Pole působnosti poradce

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Kokoz
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 18 01, 2012 8:53 pm

Pole působnosti poradce

Príspevok od používateľa Kokoz »

Ahoja, vzhledem k tomu že jsem po několika letech odmítání přece jen svolil k neutrálnímu až možná pozitivnímu postoji k finančnímu poradenství, začal tuto činnost vykonávat a tak dále, moje informace jsou mizivý, tedy mám ten dojem. Víme, že jednotlivý finanční poradce je omezen možnostmi firmy pod kterou pracuje. Osobně jsem začal působit ve v určité firmě až potom co jsem si byl jist, že budu mít volnou ruku co se týká navrhování samotných produktů. Nicméně, jak už bylo řečeno, i firma má určité možnosti.

V současné chvíli by mě zajímalo, jestli v běžně v poradenských firmách makléř pracuje přímo s podílovými fondy, nebo se vše řeší skrze investiční produkty. Abych se přiznal, u nác v současné chvíli funguje Conseq, Konto života plus a investiční program pro zlato. Mně se to líbí, nepřijde mi to špatné, avšak po tom, co jsem četl článek od Petera Cmoreje na jeho blogu, mě to nemůže nechat chladným. Nešel jsem do té firmy pro to, abych někoho odrbával, nikdy to tak dělat nechci a nebudu. Též vím, že to z vedení firmy není cílený záměr, nabízet nevýhodné produkty. Avšak rád bych se dozvěděl možnosti samotného investování bez vazby na produkt, například. A nebo spíš, co vše využíváte vy, máte možnost využívat vy? Ačkoliv se nechystám touhle prací živit v desetiletém horizontu, chci jí dělat správně. A taky doufám, že dotaz nevyzní příliš diletantsky. :D
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Pole působnosti poradce

Príspevok od používateľa incognito »

Ze mate Konto Zivota Plus nie je ziadna vyhra :D
Investicny program asi poznam, aspon sa tak obavam...
Conseq je myslim nieco podobne ako EIC na Slovensku, takze co sa tyka podielovych fondov, mas prakticky vsetko co stoji za za to :)

Hlavne nerob to Konto Zivota a zlato, nerob poistky ako sporenie a mozes byt viac ako na polovicu spokojny, ze tu pracu robis lepsie ako vacsina trhu :)
Kokoz
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 18 01, 2012 8:53 pm

Re: Pole působnosti poradce

Príspevok od používateľa Kokoz »

Takhle, nejsem blázen, něco zjištěno mám, nebo spíše, i my jsme pravidelně školeni a individuálně se vzdělávám, to jak jsi to shrnul ty mi spíše evokuje představu atleta- začátečníka: Běž rovně a co nejrychleji, hlavně nevybočuj za tyhle dvě bílý lajny. Upřímně řečeno jsi mi vlastně vůbec neodpověděl. Ale dík za snahu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Pole působnosti poradce

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Conseq nie je fondova rodina ? fakt neviem, pytam sa.
Kedze vsetky maklerske firmy ziju z provizneho predaja, pouzivaju sa iba produkty, z ktorych predaja je mozne vyplacat proviziu. Tym padom sa vsetky investicne moznosti pre retailovych klietov koncia na podielovych fondoch. Neviem ci som presne pochopil tvoju otazku, neviem co chapes pod "investicnimi produktmi", ale ano, robime sporenie a investujeme priamo do podielovych fondov.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Pole působnosti poradce

Príspevok od používateľa incognito »

Conseq je viac-menej to iste ako EIC u nas... to by ste mali poznat :D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Pole působnosti poradce

Príspevok od používateľa filip glasa »

podla mna mozes sprostredkovavat aj ine produkty ako len tie z vasej firmy. Ale bude tam nizsia provizia. Dajme tomu ze by si chcel doporucovat aj fondy obchodovane na burze, alebo certifikaty.
To mozes robit. O.c.p. ti za noveho klienta tiez daju proviziu. Ale tie provizie su samozrejme o dost nizsie, lebo o.c.p. maju zvycajne dost nizke poplatky. Radovo dostanes desiatky EUR, v lepsom pripade stovku.
Z poistky mas isto viacej. Ale ta je aj pre klienta poplatkovo nakladnejsia.

Resp. existuju aj o.c.p. ktori platia vysoke provizie, ale to su velmi drahi brokeri a normalne nemas dovod posielat k nim klienta.
Kokoz
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 18 01, 2012 8:53 pm

Re: Pole působnosti poradce

Príspevok od používateľa Kokoz »

Jo, díky, něco takovýho jsem potřeboval vědět.
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"