Poradenstvo

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Golden Gate CZ

Príspevok od používateľa SomPanko »

JartyGulak napísal:Juggler ty "žiješ vo vzdušných zámkoch a asi rozprávkach" ak myslíš, že Poradci či Predajci budú pracovať zadarmo" :D - všade ma klient poplatky, aj Finax ich má minimálne... .


Podla mna nie, skor si len mysli, ze bezny clovek ziadneho poradcu nepotrebuje a vie si sam zainvestovat lepsie a bezpecnejsie, ak je ochotny tomu venovat trocha casu a nieco si k tomu nastuduje. Praveze poradcovia prichadzaju s "radami", na ktorych zarobia oni sami, no pre klienta tieto "rady" nezvyknu byt vobec vyhodne. Vid tebou predtym ospevovany Charles Bridge, od ktoreho sa teraz snazis distancovat.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Golden Gate CZ

Príspevok od používateľa JartyGulak »

SomPanko: Bežný človek niekedy ani nevie čo je HSBC banka v Londýne... . Bavil som sa s veľa Poradcami z rôznych firiem aká je v ČR a na Slovensku ťažká negramotnosť... .

Kto sa od Charles Bridgu dištancuje? Normálne sa ku nemu vyjadrujem... . SomPanko po Bitke je každý Generál ! U Teba a týchto iných diskutérov by som veľmi zvedavý akoby by spravovali HedgeFund s 5 - 10 - 20 mil. EUR ak by si sedel za Platformou... . Posral by si sa do gatí absolútne... . :)
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Golden Gate CZ

Príspevok od používateľa SomPanko »

JartyGulak napísal:Bavil som sa s veľa Poradcami z rôznych firiem aká je v ČR a na Slovensku ťažká negramotnosť... .


A tuto financnu negramotnost vyuzivas vo svoj prospech naplno, vsak?

JartyGulak napísal:Kto sa od Charles Bridgu dištancuje? Normálne sa ku nemu vyjadrujem... . SomPanko po Bitke je každý Generál ! U Teba a týchto iných diskutérov by som veľmi zvedavý akoby by spravovali HedgeFund s 5 - 10 - 20 mil. EUR ak by si sedel za Platformou... . Posral by si sa do gatí absolútne... . :)


Ja by som take peniaze nespravoval, lebo viem, ze na to nie som kvalifikovany. Avsak zjavne ani ini spravcovia nie su dostatocne kvalifikovani, kedze robia tie iste chyby, ktore uz pred nimi spravili ini a nepoucili sa na nich.

+ Ci uz je aj nejaky spravca dobry alebo nie, tak malokto z nich dokaze porazit index (ETF). Ak ho aj porazia, tak len len par krat, no z dlhodobeho hladiska ho neprekonava nikto okrem Buffeta. Preco by mal teda clovek investovat do niecoho, co prinasa horsie vysledky ako bezne ETF a k tomu zaplatit poplatky spravcovi a aj agentovi, cim si este viac znehodnoti vynosy oproti investovaniu do ETF? Ja som velmi rad, ze tu Juggler vo vela vlaknach pise jeho rozsiahle porovnania ETF vs. ine formy investicii, lebo takto zvysuje sancu, ze sa sem na tuto stranku zatula aj bezny clovek, ktory si o tom chce nieco precitat, pred tym ako podpise zmluvu s agentom a snad sa rozhodne pre samostatne investovanie, ktore prenho bude najvyhodnejsou volbou.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Golden Gate CZ

Príspevok od používateľa JartyGulak »

SomPanko ak by "som Finančnú gramotnosť využíval" vo svoj prospech" tak by som to riešil ako legenda - absolútny hajzel Lukáš Štork"

https://www.e15.cz/byznys/finance-a-ban ... si-1261525

http://sosconsulting.cz/lukas-stork-se- ... e-klientu/

Tak aspoň vidíš aká je negramotnosť ak dokázal tento mega šmejd / turbo Salesman zarobiť milióny CZK na províziách z klientov aj zo svojich sietí, lebo búchali Investičné životné poistenia ako T&"omáš Baťa cvičky"

Mne stačí fixný a stabilný príjem v podnikaní a občas provízie k tomu. Kontaktoval ma tento mesiac nový klient (referencia od môjho Obch. partnera), ktorý hučí do mňa, že silou mocou chce akciové fondy Franklin Templeton na pravidelnú investíciu 10.000 CZK / mes. = dosť velká pravidelná investícia:

Tak mu dlhodobé pravidelné portfólio 5x1000 CZK nakombinujem cez Conseq do toho namiešam niečo z Generali, Raiffeisen, CreditSuisse, NN, HSBC či trebárs AMUNDI, ponížim vstupné poplatky z Consequ a druhú polovicu prav. investície mu pošlem 5000 CZK do Finaxu do ETF - Budovanie majetku alebo iná stratégia. Ak s tým ovšem bude súhlasiť, tak to treba klientovi veľlmi dobre vysvetliť. A je to hotové... .

Z Finaxu mi už volal ich Business Development Manager z Bratislavy, hľadám kvalitného produktového partnera v ČR na pravidelné investície - hlavne kvôli klientom. Klienti môžu do Finaxu investovať aj v CZK, EUR, tak som tomu rád... .
Naposledy upravil/-a JartyGulak v So 18 04, 2020 12:48 pm, upravené celkom 1 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Golden Gate CZ

Príspevok od používateľa Airmike »

JartyGulak ,

na toto forum vzdy chodila velka skupina ludi, ktori boli financne gramotni. je tu celkom dobry zvyk, vyhodnost alebo nevyhodnost investicie prepocitavat. Vobec to neber tak, ze niekto nesuhlasi s tebou, vela krat nesuhlasime aj jeden z druhym. Ja som napriklad este striktnejsi, co sa tyka validity investicie ci investicnej strategie ako juggler. takze ano, investovat cez golden gate je skratka nezmysel.

ty mas mozno toleranciu k vysokym poplatkom a nekvalitnym produktom inu, ako mame my. a poviem ti preco. pretoze my sme investori a jedinym nasim cielom je peniaze co njefektivnejsie zhodnotit. nechodime do prace a nepredavame produkty. investujeme a obchodujeme. to je nasa praca. takze to co juggler napisal, nie je nic proti tebe, proti tvojmu kamaratovi. proste len napisal, ze ten produkt je sracka. a kedze ten produkt skutocne sracka je, tak si mozes vyprosovat a vydupavat pravdu ako len chces. tu ti je to prd platne, pretoze tvoja emocia nikoho nezaujima. ide len a len o cisla.

a btw: to, ze nejaka firma parazituje na financne negramotnych ludoch a predava im sracky. tak to je uz vecou regulatora. nie investorov. ziadny investor s polovicou mozgu by si cez prostrednika ziadne zlato nekupil. to je skratka realita. bud sa s tym zmier, alebo sa na to presviedcanie vykasli. nechapem jak mozes nahanat klientov na tomto fore, kde chodia stale len ti isti ludia , ktori +/- vedia co je sracka a co je investicia a je uplne jasne , ze ti sracky zhejtuju. navyse toto forum je davno mrtve.
tak si sam zanalyzuj, ci sa ti tu oplati hladat klientelu :). mas 10x vacsie fora, kde tieto "nazory" mozes marketovat.

len taka otazka , na margo tvojho nepatricneho spravania. ty si niekedy manazoval nejaky podobny fond ? alebo mas informacie o tom, kto z nas aky velky a uspesny fond spravuje? pokial tieto informacie nemas, tak sa k porovnavaniu diskutujucich vobec nevyjadruj. pretoze ako si sam povedal, si poradca. o investovani vies presne tolko, kolko ti prinalezi vediet na to, aby si si robil svoju robotu. ak by si vedel viac, asi by si svoju poziciu v potravinovom retazci zmenil.

namiesto sudenia a hypotez, argumenty a cisla.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Golden Gate CZ

Príspevok od používateľa Airmike »

uplne mi neda este povedat jednu vec, ktora tuto nezmyselnu hru, kto dalej docika vrhne do validneho svetla.

v HF svete sa charguje feecka podla pravidla 2:20. fixne feecko a performance feecko. ked si zoberieme uplne nahodny priklad, ze ma fond AUM 6M eur. tak jeho fixne feecko je 120k Eur.

na otazku, ci diskutujuci spravuju podobny fond, ze maju odpoved o tom kecat je velmi jednoducha odpoved. Nespravuju, lebo niesu uplni idioti. okrem toho, ze administracia fondu v cechach, kde ma fond domicil zozerie cca 40k Eur. tak by to tomu dotycnemu diskutujucemu nestacilo ani na prevadzku a vyplatu.

a preto je tak velmi dolezite posudzovat investicie na zaklade cisel. ako mam verit niekomu, kto si ani nevie vyratat ci bude mat na vyplatu, tak to tiey hovori nieco o mojej financnej gramotnosti
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Golden Gate CZ

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JartyGulak ,

na toto forum vzdy chodila velka skupina ludi, ktori boli financne gramotni. je tu celkom dobry zvyk, vyhodnost alebo nevyhodnost investicie prepocitavat. Vobec to neber tak, ze niekto nesuhlasi s tebou, vela krat nesuhlasime aj jeden z druhym. Ja som napriklad este striktnejsi, co sa tyka validity investicie ci investicnej strategie ako juggler. takze ano, investovat cez golden gate je skratka nezmysel.


Veď som to napísal :) nech si idú ľudia slobodne nakúpiť fyzické Zlato do Rakúska, Nemecka, príp. si ho objednajú z Číny. Airmike neber to osobne, ale veľa slovákov aj čechov by si dalo za euro aj vŕtať koleno a "všetko by chcelo zadarmo" :) aj investičné produkty HA HA, pošli ich na raňajky ku Alici do krajiny zázrakov Oz



ty mas mozno toleranciu k vysokym poplatkom a nekvalitnym produktom inu, ako mame my. a poviem ti preco. pretoze my sme investori a jedinym nasim cielom je peniaze co njefektivnejsie zhodnotit. nechodime do prace a nepredavame produkty. investujeme a obchodujeme. to je nasa praca. takze to co juggler napisal, nie je nic proti tebe, proti tvojmu kamaratovi. proste len napisal, ze ten produkt je sracka. a kedze ten produkt skutocne sracka je, tak si mozes vyprosovat a vydupavat pravdu ako len chces. tu ti je to prd platne, pretoze tvoja emocia nikoho nezaujima. ide len a len o cisla.


Akým nekvalitným produktom? Rafinérie PAMP SA, Argor Heraeus a iné...dodávajú ten istý Brend Zlata všetkým Obchodníkom v Európe aj vo svete. GoldenGate - http://www.goldengate.cz je len iný obchodník ako Zlato.cz - http://www.zlato.cz, a.s. alebo RoyalGoldenGroup - http://www.royalgoldengroup.sk alebo Silverum - http://www.silverum.cz . Niektorý distribuujú 1 Rafinériu, iný 3 - 4 Rafinérie, Silverum aj mince, medaile...atď . Obchodníci sa medzi líšia zmluvnými podmienkami a poplatkami, kvalitou služieb, či majú zmluvne daný výkup cenných kovov...atď

Finax na ETF preferujem, poplatky klientom znižujem, nekvalitné produkty? Teraz riešim Franklin Templeton, niektoré ich akciové, či komoditné fondy považujem za výborné z dlhodobé hľadiska tak aké nekvalitné produkty máš na mysli?

a btw: to, ze nejaka firma parazituje na financne negramotnych ludoch a predava im sracky. tak to je uz vecou regulatora. nie investorov. ziadny investor s polovicou mozgu by si cez prostrednika ziadne zlato nekupil. to je skratka realita. bud sa s tym zmier, alebo sa na to presviedcanie vykasli. nechapem jak mozes nahanat klientov na tomto fore, kde chodia stale len ti isti ludia , ktori +/- vedia co je sracka a co je investicia a je uplne jasne , ze ti sracky zhejtuju. navyse toto forum je davno mrtve. tak si sam zanalyzuj, ci sa ti tu oplati hladat klientelu :). mas 10x vacsie fora, kde tieto "nazory" mozes marketovat.


Amirmike je každého slobodná vec nekupovať Zlato cez prostredníka, pokiaľ si myslíš, že všetci ľudia su tak múdry, aby si Cenné kovy kupovali napriamo, tak so si teda Optimista :D.

Už som tu niekoľkokrát povedal, že "nenaháňam žiadnych klientov, ani to nevyužívam sekciu Finančné služby" na tomto Vašom fóre, ale tu len diskutujem - týmto ma urážaš, tak si to zapametaj prosím !!! Riešim si obchod telefonicky, face to face a dlhodobými vzťahmi so svojimi investormi - členovia Predstavenstva, Podnikatelia, Riaditelia, Majitelia firiem, Vyšši Management aj bežný ľudia, študenti....

len taka otazka , na margo tvojho nepatricneho spravania. ty si niekedy manazoval nejaky podobny fond ? alebo mas informacie o tom, kto z nas aky velky a uspesny fond spravuje? pokial tieto informacie nemas, tak sa k porovnavaniu diskutujucich vobec nevyjadruj. pretoze ako si sam povedal, si poradca. o investovani vies presne tolko, kolko ti prinalezi vediet na to, aby si si robil svoju robotu. ak by si vedel viac, asi by si svoju poziciu v potravinovom retazci zmenil.


Prečo na otázku reaguješ otázkou? Všimol si Airmike, dlhodobo, že riešite len cudzích Portfólio Manažérov - Charles Bridge Fund, Vltava Fund a iný... .

Airmike ak niečo spravujete, (či Juggler a iný diskutéri) môžeš byť, tak láskavý mám 1 osobnú otázku:

Ukázať mi prosím Vaše vlastné výsledky? Som na nich veľmi zvedavý aký ste kvalitný Vy v zhodnocovaní financií klientom.
Stále ukazovať prstom na iných Portfólio Manažérov (Gladiš, Kaška a iný) a iné investičné spoločnosti , Obchodníkov s Cennými kovmi...atď je to najľahšie v živote a pomerne veľmi úbohé... . A, aby to nebolo len o kecoch a mlení hubou..., čo v teórii ste tu niektorý výborný, ale výsledky v investovaní klientov ako moja Babička hovorievala "Skutek utek..." [ quote ]

namiesto sudenia a hypotez, argumenty a cisla.


Veď som napísal...
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Golden Gate CZ

Príspevok od používateľa Airmike »

JartyGulak napísal:
Prečo na otázku reaguješ otázkou? Všimol si Airmike, dlhodobo, že riešite len cudzích Portfólio Manažérov - Charles Bridge Fund, Vltava Fund a iný... .


ja na nikoho nepoukazujem, asi niesi velmi vsimavy, pretoze ak by si si vsimol, tak prave v tomto sa z JUGGLERom rozchadzame v nazore. on robi investicnu hitparadu a venuje tomu hodiny casu. moj nazor je taky, ze analyzovat fondy ako vltava alebo chb nedava absolutne ziadny zmysel. takze ja nepoukazujem na ich vykonnost. to ake su tie firmy kvalitne je zjavne na prvy pohlad.

budem ale reagovat sam za seba, nie za ostatnych diskutujucich. Na otazku reagujem otazkou preto, lebo si vyjadril obavu, ze ludia na fore, diskutujuci nie su kompetentni posudzovat situaciu v HF svete. Posrali by sa, keby mali manazovat HF. Takze to napisem uplne uprimne. MAS pravdu, skutocne by som sa posral, keby som mal manazovat fond, ktory je tak maly, ze mi nedokaze zaplatit ani vyplatu. Presne z tohto dovodu som vsetky ponuky spravovat peniaze v HF odmietol. vlastny HF som si zalozit nechcel a financne skupiny, ktore mi takuto ponuku dali neboli ochotne splnit moje podmienky. som jednoducho prilis drahy. a mozno preto, ze kompetentni ludia su drahi, taketo skupiny podporuju menej skusenych manazerov, ktori nemaju expertizu a nemaju ani sancu dosiahnut vysledky. neviem, je to len moja hypoteza.

JartyGulak napísal:Airmike ak niečo spravujete, (či Juggler a iný diskutéri) môžeš byť, tak láskavý a ukázať mi Vaše vlastné výsledky? Som na nich veľmi zvedavý aký ste kvalitný v zhodnocovaní financií klientom. Stále ukazovať prstom na iných Portfólio Manažérom a spoločnosti je to najľahšie v živote... .
[ quote ] namiesto sudenia a hypotez, argumenty a cisla.


zalozil som dva prop shopy. akcie firmy, ktoru som manazoval ako poslednu, som predal. To ze sme outperformovali kazdy HF v regione je uplne irelevantne, pretoze to je ina kategoria firiem, HF nemozu robit to, co sme robili my. a performance ci uz nominalne alebo percentualne zverejnovat nebudem. na nete sa to +/- da najst. nemozem sa vyjadrovat k firme, v ktorej uz nefigurujem, ani oficialne ani neoficialne. a aj keby som mohol, tak to robit nebudem.

mam svoj osobny track record. ten prezentujem v pripade, ze ma niekto zaujem spolupracovat z mojou novou firmou.
na vsetko ostatne je tu google.
Naposledy upravil/-a Airmike v So 18 04, 2020 1:06 pm, upravené celkom 2 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Golden Gate CZ

Príspevok od používateľa JartyGulak »

OK fajn díky za odpoveď. Idem sa venovať priateľke a potom na prechádzku von, je krásne slnečno... . Nie som tu ako "podaktorý diskutéri 365 dní v roku Nonstop"

Príjemný víkend prajem Airmike.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Golden Gate CZ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal:Kontaktoval ma tento mesiac nový klient (referencia od môjho Obch. partnera), ktorý hučí do mňa, že silou mocou chce akciové fondy Franklin Templeton na pravidelnú investíciu 10.000 CZK / mes. = dosť velká pravidelná investícia:

Tak mu dlhodobé pravidelné portfólio 5x1000 CZK nakombinujem cez Conseq do toho namiešam niečo z Generali, Raiffeisen, CreditSuisse, NN, HSBC či trebárs AMUNDI, ponížim vstupné poplatky z Consequ a druhú polovicu prav. investície mu pošlem 5000 CZK do Finaxu do ETF - Budovanie majetku alebo iná stratégia. Ak s tým ovšem bude súhlasiť, tak to treba klientovi veľlmi dobre vysvetliť. A je to hotové...


A je to hotové? Príď prezentovať, čo si mu namiešal. Ukáž nám aký si ,,PORADCA,,.

JartyGulak napísal:nekvalitné produkty? Teraz riešim Franklin Templeton, niektoré ich akciové, či komoditné fondy považujem za výborné z dlhodobé hľadiska.. tak aké nekvalitné produkty máš na mysli?


Výborne, že práve teraz riešiš kvalitné akciové fondy a dokonca kvalitné komoditné fondy.
Sem s nimi Jarty , nech iba nekecáš do vetra. Chcem vidieť kvalitu tvojho poradenstva a posúdim to z pohľadu klienta.

JartyGulak napísal:Všimol si Airmike, dlhodobo, že riešite len cudzích Portfólio Manažérov - Charles Bridge Fund, Vltava Fund a iný...


Riešime šmejdov i kvalitné fondy. Riešime tých, čo sa uchádzajú o zhodnocovanie peňazí verejnosti. Robíme to z pohľadu výhodnosti pre bežného človeka.

Toto je portál z názvom AKO INVESTOVAŤ. Presne toto tu riešime dlhé roky.

JartyGulak napísal:Airmike ak niečo spravujete, (či Juggler a iný diskutéri) môžeš byť, tak láskavý mám 1 osobnú otázku:

Ukázať mi prosím Vaše vlastné výsledky? Som na nich veľmi zvedavý aký ste kvalitný Vy v zhodnocovaní financií klientom.


Ja osobne som sa nikdy neuchádzal , ani sa neuchádzam o zhodnocovanie peňazí verejnosti. Nemám komu skladať účty.
Svoje peniaze si odjakživa zhodnocujem sám.

To ako to robím je moja súkromná vec. Ovšem nekritizujem a nemudrujem bezdôvodne. Ani z toho, čo je moja súkromná vec nerobím žiadne tajomstvo. Moje obchody môžeš nájsť v tomto vlákne:
viewtopic.php?f=48&t=5537&start=1480

Moje výsledky, ako aj výsledky časti našej komunity nájdeš spolu s výsledkami verejných fondov v tomto vlákne:
viewtopic.php?f=48&t=5925

P.S. Zapametaj si jedno Jarty. My tu primárne riešime AKO MÚDRO INVESTOVAŤ. Hľadáme riešenia pre tých, čo chcú múdro investovať cez finančné inštitúcie, alebo sami. Riešime, vyhodnocujeme, debatujeme a vymieňame si názory.

My tu nepredávame produkty. My tu nie sme na ničom finančne zainteresovaní . Sme komunita, ktorá miluje svet financií, ktorá chce byť finančne gramotná a ktorá chce finančnú gramotnosť ďalej šíriť .

Ked sme sa dali dokopy pred 12 rokmi, boli sme väčšinou priemerní a obyčajní ľudia. Ja som napríklad totálny samouk bez ekonomického vzdelania. Nielenže sme tu diskutovali, ale sa aj 10 rokov stretávali a boli to niekedy fantastické stretnutia z 30-40 ľuďmi. Z tých ľudí, ktorých som našiel tu a s ktorými sme sa stretávali časom vyrástli osobnosti: podnikatelia, startupisti, manažéri fondov, trejderi s vlastnými firmami, či už v SR, alebo v zahraničí, ľudia, čo riešia štátny dôchodkový systém, dokonca máme poslanca NR. Niektorí sa vypracovali na multimilionárov ( v € nie v CZK ) a podnikajú v tom, čo sme riešili ohľadom investovania a tradingu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Golden Gate CZ

Príspevok od používateľa JartyGulak »

A je to hotové som myslel obrazne Juggler, ešte posielam návrh. Ak sa jedná o investíciu v rozmedzí 10 - 30 rokov, jedná sa jasne o väčšiu zložku akciových fondov + aj iné fondy (Biotechnológie, Potraviny a nápoje, Telekomunikácie, IT, Obranný priemysel, Nanotechnológie Ťažobné spoločnosti, Komodity - niečo zaujímavé, aby nebol v 5 fondoch - 1 segment..atď + ETF a Cenné kovy = Trojkombinácia + 3 meny / CZK, EUR a USD - diverz.

Klient - 10.000 CZK/mes.= renta, budovanie majetku. Riziko prav. investovať mesačne veľkú sumu do 1 inv. spoločnosti.

CONSEQ Investment Management, a.s. - www.conseq.cz / 1 polovica prav. investície = 5 pod. fondov x 1000 CZK mes.

1. Amundi Funds US Pioneer Fund A hgd (CZK) - Podfond, ktorý investuje do akciových spoločnosti v USA a 20% portfólia alokuje do spoločností mimo USA. Zaujal ma v ňom aj 3 r. a 5 r. perfomance.

https://www.conseq.cz/investment/mutual ... 1883872258

2. Franklin Biotechnology Discovery Fund (USD) - Biotechnológie rád navrhujem každému klientovi do portfólia, mali by patriť do každého fondového portfólia + je tam perfomance za 10 r. cez 242%. Fond je zameraný na dlhodobé zhodnocovanie biotechnol. a výskumných spoločností v USA.

https://www.conseq.cz/investment/mutual ... 0109394709

3. NN (L) Food & Beverages (USD) - jeden z mojich obľúbených s 10 r. slušnou perfomance a podľa grafu vhodný moment. na pravidel. nákupy. Z históriou od r. 1996 a potraviny a nápoje, kde investuje je segment, ktorý pôjde pokiaľ ľudstvo bude existovať... :) môj názor.

https://www.conseq.cz/investment/mutual ... 0121192677

4. a 5. fond ešte vyberiem Juggler - niečo z Franklinu, Credit Suisse, Raiffeisen príp. HSBC, pozriem sa neskôr aj na komoditné fondy / ťažobné spoločnosti... Vstupné poplatky v Consequ klientovi ponížim z 3,7% na 1,5% prvých 12 mesiacov čo sa mu sťahujú, aby mu veľmi nezaťažovali plán pravidelného investovania.

FINAX - www.finax.sk = 5000 CZK mes. / 2. polovica prav. investície

Stratégia budovanie majetku - v portfóliu nakúpený celý svet.

GRAF MAJETKU ŠTRUKTURÁLNE / FINAX
1,73 % Financie
3,61 % EU small cap
3,70 % US small cap
4,38 % Emerging markets bonds
4,42 % EUR high-y ield bonds
5,40 % US mid cap
6,96 % EUR corporate bonds
12,62 % Emerging markets
12,93 % EU large cap
15,27 % Global gov ernment bonds
28,97 % US large cap

a) Zároveň ešte klientovi poradím nech si odkladá bokom na lepší úročený terminovaný vklad s 1 mes. výpovednou lehotou 2000 - 3000 CZK mes., aby mal 1x do mesiaca okamžite k dispozícii likvidnú rezervu v prípade núdze, straty zamestnania - minimílne 6 násobok mes. svojho príjmu (nech financie nemusí vyberať z fondov, aby sa nenarušil plán prav. investície) napr. = teraz Pandémia, pokles a výpadok príjmov ľudí, obrovské ekonom. problémy...

b) Taktiež, aby si 5 - 10% úspor uložil aj do fyzického zlata, portfólia zo zliatkov = unce, 50 gramovky, 100 gramovku...(môže zvážiť aj striebro) s certifikátom cez seriózného obchodníka so zmluvne daným odkupom a s fixáciou ceny nákupu +3 dni, kvalitná švajčiarska rafinéria PAMP SA - brend je likvidný u obchodníkov na celom svete. Cenné kovy každému klientovi hedžujú portfólia, je to tvrdá poistka v prípade bankrotov firiem aj rodín, ochrana proti inflácii, úplneho výpadku príjmu v živote a dedičstvo v rodine (deťom, vnukom...) .

Zlato.cz, a.s. - jediný fakt kvalitný obchodník s cennými kovmi v ČR, ktorý ma napadá, inak žiadny aj keď to je diskusia o Golden Gate CZ... .

www.zlato.cz/kdo-jsme/

E-shop - www.zlato.cz/obchod/?shop_type=eshop

A, aby som nezabudol je snáď jasné pre každého kval. Poradcu, že s každým klientom sa musí ujasniť pred investíciou jasný a zreteľný dlhodobý plán a invest. ciele klienta = vzdelanie detí - súkromná renta na dôchodku - budovanie majetku - dlhodobá či krátkodobá rezerva, firemná investícia...atď a jeho profil (konzervatívny, vyvážený dynamický...atď), riziká - averzia ku produktom a hlavne skúsenosti s investíciami v minulosti, až potom sa rozoberajú jednotlivé produkty a nastavujú plány.

Ku ostatným Tvojim odpovediam sa neskôr vyjadrím... .
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Golden Gate CZ

Príspevok od používateľa jogo »

Jarty, pozrel som si zbežne grafy fondov Consequ, ktoré si doporučil v predošlom príspevku.
Moja analýza:
-Ani jeden fond sa nepribližuje výnosom SPY so započítaním dividend, čo je ETF na SP500
-Pokles v corona kríze bol podobný, ako na SPY, čiže není tam nižšie riziko
-Finax portfólio 80:20 sledujeme aj v našej hitparáde a tiež zaostáva za SPY pri podobnom riziku ako SPY

Kde je pridaná hodnota tvojho poradenstva oproti pravidelnému investovaniu do SPY cez nízkonákladového brokera?

Ja chápem, že drtivá väčšina ľudi by bez poradcov nikdy nenabrala odvahu investovať, ale ty zas pochop, že mi tu zadarmo píšeme svoje názory podložené dlhoročnými skúsenosťami na burzách, ako najlacnejšie a najvýhodnejšie investovať do indexových ETF.
Preto samozrejme každý produkt a poradcu "zjazdíme", lebo nič lacnejšie, ako občasný nákup indexového ETF cez lacného brokera podľa mňa neexistuje. Môj názor podporujú aj výsledky našej hitparády. :)
viewtopic.php?f=48&t=5925&p=135560#p135560
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Golden Gate CZ

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Ahoj Jogo,

ja viem, že pasívne investovanie do indexu je nepopierateľné výhodnejšie a súhlasím s Tebou. Ale vychádzam z toho čo mám v ponuke od Produktových partnerov pre retail klientov - Conseq, FINAX.

Za 10 rokov 90% na Food and Bevereges alebo 242% na Franklin Templeton Biotechnology Discovery Fund nie je tak zlé... . Veď to sú veľmi slušné zhodnotenia, v prípade Franklinu rozhodne, v prípade Food and Bevereges pre konzerv. klientov... . V Consequ dlhodobo sledujem do 30 kvalitných Podielových fondov, cca 50 podielových fondov celkovo... .

Ja ako Poradca pravidelne investujem 400 EUR / mes. do 4 spoločností. Do Finaxu som poslal ešte jednorázovo 1000 EUR a stiahli mi 1 EUR poplatok... .

100 EUR mes. / FINAX - www.finax.sk

100 EUR mes. / AMUNDI / Rytmus - Balancované - 30 EUR, Dynamické portfólio - 70 EUR - www.amundi.sk/klienti

100 EUR mes. / Franklin Templeton 2x50 EUR - 2 fondy / akciový a komoditný - www.franklintempleton.sk

100 EUR mes. / ThomasLLoyd - CTIVario D - nemecký produkt (v prílohe) - www.thomas-lloyd.cz

Nemecké komanditné podiely od ThomasLloyd sa skončili v ponuke pre ČR a Slovensko ku 31.12.2019, tak som si otvoril ešte ich splátkový produkt - stihol som to... . CTIVario D je splátkový produkt s fixnými výnosmi - kvartánou výplatou súkr. renty v prípade dosiahnutia cieľovej sumy.

Ak by som Jogo nemal Franklin Temlepton z r. 2009 a AMUNDI - ešte z r. 2010 (nemal od švagrinej z PartnersGroup, z Košíc) určite by som 200 EUR mes. dával do Finaxu a 200 EUR do indexov, ale už to meniť nebudem, narušil by sa dlhodobý plán ak by som si to stiahol... . O Finaxe som sa dozvedel v r. 2018.

Ten plán, ktorý som nastavil mladému klientovi, v mojej ponuke nič lepšie nepoznám... . Ovšem ak si nechce riadiť portfólio sám - FOREX, Opcie, Komodity, Akcie...atď, ale zodpovedá si za straty sám ak si vymaže účet. Obchodovanie či trading sa roky rokúce učí ako písal Juggler, že je 12 rokov samouk... .
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Golden Gate CZ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal: 4. a 5. fond ešte vyberiem Juggler - niečo z Franklinu, Credit Suisse, Raiffeisen príp. HSBC, pozriem sa neskôr aj na komoditné fondy / ťažobné spoločnosti...


OK. Keď dokončíš tvoju stratégiu budovania majetku, vyjadrím sa ako klient. Nebudem sa hrať na poradcu, to mi neprislúcha. Urobím vlastnú analýzu a napíšem môj súkromný názor.

jogo napísal: Ja chápem, že drtivá väčšina ľudi by bez poradcov nikdy nenabrala odvahu investovať, ale ty zas pochop, že mi tu zadarmo píšeme svoje názory podložené dlhoročnými skúsenosťami na burzách, ako najlacnejšie a najvýhodnejšie investovať do indexových ETF.
Preto samozrejme každý produkt a poradcu "zjazdíme", lebo nič lacnejšie, ako občasný nákup indexového ETF cez lacného brokera podľa mňa neexistuje.


Na druhej strane jogo, drtivá väčšina ľudí nebude investovať sama a nebude si zakladať účet u brokera. Odhadujem, že 70% si zvolí investovanie cez finančnú inštitúciu, 20% môže investovať cez aplikáciu ako etfmatic a len 10%, teda každý desiaty bude ochotný investovať sám.

Preto považujem za dôležité, aby ľudia vedeli o možnostiach ako Finax, Across, etfmatic a pod. To sú možnosti, ktoré si zvolí 90% obyvateľstva.

Tie možnosti rastú ako huby po daždi. Staré parazitické štruktúry zvyknuté okrádať klientov o 50 až 90% celoživotných výnosov sa prispôsobili. Vznikajú nové subjekty podsúvajú ľuďom pasívne ETF za cenu aktívne spravovaných fondov (viď pán Ovčarik v Partners Investments).

Navyše 7 a pol tisícová armáda agentov je motivovaná poplatkami a províziami inštitúcii, nie tým aby zbohatol klient.
Oni využívajú totálnu absenciu skutočných finančných poradcov, ktorí v oblasti investovania v SR prakticky neexistujú.
Rozdiel medzi agentom a poradcom je priepastný: jednak kvalifikačne, jednak je daný konfliktom záujmu...agent najviac zarobí na šmejdovských produktoch...poradca by zarobil iba vtedy, keby klientovi priniesol najvyššiu kvalitu.

JartyGulak napísal: Nemecké komanditné podiely od ThomasLloyd sa skončili v ponuke pre ČR a Slovensko ku 31.12.2019, tak som si otvoril ešte ich splátkový produkt - stihol som to... CTIVario D je splátkový produkt s fixnými výnosmi - kvartálnou výplatou súkr. renty v prípade dosiahnutia cieľovej sumy.


Uff, Jarty. Môj súkromný názor: stihol si sa nachytať.
Súkromná firma, ktorá pôsobí ako s.r.o. a doteraz vyberala vklady tichých spoločníkov ( nepripomína ti to naše nebankovky? ) začala vyberať peniaze na splátky? Nanapadlo ťa, že je to ideálna forma ako predĺžiť životnosť Ponzi schémy?

Ináč v tom letáku máš jasný postoj regulačných úradov: Prospekt nebyl a nebude registrován či schválen ČNB a cenné papíry v něm uvedené nesmí být nabízení v rámci ČR prostředníctvím verejné nabídky nebo jakýmkolvek podobným spúsobem.

JartyGulak napísal: Ten plán, ktorý som nastavil mladému klientovi, v mojej ponuke nič lepšie nepoznám... . Ovšem ak si nechce riadiť portfólio sám - FOREX, Opcie, Komodity, Akcie...atď, ale zodpovedá si za straty sám ak si vymaže účet. Obchodovanie či trading sa roky rokúce učí ako písal Juggler, že je 12 rokov samouk...


Som 20 rokov samouk. 12 rokov som tu v komunite ako-investovať.
Ja nikomu neodporúčam forex, opcie, ani komodity. Naopak, všetkých varujem pred stratami. To isté sa týka obchodovania s akciami. Každý môže v priamom prenose vidieť, že posledné 4 roky sa mi nedarilo i napriek tomu, že sa 20 rokov venujem tradingu. Obchodovanie na burze je ťažké a samozrejme, každý zodpovedá za svoje straty sám. Mladým, čo sa v prvej línii nechajú nachytať na lákanie pochybných CFD brokerov odporúčam čítať to, čo vidia drobnými písmenkami na stránke brokera: že 70% až 80% ľudí tam prerába svoje peniaze.

Ale aj ty Jarty si uvedom, že nesieš zodpovednosť za to, čo poradíš klientom. SR a ČR prešlo najhoršou fázou, kde ľudia stratili peniaze v nebankovkách, podvodných schémach, aj v krajne nevýhodných investičných produktoch. Časť podvodov a nadmerné parazitovanie však ďalej pretrváva . Vieš ako sa hovorí...božie mlyny melú pomaly, ale isto...to, čo ľudia nevedeli pred rokmi, dozvedia sa postupne. A vieš čo sa potom stane?... ,,fake poradcov,, potom zoberú na zodpovednosť. Niežeby ťa šupli do basy, ale budeš sa cítiť blbo pred klientami ( alebo rodinou ), ktorým si zle poradil.

Napíšem ti môj pohľad na investovanie mladého klienta, keď mu dokončíš ponuku na 4. a 5. fond.

JartyGulak napísal:Ak by som Jogo nemal Franklin Temlepton z r. 2009 a AMUNDI - ešte z r. 2010 (nemal od švagrinej z PartnersGroup, z Košíc) určite by som 200 EUR mes. dával do Finaxu a 200 EUR do indexov, ale už to meniť nebudem, narušil by sa dlhodobý plán ak by som si to stiahol...


Odpoviem ti vlastnými slovami: sám si zodpovedný za vlastné straty. Tie boli malé prvé roky, lebo si postupne vkladal kapitál...Straty sa budú navyšovať ako budú pribúdať roky a peniaze.

Robil som analýzu Rytmus Dynamické koncom roka 2019.
Výnos od 2006 tam bol 4,91% p.a. Pre porovnanie:výnos etf na SP500 za tú istú dobu: 9%.p.a
Tvoju švagrinu z PartnersGroup z Košíc pozdravujem...dúfam, že zobrala iba 3% vstupný poplatok a že ti povedala, že pri predaji podielových listov zaplatíš ešte daň 19%. Investícia do ETF je oslobodená od daní.

A teraz milý Jarty sa podrž:

tvoje dodržanie dlhodobého plánu od švagrinej z Partners Groupu ťa bude za 30 rokov stáť minimálne -117 000 € ( cca 3 milióny CZK ).

Vo Finaxe by si mal na konci čistých 283 000 €....v podielovom fonde po zdanení budeš mať 166 000 €

Minule to spočítal kolega Andre a máš to vo vlákne o finaxe 3 strana, celkom dole:
viewtopic.php?f=6&t=6316&start=80

P.S. Andre počítal iba vplyv poplatkov. Mimo vplyvu poplatkov má Rytmus nižší aj svoj vlastný výnos...spolu zhruba polovičný ako som vyššie analyzoval ja.

Mimochodom, aj na stránke Finaxu máš, že na Pioneer Rytmus P3 Dyn. strácaš za posledných 10 rokov -3,55% p.a.


Prajem peknú nedeľu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Golden Gate CZ

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Ahoj Juggler,

"ty si dedo vševed s krišťálovou gulou? :), že na 100% predpovedáš výnosy" ? :) Asi si lepší ako Buffet... .

Vo Finaxe som teraz - 24%, ale súhlasím s Tebou v tomto smere, že už som dlhšiu dobu premýšľal kvoli nízkym poplatkom a daniam prehodiť z Rytmusu 60% do Finaxu, teraz to spravím. Zároveň ETF nakúpim vo výbornej cene momentálne a viac podielov... .

(A teraz milý Jarty sa podrž:

tvoje dodržanie dlhodobého plánu od švagrinej z Partners Groupu ťa bude za 30 rokov stáť minimálne -117 000 € ( cca 3 milióny CZK ).

Vo Finaxe by si mal na konci čistých 283 000 €....v podielovom fonde po zdanení budeš mať 166 000 €)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Golden Gate CZ

Príspevok od používateľa Airmike »

tyvole. toto je fakt na uterak. vysvetlovat niekomu ucivo zo zakladky.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Golden Gate CZ

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Čo je na uterák Airmike? Poplatky si každý priemerný Poradca spočítať, ale "výnosy uplne presne nemôže nikto písať ani garantovať na 100%, a už tobôž o 20, 30 rokov dopredu"... .
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Golden Gate CZ

Príspevok od používateľa JartyGulak »

(OK. Keď dokončíš tvoju stratégiu budovania majetku, vyjadrím sa ako klient. Nebudem sa hrať na poradcu, to mi neprislúcha. Urobím vlastnú analýzu a napíšem môj súkromný názor.)

Ok potom sa pobavíme... .

(Na druhej strane jogo, drtivá väčšina ľudí nebude investovať sama a nebude si zakladať účet u brokera. Odhadujem, že 70% si zvolí investovanie cez finančnú inštitúciu, 20% môže investovať cez aplikáciu ako etfmatic a len 10%, teda každý desiaty bude ochotný investovať sám.)

S tými číslami súhlasím...nie každý klient Juggler je zbehlý ako diskutéri - profesionálny investori na tomto fóre.

(Preto považujem za dôležité, aby ľudia vedeli o možnostiach ako Finax, Across, etfmatic a pod. To sú možnosti, ktoré si zvolí 90% obyvateľstva.)

Taktiež súhlas, Finax, Across..atď aj PartnersGroup má ETF,a le vačšie poplatky.

(Tie možnosti rastú ako huby po daždi. Staré parazitické štruktúry zvyknuté okrádať klientov o 50 až 90% celoživotných výnosov sa prispôsobili. Vznikajú nové subjekty podsúvajú ľuďom pasívne ETF za cenu aktívne spravovaných fondov (viď pán Ovčarik v Partners Investments).)

Súhlasím tak na 70% Juggler, hlavne to aj o človeku - Poradcovi, ktorý sa klientovi venuje, ja dávam zľavy na poplatky... .

(Navyše 7 a pol tisícová armáda agentov je motivovaná poplatkami a províziami inštitúcii, nie tým aby zbohatol klient.
Oni využívajú totálnu absenciu skutočných finančných poradcov, ktorí v oblasti investovania v SR prakticky neexistujú.
Rozdiel medzi agentom a poradcom je priepastný: jednak kvalifikačne, jednak je daný konfliktom záujmu...agent najviac zarobí na šmejdovských produktoch...poradca by zarobil iba vtedy, keby klientovi priniesol najvyššiu kvalitu.)

Ano súhlas, ale písal som vyššie je to dané aj agentom alebo Poradcom, ktorý sa klientovi venuje... .

(Uff, Jarty. Môj súkromný názor: stihol si sa nachytať.
Súkromná firma, ktorá pôsobí ako s.r.o. a doteraz vyberala vklady tichých spoločníkov ( nepripomína ti to naše nebankovky? ) začala vyberať peniaze na splátky? Nanapadlo ťa, že je to ideálna forma ako predĺžiť životnosť Ponzi schémy?

(Ináč v tom letáku máš jasný postoj regulačných úradov: Prospekt nebyl a nebude registrován či schválen ČNB a cenné papíry v něm uvedené nesmí být nabízení v rámci ČR prostředníctvím verejné nabídky nebo jakýmkolvek podobným spúsobem.)

a) Nenechal som sa nachytať... . Nepripomína mi to nebankovky, pretože tieto komand. podiely Juggler sa už zrušili ku 31.12.2019 a ThomasLLoyd ma plne regulované a schválené ČNB Česko Slovenské produkty - Sicav Fund, On-line Platformu s 5 inv. strategiami, Dlhopisy cez OCP - Cyrrus a ešte ten jeden Dlhopis s 2 mld. CZK emisiou... . Dával som produkty do uložto.cz v téme ThomasLloyd, tak si ich mohol vidieť.

b) Nebankovky nefungujú resp. nefungovali, tak dlho ako ThomasLloyd r. 2003 celkovo a od r. 2011 v ČR a pre Slovensko.

Produkt nebol regulovaný, ale klient podpisoval súhlas, že si ho sám vyžiadal, tak si to stanovila ČNB, o komand. podieloch veľmi dobre vedela.

(Som 20 rokov samouk. 12 rokov som tu v komunite ako-investovať.
Ja nikomu neodporúčam forex, opcie, ani komodity. Naopak, všetkých varujem pred stratami. To isté sa týka obchodovania s akciami. Každý môže v priamom prenose vidieť, že posledné 4 roky sa mi nedarilo i napriek tomu, že sa 20 rokov venujem tradingu. Obchodovanie na burze je ťažké a samozrejme, každý zodpovedá za svoje straty sám. Mladým, čo sa v prvej línii nechajú nachytať na lákanie pochybných CFD brokerov odporúčam čítať to, čo vidia drobnými písmenkami na stránke brokera: že 70% až 80% ľudí tam prerába svoje peniaze.)

Ja odporučím Forex, Opcie, Komodity aj Akcie, ale len ak viem, že klient si už obchodoval a žiada si tento typ produktu, ale varujem ho nech obchoduje opatrne s malým účtom na začiatok napr. 5000 USD a každý mesiac vyberá zisky.

70 -80% ? Ja by som povedal, Juggler, že 90 - 95% si z dlhodobého hľadiska vymaže účty. Bol som Account Manager pre On-line Brokera a viem čo som videl, zažil za prasárny. Pametám si na účet, že si vymazal klient / blázon 5000 EUR za 10 minút !!! za 10 minút !!!!!!! Takéto peniaze mi dávala moja mamka v živote opatrne z výmeny bytu nech si ich konzervatívne uložím... . Trader vymazal celý PMAM účet s -300.000 EUR...nechci vedieť čo to bolo od klientov... .

(Ale aj ty Jarty si uvedom, že nesieš zodpovednosť za to, čo poradíš klientom. SR a ČR prešlo najhoršou fázou, kde ľudia stratili peniaze v nebankovkách, podvodných schémach, aj v krajne nevýhodných investičných produktoch. Časť podvodov a nadmerné parazitovanie však ďalej pretrváva . Vieš ako sa hovorí...božie mlyny melú pomaly, ale isto...to, čo ľudia nevedeli pred rokmi, dozvedia sa postupne. A vieš čo sa potom stane?... ,,fake poradcov,, potom zoberú na zodpovednosť. Niežeby ťa šupli do basy, ale budeš sa cítiť blbo pred klientami ( alebo rodinou ), ktorým si zle poradil.)

Ano zodpovedám, preto veľkým resp. TOP klientom poradím ARCU Capital, kde 20 rokov klient nestratil peniaze alebo NOVA Green Energy Fund cez REDSIDE...nehovorím, že aj u nich nie je riziko, ale verím týmto spoločnostiam. Vedia robiť biznis. Retail klientom prav. investovanie do ETF cez Finax, občas so zľavami Conseq alebo On-line platformu, Dlhopisy cez ThomasLloyd.

Ak by mi to bolo jedno v biznise Juggler, fajn niekde u brokera mám 1, 2 mesiace 2000 - 3000 EUR mes. za jeden mesiac...žil by som si kvalitne...krátky čas, potom by to všetko rachlo a poslali Ťa klienti do pi.e a aj Tvoji IB partneri...čo som zažil ako Account Manager, ovšem ak by Ťa medzitým nevyhodil broker, že neplníš plány !....strašne vulgárne nám nadávali klienti a Manažér mal aj telefonát od dvoch Dagestancov čo rachli na zpráve portfólia 2x-20.000 USD, že prídu na office s nabitými devinami :) ...bol červený ako chilli paprika od strachu. Musíš sa skrývať na LinkedIne...atď. Toto je život v obchode a normálny život?

Vydal som sa cestou kvalitných produktov a investičného Poradenstva...moji klienti sú spokojný, preto mi dohodia niekedy v čase napr. do iného produktu 500 tis. CZK aj iné vyššie sumy, lebo sú dlhodobo spokojný a veria mi... . A ja som spokojný aj so stabilným príjmom a vybudovaným kmeňom.

(Napíšem ti môj pohľad na investovanie mladého klienta, keď mu dokončíš ponuku na 4. a 5. fond.)

Ok neskôr

(Odpoviem ti vlastnými slovami: sám si zodpovedný za vlastné straty. Tie boli malé prvé roky, lebo si postupne vkladal kapitál...Straty sa budú navyšovať ako budú pribúdať roky a peniaze.)

Pravidelným investovaním sa z dlhodobého hľadiska zpriemeruje cena podielov...všade AMUNDI, FranklinTempleton aj FINAX.

(Robil som analýzu Rytmus Dynamické koncom roka 2019.
Výnos od 2006 tam bol 4,91% p.a. Pre porovnanie:výnos etf na SP500 za tú istú dobu: 9%.p.a
Tvoju švagrinu z PartnersGroup z Košíc pozdravujem...dúfam, že zobrala iba 3% vstupný poplatok a že ti povedala, že pri predaji podielových listov zaplatíš ešte daň 19%. Investícia do ETF je oslobodená od daní.)

Ok to je Tvoja analýza, dane si overím, ale ak to tak píšeš..asi to tak bude.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Golden Gate CZ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal:Ahoj Juggler,"ty si dedo vševed s krišťálovou gulou? :), že na 100% predpovedáš výnosy" ? :) Asi si lepší ako Buffet... .


Buffett nepredpovedal výnosy. On ich robil viac ako 50 rokov. A možno ho porovnávať iba podľa indexov.

Pozri čo mám napísané v podpise:

,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, Buffett.

Posledný pohľad na Buffetové investície prezrádza, že aj on sám má problémy prekonať index. Sám si to naposledy aj priznal...


Čo ty ako ,,poradca,, vravíš klientom, keď im chceš vysvetliť prečo majú investovať do akcií?

Hádam im to nevysvetluješ takto?:

Milý klient. Nemám krištálovú guľu, aby som Ti predpovedal výnosy. Ale viem Ti vypočítať koľko stratíš na poplatkoch.
Stratíš 3% zo všetkých peňazí čo investuješ – to je odmena za moje poradenstvo.
Zaplatíš 2% každý rok za ťažkú prácu manažérov fondu.
To je ich odmena za to, že ti zaistia nižší výnos ako v ,,hluchom a stupídnom,, indexovom etf.

Takže milý klient zoberme si najhorší scénar, že ti akcie zarobia 0% p.a.

Pri jednorázovom vklade 100 000 € bude moja odmena 3000 €.
Manažéri fondu zoberú každý rok 2000 €.
Za 30 rokov prídeš o 63 000€ a tvoj výnos bude -63%


Alebo si realista a klientovi to vysvetlíš takto?:

Milý klient. Nemám krištálovú guľu, ale radím ti Dynamický Rytmus s aktuálnym historickým výnosom 2,75% p.a. od založenia fondu v 2/2006.
Tento výnos je vďaka aktívnej správe skvelého manažmentu, ktorí ťa už nebudú otravovať poplatkami – tie sú zahrnuté vo výnose.
Akurát Ti bude treba zaplatiť ,,nákupný poplatok , buď vopred 3,4%..alebo priebežne 4,75%.
To je prosím za moje poradenstvo a vybavenie...Vieš predsa, že dnes nič nie je zadarmo.


Či nie tak Jarty?

Problém je, že možno natrafíš na chytrého klienta (to sa Ti v Prahe môže stať) a ten ti dá záludnú otázku?

Pan poradce, slyšel jsem, že existují indexové ETF.
Umíte mi vypočítat kolik bych měl výnos za stejný čas v indexovém ETF na americký index SP500?


A ty ako dobrý poradca samozrejme vypočítaš: 7,8% p.a.

Můžete mi to prosím porovnat při vstupní investici 100 000?

Samozrejme, pane:

Rytmus po 14 rokoch : 143 000 (zvýnos 43 000 bude zdanený pri predaji podielov: 19% zoberie daň )

ETF cez levného brokera: 282 000 (výnos 182 000 je oslobodený od daní a odvodov )
ETF cez portu.cz: 248 000 (výnos 148 000 je oslobodený od daní a odvodov )
ETF cez Finax : 234 000 (výnos 134 000 je oslobodený od daní a odvodov )

P.S. Toto je vlákno o Golden Gate. Prehodím tieto príspevky do iného vlákna, aby sme tu nemiešali hrušky z jablkami.

Pridávam obrázok ako vyrobiť citovanie v príspevkoch:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Golden Gate CZ

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Buffett nepredpovedal výnosy. On ich robil viac ako 50 rokov. A možno ho porovnávať iba podľa indexov.


Tomu verím, ale na 100% v burze nemôžeš nič predpovedať. Ani Covid 19, takmer nikto nepredpovedal na 100%...čo keď vybuchne Super Vulkán Juggler ? Niekto nič nemôže tušiť čo sa stane zajtra...to možno len dokázal Nostradamus, či Vanga a iný :)

Pozri čo mám napísané v podpise:

,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, Buffett.


Áno nato som prišiel, ale používam aj iné produkty. Preto chodím na tento super portál Juggler, lebo sa veľa od Vás dozviem... .
Posledný pohľad na Buffetové investície prezrádza, že aj on sám má problémy prekonať index. Sám si to naposledy aj priznal...


Nikto učený z mesiaca nepadol na Zem aj Warren Buffet sa môže zmýliť... . Aj ty aj ja som sa zmýlil napr. v Charles Bridge Fonde... .

Čo ty ako ,,poradca,, vravíš klientom, keď im chceš vysvetliť prečo majú investovať do akcií?


Ja ako Poradca? Nech si celoživotne, dlhodobo aj strednodobo namixujú do portfólia české akcie napr. ČEZ, O2 Teléfonicu aj americké akcie - napr. Oracle, Microsoft, príp. Pepsi, Mc Donald cez dobrého brokera aj Nemecko - Allianz, Adidas...atď to píšem len príklady. Jednotlivé akciové tituly pred nákupmi je si potrebné podrobne analyzovať... .

Hádam im to nevysvetluješ takto?:

Milý klient. Nemám krištálovú guľu, aby som Ti predpovedal výnosy. Ale viem Ti vypočítať koľko stratíš na poplatkoch.
Stratíš 3% zo všetkých peňazí čo investuješ – to je odmena za moje poradenstvo.
Zaplatíš 2% každý rok za ťažkú prácu manažérov fondu.
To je ich odmena za to, že ti zaistia nižší výnos ako v ,,hluchom a stupídnom,, indexovom etf.


Juggler nie každý klient chce vždy ETF..-, do mňa jeden klioš hučal, že chce silou mocou akciové fondy FranklinTempleton, tak som mu ich namixoval. O Finaxe som mu povedal ako o 2 možnej variante 5000 CZK / mes., ale aby som sa hádal v žiadnom prípade u mňa cez vlak nejde... .

Ďalší klient dnes chce otvoriť 3 účty vo Finaxe... . Investičné profily, požiadavky klientov sú rôzne.

O Krišťalovej gule hovorím, že žiadnu investíciu negarantujem a nie je večná :D - "možno len oheň od Prometheusa večne horí na gréckom Olympe, ktorý priniesol ľudstvu" :)

Takže milý klient zoberme si najhorší scénar, že ti akcie zarobia 0% p.a.

Pri jednorázovom vklade 100 000 € bude moja odmena 3000 €.
Manažéri fondu zoberú každý rok 2000 €.
Za 30 rokov prídeš o 63 000€ a tvoj výnos bude -63%


100.000 EUR by som dal jednorázovo do ARCY Capital na Zmenečné programy bez vstup a výstup. poplatku alebo NOVA Green Energy Fund cez REDSIDE - 1% vstup, 0% výstup po 2 rokoch.

Alebo si realista a klientovi to vysvetlíš takto?:

Milý klient. Nemám krištálovú guľu, ale radím ti Dynamický Rytmus s aktuálnym historickým výnosom 2,75% p.a. od založenia fondu v 2/2006.
Tento výnos je vďaka aktívnej správe skvelého manažmentu, ktorí ťa už nebudú otravovať poplatkami – tie sú zahrnuté vo výnose.
Akurát Ti bude treba zaplatiť ,,nákupný poplatok , buď vopred 3,4%..alebo priebežne 4,75%.
To je prosím za moje poradenstvo a vybavenie...Vieš predsa, že dnes nič nie je zadarmo.

Či nie tak Jarty?


Určite nie, ja AMUNDI fondy nerobím Juggler, občas sem tam Franklin Templeton a niečo iné cez Conseq, ale dosť znižujem poplatky ak klient nechce Finax... . Ja ho silou mocou v žiadnom prípade prehovárať nebudem, poviem mu len výhody a nevýhody, plusy prečo by ETF mal zakomponovať do svojho portfólia.

Problém je, že možno natrafíš na chytrého klienta (to sa Ti v Prahe môže stať) a ten ti dá záludnú otázku?

Pan poradce, slyšel jsem, že existují indexové ETF.
Umíte mi vypočítat kolik bych měl výnos za stejný čas v indexovém ETF na americký index SP500?


Nepopieram, môže sa to stať, veľakrát som sa bavil s Profesionálnymi investormi a mal som veľa iných záludných otázok... .

A ty ako dobrý poradca samozrejme vypočítaš: 7,8% p.a.

Můžete mi to prosím porovnat při vstupní investici 100 000?

Samozrejme, pane:

Rytmus po 14 rokoch : 143 000 (zvýnos 43 000 bude zdanený pri predaji podielov: 19% zoberie daň )

ETF cez levného brokera: 282 000 (výnos 182 000 je oslobodený od daní a odvodov )
ETF cez portu.cz: 248 000 (výnos 148 000 je oslobodený od daní a odvodov )
ETF cez Finax : 234 000 (výnos 134 000 je oslobodený od daní a odvodov )


To má aj na webe Finaxu - rôzne porovnania, stačí si to s ním prejsť a dovysvetliť to klientovi... .

P.S. Toto je vlákno o Golden Gate. Prehodím tieto príspevky do iného vlákna, aby sme tu nemiešali hrušky z jablkami.

Pridávam obrázok ako vyrobiť citovanie v príspevkoch:


Díky za profesionalitu, že si to prehodil do Poradenstva z Golden Gate a za citácie super, už to viem a budem, tak riešiť konverzácie na webe :)
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Po 20 04, 2020 4:03 pm, upravené celkom 2 krát.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Golden Gate CZ

Príspevok od používateľa jogo »

JartyGulak napísal:Ano nato som prišiel, ale používam aj iné produkty. Preto chodím na tento super portál Juggler, lebo sa veľa od Vás dozviem... .


A ja že prečo tu furt chodíš, keď ti všetky produkty zjazdíme. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Poradenstvo

Príspevok od používateľa JartyGulak »

A ja že prečo tu furt chodíš, keď ti všetky produkty zjazdíme.... . :wink:


Jogo ak ma pamäť neklame, zjazdil sa len Charles Bridge Fund. Ak Poradca výrazne zníži vstupné poplatky klientom, sú tiež produkty v jeho ponuke dobré pre klientelu okrem ETF, napr. ako som písal Franklin Discovery Biotechnology Fund spravil výnos za 10 rokov - 242%.

S ThomasLloyd sa nič doposiaľ nestalo - sú to len Vaše úvahy na čo ma každý právo... . Od WSM som dával v r. 2014 ruky preč, chceli ma registrovať - keď mi povedali o 40 - 60% výnosoch a o tom, že je WSM je sám sebe brokerom, zasmial som sa :D a poklepal si na čelo... . S ním ste mali 100% pravdu aj Filip Glasa, ktorý o ňom dával články na ako-investovat.sk .

MLM vo finančnom svete neuznávam - nahradzuje kvantita kvalitu a veľmi sa tlačí na Poradcov v produkcii. Ak riešim obchod, poradenstvo, tak s obchodnými partnermi na prstoch 2 rúk max. a max. 4 - 5 produktovými partnermi a 1 profesiu v živote na 100%.

Pikoška: Mal som Obchodného partnera z Bonites na úvery - www.bonites.cz - kolonka Poradci, riešil 15 investičných produktov v portfóliu aj MLM vo výžive. Je profesionálne znalý, ale miešalo sa mu to v hlave. Klientovi miesto Hypotéky v mBank začal ponúkať Dubajské projekty s autami a ďalšiemu klientovi miesto Hypotéky v Raiffeisenbank, ktorú chcel riešiť - tomu ponúkal Open seminár Amway vo výživovom poradenstve - MLM. :) tak sa to končí a prestali s ním klienti jednať... .
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Golden Gate CZ

Príspevok od používateľa SomPanko »

JartyGulak napísal:A je to hotové som myslel obrazne Juggler, ešte posielam návrh. Ak sa jedná o investíciu v rozmedzí 10 - 30 rokov, jedná sa jasne o väčšiu zložku akciových fondov + aj iné fondy (Biotechnológie, Potraviny a nápoje, Telekomunikácie, IT, Obranný priemysel, Nanotechnológie Ťažobné spoločnosti, Komodity - niečo zaujímavé, aby nebol v 5 fondoch - 1 segment..atď + ETF a Cenné kovy = Trojkombinácia + 3 meny / CZK, EUR a USD - diverz.

Klient - 10.000 CZK/mes.= renta, budovanie majetku. Riziko prav. investovať mesačne veľkú sumu do 1 inv. spoločnosti.

CONSEQ Investment Management, a.s. - http://www.conseq.cz / 1 polovica prav. investície = 5 pod. fondov x 1000 CZK mes.

1. Amundi Funds US Pioneer Fund A hgd (CZK) - Podfond, ktorý investuje do akciových spoločnosti v USA a 20% portfólia alokuje do spoločností mimo USA. Zaujal ma v ňom aj 3 r. a 5 r. perfomance.

.
.
.


JartyGulak napísal:Určite nie, ja AMUNDI fondy nerobím Juggler, občas sem tam Franklin Templeton a niečo iné cez Conseq, ale dosť znižujem poplatky ak klient nechce Finax... . Ja ho silou mocou v žiadnom prípade prehovárať nebudem, poviem mu len výhody a nevýhody, plusy prečo by ETF mal zakomponovať do svojho portfólia.


Tak ja teda neviem, este vcera si ich robil a dnes uz nie? Zas na druhu stranu som rad, ze si sa tu nieco naucil a rozhodol sa ich tak rychlo odpisat.

Inak tie narazky s kristalovou gulou su podla mna dost odveci. Ano, nikto nevie nic predpovedat, no nie je take zlozite si vziat graf/rocne vynosy indexu SP500 a porovnat ich s vysledkami inych fondov. Ked raz ma iny fond rok co rok horsie vysledky, tak nepotrebujes kristalovu gulu na to, aby si vedel s dost velkou istotou povedat, ze ten fond nezacne zazracne outperformovat index. Samozrejme, ked ta sam klient tlaci do nejakeho produktu, lebo sa tak rozhodol, tak to uz je jeho vec...
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Golden Gate CZ

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Tak ja teda neviem, este vcera si ich robil a dnes uz nie? Zas na druhu stranu som rad, ze si sa tu nieco naucil a rozhodol sa ich tak rychlo odpisat.

Inak tie narazky s kristalovou gulou su podla mna dost odveci. Ano, nikto nevie nic predpovedat, no nie je take zlozite si vziat graf/rocne vynosy indexu SP500 a porovnat ich s vysledkami inych fondov. Ked raz ma iny fond rok co rok horsie vysledky, tak nepotrebujes kristalovu gulu na to, aby si vedel s dost velkou istotou povedat, ze ten fond nezacne zazracne outperformovat index. Samozrejme, ked ta sam klient tlaci do nejakeho produktu, lebo sa tak rozhodol, tak to uz je jeho vec...


Zle som sa vyjadril, AMUNDI robím SomPanko, ale cez Conseq. Nerobím RYTMUS ich Balancované a Dynamické portfólio, kde som klientom od r. 2010. Ak sa Poradca poriadne pohrabe vo výbere podielových fondov, nájde aj kopu kvalitných... .

OK pome = (no nie je take zlozite si vziat graf/rocne vynosy indexu SP500 a porovnat ich s vysledkami inych fondov.)

Fond Quant / Pavel Kohout nakupuje index S&P 500 cez Algoritmus - https://www.fondquant.cz/mesicni-reporty

za mesiac Marec 2020 = - 5,74%

Výsledok za 3 roky = 2,4% p.a. a AUM fondu 460 mil. CZK ehmm...

September 2016 do 31.3.2020 = +7,19% Vs Franklin Discovery Biotechnology Fund za 10 rokov = 254%, za 3 roky = 16,39%

https://www.conseq.cz/investment/mutual ... 0109394709

Očakávam SomPanko k týmto výsledkom Tvoju odpoveď.
Tango
Gold Member **
Príspevky: 369
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 7:49 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times

Re: Poradenstvo

Príspevok od používateľa Tango »

Ahoj všem :)

Jarty, sovnávej, prosím, srovnatelné. U Quantu bereš výsledek k 31.3. ale u Franklin T. ke včerejšku, tedy i se 14 denní dubnovou extra up rally...

Pokud vezmeš zhodnocení Franklin T. od září 2016 také k 31.3.2020 (jako u Quantu), výsledek za toto období u Franklin T. je +11,3%.

Dále, Quant nemá vše v indexových ETF, tam drží průměrně cca 66% portfolia, zbytek jsou pevně úročené instrumenty. Pokud by měl vše v indexových ETF, pak je také u 11% zhodnocení za 3 roky jako Franklin T....
Naposledy upravil/-a Tango v Po 20 04, 2020 8:40 pm, upravené celkom 1 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Poradenstvo

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Tango výsledky som neriešil úplne presne a tiež viem, že Quant nedrží 100% portfolia v ETF, ale aj tak niektoré akciové fondy Templetnu či Franklinu ich v pohode prekonajú z dlhodobé hľadiska... .
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Poradenstvo

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jarty. Ten Quant zatial nemôžeš hodnotiť. Môže to byť fond zameraný presne na to, čo si myslel o Charles Bridge: na menšie výnosy, ale minimálne riziko. Taký fond vo volatilnom trhu môže dlhodobo dobehnúť výnos tým, že sa vyhýba velkým stratám.

Ja som v simulovanom aktívnom investingu zvolil podobnú taktiku: neriskovať pokles a potom zarobiť, ked ostatní budú dobiehať straty.

Ja ti porovnám ten Franklin Discovery Biotechnology ...To že za 10 rokov spravil +240% neznamená, že je lepší ako porovnateľné fondy, alebo indexový benchmark.

Ako príklad dávam výnos Gladiša. Padol s fondom -85%...potom spravil v 2009 +250% a odvtedy sa tým chváli.. Lenže realita bola taká, že aj po tých +250% bol celkovo za 5 rokov (od založenia) v strate -20%.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Poradenstvo

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Jarty. Ten Quant zatial nemôžeš hodnotiť. Môže to byť fond zameraný presne na to, čo si myslel o Charles Bridge: na menšie výnosy, ale minimálne riziko. Taký fond vo volatilnom trhu môže dlhodobo dobehnúť výnos tým, že sa vyhýba velkým stratám.

Ja som v simulovanom aktívnom investingu zvolil podobnú taktiku: neriskovať pokles a potom zarobiť, ked ostatní budú dobiehať straty.

Ja ti porovnám ten Franklin Discovery Biotechnology ...To že za 10 rokov spravil +240% neznamená, že je lepší ako porovnateľné fondy, alebo indexový benchmark.

Ako príklad dávam výnos Gladiša. Padol s fondom -85%...potom spravil v 2009 +250% a odvtedy sa tým chváli.. Lenže realita bola taká, že aj po tých +250% bol celkovo za 5 rokov (od založenia) v strate -20%.


No, tak Franklin porovnaj, Juggler fond bol založený 3.4.2020. Ak vyberám klientovi podielové fondy, hlavne ma zaujíma Priemerná ročná výkonnosť - moje minimum je priemerne 6% p.a., aby fondy klientovi zhodnotili financie a až následne potom vyhodnocujem Kumulovanú výkonnosť.

https://www.conseq.cz/investment/mutual ... 0109394709

Gladišova Vltava je najstarší SICAV fund kval.investorov v ČR a s akciovým podielovým fondom zameraným na Vyspelé trhy, Severnú Ameriku by som ju nezrovnával.
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Po 20 04, 2020 10:27 pm, upravené celkom 2 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Poradenstvo

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Juggler:

dnes odoslaná ponuka retail. investorovi. (referencia). Slušná prav. investícia 10.000 CZK / mes. čo som už spomínal v predchadzajúcej diskusii.

Portfólio 2000 CZK mes / 4x500 CZK - Conseq Investment Management, a.s.

Vstupné poplatky: znížené z 3,7% na 1,5%

Horizont investície: 15 rokov do 55 roku života, 40 r. klient

Meny: EUR, USD

Pretože fondy sú na 15 rokov, zaujíma ma 10 ročná priemerná výkonnosť aj výkonnosť od založenia = dlhodobá

1. Franklin Biotechnology Discovery Fund (USD)

https://www.conseq.cz/investment/mutual ... 0109394709

Průměrný výnos: 10 let - 13,51%

2. NN (L) Food & Beverages (USD)

https://www.conseq.cz/investment/mutual ... 0121192677

Průměrný výnos: 10 let - 6,24%, od založení - 6,28%

3. Franklin Select U.S. Equity Fund (EUR)

https://www.conseq.cz/investice/prehled ... y-fund-eur

Průměrný výnos: 10 let - 9,7%

4. Franklin U.S. Opportunities Fund hedged (EUR)

https://www.conseq.cz/investice/prehled ... hedged-eur

Průměrný výnos: 10,05% - 10 let

V priebehu mája klient 2 prav. investícia 7000 - 8000 CZK mes., tak počul na Pasívne indexové fondy ETF cez Finax.

Maj sa a prajem pekný večer.

Jarty
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Poradenstvo

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Kohout Quant od založenia 9/2016: +7,19%
Franklin Discovery Biotechnology za tú istú dobu: +11,8%
iShares Nasdaq Biotechnology ETF IBB: +13,6%
SPDR S&P Biotech ETF XBI +24,5%
SP500 ETF SPY: +31%

Mesiac marec:

Kohout: -5,74%
Franklin: -9,3%
Etf IBB -4,4%
Etf XBI: -13,2%
SPY: -13%

Za 14 rokov ( odvtedy sa dá porovnávať s podobnými bio etf )

Franklin Discovery Bio: +241%
Etf IBB: +303%
Etf XBI: +480%
SPY: +176%

Od založenia 4/2000 ( bio etf vtedy ešte neexistovali )

Franklin Discovery Bio: +200%
Indexové etf SPY: +168%

Záver:

Tvoj Franklin Discovery Biotechnology nie je zlý fond. Z hľadiska výnosov do budúcnosti by si mal klientovi povedať nasledovné:

Fond mal za posledných 10 rokov +250%...ale presne toľko mal aj za posledných 15 rokov, alebo 20 rokov. Z hľadiska výnosov mal fond zlaté časy len 4 roky (2011-2015 ) kedy urobil + 300%...Predtým 10 rokov NULA a od 2015 -20%.

Čiže výnos daného odvetvia môže a nemusí byť dlhodobo zaujímavý. Podobná situácia bola z nástupom technológii, kedy Nasdaq od 1990 do 2000 vyletel zo 700 na 7000...ale potom padol -80% a tie straty doťahoval 16 rokov.

Z hľadiska nákladov ja by som určite neinvestoval do podielového fondu, ale do ETFs, lebo tie majú poplatky iba 0,35% p.a.: Ćiže ak bio, tak pre mňa len SPDR S&P Biotech ETF (XBI), alebo iShares Nasdaq US Biotechnology UCITS ETF(IBB)

Ked si všimneš porovnanie za 14 rokov, tak tie 2 etf prekonávajú Franklina práve kvôli nízkym nákladom.
Ak mám v nejakom odvetvovom ETF riskovať do budúcnosti, tak chcem mať aspoň minimálne náklady.

Dôvod : vychcávka s nákladmi v investovaní nie je len v nižšom výnose...ale aj v tom, že manažment fondu neriskuje nič a zarába istých +2% ročne....Ja riskujem stratu, alebo nulový výnos...ale stále musím platiť manažmentu 2% ročne.

Druhý dôvod u mňa by bol ten, že ETF je v SR oslobodené od daní. Podielové fondy nie. V ČR neviem, či je rozdiel.

Ale OK. Ten fond ti schvalujem.

Ked klient verí v budúcnosť biotechnológii, tak OK...nemáš pre neho inú možnosť, čo by si mu sprostredkoval.

Ja osobne nemám velmi rád, ked sa etf alebo fondy mixujú ako ingrediencie do guláša. Ked kupuješ napr. SP500, máš tam 500 firiem zo všetkých odvetví. Aj tie 2 odvetvové etf sú podla mna len výberom bio akcií s indexov. Tým mixom len zvýšiš expozíciu na jedno odvetvie.

Čo sa týka mixovania US, Sveta a EU...Amerika celosvetovo dominuje vo všetkých odvetviach a s podnikaním bude na tom dobre ešte veľmi dlho. EU ja v podnikaní neverím. Odkedy sa EU centralizuje, tvrdý kapitalizmus ide nabok a vidno to aj na slabých výnosoch európskych indexov.

JartyGulak napísal:Pretože fondy sú na 15 rokov, zaujíma ma 10 ročná priemerná výkonnosť aj výkonnosť od založenia = dlhodobá


Desaťročná výkonnosť sa páči sprostredkovateľom, lebo po kríze 2008/2009 akcie leteli hore. :)

Ja posudzujem dlhodobú a hlavne porovnávam s benchmarkami za rovnaký čas. Buď s indexovými ETF, alebo podobnými fondmi. Z grafu vyhodnotím aj konzistentnosť výnosu a riziko DD.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Poradenstvo

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Kohout Quant od založenia 9/2016: +7,19%
Franklin Discovery Biotechnology za tú istú dobu: +11,8%
iShares Nasdaq Biotechnology ETF IBB: +13,6%
SPDR S&P Biotech ETF XBI +24,5%
SP500 ETF SPY: +31%

Mesiac marec:

Kohout: -5,74%
Franklin: -9,3%
Etf IBB -4,4%
Etf XBI: -13,2%
SPY: -13%


Dobré porovnania..., Kohoutov Quant je pre konzervatívnych investorov.

Za 14 rokov ( odvtedy sa dá porovnávať s podobnými bio etf )

Franklin Discovery Bio: +241%
Etf IBB: +303%
Etf XBI: +480%
SPY: +176%

Od založenia 4/2000 ( bio etf vtedy ešte neexistovali )

Franklin Discovery Bio: +200%
Indexové etf SPY: +168%

Záver:

Tvoj Franklin Discovery Biotechnology nie je zlý fond. Z hľadiska výnosov do budúcnosti by si mal klientovi povedať nasledovné:


díky za uznanie Jugger...btw klientom viem čo mám hovoriť :)

Fond mal za posledných 10 rokov +250%...ale presne toľko mal aj za posledných 15 rokov, alebo 20 rokov. Z hľadiska výnosov mal fond zlaté časy len 4 roky (2011-2015 ) kedy urobil + 300%...Predtým 10 rokov NULA a od 2015 -20%.


Stručné a profi porovnanie, preto z hľadiska inv. horizontu doporučujem dlhodobé investovanie cca 15 rokov do tohto fondu, aby kvalitne zhodnotil financie pri dlhodobej investícii.

Čiže výnos daného odvetvia môže a nemusí byť dlhodobo zaujímavý. Podobná situácia bola z nástupom technológii, kedy Nasdaq od 1990 do 2000 vyletel zo 700 na 7000...ale potom padol -80% a tie straty doťahoval 16 rokov.


OK dík za info

Z hľadiska nákladov ja by som určite neinvestoval do podielového fondu, ale do ETFs, lebo tie majú poplatky iba 0,35% p.a.: Ćiže ak bio, tak pre mňa len SPDR S&P Biotech ETF (XBI), alebo iShares Nasdaq US Biotechnology UCITS ETF(IBB)


Juggler nie každý klient ani agenti nedisponuje úplne profesionálnymi znalosťami, takže by si mal na to prihliadať. Vybrané akciové fondy či biotechnológie od Franklin Templeton ja za kvalitné považujem a niektorým investorom stačí výnos +250% za 10 rokov aj keď ETF robia viac..., to je už vec niekedy aj názoru čo za produkt si investor vyberie.

Ked si všimneš porovnanie za 14 rokov, tak tie 2 etf prekonávajú Franklina práve kvôli nízkym nákladom.
Ak mám v nejakom odvetvovom ETF riskovať do budúcnosti, tak chcem mať aspoň minimálne náklady.

Dôvod : vychcávka s nákladmi v investovaní nie je len v nižšom výnose...ale aj v tom, že manažment fondu neriskuje nič a zarába istých +2% ročne....Ja riskujem stratu, alebo nulový výnos...ale stále musím platiť manažmentu 2% ročne.


V tom súhlasím, ale kto chce mať aké náklady je tiež vec názoru... . Konzervativnému klientovi stačí aj 7% p.a.

Druhý dôvod u mňa by bol ten, že ETF je v SR oslobodené od daní. Podielové fondy nie. V ČR neviem, či je rozdiel.

Ale OK. Ten fond ti schvalujem.

Ked klient verí v budúcnosť biotechnológii, tak OK...nemáš pre neho inú možnosť, čo by si mu sprostredkoval.


Dane v ČR si ešte overím.... .

Ja osobne nemám velmi rád, ked sa etf alebo fondy mixujú ako ingrediencie do guláša. Ked kupuješ napr. SP500, máš tam 500 firiem zo všetkých odvetví. Aj tie 2 odvetvové etf sú podla mna len výberom bio akcií s indexov. Tým mixom len zvýšiš expozíciu na jedno odvetvie.


V tomto absolútny súhlas Juggler...v ETF je namixovaný takmer celý svet, ale ja Conseq fakt riešim úplne minimálne. Riešil som aj ďalšie 3 účty - 10.000 CZK / mes. klient, jeho otec 1500 CZK / mes. a firma klienta 200 EUR / mes. a všetko už cez Finax.

V máji by som mohol mať už Finax napriamo v ČR v ponuke a začnem otvárať prvé účty, vstúpia tu cez platformu Moventum kvôli prísnej legislatíve a stanovám ČNB, a český klienti budú mať depozitnú banku v CZK, a časom možno bude aj pobočka Finaxu v Prahe.

Čo sa týka mixovania US, Sveta a EU...Amerika celosvetovo dominuje vo všetkých odvetviach a s podnikaním bude na tom dobre ešte veľmi dlho. EU ja v podnikaní neverím. Odkedy sa EU centralizuje, tvrdý kapitalizmus ide nabok a vidno to aj na slabých výnosoch európskych indexov.


Taktiež súhlas - podnikanie majú na výbornej úrovni aj všetky iné odvetia - IT, telekomunikácie, zbrojný priemysel...atď Uvidíme Juggler hlavne výsledky po pandémii a hlavne po páde trhu s ropou koľko zamestnancov v USA stratí prácu... a ešte vo svete čo prepad s ropou spraví - Rusko na rope závislé..., Venezuela, Kanada, Mexiko, Africké štáty...atď.. to bude ešte masaker... .

Desaťročná výkonnosť sa páči sprostredkovateľom, lebo po kríze 2008/2009 akcie leteli hore. :)

Ja posudzujem dlhodobú a hlavne porovnávam s benchmarkami za rovnaký čas. Buď s indexovými ETF, alebo podobnými fondmi. Z grafu vyhodnotím aj konzistentnosť výnosu a riziko DD.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Poradenstvo

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Proč se obrátit na digitálního investičního poradce?

www.efrank.cz/blog/proc-digitalni-investicni-poradce/
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Poradenstvo

Príspevok od používateľa Fund »

...neviem ci sa to uz riesilo,ale zaujimalo by ma ci su predmetom rozvodu aj investicie,teda akcie zakupene cez brokera na meno jednoho z manzelov?Ma ten druhy narok na jeho investicie a musi sa s nim podelit aj ked investoval svoje peniaze?
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Poradenstvo

Príspevok od používateľa rmaly »

Fund napísal: Ut 08 11, 2022 9:29 am ...neviem ci sa to uz riesilo,ale zaujimalo by ma ci su predmetom rozvodu aj investicie,teda akcie zakupene cez brokera na meno jednoho z manzelov?Ma ten druhy narok na jeho investicie a musi sa s nim podelit aj ked investoval svoje peniaze?
Zaujimave. Mozno pravnik povie inac, ale sedliacky rozum mi hovori, ze by sa to malo riesit uplne rovnako ako iny majetok.
Pokial viem, okrem 3 (respketive 4) vynimiek nemas v manzelstve vlastny majetok okrem veci osobnej povahy (oblecenie)
a, darovane
b, zdedene
c, restituovane
d, ak sa vopred dohodnete na vyluceni z BSM

Takze bud nakupis (a hlavne to pred sudom vierohodne preukazes), ze si akcie nakupil za svoje peniaze (zdedene, nadobudnute pred manzelstvom apod)... proste naozaj tvoje... alebo je to podla mna predmetom delenia...

Este sa volakedy pri IZP velmi propagovalo, ze nespada pod delenie pri rozvode, ale netusim preco a aky to malo status... alebo si to pletiem s dedenim... (dal sa urcit "beneficiary")
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Poradenstvo

Príspevok od používateľa Fund »

...takze ked ma jeden z manzelov nakupene napr.Berkshire Hathaway Inc Class A - 2ks a ten druhy o tom ani nevie,ze nieco take existuje,pripada mu pri rozvode 1ks Berkshire Hathaway Inc Class A ?
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Poradenstvo

Príspevok od používateľa rmaly »

Fund napísal: Ut 08 11, 2022 9:55 am ...takze ked ma jeden z manzelov nakupene napr.Berkshire Hathaway Inc Class A - 2ks a ten druhy o tom ani nevie,ze nieco take existuje,pripada mu pri rozvode 1ks Berkshire Hathaway Inc Class A ?
No, to ze o tom nevie, je take iste ako ked mas niekde nejaky ucet o ktorom partner nevie... Mozes to spravit, ale nie je to legalne... Mozes sadnut do auta, odviest sa do Svajcu, zalozit ucet a davat si tam prachy. Ak ta nevymaknu, tak si vyhral...

Podla mna pripada partnerovi 1 akcia Berkshire alebo kludne mozes vyplatit v sume / cene aku ma "v den rozvodu"... Tak ako s firmou, bytom apod... Ide o to, ze "prislucha 50% z hodnoty"...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Poradenstvo

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Fund napísal: Ut 08 11, 2022 9:55 am ...takze ked ma jeden z manzelov nakupene napr.Berkshire Hathaway Inc Class A - 2ks a ten druhy o tom ani nevie,ze nieco take existuje,pripada mu pri rozvode 1ks Berkshire Hathaway Inc Class A ?
Má nárok na polovicu všetkého, čo bolo nadobudnuté za dobu existencie manželstva ( bezpodielové spoluvlastníctvo).
Je to vecou dohody. Nemusí sa všetko deliť napoly. Ak sa manželia nedohodnú, rozhodne súd. Dobre to popísal rmalý, že existujú možnosti ako mať majetok mimo bezpodielového vlastníctva. Napríklad prijať nehnuteľnosť ako dar od rodičov, nekupovať ju od rodičov (za peniaze nadobudnuté počas manželstva ) a na LV zapísať iba seba ako jediného majiteľa.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Poradenstvo

Príspevok od používateľa rmaly »

Ako spravne poznamenal Juggler a zabudol som to spomenut... bavime sa, ak si tie akcie kupil pocas manzelstva... ak si si ich kupil najneskor den pred sobasom, tak su samozrejme tvoje...
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"