Zastresenie - spolupraca s maklerskou spolocnostou

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
finrad.info
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pi 28 01, 2011 10:18 am

Zastresenie - spolupraca s maklerskou spolocnostou

Príspevok od používateľa finrad.info »

Zdravim, považujem toto fórum za dostatočne relevantné prostredie pre moju tému. Budem povďačný za akékoľvek konštruktívne pripomienky, resp. ponuky. Ale poporiadku. Som v branži pol roka. Myslím si, že som sa zorientoval pomerne skoro, vďaka životným skúsenostiam v obchode, vrátane toho medzinárodného. Mám 41 rokov a ukončenú náročnú vysokú školu. Nejde mi teraz o chválenie , ale o to, že je na mne zbytočné uplatňovať nejaké naučené motivačné báchorky známe z rôznych školení a ušetríme si tým drahocenný čas v komunikácií. Momentálne som registrovaný ako sprostredkovateľ v spoločnosti AXA, ale je mi už dlhšie jasné, že sa to bije s mojou filozófiou práce finančného radcu. Tá je poskytnúť komlexné riešenia rodinného charakteru. Riešiť potreby klienta - rodiny od A po Z, čo sa týka financií. A nebyť obyčajným predajcom finančného produktu , ktorého budú po 5 rokoch práce preklínať stovky ľudí. .... K svojmu zámeru potrebujem zázemie a tým zázemím by mala byť maklérska spoločnosť, ktorá dokáže splniť moje požiadavky. Ja z mojej strany môžem sľúbiť a garantovať to, že nikdy v budúcnosti nebudem ani len uvažovať nad vytvorením vlastnej maklérskej spoločnosti. Nechcem sa venovať vstupom a byrokracii v tomto procese ale čiste len výstupom , čiže klientele. Nemám s tým absolútne žiaden problém, ak maklérska spoločnosť bude participovať na profite z mojej práce, pokiaľ za to budem dostávať primeranú službu s primeraným ziskom. Takže tá prípadná spolupráca môže byť kľudne aj doživotná. Pokiaľ samozrejme bude trvať obojstranná spokojnosť.

Moje požiadavky na prípadnú spoluprácu:
1. Vlastná nezávislosť - Maklérska spoločnosť (ďalej iba MS) mi nebude nič prikazovať, iba odporúčať. Tí rýchlokvasní odrbávači so životnými poistkami s príkazmi "zhora" degradovali túto prácu pod bod mrazu. MS by mala mať dostatočne široké portfólio, ale konečný výber z neho plne ponechať na uvážení rodinného radcu.
2. Druhotná nezávislosť - MS by sa nemala príliš bratríčkovať s ktoroukoľvek finančnou inštitúcou. Korektné vzťahy áno, ale nie nadštandard, prípadne majetkové previazanie. Lebo vtedy sa potreby klienta odsúvajú na druhú koľaj. Nechcem zažiť prípady, že bude MS využívať nevedomosť klienta.
3. Rýchla a zodpovedná byrokracia - žiadne dokumenty sa nebudú strácať, všetko bude odosielané promptne , najlepšie elektronicky. Ja sa chcem venovať poradenstvu a nie vypísovaniu zmlúv.
4. Kvalitné školenie - zažil som si tie motivačné drísty. Ja sa dokážem namotivovať aj sám a zvoliť si sytém práce, ktorý bude vyhovovať mne osobne najviac. Potrebujem kvalitné odborné školenie produktov , kde bude zrozumiteľne vysvetlené aj to, čo je maličkým písmom vo VPP. Dá sa síce aj to poriešiť samoštúdiom, ale človek je od prírody tvor lenivý a potrebuje aspoň proforma nabudenie na zdvihnutie zadku.
5. Provízny systém - mám v pláne vybudovať aj štruktúru, ale nie masívny MLM typu OVB. Na podrobnosti tu nie je priestor , ale je premyslený u mňa podrobnejšie.
6. Kvalitný softvér , databázové systémy, kalkulačky a pod., problémy riešiť online na počkanie. Ja si k tomu potrebné vybavenie zabezpečím aj sám, som IT nadpriemerne zdatný. Požadujem len od MS, aby mi mal na druhom konci drátu aj kto odborne poradiť. Preferujem tímovú prácu, postavenú na serióznom základe. Mňa môže niekto odrbať iba dvakrát - prvý a zároveň poslednýkrát.
7. Analýzy - mne stačí pracovať s výstupmi z analýz, nepotrebujem mrhať čas podrobnosťami, avšak zdroj analýz musí byť pre mňa dostatočne dôveryhodný.
8. Dlhodobosť - starostlivosť o klienta nesmie končiť skasírovaním provízie. A v prípade problémov dávať od neho ruky preč. Vieme všetci, prečo je na trhu toľko MS. Minimálne polovica z toho sú podvodníci. Táto činnosť je presne to, čo chcem robiť do konca života, takže na mňa krátkodobý rýchly profit príliš nefunguje .
9. Nepožadovať výhradnosť - ak bude odomňa MS vyžadovať exkluzivitu, znamená to, že si neverí. Nevidím praktický dôvod spolupracovať s desiatkami MS, ale pokiaľ nedokáže MS vykryť dostatočne nejakú oblasť , niet dôvodu, aby bránila v spolupráci s inými subjektami.

Toto sú len základné podmienky , požiadavky spísané narýchlo. Pokiaľ sa niekomu budú zdať samozrejmé a splniteľné, uvítam prípadnú spoluprácu. Vopred upozorňujem náboristov, že firmy so štruktúrou ako OVB či AWD nemajú u mňa šancu. Nechávam tu na seba iba taký nárazový antispamový kontakt , serióznejšie kontakty poskytnem až v prípadných odpovediach. Nebránil by som sa, keby sa k týmto myšlienkam rozvinula aj prípadná verejná diskusia. Zaujímajú ma aj iné pohľady, a kľudne aj od OVBakov. Ale konštruktívne, bez osočovaní ...
Kontakt : chipfeeder@azet.sk
finrad.info
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pi 28 01, 2011 10:18 am

Re: Zastresenie - spolupraca s maklerskou spolocnostou

Príspevok od používateľa finrad.info »

Na zaklade mojich poznatkov a analyz som si vyhliadol predbezne zatial 5 spolocnosti - FC, MFC, WWM, IA, Lafin . Avsak nic nie je z mojej strany definitivne uzatvorene, ved cely zivot je dynamicky a musi reagovat zakazdym na novovzniknute udalosti. Takze sa rad oboznamim aj s novymi ponukami. Akurat nedavam priestor firmam ako OVB, AWD, MBI , PG z dovodu nevhodne strukturovaneho motivacneho multilevelingu. Mam uz nejake zivotne skusenosti za sebou a nepotrebujem stracat cas prechodom cez pociatocne struktury s vidinou kreslenia vzdusnych zamkov ... Chcem podpisat serioznu dohodu so serioznou spolocnostou a pustit sa v klude do poriadnej prace .
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zastresenie - spolupraca s maklerskou spolocnostou

Príspevok od používateľa filip glasa »

a prečo nerobiť tú činnosť na vlastné triko?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Zastresenie - spolupraca s maklerskou spolocnostou

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

filip: lebo je s tym na mraky administrativy, povolovaciek a pod. Dalsia vec je, ze ty sam dostanes nizsie provizie ako firma s objemom.

finrad: velmi pekne popisane poziadavky. Mozno som tak presne definovane poziadavky este ani nevidel. Co sa tyka tych firiem, ktore spominas, myslim ze najlepsie dokazu tvojim poziadavkam vyhoviet MFC a FC. Vo FC skor urcite struktury. Lafin a WWM urcite nie, IA moc nepoznam.

Ak sa chces dozvediet podrobnosti k MFC, som k dispozicii. Porovnanie provizii a funkcnych stupnov ti mozem poslat aj na mail. Mozeme sa kludne stretnut, mozes sa pozriet ako to u nas funguje, spytat sa ludi od nas co ta zaujima. Odkial si ?
finrad.info
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pi 28 01, 2011 10:18 am

Re: Zastresenie - spolupraca s maklerskou spolocnostou

Príspevok od používateľa finrad.info »

presne ako pise Peter, ja som uz jednu obchodnu firmu (mimo branze) vlastnil , viem co ta administrativa obnasa. Plus poistenie za skody, povinne licencie, uctovne a pravne veci a pod. ... Jednoducho, ja velmi rad odvediem cast profitu z mojej prace maklerskej spolocnosti aj s jej primeranym ziskom za tuto sluzbu, ak ma od toho vsetkeho odbremeni ....

Peter, posobim na vychod od KE, momentalne mam stalu kancelariu v HE. Mensie aktivity aj v KE a TV. Zatial nemam v plane vycestovat na zapad, ale rad sa stretnem s kymkolvek, kto v tejto oblasti nieco zaujimave nacrtne ... Z nezavazneho stretnutia este nikdy z nikoho neubudlo :)
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Zastresenie - spolupraca s maklerskou spolocnostou

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Filip, je hlúposť zakladať v tomto smere firmu o 10tich luďoch. Štandardne si firma berie 20% z provízii, tak je tomu v FC a aj MFC. Pokiaľ by si si hneď dokázal vybojovať také isté provízie, čo určite nedokážeš, najmä nie u bánk, tak by si mal o 20% viac. No musel by si si zastrešiť administratívu, zabíjať čas dohadovaním podmienok, mať nejaké pracovníčky na centrále. Naozaj to za tých 20% nestojí. Ono sa to oplatí vtedy, ak máš v tíme 100 a viac ľudí. Dovtedy nie.

Finrad, my spolu už mailujeme, takže môj názor poznáš.
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Zastresenie - spolupraca s maklerskou spolocnostou

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

hm, tak ti rovno poviem aj jednu nevyhodu. Na vychode mame dost slabe zastupenie, takze je tam aj malo skoleni. Skolenia byvaju pravidelne v Bratislave a potom velke skolenia sme si zvykli chodit do Besenovej. Uz to chvilu vyzeralo, ze sa na vychode rysuje nejake slusne, odborne zdatne zastupenie, ale chlapci nakoniec zistili, ze oni radsej sutaze a motivacne skolenia a az tak im nevadia nizsie provizie, tak sa pobrali do FC. Musel by si byt dost samostatny, ak by si chcel pod nami fungovat.

veci mozeme poriesit aj cez maily, skype, aj ked samozrejme osobne stretnutie je osobne stretnutie. Porovnania ti mam poslat na ten spam mail, co si dal v prvom prispevku ?
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Zastresenie - spolupraca s maklerskou spolocnostou

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Peťo, v FC nie sú nižšie provízie ako v MFC, ak berieš priemer produktov a nie len životky...
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Zastresenie - spolupraca s maklerskou spolocnostou

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ak mas nejake porovnanie, tak mi ho kludne posli :)
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Zastresenie - spolupraca s maklerskou spolocnostou

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Provízny základ za hypotéku v MFC je 0,72% plus bonus 0,2% pri splnení určitých podmienok. Provízny základ pri hypotékách vo FC je 1,2% (bez akýchkoľvek podmienok). Chceš to ešte podrobnejšie? ;)
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Zastresenie - spolupraca s maklerskou spolocnostou

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

no posli, nech si porovnam banky :)
niznansky
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 28 01, 2011 6:08 pm

Re: Zastresenie - spolupraca s maklerskou spolocnostou

Príspevok od používateľa niznansky »

martin cakal som ze napises iba hypoteky :) ostatne ako vies mame vysoko nad FC co sa tyka beznych poradcov (ludia s vykonom 300-2000 eur napr).....zhruba o 25-35 percent viac...

a v hypotekach mame odlisnu strategiu, neplatime bonus poradcom ktori spravia menej ako 3 hypoteky do jednej banky rocne. Cize ano ak sa poradca nevenuje hypo a spravi 1-2 rocne tak mame cca provizie rovnake pre poradcov, resp FC o chlp vyssie ....

ak je clovek ale aktivni a spravi min 3 tak ma proviziu vyssiu ako vo FC....a to este nepocitam samozrejme prispevky na kancelariu vo vyske 7 percent z obratu mesacne, co robi slusnu cast prijmu ak ma niekto naklady na kancelarie

ale ak sa niekto ma rozhodovat ci mfc alebo fc musi si zodpovedat ci je mlm pozitiv alebo negativ....ty vies z vlastnej skusenosti ze ti vyhovuje iny styl ako je u nas, mfc je pre ludi co su samostatni a vedia co chcu, fc je nadstavba ovb s jeho muchami
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Zastresenie - spolupraca s maklerskou spolocnostou

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Uz to chvilu vyzeralo, ze sa na vychode rysuje nejake slusne, odborne zdatne zastupenie, ale chlapci nakoniec zistili, ze oni radsej sutaze a motivacne skolenia a az tak im nevadia nizsie provizie, tak sa pobrali do FC.
Peter to si teraz vyrazne zjednodusil. Vies dobre, ze tam boli dalsie 3 dovody, ktore boli pre mna dolezitejsie ako Tebou spominane sutaze a motivacne skolenia. Nechcem ich tu verejne rozoberat, ale nabuduce si tieto zjednodusenia prosim odpust :wink:
duku
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Pi 08 10, 2010 11:10 am

Re: Zastresenie - spolupraca s maklerskou spolocnostou

Príspevok od používateľa duku »

mohamed a hora...

myslim si, ze by ste mohli obetovat 1 den a navstivit finrada v jeho domacom posobisku hmmm ? :wink:

krasny finradov uvod, pracujem v obchodnej sfere a citat takyto prispevok od potencialneho distributora - trebars - je priam balzam na obchodnikovu dusu, ten chlapik zda sa ze vie co chce a aj co nechce a ma aj zdrave sebavedomie 8)


:twisted: asi sa tu schyluje k peknemu FLAMEWARU :twisted: :lol:
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Zastresenie - spolupraca s maklerskou spolocnostou

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

vratko.michalik napísal:Peter to si teraz vyrazne zjednodusil. Vies dobre, ze tam boli dalsie 3 dovody, ktore boli pre mna dolezitejsie ako Tebou spominane sutaze a motivacne skolenia. Nechcem ich tu verejne rozoberat, ale nabuduce si tieto zjednodusenia prosim odpust :wink:

noooo .. myslim, ze az tak daleko od pravdy nie som :) ale mas pravdu, rozoberat to tu nemusime
finrad.info
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pi 28 01, 2011 10:18 am

Re: Zastresenie - spolupraca s maklerskou spolocnostou

Príspevok od používateľa finrad.info »

duku, vdaka, co pijes? :)

ono pri dnesnom technologickom pokroku uz vzdialenost nie je problem . Konferencne videohovory sa stavaju samozrejmostou, elektronicky podpis takisto. Dnes uz pomaly nie je problem kvalitne servisovat klienta hoc aj z Honolulu . Mam uz klientov aj zo zapadu a pribudaju . Za chvilu bude rozhodovat iba kvalitny marketing spojeny s odbornostou a nie uzemna prislusnost. Stretnut sa staci raz, aby to bolo take osobnejsie, menej sterilne, ale neskor sa staci v reali stretavat uz len s manzelkou, resp. frajerkou , s detmi a s dobrymi priatelmi :)
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Zastresenie - spolupraca s maklerskou spolocnostou

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

niznansky napísal:martin cakal som ze napises iba hypoteky :) ostatne ako vies mame vysoko nad FC co sa tyka beznych poradcov (ludia s vykonom 300-2000 eur napr).....zhruba o 25-35 percent viac...

a v hypotekach mame odlisnu strategiu, neplatime bonus poradcom ktori spravia menej ako 3 hypoteky do jednej banky rocne. Cize ano ak sa poradca nevenuje hypo a spravi 1-2 rocne tak mame cca provizie rovnake pre poradcov, resp FC o chlp vyssie ....

ak je clovek ale aktivni a spravi min 3 tak ma proviziu vyssiu ako vo FC....a to este nepocitam samozrejme prispevky na kancelariu vo vyske 7 percent z obratu mesacne, co robi slusnu cast prijmu ak ma niekto naklady na kancelarie

ale ak sa niekto ma rozhodovat ci mfc alebo fc musi si zodpovedat ci je mlm pozitiv alebo negativ....ty vies z vlastnej skusenosti ze ti vyhovuje iny styl ako je u nas, mfc je pre ludi co su samostatni a vedia co chcu, fc je nadstavba ovb s jeho muchami
Mišo, nie nie nie... Písal som, že VY máte vyššie len poistenie. Pokiaľ človek robí komplexne (poistenie, investície, hypotéky), sme na tom rovnako, ak nie v prospech FC. Píšeš, že poradca, ktorý zarobí 300-2000€. Koľko poradcov (nie manažérov) v MFC zarába priemerne 1000€ a viac? Aspoň v horizonte 3och mesiacov? Nie je ich ani 10, a to som už asi prestrelil. A tí 300eurovým, prepáč, ale takí ľudia do finančníctva nepatria. Neuživia sa tým a majú to len popri práci. Potom to tak aj vyzerá.

Inak, pokojne si tu môžme komplexne porovnať provízie. Nikdy s tým nemalo problém ani MFC a ani FC.

Peter, SLSP, VB, UCRB, ČSOB a OTP máme provízny základ 1,105 (ospravedlňujem sa za nepresný údaj v topicu vyššie). Provízny základ, aby to niekto neprekrútil, je to, čo ide do siete, nie na centrálu.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zastresenie - spolupraca s maklerskou spolocnostou

Príspevok od používateľa filip glasa »

dajte mi tabulky s proviziami a urobime taky prehlad, aby si kazdy mohol lahko vybrat

Veľký test maklérskych spoločností v spolupráci s TUV, ADAC a OAMTC :lol:

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Zastresenie - spolupraca s maklerskou spolocnostou

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Filip, bolo by to super, ale nikdy by sa to žiaľ nedalo spraviť objektívne :(
MFc má príspevok na kanceláriu, percentuálne z produkcie, FC má príspevok na kanceláriu individuálne, MFc má bonusy pri hypotékach podľa obratu, FC má plnú províziu, AWD má myslím bonifikáciu za kvalitu, PG bonusy pri vyššej osobnej produkcii, atď...

Najlepšie to má OVB, tí nemajú čo skrývať. Teda majú, lebo majú nízke provízie :D Ale inak sú tam neni žiadne bonusy, benefity, príspevky Jednoducho len provízia :)
Obrázok
finrad.info
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pi 28 01, 2011 10:18 am

Re: Zastresenie - spolupraca s maklerskou spolocnostou

Príspevok od používateľa finrad.info »

Trochu som sa porozliadol po fóre a môj úvodný príspevok môže trochu vyznieť ako objavenie teplej vody, keďže sa tieto veci v podstate už rozoberali na mnohým miestach, ale aspoň sa skryjem za heslo, že opakovanie je matkou múdrosti : )

A keď už mám slovo, chcel by som takto verejne vyjadriť uznanie Filipovi za celý tento projekt .
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zastresenie - spolupraca s maklerskou spolocnostou

Príspevok od používateľa filip glasa »

diky - snad tu vydrzis nejaku dobu prispievat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"