Wuhan Coronavirus

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať

Wuhan Coronavirus

Poslaťod Trumpeta1978 » Sob 01 25, 2020 10:10 am

ahojte, aký máte názor, ma to potenciál prejst až k "Čiernej labuti" ?
Izolované sú pomerne velke cinske provincie s vysokym hospodarskym vyznamom kde prestala defacto akakolvek nielen ekonomicka cinnost. A je iba otazkou času, ked budu zasiahnute aj ostatne casti JV Azie.
Bude to ten "štartér"?

https://images.chinahighlights.com/allp ... e9170e.jpg
Trumpeta1978

Re: Wuhan Coronavirus

Poslaťod SomPanko » Sob 01 25, 2020 2:28 pm

Štartér čoho? Možno je to len pokračovanie Americko-Čínskej obchodnej vojny, kto vie...
SomPanko

Poslaťod Trumpeta1978 » Sob 01 25, 2020 3:34 pm

Starter pre ekonomicku krizu-teoreticky. Uz piatnajsie obchodovanie na burzach bolo negativne ovplyvnene spravami o coronaviruse. Cina je obrovsky vyrobca aj spotrebitel a vyznamna cast provincii je v karantene, funguju iba vo velmi obmedzenom rezime. Podla poslednych sprav ma zastavenu dopravu von/dnu aj Peking. Ropa padla za posledne cca 3 dni o 7percent a bude dalej klesat. Jediny kto z toho bude profitovat su vyrobcovia medicinskeho spotrebneho tovaru, vsetci ostatni budu mat vypadok prijmov. 60milionov obyvatelov je nutenych zostat doma, nefunguju tovarne, vecsina obchodov /a tie co ano tak su prazdne/, doprava,prakticky nic.
Trumpeta1978

Poslaťod tilbur » Sob 01 25, 2020 11:38 pm

V piatok som nad tým rozmýšľal, ako by sa dalo špekulovať. Nechcem byť príliš medvedí, ale tiež si myslím, že z toho môže byť čierna labuť. Jediná možnosť je kúpiť lacné putky na nejaký vzdialený strike k nejakému ETFku. Napr. FXI, ASHR, SPY, IWM. Otázne je, ako rýchlo sa tom môže rozšíriť, aby bol super problem. Odhadovo cca 2-3 mesiace. Strike poriadne nízko a hrať na totálny kolaps.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
tilbur

Poslaťod JUGGLER » Ned 01 26, 2020 1:25 am

Pred 100 rokmi vznikla pandémia ,,Španielskej chrípky,, Zabila 20 až 50 miliónov ľudí.

Odvtedy nevznikli také pandémie, ktoré by položili trhy na lopatky.

SARS bol pred 17 rokmi... 8000 chorých..cca 800 mrtvych..trhy neovplyvnené ( boli však v 2003 po kríze internetovej bubliny )

Táto Wuhan corona epidémia nakazila zatial 1300 ľudí a 42 zabila.
Pred týždnom to však bolo len 300 nakazených a 6 mrtvych.

Vírus má pomerne dlhú inkubačnú dobu - 14 dní. Takže uvidíme.

Čítal som, že robili simuláciu a v najhoršom prípade by taký vírus mohol zabiť 65 miliónov ľudí za 1,5 roka. To by bolo v prípade, keby ostal rezistentný voči novým typom vakcín a šíril by sa tak rýchlo ako bežná chrípka.

Ekonomický dopad by nebol hrozný - max. 1% svetového HDP...lenže paniku a pokles na akciových trhoch by to určite vyvolalo.

Myslím si, že šanca na pandémiu takých velkých rozmerov je dnes dosť nízka.

Na druhej strane, za daných podmienok, ked máme akciové trhy tak vysoko a keď Čína má najpomalší rast za posledných 30 rokov..aj také dopady, že by milióny ľudí nemohli pracovať, či cestovať..a tisícky by boli v nemocniciach, školy pozatvárané, hromadná doprava ochromená...mohlo by to pôsobiť ako štartér, resp. katalyzátor recesie (ktorú skôr, či neskôr aj tak čakáme...).
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod Rokosák » Ned 01 26, 2020 3:16 am

Virus by bol vynikajucou zamienkou na pad trhu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Rokosák

Poslaťod Trumpeta1978 » Ned 01 26, 2020 7:45 am

Co som cital nejake nazory, tak je vraj podstatné ci sa virus masovejsie rozsiri v Usa- to by vyvolalo slusnu hysteriu. Ak ano, tak sa ocakava vyraznejsi prepad trhov. Ak by virus zostal viac menej izolovany v Cine, tak vplyv na trhy by mal byt iba nízky.
Zatial sa zda ze uzavretie predmetnych miest vyrazne zamedzilo presunu virusu mimo Cinu.

Automaticky updatovana aplikacia mapujuca aktualny stav:

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps ... 7b48e9ecf6

Mozno by bol dobry napad shortovat ropu. /ja komodity nerobim/
Trumpeta1978

Poslaťod Chris » Ned 01 26, 2020 3:46 pm

Prepocitane moznosti sirenia virusu vs realita

https://ibb.co/rdbBtwt
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Obrázok užívateľa
Chris

Poslaťod polovnik » Ned 01 26, 2020 6:31 pm

Trumpeta1978 píše:Co som cital nejake nazory, tak je vraj podstatné ci sa virus masovejsie rozsiri v Usa- to by vyvolalo slusnu hysteriu. Ak ano, tak sa ocakava vyraznejsi prepad trhov. Ak by virus zostal viac menej izolovany v Cine, tak vplyv na trhy by mal byt iba nízky.
Zatial sa zda ze uzavretie predmetnych miest vyrazne zamedzilo presunu virusu mimo Cinu.

Automaticky updatovana aplikacia mapujuca aktualny stav:

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps ... 7b48e9ecf6

Mozno by bol dobry napad shortovat ropu. /ja komodity nerobim/

a co tak short cinskych akcii ?
polovnik

Poslaťod Trumpeta1978 » Ned 01 26, 2020 7:38 pm

polovnik

tiez zaujimavy napad. Ale v cinskych akciach sa nevyznam a casto je tam znacna previazanost so statom, takze ktovie ako by to nakoniec vypalilo.

Chris

predikcie ohladom sirenia virusu su podla mna velmi otázne. Niekde som videl ze vedci z nejakej britskej univerzity predikuju na 4februar 190 000 infikovanych iba v oblasti Wu han- co sa mi zda riadne pritiahnute za vlasy. /link uz nemam/
tu som nasiel iny link kde to tiez cituju https://www.straitstimes.com/asia/east- ... le-studies

Tiez su nazory ze Cina neohlasuje vsetky pripady a ze v skutocnosti uz teraz je evidovanych nakazenych vyrazne viacej. To je možné, pretoze o novom viruse oficialne vedeli uz od zaciatku decembra 2019 a boli ticho v podstate az doteraz.
Trumpeta1978

Poslaťod SomPanko » Ned 01 26, 2020 9:30 pm

Je to dosť možné, Číňania nezvyknú informovať svet o svojich problémoch zrovna najpresnejšie. Kolegyňa, ktorá žije v Číne spomínala, že keď sa niekde niečo stane (katastrofa, potlačenie povstaní, ...), tak zvyknú informovať o max. cca 30 obetiach, pričom reálne sa mohlo stať, že zomrelo niekoľko tisíc ľudí. Zdá s ami, že spomínala presné číslo 36 ako také najčastejšie používané :D
SomPanko

Poslaťod tilbur » Pon 01 27, 2020 2:04 pm

pozrel som sa, co by islo shortnut.
ASHR - ETFko
FXI- ETFko
LK - Cinske kaviarne
HTHT - ubytovaci portal
YUMC - Pizza hut a spol. v Cine
ZNH - Letecka spolocnost
TCOM - ubytovaci portal
Prílohy
Clipboard05.jpg
tilbur

Poslaťod polovnik » Pon 01 27, 2020 3:48 pm

tilbur píše:pozrel som sa, co by islo shortnut.
ASHR - ETFko
FXI- ETFko
LK - Cinske kaviarne
HTHT - ubytovaci portal
YUMC - Pizza hut a spol. v Cine
ZNH - Letecka spolocnost
TCOM - ubytovaci portal

je nejaka vyhoda/nevyhoda keby som pouzil priamo short ETF ako napr chad, yang , YXI , FXP
polovnik

Poslaťod tilbur » Pon 01 27, 2020 4:16 pm

Asi by som nesiel do pakovych FXP, YANG. Oni su zle strukturovane. Podla mna mozes byt potom prekvapeny, ako spadnu, ked panika pominie. Inverzne nepakove by mali byt OK.
tilbur

Poslaťod polovnik » Uto 01 28, 2020 10:30 am

tilbur píše:Asi by som nesiel do pakovych FXP, YANG. Oni su zle strukturovane. Podla mna mozes byt potom prekvapeny, ako spadnu, ked panika pominie. Inverzne nepakove by mali byt OK.

jak su zle strukturovane ? su zle strukturovane tieto konkretne etf alebo short etf su zo svojej podstaty vzdy zle strukturovane ?
dakujem
polovnik

Poslaťod tilbur » Uto 01 28, 2020 2:51 pm

Vsetky 3x pakove ETFka su zle spravene a lepsie sa asi nedaju vyskladat.

YINN - Direxion Daily FTSE China Bull 3X Shares
YANG - Direxion Daily FTSE China Bear 3X Shares

Ten isty spravca a su postavene proti sebe. V dlhsom horizonte to robi to, co je uvedene na obrazku.
Cize si mozes byt takmer na 100% isty, ze prerobis ak budes ETFko drzat dlhsie.

Ak obchodujem taketo ETFka, tak vzdy na short. Nejlepsie v obdobi, ak nie je vyrazjensi pohyb/bez volatility/. Za short platis ale % za pozicanie.
Prílohy
Clipboard02.jpg
tilbur

Poslaťod Trumpeta1978 » Uto 01 28, 2020 8:18 pm

Pre cinsku ekonomiku bude virus velka rana. Karantena sa stale rozsiruje na dalsie mesta a situacia smeruje asi k tomu, ze nakoniec uzavru vsetky vecsie. Ludia nechodia do zamestnania,ulice prazdne, supermarkety ale funguju a aktualne vraj su uz aj dostatocne zasobene. Ropa dalej pada.

Predchadzajuce epidemie a trhy vid priloha. Z nej ale vyplyva, ze pokles trhov je iba na zaciatku a potom velmi rychlo akcie zase stupaju, takze priestor na nejake extremne zisky asi nie je.
Prílohy
1.png
Trumpeta1978

Poslaťod Martin7 » Str 02 19, 2020 12:35 pm

If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7

Späť na Off topic - nie len investovanie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia