Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Ahojte,

Krátko o mne:

Posledný rok sa venujem zostavovaniu alegoritmických obchodných stratégií na finančných derivátových trhoch. Moj 100% focus som venoval krpytotrhu konkrétne derivátu XBT na najväčšej krypto burze Bitmex. ( Pravdpodobne prevalujete očami :D ) Zaujala ma vysoká volatilita daného aktíva, možnosť obchodovať aj s minimálnym kapitálom a jednoduchosť danej platformy. S neregulovaným trhom prichádzajú aj negatíva ako manipulácia trhu (pumpy a dumpy v priebehu pár sekúnd čisto na čistenie stoplossov) a nekalé praktiky od samotnej burzy, ktoré označujú ako technické no osobne si nemyslím že spoločnosť, ktorá si prenajíma kancelárie v najdrahšej budove na svete nedokáže vyriešiť problém s preťaženým serverov v prípade rýchleho pohybu ceny. Napriek tomuto všetkému som sa naučil na danom trhu prežiť a celkovo profitovať.

Zostavujem obchodné stratégie, ktoré sledujú vývoj ceny a v prípade splnenia určitých podmienok otvárajú príslušný obchod. Momentálne cenu BTC sleduje 7 rôznych stratégií, od rýchlych skalpov až po obchody s vyššími targetmi. Každá jedna stratégia v backtestingu za posledných 7 mesiacov dosahuje winrate 90%+, scalpy majú 100% úspešnosť obchodov. Podrobnejšie za posledných 7 mesiacov Long scalpy ~120:0, Shrotscalpy ~70:0. Áno viem, opäť ste pravdepodobne prevrátili oči s tým že nič také neexistuje. Backtesting je reálny, žiadne skreslovanie výsledkov, všetky trejdy ktoré stratégie hlásia v real time sú následne zaznané aj v backteste. Pri každom obchode využívam metódu CROSS, čiže páku 1:100. Keďže poznám pravdepodobnú úspešnosť každej stratégie viem dobre pracovať veľkostami pozicí a zohľadniť potencionálne riziko každého tradu. Výsledky v backtestoch sú však len minulosť, nevedia predpovedať budúcnosť ale vedia s vysokou pravdepodobnosťou trafiť úspešný trade. Každý obchod je otváraný s už dopredu určeným stoplossom a teda už dopredu viem s akými stratami počítať v prípade jeho neúspechu aby to nezabolelo celkové porfólio a následne matematicky sedelo do ďalších trejdov.

Teraz sa pýtate prečo to tu vlastne píšem keď je všetko také dokonalé. No bolo, ešte koncom minulého roka, potom sa cena BTC dostala do dosť nudného range-u z ktorého sa už 3 mesiace snaží vymotať. Záujem traderov obchodovanie klesol, rovnako celkové volume a volatilita, ktorá robila tento trh zaujímavým. Momentálne je to viac hra velerýb, ktoré akumulujú a následne cenu pumpnú a dumpnú podla potrieb. Síce sa pohyby riadia technickou analýzou, no medzi pohybmi je mrtve obchodbie a nedostávam ani tak veľa signálov na obchod. Pre porovnanie v decembri 2018 som mal signálov z veľkých stratégií okolo 30 za mesiac, od nového roku som ich mal dokopy asi 10. Ako tak sa držia scalpy ale aj tie sa pohybuju na urovni cca 15/mesiac hoci len v decembri ich bolo okolo 40.

A dostávame sa k pointe celej témy. Veľka nuda na krypto trhu ma prinútila pozrieť sa na tradičné finančné trhy, ktoré som vždy považoval za nudné a všetky pozitíva (nulová birokracia,kapitál) ktoré mal krypto trh tu chýbali naopak ich pozitíva ( volume, takmer žiadna manipulacia) pomaly otáčajú misky váh. Otestoval som teda moje stratégie na hlavných inštumentoch a po miernych úpravách fungujú veľmi dobre aj tu. Každý inštrument je iný no po pár dnoch viem stratégiu vyladiť na jeho potreby. Zatial mám ako tak vyladenú stratégiu na forexový pár EUR/USD a index S&P 500. V oboch prípadoch ide o scalpy, vysledky za poslednych 60 dní na EUR/USD sú 21 úspešných 0 stratových obchodov s priemerným targetom 0.2% a na SPX sú výsledky za posledných 90 dní 52 úspešných a 1 stratový obchod s priemerným targetom 0.2% ale horším risk reward ratio ako v prípade EUR/USD. Priemerný čas v obchode na EUR/USD je 12 hodín a 19 hodín na SPX. Túto štatistiku kazia obchody otvorené cez víkend, inak je to ovela menej. Pre porovnanie BTC, ktorý beží 24/7 má scalpy v priemere 2 hodiny. Obom inštrumentom som venoval len pár hodím, verím tomu že v oboch prípadoch budem vediet dosiahnúť 100% výsledky za posledného pol roka akurát mi to zaberie možno týžden dva.

A teraz hlavná pointa témy, načo to tu vlastne vypisujem ? Viac dôvodov. Ja nie som študovaný ekonóm, nikdy ma bankonvíctvo do hĺbky nezaujímalo, som stratég, baví ma vrtať sa v číslach a hľadať matematické súvislosti. Nato aby som začal obchodovať na tradičných finančných trhoch potrebujem kvôli šialenému daňovému zaťaženiu na Slovensku minimálne živnosť alebo S.R.O, ktorá bude obchodovať na vlastný účet. Všetko to mám v pláne ale to ešte potrvá. Ďalšia vec je investičný kapitál. Ten môj celý držím v BTC, ktorého som celkom veľký fanúšik. Operujem len sním, akumulujem ho tradingom viac a viac, nevyberám zisky a nepremieňam ho na eurá čím mi momentálne nevzniká daňová povinnosť ( Aspon pokial mám správne info ). Z investičného hladiska je teda pre mna lepšie držať všetko v BTC a mať na nom čo najväčšie obchody.

Čo hľadám ? Partverstvo. Ja ponúkam moje know-how, moju stratégiu/signály na obchody. Od partnera jednotlivca/spločnosti požadujem účet s kapitálom na finančných trhoch a vstupné know-how ohľadne poplatkov za jednotlivé obchody, keďže su o dosť komplikovanejšie ako krypte a potrebujem ich započítať do celkovej stratégie. ( Pre porovnanie bitmex mi dokonca platí za každý limit order ktorý zadám do order booku a bude vyplnený +2.5%, po hitnutí targetu limitom ďalsie +2.5%). Požadujem určite serióznosť na oboch stranách. Nebránim sa ani zmluvnej dohode. Svoje obchody dokážem zobchodovať za vás prostrédnícvtom API alebo len zašlem dané signály hneď ako ich dostanem ( Potreba byť pripravený 24/5 s rýchlym prístupom k PC ). Rozmýšlam že do tejto témy nahodím prvých 5 signálov hneď ako ich dostanem a následne sa podľa času bude dať odsledovať ich pravdivosť a úspešnosť.

Rád by som poznal názor komunity na moju ponuku. Ako som písal vo finančnom svete sa nepohybujem, sú takéto ponuky bežné ? Podľa čoho hedgové fondy príjmajú svojich day traderov ? Zaujíma ich vysoká škola alebo ich výsledky ? Rozmýšlam osloviť s ponukou priamo fondy, nebránim sa testovaciemu účtu v prvý mesiac. Viete mi odporučiť pri kom na Slovensku začať ?
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Tak si to prečitaj ešte raz a poriadne. Nehladam kapital, hladam človeka čo sa už hybe na finančnych trhoch čiže ma učet logicky aj s kapitalom. Dalej pišem že nechcem kvoli daniam ( 39% ) obchodovat ako FO ale založiť SRO si v buducnosti planujem. Dalej pišem že sa mi neoplati premienať BTC na eurá, daniť ich a nasledne riešiť firmu. A nehladam len toto ale tiež chcem ziskat know-how od niekoho kto trhom rozumie.

Ano, aj mne boli ponukane peniaze aby som ich zhodnocoval na krypte a ako pišeš odmietal som to lebo to nepotrebujem a vystačim si s vlastnym kapitalom. Nerozumiem suvis s pákou s velkostou kapitalu. Použiť 1:100 možeš aj 10€ účtom. Ano rastiem exponencialne a som velmi spokojny s vysledkami, mam nejake ciele čo sa týka počtu BTC a aj napriek tomu že je BTC mrtvy z každeho trejdu je zarobok ovela zaujimavejší ako budem na finančnych trhoch kde je mimochodom paka 1:30 a 1:20. Čiže jednoducha matika hovorí sa mi absolutne neoplatí znižovať veľkosť kapitalu ktorý vediem v BTC a ak by som to robil bolo by to pre mna z kratko aj dlhodobeho hladiska jasne EV- rozhodnutie.

Takže pre ludí ktorí nedostatočne pochopili prvý príspevok. Nehľadám kapitál s ktorým budem sám obchodovať, chcem spolupracovat na obchodovaní s daným človekom
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa Istiach »

Ked rasties exponencialne, tak mozes aj platit daane, o chvilku budes mat aj tak tolko penazi ze nebudes vediet co s nimi. Tak sa podel. Treba na dochodky :)

Inak Bitmex je fajn, mne sa tam traduje dobre, ale ta paka 1:100 Cross... Ja by som sa toho bal pri takej volatilite.

Zoberme si modelovy priklad.

Mas 1000e na ucte. Ovoris long poziciu o velkosti 1% tj. 10e s pakou 1:100 Cross. Na cene 5000. Aka bude tvoja liquidation price?
Naposledy upravil/-a Istiach v Št 28 03, 2019 1:10 pm, upravené celkom 1 krát.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Kde sa vyhýbam plateniu daní ? To že mám rad myšlienku BTC znamená že ho musím rýchlo predať len aby som sa s tebou podelil ? Prečo mi to vyznieva ako typický "slovač" výkrik ?

Báť sa nemusíš, dane si platim, to že si radšej založím SRO a zaplatím o 19% na daniach menej mi zákon dovoľuje. To že ty si taký šlachetný a rad platiš dane navyšše je tvoja vec. Osobne mi príde že narábanie mojimi s peniazmi ktoré sú vyhradené na zdravotníctvo v tomto štáte nieje rozumné, dokonca by som povedal že je to totálne rozkradnuté keďže si do nemocnice musím doniesť ešte aj vlastný teplomer a toaleťák. Z tohto presvedčenia som som sa teda rozhodol neplatiť extra zdravotné poistenie 14% ktoré FO platia. Ak sa naše podmienky s narábaním verejných financií zmenia veľmi rád uvážim zmenu môjho názoru.

Toto fórum nepoznám, ale ďakujem Vám za vaše poznatky ktoré tému nikam neposunuli
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Ok pouč ma kolko je teda ten poplatok na bitmexe ? Ano ten track rekord tu niekto mohol spomenut, rad by som si nejaky vytvoril či už na demo učete alebo paper tradingu.

Mam rad čisielka, zato musim mat rad ekonimicke vyrazy ? Automaticky ovladam angličtinu tak dokonale aby som vedel študovat podmienky zmluv a všetky poplatky ?
Naposledy upravil/-a wolf25 v Št 28 03, 2019 1:12 pm, upravené celkom 1 krát.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa Istiach »

on asi mysli 0.025 s pakou 1:100 to by bolo 2.5%
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Ano presne tak paka 1:100 funguje, ale počkám si ake čisla nam hodi on
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Teraz som si všimol že si editol tvoj prispevok. Čo sa tyka Crossu a likvidácie, su tam kalkučaky ale nezaujimaju ma. Velkost pozicie sa počíta automaticky na základe ceny, stop lossu a toho ake velke straty z celkoveho bankrollu chcem.

A na bitmexe je super manažovanie pozícií, objednavky na spravnych miestach vam posúvajú vaše entry nižšie a verím tomu že spravnym manažmentom sa da docieliť 100% zisková stratégia. Otázka je či je z dlhodobého hľadiska ziskovejšia
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa Istiach »

Tam na bitmexe ti platia 0.025 za pouzivanie limit prikazov. (Och tie negativne poplatky...)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa Istiach »

Ako ja vidim ako jednu vec, kde tato strategia je smrtelna a sice, ak dobre rozumiem tomu ako funguje ten cross, tak davas do stavky cely svoj ucet a jedna pozicia ti dokaze vymazat vsetko. Preto ma zaujimal ten priklad, ze kde by v takej sitacii bola ta liquidation cena
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Ak je moja skutočná investícia do pozície 100€, pri páke 1:100 bude moja pozícia 10 000€ a keď dosatanem 2.5e okamžitý zisk, tak áno celkový zisk je 2.5% pretože moja investicia bola len 100€. Ak sa s niekym bavím o obchodoch tak nehovorím okolko % komodita klesla alebo padla. Hovorím kolko som natom zarobil. Pretože ak aj klesla o 0.2% ja nato dokažem zhodnotiť celkove porfolio o 5-10-20%, pretože to všetko zaleží na money managmente.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Žiadna pozicia ti nezmaže učet ak použivaš stoplossy. To ako daleko je od teba likvidačka je len na tvojom money managmente. Može to byť 2% od entry ale aj 20%. Tvoja velkost pozicie je to čo je podstatne a nato si vieš spraviť lahky vzorec kde len meniš premenné
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa Rokosák »

Mozno sa mylim, ale pri USD/EUR a SP500 trhoch je vacsi vplyv algoritmickych a inych mechanickych hracov, co by malo znizit prilezitosti pre skalpovanie.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Čím je vyšší počet algoritmických mechanizmov na danom aktíve tým je to lepšie pre tvoju scalping stratégiu. Protože ak dokažeš zanalyzovať daný trh zostaviť profitabilnu stratégiu tak každý tvoj trejd je nasledne podporovaný stratégiami ostatných hráčov a teda ovela ziskovejšia pretože upadá vplyv trejderov, ktorý trejdujú s emóciami na základe sentimentu.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Googlil som ale nenašiel som zatial vhodnú platformu kde by som mohol vykonávať papertrading a nasledne to používať ako prezentáciu mojej stratégie. Musim pozriet ako funguje TradingView. Ak o niečom viete dajte vedieť. Pre pár minútami sa mi hitol target longu na SPX a pred hodinou target shortu na EUR/USD. Ak budem pri PC možem par signalov napisať aj sem. Aj ked strátegie stále nieje v štádiu aby som snimi bol spokojný.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Ak niekoho zaujíma ako vypadá umieranie volatility na bitcoine tak tu mam kalenár s trejdami z jednotlivých stratégií. Nebolo to updatované, par trejdov v marci pribudlo ale vidno aká bieda to je od začiatku roka

Obrázok
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa Istiach »

wolf25 napísal:Žiadna pozicia ti nezmaže učet ak použivaš stoplossy. To ako daleko je od teba likvidačka je len na tvojom money managmente. Može to byť 2% od entry ale aj 20%. Tvoja velkost pozicie je to čo je podstatne a nato si vieš spraviť lahky vzorec kde len meniš premenné
To je mi jasne. Ale podla toho co som videl v minulom roku, taks a stalo, ze platformy zmrzli servre spadli a btc sa pohol 10%.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Kedy a ake ? Lebo bitmex určite nie, vedel by som o tom. Pravdepodobne už nieje ani fyzicky možné aby niekto minulý rok sledoval cenu BTC viac ako ja :D Pamatám si jeden prípad rýchleho pohybu ked sa niečo podobne stalo ale tykalo sa to väčšinou API a nedali sa rušiť a zadavat prikazdy. Ja po otvorení trejdu mam svoje objednávky v systeme čiže cena nemoze vyskočiť bez toho aby preskočila moj limit order tie najprv musia zožrať. Ale ano na market stoplosse som mal už aj 120usd slippage. Jedna s vecí na ktorú sa pripraviť nedá, bitmex je shit to si nebudeme klamat
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa Istiach »

Nie. Bitmex to nebol. Uz neviem ktora burza to bola, ale bolo to vtedy turbulentne. Ak je to tak, ze sa to potom vysporiada a mas objednavky v systeme, tak potom by to malo byt ok. AK riadis pozicie spravne a neprepisknes to teda.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

A načom inom ma byt založena strategia ak nie priamo na volatilite ? Ako ma algoritmus rozoznať priležitosť na ziskový obchod ak cena stojí na jednom čísle ? Nato aby cena splnala nejake podmienky tak je potrebný pohyb = Volatilita. Obchodujem iba BTC nie celé krypto takže ak maš priležitosti na trejdy tak dobre pre teba. Povedz mi napriklad ake trejdy si spravil za posledne 4 dni ked sa cena pohla len ked prišla pumpa alebo dump a mimo nich nič.

0.2% som hovoril pri SPX a EUR/USD nie pri BTC. Tam mam 7 roznych strategii s rôznymi veľkostami targetu a RRR. Vždy hľadam univerzalne strategie ktore funguju na všetkych druhoch trhu. Ak je trh iný na aku je stavana strategia tak proste neobochoduju, v pozore su dalšie. Nehladam dná a topy. Ochodujem potvrdený trend, ak sme v downtrende nehladam priležitosti na longy ale shortujem každy pullback

A ak robim niečo zle pri strategiach s 90%+ winrate tak potom neviem čo robim zle.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa Istiach »

Inak ta volatilita na forexe a SPX je zalostna + su tam poplatky. To ti asi zozerie kopec zisku.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

SIGNAL: Short EUR/USD 1.12280, target 1.12055
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Istiach napísal:Inak ta volatilita na forexe a SPX je zalostna + su tam poplatky. To ti asi zozerie kopec zisku.
Tiež som si myslel že volatilita je mizerná ale nepotrebuješ take velke stoplossy ako na BTC pretože tam sa ti nestane že 5minutová sviečka bude mať 2% knôt hore aned nato 2% knot dole len aby pochytali stoplossy. Naopak ma prekvapilo ake čisté pohyby tieto inštumenty majú a popri nich je bitcoin iba divoký západ
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Wolf25: nečítal som celú diskusiu, len tvoj ,,inzerát,,...tak len narýchlo:

1. pokial ide o vedomosti, tak takých ľudí hľadá (hľadal - neviem terajší stav ) Airmike. Robia v Prahe, majú firmu, pozri jeho príspevky. Tipujem, že sa ti ozve, ked si prečíta vlákno...no keby nie, tak sa pripomeň, dám ti bližšie info...teraz to nemám čas hľadať.

2. čo sa týka tradingu, tak by som ta vedel odporúčiť na hedge fond, pre ktorý by si mohol trejdiť - lenže čo čítam, tak sa asi ťažko vieš preukázať konzistentným trackrecordom. Ten HF totiž crypto nezaujíma a v ostatných inštrumentoch len začínaš.
Tak uvidíme, aký feedback dostaneš od Airmike, lebo on je na crypto...v každom prípade v tomto odvetví sa cenia ľudia, čo majú vedomosti, majú entuziazmus a sú kreatívni.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

JUGGLER napísal:Wolf25: nečítal som celú diskusiu, len tvoj ,,inzerát,,...tak len narýchlo:

1. pokial ide o vedomosti, tak takých ľudí hľadá (hľadal - neviem terajší stav ) Airmike. Robia v Prahe, majú firmu, pozri jeho príspevky. Tipujem, že sa ti ozve, ked si prečíta vlákno...no keby nie, tak sa pripomeň, dám ti bližšie info...teraz to nemám čas hľadať.

2. čo sa týka tradingu, tak by som ta vedel odporúčiť na hedge fond, pre ktorý by si mohol trejdiť - lenže čo čítam, tak sa asi ťažko vieš preukázať konzistentným trackrecordom. Ten HF totiž crypto nezaujíma a v ostatných inštrumentoch len začínaš.
Tak uvidíme, aký feedback dostaneš od Airmike, lebo on je na crypto...v každom prípade v tomto odvetví sa cenia ľudia, čo majú vedomosti, majú entuziazmus a sú kreatívni.
Ďakujem za príspevok, presne taketo niečo som očakavál. Rad o možnostiach pokecám bližšie. Aj keď som sa nechcel zamerať obchodovanie krypta, keďže to si robím vo vlastnej réžií ale možno podmienky budú zaujímavé.

Skor ma zaujali tie hedge fondy, samozrejme že nečakám že budem hned spravovať milonové portólio. Som otvorený prezentácií mojich stratégií v úvode aj formou demo účtov. Celkový zámer tejto témy bolo zistiť či má zmysel sa naplno vrhnúť do ladenia stratégií pre tradičné trhy a či by bol o moje služby záujem. Celá myšlienka vznikla len z nudy ktorá je na krypte.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

cryptotrader napísal: Winrate vobec nie je dolezity. Dolezity je zisk. Pri strategii s velkym stoplossom mozes mat winrate aj 95% a byt celkovo v strate. A kludne pri hypotetickej strategii s obrsovskym take profitom a malym stoplossom, moze byt ziskovy aj 5% winrate.
Samozrejme ale ak pri scalpingu neberiem nič iné ako 100% winrate tak to snad profitalbilne bude či ? :wink: Iné je to pri väčších mojich stratégiach kde sa uspokojujem aj s 90% a nesnažím sa to ladiť na 100% pretože by to ukrojilo z ich počtu a z dlhodobého hľadiska by boli menej ziskové
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa Airmike »

Ahoj.

v prvom rade by som rad dopredu povedal, ze mam zaujem investovat do podobnych projektov. takze ma mozes brat ako potencionalneho investora. a nielen ty, ale kazdy, kto by mal zaujem sa seriozne tejto teme venovat a narazi na toto vlakno.
len upresnim, ze nie som standardny investor. som trader. s kolegami som postavil dve firmy, ktore sa uspesne algotradingu venovali. preto je moj zaujiem do podobnych projektov investovat. nemam uz ale zaujem aktivne trejdovat. takze ak mas nieco, co je skutocne rock solid. popripade mas zaujem o nejaky druh spoluprace, kludne mi napis.

a teraz napisem par poznamok, ktore by ti mohli pomoct v buducnosti.

- ostan na crypte, stale je tam obrovska prilezitost ako zarobit
- ak mas skusenosti s Bitmexom a mas implementovane API, tak vobec nerozmyslaj nad prechodom na standardne trhy
- nehladaj len kapital, hladaj kapital a know how. male peniaze ti da vela ludi, skusenost len malokto. pokus sa dat dokopy z
ludmi , ktori robia to iste co chces robit ty a su v tom dobri. zahranicnych traderov su tisice, po celom svete. vsetci su na twitteri.
- s kapitalom a nekvalifikovanymi investormi si zarobis akurat na problemy.
- hedgefondy alokovat kapital do crypta nebudu, regulatorne im to nikto neschvali
- ak chces kapital a budes mat hotovu infrastrukturu, tak sa zameraj na investorov ktori robia s technologiami a tradingom
(globalne)
- kazdy trader si o svojich strategiach a style obchodovania mysli ze su super, az kym neprestanu fungovat. dolezite je si uvedomit, ci sa tomu naozaj chces venovat ako profik. ak nie, nema to vyznam. ak ano, musis zobrat do uvahy to, ze vsetko co si doteraz robil moze byt neuzitocne a moze sa stat, ze budes zacinat uplne od zaciatku.


wolf25 napísal:Ahojte,

Krátko o mne:

Posledný rok sa venujem zostavovaniu alegoritmických obchodných stratégií na finančných derivátových trhoch. Moj 100% focus som venoval krpytotrhu konkrétne derivátu XBT na najväčšej krypto burze Bitmex. ( Pravdpodobne prevalujete očami :D )

jeden rok je strasne malo, ale na crypte sa da hrozne vela naucit. nie neprevalujeme ocami, Bitmex je relevantna burza a robia ju profici. jej CEO Arthur je fajn chlapik. predtym robil institucionalneho arb tradera na aziskych ETFkach. bitmex zalozil preto , lebo chcel vyuzit know how z financneho sveta. dnes ma bitmex najvacsi market share v krypto produktoch na svete.

Zaujala ma vysoká volatilita daného aktíva, možnosť obchodovať aj s minimálnym kapitálom a jednoduchosť danej platformy. S neregulovaným trhom prichádzajú aj negatíva ako manipulácia trhu (pumpy a dumpy v priebehu pár sekúnd čisto na čistenie stoplossov)

vysoka volatilita nieje vyhodou ale nevyhodou pre algo traderov. hlavne likvidity providerov. v kombinacii s rebatmi za pasivne ordre je to naopak zlata bana. manipulacia trhu existuje. konkretne na bitmexe ide o to, ze na nom participuje jeden velky subjekt, ale s burzou nema nic spolocne. cistenie stoplosov nikoho nezaujima. pretoze vdaka Maker - Taker policy to nikto zo signifikantnym uctom nerobi.

a nekalé praktiky od samotnej burzy, ktoré označujú ako technické no osobne si nemyslím že spoločnosť, ktorá si prenajíma kancelárie v najdrahšej budove na svete nedokáže vyriešiť problém s preťaženým serverov v prípade rýchleho pohybu ceny. Napriek tomuto všetkému som sa naučil na danom trhu prežiť a celkovo profitovať.

burza nekalke praktiky nevyuziva, prave naopak, snazi sa robit vsetko preto, aby znizila messaging a zataz serverov. ale nestaci to. infrastruktura jednoducho nestaci na taky flow, ktory na burzu ide.

Zostavujem obchodné stratégie, ktoré sledujú vývoj ceny a v prípade splnenia určitých podmienok otvárajú príslušný obchod. Momentálne cenu BTC sleduje 7 rôznych stratégií, od rýchlych skalpov až po obchody s vyššími targetmi. Každá jedna stratégia v backtestingu za posledných 7 mesiacov dosahuje winrate 90%+, scalpy majú 100% úspešnosť obchodov. Podrobnejšie za posledných 7 mesiacov Long scalpy ~120:0, Shrotscalpy ~70:0. Áno viem, opäť ste pravdepodobne prevrátili oči s tým že nič také neexistuje. Backtesting je reálny, žiadne skreslovanie výsledkov, všetky trejdy ktoré stratégie hlásia v real time sú následne zaznané aj v backteste. Pri každom obchode využívam metódu CROSS, čiže páku 1:100. Keďže poznám pravdepodobnú úspešnosť každej stratégie viem dobre pracovať veľkostami pozicí a zohľadniť potencionálne riziko každého tradu. Výsledky v backtestoch sú však len minulosť, nevedia predpovedať budúcnosť ale vedia s vysokou pravdepodobnosťou trafiť úspešný trade. Každý obchod je otváraný s už dopredu určeným stoplossom a teda už dopredu viem s akými stratami počítať v prípade jeho neúspechu aby to nezabolelo celkové porfólio a následne matematicky sedelo do ďalších trejdov.

Teraz sa pýtate prečo to tu vlastne píšem keď je všetko také dokonalé. No bolo, ešte koncom minulého roka, potom sa cena BTC dostala do dosť nudného range-u z ktorého sa už 3 mesiace snaží vymotať. Záujem traderov obchodovanie klesol, rovnako celkové volume a volatilita, ktorá robila tento trh zaujímavým. Momentálne je to viac hra velerýb, ktoré akumulujú a následne cenu pumpnú a dumpnú podla potrieb.

objem klesol, pretoze klesla cena a pomaly sa vytracaju arbitrage oportunities, ktore zabezpecovali hlupe algoritmi, ktore pouzivaju taker order. pri kazdom vacsom pohybe volume obchodov rastie. ked je sideway, tak sa marketmakeri snazia nakumulovat na kazdom levely co najvacsi objem.

Síce sa pohyby riadia technickou analýzou, no medzi pohybmi je mrtve obchodbie a nedostávam ani tak veľa signálov na obchod.

pohyby sa ani nahodou neriadia technickou analyzou. cely bitcoin je fundamental + news trading a arb. nic ine tam nieje. drviva vacsina objemu bitcoinovych derivatov su portfoliove bilancie, signaly AIAO robia len male rybky

Pre porovnanie v decembri 2018 som mal signálov z veľkých stratégií okolo 30 za mesiac, od nového roku som ich mal dokopy asi 10. Ako tak sa držia scalpy ale aj tie sa pohybuju na urovni cca 15/mesiac hoci len v decembri ich bolo okolo 40.

A dostávame sa k pointe celej témy. Veľka nuda na krypto trhu ma prinútila pozrieť sa na tradičné finančné trhy, ktoré som vždy považoval za nudné a všetky pozitíva (nulová birokracia,kapitál) ktoré mal krypto trh tu chýbali naopak ich pozitíva ( volume, takmer žiadna manipulacia) pomaly otáčajú misky váh. Otestoval som teda moje stratégie na hlavných inštumentoch a po miernych úpravách fungujú veľmi dobre aj tu. Každý inštrument je iný no po pár dnoch viem stratégiu vyladiť na jeho potreby. Zatial mám ako tak vyladenú stratégiu na forexový pár EUR/USD a index S&P 500. V oboch prípadoch ide o scalpy, vysledky za poslednych 60 dní na EUR/USD sú 21 úspešných 0 stratových obchodov s priemerným targetom 0.2% a na SPX sú výsledky za posledných 90 dní 52 úspešných a 1 stratový obchod s priemerným targetom 0.2% ale horším risk reward ratio ako v prípade EUR/USD. Priemerný čas v obchode na EUR/USD je 12 hodín a 19 hodín na SPX. Túto štatistiku kazia obchody otvorené cez víkend, inak je to ovela menej. Pre porovnanie BTC, ktorý beží 24/7 má scalpy v priemere 2 hodiny. Obom inštrumentom som venoval len pár hodím, verím tomu že v oboch prípadoch budem vediet dosiahnúť 100% výsledky za posledného pol roka akurát mi to zaberie možno týžden dva.

A teraz hlavná pointa témy, načo to tu vlastne vypisujem ? Viac dôvodov. Ja nie som študovaný ekonóm, nikdy ma bankonvíctvo do hĺbky nezaujímalo, som stratég, baví ma vrtať sa v číslach a hľadať matematické súvislosti. Nato aby som začal obchodovať na tradičných finančných trhoch potrebujem kvôli šialenému daňovému zaťaženiu na Slovensku minimálne živnosť alebo S.R.O, ktorá bude obchodovať na vlastný účet. Všetko to mám v pláne ale to ešte potrvá. Ďalšia vec je investičný kapitál. Ten môj celý držím v BTC, ktorého som celkom veľký fanúšik. Operujem len sním, akumulujem ho tradingom viac a viac, nevyberám zisky a nepremieňam ho na eurá čím mi momentálne nevzniká daňová povinnosť ( Aspon pokial mám správne info ). Z investičného hladiska je teda pre mna lepšie držať všetko v BTC a mať na nom čo najväčšie obchody.

moj osobny nazor je, ak chces prerazit, a nemas alokovany velky kapital , tak ostan v crypte. zameraj sa na najlikvidnejsie bitcoinove derivaty . na krypte mas totiz obrovsku nekvalifikovanu skupinu, ktora straca. akykolvek stabilny edge ako je maker fee, interest rate, schopnost trejdit cez free API ta posuva blizsie k profitom. hovorim to podla vlastnej skusenosti

Čo hľadám ? Partverstvo. Ja ponúkam moje know-how, moju stratégiu/signály na obchody. Od partnera jednotlivca/spločnosti požadujem účet s kapitálom na finančných trhoch a vstupné know-how ohľadne poplatkov za jednotlivé obchody, keďže su o dosť komplikovanejšie ako krypte a potrebujem ich započítať do celkovej stratégie. ( Pre porovnanie bitmex mi dokonca platí za každý limit order ktorý zadám do order booku a bude vyplnený +2.5%, po hitnutí targetu limitom ďalsie +2.5%). Požadujem určite serióznosť na oboch stranách. Nebránim sa ani zmluvnej dohode. Svoje obchody dokážem zobchodovať za vás prostrédnícvtom API alebo len zašlem dané signály hneď ako ich dostanem ( Potreba byť pripravený 24/5 s rýchlym prístupom k PC ). Rozmýšlam že do tejto témy nahodím prvých 5 signálov hneď ako ich dostanem a následne sa podľa času bude dať odsledovať ich pravdivosť a úspešnosť.

bitmex neplati len tebe, plati vsetkych, takze to nieje ziadna istota, ale ak zvolis strategie maker only, mas slusny zaklad.

Rád by som poznal názor komunity na moju ponuku. Ako som písal vo finančnom svete sa nepohybujem, sú takéto ponuky bežné ? Podľa čoho hedgové fondy príjmajú svojich day traderov ? Zaujíma ich vysoká škola alebo ich výsledky ? Rozmýšlam osloviť s ponukou priamo fondy, nebránim sa testovaciemu účtu v prvý mesiac. Viete mi odporučiť pri kom na Slovensku začať ?

myslim ze sa nepytas uplne v spravnej komunite. vela algotraderov tu nieje. liquidity providerov uz vobec nie. o bitcoine vsetci rozpravaju ale realne sa donho kazdy boji ist. koli nedokonalostiam, fraudu a podobne. ak aj najdes nejakeho investora , ktory ti da 10-20k USD , tak to bude rovnako nekvalifikovany clovek, ktory ti velmi nepomoze. v horsom pripade mu stratis prachy a zarobis si na pruser. to si rovno mozes na bitmex poslat par tisic v bitcoinoch a trejdit si sam, a za rok-dva v pripade, ze mas skutocne zaujimave strategie tak nebudes mat problem s kapitalom.

Naposledy upravil/-a Airmike v Št 28 03, 2019 5:43 pm, upravené celkom 3 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER napísal:Wolf25: nečítal som celú diskusiu, len tvoj ,,inzerát,,...tak len narýchlo:

1. pokial ide o vedomosti, tak takých ľudí hľadá (hľadal - neviem terajší stav ) Airmike. Robia v Prahe, majú firmu, pozri jeho príspevky. Tipujem, že sa ti ozve, ked si prečíta vlákno...no keby nie, tak sa pripomeň, dám ti bližšie info...teraz to nemám čas hľadať.

2. čo sa týka tradingu, tak by som ta vedel odporúčiť na hedge fond, pre ktorý by si mohol trejdiť - lenže čo čítam, tak sa asi ťažko vieš preukázať konzistentným trackrecordom. Ten HF totiž crypto nezaujíma a v ostatných inštrumentoch len začínaš.
Tak uvidíme, aký feedback dostaneš od Airmike, lebo on je na crypto...v každom prípade v tomto odvetví sa cenia ľudia, čo majú vedomosti, majú entuziazmus a sú kreatívni.
svoj podiel vo firme som predal, takze v crypte uz niesom, ale nebranim sa do nejakeho slubneho projektu investovat.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Ahoj ďakujem za obsiahli post, budem sa snažiť vyjadriť postupne ku všetkému, nesúhlasím so všetkým ale o tom je diskusné fórum aby sme vymienali názory. Pravdepodobne som sa vyjadril v prvom príspevku možno zle ja možno sa nato inak pozerám ale nehľadám investora v pravom slova zmysle. Hladám projekt/skupinu/fond/jednotlivca s ktorým si vymním know-how, poskytnem moje stratégie na základe určitej provízie. Nehľadám niekoho kto mi dá peniaze a bude čakať odomna 100% zhodnotenia. Myslím že si človek ktorého hľadám pretože nájisť niekho kto sa venuje seriózne algotradingu sa mi velmi nedarilo ani na zahraničných trading komunitách.
Airmike napísal:
- ostan na crypte, stale je tam obrovska prilezitost ako zarobit

Samozrejme že ja si to uvdemujem, poznam vykonnosť svojich stratégií, a pomocou exponencialneho rastu si dokážem prepočítať kde možem byť za XX trejdov aj vrátane tých neúspešných. A neverím že ak nemám miliový kapital a insider info každy druhy deň že by sa mi taketo zhodnotenie podarilo spraviť aj na tradičných trhoch.

- ak mas skusenosti s Bitmexom a mas implementovane API, tak vobec nerozmyslaj nad prechodom na standardne trhy

Áno, obchody sa otvárajú automaticky práve cez API. Môžeš rozviesť prečo nemám kvoli tomu rozmyslať nad štandartným trhom keď tiež ponukaju API pripojenie a moj bot može automaticky spravovať všetky obchody rovnako ako to robi na bitmexe.

- nehladaj len kapital, hladaj kapital a know how. male peniaze ti da vela ludi, skusenost len malokto.

Ako som písal nehladam len kapital, na tom mi práveže zaleží najmenej. Nepovažujem sa ani za malého tradera, moje pozície presahujú 100 000 kontraktov a je len otázka času kedy odošlem prvý miliónový order.

-pokus sa dat dokopy z
ludmi , ktori robia to iste co chces robit ty a su v tom dobri. zahranicnych traderov su tisice, po celom svete. vsetci su na twitteri.


Som členom pár uzavretých komunít medzi ktorými sú aj väčší hráči tj pravidelne posielaju ordre v objeme pár milionov. Dokonca je tam aj člen, ktorý istý čas robil asi tak 50% volume Tronu na bitmexe :D a jeho účty sa hýbu v stovkách BTC

- hedgefondy alokovat kapital do crypta nebudu, regulatorne im to nikto neschvali

Tomu rozumiem, preto nechcem zostávať len pri krypte ale venovať sa aj "veľkej hre" vo finančnom svete.

jeden rok je strasne malo, ale na crypte sa da hrozne vela naucit. nie neprevalujeme ocami, Bitmex je relevantna burza a robia ju profici. jej CEO Arthur je fajn chlapik. predtym robil institucionalneho arb tradera na aziskych ETFkach. bitmex zalozil preto , lebo chcel vyuzit know how z financneho sveta. dnes ma bitmex najvacsi market share v krypto produktoch na svete.

No takto, ten môj rok nebol štandardný. V mojich stratégiach sú tisícky hodin roboty a backtestov kym sa dostali do podoby v akej su dnes. Neprehánam ale v hrubom jadre budovania stratégie moje dni pozostávali iba z rannej kávy a sedenia 15 hodín za počítačom, sprchou, spánkom a takto dokola aj pár týždnov bez prestávky. Boli dni kedy som dostal novú myšlienku a pracoval na nej tak že som si po 3och dnoch uvedomil že som nič nejedol. - Nesrandujem, true story :D Takže ak poviem že sa tomu venujem rok tak sa to realne može rovnať tak 3-4 rokom človeka čo je normálny a nejde do extrému :lol:

vysoka volatilita nieje vyhodou ale nevyhodou pre algo traderov. hlavne likvidity providerov. v kombinacii s rebatmi za pasivne ordre je to naopak zlata bana. manipulacia trhu existuje. konkretne na bitmexe ide o to, ze na nom participuje jeden velky subjekt, ale s burzou nema nic spolocne. cistenie stoplosov nikoho nezaujima. pretoze vdaka Maker - Taker policy to nikto zo signifikantnym uctom nerobi.

Tu opať nesúhlasím, pravdepodobne naše stratégie su postavené na iných základoch, ale prikladám graf volatility BTC a počtu mojich trejdov kde je vidieť priamu koreláciu: https://i.imgur.com/WYRkQCb.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Každý moj trade začína limitným príkazom a teda rabatom, ktorý vylepšuje ziskovosť daných stratégií.
O tom subjekte by som sa rad dozvedel viac, vždy ma to tak trochu aj facsinovalo vediet kto riadi velke pohyby a ako to asi vypadá u nich v kancli. Arthur potvrdil že Bitmex má svoj vlastný trading desk ale tvrdil že nemá žiadne výhody oproti ostatným traderom. - Je to neregulovaný trh, možu si robiť čo chcú a v hre su miliardy dolárov, nikto ma nepresvedčí že tam je všetko s kostolným poriadku a už duplnom nie ked vidím Hayesa a čítam niektore jeho tweety.

burza nekalke praktiky nevyuziva, prave naopak, snazi sa robit vsetko preto, aby znizila messaging a zataz serverov. ale nestaci to. infrastruktura jednoducho nestaci na taky flow, ktory na burzu ide.

Opäť, je to vec názoru. Neverím že spoločnosť ktorá operuje s prostriedkami v miliardách dolárov nedokáže vyriešiť serverovú záťaž ani po toľkých rokoch. A hláška OVERLOAD nieje zriedkavá ale objavuje sa už aj pri malých pohyboch v desiatkách USD kde neverím že je až taká aktivita traderov. Viem to pretože logy všetkých overload hlásení mám uchované a videl som pri akom lenivom trhu sa objavovali.

pohyby sa ani nahodou neriadia technickou analyzou. cely bitcoin je fundamental + news trading a arb. nic ine tam nieje. drviva vacsina objemu bitcoinovych derivatov su portfoliove bilancie, signaly AIAO robia len male rybky

Nesúhlasím, ja osobne Charting a TA nerobím ale poznam jedného skuseneho tradera z čiech, ktorý nemá konkurenciu ani medzi tými zahraničnými pseudo-lektor tradermi. TA určite funguje, on ju s vysokou úšpešnostou triafa a rovnako ako on zastávam myšlienku ukážte mi graf ja vám poviem news.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Aby som celkovo ešte raz rozviedol prečo vzniklo toto vlákno. Nechcem zostávať len pri krypte, tam som so všetkým spokojný, strategie funguju, money managment je prepočitany super, kapital nieje zlý a pomaly ale isto rastie.

To prečo chcem vstúpiť na tradičné trhy je preto ako sa teraz ukazuje krypto má hluché mesiace. Boli nimi oktober/november 2018 a sú tu opäť. Nikto nevieme ako dlho budú trvať, možno už len týžden, možno ešte polroka-rok. Tieto hluché obdobia ma ubíjajú asi najviac psychicky, pretože nieje nič horšie ako čakať niekolko dní pri PC a nedostat sa k žiadnemu trejdu.

Potrebujem skrátka plán B, neplánujem do do neho preliať väčšinu mojho kapitalu ale chcem proste trejdovať a nemať hluche dni. Nenormalne ma to demotivuje. Finančné trhy maju stovky rôznych inštumentov, nebudem samozrejme trejdovať všetky ale na tych najlikviditnejších je dostatočné volume a aj volatilita aby som dokazal zostaviť ziskovú stratégiu a otvárať aspon 1-2 obchody denne. A ak neprší z krypta bude aspon kvapkať z tradičných trhov.

Ďalšia vec je môj osobný príjem. Momentálne nemám žiadny oficiálny. Žijem z dostatočných zásob a neplanujem speňažovať svoje zisky z krypta kým nezačnu mat moje ordre problémy s likviditou alebo nedosiahnem určité ciele čo sa počtu BTC týka. Postupom času chcem vlastnu SRO, čo to si otrejdovať, mať oficialny prijem zaplatit dane a venovať sa naplno kryptu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa Airmike »

ok. to co som napisal vyssie nebolo myslene ako podnet na nejaku rozsiahlu diskusiu. celkom urcite je dobre, ze rozmyslas samostatne. veci o ktorych som pisal vyssie sa ti mozno potvrdia neskor. hlavne treba mat otvorene oci.
chcel som ti v prvom rade poradit z pohladu niekoho, kto si tym co popisujes uz presiel. podla mna je crypto idealny sposob, ako si skratit cestu v budovani kapitalu pre prechod na velku hru. standardne trhy su ovela komplexnejsie a tazsie.

kazdemu kto si to zasluzi prajem aby uspel. moj nazor je vsak taky, ze bez vacsieho kapitalu a rokov skusenosti je participacia na kapitalovych trhoch velmi problematicka. konkurencia je velka, a naklady na infrastrukturu vysoke. to je cele co som chcel povedat.
zacat sa da s akymkolvek kapitalom, prezit sa da len s velkym uctom a zmysluplnymi ocakavaniami. na trhu treba v prvom rade prezit par rokov. sam uvidis , ci sa ti to oplati alebo nie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa Airmike »

a btw: este taka poznamka k tym pseudo - lektorom traderom. ja fakt netusim ake su tvoje zdroje, s ktorych cerpas. ja hovorim o tom, ze ked uz zacinas, a fakt chces ist do velkej hry, tak je zmysluplne sledovat ludi, co obchoduju 15-20 rokov a trejduju kapital v radovo x milionov dolarov.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

ďakujem za názory, budem ta kontaktovať po víkende priamo.

Testoval som stratégie aj na indexy Nasdaq 100 a Dow Jones, výsledky su na skalpoch super, vobec som ich neladil a za poslednych 60 dní sú vysledky nad 90% winrate. Tyžden roboty a verím že všetky tri indexy vyladím do 100% winrate za slušné obdobie.

SIGNAL: Short DOW 25773, target: 25721
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

SIGNAL: Long Scalp BTC 4028, target: 4035.5

Pridané ordery nižšie na rebrikovanie a managovanie pozície.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

wolf25 napísal:SIGNAL: Long Scalp BTC 4028, target: 4035.5

Pridané ordery nižšie na rebrikovanie a managovanie pozície.
Tartget HIT

Trade otvorený aj zavretý limitom cez CROSS, bonus +5% zadarmo. Rýchly trade, reálne zobchodovaný, trvanie 20 minút, drawdown iba 0.5 dolára ! Celkové zhodnotenie trading účtu +8.9%

Obrázok
https://i.imgur.com/2bfE103.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Treba rozkliknuť pre detail o čase
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pekny trade.
Ak vies na zarabani penazi pracovat naozaj tak posadnuto ako to popisujes (obcas po 3 dnoch focusu sa spamatat ze si poriadne nic nejedol), tak to Airmikovi bude vyhovovat. On zrejme davnejsie tiez maval podobne obdobia.
Ono s tou vymenou informacii a know-how mozno na zaklade toho k nejakemu miernemu zlepseniu nejakej casti niektorej tvojej strategie pride, pripadne money managementu. Ale tipujem, ze ste individuality, kde 95% nasledneho fungovania bude podla takeho scenara, ako keby ste sa aj nikdy nespoznali.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa jogo »

Ak tu zahlasuješ real-time obchody, je potrebné nahlásiť aj nominálnu veľkosť pozície vzhľadom k účtu v percentách. Lebo takto to nemá žiadnú vypovedaciu hodnotu. Tie zisky, ktoré tu prezentuješ sú zisky voči marginu a nie voči účtu. Lebo mi nehovor, že otváraš jednu pozíciu na paku 100 a pohyb 1% podkladového aktíva proti tebe ti vymaže učet.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Podľa mňa už len to že zahlásim signál ktorý hitne svoj dopredu určený target podľa mna nejakú výpovednu hodnotu má. To že som to doplnil o info kolko sa na danom trejde dá realne zhodnotiť je už len bonus ktorý som písať nemusel. A nie nieje to zisk voči marginu, ak si to vypočítaš už len z čísel tak zisk voči marginu by bol +25%. Zisk +8.9% je zhodnotenie celého účtu. To ako si zmanažuje každý pozíciu je jeho jeho osobná vec ake riziko chce podstupovať. A nieje páka 1:100 ako 1:100, zámerne píšem že obchodujem cez Cross čiže žiadne 1% v opačnom smere ti nezmaže účet a opať je to vec stoplossu na prisposobenie velkosti pozicie k risk reward ratio.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa jogo »

wolf25 napísal:Podľa mňa už len to že zahlásim signál ktorý hitne svoj dopredu určený target podľa mna nejakú výpovednu hodnotu má. To že som to doplnil o info kolko sa na danom trejde dá realne zhodnotiť je už len bonus ktorý som písať nemusel. A nie nieje to zisk voči marginu, ak si to vypočítaš už len z čísel tak zisk voči marginu by bol +25%. Zisk +8.9% je zhodnotenie celého účtu. To ako si zmanažuje každý pozíciu je jeho jeho osobná vec ake riziko chce podstupovať. A nieje páka 1:100 ako 1:100, zámerne píšem že obchodujem cez Cross čiže žiadne 1% v opačnom smere ti nezmaže účet a opať je to vec stoplossu na prisposobenie velkosti pozicie k risk reward ratio.
Mali sme tu veľmi dobrého tradera v 2008 roku - BGurua, ktorý nam nehlásil velkosť pozícii voči účtu, len absolútnu veľkosť pozícii v kontraktoch. Začal 10 kontraktami ES v januari 2008 a 9.10.2008, keď už bol v hlbokej strate, nam tu zrazu naraz kúpil 1000 kontraktov ES. Keby ho chlapci nestopli, tak by snáď v marci 2009 kúpil 5000 kontraktov.
https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... &start=720" onclick="window.open(this.href);return false;

Preto odvtedy na tomto fóre zvykneme pri hlásení obchodu nahlásiť aj veľkosť pozície voči účtu.

Aké je priemerné rozpätie bid-ask na Bitmexe pri Bitcoine?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Algoritmický trader ponúka spoluprácu

Príspevok od používateľa wolf25 »

Už dvakrát si mi tvrdil že si moj prvý príspevok čítal celý, tak ti to tu zacitujem nech nemusíš tretí
Každá jedna stratégia v backtestingu za posledných 7 mesiacov dosahuje winrate 90%+, scalpy majú 100% úspešnosť obchodov.
cryptotrader napísal:Ci len na zaklade statistiky, ze ti zatial vsetky vysli?
Takže akej štatistiky keď jasne píšem že výsledky su založené na backtestingu za posledných 7 mesiacov. Nieje to žiadny šmejdový backtesting typu TradingView že ti hned vyhodí možne výsledky ale podstivý 1 tick backtest, ktorý trvá pár hodin. A to že tu zerejnujem signály len dokazuje že to nieje žiadny repaint shit ktorý ma pekné výsledky no nezhoduje sa s realitou. Moje real-time signály sú tá istá stratégia ktorá je aj v backtestoch a ak mam stratový trejd tak sa to v backteste objaví tiež.
jogo napísal: Mali sme tu veľmi dobrého tradera v 2008 roku - BGurua, ktorý nam nehlásil velkosť pozícii voči účtu, len absolútnu veľkosť pozícii v kontraktoch. Začal 10 kontraktami ES v januari 2008 a 9.10.2008, keď už bol v hlbokej strate, nam tu zrazu naraz kúpil 1000 kontraktov ES. Keby ho chlapci nestopli, tak by snáď v marci 2009 kúpil 5000 kontraktov.
https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... &start=720" onclick="window.open(this.href);return false;

Preto odvtedy na tomto fóre zvykneme pri hlásení obchodu nahlásiť aj veľkosť pozície voči účtu.

Aké je priemerné rozpätie bid-ask na Bitmexe pri Bitcoine?
Ako som písal vyššie, nepostujem sem signály preto aby sa ich niekto držal, prezentujem nimi pravosť mojich výsledkov a garacniu stratégie že výsledky niesu žiadny repaint. To ako so signálmi každý naloží je jeho vec, money managment považujem za veľkú čast mojej know-how a neplanujem ju bližšie verejne zverejnovať.

A čo sa týka danej pozície bola nad 100 000 usd, a celková pozícia nieje nikdy presné číslo typu 10k, 100k, ... vždy je to číslo ktoré vypľuje vzorec ktorý sleduje viacero premených preto moja kazda pozicia je typu 125 698 usd a podobne

Neviem čo presne myslíš pod rozpätím ale posielam screenshot Orderbooku. Ale nieje všetko tak ako vypadá je to uplny Spoofy land aje uplne bežené že sa tam za sekundu pridá a nasledne odstránia walls v desiatkach miliónov len aby zastrašovala retail traderov https://imgur.com/KtnlSPc" onclick="window.open(this.href);return false;
jaroslav80 napísal:Pekny trade.
Ak vies na zarabani penazi pracovat naozaj tak posadnuto ako to popisujes (obcas po 3 dnoch focusu sa spamatat ze si poriadne nic nejedol), tak to Airmikovi bude vyhovovat. On zrejme davnejsie tiez maval podobne obdobia.
Ono s tou vymenou informacii a know-how mozno na zaklade toho k nejakemu miernemu zlepseniu nejakej casti niektorej tvojej strategie pride, pripadne money managementu. Ale tipujem, ze ste individuality, kde 95% nasledneho fungovania bude podla takeho scenara, ako keby ste sa aj nikdy nespoznali.
To bolo na začiatku, dnes to už vôbec nieje take drastické. Mám hotové jadro stratégie a to už len podla potrieb prisposobujem danému aktívu alebo situácií kde chcem aby dana strategia obchodovala. Pri ladení nových stratégií niekedy naučím niečo nové čo nasledne zvykem implementovať do všetkých dalších. Ale áno, priznám sa že som drastický detailista a nedokážem spokojne spať ak nebeží všetko tak ako má. Ja si veľmi rád vypočujem každý názor aj ked je ten moj odlišný rad prediskutujem a zistujem iný pohlad na vec a hlavne jeho príčiny.
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"