Hladam financneho poradcu

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
longhand1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 19 12, 2007 11:09 pm

Hladam financneho poradcu

Príspevok od používateľa longhand1 »

Dobry den,
Momentalne pracujem v zaharanici a hodlam v zahranici a este hodlam v zahranici ostat niekolko rokov. Rad by som vedel, ci je mozne zoznat nejakeho finacneho poradcu alebo agenta, ktory je schopny za mna dohodnut s bankou uver a s realitnou kancelariou kupu nehnutelnosti. To vsetko pripravit, tak ze ked pridem domov budem vlastne len podpisovat zmluvy a nebude to trvat dlhsie ako tyzden.

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Hladam financneho poradcu

Príspevok od používateľa filip glasa »

no tá kúpa bez osobnej návštevy bude naozaj problematická. Navyše ešte som nestretol fin. poradcu čo by vedel čokoľvek urobiť aj s nehnuteľnosťami. Hypo ti vybaví určite bez problému. Na kúpu a radu pri nehnuteľnostiach sa nedá spoľahnúť ani na RK, keďže tie ťa budú tlačiť do toho, čo majú v ponuke.

duplicitný príspevok som ti zmazal.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Hladam financneho poradcu

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

uver nie je problem, nie je mi vsak jasne, co by mal fin. poradca riesit s realitkou. Nehnutelnost si zrejme vyberies sam. Aj ked bez osobnej navstevy je to take podivne :) Potom musis vyriesit kto za teba zlozi zalohu a podpise rezervacnu zmluvu. To sa da vyriesit plnmocenstvom a peniaze mozes poslat sam cez internetbanking. Potom sa spravi navrh na vklad zalozneho prava do katastra a ty iba prides podpisat uverove zmluvy (alebo to opat vyriesis plnou mocou). Po zriadeni plomby v katastri budu peniaze vyplatene aj bez tvojej pritomnosti. Vybavene.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Hladam financneho poradcu

Príspevok od používateľa filip glasa »

Lepšie by bolo keby ti tú nehnuteľnosť riešil niekto z rodiny na základe splnomocnenia.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Hladam financneho poradcu

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Longhand1, da sa vsetko, ale 1 tyzden je dost kratka doba... Cize moze sa stat, ze ak Ti to aj niekto slubi, ze Ti to vybavi, tak sa moze stat, ze to nestihne... Najvacsi problem by som ja videl na katastre...
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Hladam financneho poradcu

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Martinisko.eu napísal:Longhand1, da sa vsetko, ale 1 tyzden je dost kratka doba... Cize moze sa stat, ze ak Ti to aj niekto slubi, ze Ti to vybavi, tak sa moze stat, ze to nestihne... Najvacsi problem by som ja videl na katastre...
Plombu ti spravia na pockanie
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Hladam financneho poradcu

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Ano, ale najskor musis mat nieco na zaplombovanie ;) Cize musis mat vyhliadnuty byt a musis byt dohodnuty s majitelom, ze ho mozes zalozit... A to za tyzden nemusis stihnut ;)
Obrázok
longhand1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 19 12, 2007 11:09 pm

Re: Hladam financneho poradcu

Príspevok od používateľa longhand1 »

Dakujem za odpovede.
Zhruba pred pol rokom som sa bol pytat na VUB ohladom uveru a tam mi vraveli, ze sa da vybavit nejaky uverovy certifikat, ktory ma platnost okolo 3-4 mesiacov. Keby zhruba mesiac pred prichodom som bol schopny vybavit tento certifikat(pomocou nejakeho fin. poradcu). Len tak uvazujem a neviem ci je to realne. Mam ludi co su schopni pre mna posudit vybranu nehnutelnost. Takze cez net by som vybral nejaku nehnutelnost, nechal by som ju posudit a na doporucenie by som schvalil kupu a zlozil zalohu. Nejaky clovek (napr. fin. poradca?), by mohol tieto veci naokolo povybavovat a ja po prichode by som len podpisoval. Nemam o tychto veciach volajaku sajnu, tak by som rad vedel co si o tom myslit. S prvym prispevkom som sa asi nevyjadril dost jasne. Co by ste mi poradili? Ako by ste to poriesili vy?
Dakujem.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Hladam financneho poradcu

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

postup som ti uz napisal hore, teoreticky nemusis prist podpisat ani tu uverovu zmluvu (splnomocnenie)

vo VUB ti hovorili o "hypotekarnom prislube", je to vlastne potvrdenie, ze splnas podmienky na priznanie hypoteky. Nie je to vsak prislub, ze ti daju hypoteku na hociktory byt, ktory si vyberies. Ak by si vybral byt, ktory sa "banke" nepaci - napr. zla lokalita alebo prehnana cena - t.z. interne si ho ocenia na menej - hypoteku to nedaju.

Ak si vsak vyberies standardny byt, za standardnu cenu v lokalite s normalnym trhom (tz. nie v Hornej dolnej, kde sa predaju 2 byty rocne a aj to len kazdy neparny rok :D ) nemal by si sa uz stretnut so ziadnymi komplikaciami.

Z casoveho hladiska hypotekarny prislub vela nezavazi, mozno sa proces vybavovania skrati o 2-3 dni, pretoze uverova zmluva sa vypracuvava az na konkretnu nehnutelnost. Z praktickeho hladiska uz budes mat vybavene formality typu dokladovania prijmu a mozno ziskas plus u predavajuceho, ze uz mas ten uver "slubeny". A mas este taku malilinkatu sancu, ze sa ti podari ukecat na uver predavajuceho, ktory chcel iba hotovost - ak na takeho nahodou natrafis.

ak mas zaujem, daj vediet
Financnik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 19 06, 2009 11:57 am

Re: Hladam financneho poradcu

Príspevok od používateľa Financnik »

Realizovať by sa to dalo, ale treba k tomu kopec info ohladne tvojho domu, HÚ atď. Ja osobne pracujem v jednej realitke a zaroveň som začal robiť aj fin. konzultanta. Dal som si to spolu lebo je to vyhoda pre klienta, možem mu poradiť ako financovať nehnutelnosť a zároveň mu vybaviť aj všetký opletačky ohladne kúpy. Podla mňa by sa to dalo vybaviť ale osobne by som si to na triko nezobral lebo ak ti ja kúpim dom a tebe sa nebude páčiť čo sním spravím? toto je moj názor.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Hladam financneho poradcu

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Finančník, ďakujeme za Tvoj názor, ale prinášaš ho takmer dva roky po ,,funuse,, :)
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"