investovanie 600k €

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: investovanie 600k €

Príspevok od používateľa kontrarian »

rozvinut debatu na konkretne rizika a pripadne ich eliminaciu, ktore by mohli vzniknut pri poskytovani poziciek zabezpecenych nehnutelnostou...[/quote]


http://finweb.hnonline.sk/c1-58868080-n ... -bankrotov" onclick="window.open(this.href);return false;

Link aby si bol v obraze o com som Ti tu pisal..

Cely system ktoreho expanzia v poslednych povedzme dvoch dekadach bol zalozeny na zadlzovani sa je chory...

Kto chcel zit nad pomery a na to nemal- viac menej jeho hlupost a problem...
Ale co s tymi, ktory nechceli, mali krajnu moznost (lichva), ktora im bola dostupna (okrem kriminality)​

Poziciavat na vysoky urok je nemoralne. Banky to robia, ale maju ako som pisal aj vela pozitivnych produktov. V banke s tebou podpise zmluvu zamestnankyna, ktora je mozno skvelym clovekom. Mozno by aj poradila : nerobte to. Ale je to jej praca, boji sa o nu, vie ze ponuka aj dobre produkty a tak si z toho casom urobi rutinu...

Ty budes ponukat iba zly produkt... Vedome..Myslys, ze Ta ochrani to, ze v kontakte bude iba tvoj diler?...pojdu hlavne po tebe...ale to je iba tvoj problem.


Poziciavanie penazi na vysoky urok takouto formou ako chces robyt Ty je casto spojene s kriminalnym prostredim (robia to casto kriminalne skupiny, ale maju este lepsi lichva urok).Maju zabezpecenu ochranu, ale ak trafia na cloveka ktory je ok, aj tak im to nepomoze.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
europa
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 21 11, 2012 10:30 pm
Been thanked: 1 time

Re: investovanie 600k €

Príspevok od používateľa europa »

od kontrarian » Pia 11 30, 2012 1:33 pm

...moj osobny nazor na to je asi taky, ze vsetci sme konzumenti tochto systemu a ani ty..ani ja...ani panXX..s tym nic nespravia...podla mna je to sluzba ako kazda ina...nikomu nic nenutis vzdy je to na spotrebitelovy ci sluzbu vyuzije alebo nie...ked si sadnes do restauracie, tak tam ides s tym ze po obede zaplatis, ked nezaplatis zavolaju na teba policajtov...das potom zastrelit majitela ze chcel od teba za sluzbu zaplatit? ...co chces na tomto zmenit? ... co sa uroku a lichvy tyka...15 nieje malo ale ani moc je na spotrebitelovi ci vyuzije alebo nie...ved si zober napr. socialne a zdravotne poistovne, ked nezaplatis na cas tak sankcny urok je 20 % rocne, pyta sa niekto zivnostnika ci tento mesiac zarobil na to alebo nie?...a exekutor mu pre 200€ nema problem na katastri dat blombu na dom aby s nim nemohol nakladat...jednoducho tak je to tu nastavene a treba sa tomu prisposobit a vyuzivat to co trh ponuka...ked to neponuknes ty ponukne to niekto iny (a mozno za horsich podmienok)...
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: investovanie 600k €

Príspevok od používateľa kontrarian »

ok, chcel si vediet rizika...napisal som svoj osobny nazor na tuto temu...mozno nie je uplne objektivny, ale tak to vidim ja...rozhodni sa ako chces ( dufam , ze dobre).

ja nie som konzument tejto doby. nikdy som nemal uver, neoslavujem masove ovcie sialenstva ako je napr silvester ( uz od dectva)


drz sa
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: investovanie 600k €

Príspevok od používateľa Biosko »

Moralka je subor nejakych hodnot vytvorena jedincami a z generalizovana spolocnostou. Vacsina subjektivnych nazorov sa zpriemeruje do nejakeho objektivneho.
Pre mna nemoralne vtlkat ludom do hlavy nabozenstvo a spajat ho s dennodenym zivot a napr este je nemoralne podla mna platit dane. Ale pre niektorych to moralne je.
Cize co je moralne a nemoralne. Pre kazdeho nieco ine.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: investovanie 600k €

Príspevok od používateľa jogo »

Biosko napísal:Cize co je moralne a nemoralne. Pre kazdeho nieco ine.
Teda nepoznam cloveka, ktory by bol stastny, ked ho niekto okradne, oklame, zbije,ohovori,vynada, zvedie mu manzelku alebo dceru,zenu ho do prace 7 dni v tyzdni, deti ho nepocuvaju a nestaraju sa o neho atd.
Myslim, ze kazdy "normalny" clovek vyznava taketo hodnoty.Poznas cloveka, ktory by vazne odmietal tieto moralne zasady? A predsa je na svete tolko zla...
Spravaj sa k inym ludom tak, ako by si chcel, aby sa ini ludia spravali k tebe. Myslim, ze v tejto vete je zahrnuta cela moralka.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: investovanie 600k €

Príspevok od používateľa Biosko »

No napriklad poznam cloveka ktoremu niekto zviedol manzelku a odlahlo mu lebo nemal dobre manzelstvo. A dceru ti hadam raz niekto zvedie, ci to je taka tragedia vydavat dceru?
Ostatne asi nie, ale napriklad co sa tyka deti tiez nepredpokladam ze by sa o mna mali starat budu mat vlastny zivot to by bolo odo mna nemoralne aby som od nich ziadal aby sa o mna starali.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: investovanie 600k €

Príspevok od používateľa jogo »

Biosko napísal:No napriklad poznam cloveka ktoremu niekto zviedol manzelku a odlahlo mu lebo nemal dobre manzelstvo.
Aha, takze za to, ze niekto ma zle manzelstvo, mozu moralne zasady, preto ich treba zmenit...
A dceru ti hadam raz niekto zvedie, ci to je taka tragedia vydavat dceru?
Poznas rozdiel medzi slovom zviest a vydavat? Zviest znamena, ze ju necha tak v najhorsom pripade aj s dietatom.
Ostatne asi nie, ale napriklad co sa tyka deti tiez nepredpokladam ze by sa o mna mali starat budu mat vlastny zivot to by bolo odo mna nemoralne aby som od nich ziadal aby sa o mna starali
Ked si bol maly, nemali tvoji rodicia svoj zivot? A predsa sa zriekli dovolenok atd. len aby sa o teba postarali. Nebolo by spravne vratit im ich starostlivost?
Pekne to vystihuje rozpravka "O troch grosoch".
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: investovanie 600k €

Príspevok od používateľa Biosko »

Ja nehovorim ze nieco treba menit. Pozor.
Ja hovorim ze moralne zasady urcuje to ked sa spravi priemer zasad jedincov. Ak vacsina spolocnosti povazuju danu vec za prospesnu potom to pre nich je akousi moralnou zasadou.
V niektorych arabskych krajinach je trest za ruhanie alebo "nevhodnu" vieru smrt. Je to pre nich moralne? Asi ano ked to robia na ulici a este aj ludia si pridu smarit kamienok pri ukamenovi. U nas to asi moralne nie je.
Za hitlera bolo tiez pre istu cast ludi vyvrazdovanie ludi v pohode moralne.
A preto vravim moralne dobre a zle veci urcuju ludia. Nikde nie je vytesane co je moralne spravne a co je moralne zle. Ide iba o to ako sa vacsia cast ludi rozhodne a ake ma zmyslanie.

Co sa tyka slova zviest nevidim dovod preco by nemohlo byt pouzite aj v dobrom. Ked ta zvedie pekna a mudra zena tak to neznamena ze ta zviedla na zle umysli mohla ta zviest s dobrymi umyslami.

A co sa tyka deti tak to je urcite pekne ale nie je to ich povinnostou tak isto ako si sa ty mohol rozhodnut ci nejake mat budes alebo nie tak aj oni sa mozu rozhodnut co budu robit. Rozhodne by som nebral deti ako nejaku investiciu alebo zaruku niecoho. Ja svojim ponuknem slobodny zivot a neocakavam nic. A rozhodne by som im nieco nevycital keby nemali cas atd.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: investovanie 600k €

Príspevok od používateľa Rado »

S vysvetlením morálky súhlasím s Bioskom.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: investovanie 600k €

Príspevok od používateľa jogo »

Biosko napísal:Ja hovorim ze moralne zasady urcuje to ked sa spravi priemer zasad jedincov. Ak vacsina spolocnosti povazuju danu vec za prospesnu potom to pre nich je akousi moralnou zasadou.
V niektorych arabskych krajinach je trest za ruhanie alebo "nevhodnu" vieru smrt. Je to pre nich moralne? Asi ano ked to robia na ulici a este aj ludia si pridu smarit kamienok pri ukamenovi. U nas to asi moralne nie je.
Za hitlera bolo tiez pre istu cast ludi vyvrazdovanie ludi v pohode moralne.
A preto vravim moralne dobre a zle veci urcuju ludia. Nikde nie je vytesane co je moralne spravne a co je moralne zle. Ide iba o to ako sa vacsia cast ludi rozhodne a ake ma zmyslanie.
Ano, nikde to neni vytesane. Ale ak si spolocnost zavedie zle moralne zasady, potom to vacsinou skonci nejakou vojnou a velkymi obetami. (Hitler, Stalin ap.)
Teraz sa uz zapadna spolocnost dost odchyluje od tisicrociami preverenej moralky a som zvedavy ako to skonci.Myslim tym hlavne zabijanie nenarodenych deti.
Minimalne sa mi zda, ze nas nakoniec demograficky preberu ine kultury (romska, moslimska), ktore aspon tie nenarodene deti nedavaju zabijat...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
europa
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 21 11, 2012 10:30 pm
Been thanked: 1 time

Re: investovanie 600k €

Príspevok od používateľa europa »

poprosim moderatora premenovat temu na ,,rychlokurz teologie,, :)))) ...ale nie...
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: investovanie 600k €

Príspevok od používateľa Biosko »

jogo

Ano ale to zas nastane dekadencia inde. Podla mna vsetko ma svoje pro a proti. Napr. mozme povedat ze sice romales nezabiju nenarodene dieta ale vyhodia ho do kosa alebo nechaju cely zivot o hlade. Dalej veda technika, napriklad. Romska a islamska kultura si nedokazu spravit poriadky ani medzi sebou. Vymenis moralnu zasadu nezabijania deti so zasadou ukamenovania alebo vrazdy ked neveris v nejake fiktivne bozstva? Co je pre teba moralnejsie zabit nenarodene dieta alebo zabit niekoho kto neveri vo fiktivnu bytost?

europa
i am sorry :D ale ono kazda tema sa raz zvrhne na offtopic, ono tu az tak vela ludi do fora nechodi a na zaciatku uz kazda znama tvar vyjadrila svoj nazor k subjectu tematu aj dvakrat. ale aj tak sorry za offtopic. ja ked mam cas tak diskutujem k vsetkemu co sa kadetade deje. dava mi to moznost naucit sa nove veci, nazory atd :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: investovanie 600k €

Príspevok od používateľa jogo »

Biosko napísal:jogo

Vymenis moralnu zasadu nezabijania deti so zasadou ukamenovania alebo vrazdy ked neveris v nejake fiktivne bozstva? Co je pre teba moralnejsie zabit nenarodene dieta alebo zabit niekoho kto neveri vo fiktivnu bytost?
Ani jedno ani druhe neschvalujem.
Len mam pocit, ze u nas sa viacej ludi stara o prava tulavych psov ako o prava nenarodenych deti.

Europa: Aby som napisal nieco k teme, ked si tu zatiahol tu teologiu. :)
Farar Kufa, ked zacal stavat centrum pre bezdomovcov mal 25 000Skk a vygugli si, co vybudoval. Ty mas 18 mil Skk. Skus porozmyslat, co by si s tym mohol dokazat. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
europa
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 21 11, 2012 10:30 pm
Been thanked: 1 time

Re: investovanie 600k €

Príspevok od používateľa europa »

...paaani...to nebola vycitka na offtopic...iba pokus o vtipny komentar, kedze ja by som k tomu nemal moc co povedat co by nejaku vahu a zmysel malo :)
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: investovanie 600k €

Príspevok od používateľa Biosko »

europa v pohode my sme sa neurazili :) aspon ja teda nie. v pohode mozes vratit temu spat k topicu pokial napises nejaku novu otazku alebo nejaky postreh co ta zaujima. v podstate o chode a smerovani diskusie vzdy rozhoduju diskutujuci. aspon teda v liberalnej spolocnosti heh.

A co sa tyka moralky som si spomenul na vyborne prednasky z Harvardu http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavn ... nka-vrazdy" onclick="window.open(this.href);return false; kto ma cas moze si pozriet aj viac prednasok od toho pana, mne sa celkom pacili. V kazdom pripade je to ucitel/profesor kt vie studentov zaujat. A aj mna ako nestudenta.
Používateľov profilový obrázok
kezo
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ut 11 09, 2012 8:55 am

Re: investovanie 600k €

Príspevok od používateľa kezo »

1. Zalozenie Trustu napr. na Malte http://www.akontslovakia.sk/sk/271.malta

2. Investicie do vybranych Hedge fondov https://exante.eu/funds/?utm_source=Dem ... dium=email
Prílohy
trusts.pdf
(1.09 MiB) 322 stiahnutia
malta.pdf
(818.16 KiB) 311 stiahnutia
"Have you taken a loss? Forget it quick. If you have taken a profit, forget it quicker. Don’t let ego and greed inhibit clear thinking and hard work. It is profitable to study your mistakes. "
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: investovanie 600k €

Príspevok od používateľa Biosko »

Preco prave na malte? A nie niekde inde kde by vysli tieto danove povinnosti na 0?
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: investovanie 600k €

Príspevok od používateľa 14u24me »

Taky bych to nezakládal přes Akont a podobné firmy v CZ/SK, protože tím možná ztratíš jednu z výhod offshorové firmy - "privacy". Je lepší (a taky levnější) založit firmu (nebo trust) přímo u "registered" agenta v dané offshorové lokalitě.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: investovanie 600k €

Príspevok od používateľa Biosko »

14u24me ... vies nejakych poradit? Mozes aj cez SS ak to nechces pisat do fora.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: investovanie 600k €

Príspevok od používateľa rmaly »

Biosko napísal:14u24me ... vies nejakych poradit? Mozes aj cez SS ak to nechces pisat do fora.
Ak by to nebolo porusenie pravidiel, radsej, nech napise do fora... vzdy sa to moze zist...
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: offshore company

Príspevok od používateľa 14u24me »

Já nechci nijak snižovat nebo zpochybňovat důvěryhodnost českých/slovenských firem které zprostředkovávají zakládání offshorových struktur.
Jedno je ale jisté. Když zakládám offshore společnost, tak čím méně lidí o tom ví, tím lépe pro moji diskretnost a taky bezpečnost (když zároveň s firmou zakládám i offshorový bankovní účet). Netvrdím že tihle zprostředkovatelé musí být nutně napojení na rozvědku/policii/berňák nebo na nějaké nelegální organizace. Podle mě ale není nezbytně nutné aby se informace o mé firmě povalovaly tam kde nemusí a kde může být nebezpečí zneužití.

Druhou otázkou je proč jít offshore:
Pokud jde o investování přes offshore firmu nebo trust, tak můj názor je takový, že pro Čechy je zatím výhodnější dlouhodobě investovat na českou fyzickou osobu. Jde o nulové zdanění zisků u cenných papírů držených déle než 6 měsíců. Pokud jsem u nějaké investice ve ztrátě před uplynutím půlročního testu, pozici zavřu (a později znovu otevřu) a můžu si odpočítat tuto ztrátu od zisků v kategorii bez půlročního testu které normálně daním 15%. Tahle nevídaná situace s půlročním testem bude ještě chvilku trvat, podle mě je to schválně takto udělané aby si mohli vládnoucí a rozkrádající struktury legalizovat majetky (po vzoru nádražáka Standy).

Ani u tradingu se offshore nevyplatí. Když obchoduji na účet offshore firmy a zisky si pak třeba vyplatím jako dividendy, tak je daním v Česku 15%. Stejnými 15% se v Česku daní i kapitálové zisky na fyzickou osobu. Jedině kdyby někdo chtěl podvádět na daních a ušetřit těch 15%.

V jiných zemích je to jinak. Třeba Američani daní kapitálové zisky (a od příštího roku i dividendy) klidně i přes 40%. Tam se offshorová firma vyplatí.

Když pominu podnikání, tak na co se offshorová firma/trust hodí je vlastnění nemovitosti. O tom se v poslední době hodně mluví a píše.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: investovanie 600k €

Príspevok od používateľa Biosko »

Dik, a nejaky zoznam alebo konkretne meno overeneho agenta v nejakej offshore oblasti poradit nevies?
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: investovanie 600k €

Príspevok od používateľa 14u24me »

Biosko napísal:Dik, a nejaky zoznam alebo konkretne meno overeneho agenta v nejakej offshore oblasti poradit nevies?
To si musí každý najít sám. Každá země zaměřená na offshore firmy má nějaký vládní registr agentů. To se lehce vygoogluje kombinací jména země a slov "goverment registered agent list" případně i přes "association of registered agents" atd.
Např. USA/Nevada, British Virgin Islands, Seychelles

Až si někde nějakého registrovaného agenta vybereš tak si ho projeď znovu googlem: jméno agenta + fraud/review/... a najdeš zkušenosti jiných lidí...hlavně ty negativní pokud nějaké jsou.

Jen tak mimochodem, nechal jsem si checknout jméno seychellské company Golden Grail Ltd. která se tady probírá v jiném vlákně a dostal jsem odpověď, že toto jméno je stále dispozici pro registraci...tzn. že na Seychelách žádná firma pod tímto názvem registrovaná není.
2012-12-06_145440.png
2012-12-06_145440.png (11.59 KiB) 21503 zobrazenia
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: investovanie 600k €

Príspevok od používateľa Biosko »

Diky, informacie ktore si poskytol uplne zodpovedali moju otazku, presne nieco take som myslel. Aj ked medzi nimi mozu byt podvodnickovia treba si to preverit napr ako spominas cez google.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: investovanie 600k €

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ako sa Panovi XX dari ? :)
Odoslané z počítača
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"