Potebujem pomoc s prefinancovaním

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
sasomaros
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 01 07, 2012 1:19 pm

Potebujem pomoc s prefinancovaním

Príspevok od používateľa sasomaros »

Dobrý deň nie som si istý či som v správnej sekcii. Chcem sa poradiť ohľadom prefinancovania pôžičiek , ktoré mám dosť nevýhodne .
Postup :
2 pôžičky spojiť do jednej v inej banke ako mám uzavreté
výhodná nízka úroková miera
žiadne ručenie nehnuteľnosťou

Je bezpečné tento prípad riešiť prostrédnictvom OVB a pod.?

Za reakcie vopred moc dakujem.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Potebujem pomoc s prefinancovaním

Príspevok od používateľa JUGGLER »

V ktorej banke to mas? (Tipujem TB ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
sasomaros
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 01 07, 2012 1:19 pm

Re: Potebujem pomoc s prefinancovaním

Príspevok od používateľa sasomaros »

Respektíve nie ja ale člen rodiny. Len celú túto záležitosti som si nastarosti.Ide o poštovú banku.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Potebujem pomoc s prefinancovaním

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nie som odborník ( tí sa Ti určite ozvú ), ale opýtal by som sa v SLSP. Tam majú také zvláštne pravidlo, že ak splácaš úver v inej banke minimálne jeden rok a máš čistý úverový register, tak to vedia preniesť k sebe napríklad za 4,5% aj ked by si v tej inej banke mal napríklad 10% p.a.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
sasomaros
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 01 07, 2012 1:19 pm

Re: Potebujem pomoc s prefinancovaním

Príspevok od používateľa sasomaros »

Vdaka za reakcie. Ešte mám otázku je bezpečné riešiť pôžičku alebo akýkoľvek produkt s OVB ???
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: Potebujem pomoc s prefinancovaním

Príspevok od používateľa mircof »

sasomaros napísal:Respektíve nie ja ale člen rodiny. Len celú túto záležitosti som si nastarosti.Ide o poštovú banku.
vyskúšaj UCB - mávali dobré podmienky pri kampaniach a predpokladám, že po lete bude ďalšia - sadzba pod 10% a bez poplatku,
to čo spomína Juggler so SLSP - môže byť, ale pri zabezpečení úveru nehnuteľnosťou a to nechceš.
sasomaros napísal:Vdaka za reakcie. Ešte mám otázku je bezpečné riešiť pôžičku alebo akýkoľvek produkt s OVB ???
preto tu Filip urobil záložku "Finančné služby", však si zadaj dopyt a uvidíš.
Naposledy upravil/-a mircof v St 18 07, 2012 10:34 am, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Potebujem pomoc s prefinancovaním

Príspevok od používateľa filip glasa »

OVB ti sprostredkuje to isté čo ponúkajú banky. Ak ale presne vieš čo chceš, tak si môžeš obehnúť banky aj sám.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Potebujem pomoc s prefinancovaním

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:OVB ti sprostredkuje to isté čo ponúkajú banky. Ak ale presne vieš čo chceš, tak si môžeš obehnúť banky aj sám.
Presne tak. Obehni si banky a budeš v obraze. Na to ti sprostredkovatela netreba.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Potebujem pomoc s prefinancovaním

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Juggler, ako pisal mircof, to co si pisal je uver na byvanie na vyplatenie ineho uveru na byvanie .. takyto typ uveru uz ponuka vacsina bank .. a vzdy ide o uver zalozeny nehnutelnostou

s nazorom nech si obehne banky sam si dovolim nesuhlasit. V bankach velmi zalezi na koho natrafis. Ak nie je hypotekarny poradca fakt dobry .. a prave toto co chce sasomaros nie je prave jednoducha vec .. tak dostane casto polovicate a nepresne informacie. A ak este pride aj na realizaciu, tak je to vacsinou slusna tragedia. Z toho potom vznikaju take tie "prupovidky" s bankou XY nikdy viac a podobne. Zazil som to uz velakrat. Pri uveroch si clovek povie, ze aka je pridana hodnota poradcu. No ak je uver bezproblemovy tak mala. Ale len co sa vyskytne nejaky nestandard alebo zadrhel, vtedy klient pochopi. To sa tyka aj tej otazky na OVB. Ani tak nezalezi na firme ako na samotnom poradcovi. V OVB je nevyhoda, ze nemaju vsetky banky.

sasomaros, o ake vysoke pozicky ide ? Resp. ake su tam zostatky ? Lebo bez rucenia nehnutelnostou by to islo iba do urcitej vysky. Boli tie uvery splacane aspon rok a bezchybne ?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Potebujem pomoc s prefinancovaním

Príspevok od používateľa JUGGLER »

peter.cmorej napísal:Juggler, ako pisal mircof, to co si pisal je uver na byvanie na vyplatenie ineho uveru na byvanie .. takyto typ uveru uz ponuka vacsina bank .. a vzdy ide o uver zalozeny nehnutelnostou
Neviem, či je to úver na bývanie, ale preniesol sa predschválený rok platený bezúčelový úver s 11% p.a. do SLSP kde sa sadzba zmenila na oveľa nižšiu - niekde medzi 4,5-6,5% p.a. Bolo to ručené nehnuteľnosťou, to je pravda.

Nechcem znižovať výhodnosť úverového poradenstva, ale stojí za to si obehnúť tých 6-8 bánk osobne. Pracovník banky niekedy navrhne alternatívy, či kombinácie, alebo zavolá do ústredia pre také riešenie, ktoré tretia strana (sprostredkovatelia ) nenavrhne. Z bankou je najlepšie jednať priamo. Stojí to za tých 5-10 minút v každej banke.

Ja som napríklad prefinacoval hypo tak, že ušetrím na tom minimálne 100 000 €. Podľa poradenstva mi nízku sadzbu v odporúčanej banke vôbec neschválili a v inej banke do ktorej som vstúpil len náhodou..reku opýtať sa nič nestojí mi dali takú sadzbu, že mi padli sánky.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Potebujem pomoc s prefinancovaním

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

o tvojom pripade si mi hovoril, uz si to uplne presne nepamatam, ale pokial viem, ty si vychytil nejaky uplne novy produkt, resp. uplne nove pravidla. To je zasa fakt, ze tok informacii banka - sprostredkovatel nie je uplne idealny. Bezne chodia informacie napr. 10 v mesiaci, ze od 1. mame novinku taku a taku .. samozrejme od prveho co uz bol desat dni dozadu :roll:
Stale vsak trvam na tom, ze je tazke najst dobreho pobockoveho poradcu a je dobre ist cez sprostredkovatela, ktory sa vyzna, pozna aj nuansy a hlavne vie s kym ma komunikovat.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Potebujem pomoc s prefinancovaním

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Ja som napríklad prefinacoval hypo tak, že ušetrím na tom minimálne 100 000 €. Podľa poradenstva mi nízku sadzbu v odporúčanej banke vôbec neschválili a v inej banke do ktorej som vstúpil len náhodou..reku opýtať sa nič nestojí mi dali takú sadzbu, že mi padli sánky.
Juggler, intimna otazka, takze mi na nu vobec nemusis odpovedat. :)

Ako sa pozerala banka na dokladovanie tvojich prijmov z tradingu? Brali to ako dostatocnu zaruku?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
sasomaros
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 01 07, 2012 1:19 pm

Re: Potebujem pomoc s prefinancovaním

Príspevok od používateľa sasomaros »

Moc dakujem Páni za reakcie a informácie.

AK som správne pochopil , čo sa týka vecí s OVB tak ešte pred tým aby mi ponúkli nejaký produkt z banky musím byť klientom OVB.
Dalej čo sa týka úverov , podľa poradcu by som si mal u OVB spraviť tzv. "zabezpečenie príjmu ich poistkou" , ktoré by obsahovať rôzne veci / balíky (postenie úrazovavé atd.) .Celé toto poistenie vyráta podľa príjmu a bude úročené a vstupom do dôchodku bude následne vyplatené.Nehnevajte sa na mňa ale bežný človek popri mesačných rôznych kde mám záruku (záruka nie je žiadna ako takmer pri všetkom) skôr myslím že sa treba pozrieť na pravdepodobnosť a iné veci ohľadom OVB a.s či príkladne po 30 rokoch uvidím tieto peniaze.


Skôr dám prednosť ak sám tie banky v bližšej budúcnosti obehnem a zistím si možnosti.Ide o dva úvery z poštovejbanky.Jeden je v poriadku splácaný viac ako rok a pol a druhý len pól roka.Výška oboch na splatenie približne 17 000 € (zostatok 9000 + 8000). Ide o zložitejšiu situáciu pretože sú to dva úvery , mám pocit že sú dosť nevýhodné (RPMN 15 - 21).
Ručenie nehnuteľnostou nechcem zásadne. .
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Potebujem pomoc s prefinancovaním

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

sasomaros napísal: podľa poradcu by som si mal u OVB spraviť tzv. "zabezpečenie príjmu ich poistkou" , ktoré by obsahovať rôzne veci / balíky (postenie úrazovavé atd.) .Celé toto poistenie vyráta podľa príjmu a bude úročené a vstupom do dôchodku bude následne vyplatené.
kriste pane :roll: "poradcu" z OVB vypoklonkuj kade lahsie a na mojom blogu na Sme si precitaj preco neinvestovat cez IZP .. to je to co ti nuka. A aj jemu to daj precitat, nech neumrie sprosty.

rovno ti hovorim, ze s tym uverom nepochodis. Bez zalozenia nehnutelnosti a s rozumnym urokom sa da najviac zobrat v PSS a to konkretne 20 000 Eur. Tot vsjo. Max zozenies iny spotrebak s mozno lepsim RPMN. Suma sumarum: akutne potrebujete zohnat nehnutelonost, ktoru by ste zalozili. Inak pojdete iba z dazda pod odkvap. A ze ti to nepovedal uz "poradca" z OVB iba dokazuje, ze pan poradca vie ..ako to slusne povedat .. trt barani a je to len dalsi nestastnik predavajuci pokutnym sposobom poistky.
sasomaros
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 01 07, 2012 1:19 pm

Re: Potebujem pomoc s prefinancovaním

Príspevok od používateľa sasomaros »

Nechodím príliš okolo týchto veci čo týka pôžičiek, úverov.....(mám 19 rokov)Chcel by som sa spýtať ohľadom toho ak sa jedná o prefinancovanie prechod do inej banky s úverom a platenia aj nákladov.... či je to možné preniesť si úver z banky A do banky B - podmienky (či sa platí celková suma aj s nákladmi podľa podmienok banky A) alebo v inom princípe (zobraním dalšieho úveru v banke B a tým sa splatí úver v banke A).

Neviem či som sa teraz dostatočne jasno vyjadril.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Potebujem pomoc s prefinancovaním

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

musis vyplatit banku A podla jej podmienok = zostatok uveru + pripadny poplatok za predcasne splatenie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Potebujem pomoc s prefinancovaním

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jogo: mám firmu. A nehnuteľnosti cca v trojnásobnej výške.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"