Partners group - viete niekto o nich nieco?

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
kkrebeka
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 30 06, 2009 3:14 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa kkrebeka »

tak v prvom rade: Partnersgroup nespolupracuje len s Axou, ale aj s inymi poistovnami, ktore vsak vychadzaju vacsinou drahsie. Provizne sa vsak pre poradcu nelisia ponuky a preto poradca z Partnersgroup nie je ovplyvneny vyberom konkretneho produktu pre klienta.
kkrebeka
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 30 06, 2009 3:14 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa kkrebeka »

filip glasa napísal:V podstate áno, ale samozrejme že poradenstvo má isté limity - každému je jasné z čoho poradca žije. Čiže určite ti neporadí to najlacnejšie, ale to čo má v ponuke.
Čiže je tam snaha robiť to lepšie ako iní sprostredkovatelia, ale furt je to len sprostredkovanie hlavne IŽP. Inak povedané: medzi slepými je aj jednooký kráľom.
v partnersgroup maju poradcovia rovnaku odmenu, ci sa rozhodnu pre taku alebo inu poistovnu.presne na cent rovnaku.
pozor vsak na odbornost poradcu. Svoje nevedomosti castokrat poradcovia skryvaju za hlasku "nechcem zbytocne zatazovat technickymi detailami". Overit si to mozete tak, ze ho poprosite aby Vam to vysvetlil vo Vasej reci, jednoducho a pripadne obrazkom. Potom si to overte, ci vravel pravdu.
kkrebeka
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 30 06, 2009 3:14 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa kkrebeka »

Verejne dostupné čísla.

Multilevel marketing mi moc nevonia, lebo iba navodí ilúziu, že každý kto vytvorí tím, do konca života nemusí robiť a má pasívny príjem.[/quote]

multilevel marketing a franchising je rozdiel
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

kkrebeka napísal:multilevel marketing a franchising je rozdiel
Partnersgroup aj ostatne velke poradenske spolocnosti funguju na MLM alebo ak chces Network company style. Samozrejme kazde MLM sa nejako lisi, ale urcite maju tieto struktury blizsie ku MLM ako ku Franchisingu. Teda s franchise nemaju spolocne skoro nic :)

To s tymi rovnakymi proviziami za kazde IZP opakuje kazdy Partnersak ako pokazeny gramofon :) Akoby to malo znamenat, ze keby nemali rovnake provizie, tak kazdy dava automaticky ten najdrahsi produkt :) Akoby hovorili: "aj ked mi nedoverujete, je to vsetko v poriadku, lebo mam za kazde IZP rovnaku proviziu" :lol:

Naozaj zaujimave by to bolo, keby mali za kazdy jeden produkt rovnaku proviziu, aj za sporiace schemy :mrgreen:
Jozef
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 25 06, 2009 8:50 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Jozef »

PG SK má presne stanovený kariérny plán tzv. biznis plán, V PG ked niekto začne kedykoľvek môže predbehnúť svojho získateľa a nikto mu v tom nebude brániť. V ostatných spoločnostiach je to tak že svojho získateľa tlačí pred sebou a nikdy ho nepredbehne. A keď už najväčšia piramída je zamestnanecký systém, vždy robia na majiteľa firmy a nikdy sa zamestnanec nestane majiteľom. V PG SK je to stanovené v kariérnom pláne, že sa môže ktokoľvek stať partnerom spoločnosti. A komparatívne produkty sú rovnako ohodnotené.

Petko neviem ako V MFC ale klienti v PG majú krátkodobý sporiaci účet bez poplatkov a to preto lebo poradcovia z PG nemajú zaň províziu a pritom viac ako 50 % z celkovej produkcie PG ide do sporiacich schém zvyšok sú poistenia v tom je rozdiel. Klienti PG majú rezervy krátke, stredné a nakoniec dlhé v ostatných spoločnostiach majú iba KŽP alebo IŽP možno 1 % sporiace schémy tak vtom je rozdiel.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Jozef, krásny príspevok ;) Koľko si v biznise? Pol roka? Rok? Takto nádherne som bol kedysi zaslepený len ja ;)
Jozef napísal:...v ostatných spoločnostiach je to tak že svojho získateľa tlačí pred sebou a nikdy ho nepredbehne...
Ty si videl niekedy kariérne plány iných spoločností? Vo všetkých MLM firmách, všetkých, a teda aj OVB, AFS, FinCentrum, AWD, MFc a kopec ďaľších môžeš predbehnúť svojho získateľa...
Jozef napísal:...klienti v PG majú krátkodobý sporiaci účet bez poplatkov a to preto lebo poradcovia z PG nemajú zaň províziu...
No hej, poradcovia zaň províziu nemajú, províziu si necháva PG. A vieš o tom, že sporiace účty, krátkodobé a teda niečo ako eMax sú bez klienta bez poplatkov a províziu platí banka? Ale veď v pohode, rob to nadalej zadarmo ;)
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Jozef napísal:v PG ked niekto začne kedykoľvek môže predbehnúť svojho získateľa a nikto mu v tom nebude brániť. V ostatných spoločnostiach je to tak že svojho získateľa tlačí pred sebou a nikdy ho nepredbehne.
V kazdej velkej fin. poradenskej spolocnosti, ktoru na Slovensku poznam mozes predbehnut svojho ziskatela.
Jozef napísal: Petko neviem ako V MFC ale klienti v PG majú krátkodobý sporiaci účet bez poplatkov a to preto lebo poradcovia z PG nemajú zaň províziu
Jozko, poviem ti novinku. Kazda jedna osoba moze mat sporiaci ucet bez poplatkov. Staci si klknut na mbank.sk a otvorit si eMax. Predstav si, ze nemusis byt ani klientom PG.
Jozef napísal: viac ako 50 % z celkovej produkcie PG ide do sporiacich schém zvyšok sú poistenia v tom je rozdiel. Klienti PG majú rezervy krátke, stredné a nakoniec dlhé v ostatných spoločnostiach majú iba KŽP alebo IŽP možno 1 % sporiace schémy tak vtom je rozdiel.
Aleba, co nepovies. Dakujem, videl som, neprosim. Tu mas jeden pribeh o super PG poradcovi: http://cmorej.blog.sme.sk/c/178215/Prib ... tvach.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mne mozes rozpravat :lol:
petko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 02 11, 2009 1:09 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa petko »

Tak na zaciatok by som chcel povedat, ze treba rozlisovat fin. poradenstvo a fin. sprostredkovanie. Fin. poradenstvo = zaplatim si cloveka, ktory mi vsetko vybavi, co sa tyka mojich financii (a tym nemyslim len IZP). Fin. sprostredkovanie bolo, je a vzdy bude zavisle od provizie. Kazdy kto tvrdi nieco ine, bud klame, alebo je klamany. Mam vela dobrych znamych, ktori pracuju v OVB, PG SK, MFC a tak dalej. Taktiez poznam ludi z internych sieti bank a poistovni. Pokial rozmyslate nad pracou v tomto odbore, odporucam vam internu siet. Pokial si chcete dat poradit, skuste si zavolat na stretnutie cloveka z OVB, PG SK a MFC a nech Vam spolocne vyberu, co je pre Vas najvhodnejsie :)
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

petko napísal:Tak na zaciatok by som chcel povedat, ze treba rozlisovat fin. poradenstvo a fin. sprostredkovanie. Fin. poradenstvo = zaplatim si cloveka, ktory mi vsetko vybavi, co sa tyka mojich financii (a tym nemyslim len IZP). Fin. sprostredkovanie bolo, je a vzdy bude zavisle od provizie. Kazdy kto tvrdi nieco ine, bud klame, alebo je klamany. Mam vela dobrych znamych, ktori pracuju v OVB, PG SK, MFC a tak dalej. Taktiez poznam ludi z internych sieti bank a poistovni. Pokial rozmyslate nad pracou v tomto odbore, odporucam vam internu siet. Pokial si chcete dat poradit, skuste si zavolat na stretnutie cloveka z OVB, PG SK a MFC a nech Vam spolocne vyberu, co je pre Vas najvhodnejsie :)

Petko zdá sa mi to ,alebo tu skryto hovoríš, že interná sieť je lepšia ? Kde pracuješ? A koho poznáš z MFC, celkom by ma to zaujímalo :)

A ešte mi pls vysvetli, prečo odporúčaš internú sieť? Asi myslíš, naučím sa 3 produkty a môžem predávať,alebo niečo iné ? :)
Obrázok
petko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 02 11, 2009 1:09 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa petko »

Zda sa mi, ze som to povedal na rovinu a nie skryto...pracoval som v OVB a neskor aj v PG SK...kontaktovala ma jedna kamaratka z Piestan, ktora teraz pracuje v MFC...taktiez mam znamu v Brokers Consulting...kazda z tychto spolocnosti ma svoje plusy, o ktorych sa tu nechcem hadat...jednou z vyhod internych sieti je aj to, co si napisal...dalej su to vyssie provizie, preplacanie vzdelavania, prehladnejsie vyplacanie provizii a aj dodatocny servis pre klientov je jednoduchsi...predpokladam, ze si z MFC, takze ak mas zaujem si vymenit skusenosti s financnym sprostredkovanim, tak mi kludne posli mail...rad sa dozviem nieco nove :)
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Ja som tiež z MFC, ale nejdem si MFC zastávať... Len Ťa chcem poprosiť, skôr ako sivytvoríš názor na nejakú firmu, prever si, s kým sa o nej bavíš. Ak si sa bavil s ,,nejakou z PN,, tak to bude dievča, ktoré je v biznise možno pol roka. Skús sa o MFC porozprávať s niekym, kto je v MFC dva, tri, či štyri roky.

Ad výška provízii, to snáď nemyslíš vážne, že v poisťovni máš vyššie provízie ako my v MFC?
Kľudne mi pošli konkrétne čísla na mail (martin zavináč martinisko bodka eu).

Ďakujem ;)
Obrázok
Domino
Príspevky: 15
Dátum registrácie: So 26 02, 2011 6:57 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Domino »

To s tymi rovnakymi proviziami za kazde IZP opakuje kazdy Partnersak ako pokazeny gramofon :) Akoby to malo znamenat, ze keby nemali rovnake provizie, tak kazdy dava automaticky ten najdrahsi produkt :) Akoby hovorili: "aj ked mi nedoverujete, je to vsetko v poriadku, lebo mam za kazde IZP rovnaku proviziu" :lol:

Naozaj zaujimave by to bolo, keby mali za kazdy jeden produkt rovnaku proviziu, aj za sporiace schemy :mrgreen:
Suhlasim.
Amos
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 21 12, 2010 9:57 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Amos »

peter.cmorej napísal:Tu mas jeden pribeh o super PG poradcovi: http://cmorej.blog.sme.sk/c/178215/Prib" onclick="window.open(this.href);return false; ... tvach.html
Peter, preco tie vsetky tvoje blogy o tych "svinstvach" a Partners sa nedaju citat?

Vymazal si to ty alebo niekto iny alebo co? Tak rad by som si to precital :D
"Neverte všetkému, čo sa vám k vereniu predkladá" - Jan Amos Komenský
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

chyba sa asi stala ked toto forum prechadzalo na iny hosting. Nezachovali sa starsie odkazy. Konkretne clanok, ktory si odkazovak je tento:
http://cmorej.blog.sme.sk/c/178215/Prib ... tvach.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Amos
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 21 12, 2010 9:57 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Amos »

nie Peter, problem nie je v odkaze

pozeral som si vsetky tvoje blogy na blog.sme a predstav si, ze akurat len 3 tvoje blogy sa mi "nezobrazia" úplne - ukáže len prvé vety.

ide o blogy: Pribeh o dvoch svinstvach, Druhe svinstvo, IZP a Partners

vsetky ostatne tvoje blogy funguju normalne!!! to sa mi uz nezda len ako nahoda, ze len blogy, v ktorych kritizujes Partners, sa nezobrazia ?!

inac, tato moja skusenost by bola dobrym nametom na vytvorenie nejakej konspiracnej teorie (o tajuplnej sile Partners-u) :D

PS: prosim, pozri, co sa to s tymi tvojimi blogmi deje (alebo uz aj na blog.sme plati, ze: "Matrix ťa dostane..." :lol: )
"Neverte všetkému, čo sa vám k vereniu predkladá" - Jan Amos Komenský
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa rmaly »

Mne sa toto na blog.sme.sk stava bezne pri hocakych blogoch. Neviem, ale raz niekto spominal v diskusii, ze to suvisi so sposobom vlozenia clanku (akoze ked to niekto pastne nejak inac ako normalne alebo tak)...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

:shock: mne sa vsetky zobrazuju normalne. To je nejaka haluz. Mozno skus iny prehliadac.
jolo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 22 04, 2011 10:51 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jolo »

Ano viem. Prave vcera som narazil na moji 3 dobrych znamych, ktorym ludia z Partnersu zo skupiny Cagana okolia PD "perfekne poradili". Uz som si myslel ze je to perfekna firma, ale zial musim konstatovat, ze je to len dalsia firma odpadlikov OVB ktory dalej vidia klientov, len ako potencionalny zdroj svojho financneho profitu. Nic ine sa na to neda povedat, ako obohacovanie na ukor neznalych ludi.
Uvediem dovody:
1. klient zaraba cca 700 eur a je mlady clovek, ktory ma buducnost pred sebou
Poradene mu bolo poistenie v sume 70 eur mesacne, aj ked uz ma jedno v sume 20 eur (co bolo plne postacujuce). Jeho potreba je uplne ina, do akej ho natlacili, samozrejme nie za ucelom poradit klientovi ale svojmu vrecku (provizia). Dany klient potrebuje kratkodobe investicie max na 5,6 rokov nakolko sa planuje zenit a mat deti.(samozrejme na stavebne sporenie nebol prehovorerny, nakolko je zato mala provizia). Pritom predpokladam ze dany sprostredkovatel o 5 rokov ani nebude vediet ze nejake poradenstvo robil, lebo ak bude robit takto dalej, tak mu najskor niekto rozbije hubu a skoci s poradenstvom (odrbavanim).
2. klient studentka (co zaraba len brigadne), tak isto jej bola poradena super bomba poistka v sume 40 eur mesacne, podotykam studentka, ktora bola aj nahovorena na ich super skolenia "vraj nejaka akademia - asi ako odrbat ludi a zarobit ich tam ucia"
Tak isto uplne ina potreba, osamostanit sa a vydat sa a mat deti. Pritom este nema ani stale zamestnanie.
3. klient robotnik na urovni minimalnej mzdy, mlady clovek, tak isto mu bola poradena super bomba poistka za 40 eur mesacne, podotykam je to tak isto mlady clovek, ktory sa chce osamostatnit. Urcite sa mu to podari, s takymito radami to urcite do dochodku snad stihne.

Zaverom dufam ze, ak toto citaju ludia s Partnersu, tak si uvedomia, ze takymto sposobom sa im bude darit este mozno max 5 rokov. Dufam, ze prehodnotia svoj pristup ku klientom a nebudu chciet zo seba urobit len milionarov za 4 roky. Mam v Partnerse vela priatelov, ktorych uznavam, ale toto co sa stalo mojim znamim neprajem nikomu. :cry:
lenka
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 17 06, 2011 9:56 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa lenka »

Zdravim vsetkych.
Chcela by som podakovat panovi Petrovi Cmorejovi za rychle,komplexne a hlavne zrozumitelne vysetlenie, resp.otvorenie oci v otazke preco neinvestovat cez IZP a specialne cez "predajcov" co robia poradenstvo inak.
Otvoril nam oci a bez naroku na nieco a akychkolvek podmienok nam poradil a zodpovedal vsetky laicke otazky, pre mna ako bezneho cloveka ktory nema ani sajnu o poisteni a investovani.
Doporucujem precitat si jeho clanky ktore su nezavisle a verim ze Vam budu uzitocne tak ako nam.Vdaka
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Dakujem za promo :)
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa marco »

http://ondrejmasiar.blog.sme.sk/c/34781 ... grafy.html

Reakcia PG v diskusii - Podla mojho nazoru trapnejsia, ako samotne grafy.

"Odpoved
Dobry den pan Masiar,

dovolte mi predstavit sa. Moje meno je Jana Mokranova a som marketingova riaditelka spolocnosti Partners Group SK. Sledujem vasu masivnu komunikaciu ohladne vasho stretnutia s nasimi sprostredkovatelmi, z ktorej som pochopila, ze vo vas nezanechala uplne pozitivny dojem. V prvom rade si dovolujem vyjadrit polutovanie, ze nasa spolupracovnicka vam nedokazala vhodne a spravne vysvetlit obrazok ilustrujuci vyvoj hodnoty penazi v case. Myslim, ze ak by vam objasnila vyznam tohto obrazku, nedoslo by k tomuto nedorozumeniu.
V druhom rade by som rada poznamenala, ze nas velmi mrzia vase tvrdenia, v ktorych davate nasu spolocnost do spojitosti s roznymi praktikami a ktore ako verim su len dosledkom emocii. Myslim, ze ako racionalny clovek, ked ste si pozreli spominany obrazok,budete suhlasit s tym, ze nehovorime o konkretnej investicii, ktorej vyvoj by sme chceli optimisticky vykreslovat. Takymto praktikam sa branime a nezelame si mat s nimi nic spolocne. V tomto pripade ide jednoducho o snahu vysvetlit zakladny mechanizmus budovania aktiv podporenu ilustraciou. Nasa skusenost ukazuje, nie vsetci klienti su natolko edukovani a zbehli ako vy, aby sa zorientovali povedzme z excelovskej tabulky ci skutocneho odborneho grafu a tak sa v nasich materialoch snazime prezentovat mechanizmy financneho planovania ilustracne, co najnazornejsie, najjednoduchsie a najzrozumitelnejsie.

Zaverom si dovolujem navrhnut, aby ste ma v pripade, ze mate akekolvek dalsie pripomienky ci otazky nevahali kedykolvek kontaktovat. Rovnako ak by ste mali zaujem dat spatnu vazbu na nasu spolupracovnicku, s ktorou ste sa stretli, aj oficialnou cestou, nie len formou prispevkov na blogoch a facebooku, budeme velmi radi. Kazda konstruktivna spatna vazba, ktora je nam priamo adresovana, nam pomaha neustale zlepsovat nase sluzby.

V pripade, ze by ste mali zaujem dat nam prilezitost prvy nie prilis vydareny dojem napravit, budeme si to velmi vazit.

Prajem vam prijemny den. "
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Airmike »

:) :) :)

som sa celkom dobre pobavil ked som tie grafy videl
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Pette »

aj tak najlepsia reakcia bola tato - presne a vystizne zodpoveda kvalite celeho partners, ovb a spol.

"""zavadzajuci graf

ja vam velmi jednoducho vysvetlim pointu zavadzajuceho grafu

http://bit.ly/1n2s2n6

Reagovať | ondrek |
"
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Rado »

Graf si upravili, ale nevidím na tom nič zlé. Nie je tam ponuka na žiaden produkt. Ten kto začne budovať svoje aktíva skôr by mal byť na tom lepšie a veď o to ide. Myslím, že ten chalan sa zameral na formu a skôr by mal napísať či ho zaujal obsah.
Tie baby museli byť strašné amatérky. Mali ho nechať dokresliť graf a bol by spokojný. Takto nechali klienta fúkať do balóna forma a balón s nápisom obsah ostal prázdny. Takého obchodníka by som vyrazil. Na námietky zákazníka je lepšie nereagovať. Pekný príklad ako sa to nemá robiť.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zavádzajú vo všetkom a ešte z neho robia blbca.

Miesto toho, aby vysvetlili výhodu zloženého úročenia, prispôsobili si grafy, čísla i argumenty tak, aby dôverčivý človek nadobudol dojem, že prichádza o strašne veľa peňazí ak nezačne ihneď.

Grafy sú silne skreslené. V číslach klamú tak, že píšu, že druhý vložil o 1200 menej, ale stratil 1499 a tretí vložil o 2400 menej, ale stratil 2925. V skutočnosti je strata za prvý rok iba 60 € na 5% úroku a spolu za 5 rokov 299 € na zloženom úročení. Aj to, že ide o stratu je len relatívna pravda, lebo pri fixnej dobe je úplne jedno kedy začneme...všetci budú mať po 5 rokoch našetrené rovnaké sumy, len jeden skôr a druhý neskôr. A tie zmluvy sa robia vždy na fixnú dobu pokial viem.

Súhlasím aj s tým, že odpoveď ich šéfky nemá úroveň. Miesto toho, aby uznala, že ku klientovi treba pristupovať
individuálne a tento je matematicky a ekonomicky na vysokej úrovni , tak urobila blbca z neho, zo svojích poradkýň a nakoniec i zo seba. A stačilo povedať, prepáčte, to skreslovanie je zámerne, lebo nám to pomáha v marketingu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Airmike »

Ja stale nechapem, ze neexistuje zakon (nieco ako zakon na ochranu spotrebitela) kde by bolo jasne specifikovane ze za umyselne zavadzanie klienta, proste firma zaplati pokutu trebars 100 000K EUR.

hotovo , bodka, 5x takyto zmrdi dostanu pokutu a cely biznis sa im zosype, a ostanu to robit iba ludia ktorym naozaj zalezi na kvalite.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Rado »

Nerozumiem, že vás tak vytočil graf, ktorý je príkladom bez ponuky produktu. Má len ukázať, že treba začať myslieť na budovanie aktív skoro. Chcú čím skôr predať a tak do toho dajú trocha "marketingu". Nie je za čo ich postihnúť.

Btw retailový klient je v EU chránený až až. Napríklad má možnosť vrátiť predmet pri spotrebnom úvere a straty znáša poskytovateľ úveru. Dokonca bola úvaha, že sa retail nebude robiť na spotrebný úver vôbec. Klient teraz dostane papier o výške úrokovej sadzby, kompletných nákladoch a pod. Výsledok je však taký, že to každý podpíše a hotovo. Vzdelávať sa nikomu nechce, tak potom nech sa nikto nesťažuje. Kotroly sa robia, ale nie za účelom ochrany spotrebiteľa, ale príjmu do štátnej kasy. Najlepšie je starať sa sám o svoje financie. Sprostredkovatelia sú dobrí lebo majú všetko odsledované. Čo ponúkajú je však už viac otázka provízie ako kvality. Ten, kto to berie ako dlhodobý biznis však má na prvom mieste klienta.

P.S. Ja osobne nemám rád spoločnosti typu OVB, Partners a pod. Sprostredkovateľov dupľom. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Airmike »

Mna ten graf nevytocil, prave naopak, smial som sa, ale existuje pojem klamliva reklama. a v tomto pripade je produktom Partners group, takze nieje uplne pravda ze ziadny produkt nepredavali.\

Keby som mal produkt ja, tak tiez celim na predaj a rychly predaj. rozhodne by som si ale z lokalneho prostredia nevyberal slabe kusy a neparazitoval na nich. pretoze je to 1. nemoralne a 2. totalne primitivne

ak si nebudeme vsimat tieto primitivne taktiky, tak nakoniec skoncime tak, ze ich budeme casom jednoducho akceptovat. a myslim ze prejst z fazy montazna hala europy do fazy odkladisko shitovych financnych produktov nieje velka vyhra. z principu ma nezaujima, ze vsade inde sa to robi rovnako. mohli by sme byt raz za cas v niecom vynimocni a ist prikladom. sme mala krajna a preto sa to da urobit jednoduchsie ako inde. V tomto som zastanca tvrdej regulacie.
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa pedro.v »

neviete niekto nahodou ako maju v PG ratane provizie z IZP? vcelku by ma zaujimalo aka velka je motivacia mojho poradcu ktory robi veci inak.
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Leon »

Zavisí podla toho na akej pozicií je ten poradca. Ale väčšinou to ber tak, že cca tvoja ročná platba ide jemu.
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa pedro.v »

tak to preto na stafej zmluve mi navrhuje znizit platby a urobit nove izp... no budem si to s nim musiet vyjasnit asi
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Leon »

A stará zmluva už má určite viac ako 2 roky, nie? :P
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa pedro.v »

ano jasna vec a teraz ideme diverzifikovat riziko ze
mi stara zmluva poistenie nezaplati a budeme plnit z dvoch
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Leon »

Ano a na novej bude platiť poistenie nejaká ďalšia tretia? :D

... na tvojom mieste zruším IŽP,... dávam Ti tú najlepšiu radu akú môžeš pre svoje peniaze dostať. Fakt to zruš, prídeš teraz bohužiaľ o nejaké peniažky,... s tým sa musíš zmieriť. Ale ver mi, o 20-30 rokov prídeš na tej istej zmluve, keď si ju necháš o XY krát viac peňazí než keby si ju rušil teraz. Ešte dupľom keď je to od PGčkakov. Keď ju zrušíš (a budú Ti počas toho volať nejaký poisťovací atď, tak sa nenechaj odradiť),... potom kontaktuj tuna na fóre Petra Cmoreja.
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa pedro.v »

ved ja potrebujem poistenie tak preto mam to IZP. nie kvoli sporeniu
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Leon »

To ti neberiem. Ale poistenie sa dá riešiť aj úplne inak než cez IŽP ;) lacnejšie a OVEĽA úspornejšie ;) Ale tak rob ako uznáš za vhodné. Presviedčať už Ťa nebudem, tieto srandy už ma fakt veru nebavia :) Sú to tvoje peniaze, ty sám najlepšie vieš čo a ako ;)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pedro.v napísal:ved ja potrebujem poistenie tak preto mam to IZP. nie kvoli sporeniu

Máš najdrahšie poistenie na svete.
Povedať sa to dá aj inak: pre najväčších blbcov vymysleli najdrahšiu variantu poistenia. Pri 100 € mesačne prichádzaš na úvod o 2400 € len za sprostredkovanie a potom ťa do konca platenia vyciciava už len poisťovňa. :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa pedro.v »

tak ja o inom takom poisteni neviem. a 2400 EUR na 35 rokov to je cca 6 EUR mesacne. viacej platim aj svojej banke :) beriem to ako cenu toho nutneho zla ale ak existuje lepsia moznost rad sa poucim. vsade sa ale iba docitam ake je to IZP strasne zlo ale nejaku alternativu som zatial nenasiel.
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Leon »

Lenže 2.400 eur len pri 6 percentnom zhodnotení za 35 rokov je 18.000 ;)
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa pedro.v »

:) a keby som nepil kavu tak mam za 35 rokov vilu v toskansku
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"