Partners group - viete niekto o nich nieco?

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Poslaťod Istiach » Ned 09 06, 2015 10:07 pm

No preto, ze nechces investovat. Furt dokola.... A ty sa teraz opytas ci je nejaky iny produkt a my ti povieme spytaj sa nejakeho poistovaka, napr Petra Cmoreja.

Mas najlepsie mu napisat sukromnu spravu. Boh vie kedy si to tu precita.

PS: Aha aj tu mas nieco. http://cmorej.blog.sme.sk/c/278174/Vset ... ybrat.html
Istiach

Poslaťod JUGGLER » Pon 09 07, 2015 12:29 am

pedro.v píše:neviem ci si to uvedomujes ale to je clanok preco neinvestovat cez izp. ja som sa pytal preco sa nepoistit cez izp.

Investovať cez IŽP je akoby si kupoval za veľké peniaze mizerné auto.
Poistiť sa cez IŽP je akoby si potreboval koleso na auto, ale kúpiš si kvôli tomu drahé a mizerné auto... :lol:
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod pedro.v » Pon 09 07, 2015 7:32 am

presnejsie by bolo asi ako keby som potreboval auto a kupil si autobus a vozil za svoje prachy ostatnych zadarmo :)
pedro.v

Poslaťod Istiach » Pon 09 07, 2015 11:06 am

V tom clanku vyssie Peter uvadza, ze IZP nemusi byt za kazdych okolnosti zle poistenie, pokial chce byt clovek iba poisteny. Takze uvidime.
Istiach

Poslaťod pedro.v » Pon 10 26, 2015 1:31 pm

inak co je na tom pravda ked PG agent tvrdi ze zo zakona nemozu byt plateny priamo za poradenstvo ale musi to byt z nejakeho ich provizneho kolotoca?
pedro.v

Poslaťod peter.cmorej » Pon 10 26, 2015 11:19 pm

je to velmi nepresne interpretovanie zakona :)
peter.cmorej
admin

Poslaťod gabina » Sob 01 23, 2016 9:08 pm

K poisteniam- nie je poistenie ako poistenie. Vsade su poplatky,to ano,ale s najnizsimi som sa stretla prave cez PG SK. Mozeme sa bavit o malych percentach,ale ak chcete poistenie az do dochodku,hodnota uctu moze byt za tych 35 rokov naozaj pekna. Poplatky si potom poistovna berie prave z tejto sumy. A zrazu zistite,ze rocny poplatok z hodnoty uctu je vyssi ako peniaze,ktore ste tam za ten rok poslali. IZP cez PG SK su od tychto poplatkov oslobodene. Cierne na bielom.
gabina

Poslaťod gabina » Sob 01 23, 2016 9:21 pm

pedro.v píše:a prave to mi vrta hlavou, preto zhanam teraz viac informacii. ako si moze niekto povedat ze to mam zrusit ked tu zmluvu ani moje potreby nepozna? zatial ma nic nepresvecilo. ak su teraz produkty ktore mi to vykryju lacnejsie tak samozrejme som ochotny to zrusit ale rusit to na zaklade toho ze to niekto od boku napisal to sa mi nezda ovela rozumnejsie ako uzatvorit dalsie IZP :)

Zmluvu treba vzdy vidiet aby bolo mozne zhodnitit ci sa ju oplati mat. Moje skusenosti su,ze dobry poradca nie je automaticky za rusenie starsich zmluv,v ktorych jevuz nieco nasetrene. Ale tiez starsie zmluvy maju uz nejaku tu odkupnu hodnotu,neprichadza sa o vsetky peniaze. Ak nie ste stotozneny s rusenim zmluvy,ale ako spominate,niektore nove produkty vas vykryju za menej,este stale viete na starej zmluve spravit kozmeticke upravy...setriacu zlozku znizit,niektore pripoistenia zrusit a dat si ich do novej,lacnejsej poistky. Pozor na poplatky spomenute malilinkymi pismenami,hlavne tie rocne...
gabina

Poslaťod pedro.v » Sob 01 23, 2016 9:23 pm

co je to za univerzalny recept ze "najnizsie cez PG"? PG riesia iba Aegon a teraz AXA a ak aj existuje lepsi produkt pre tvoje potreby tak sa o nom nedozvies pretoze oni maju svoju filozofiu s ktorou ked nesuhlasis tak ta urazene poslu kade lahsie, co je vlastne aj to najlepsie co sa ti s PG moze stat. nikto s PG ti neporovna poplatky produktov ktore ti nanucuju s ostatnymi na trhu aby si si vybrala ten ktory chces lebo si myslia ze na tych ich skoleniach im naliali do hlav absolutnu pravdu.
pedro.v

Poslaťod gabina » Sob 01 23, 2016 9:33 pm

Takze ty by si najradsej dostal 20 moznych ponuk aby si si mohol vybrat sam? Prepac, "ja mam na to lidi". Keby si si chcel kupit napr.kavu,poslem ta predsa tam,kde ju maju prave v akcii. Nevymenujem ti 20 predajni,kde ju mozes zohnat. Ved hadam uznas,ze by si sa rozhodol podla ceny. Alebo ty by si bral do uvahy ine kriterium,napriklad vek predavacky? Asi nie. A som im vdacna,ze mi ohladom poplatkov otvorili oci. A to je nieco, o com som sa presvedcila na vlastne oci. Ak by si mal na to cas,pochod si poistovne a citaj.
gabina

Poslaťod pedro.v » Sob 01 23, 2016 9:47 pm

neviem kde beries tu doveru v PG ale ja viem kde som ju stratil :)
ja uz som si svoju domacu ulohu urobil. ak by boli PG tak seriozni a chceli ti naozaj poradit tak dobre ako sa prezentuju tak by ti spravili ponuku podla tvojich potrieb a nie podla svojich manualov. ved skus si so svojim PG agentom skusit poriesit nieco ine ako IZP a uvidis. najlepsie ked mu povies ze chces investovat par sto eur mesacne a pride za tebou s dalsim IZP aj ked vie ze uz mas 2 a bude ti rozprava bullshity o danovom stite a uzasnych kontraktoch s Aegonom alebo Axou s polovicnymi poplatkami. Ale to ze mu nevies v tej chvili protiargumentovat neznamena ze ma pravdu... koniec koncov su to vzdy tvoje peniaze a oni chcu z nich nejake percento ale nie je to poradenstvo. je to sprostredkovanie svojich produktov s iluziou ze si si vybrala sama alebo ze si si nechala poradit najlepsie ako sa dalo. nie vzdy to tak ale byva. pomaly si ziskaju tvoju doveru na malickostiach a potom ti ponuknu zbytocne IZP. som si tym takmer isty. teraz to maju prepracovane do takeho specialneho akoze financneho planu ktory musis akceptovat cez ktory ti natlacia produkty ktore potrebuju. len potom sa ti stane uraz alebo 2 a zistis ze ta super poistka s urazovym pripoistenim ti zrovna toto nekryje a ked mu to budes vycitat tak ti ponukne novy produkt ktory to uz ma poriesene...
pedro.v

Poslaťod gabina » Sob 01 23, 2016 10:04 pm

Vsetko je o dovere. Aj ked ides kupovat napr. auto,veris,ze si si vybral spravne. A ked ti povie niekto o svojej zlej skusenosti s danou znackou,svoje rozhodnutie nezmenis. Povies si,ze asi nemal stastie alebo tak. Ja si zas o tebe poviem,ze si nemal stastie na poradcu. Ano,je to na houby tlacit peniaze len do izp. A ja viem,ze moj poradca by mi to nepredal. Mesacne investujem do niecoho,co mi vynasa- viem si kedykolvej pozriet ako sa moje investicie zhodnotili a nemam problem sa k peniazom dostat (robila som uz aj nejaky vyber na neocakavane vydavky). Je vsetko o dovere,ale aj o stasti,na koho natrafis. A ja som stastie mala. A za 6 rokov ako klientka som maximalne spokojna s poskytnutymi sluzbamu od PG SK,pretoze realne vidim,co s mojimi peniazmi spravili a ze neostali len pri sluboch a prazdnym reciach.
gabina

Poslaťod peter.cmorej » Sob 01 23, 2016 10:35 pm

trochu si odporujes. V prvom prispevku si pisala o "naozaj peknej odkupnej hodnote z IZP" a teraz pises, ze tlacenie penazi do IZP je na houby :)
peter.cmorej
admin

Poslaťod gabina » Sob 01 23, 2016 10:39 pm

Citaj v kontexte. Tam som rozpravala o ruseni starsich poistkach.
gabina

Poslaťod gabina » Sob 01 23, 2016 10:41 pm

A vynechal si slovo- LEN do izp. Umyselne?
gabina

Poslaťod rmaly » Ned 01 24, 2016 12:12 am

Gabina, obavam sa, ze s takymito pokusmi o "nezavisle" odporucanie PG mozes ist akurat tak na modreho konika... co si mala cez vikend skolenie ze si taka nabudena ci co?
rmaly

Poslaťod gabina » Ned 01 24, 2016 10:04 am

Aha,prepac. Tu mozu byt len ti,ktori maju zle skusenosti aby ste sa mohli navzajom utvrdit v tom ake su ti poradcovia svine? Ak by si cital pozorne,som len klientka.
gabina

Poslaťod rmaly » Pon 01 25, 2016 10:08 am

hmm.... uz ti napisali, ze neponukaju vsetky poistovne... to ako keby si napisala, ze v predajni skoda mi ponukli najlepsie auta (skoda a seat)...
rmaly

Poslaťod gabina » Pon 01 25, 2016 10:24 am

Precitaj si moj starsi prispevok. S tym ponukanim len niektorych poistovni to tu akosi omielate vsetci. Ako obohrate platne. Ja viem,ze od nich dostanem to najlepsie z trhu. A nepotrebujem k tomu zoznam napr.vsetkych poistovni. Je to tak,akoby si chcel kupit kavu velvet. Rozdiel medzi nami je ten,ze ty by si chcel od poradcu zoznam vsetkych obchodov,ktore ju maju. Ja sa dostanem len k tym trom,kde je kava za najlepsiu cenu. Kto je na tom lepsie? Ja usetrim cas a peniaze a ty, ked si budes robit prieskum vsetkych obchodov sam,usetris mozno len peniaze. Aj to len ak sa ti podari najst ten spravny obchod.
gabina

Poslaťod peter.cmorej » Pon 01 25, 2016 10:33 am

gabina, urcite uznas, ze nemozes vediet, ktora kava je najlepsia, ak si nevyskusala vsetky. My jednoducho vieme, ze PartnersGroup neponuka to najlepsie na trhu. To vsak neznamena, ze nemozes byt ich spokojna klientka. Jednoducho ti staci to co ti ponukli.
peter.cmorej
admin

Poslaťod rmaly » Pon 01 25, 2016 4:05 pm

gabina píše:Precitaj si moj starsi prispevok. S tym ponukanim len niektorych poistovni to tu akosi omielate vsetci. Ako obohrate platne. Ja viem,ze od nich dostanem to najlepsie z trhu. A nepotrebujem k tomu zoznam napr.vsetkych poistovni. Je to tak,akoby si chcel kupit kavu velvet. Rozdiel medzi nami je ten,ze ty by si chcel od poradcu zoznam vsetkych obchodov,ktore ju maju. Ja sa dostanem len k tym trom,kde je kava za najlepsiu cenu. Kto je na tom lepsie? Ja usetrim cas a peniaze a ty, ked si budes robit prieskum vsetkych obchodov sam,usetris mozno len peniaze. Aj to len ak sa ti podari najst ten spravny obchod.

A ako vies, ze od nich dostanes to najlepsie z trhu?
rmaly

Poslaťod gabina » Pon 01 25, 2016 4:19 pm

V tomto sektore ide o doveru. Som klientkou uz 6 rokov a vidim realne co s mojimi peniazmi dokazali. Nemozem obhajovat vsetkych poradcov z PG SK,mozem len povedat,ze s tym mojim som spokojna a verim,ze robi to,co je pre mna dobre a prinosne. A ako vsade plati aj tu- ak o niecom pochybujem,nerozumiem,tak sa pytam. Z odpovedi sa clovek vselico dozvie.
gabina

Poslaťod JUGGLER » Pon 01 25, 2016 7:51 pm

gabina píše:V tomto sektore ide o doveru. Som klientkou uz 6 rokov a vidim realne co s mojimi peniazmi dokazali.

A čo také dokázali? Založili Ti IŽP aby si za 10 rokov prišla o 30% vkladov?...či ťa nasmerovali do nejakého fondu z vysokými poplatkami?

Buď tu hraješ divadlo a pracuješ pre nich, alebo financiám vôbec nerozumieš. Je zbytočné sa s Tebou ďalej o tom baviť, keď svoje reči nepodložíš faktami.

Kým sa nám zveríš s tým, čo pre Teba dokázali, trochu si počítaj :wink: :
http://cmorej.blog.sme.sk/c/181801/Inve ... Group.html
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod gabina » Pon 01 25, 2016 8:22 pm

Juggler, pozruc si narychlo tvoje prispevky,nik ta nepresvedci o pozitivach sluzieb. Ze pre nich pracujem? Vdaka za kompliment,ale nie. Moja praca v skolstve ma aj napriek financiam bavi. Prepac,ale na cmorejov blog nemam chut. Mala by som mu verit len preto,ze je akoze nezavisly? Aj v politike su nezavisli a nerobi to z nich automaticky dobrych. Ale urcite ti podakuje,ze si ho tu spomenul.
Izp je pre mna dlhodoba zalezitost,az do dochodku. Bavme sa o sporiacej casti- tak tam som uz v pluse,ak si ratam kolko som tam dala a kolko je odkupna hodnota. A to mam do dochodku este daleko. A investovanie? Mam uz o tretinu viac,nez som tam dokopy v mesacnych investiciach poslala. BTW,neexistuje investovanie bez poplatkov.
gabina

Poslaťod gabina » Pon 01 25, 2016 8:36 pm

Chcem sa este ospravedlnit tu diskutujucim za zapojenie sa. Ocividne pozitivne skusenosti s PG SK tu nemaju co robit. Jedine, ze by som ju mala s p.Cmorejom,tu tak ohlasovanym. Moja chyba.
gabina

Poslaťod Istiach » Pon 01 25, 2016 9:02 pm

Subjektivne skusenosti niesu objektivne :)
Istiach

Poslaťod gabina » Pon 01 25, 2016 9:05 pm

Nerozumiem. Cize moje vlastne skusenosti nie su objektivne? A ake by objektivne boli? Take typu "jedna baba povedala". Tak to potom uz dava zmysel cely tento pokec na tejto stranke.
gabina

Poslaťod peter.cmorej » Pon 01 25, 2016 9:43 pm

tak na moj blog chut nemas, ale v IZP mas uz "zarobene" :roll: coraz menej ti verim, ze si klient a nie poradkyna PG
peter.cmorej
admin

Poslaťod gabina » Pon 01 25, 2016 9:51 pm

How can i prove that? I am an English teacher if you need to know.
Nepocul si o kazdorocnych vypisoch,ktore poistovna posiela?
gabina

Poslaťod JUGGLER » Uto 01 26, 2016 1:27 am

gabina píše:Izp je pre mna dlhodoba zalezitost,az do dochodku. Bavme sa o sporiacej casti- tak tam som uz v pluse,ak si ratam kolko som tam dala a kolko je odkupna hodnota. A to mam do dochodku este daleko. A investovanie? Mam uz o tretinu viac,nez som tam dokopy v mesacnych investiciach poslala. BTW,neexistuje investovanie bez poplatkov.

IŽP má poistnú a investičnú časť. Nie sporiacu a investičnú. Ale nevadí keď to nevieš...Možno sa fakt v tom nevyznáš.
Aj ked vravíš , že do dôchodku ďaleko...tak aj za 30 rokov sporenia z teba vysajú zhruba polovicu toho, čo tam dáš.
Super investícia, ked Ti z každých 100€ zoberú 50.

Na Slovensku nestretneš človeka, ktorý by bol spokojný zo zhodnotením IŽP. Proste väčšina ľudí je aj po rokoch v ťažkej strate. A nijaký normálny poradca IŽP nemôže v dobrej viere odporúčať. Ten tvoj na ktorého si akože mala šťastie buď na teba kašle, alebo je finančne negramotný. S tým sa však netráp. Finančne negramotných je väčšina ľudí, vrátane poradcov.

A prečo píšem, že si v tom možno nevinne?

Ak fakt neklameš, že máš v investičnej zložke o tretinu viac ako si vložila, tak jediná možnosť je skrytá v tejto vete:

.. za 6 rokov ako klientka som maximalne spokojna s poskytnutymi sluzbamu od PG SK,pretoze realne vidim, co s mojimi peniazmi spravili a ze neostali len pri sluboch a prazdnym reciach.

Oni z tvojími peniazmi nič nespravili...začala si šetriť do podielového fondu. A to zrejme znamená, že si také dieťa šťasteny, že si investične vstúpila do podielového fondu niekedy na začiatku 2009. Vtedy boli akciové trhy po poklese o 65%...po jednej z najväčších kríz. To je jediná možnosť ako si mohla v investičnej zložke vystihnúť rast fondu o 150% až 200% doteraz.

Ak je to tak, neteš sa. Tým že tam vkladáš mesačne, tvoje mimoriadne vysoké zhodnotenie sa týka len prvej, malej časti úspor. Nákladovosť je však rozložená na dlhú dobu. Extrémne zhodnotenie trvalo krátko. Už začalo obdobie poklesu, strednodobo to bude stagnovať okolo nuly , prinajlepšom tých 6% p.a. A to náklady budú žrať, jedna radosť.
Na konci budeš bilancovať nejaký nominálny zisk, ale ked si to rozrátaš na roky a odčítaš infláciu, tak zistíš, že si investovala veľmi nevýhodne. Samozrejme, tvoj poradcovský génius ti našepká, že si bola poistená a že to predsa niečo stojí...

Na záver graf tvojej investičnej šťasteny. Pozri si ako sa zhodnocovali akcie od jari 2009 doteraz. Zhruba o +200%.

P.S. Nie som poradca. Len analyzujem. Ked sa ti lenilo prečítať blog Petra Cmoreja, tak celkom dobre to opisuje v svojom blogu aj tento chlapík: https://hypoinvest.sk/investicne-zivotn ... penazenky/
Prílohy
Index SP500.png
JUGGLER

Poslaťod gabina » Uto 01 26, 2016 9:49 am

Neviem,asi sme sa nerozumeli. Tu sporiacu cast som s izp nazvala nespravne,ako si ma spravne opravil. Myslela som tym investicnu cast ižp.
Este davno pred PG som mala cez kamaratku uzatvorene izp Salve group. Zrusila som to hned ako som si precitala podmienky o poplatkoch z investicnej casti (este pred stretnutim s PG). Na sucasnej zmluve cez PG mesacne poplatky zo strany poistovne nie su. A takyto poplatok,vyjadreny hoci len v nejakom nizkom percente bezne byva.
Dalej,ked som pisala o investovani,ze mi to zaraba,tak to som uz nehovorila o ižp,ale o inom,mesacnom investovani.
gabina

Poslaťod gabina » Uto 01 26, 2016 10:26 am

A este dotaz- s izp som rok 2009 nestihla. Ano,som klientka od 2009,ale izp som riesila z osobnych dovodov neskor.
gabina

Poslaťod peter.cmorej » Uto 01 26, 2016 3:45 pm

gabina píše:Na sucasnej zmluve cez PG mesacne poplatky zo strany poistovne nie su. A takyto poplatok,vyjadreny hoci len v nejakom nizkom percente bezne byva.

su tam aj mesacne poplatky a su tam aj pociatocne naklady. A prave to je dovod preco je IZP na sporenie nevhodne. Vratane tych od PG. IZP od PG je len o malinko lacnejsie ako IZP od ineho sprostredkovatela.
peter.cmorej
admin

Poslaťod gabina » Uto 01 26, 2016 5:16 pm

Kedze mam rodinu,poistenie som chcela. No a kapitalove poistenie,kde mas akoze garantovanu smiesnu sumu,ani rizikovka neprichadzali do uvahy.
Poznas pravidelne investovanie bez akychkolvek poplatkov? Tak ani v poisteni,kde je investicna cast to jednoducho nemoze byt zadara. Hovoris,ze cez PG je to len malinko lacnejsie? Mozno na zaciatku,napr.po 5 rokoch,kde je hodnota uctu nizka,tak to 1 percento je nizke. Ale ako som pisala,pre mna je to dlhodobe sporenie do dochodku,tak to 1% ktore by zozrala poistovna bude zrazu ovela vyssie. A ja viem,ze v mojej zmluve toto nie je.
Ale som rada,ze uznavas,ze cez PG to mam lacnejsie nez by mi ponukli inde.

Kazdopadne som sa tu v diskusii akosi zaangazovala viac,nez som chcela. Od mojho laickeho pohladu preco PG ponuka len niektore poistenia (na co sa tu viaceri stazuju) az po dokazovanie co pre mna PG spravil. Zabera mi to vela casu,tak vas poprosim o skoncenie. Vdaka
gabina

Poslaťod peter.cmorej » Uto 01 26, 2016 8:42 pm

gabina, vsade su poplatky. Ale vyska hra rolu. Z toho blogu by si to mala pochopit:
http://cmorej.blog.sme.sk/c/342814/prec ... utach.html

a tu si mozes precitat a vypocitat o kolko prichadzas investovanim cez poistku od PG:
http://cmorej.blog.sme.sk/c/329724/ani- ... vanie.html
peter.cmorej
admin

Poslaťod gabina » Str 01 27, 2016 10:32 am

Po naliehani som si nieco z vasich linkov pozrela a jedna info ma trochu prekvapila a musim sa opytat
Co mate s Fincentrom?
gabina

Poslaťod gabina » Str 01 27, 2016 11:00 am

Vecer som nad niecim uvazovala a nasla som v jednej diskusii aj odpoved.

Ako som si myslela,cena pripoisteni v rizikovkach je vyssia ako je to pri izp. Povedzme si teda,ze mam 30e. Ked mam izp,do sporenia by mi islo 15 (to davam ako priklad,preto ma prosim nechytajte za slovo ci euro). Keby som si navolila rovnake krytie cez rizikovku,ta by mi zozrala nie 15 ale 18,ci mozno aj viac? Co poviete? Zrazu mozem investovat nie 15,ale 12 ci menej.
Preco teda neurobite tabulku akoze o nevyhodnosti izp s roznymi vstupnymi hodnotami?
Pochybujem,ze zhodnotenie 15emesacne cez izp bude dajme tomu po 30 rokoch nizsie ako investovanie priamo,ale len 12ci menej e mesacne. Chapete co chcem povedat? A pritom v obidvoch pripadoch som dala do krytia cez zivotku a investovanie rovnako 30e.
A este k prestige max (nie je to moj pripad). Zarazila ma vasa zmienka o tom,ze tam niektore pripoistenia nie su. Podla vas je to obrovsky nedostatok. Prepacte,ale mozno keby ste boli konkretnejsi,ake pripoistenia PG cez tento produkt neponuka by vas citatel zistil,ze to minusom az tak nie je,kedze by o takychto pripoisteniach nepomyslal ani vo sne.
gabina

Poslaťod Rokosák » Str 01 27, 2016 3:52 pm

Obycajne je IZP menej vyhodne ako oddelene poistenie od investicie. Je to vsak pohodlnejsie. Za pohodlie sa plati tiez.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Rokosák

Poslaťod gabina » Str 01 27, 2016 4:46 pm

Vdaka za komentar. Tiez som aj toho nazoru,ze uz ked chcem aj poistenie aj sporenie,izp je lepsia cesta ako rizikovka+investovanie. A to aj kvoli lacnejsim pripoisteniam.
gabina

Poslaťod JUGGLER » Štv 01 28, 2016 2:00 am

To je velmi zlý názor. Vidno, že si veci neprečítala pozorne. Jediná správna cesta je poisťovňu využiť na poistenie a investičné produkty na investovanie. Aj pri tých investičných sú obrovské rozdiely. Nepochopila si, že pri IŽP ťa okradnú o polovicu vkladov? To je šialenstvo. Veď investovať sa dá pri nákladoch do 1% ročne. To IŽP sa neoplatí len preto, že sa ulakomíš na lacnejšie poistenie.
JUGGLER

PredchádzajúciĎalší

Späť na Finančné poradenstvo, poradcovia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť