FinCo&Partners

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
sunflower
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 03 08, 2007 7:28 pm

FinCo&Partners

Príspevok od používateľa sunflower »

Poznate tuto financno-poradensku spolocnost? Vyuzili ste jej sluzby (vasa spokojnost?) alebo ste pre nu pracovali?

Ponukli mi totiz spolupracu, ale ja osobne som o tej firme este nepocula, tak neviem, ci sa na to dat...

Dakujem za nazory
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FinCo&Partners

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ako vyzerala ponuka? Ako ti tú spoluprácu predstavili? Chceli od teba aj nejaké odborné znalosti, alebo im bolo jedno čo vieš a aké máš skúsenosti. Podľa toho sa dá zistiť či ide o serióznu ponuku.
sunflower
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 03 08, 2007 7:28 pm

Re: FinCo&Partners

Príspevok od používateľa sunflower »

Spolupraca spociva vo vyhladavani potencialnych klientov, predaj produktov partnerskych institucii a servis pre klientov - cize klasika ako u vacsiny spolocnosti podobneho typu. Skusenosti a vzdelanie neboli rozhodujuce, i ked sa na nich pytali.

Pokial ide o moje dojmy - tie zle neboli, ale som k tomu dost neutralna, lebo tu firmu nepoznam. Napr. OVB na mna navonok neposobi zle, osobne skusenosti sice nemam, ale co som o poradcoch OVB a ich praktikach napocuvala od svojich znamych (dost negativne skusenosti...) by ma jednoznacne presvedcilo, ze s takou firmou nechcem nic mat. Preto ma zaujimaju hlavne nazory tych , ktori sa s danou spolocnostou - ci uz ako klienti alebo spolupracovnici - stretli.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FinCo&Partners

Príspevok od používateľa filip glasa »

No ja nie som poradca, ale mam dojem ze sa na Slovensku rozdeluju tieto firmy na dve zakladne skupiny:

1. MLM - ponukaju karierny plan - ked najdes pod seba par dobrych ludi (vybudujes team), tak budes mat nejake peniazky z ich produkcie.

2. Jednoducha struktura - maju vyssie provizie, lebo ich nerozdeluju medzi ludmi v strukture hore ako v MLM.

Tych firiem je kopec. Ak mas zaujem o tuto pracu, tak kludne oslov hociktoreho poradcu co sa sem zapisal do kontaktov:

http://ako-investovat.sk/viewtopic.php?f=16&t=180
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: FinCo&Partners

Príspevok od používateľa Bebe »

FinCoP je dcéra AFS, teraz člen skupiny Salve group. Z tohto základu vyplývajú školenia a vzdelanie poradcov. Nepracuje sa MLM, ale pobočkovým systémom. Závisí dosť od vedúceho pobočky, do ktorej patríš a jeho vedenia a práce s Tebou. Neskôr ak splníš kritériá, môžeš si za určených podmienok otvoriť vlastnú pobočku. Potom máš podporu zo strany spoločnosti. Dovtedy pracuješ samostatne za pomoci vedúceho a musíš byť aktívna, rovnako ako v hociktorej inej poradenskej spoločnosti. Každopádne to stojí za vyskúšanie ak k takejto práci inklinuješ. Ak nič iné, naberieš skúsenosti, ktoré využiješ i inak. Stretneš sa s fajn ľuďmi, atmosféra v spočnosti je veľmi priateľská a motivačná. Prístup k informáciám, podpora, možnosť samostatnej tvorivej práce na dobrej úrovni, závisí aj od vedúceho pobočky. Veľa štastia!
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FinCo&Partners

Príspevok od používateľa filip glasa »

Vyzerá to tak Bebe, že o nich vieš veľa. Dosť na to aby si mohol byť ich poradcom : -)

Inak AFS u tých poradcov s ktorými som sa rozprával nemalo dobré meno.
sunflower
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 03 08, 2007 7:28 pm

Re: FinCo&Partners

Príspevok od používateľa sunflower »

Filip, a ty si sa s poradcami z akej spolocnosti rozpraval?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FinCo&Partners

Príspevok od používateľa filip glasa »

OVB, MFC, Swiss Brokers, zahraničné pisťovne, a rôzne kontakty na nete bez vedomia o tom odkiaľ poradca bol.

Ale to sú všetko skôr klebety než dôveryhodné info. Každý si vychvaľuje tú svoju.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

FinCo&Partners

Príspevok od používateľa Bebe »

filip glasa napísal:Vyzerá to tak Bebe, že o nich vieš veľa. Dosť na to aby si mohol byť ich poradcom : -)
Inak AFS u tých poradcov s ktorými som sa rozprával nemalo dobré meno.
Mohol, ale nie som. Momentálne nepracujem pre žiadnu maklérsku spoločnosť, ale je pravda, že som v minulosti s FinCoP spolupracoval aktívne asi rok a absolvoval pravidelné školenia. Mám za sebou aj zopár školení OVB.

AFS pracuje narozdiel od FinCoP systémom MLM. Politika je taká, aby táto dokázala masovo predávať bežné produkty finančného trhu. (je to niečo skoro ako s Win95) Kvalita poradcov je teda nižšia a migrácia vysoká. Preto majú nevalnú povesť. AFS je vhodná pre tých, ktorí nielen dokážu predávať produkty, ale hlavne vytvoriť si tím ľudí a neustále náborovať nových.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
sunflower
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 03 08, 2007 7:28 pm

Re: FinCo&Partners

Príspevok od používateľa sunflower »

Bebe, ak sa smiem spytat - preco si prestal pre FinCo&Partners pracovat? Co sa ti na tej firme nepozdavalo?
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: FinCo&Partners

Príspevok od používateľa Bebe »

sunflower napísal:..ak sa smiem spytat - preco si prestal pre FinCo&Partners pracovat? Co sa ti na tej firme nepozdavalo?
Sunflower, smieš sa spýtať na čokoľvek. S firmou to nemalo nič spoločné a ak chceš vedieť prečo, tak pre toto: Keď som tam nastupoval, chcel som robiť vedúceho pobočky, ale k tomu by som sa musel prepracovať produkciou, takže začať ako poradca, a takáto práca mi nevyhovovala. Nenašiel som sa v nej, resp. som si na seba nezarobil. (asi preto, že som to robil, že ma to bavilo a nie pre peniaze) Vypracovával som klientom podrobné analýzy, trávil nad ich riešeniami dlhé hodiny, vytváral portfóliá, ale aj tak sa dá v tejto branži zarobiť hlavne na predaji poistiek. Tie boli odmeňované najlepšie. A tých som moc nepredal. Predávať hádam viem, lebo aj teraz predávam (nie fin.produkty) a ide mi to myslím dobre, hlavne sa zlepšujem. Ale nič neľutujem. Vymenil som si napr. veľa vedomostí a skúseností s bývalými poisťovákmi o poistkách. Ja som vedel viac o fondoch, trhoch a investíciách. Teraz keď tak uvažujem, paradoxne som zarobil najviac tam, kde som sa narobil najmenej, ale neviem, či je to pravidlo. A ešte jedna vec zohrala rolu. Môžem si dovoliť robiť to, čo ma baví a preto sa iba nerád nútim do vecí, ktoré nemusím a boli tam aj také veci, dokonca kľúčové. Istý finančný tlak je v tejto branži asi nutný a dodáva motiváciu. Posledná vec ktorá tiež rozhodla, bolo to, že som príliš empatický a počúvať starosti klientov mi spôsobovalo problémy. Ak sa mi niekto začne sťažovať alebo nariekať, utekám kade ľahšie. Stačí Ti taká odpoveď?
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
sunflower
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 03 08, 2007 7:28 pm

Re: FinCo&Partners

Príspevok od používateľa sunflower »

Ano, Bebe, staci, dakujem :) Myslim, ze som pochopila Tvoje pocinanie.
villiam
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 23 12, 2007 8:34 pm

Re: FinCo&Partners

Príspevok od používateľa villiam »

Ahoj Bebe,

Viem ze je to mozno trochu scestne ale mohol by som na Teba dostat emailovy kontakt. Chcel by som totiz trochu investovat a po podrobnom prestudovani tohto fora si myslim ze mas vcelku triezve nazory a mozno by si mi vedel trochu poradit.

Uz vopred ti dakujem aj ked viem ze fin. poradcu uz asi nerobis :D
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: FinCo&Partners

Príspevok od používateľa Bebe »

Villiam,
moj e-mail nie je tajný, a už vôbec nie je scesté si ho vypýtať, ale aj tak si myslím, že ak chces investovat, existuje vela moznosti a ani ja, a vôbec málokto je schopný Ti fundovane poradit komplexne. Preto existuje toto forum, aby sa tu porovnávali názory, lebo každý sa venuje buď niečomu inému, alebo iným spôsobom. Z názorov si máš Ty utvoriť svoj vlastný, lebo investuješ na vlastnú zodpovednosť, Tvoje vlastné prostriedky.

Je mi záhadou, že si si podrobne preštudoval toto fórum a nenašiel odpovede na svoje otázky. Ak sú veľmi špecifické, alebo chceš investovať "trochu", ako sám píšeš mám ja "trochu" pochybnosti. Nič Ti ale nebráni napísať mi súkromnú správu (klik na ikonu pod každým príspevkom).
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
B.B.
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Po 03 12, 2007 4:44 pm

Re: FinCo&Partners

Príspevok od používateľa B.B. »

"1. MLM - ponukaju karierny plan - ked najdes pod seba par dobrych ludi (vybudujes team), tak budes mat nejake peniazky z ich produkcie.
2. Jednoducha struktura - maju vyssie provizie, lebo ich nerozdeluju medzi ludmi v strukture hore ako v MLM."

Mozes prosim prezradit nazvy poradenskych firiem s jednoduchou, nie MLM strukturou ?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FinCo&Partners

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tuším MFC sa tým trošku oháňa. Vždy tam nejaká hierarchia bude, ale ak je firma príliš zameraná na budovanie tímu čo na teba má v budúcnosti makať, tak je to viac k MLM.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FinCo&Partners

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://firmy.etrend.sk/129935/financny- ... e-dochodky

do rumunska sme mali ist robit zmluvy na druhy pilier :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"