Socialna siet pre investorov - napady

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa glengoolie »

Robim socialnu siet pre investorov. Viem, nie je to nic nove a nemam velke oci. Ale mam cas a chut.

Napiste napady co by ste tam chceli z hladiska funkcionality a ake veci by vas prilakali tam vobec ist, respektive sa tam vraciat a byt proste aktivni.
for the best of times
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa jogo »

Obchody hlasené real-time s udanou percentuálnou veľkosťou voči účtu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Najprv sa ty pochvál, aké sú tvoje predstavy, aby sme mali vstupné info. Uplný základ je, či robíš niečo lokálne pre SK,CZ alebo celosvetovo.

P.S. Ja vlastne ani poriadne neviem, čo je sociálna sieť. Je naše diskusné fórum tiež sociálna sieť? Podľa mňa áno, keď sa tu stretávame ako investorsko-trejderská komunita. Takisto akákolvek investičná komunita čo sa stretáva na FB, alebo twitteri, alebo na reddite, či kdekolvek inde by mala spĺňať kritéria soc.siete.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa glengoolie »

Tak cielom je interaktivita a aby to zilo proste. Inspirujem sa vselikde - stocktwits, facebook, yahoo finance, twitter, minds,... a bude to v anglictine. Nema vyznam robit nieco pre lokalny trh skratka.

Primarne sa to bude tocit okolo equities - podporovane budu akcie, etf, indexy a krypto. Podporovane budu najvecsie burzy na svete - nyse, nasdaq, sanghaj, euronext, jpx, hkx, shenzen, nse a tmx. India a cina len pre velkost uzivatelskej zakladne a toronto len preto ze je tam vela tazebnych spolocnosti co inde nebyvaju. Taktiez OTC nebudu podporovane. Podporou je myslene ze budu mat vlastnu stranku kde bude mozne komentovat a sledovat zivu cenu a historicky vyvoj. Do fundamentalov sa pustat zatial nebudem ale mam ideu odkial zobrat data takze do buducna pridam aj to a mam napad na to ako si robit vlastne grafove vizualizacie nad tymito datami a zdielat ich medzi uzivatlemi(to bol vlastne pociatocny napad na cele toto). Ale to je este daleko.

Prispevky bude mozne komentovat, bude moznost dis/lajkovat, prilozit jeden obrazok alebo vyhladat gif. Pripadne reagovat zdielanim prispevku. Kazdy prispevok je verejny, nebude ziadna praca s opravneniami a podobne.

Dalej tam budu uzivatelske portfolia. Tie budu verejne s tym ze iny uzivatel uvidi iba percentualny rast, iba autor uvidi konkretnejsie cisla(priemerna nakupka, pocet akcii, celkova cena, vsetky pozicie a td). Tiez porovnanie vykonu s indexami. Tieto budu moct uzivatelia sledovat takze mozu lahko vidiet komu sa ako dari. Portfolia budu v globalnych rebrickoch kde bude mozne vidiet ktore portfolio ma najlepsi zisk/rast a ktory uzivatel je ako usepsny. Taktiez zobrazenie percentilu uspesnosti, tzn portoflio X je v top 40%(dobre) alebo top 95%(zle) respektive top 5%(najlepsie). A aj na podobnej urovni je X% uzivatelov.

Uzivatel bude moct zobrazit inych uzivatelov s ktorymi si sedi najviac podla toho ake akcie sleduje respektive ma v portfoliu. nieco ako odporucani uzivatelia.

Bude moznost sledovat ludi a pri vzajomnom sledovani by som v blizkej buducnosti chcel dorobit sukromne spravy/zivy chat.

Blokovanie a stisenie uzivatelov kde stisenie znamena ze ja neuvidim prispevky daneho uzivatela vo svojom feede a feedoch akcii(tzn jednosmerna blokacia) a blokovanie bude take ze ani on neuvidi moje prispevky.

Na uvodnej stranke uzivatel bude mat svoj stream kde bude mat prispevky ludi ktorych sleduje, prispevky akcii ktore sleduje, prispevky kde ho niekto spomenul, prispevky ktore boli reakcie na jeho prispevky a td.

Vypis popularnych akcii(kde to zije, kde pribudlo najviac novych sledovani a td).

Uzivatelia si mozu nastavit krajinu a lokalitu, podla toho bude mozno dostupna mapa uzivatelov takze sa ludia z rovnakej krajiny budu moct najst lahko.

Rozmyslam nad skupinami alebo kanalmi, nieco ako facebook group, ktore by boli tematicke a teda ludia by neboli limitovani iba strankami s akciami alebo uzivatelmi kam sa da pisat a interagovat.

Zive notifikacie - tzn. ak niekto lajkne moj obsah tak to uvidim alebo ak niekto okomentuje nieco co som napisal tak to tiez uvidim a mozem ist priamo do diskusie(proste ako facebook).

Cize to je zatial taka primarna predstava. Najvecsi problem je zdroj dat ale nieco ide lahsie a ine tazsie. Projekt by som chcel uzivit z dobrovolnych prispevkov. Minimalne v zahranici to celkom ide. Ciel je aby si to zarobilo na prevadzku ale ak to zarobi nieco navyse tak preco nie. Neplanujem platene programy ani podobne veci, skratka uplne zdarma to bude. Akurat sa ale pohravam s myslienkou uzavretej siete iba na pozvanky. Nieco ako linkedin pre investorov. Take serioznejsie proste, ziadny autisti z redditu. I ked to je paradoxne proti tomu aby sa projekt uzivil z prispevkov(viac uzivatelov = vecsia sanca ze niekto prispeje). Financie by sli len na prevadzku, vyplatu naozaj nehladam. Takze tam par eur mesacne psotaci na server. I ked najviac penazi zozeru data. Tam este neviem ake budu vydaje ale to je jedno. Bol by som rad keby sa tam bezni ludia mohli opytat nieco profikov a dostat obsiahlejsiu odpoved ala Quora napriklad. ale to je daleko este. Zatial riesim len to jadro a zakladnu funkcionalitu.

Ak by to niekoho zaujimalo tak backend bude v Go a frontend v Quasare(vue3). Urcite planujem aj mobilne aplikacie pre android a ios ale to je fakt aspon pol roka-rok po tom co sa to spusti a bude to aspon trochu zit. Tiez som sa pohraval s myslienkou desktopovej aplikacie(elektron) a aby interfejst bol viac ako aplikacia nez ako webstranka.

Takze asi tak zatial.

Negarantujem ze z toho nieco na koniec bude. Robim to len preto ze mam chut a cas takze kto vie.
for the best of times
lepka
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 11:04 pm
Been thanked: 1 time

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa lepka »

Mna by urcite prilakalo, keby tam boli skuseni traderi, brokeri, ktori by sa aktivne zapajali clankami, diskusiami s ludmi, sharovanim obchodov. Cim nezavislejsi, tym lepsie, ale to by ich web musel asi zivit z reklamy.

Na electron kasli, funkcne tam nie je nic, co by to potrebovalo a vies to nahradit aj cez PWA. A keby sa nieco vyskytlo, nie je problem dokodit ako nadstavbu aj ten elektron. Appky neskor ano, hlavne na chat a zivsie diskusie.

A chces to kodit sam? Vyzera to na dost vela roboty.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa glengoolie »

Mna by urcite prilakalo, keby tam boli skuseni traderi, brokeri, ktori by sa aktivne zapajali clankami, diskusiami s ludmi, sharovanim obchodov.
To je to co som pisal ku koncu ze by som chcel nieco ako quora pre znamejsich traderov s otazkami od ludi alebo verejnejsia prezentacia traderov ala linkedin. Ale to tam musis tych ludi nejako dostat. Avsak podla mna ked sa tam rozbehnu tie rebricky s portfoliami tak sa hned ukaze kto je dobry a kto ani moc nie a potom sa mozu uzivatelia obratit na tych dobrych traderov respektive sledovat ich portfolia a teda aj ich obchody. Cize netreba hladat velke mena ale skor beznych ludi ktori robia mozno miliony ale nemaju potrebu sa ukazovat v mediach(na stocktwits je takych celkom dost napriklad a su aj aktivni v diskusiach ale ak ti nenapisu nejake info o portfoliu alebo trejdoch tak ani nevies ze mozno minuly rok dali milion len na jednej pozicii alebo ze trejduju uz niekolko dekad a maju 7 cisiel na ucte z toho).

Clanky si moc predstavit neviem ale prispevky som dal na 2500 znakov takze dlhsie prispevky sa pisat mozu. Pripadne to rozviest ako na twittri do vlakna.

Ten elektron to bola len taka myslienka ze urobit desktop a nie web. Zatial to nerieism to len tak som spomenul.

Appky na chat za zive veci - presne preto ich mam v plane.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To je veľký projekt. To podľa mňa jeden človek nezvládne. Si špičkový programátor?

V angličtine a pre celý svet - to schvaľujem. Ale vtedy to treba robiť iba kvôli peniazom. Ináč to nemá zmysel.

Ja som pred rokmi vymyslel projekt na web pre trejderov. Mal som všetko v PC, aj zdroje dát, linky..všetko. Trebalo to len zrealizovať.
Postupne som vystriedal troch programátorov. A skončilo to na tom, že ani jeden z nich to nebol schopný zrealizovať. Vedel som, že to nemôžem nechať len na nich - všetko som pripravil a chcel od nich aby to realizovali step by step. Ani Step1 sme neprekonali. Dobrí programátori sú tak zaneprázdnení, že ani fakt, že by na tom po pár rokoch zbohatli ich nedokáže motivovať len tak odpracovať dajme tomu 1000 hodín...

Od ľudí z tohto fóra vzišli 3 projekty. Dva z nich majú ročné tržby nad 1 mil. ( jeden dokonca nad 7 mil.€ ) a jeden do 100K. Lenže chlapci tomu obetovali tisíce hodín a dodnes to robia full time.
Mna by urcite prilakalo, keby tam boli skuseni traderi, brokeri, ktori by sa aktivne zapajali clankami, diskusiami s ludmi, sharovanim obchodov.
Na tomto môže padnúť každý projekt. Pretože verte - neverte, väčšina portfólii a takisto aktívny trading skončí ZLE. A to zle nemyslím, že nedokážu biť indexy ako SP500 alebo MSCI World, ale že ZLYHAJÚ A SKONČIA V STRATÁCH.

Môžete si pozrieť reálne, auditované systémy a zistíte, že sú ako huby v lese. Ked je trh dobrý, nové profitabilné systémy vznikajú a rastú ako huby po daždi. Potom sa trh zmení (napr. prestane fungovať vypisovanie opcií, alebo breakouty ) a jeden po druhom systémy idú do strát...až ZMIZNÚ , alebo vyzerajú tak zle, že ich zoberú z očí verejnosti. A medzitým stále vznikajú nové, ktoré majú pekné výnosy, ale bohužiaľ, len KRÁTKODOBÉ.

Čo sa týka pevných investorských portfólii, tak tie na 90% nikdy nebijú indexy a to ani u takých hviezd ako sú Cramer, alebo hedže-fond manažéri vystupujúci v médiách. Najviac múdrych ľudí od fachu zrejme chodí na Seeking Alpha ( platený ), ale aj tam si musíte preveriť či veľmi múdry autor má výsledky alebo nie. To presne platí aj o všetkých platených službách...koľko som ich už videl a ked som ako policajný pes vyňuchal ich naozajstnú performance, bol som zhrozený. Už som písal, že aj IB volakedy kúpil portál Covestor, kde trejdili a dávali portfólia veľkí profesionáli a nakoniec to vyzerá tak, že celý projekt bol v hanbe ukončený, alebo transformovaný na projekt typu ,,research - tipy - príklady portfolii,,. Nejakých top trejderov, investorov nájdete ( s lupou,lebo potrebujete aspoň 3-5 rokov track record ) u collective2, alebo v projekte Jacka Schwagerra, ktorý sa volá fundseeder. Akurát fundseeder výsledky sa dajú pozerať len ak ste súčasťou projektu ( máte vlastný účet prepojený na nich a vaše výsledky sú auditované ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa glengoolie »

inak ak viete o dobrych zdrojoch dat za lacny peniaz tak sem s nimi. zatial sa primarne pozeram na finnhub.io a financialmodelingprep.com.

taktiez radu na ktore trhy sledovat a ktore nie. primarne som vybral trhy z tych najvecsich burz podla rebricku az po toronto. ale vidim ze je tam sost trhov ktore su nezaujimave(dark, options...).

pre tieto mam data(32 520 symbolov):
ARCX
BATS
XASE
XHKG
XJPX
XLON
XNAS
XNSE
XNYS
XSHE
XSHG
XTSE


pre tieto zatial nie:
AIMX
ALDP
AMXO <-- toto ma zatial stve lebo to je AMEX ktory ma americke indexy napriklad
ARCD
ARCO
BATO
BATY
BOSD
BYXD
BZXD
C2OX
CBSX
CISD
EDDP
EDGA
EDGD
EDGO
EDGX
INSE
MELO
NASD
NYSD
PSXD
SHSC
SZSC
XBOS
XBRT
XBXO
XCBF
XCBO
XCHI
XCIS
XDRK
XGEM
XJAS
XLOD
XLOM
XNCM
XNDQ
XNFI
XNGS
XNIM
XNLI
XNMS
XOSE
XOSJ
XPBT
XPHL
XPHO
XPOR
XPSX
XSEC
XSSC
XTAM
XTK1
XTK2
XTK3
XTKS
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa glengoolie »

JUGGLER napísal: Ut 28 12, 2021 6:14 pmDobrí programátori sú tak zaneprázdnení, že ani fakt, že by na tom po pár rokoch zbohatli ich nedokáže motivovať len tak odpracovať dajme tomu 1000 hodín...
to mas ako hladat najomneho vraha. nie je to take lahke ako sa zda z filmov :)
for the best of times
tino8

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa tino8 »

nikde som nevidel spomenute etoro. To ma vela social media vlastnosti - zverejnovanie portfolii, folow pouzivatelov, kopirovanie tradov, prispevky ci uz textove alebo video, komentovanie - ci uz udalosti, tradov alebo prispevkov pouzivatelov.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tino8 napísal: Ut 28 12, 2021 10:07 pm nikde som nevidel spomenute etoro. To ma vela social media vlastnosti - zverejnovanie portfolii, folow pouzivatelov, kopirovanie tradov, prispevky ci uz textove alebo video, komentovanie - ci uz udalosti, tradov alebo prispevkov pouzivatelov.
Hej. Kasíno eToro je preslávené svojou drahotou, overnight fees a zdieraním ľudí z malými, väčšinou trojcifernými účtami.
V posledných rokoch si žehlia imidž ponukou real akcií a ETFs, takže môžem sa pozrieť, či sa niečo zlepšilo.

Kým sa však vyberiem do toho brlohu, pozri copytrading akcie+ETFs a príď povedať či si našiel nejaký živý účet s históriou 3 roky+, čo prekonáva indexy SP500, alebo Nasdaq 100. Ak tam ani jeden taký účet nie je, tak nebudem sedlať koňa...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tino8

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa tino8 »

juggler skus premyslat trochu v kontexte. Mna nezaujima ta platforma ani vykonnost traderov. Toto je vlakno pre napady na socialnu siet, a jedina ozajstna socialna siet pre traderov co poznam je etoro.
Prílohy
Bez názvu.png
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa glengoolie »

To v ziadnom pripade nehrozi.

V prvom rade pochybujem ze vecsina z brokerov ma dostupne take api. O ich pocte ani nehovorim.
V druhom rade tam budu veci ktore podporovat nebudem z techickych dovodov(burzy, druhy cenin a podobne).
A do tretice by do toho spadalo GDPR, ktore ja v ziadnom pripade riesit nechcem(jediny chulostivy udaj je emailova adresa, kde to zacina a konci), pretoze mat pristupove udaje k portfoliam, i ked iba na citanie, je proste zbytocna zataz po vsetkych strankach.


Nehovorim ze som o tom nerozmyslal ale proste nie.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tino8 napísal: St 29 12, 2021 8:32 am Mna nezaujima ta platforma ani vykonnost traderov. Toto je vlakno pre napady na socialnu siet, a jedina ozajstna socialna siet pre traderov co poznam je etoro.
Ale tam nič iné nie je. Ved aj ty dávaš obrázok, ktorý je de facto podvodným marketingom o výkonnosti trejderov.
To nie je sociálna sieť trejderov - to zábavná show pre negramotných ľudí, ktorú vytvorilo kasíno, aby u nich pustili žilou.
Vytvorenie ilúzie rýchlych a vysokých ziskov, v skutočnosti je to bahno v ktorom zákonite klesáš na dno.

Len sa pozri zaradom na tých performerov. Otvoril som prvých troch a sú to NULY. Ale druhý z nich ncamels prilákal 392 followerov.
392 ovečiek do košiara, v ktorom ich bača vydojí, oholí a pošle na bitúnok. O tom je celý systém. Akí trejderi? V živote som nepočul o trejderovi, ktorý by obchodoval cez eToro.

1.hviezda Etora: +2700%
ETORO STAR vish.png
2. hviezda Etora: +1300%..tento mal 392 followerov: ( tretia hviezda to isté..nestojí za to ani robiť obrázky )
Prílohy
ETORO STAR ncalmels.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tino8

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa tino8 »

tak este raz, ja neobhajujem platformu ani traderov co tam su. mam na to v podstate rovnaky nazor ako ty. Tu ide iba o to ze davam inspiraciu glengoodiemu na socialnu siet lebo su tam nejake prvky ktore zatial v teme neboli spomenute
Používateľov profilový obrázok
Kolovrat
Active Member
Príspevky: 128
Dátum registrácie: Ut 06 07, 2021 11:33 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa Kolovrat »

Takový projekt nemá jako one-man show šanci na úspěch. Chce to tým vývojářů, jasnou vizi a pár let. Ale pokud to glengoolie bere jako learning experience, proč ne.
@glengoolie, můžu se zeptat, kolik ti je?
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa Rokosák »

Tiez som skepticky, ale ja na mieste Glengoola by som sa spytal o radu majitela Finvizu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Finviz nie je sociálna sieť. Radšej by mal pozvať na kávu Zuckerberga :) :kavicka:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa glengoolie »

rozmyslam ze ako to spravit viac otvorenejsie pre ludi. vychadzam primarne z cenin, asi ako vecisna tu. a vo vecsine pripadov sa budu dat ziskavat data, aj zive, aj fundamentalne, a z nich tvorit portfolia a sledovat vyvoj. avsak chcel by som oslovit aj iny typ investorov. ako su ludia co riesia reality, umenie, investicny alkohol, stare auta a proste cokolvek co sa tyka investovania(ale naozaj investovania, nie priekupnictva). a neviem ako by som k tomu pristupil skratka. bude tam moznost vytvorit vlastnu stranku(nieco ako otvorena skupina na fb) ale to mi pride asi malo. napada vas nieco?
for the best of times
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa Rokosák »

Kriticka otazka je ako ziskat data. Data su relativne drahe, co je dolezite hlavne na zaciatku. Aj Finviz musel nejako zacat.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa glengoolie »

Rokosák napísal: Po 03 01, 2022 1:25 pm Kriticka otazka je ako ziskat data. Data su relativne drahe, co je dolezite hlavne na zaciatku. Aj Finviz musel nejako zacat.
Vsetko je otazka penazi. Ako som pisal hore, vybral som dvoch poskytovatelov dat z ktorych som si na koniec vybral FMP. Problem u nich je ze pri zozname akcii nedodavaju MIC trhu na ktorom su, ale nazov, takze ich ne je mozne naparovat na trhy a burzy. Ale uz to s nimi riesim a ratam ze to upravia. Dalsi problem s inimi je, ze ako som pisal hore, nemaju niektore trhy ktore by som chcel mat pokryte datami. Z tych mi najviac chyba AMEX.
Finnhub na druhu stranu zoznam akcii dodava tak ze akcia obsahuje MIC burzy a nie trhu na ktorom v danej burze je takze zase to nemam ako spravne naparovat. Plus ich podpora nereaguje na emaily.

V konecnom dosledku sa vsak neda pokryt datami vsetko(urcite nie teraz. predsalen nie som yahoo ale len one-man-show). Preto som vybral len hlavne burzy a trhy ku ktorym budem riesit data. Zvysok by som ale chcel aspon mat v evidencii aby kazda akcia mala svoju stranku a bolo tak k nej mozne diskutovat aspon. A to sa bavime len o ceninach. Dalej tu je forex, krypto, a komodity. Ale beriem to tak ze rad za radom. Nejde vsetko naraz.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa glengoolie »

ps: ako som uz pisal, aktualne hladam napady na funkcionalitu/obsah a nazov.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa glengoolie »

Praca napreduje slusnou rychlostou. Je toho uz kopec hotoveho(celkovo to nie je tak zlozity projekt ako som cakal). Akruat som narazil ale na problem s datami(roblem naparovat akcie na trhy) tak to riesim a medzitym makam na zvysku. Mozno na konci mesiaca bude hotova beta verzia na testovanie, ale skor buduci mesiac.
for the best of times
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa Rokosák »

cryptotrader napísal: Ut 11 01, 2022 4:24 pm Klobuk dole ak to vsetko robis uplne sam. Od navrhu celej architektury, bezpecnosti, UX, programovanie frontendu, backendu, integracii, databazy. Nepoznam cloveka co by toto vsetko dal naraz :)
Ide to. Rozdiel medzi vynikajucim a priemernym vyvojarom je obrovsky. Obcas 30 az 100 nasobny rozdiel.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa glengoolie »

Problem s datami sa zda byt vecsi nez som myslel. Kazdeho poskytovatela zoznamu akcii co som skusil tak nema naparovane akcie na trhy, iba na burzy. A to je celkom problem. Cize mam v db cez 150k akcii, ktore neviem kde sa obchoduju(respektive viem ze napriklad na nasdaq ale uz nie ze nasdaq global select).
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Skús pozrieť ešte teletrader.com. To je firma v EU, myslím Rakúsko...ktorá má celý svet..sem-tam k nim zabrúsim, ked mi treba prehlad zo všetkých trhov. Ináč pozor. Nesmieš na stránke ukazovať real-dáta. Len opozdené.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa glengoolie »

na koniec to naparovanie nie je koniec sveta. takze momentalne cakam na info ohladom licencie na data od FMP. zatial som sa pustil do dorobenia diskusnych miestnosti. 1:1 chat uz mam pre priatelov, tak mi to prislo ako logicky dalsi krok. kvoli datam sa alfa posuva dalej. uvidim, mozno len o mesiac. funkcne je vsetko(registracia, prispevky, chat..), len tie data chybaju(fundamentalne data, historicke ceny, napojenie na zive ceny) a vzhlad. ..stay tuned.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa glengoolie »

tak FMP dnes znasobilo 2.5x ceny takze myslim ze zatial sa vykaslem na data(fundamentalne(Income Statement, Balance Sheet, Cash Flow), historicke/intraday ceny a zive ceny). mam nahodene vsetky burzy a trhy na svete a 150k akcii. to bude zatial stacit aby kazda akcia mala aspon svoju "stranku" a bolo mozne o nej diskutovat. pridam este asi krypto, forex, indexy a nejake futures.

hlavna funkcionalita ale funguje a teda vytvaranie sprav nalinkovanych na symboly($AAPL) a temy(#foo) alebo na uzivatelov(@foo). plus komentovanie/vlakna. nahratie obrazku, vlozenie obrazku, vyhladanie gif prilohy. zdielanie prispevku. vlozenie odkazu s nahladom. je mozne sledovat uzivatelov, pisat si 1:1 sukromne spravy. dorabam teraz skupinovy chat(vlastne miestnosti ala pokec/discord/slack..). takze "sicialne" jadro tam je. nasledovat bude notifikacne api pre zivsiu interaktivitu.

a ked sa to trosku rozbehne po par mesiacoch tak cca v lete budem riesit tie data nech je mozne vytvarat portfolia, rebricky, robit si vlastne grafy nad fundamentalnymi datami a mozno stock streener. cize veci co som planoval od zaciatku, ale kde su brzda prave tie data - momentalne.

fukcne to je ale este to nie je ready pre koncovych uzivatelov, takze tento mesiac nestihnem ale buduci verim ze ano, ak neratam vizual, co pre nas tu zo zaciatku nemusi byt moc dolezite na hranie sa :)

stale hladam nazov. bohuzial vsetko co ma napadalo je uz obsadene. pohravam sa so slovami investing, asset, marketcap a td. dost sa mi paci investalks a domena investalks.social a investalks.network su volne. .net je obsadena plus je to nejaka konferencia(tusim u nas), registrovane ochranne znamky su ale nie v europe a nie v kategoriach ktore by ma zaujimali takze to by bolo ok.
for the best of times
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa iceberg8 »

dam tip na naozv
moneytalks
Odoslané z počítača
lepka
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 11:04 pm
Been thanked: 1 time

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa lepka »

iceberg8 napísal: Št 27 01, 2022 2:07 pm dam tip na naozv
moneytalks
paneboze nieeee :D
samuel
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 03 07, 2021 1:42 pm
Has thanked: 4 times

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa samuel »

glengoolie napísal: Št 27 01, 2022 1:37 pm investalks
Obrázok
samuel
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 03 07, 2021 1:42 pm
Has thanked: 4 times

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa samuel »

ale sranda bokom, toto som nasiel dnes: https://www.digitalneinvestovanie.sk/sk/investalk
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa glengoolie »

samuel napísal: Ne 30 01, 2022 12:11 pm ale sranda bokom, toto som nasiel dnes: https://www.digitalneinvestovanie.sk/sk/investalk
ano, ved som to spominal.


zatial teda vedie investalks. ak nema niekto lepsi nazov... otazka ci:
investalks.social vs investalks.network vs investalks.net .. pripadne ina koncovka.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa glengoolie »

tak na koniec investalks.net
coskoro spravim vps a hodim tam alfa verziu na hranie, kto bude mat zaujem.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa glengoolie »

http://investalks.net bezi. je to alfa verzia, s plno nedorobkami. ale zaklad by mal fungovat. ladim este blbosti od prechodu z lokalu na server, navyse win > lin, takze ak to nejde tak to nejde no. to len tak ze kto chce sa mrknut. grafy, newsky a protfolia co tam su nie su realne. ale postovanie, komentovanie, chat, vyhladavanie... by mali fungovat.

dnes akruat vidim ze nejde postovat obrazky. nejaky lunexovy problem. to budem riesit zajtra.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa glengoolie »

obrazky fixnute. chybajuci defualtny avatar tiez. akurat po logine niekedy zobrazi zase login, treba len refreshnut stranku, nieco s cookie. a logout tiez blbne :D

ked sa sledujete s niekym navzajom, mozete si priamo pisat spravy(treba zapnut chat - vpravo hore otvorit bocnu listu a dolu sa dat ako online(bude si to neskor pametat ,teraz je to vzdy defualtne vypnute), pripadne su tam skupiny http://investalks.net/#/groups
for the best of times
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa hokaido »

Hned prva vec, mame sa tam registrovat, ked to nema https? Ja viem, ze je to len alpha, ale cez letsencrypt mas certifikat zadarmo.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa glengoolie »

hokaido napísal: St 02 02, 2022 4:34 pm Hned prva vec, mame sa tam registrovat, ked to nema https? Ja viem, ze je to len alpha, ale cez letsencrypt mas certifikat zadarmo.
https nie je nutne, ziadne citlive udaje sa tam neposielaju. login sa riesi cez odkaz ktory sa ti posle na email. ale samozrejme do buducna https bude. teraz je to len alfa verzia na hranie sa.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa glengoolie »

nieco som posahal s cookies tak sa nejde prihlasit. dnes som sa babral s https, zajtra to budem testovat tak podvecer by to malo ficat snad.
for the best of times
mlasak
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 25 04, 2021 10:06 am
Has thanked: 3 times

Re: Socialna siet pre investorov - napady

Príspevok od používateľa mlasak »

To pises vsetko sam v quasar frameworku, ci mas aj nejaky vyvojarsky tim ludi?
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"