodský?
roman.zavodsky napísal: - verejne vyhlasenie ze UP a ja ako ich agent zarabame a klienti UP prerabaju, hoci tu opakovane boli prezentovane statistiky dostupne aj na stranke UP
Narovnám Vaše prekrúcanie: nikto netvrdil, že klienti UP momentálne prerábajú. Vy dobre viete, že každý produkt s vysokými poplatkami je nevýhodný predovšetkým v tom, že riziko straty nesú len klienti. Ak systém, ETF, či podielový fond prestane zarábať , poplatky a provízie sa neprestanú účtovať. FEES NEVER SLEEP.

roman.zavodsky napísal: - klamstvo o tom ze som tento produkt "predal" 74 rocnej dochodkyni
Napísal som doslovne: Bez problémov taký produkt odporúči 74 ročnej dôchodkyni na držanie úspor ( vid referencie na stránke UP), alebo firme na krátkodobé uloženie hotovosti

Nikde som netvrdil, že ste niečo ,,predal,, dôchodkyni, ale na stránke UP takáto referencia je a vy pán Závodský všade tvrdíte, že ide o ideálny, nízko rozikový produkt na krátkodobé uloženie hotovosti, ktorý sa zaujímavo úroči !!!
roman.zavodsky napísal: - nezmyselne oznacenia mna ako verejnej osoby, co ale vobec nie je pravda - nie som ani politik ani verejne cinna osoba
Pán Závodský. Prezentujete sa v mienkotvorných médiách ako Sme, Denník N. Máte webovú stránku a facebookovú stránku O SEBE. Nedozvedeli by sme sa o Vás keby tu neprišiel človek, ktorý nám doniesol linky. Jeden celý článok ste napísali o produktoch UP. Ja som nikdy nenapísal že ste politik, alebo verejne činná osoba, ale vysvetloval som princíp konfliktu záujmov. Existuje právny výklad najvyššieho súdu v ktorom sa za verejne činnú osobu považuje každý kto svojím konaním cielene cez verejné média ovplyvňuje verejnú mienku. Aj preto si média potrpia na to, aby sa nedostali do konfliktu záujmov. A nejde len o majiteľov, či akcionárov, ale predovšetkým o obsah, ktorý má byť korektný, nestranný a bez konfliktu záujmov.
roman.zavodsky napísal: - obvinenie, ze podnikam bez prislusnej licencie a nasledne ked som poukazal na toto klamstvo sirenie utocnych sprav, ze naopak konam ako agent s licenciou
Mne osobne nevadí, že vykonávate finančné poradenstvo bez príslušnej licencie. Je to vaša vec.
Šírenie útočných správ, že konáte ako agent? Nie. Pán Závodský. Je to šírenie PRAVDY, ktorú zatajujete vo väčšine vaších článkov a príspevkov.
A ked som ju spomenul zrazu hráte mŕtveho chrobáka - ved vy to máte zverejnenené na Vašej stránke. Akoby vaša stránka bola stredobodom vesmíru, alebo povinné čítanie pre všetkých občanov SR.

roman.zavodsky napísal: - obvinenie na konflikt zaujmov a zavadzanie ludi, hoci jasne vo svojich podmienkam webu uvadzam vsetky potrebne argumenty.
- stredobod vesmíru a povinné čítanie
roman.zavodsky napísal: - viacere lzive tvrdenia o samotnom produkte alebo firme UP o.c.p. neskor vyvratene.
Nič nebolo vyvrátené. Vysoké poplatky sú potvrdené. Páka 1:25 špecifikovaná a vysoký objem obchodov potvrdený. Pozrite sa do vlákna UP, pán Závodský. Ja zatial naozaj neviem posúdiť v čom sa líšia výpisy UP od výpisov WSM robots. Čakáme na výpis skutočných transakcií, lebo to čo sme dostali je rozúčtovanie s mnohými otáznikmi.
roman.zavodsky napísal:
Vacsinou ked sa Vam postavili protiargumenty a poukazali sa na nepresnosti a lzive tvrdenia preslo sa to klasicky z Vasej strany MLCANIM a otvorenim novych "tem". Ziadna sebareflexia, ziadne ospravedlnenie proste mlcanie
Pán Závodský. Zriadil som Vám osobitné vlákno aj s dôvodu, že som sa chcel vyjadriť k Vaším trvrdeniam, ktorými ste mnohým vyrazil dych.
Na jednej strane, nechcel som to písať do vlákna o UP. Na druhej, sorry - DOTERAZ som si na to nenašiel čas. Odmlčali ste sa, myslel som, že na popud UP, tak som to odložil....mám iné dôležitejšie veci. Nie sú to veľmi prínosné veci vyjadrovať sa k vám a okrem toho steťažká povaha, ktorá bude opakovať dookola stále to isté. Aj ked vám produkt UP oči vykole s -4% drawdownom, vy budete tvrdiť že také niečo neexistuje, lebo vo vašom výpise máte iba -1%. Teraz som na dovolenke, takže sa vyjadrujem len narýchlo. Ostatné, ked sa vrátim domov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa andre »

Len sa tu dalej zamotavate vo vlastnych klamstvach.
roman.zavodsky napísal: Št 10 06, 2021 10:24 pm Tak a teraz ked som uz dal reakcie na vsetky prispevky a snad teda poskytol argumenty na stol podme diskutovat.

Povedzte mi teda niekto alternativny nastroj na priklad na ulozenie 6 mesacnej zeleznej rezervy t.j. :
Trieda aktiv = kedykolvek likvidny cash
Regulovany biznis pod dohladom
Garancia Garancneho fondu investicii do 50.000 EUR
Vynos viac ako 5% netto rocne
!! VOLATILITA pohybov do 1% max.
Tento vas prispevok z je mozne najst tu: viewtopic.php?p=148552#p148552

vs. toto tvrdenie v tomto vlakne
roman.zavodsky napísal: So 03 07, 2021 6:38 am 3. "Nizka volatilita 1% a pritom je to 4% - klamal" - nie pan Juggler neklamal. Moj vlastny ucet UP nie je zalozeny od zaciatku ako napriklad ucet pana Bukoveho - zakladatela a statutara UP (pripajam ho aj sem) Lubomir Bukový - detailný výpis ( celé obdobie ) .pdfTen zverejnil celu svoju historiu v podobe viac ako 53 stranoveho vypisu a mate ju moznost analyzovat.

Povodny prispevok bola jasna prezentacia produktu ako takeho. Cize jasny pripad klamlivej reklamy. Nie je tam ani naznak toho, ze ide o prezentaciu vasho osobneho uctu / vypisu.

Ako som uz pisal v 2. vlakne 'Podla mna je taketo spravanie na odobratie tej vasej licencia "viazany financny agent (VFA)", ktorou sa tu "chvastate". A na to som narazal v predchadzajucom prispevku.'




Co sa tyka toho vypisu, plati co napisal jogo "Ten výpis sa nedá analyzovať, lebo obsahuje priemerované ceny a neobsahuje dátumy otvorenia obchodov." Stale cakame na takyto vypis na analyzu.

Nerad by som robil predcasne zavery, lebo z takehoto vypisu je to tazke posudit. Na 99% som si isty, ze volatilita tohto produktu je daleko vyssia ako doteraz prezentovane 4 %. Kedze sa vo vypise a teda aj v grafe prezentuju len zavrene pozicie.



Dalsie klamstvo, ku ktoremu ste za zatial akosi pozabudol vyjadrit som uz tiez pisal v 2. vlakne:
roman.zavodsky napísal: Št 10 06, 2021 10:54 pm Dakujem pekne, ze aspon v casti mojho projektu a prace inych ludi ako Noro Nepela, Tomas Pieruzek alebo Vlado Jurik vidite prinos. A myslim to uprimne JUGGLER. A len dodam ze ja osobne skutocne nepoznam nikoho v oblasti financnii co rozdava nezistne rozumy a know how zadarmo. Bezplatne poradenstvo je chimera a blud - vzdy to niekto zaplati a este klient skonci pri produktoch ako na zaplakanie.
Vy sa sam stylizujete do roli zabezpeceneho dorbodinca, ktory nezistne pomaha ludom s financiami.

A pritom len vyuzivate ich financnu negramotnost. Ocividne je vam "par eur" z provizie prednejsich ako financne zaujmy vasich klientov a ich financna gramotnost.

Cele toto forum funguje na principe nezistnej pomoci vo financnej oblasti, a poznam aj niekolko podobnych projektov na FB.. Cize dalsie verejne klamstvo.



roman.zavodsky napísal: Št 10 06, 2021 3:11 pm Zdravim Vas pani investori. Niekto ma upozornil na fore zlata minca na toto forum a diskusiu o UP. Tak som si to vsetko pozorne precital a idem sa teraz postupne vyjadrit. Zaroven som pozval statutara UP p. Bukoveho nech sa vyjadri tiez lebo niektore otazky su validne, ale inde sa miesaju hruksky s jablkami a inde su tam proste nepravdy a lzi. Som velmi rad ze prisiel a zacneme teda faktami a nie bludmi a poverami. Tak podme teda postupne na to. Budem reagovat na autorov od hore az dole a kedze ste tu snad naozaj zbehli investori ako o sebe tvrdite prisposobim tomu aj slovnik. Tym ze osobne vyuzivam UP rovnako ako profi platformu cez Saxo myslim si ze mam k tomu co realne povedat

Najprv zopar faktov k UP:

10-ročné investičné skúsenosti automatizovaného obchodovania menových párov
❑ Minimálna vstupná investícia už od 1.000,- EUR
alebo pravidelné sporenie už od 30,- EUR /mes.
❑ Zhodnotenie investície vo výške 9-12% p.a. v závislosti od vybraného produktu (PO POPLATKOCH TRANSAKCII) !!!
❑ Neviazané finančné prostriedky - k dispozícii do 2-3 dní od žiadosti o výber
❑ Segregované vlastné majetkové účty klienta u slovenského UP o.c.p.
❑ Vykonávaný dohľad NBS a Garančný fond investícií do výšky 50.000,- EUR
❑ Vzorový účet, zriadenie demo účtu a historické výkonnosti možné sledovať cez stránku UP
z tohoto prispevku viewtopic.php?p=148532#p148532

Dalsie klamstvo. podla grafu ma up80 hodnotu cca. 11100 Eur, keby aj 11200 Eur po 1 a 3/4 roku. To proste nevychadza. Kde je spominanych 9% ?

graf-vykonnosti[1].png

Dalo by sa takto analyzovat dalsie vase prispevky, ale nevidim v tom zmysel. Toto dava dostatocny obraz.

EDIT: thx, Hracik
Naposledy upravil/-a andre v Po 05 07, 2021 10:41 pm, upravené celkom 5 krát.
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 463
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 225 times

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa MiBi »

názor Romana Zaávodskeho na tému potenciálnych pozitív i negatív pasívneho investovania do ETF: https://www.finsider.sk/investicie/nevy ... u-bublinu/
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 30€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa Rado »

MiBi napísal: St 07 07, 2021 11:59 am názor Romana Zaávodskeho na tému potenciálnych pozitív i negatív pasívneho investovania do ETF: https://www.finsider.sk/investicie/nevy ... u-bublinu/
Ja si myslím to isté. :potlesk: Cestujúci nastúpili do vlaku a už sa vezú "no matter what happens". Stačí kúpiť ETF a už si investor. Nemusíš nič vedieť, študovať...také ľahké. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa Martin7 »

Mňa zaujala úplne iná vec. Je logické, že niečo takéto Roman Závodský napíše, ak by stále viac ľudí investovalo len cez ETF tak príde o tučné provízie z nevýhodných produktov.

Najlepší je záver: Autor článku Roman Závodský je investor a bloger. Venuje sa propagácii myšlienky FIRE (Financial Independence Retired Early).

Ďalšie zavádzanie. Prezentuje sa ako investor a bloger a pritom je to v prvom rade predavač finančných produktov. :lol:
Ak by to tam napísal, kto by potom tomu článku veril?

Nie je náhodou IP od MiBi zhodná s IP Romana Závodského?
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Fund
Gold Member **
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 59 times

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa Fund »

...no a ake su teda tie nevyhody ETF?
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa Rado »

Pri rozdelení aktív sú akcie označované ako vysoko rizikové. Dnes sa ukladajú peniaze do ETF ako na termínovaný vklad. Akcie však svoju povahu nezmenili.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja som rád, že tu MiBi dal ten článok. Treba to čítať a diskutovať. Na to sme tu.

Pán RZ nám vo vlákne o UP o.c.p. sám navrhol linky ( aj platené ), kde môžeme čerpať vedomosti, ale hlavne sa presvedčiť, že nemáme do činenia s hocikým:
roman.zavodsky napísal: Št 10 06, 2021 3:28 pm
V prvom rade je vhodné sa teda pozrieť kto som, čo som dokázal a aké sú za mnou reálne výsledky. V dnešnej dobe sa veľa vecí dá o človeku zistiť a dohľadať z verejných zdrojov a sociálnych sietí. Je teda vhodné si v prvom rade pozrieť profesionálny LinkedIn profil človeka a taktiež jeho network a príspevky, čo pomôže dotvoriť celkový obraz o profesnej kariére a skúsenostiach daného človeka. Nech sa páči tu je to k mojej osobe: https://www.linkedin.com/in/romanzavodsky/ a https://www.facebook.com/unikdoslobody

Následne je vhodné pozrieť aj ďalšie sociálne siete a prečítať si prípadne nejaké príspevky, články, rozhovory alebo iné mediálne výstupy - nech viete ako človek rozmýšľa a aké má názory a postoje. Tu je zopár mediálnych výstupov k téme FIRE odo mňa a myslím, že stoja za pár EUR na odomknutie ak aj nie sú free:

REFRESHER
INDEX
FINSIDER

K osobným daňovým priznaniam sa verejne síce nedostanete, ale je vhodné si pozrieť údaje na Finstate alebo ORSR prepojené firmy a ich výsledky. Je však pravdou, že vzhľadom na súčasné daňové zákony, sa niektoré druhy investícií oplatia viac držať na fyzickej osobe ako na špeciálnych investičných spoločnostiach. Na druhú stranu to však dá istý obraz o tom, či ak niečo človek deklaruje to je pravda alebo nie.

Pozerajte reálne recenzie ľudí na Facebooku k danej osobe/stránke a nebojte sa ich aj priamo kontaktovať - osobné referencie sú najcennejšie zdroje informácií a hlavne sa nedajú ľahko manipulovať ako napríklad "fake" recenzie na vlastných weboch: https://www.facebook.com/unikdoslobody/reviews/

Keď už si máte chcieť nechať od niekoho poradiť, nech Vám teda ukáže svoje portfólio a aké reálne produkty / služby využíva. Ja osobne spravujem svoje 7 ciferné portfólio najlepšie ako viem a netvrdím, že mám patent na rozum v oblasti investícií a financií. Iste sa nájdu šikovnejší a skúsenejší ľudia, ako aj iné prístupy. O to ako to vyzerá u mňa osobne som na podelil detailne v tomto blogu: https://www.romanzavodsky.sk/2021/04/04 ... nspiraciu/

Samozrejme, okrem toho aj blogy v denníku N: https://dennikn.sk/autor/romanzavodsky/
a jeho vlastná stránka: https://www.romanzavodsky.sk/

K tomu článku o nevýhodách ETFs poviem toľko, že je zaujímavé, že k indexovým ETF vyjadrujú negatívny postoj práve tí, čo ich vlastným portfóliom NEDOKÁŽU prekonať. Pametáte sa na postoj Petra B. s Infinity k SP500? Pre neho to bol odpad..vôbec nepochyboval, že ho vlastným výberom akcií porazí. Chcel sa so mnou staviť...nuž mohol som vyhrať...ale úprimne poviem, že som aj veril a fandil mu, že to dokáže. Nedokázal.

Daniel G, najznámejší investičný manažér ČR, autor investičných bestsellerov a ,,český Buffett,, ktorý dodnes vedie najstarší hedge fond s AUM odhadujem cca 70 mil. €...v Jednom z jeho dopisu akcionárom vysvetloval presne to isté ako RZ...že nákupmi celého indexu akcií investujeme a dvíhame cenu aj zlých spoločností.

Tieto tvrdenia majú svoju logiku, rovnako ako presvedčenie, že MÚDRY INVESTOR musí predsa vedieť oddeliť zrno od pliev a investovať do najlepších akcií. Je nelogické, aby páni ako Peter B, Daniel G, či korporátny expert Roman Z svojími portfóliami neporazili hlúpe indexové ETF.

Nuž, akokoľvek logicky to vyzerá, život a prax ukazuje presný opak. 95% expertov to nedokáže a hlúpy sedliak v hlúpom a pasívnom indexovom ETF kraľuje.
Ja som nad tým veľa rozmýšlal a nie je to tak ako píšu títo páni. Ked sa prílev peňazí do ETFs zvyšuje a peniaze zo stockpickingu utekajú, je to len preto, lebo SMART money idú tam kde je VÝNOS a často aj menšie riziko. Pozrite sa do môjho podpisu: najmúdrejší a najúspešnejší investor sveta to zhrnul do jednej vety:

,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, Buffett.

Pozrite sa na akcie SP500. Je ich 500. Máte dokonalú diverzifikáciu a najnižšie náklady na svete: 0,04% p.a.
Ako sme videli pri Tesle, vôbec to nebola tutovka, že sa dostane do SP500. A cenu tých akcií vôbec nerobí INFLOW do indexového ETF, ani inflow do iných skupín ETFs (sektorových, odvetvových, tématických, dividendových atd, atd ). Nerobí ho ani STOCKPICKING manažérov fondov, či individuálnych investorov.
Cenu robia všetci účastníci trhu, ale hlavne TRADERI a AOS. Tú dennú likviditu v miliónoch robia oni, ako také včely ktoré večne a neúnavne lietajú medzi úľom a kvetmi a výsledkom je sladký MED. Výsledkom dennej likvidity je OCENENIE KAŹDEJ AKCIE na úroveň, ktorá zodpovedá predstavám trhu ako celku. Ak sa dnes niečo udeje v AMD, ihneď sa to dostáva do ceny...vôbec nezávisi na inflowe cez ETFs, či od stockpickerov. Inflow do ETFs a individuálnych akcií je za účelom investovania = DRŽANIA, ale ocenenie každej akcie robíme všetci spoločne...hlavne tie včely, ktoré okamžite predávajú/nakupujú a robia dennú likviditu a to nazývame, že TRH JE EFEKTÍVNY.

Preto v SP500 nájdete desiatky podcenených akcií, s P/E od 5 do 15.
Nuž ako by sa ináč mohlo stať Intelu, že má P/E 12, alebo slávnemu Goldman Sachs, že má P/E 9 ? Ved predsa hlúpe peniaze cez ETFs ich mali dostať medzi predražené ! A oni sú lacné a podhodnotené !

P.S. Pán RZ má v ETFs len 16% majetku ! Nechcem rozoberať jeho investície, ale cca polovicu má v oveľa rizikovejších assets a podľa mňa zbytočne špekuluje, časuje a presúva. Dlhodobo na to doplatí. Ked som tu dával smutný príklad Petra B a Daniela G...ktorí nakoniec neporazili ani infláciu...tak do tretice všetko najlepšie: RZ má svojím portfóliom a aktivitami našliapnuté underperformovať indexové ETFs.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa Martin7 »

Ten článok nie je v skutočnosti o ETF. Je napísaný kvôli tomuto (v spodnej časti):

Radšej tie peniaze investujem do iných tried aktív, ktoré mi prinášajú lepší pomer rizika a výnosu a hlavne mi pomáhajú dobre a správne diverzifikovať svoje investície.

Je to PR článok. Zmyslom tohto článku je vytvoriť ,,interest" teda záujem, aby sa čitateľ zamyslel, keď bude mať záujem nenútene bez kontaktov vie, že to napísal Roman Závodský a môže si ho vygugliť. Práve že tam nie sú hneď kontakty, je to presvedčivejšie. Hneď po ,,vygúglení" mu hodí jeho stránku, iné jeho články aj tie ,,ospevné rozhovory", dozvie sa aká je to investičná hviezda a potom už len šup s ,,namotaným" klientom do UP o.c.p. :D
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa Rokosák »

JUGGLER napísal: St 07 07, 2021 7:18 pm
Preto v SP500 nájdete desiatky podcenených akcií, s PE od 5 do 15.
Pravda, ale podcenene akcie v kapitalizacnom indexe zavazia relativne menej ako tie uspesne.

Keby ste si kupili vsetkych 500 akcii do portfolia, by ste v rastucom {aj klesajucom?) trhu zaostali za samotnym indexom. Aj preto ma Buffett pravdu.

Diverzifikacia nie je cielom SP500, su tam najvacsie verejne obchodovane firmy, ale iba z USA Americke akcie su z roznych dovodov proti inym precenene. To znamena, ze su sice drahsie, ale aj viac vynasaju.

Vyse uvedene neznamena, ze SP500 nie je dobra investicia. Mne sa paci.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Nie je náhodou aj investovanie cez UP pasívne? Aka pasívne vysedávanie strát? Alebo tam sa to iba “úročí”?
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2217
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 625 times
Been thanked: 369 times

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Prepáč MartinPillar za otázku, ale už si sa na niečo z toho výpisu stihol pozrieť? Aspoň na to čo si písal, že sa pozrieš?
MartinPillar napísal: So 03 07, 2021 9:54 am Po týchto stupídnych kecoch sa pozriem detailnejšie na ten výpis a začnem s tým 1% drawdownom, ktorý už dopredu viem, že nie je počítaný zo skutočných cien na trhu, ale iba z uzatvorených obchodov.
Zdravym
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Pi 30 07, 2021 1:55 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa Zdravym »

Mna zaujalo na stranke Zavodskeho, ze si pyta za poradenstvo nejakych 120 eur za hodinu...s tym ze v disclaimeri k objednavke ma napisane ze aj tak ponukne len produkty up a swiss. Je to typek no :-D ...nemyslim v dobrom :-D

A este sa mi paci, ako sa hada napriec celym internetom, ked mu niekto oponuje. :-D

Asi este nedosiahol to FIRE ked sa tak zenie za kazdym centom. :-D
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

Dobry den,

Posielam kvartalny update k siroko diskutovanej teme UP. Len same fakty, ziadne domnienky, fabulacie a hejty :) Ponuku na otvorenu diskusiu face to face s faktami v rukach na pode UP o.c.p. zial nazorovi oponenti odmietli - nerozumiem preco, ked maju jasno a stoja za svojimi nazormi.

Budem preto pravidelne 1x kvartalne posielat realne vysledky,llebo to je asi najlepsia odpoved na cele toto vlakno. Ak budu nejake otazky pokojne ma kontaktujte cez moju stranku, tuto stranku navstivim presne 1xkvartalne na 1 minutu na vytvorenie takehoto postu. Ako som tvrdil uz pred mesiacmi, je to na trhu unikatne riesenie o to viac ze aktualne celime uz viac ako 5% inflacii a Slovaci nadalej drzia na uctoch viac ako 25 mld. EUR

Nech sa paci realita UP od vzniku a posledne mesiace:

https://drive.google.com/file/d/15QIArj ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1iyeU4F ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1TzfkEu ... sp=sharing

Prajem vsetkym peknu nedelu.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa andre »

Pan Zavodsky nespamujte nam tu diskusiu duplicitnymi prispevkami v roznych vlaknach.

Diskusia k UP o.c.p. je v inom vlakne viewtopic.php?p=151651#p151651

Kde ste sa nam vy ani pan Bukovy viac ako 5 mesiacov neozvali, ked tam padli otazky.



K tomuto vlaknu: co keby ste sa nam miesto posielania s tymto vlaknom nesuvisiach reklamnych materialov konecne vyjadril k Vasim klamstvam ktore ste tu uviedol v suvislosti s UP viewtopic.php?p=149290#p149290
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zdravym napísal: Pi 30 07, 2021 3:04 pm Mna zaujalo na stranke Zavodskeho, ze si pyta za poradenstvo nejakych 120 eur za hodinu...s tym ze v disclaimeri k objednavke ma napisane ze aj tak ponukne len produkty up a swiss.
Pán RZ je expert na vlastné vrecko. Ľudia nám hlásia, že v sporení do ETFs cez EIC im navrhuje založenie manažovaného účtu, kde sa účtuje 1% p.a.

Ako sme viackrát rozoberali, najhoršie poplatky sú tie , ktoré sú účtované KAŽDÝ ROK a z CELEJ SUMY NA ÚČTE.
Suma na účte totiž stúpa, takže poplatky v nominálnom vyjadrení rastú ( 1% p.a pri 10 000 je 100€ ročne...ale pri 200 000 je to už 2000 € ročne )
Zároveň je zničený celý potenciál zhodnotenia, lebo poplatky bránia efektu zloženého úročenia...každý poplatok by sa v budúcnosti mnohonásobne zhodnotil.

Ak my ľuďom radíme EIC kvôli nízkym priebežným poplatkom cca 0,24% p.a, pán RZ im k tomu naúčtuje 1% p.a. pre seba.
Celkový efekt je po 30 rokoch taký, že človek skončí z nižším výnosom minimálne o -25%. Napríklad pri vstupe 20 000 je výnos po 30 rokoch nižší o cca 100 000 €.

Expert na investovanie do vlastného vrecka vyčaruje z pasívnej správy aktívnu a nemá problém účtovať 4 x viac ako EIC, alebo 2,5 x viac ako SLSP.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Pi 03 12, 2021 12:45 am Pán RZ je expert na vlastné vrecko. Ľudia nám hlásia, že v sporení do ETFs cez EIC im navrhuje založenie manažovaného účtu, kde sa účtuje 1% p.a.
Tiež som riešil podobný problém jedného známeho. Poradca mu založil managovaný účet s 1%p.a., navyše mu vybral fondy, ktoré je potrebné nakupovať v USD, čiže je potrebná konverzia meny a dal mu 3% vstupný poplatok.
Známy sa ma neprišiel opýtať, kým podpísal zmluvu, hoci vie, že už 15 rokov som na burze. Ale u nich doma sa slovo burza považuje za synonymum zla, tak sa nesmieme o burze baviť. A tak som sa dozvedel o tej zmluve o pol roka od podpisu. Vôbec nevedel o tom, že ma managovaný fond, že platí konverziu a jeho poradca trval na tom, že to je pre neho najvýhodnejší produkt... Navrhol som mu oželieť tých pár stovák, čo tam poslal a investovať do identických fondov priamo cez XTB bez poplatkov. Prvú časť rady poslúchol, ale druhú časť zatiaľ nerealizoval. :?
Ak taký poradca zoženie 10 klientov a od každého bude mať 1% p.a. a keď z tých 1% p.a. dostane len polovicu ako províziu, tak ma o dôchodok postarané a nemusí investovať ani Euro. :roll:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa Martin7 »

Jogo a z UP produktov si berú 43%!!! zo zisku a účtujú poplatky aj keď klient prerába. Inak povedané len gemblujú na forexe s peniazmi klientov a berú za to zlodejské poplatky a budú ich brať, aj keď bude klient prerábať. Pre nich super biznis a zarobia vždy, pričom klient nesie celé riziko toho gamblingu. RZ píše, ako by ľudia nemali nechávať peniaze na účtoch, ale ich investovať cez neho. Radšej však nech nechajú peniaze na bežných účtoch, ako by ich mali zveriť RZ. Tí ľudia si v skutočnosti nesporia na dôchodok, ale sporia na dôchodok RZ a jeho kumpánom a oni v skutočnosti len gemblujú a ani o tom nevedia.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

Prajem vsetkym ludom dobrej vole vsetko dobre do Noveho roku 2022, zazelat mnoho pevneho zdravia, casu straveneho co najviac podla Vasich predstav a vela vnutorneho i vonkajsieho pokoja a pohody.

Posielam ako som slubil linky na realne vykonnosti rieseni UP o.c.p. za obdobie 09/2019 az 12/2021

https://drive.google.com/file/d/19kfIgR ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/14NyexH ... sp=sharing

Prajem pekny den.
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 463
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 225 times

Re: U.P. o.c.p. - skúsenosti

Príspevok od používateľa MiBi »

Roman Zavodsky sa nedavno pochvalil svojimi investicnymi vysledkami:
Screenshot 2023-12-18 081758.jpg
ale o par prispevkov nizsie uvadza a odporuca ako najlepsiu investiciu FOREX tradingove portfolio

https://www.linkedin.com/in/romanzavods ... ivity/all/
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 30€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: ROMAN ZÁVODSKÝ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pridávam aj tu:
JUGGLER napísal: Po 18 12, 2023 12:11 am
Poďme zistiť, čo sa zmenilo od založenia vlákna, teda za posledných 2 a pol roka.

Na stránke UP im pri stratégii UP60 svieti, že aktuálna netto výkonnosť je 6,71% p.a.
.
UP actual.png
.
.
Vysvetlivky vravia, že je to od začiatku obchodovania teda od 1.9. 2019.
Ono to aj sedí: na grafe vidno, že z počiatočnej sumy 10 000 by sme koncom 11/2023 mali 13175 €. To mi potvrdila aj ROI kalkulačka.

Ak by sme však investovali konca mája 2021, teda ked vzniklo vlákno a tri mesiace potom ako bol UP Smart prezentovaný v blogu Romana Závodského v Denníku N, náš výnos by bol dokopy +6,39% za 2,5 roka (+2,51% p.a.)

Je teda evidentné, že systém ani nebije infláciu. Pán Závodsky v Denníku N prezentoval výnos 7 až 13% p.a. a nízku volatilitu (vraj 1% )
https://dennikn.sk/blog/2289867/nebanku ... -10-rocne/

Záver: Realita od mája 2021 je výnos +2,51% p.a. Volatilita, ktorú vypočítal Andre bola cca 6,3% (riziko straty).
Prílohy
UP stroj na peniaze.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: U.P. o.c.p. - skúsenosti

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MiBi napísal: Po 18 12, 2023 8:27 am Roman Zavodsky sa nedavno pochvalil svojimi investicnymi vysledkami:

Screenshot 2023-12-18 081758.jpg

ale o par prispevkov nizsie uvadza a odporuca ako najlepsiu investiciu FOREX tradingove portfolio

https://www.linkedin.com/in/romanzavods ... ivity/all/
A ktorou časťou sa pochválil, ked píše, že ,,moje hlavné investičné portfólio v rámci Equity držím na Interactive Brokers (cash account samozrejme) a tento rok som teda nadmieru spokojný s tým ako sa to zatiaľ vyvíja. Tým samozrejme nechcem povedať, že takéto výsledky dosahujem každý rok ( to určite nie), ale tiež si nemyslím, že pasívne investovanie je akýsi investičný svätý grál, kde by mal mať investor väčšinu svojho portfólia,,.

Kde je IB? Zamenil tých 16% ETF pasívne cez IB za aktívny gambling?

Majetkové portfólio RZ, ktoré malo slúžiť ako inšpirácia pre verejnosť:

https://www.romanzavodsky.sk/2021/04/04 ... nspiraciu/

Tachyum-Inobat-Isadore: 12,4%
Aktívne manaž.fondy 4%
ETF pasívne 16%
Cash 3,2%
AOS UP: 24%
Reality 33%
Crypto 4,8%

,,Absolútnu väčšinu svojich flexibilne disponibilných zdrojov držím na AOS Saxo. Nízka volatilita (výkyvy cien), nízky drawdown (maximálna strata), rýchla flexibilita (dostupnosť peňazí) a dobré zhodnotenie sú hlavným dôvodom využitia týchto produktov v dnešnej neistej a pre mňa vskutku “zvláštnej” dobe.,,

Škoda že tajomný guru nenapísal k čomu patrí ten obrázok. K akému typu gamblingu, keďže tam vidím 4 drawdowny -20 až -25% ?
To nevyzerá na performance portfólia. Ani pákové ETfs nemajú takú rizikovú krivku.

Ukázal pán RZ výsledok z 2022? Nedoťahuje pán RZ náhodou stratu z 2022? :)

P.S. ,,Český Buffett,, DG sa v 2009 chválil najlepším výnosom HF vo výške +200%.
Ale rok predtým mu fond padol -85%, takže v 2009 len znížil stratu z -85% na -55%. :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"