Partners group - viete niekto o nich nieco?

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Môžem si do toho článku dosadiť trebars predražené vysávače. Vždy mi to na MLM sedí a vôbec mi ten spôsom predaja nepríde nejak sympatický.

mimo to, ten plat 250 000 predsa nehovorí nič o tom, či je to dobré/zlé.
Ja keby som písal článok, tiež by som máličko preháňal 8)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa filip glasa »

takto si pôsobenie svojho nového zamestnávateľa predstavuje Pavel Kohout:
http://www.finmag.cz/clanek/1582/

a takto sa to robí v skutočnosti:
Pekný deň.
Chcela by som reagovať na túto tému. Lebo som poriadne vytočená.
Jedná známa mi dohodila istého človeka z OVB. Uzatvoril mi pár zmlúv kedy sa mi budu peniaze pekne úročiť. Len tak na okraj mesačne odvediem dosť veľkú čiastu na všeliake životne poistky a akcie na europskom trhu, a ešte neviem čo. Bolo mi povedané, že tie peniaze môžem kedy koľvek vybrať. Samozrejme budem musieť čakať nejaký ten týždeň. Lebo to nejde hneď.
Neskôr ten človek prešiel do partners group. A tam sa zas uzatvárali nové zmluvy. Prerobil mi skoro všetky. Pritom som tam už mala dosť peňazí usporených. Ale samozrejme má presviedčal , že AXA je lepšia ako napríklad iná spoločnosť. (ževraj partners group má uzatvorenú zmluvu s axou tak má ani jeho tvrdenie neprekvapilo). Našťastie som tie nové zmluvy nepodpísala. A poslala som ho kade ľahšie. Teraz si riadim svoje peniaze sama.
Po nejaked dobe som potrebovala peniaze. Tak som si išla vyžiadať tie peniaze ktoré sa mi "zhodnocujú ". Na moje prekvapenie mi povedali, že tam mam z 25000,- Iba asi 8000,- Lebo prvých päť rokov platim iba poplatky. Skoro som spadla z nôch. Ale to mi v tedy ešte v OVB nikto nepovedal. A moje peniaze mám teda pekne zhodnotené. Bola som za tým človekom.( som sa sním aj dobre pohádala) Nech mi to nejako vyžiada. A on že ak sa to nebude dať tak mi to zaplati aj zo svojích. ( som zvedavá)
A ešte jedna vec. V živote som neuzatvorila zmluvu s Axou, Ale mesačne mi chodia upomienky že im tam dlhujem nejaké peniaze. Ani neviem za čo. ževraj som uzatvorila zmluvu s partners group. ta suma sa už vyšplhala na 5 000,- Sk. A pritom veľmi dobre viem, že som žiadnú zmluvu neuzatvorila.
Tak to je moja skúsenosť s OVB a partners group. A nemyslím, že ostatné spoločnosti podobného charaktreru sa nejako líšial . Tam ide iba "finančným poradcom" o to aby uzatvorili čo najviac zmlúv so spoločnosťou s ktorou oni majú uzatvorené zmluvy. A nejde im o to aby Vám pomohli.
Tak prosím Vás ľudia, majte svoj vlastný rozum. O peniaze sa dá ľahko prísť, ale ťažko sa zarábajú. Veď každý vie najlepšie čo je preňho najlepšie. A nie nejaký človek , ktorý tvrdí, že je to najlepšie čo vás vo vašom živote stretlo.
Tak prajem pekný deň
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa ricmund »

to neřeš Filipe, hovada jsou všude u Vás u nás, v OVB nebo v Partners
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Vyjádření člověka, kerej ani neví co a proč uzavřel, bych bral s velkou rezervou. :wink:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa filip glasa »

skôr som narážal na to, že si možno Kohout myslí, že sa to u nich robí inak. Pritom je to v Partners tak ako pred tým v OVB. Tí čo prešli k partners aj napriek celkom dobrej podpore zhora používajú rovanké taktiky ako za starých časov.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Pokud vím, tak Partners takový jednání poskytuje odebráním provizí a postupnou eliminací takových bouchačů. Sám ovšem taky vím o podobných přeběhlících z OVB. :?
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Bebe »

Jednoznačne je chyba na strane poradcu, lebo v tomto biznise, rovnako ako v hociakom inom platí, že klient má vždy pravdu. Naviac väčšina ľudí nevie čo všetko majú a s akými podmienkami, preto ale potrebujú poradcu. Ak poradca (hlavne začínajúci) nemá vlastný názor ale robí, čo sa mu na školení povie, uzavrie klientovi zmluvy, ktoré o nejaký čas od základu prerába. Vlastne to znamená, že prvý raz to neurobil dobre. V tejto branži to tak ale chodí, že nováčikovia sa učia na svojich prvých klientoch. Druhú chybu by som videl v tom, že klientka si sama bola vyberať peniaze. Má to byť tak, že klientka zavolá svojmu poradcovi a povie, že potrebuje toľko a toľko. To isté v prípade, nejakých problémov s platbami, či splátkami. Za tretiu chybu by som považoval, že klientka nemá žiadnu rezervu. Tých 25tisíc malo byť na peňažnom fonde.
Tieto problémy však nie je problémami Partners group, ale finančného poradenstva všeobecne.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa filip glasa »

to hej, ale podstatné na tom malo byť to, že Partners v ČR sa tvária že sú takmer dokomalí, ale tu na Slovensku použili prebehlíci z OVB rovnaké metódy. Čiže keď prešiel dotyčný k Partners, tak starých klientov oslovil s tým, že ich prepoistí. Čiž eby akurát tak boli v novej poisťovni, ale všetko by zostalo ako pred tým.
Pritom by možno skôr tie poistky potrebovali zrušiť.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Bebe: Z takto zmatenýho příspěvku dojít k takle ráznýmu závěru, to vyžaduje velkou odvahu... :shock:

PS: Já naopak tvrdím "za všechno může klient" (ve smyslu "každý svého štěstí strůjce"). Je totiž vždy jen na něm jestli a co uzavře. Poradce mu jen předkládá nabídky a návrhy řešení, nic neuzavírá za něj. Blbcovi v poradenství se totiž (stejně jako v kerýmkoliv jiným oboru) nikdy s určitostí nevyhne. Za svý finance si je ale každej odpovědnej jen a jen sám.
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa ricmund »

, ale od toho "jsi" finanční poradce, Ferin aby jsi i za blbce uměl rozhodnout v jeho prospěch. Jenomže celý ten systém je nastavený tak, že pokud je to dobré pro klienta není to moc dobré pro Tebe a obráceně! Nechápu jak se někdo může divit tomu, že to tak Partners dělá :shock: starého psa novým kouskům nenaučíš, ale víc k tomu nebudu dodávat chlapy 8)
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Ale to já vůbec nezpochybňuju.
Já jenom neberu nářky některých lidí ve stylu "já nic, já muzikant, za včecko může on, já ani nevěděl, co sem uzavřel, podmínky nečtu nikdy, proč taky, na nic jsem se nezaptal, on tomu rozumí líp, a teď mám oči pro pláč".
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa ricmund »

Ok :wink:
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Ferin007 napísal:Ale to já vůbec nezpochybňuju.
Já jenom neberu nářky některých lidí ve stylu "já nic, já muzikant, za včecko může on, já ani nevěděl, co sem uzavřel, podmínky nečtu nikdy, proč taky, na nic jsem se nezaptal, on tomu rozumí líp, a teď mám oči pro pláč".
na jednej strane mas pravdu, ale na druhej, z poistnych podmienok casto nie si 2x mudry, a ak je klient uplny laik, ver tomu, ze ak je "poradca" dostatocne sikovny, klient je bez sance. Ale dopadnut tak ako popisuje ta pani, tak to musi byt fakt velka naivita.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Vždycky žasnu, jak člověk jede přes celý město, aby koupil rohlík o 10 halířů levněj, ale statisíce pak strčí naprosto bez rozmyslu do čehokoliv.
Číst pojistný podmínky (či dokonce nastudovat) je asi ideál, ale ona dotyčná nemá ani šajnu o tom, jakej druh prodkutu uzavřela. Dokonce, estli je to pojištění, spoření, investice, .... :? A takových je bohužel plno. To se to pak bouchá! :|
bonrat26
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 15 01, 2008 9:54 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa bonrat26 »

zdravičko....
ja by som len xcel odpovedat na ten citatát co hodil do fora filip glasa z Odoslané: Po 01 14, 2008 2:22 pm :

Jasne ze človek z partnersgroup jej nemohol ponuknuť nič iné ako AXu...kedze to je jediná poisťovňa s ktorou spolupracujú...viď zoznam ich partnerov http://www.partnersgroup.sk/prehlad-partnerov/ ... ako to môže byť objektivne poradenstvo, ked máte v portfóliu iba jednu poiťovňu ?. ..veď tieto veci sa vyberajú na zaklade potrieb a možností klienty, myslim teda, a neivem, ci AXA je pre každeho dobra....ako elkovo...asi každa ina maklerska spoloćnosť...aj ked niektore si tak len hovoria.....ma vo svojom portfóliu minimálne 2 pois´tovne a ovela viac partnerov....ale ked sa pozriete na neinvestičných partnerov partnersgroup...tak ich tam veru nenájdete vela....... ked budete xciet niekedy poistku...tak to mate jedno, ci pojdete rovno do AXY alebo do Partners group...vlastne to budete mať narovnako :) Ale treba povedať, že pri bankách sa pochlapili..majú ich tam 2....to už je z čoho si vyberať :)))
Ale mozno sa to zmení....možno..ale takto....čo ja viem...necham názor už na Vás...diky
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Já myslím, že je úplně jedno, kolik partnerů mají, možná kromě hypoték. I když měly jiný nejmenovaný společnosti partnerů 10, stejně předepisovaly jen jeden produkt (s nejvyšší provizí).
Je důležitý vědět, že Axa je tam mj. proto, že vytvořila produkty Partners na míru (nižší poplatky atd.). Takže zrovna toto by mě nevzrušovalo.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Ahojte,

precital som si velmi podrobne, co tu je a bolo popisane a mohol by som velmi fundovane odpovedat, ale budem sa brzdit. Finacne poradenstvo je a bude degenerovane systemom,ktory je tu vytvoreny. Finacne poradenstvo je potrebne,ale dokym nepride autoritativne rozhodnutie od statu a nevyselektuje sa 80 % poradcov,tak sa nic nezmeni. Ja si dokonca myslim a stojim si za tym, ze to aj tak pomoze len okrajovo, lebo system provizneho ohodnotenia je neprospesny a velmi obmedzujuci. Nebudem tu pisat, ze mam liek,lebo ho este nemam,ale chcem to zmenit. Finacne poradenstvo nesmie byt viazane na proviziu. Mohol by som vam velmi presne povedat ake provizie sa pohybuju v tejto oblasti, mam prepocitane porovnavania IZP s nizkonakladovymi sporiacimi schemami, viem aj vecne a faktovo povedat, preco IZP na sporenie nie, ale to uz je ina tema. Zaklad je, ze cielova skupina ludi finac. poradenstva nema vobec ziadne znalosti o finaciach alebo len velmi velmi nizke. Horsie je a toto je druha vec, ze skolenia a finacne porad. na Slovensku nie je poradenstvo ale predaj. Takze sa bavme o obchodnikoch, predajcoch ale nie o poradcoch. Najlepsi poradcovia na Slovensku nie su poradcovia ale su to obchodnici. Chcem zmenu a budem sa ju snazit indikovat..ale chce to cas a dobry time, pretoze tu uz sa bavime o systeme, kde ked niekto zacne vyskakovat tak ho polozia. Finacie nato maju....
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa filip glasa »

nič nového nepíšeš. Aspoň pre tunajších čitateľov. Môžem s tým čiastočne súhlasiť. Akurát dávam väčšiu váhu na rozhodnutie investora/kienta ako na stráženie zo strany štátu.
Je celkom logické, že v mladej krajine mnoho ľudí podľahne nevýhodným ponukám z každej strany ( nie len vo financiách). Kým sa naučia rozoznávať potrebné od nepotrebného. Ale tak je to v každom sektore.

Konflikty záujmov plynúce z provízií a poplatkov nie je len vec poistiek a fondov. Tak isto sa to týka o.c.p., realitiek, a ktovie ktorých podnikateľských činností ešte. Neviem či by to všetko mal štát nejako zatrhnúť/regulovať. V prvom rade je na klientovi, aby porozmýšľal prečo o.c.p. usporiadava školenia zadarmo a prečo realitka vždy tvrdí, že ceny pôjdu len hore.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

no co sa tyka toho statu, som zato preto, lebo to funguje tak v zahranici a finacny poradca ma kvalitne postavenie na trhu prace.
Nemyslim si,ale ze to vyriesi moralku. Preto rozmyslam na inou alternativou ale je tazke najst odpoved. Platene poradenstvo pre retail nie je mozne.Ludia nebudu a nemaju toko penazi,aby si mohli dovolit platih vysoku hodinovu mzdu. Na zaklade vedomosti priniest vyssie zhodnotenie je velmi otazne, pretoze prognostikovanie tiez nie je mozne. Podilei na vynosoch defakto spravcoske poplatky su zase vyhradne poplatkami spolocnosti. Mozne riesenie je kombinacia,ale momentalne nie je nikto,kto by chcel spravit prevrat.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa filip glasa »

to platené poradenstvo už funguje v ČR.

napr. tento pán:
http://www.investujeme.cz/autor/jan-traxler/
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa filip glasa »

šéf pobočky ING hovorí o predaji a nie o poradenstve, tak ako by to možno povedal jeho lokálny podriadený
:lol:
http://www.e15.cz/rozhovory/dick-okhuij ... ost-13758/
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://www.finmag.cz/clanek/3552/

JÁN MÜLLER ze společnosti PARTNERS GROUP SK - zaujímavé, že o sebe hovoria tak trošku ako o cudzích firmách. To bude aj dôvod odlišného prístupu a budovaniu mena u oboch firiem.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

filip glasa napísal:http://www.finmag.cz/clanek/3552/

JÁN MÜLLER ze společnosti PARTNERS GROUP SK - zaujímavé, že o sebe hovoria tak trošku ako o cudzích firmách. To bude aj dôvod odlišného prístupu a budovaniu mena u oboch firiem.
vidim, ze si prispel aj komentarom na finmagu :wink:
Co sa tyka partnesgroupu v Cechach, je to velmi zaujimavy jav. Ja nepochybujem o tom, ze velka vetva poradcov je nepreskolitelnych a ostanu v nich navyky OVB. Co je ale zaujimave,ze verejnost ich zacina vnimat ako odbornu spolocnost a to pomalymi krokmi stavia finac. poradcu do inej pozicie.
Ak poradca nebude vzdy nuteni hladat novych klientov,ale bude tato potreba vyvolavana medzi obyvatelstvom ako samozrejma, tak sa finacny poradca dostane do ineho svetla a poradenstvo nemusi byt tak silene na odporucania. To znamena vacsiu istotu a smer k odbornosti, kedze uz nepojde len o skvelych obchodnikov,ale budu tu moct uspiet aj ludia nie tak obchodnicky zdatni ale odbornosne na vyssej urovni.


p.s zial toto sa deje v Cechach :(
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Honzajs »

Však už taky Filipovi odpovídají.
Já tam s nimi diskutuji taky, zejména s p. Pavlem Kohoutem
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Honzajs napísal:Však už taky Filipovi odpovídají.
Já tam s nimi diskutuji taky, zejména s p. Pavlem Kohoutem

no som zvedavy,co nato Filip, prave bol verejne vyzvany na stretnutie s majitelom....
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa filip glasa »

mne sa páči spôsom akým na to idú v českom Partners: finmag, články, analýzy, angažovanie Pavla Kohouta. Určite sa k tomu dosávajú aj poradcovia a dvíha to ich úroveň.
Na Slovensku žiadne podobné aktivity nevidieť a ani sa nehlásia k tým českým. Naopak sem tam natrafím na nejakého ďotazujúceho, čo sa pýta či má naozaj rušiť všetky staré poistky uzvareté pod hlavičkou OVB a urobiť nové pod hlavičkou Partners.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Pan Muller mi neodpovedal na mail ohladom stretnutia, ktore ponukol. Takze to boli len prazde reci a gesta.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

filip glasa napísal:Pan Muller mi neodpovedal na mail ohladom stretnutia, ktore ponukol. Takze to boli len prazde reci a gesta.
tak to hod aj do finmagu, do mna sa tam uz tiez pustili nejaky dvaja snazivci
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Honzajs »

Já jsem si tam dneska taky přisadil :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa filip glasa »

neviem peter, nechce sa mi tam hádať. S českej strany sú tam pomerne korektné reakcie. Zo slovenského Partners iba prázde reči z hora a dogmatické drísty z dola. Zaujímalo by ma ako je to s prepojením SK a CZ firmy a prečo majú tak rozdielny prístup.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

filip glasa napísal:neviem peter, nechce sa mi tam hádať. S českej strany sú tam pomerne korektné reakcie. Zo slovenského Partners iba prázde reči z hora a dogmatické drísty z dola. Zaujímalo by ma ako je to s prepojením SK a CZ firmy a prečo majú tak rozdielny prístup.
Na toto nie je tazka odpoved. Nato aby si mohol zamestnat take veliciny ako je Kohut, musis mat peniaze a musis ich aj vediet presvecit. Momentalne na Slovensku ziadna spolocnost, ktora robi fin. poradenstvo sa nezameriava cestou odbornou. Nerobia to aj preto,lebo im to trh umoznuje. Na tomto fore su ludia finacne gramotni, ale bezni ludia a je to drviva vacsina nevedia rozoznat co je spravne.
Dolezite je si uvedomit, nato aby si bol odbornik nemusis byt odbornik. Ked klient nevie a nema znalosti, tak z dobreho obchodnika citit suverenitu a odbonost. Cudovali by ste sa kolko takych je...dokonca by vas to prekvapilo aky su presvecivi

no ale Slovensko.
1. Vies meno cloveka,ktory je akceptovany aj v sirokej verejnosti a je aj medzi finacnikmi pojem ? hmm Miklos?....
2. preco vola teba? No mozno nato,aby skusil aj formou tlace a odbornosti sirit povedomie...nato by som ta zlanaril ja,keby som mohol robit strategicke rozhodnutia.
3.Cesi ako narod nie su tak nachylni na prirovnania, su viac vecnejsi..
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa filip glasa »

lenže ak sú prepojení, tak by im stačilo ťahať know how z českej strany. Nemusia tu nikoho moc hľadať.

A mňa už vôbec nie. Ja nemám okrem tohoto webu s financiami nič spoločné.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jonatanus »

otaznik napísal:Nato aby si mohol zamestnat take veliciny ako je Kohut, musis mat peniaze a musis ich aj vediet presvecit.
ved on je spoluzakladatel, predpokladam ze to bol aj jeho napad
Společnost Partners zahájila svoji činnost v červnu roku 2007. U zrodu stáli Kateřina Palková, Pavel Kohout, Tomáš Prouza a Jan Majer.
1. Vies meno cloveka,ktory je akceptovany aj v sirokej verejnosti a je aj medzi finacnikmi pojem ? hmm Miklos?....
nemyslim ze na to treba nakeho ekonomickeho genia co sa narodi raz za 100rokov.. necitam sice ten finmag moc, ale kohout tiez nepise nake radikalne genialne nazory, su to take investorske poucky...
3.Cesi ako narod nie su tak nachylni na prirovnania, su viac vecnejsi..
rozdiel medzi cechmy a slovakmi je pol miliona ciganov
Naposledy upravil/-a jonatanus v Št 03 04, 2008 2:17 pm, upravené celkom 1 krát.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

filip glasa napísal:lenže ak sú prepojení, tak by im stačilo ťahať know how z českej strany. Nemusia tu nikoho moc hľadať.

A mňa už vôbec nie. Ja nemám okrem tohoto webu s financiami nič spoločné.
jasna odpoved.....nie su vobec prepojeni..ani majetkovo ani ludmi...je to len nazov a dobre kontakty.

Filip nemusis byt skromni...a nepaci sa mi,ze to tu casto deklarujes. Mas slusne a rozsihle znalosti o trhoch a neviem preco sa tomu branis.
To ze tieto znalosti mas, ta stalo cas, musel si sa do toho pozriet, musi ta to bavit,takze co to s financiami mas.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa filip glasa »

takze co to s financiami mas.
iste, ale len ako hobby.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Společnost Partners zahájila svoji činnost v červnu roku 2007. U zrodu stáli Kateřina Palková, Pavel Kohout, Tomáš Prouza a Jan Majer.

toto je sprava,ktora isla do sveta,ale nie je to tak. Je to o tom aby PR firmy bolo odborne a aby posobili ako doverihodny partner...ale to co bolo za tym je viacej.

Apropo Kohut vahal ci Partners...pri rozhodovani mal kopec inych ponuk..
Obrázok
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jonatanus »

otaznik napísal:toto je sprava,ktora isla do sveta,ale nie je to tak. Je to o tom aby PR firmy bolo odborne a aby posobili ako doverihodny partner...ale to co bolo za tym je viacej.

Apropo Kohut vahal ci Partners...pri rozhodovani mal kopec inych ponuk..
tak to si potom o kohoutovi myslim este horsie jak ked som si myslel ze sa z analytika stal podnikatel :lol:

ta praca ho musi neuveritelne bavit
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa filip glasa »

No mne to pripadá tak, že berie plat, ale aj tak si len píše články a analýzy ako pred tým. Zmena len v tom, že to hodí do firemného časopisu. Ale možno sa mýlim. Tu je popis toho čo robil v PPF:
PPF: velmi zajímavá profesní zkušenost, dělal jsem tam na analýzách všeho možného, od strategie eBanky přes sekuritizaci pohledávek HC, vývoj investiční strategie fondů ČPI, analýzu technických rezerv ČP, až po terénní průzkum zastaváren v Saigonu. Velmi pestrá práce, bohužel analytické oddělení PPF má uvnitř skupiny takové postavení, jaké má.
nevyzeralo to zle oproti poradenskej firme.

http://www.finmag.cz/clanek/3245/#komentare
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"