Zdanenie zisku z podielovych fondov

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
sablatura
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ne 17 07, 2011 10:06 am
Has thanked: 12 times
Been thanked: 4 times

Zdanenie zisku z podielovych fondov

Príspevok od používateľa sablatura »

Zdravim, chcel by som sa spytat, aky je postup pri zdaneni vynosov z podielovych fondov. Ako zamestnancovi mi robi danove priznanie zamestnavatel, no v minulom roku som odpredal podielove fondy, ktore som mal v jednej pobočke zahr. banky na Slovensku. Zisk tam bol nevelky, okolo 1700 eur. Pracovnik banky mi dokonca na moju otazku o zdaneni odpovedal, že on by na mojom mieste to ani nedaval do danoveho priznania, že oni udaje o klientoch neposkytuju danovemu uradu... Teda chcem vediet Vaš nazor na to, či to mam priznat alebo to urobit podla zmieneneho pracovnika banky.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Zdanenie zisku z podielovych fondov

Príspevok od používateľa rabdo »

neverím že ti tu niekto odporučí neplatiť dane :roll:
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
_PK_
Príspevky: 14
Dátum registrácie: So 14 09, 2013 10:43 am

Re: Zdanenie zisku z podielovych fondov

Príspevok od používateľa _PK_ »

Ahoj, ja som minuly rok tiez mal takyto prijem a teda si to idem zahrnut do danoveho priznania. Ved to zase nejake tazke nie je.
sablatura
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ne 17 07, 2011 10:06 am
Has thanked: 12 times
Been thanked: 4 times

Re: Zdanenie zisku z podielovych fondov

Príspevok od používateľa sablatura »

Za mna to robi zamestnavatel, sam som danove nikdy nepodaval... Teraz neviem, či sa to ma zahrnut do tohoto priznania čo mi robi zamestnavatel alebo mam sam "poctit" danovy urad mojou navštevou ?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Zdanenie zisku z podielovych fondov

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

na danovom sa dozvies iba tolko, ze to ma byt v danovom priznani. Od zamestnavatela sa zrejme dozvies, ze v takom pripade si mas podat danove priznanie sam. Alebo prines mzdarke, ci kto to u zamestnavatela robi, kyticku a bombosku a mozno sa nad tebou zlutuje, zahrnie ti to tam a urobi ti ho aj tak. Ked uz si taky poctivec.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Zdanenie zisku z podielovych fondov

Príspevok od používateľa Dana »

To čo ti robí zamestnávateľ je ročné zúčtovanie dane.
Ak máš okrem závislej činnosti iný príjem, musíš si už podať DP sám.

Zamestnávateľ ti dá „potvrdenie o príjmoch“ Údaje z neho budeš prepisovať do DP FO typ B.
Ked vyplníš 1 .stranu, V. odd. ťažký nie je, prepisuješ tam len sumy z potvrdenia o príjmoch.

Niečo z postupu máš aj tu, ak by si DP vyplňoval ručne http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =15&t=4457" onclick="window.open(this.href);return false;
alebo malo by sa dať vyplniť aj elektronicky na stránke finančnej správy.

V VII. Odd. by si vyplnil r. 7
Príjem – cena za ktorú si PL vrátil x počet ks
Výdaj - nákupná cena PL x ten istý počet ks + vstupný/výstupný poplatok
Vyplniť riadky 53-55
Ďalej X. odd. r.72.
v r. 73 nezdaniteľná čiastka je 3 735,94 € /záleží však aj od výšky príjmu/
r. 74,75 ak sa ťa týkajú
76 – 78 podľa návodu v DP, suma z r. 79 sa píše aj na r. 88,92
Ďalšie riadky sa oproti minulému roku nejak nemenili, sú už popísané aj v priloženom linku.
Ak by si si nevedel rady, spýtaš sa znova.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
sablatura
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ne 17 07, 2011 10:06 am
Has thanked: 12 times
Been thanked: 4 times

Re: Zdanenie zisku z podielovych fondov

Príspevok od používateľa sablatura »

Dakujem za rady. P.S.: Peter až taky poctivec nie som, iba sa bojim štatneho molochu a jeho pripadnych pokut za nesplnenie "občianskej povinnosti"... P.S.2: rabdo "odporučili" mi to v tej pobočke zahr. banky, nie na tomto fore.
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"