Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Poslaťod MartinPillar » Uto 04 02, 2019 12:13 pm

Pointa je uplne niekde inde, na forexe som takyto cintorin nevidel

To je dost naivne.
Tie minute charty, ktore pozeras su asi dost kratke. Backtestujes tickove data na forexe? Ak nie tak neskalpuj.

Rady:
1. Nesnaz sa zacinat s forexom na nizkej volatilite, ktora je teraz. Splachne ta to, ked to zacne lietat. Pozri si pohyb na CHF paroch v Jan 2015 a otestuj system, ci to vydrzi. Alebo GBP pary jun 2016. pripadne AUDJPY v okt 2008. Gapy mozu byt vacsie ako si vies predstavit a filly orderov tiez.
2. Nekalibruj system iba na jeden par. Musi ti to fungovat na mnohych paroch, najlepsie na vsetkych co mas na screene.
MartinPillar

Poslaťod wolf25 » Uto 04 02, 2019 12:21 pm

Ano, aktualne je to postavené na 1 tick charte, neviem ako su natom vyššie TFs nevrtal som sa v tom ešte detailne možno budu fungovat tiež, uvidim ale pri scalpoch mi nedavaju velmi zmysel.

Samozrejme že kym nemam otestované a odsledované spravanie trhov tak sa do real tradingu puštať nebudem, to može trvat kludne polroka možno rok uvidim ako intenzivne sa tomu budem venovať ak sa preberie BTC.

Jadro každej scalping stratégie je rovnaké, vyladujem len pár detailov, rovnako nastavovanie targetov a stoplossov sa bude asi od páru k páru líšiť, ako taku schopnu strategiu mam zatial len na EUR/USD, inym som sa ešte nevenoval neviem čo tam bude fungovať
wolf25

Poslaťod wolf25 » Uto 04 02, 2019 12:58 pm

Prvé plody pumpy sa dostavujú zatial len signal na long scalp, trvanie 15min celkovy zisk okolo 8-9%. Vstup aj výstup limitom. Nejaky vtipálek ma vyplnal po 50 kontraktoch

Obrázok
wolf25

Poslaťod cryptotrader » Uto 04 02, 2019 1:22 pm

Tick je casova jednotka? Myslel som, ze su to raw trade data. V com je problem zverejnit aj order price? A este mi prosim vysvetlite niekto termin long scalp. Ja napriklad za scalpovanie by som povazoval strategiu obchodovat vo vnutri spreadu, ak je ten spread vacsi ako profit + poplatky.
cryptotrader

Poslaťod wolf25 » Uto 04 02, 2019 1:28 pm

tick je skor jednotka pohybu nie času. Order price som zakryl nechtiac ked som pridaval štvorce, ale je to limit čiže sa zhoduje s Exec Price

Skalpovanie je obchodná stratégia založená na krátkodobých obchodoch
Táto stratégia je založená na otváraní a zatváraní veľkého množstva obchodov s malými ziskami
Veľké množstvo obchodníkov používa rôzne stratégie, ktoré sú postavené nielen na ich skúsenostiach a znalostiach, ale aj na ich osobnosti. Zatiaľ čo poziční obchodníci majú tendenciu držať obchody otvorené aj niekoľko mesiacov alebo rokov, swingoví obchodníci držia obchody otvorené niekoľko dní alebo týždňov. Na druhej strane stoja obchodníci, ktorí používajú skalpovacie stratégie a držia svoje obchody otvorené iba niekoľko sekúnd alebo minút.

https://www.xtb.com/sk/scalping-skalpovanie-kb
wolf25

Poslaťod cryptotrader » Uto 04 02, 2019 2:02 pm

nepytal som sa na scalpovanie, ale na long scalp. Co sa tyka tiku, som mal na mysli, ze neviem ci je rozumne robit z tikov vobec nejaky graf. Kazdy tick ma inu quantity. rovnaky pohyb teda s rovnakou zmenou price a rovnakou quantity mozes mat roztahanu do 500 tickov, alebo aj zahrnutu v jednom ticku. Co sa dalej tyka problemu sledovania tickov, tak velmi malo burz ma take rychle APIny aby ti pushovali rovno ticky, Niektore burzy dokonca kvoli slabej infrastrukture ticky agreguju do jednej spravy. Co je uplne naprd, ak chces scalpovat a byt rychly. Dalej co sa tyka NIE crypto, tak tam je podla mna situacia este horsia, resp aspon sa domnievam, ze brokeri budu mat dost pomale, oneskorene APIny. A tam trhu dominuju velky hraci, ktory su napichnuty priamo ku zdroju :)
Inak ja som raz tradil ticky na altcoinoch, ale ked som zbadal tie stovky GB dat co mi tecu z internetu, tak som to vzdal :)
cryptotrader

Poslaťod Airmike » Sob 04 06, 2019 5:13 am

teraz som si vsimol, co je tu napisane o tych API a myslim si, ze by internetovym diskusiam velmi pomohlo, keby sa kazdy ucastnik diskusie vyjadroval skutocne len k tomu, s cim ma realnu skusenost. uvediem priklad.

ak sa zamyslime ligicky nad tym, ake financne moznost maju bitcoinove burzy a zaroven vezmeme do uvahy, kto tie burzy vytvara, tak je viac ako pravdepodobne, ze ich infrastruktura nebude zodpovedat kvalite standardnych marketplacov. je v principe jedno ci ide o stocks, options , futures alebo fx. do infrastruktury standardnych trhov boli nainvestovane miliardy dolarov a funguju desiatky rokov. do bitcoinoveho burzoveho ekosystemu radovo stovky tisic resp jednotky milionov.

podla mojej uvoddnej vety ale vobec nezalezi co je logicke a co je moj nazor a preto sa treba pozriet na ekosystemy detailnejsie. bez ohladu na to, kto si co mysli . bitcoin API je postaveny prevazne na 3 technologiach komunikaciie. Rest, Websocket, a este nejakych proprietarnych combo veciach. FIX sa pouziva skutocne len ojedinele a kvalita je velmi diskutabilna.
vo financnom svete je FIX protokol industry standard a umoznuje komunikciu a odozvu aj pre retailoveho participanta s kolokaciou v mikrosekundach. ziadna bitcoinova burza na svete toto nezvladne. aj pri najlepsom rieseni ide radovo o desiatky milisekund. to je prva vec, ktora stoji za zmienku.

tou druhou vecou je struktura a ekosystem samotny. pokial ma bitcoinova burza nejake zakladne API, tak si ho vacsinou robila sama. co jednoznacne nie je indikatorom, ze by to mohla zvladnut na spickovej urovni. pretoze kazdy department riesi ako celok. ci uz je to technologia, brokerage, clearing a settlement a nakoniec sj biznisove veci. vsetko all in one.
v burzovom svete je to presne opacne (az na vynimky ktore ale nebudem spominat, pretoze algotrader by o ne ani nezakopol, ked mysli biznis vazne). v burzovom svete riesia matching engine burzy. komunikaciu s nimi riesia spickove technologicke firmy, clearing a settlement riesia clearingove firmy a brokerage riesia brokeri. je logicke ze sa firmy, ktore maju synergie spajaju. a existuju nejake kombinacie biznisov, ale fakt je ten, ze ked pouzivam nejaku clearing firmu s ktorou som spokojny a ona so mnou tiez, tak mi necha si zvolit si infrastrukturu pre algotrading akulen chcem. ak si ju teda mozem dovolit zaplatit.

takto nejak to funguje na standardnych trhoch.uz to tu par rokov opakujem a marne dufam ze podobny post uz napise aj niekto iny. je od diskutujucich dost bezohladne, ze hadzu na fora toxicke prispevky, ktore potom niekto iny precita a zacne na nich stavat. bol by som celkom za to, aby sa forum dalo delit na vlakna kde pisu ludia nazory a na fora kde si diskutuje na zaklade faktov, dokazov a relevantnych zdrojov. najlepsie by bolo , keby tieto vlakna boli aj farebne odlisene.
Airmike

Poslaťod Istiach » Sob 04 06, 2019 9:54 am

Problem s industry o ktorej pises je podla mna obrovska, priam neprekonatelna vstupna bariera. Potom sa nemozeme cudovat ze tie diskusie aj tak vyzeraju. Uvediem priklad.

Zober si, ze sa chcem naucit IT: ( moj priklad )
- urobim si zakladny research na internete
- na zaklade researchu sa rozhodnem ako sa chcem profilovat
- najdem si materialy, ktore su k dispozicii zadarmo v x roznych jazykoch
- zacnem to robit, freetime/partime/fullltime
- x 1000 hodin a mam v tom aku taku zrucnost

Zober si, ze sa chcem naucit Trading, investovanie etc:
- urobim si zakladny research na internete
- o 5 rokov neskor mam o x tisic euro menej a neviem o nic viac ako predtym

Presekat sa cez vsetky tie hluposti, ktore su na internete ohladom tradingu a rozonat co je relevantna informacia je pre cloveka, ktory sa v tom neorientuje priam nemozne. Dostat sa do industry na serioznu poziciu je v takej Ziline napriklad nemozne, hodi ako IT specialsta sa uplatnis lavou zadnou. Ja viem ze sa mozem prestahovat, ale realita je taka, ze koli tomu aby sa stal clovek napr IT speciallista/programator atd sa stahovat nikam nemusi. A to si nestazujem, len pisem ako to vnimam.

A hlavne, este som sa nestretol s tym, ze ti niekto realne povedal co mas vlastne robit ak chces tradovat. Ty tu Mika pises dobre prispevky. (asi... :)) No, aby tie prispevky clovek pochopil, musi mat urcity zaklad. Bez toho zakladu tu informaciu ktoru ponukas nedokaze ten clovek spracovat a pochopit tak, ako si ju realne zamyslal podat.

Z toho mi vyplyva, ze vacsina ludi sa tomu nerozumie,a samozrejme ticho nebudu, a potom preto sa tie diskusie vedu v duchu v akom sa vedu.
Istiach

Poslaťod wolf25 » Pon 04 08, 2019 9:33 am

Vďaka za príspevky chalani. Bitcoin je konečne trejdovatelný otváram obchody ako na páse. Pre porovnanie za 4 posledne dni som spravil viac obchodov ako za celý Marec. Dokončujem aj jednu prezentačnú Challenge, je to účet kde sa snažím o zhodnotenie 10 000% (0.01 -> 1 btc) a po cca 50tich obchodoch som už takmer nakonci. Ak bude záujem vysledky možem prezentovať aj v tejto téme.

K serverom Bitmexu len tolko že asi z poslednych 10 obchodov som 8 znich musel posielať v rýchlosti ručne, pretože som chytil hlášku Overload. Síce by to vyriešil jednoduchý repeat script ale to je už vec pre programatora a zatial si musim vystačiť sám. Vstávať však o 2ej ráno na alarm rýchlo zisťovať o aký trejd sa jedná, aká veľkosť a mať všetko len pár sekund dokáže človeka čo vstal 10 sekund pred tym dost potrápiť

Budem potrebovať nové trading mašiny preto chcem urýchliť zakladanie SRO a našiel som na celkom zaujímavý článok:

https://www.companyconsulting.sk/blog-7 ... yptomenami

Takže nič nebráni tomu, aby ste ako firma obchodovali s kryptomenami, alebo ich derivátmi.

Myslíte že nejaká realna šanca obchdovať aj na Bitmexe ? Viem si predstaviť že daný članok asi hovorí o brokeroch typu XTB kde sa da trejdovat BTC ale neviem si ani účtovne predstaviť Bitmex. To by som asi musel najprv nakupiť BTC na coinbase poslat ho na Bitmex zisky vyberat na coinbase a naspat na účet firmy.
wolf25

Poslaťod cryptotrader » Pon 04 08, 2019 9:45 am

Najvacsim problemom tohto fora je, ze sa tu profesionali alebo dlhorocni traderi hraju na neviem akych GURU s neomylnymi "pravdami", pricom ich pravdy su stale viac menej len nazory. A potom to skonci tak, ze vysvitne, ze takyto GURU nevie ani vyratat uroky z urokovej sadzby a porovnat si jednotlive produkty. (nepisem o Airmikovi) Airmike tu pise v podstate vacsinou pravdive veci, ale velmi zabuda, ze toto nie je forum pre institucionalnych investorov, ale su tu vacsinou zaciatocnici a noobs = RETAILovy investori. Nechapem naco sa tu tolko rozpisujes o takychto veciach. Ja som profesional tiez v mojom industry a nedovolim si moje nazory vyhlasovat za pravdy. Vzdy sa aj v mojej industry najde aj opacny nazor. Toto nie je fyzyka, ani matematika.

A tou poslednou vetou si to uplne zaklincoval. Ale v podstate to presne vystihuje celu problematiku a aj filozofiu preco je cryptocurrency svet taky iny ako dnesny dinosaury zaostaly bankovy / financny svet. Blockchain je o slobode, banky/financny svet je plny regulacie, obmedzeni, podvodov. Velke banky nazyvaju bitcoin podvodom, ale sami zaplatili na pokutach viac, ako je cela marketkapitalizacia bitcoinu. Cryptoburzy maju otvorene dvere naozaj pre kazdeho aj RETAIL investora co ma dohromady 50 Eur, ich API moze naozaj pouzivat hocikto, aj zacinajuci programator. V blockchain svete su si v podstate vsetci rovni, vsetci maju rovnake podmienky. retail investor ma rovnake podmienky ako institucionalny investor. Tradicne trhy ako aj banky maju mega vela penazi, nemaju konkurenciu, tak preto su brzda vyvoja a preto sa aj tak velmi boja crypto.

Airmike pise velmi "vznesene", pouziva zbytocne same odborne vyrazy, a tym nadobuda pre menej znalych vzdy cely jeho post statut "aha, typkovi som nic nerozumel, pise velmi mudro, urcite musi mat pravdu". Teda co sa tyka FIXu. To fakt fakt nazoaj tvrdis, ze RETAIL investor sa vie ZADARMO a bez KYC pripojit na FIX API napriklad priamo na NYSE, NASDAQ a tradit priamo u nich? Prosim ta hod sem linku na registracny formular. FIX cryptoburzy nepouzivaju hlavne kvoli tomu, ze su zamerane aj na RETAIL, FIX nie je velmi zabezpecny protokol, teda neexistuju PUBLIC FIX endpointy ako pri websocketoch. Mimochodom, websocket je vseobecnejsi format, nie je urceny primarne na tradovanie ako FIX. Teda FIX = proprietarny, Websocket je ovela zvladnutejsi pre obycajneho aj zacinajuceho programatora, nie ako FIX. Websockety ti podporuje aj akykovek dbesny browser, akykolvek programovaci jazyk. Takze za mna, radsej pomalsi websocket pre vsetkych, ako proprietarny FIX len pre vyvolenych. Btw FIX je rychlejsi len a len z dovodu, ze je menej ukecany, je proprietarne urceny len a len na trading a neriesi security. Nema to nic spolocne s infrastrukturou, ta v dnesnej dobe nie je problem. Napriklad Binance skaluje API dokonca automaticky, pri naraste trafficu, sa automaticky pridavaju nove instancie servrov (alebo dockerov, neviem) v cloude.

Cize prosim ta Airmike, viem, ze si dobry v tom co robis, ale nezavadzaj obycajnych ludi na tomto fore, a pis prispevky pre obycajnych ludi, toto forum necitaju dochodkove fondy ani miliardary a nehraj sa tu na boha.
cryptotrader

Poslaťod Rokosák » Pon 04 08, 2019 1:34 pm

Obycajny clovek by mal vediet, ze vsetko co sa prezentuje vo svete ako informacia su iba nazory. Nazory su obcas zalozene na vedeckej metode, skusenostiach ci snahe o ovplyvnovanie verejnej mienky zo zistnych dovodov. Vsetky tieto informacie su vsak uzitocne, pokial sa spracuvaju skepticky.

My na Slovensku mame urcite navyky, ktore su nezdrave. Po prve sme dovercivi a naivni. Domnievame sa, ze systemy su vytvorene, aby nam pomohli. Po druhe, myslime si, ze vsetko sa da zvladnut vzdelanim ci skusenostami. To rozhodne neplati pri predvidani buducnosti o com vlastne investovanie je. Po tretie zaciname z pozicie, ze sme inteligentni a dostatocne vzdelani. To je velmi nebezpecny pristup. lepsie je pracovat na zaklade tezy, ze nikto nic nevie. A ak nahodou niekto nieco vie, tak to nie sme my. Trosku viac to rozvadza tema "Ako investovat ked nic nevies".
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Rokosák

Predchádzajúci

Späť na Finančné poradenstvo, poradcovia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť