Posudenie poistky (Amslico)

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
maro.sk
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 10 05, 2013 12:17 am
Bydlisko: Bratislava

Posudenie poistky (Amslico)

Príspevok od používateľa maro.sk »

Chcel by som vas poziadat o posudenie zivotneho poistenia v Amslico, ci je optimalne (pokracovat, zmenit, zrusit?). Zakladne udaje su jasne z prilozeneho dokumenu.

Dalsie info:
Zenaty, zatial 1 dieta, momentalne nepracujem, ale prijem mam. V blizkej buducnosti je pravdepodobna kupa bytu, uver cca 35-50.000 €. Prostriedky momentale sustredujem do stavebneho sporenia (manzelka+ja).

Mate nejake tipy na zlepsenie poistky. Pripadne tipy aj osobne formou seriozneho poradenstva.
Prílohy
Scan-amslico_1a.jpg
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Posudenie poistky (Amslico)

Príspevok od používateľa incognito »

No na tej zmluve nie je dobre snad nic:
- je to KZP, vzhladom na datum s minimalnou TUM (urokova miera), absolutne nevhodne
- prislis male sumy na najdolezitejsie rizika (smrt, zavazne/kriticke choroby, trvale nasledky urazu, dlhodoba PN)
- poistne podmienky Amslica pre urazy nie su prave najstastnejsie, snad sa nieco u nich za posledne obdobie zmenilo...

Ta zmluva nema hlavu ani patu a kedze je to KZP, ani uprava nie je velmi realna.
Ak mate dalsie otazky, napiste spravu.
Pavel Oravec
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Pi 04 10, 2013 1:18 pm
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Posudenie poistky (Amslico)

Príspevok od používateľa Pavel Oravec »

Dobrý deň,

- trvalé následky úrazu niesú poistené, podľa tohoto je poistená len invalidita
- Pozor, v sporení do KŽP máte garatovanú TUM 5%, čo je výrazne viac ako je dnes. Na Vašom mieste by som si vyžiadal aktuálnu výšku odkupnej hodnoty a zvážil poplatkovú štruktúru.
- pokiaľ budete v dohľadnom čase brať úver, tak skôr bude pre Vás vhodnejšie rizikové poistenie a poistenie smrti
- DD - závažné choroby - takisto veľmi otázne, v akej forme sú poistené (koľko a na akú dobu)


- skôr by som sa sústredil na kvalitné poistenie trvalých následkov (pri dlhodobom výpadku príjmu) a liečenie úrazov (pri krátkodobom výpadku), prípadne PN - keď sa zamestnáte alebo v obmedzenej miere aj teraz

Určite Vám odpoviem na správu. s pozdravom
daria
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 29 07, 2014 9:52 pm

Re: Posudenie poistky (Amslico)

Príspevok od používateľa daria »

Porad sa v agentúre Amslico. Je to stará zmluva ktorá sa dá vylepšiť.
Máme teraz nové produkty.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Posudenie poistky (Amslico)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Najlepsie ju vylepsit zrusenim a poobzerat sa po novych produktoch aj v inych poistovniach.
maro.sk
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 10 05, 2013 12:17 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Posudenie poistky (Amslico)

Príspevok od používateľa maro.sk »

Ďakujem všetkým za reakcie. Poistka je už zrušená a nová, lepšie zodpovedajúca mojim potrebám, uzavretá.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Posudenie poistky (Amslico)

Príspevok od používateľa incognito »

maro.sk napísal:Ďakujem všetkým za reakcie. Poistka je už zrušená a nová, lepšie zodpovedajúca mojim potrebám, uzavretá.
Ak by s tym nebol velky problem, napis prosim nazov poistovne a poistne sumy... schvalne :)

Vopred dakujem
lubos
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2014 11:22 pm

Re: Posudenie poistky (Amslico)

Príspevok od používateľa lubos »

Dobry den,

mam uz treti rok uzatvorene zmluvy na viacero financnych produktov cez financneho sprostredkovatela (Partners).
Nemozem povedat, ze by som bol vyslovene nespokojny, ale chcel by som pocut nezavisly nazor. Viete mi odporucit odbornika ktory by sa za odplatu analyticky pozrel na tieto zmluvy a produkty a zhodnotil do akej miery su vyhodne?

Dakujem
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Posudenie poistky (Amslico)

Príspevok od používateľa rmaly »

lubos napísal:Dobry den,

mam uz treti rok uzatvorene zmluvy na viacero financnych produktov cez financneho sprostredkovatela (Partners).
Nemozem povedat, ze by som bol vyslovene nespokojny, ale chcel by som pocut nezavisly nazor. Viete mi odporucit odbornika ktory by sa za odplatu analyticky pozrel na tieto zmluvy a produkty a zhodnotil do akej miery su vyhodne?

Dakujem

No, urcite mozem odporucit Peta Cmoreja... Ale predpokladam, ze aj ostatni z prispievatelov co sa tym zaoberaju su kompetentni, len s nimi nemam osobne skusenosti.
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"