Dedičské konanie a Degiro

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať

Dedičské konanie a Degiro

Poslaťod IWishIWasAMeme » Sob 05 11, 2019 11:19 pm

Neviete niekto čo sa stane ak majiteľ účtu v Degiro zomrie? Či mám radšej pre takéto prípade odložiť niekam zapečatenú obálku s menom a heslom? :D
IWishIWasAMeme
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Ned 03 17, 2019 4:40 pm

Re: Dedičské konanie a Degiro

Poslaťod JUGGLER » Ned 05 12, 2019 5:46 pm

A čo by sa malo stať? Prebehne po tebe dedičské konanie a šťastná vdova účet po tebe zdedí. Ked o ňom vie. Keď jej to zatajuješ, tak Degiro sa nepretrhne v snahe o nápravu. Našťastie, teraz sa musia údaje updatovať veľmi často, takže by ten účet pri pasivite museli buď zablokovať, alebo by výnos zdaňovali zrážkovou 35% sadzbou ...tak strašia američania, keď neupdatuješ údaje.

Netreba to svojím blízkym komplikovať. Najlepšie je ked vedia ako sa nalogovať, akcie predať a peniaze previesť na účet do SR.Potom sa účet zruší a broker prevedie zostatok sám. Broker nemusí vedieť, že majiteľ už nežije..ale zisťovali sme u IB, že oni nerobia komplikácie a že sa to stáva. Je o tom nejaké vlákno. My sme zisťovali, či sa na účty nevzťahuje tzv. dedičská daň...lebo američanom to po smrti ešte zvyknú pekne zdaniť. Pre našich to však neplatí.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER
 
Príspevky: 8470
Registrovaný: Štv 04 17, 2008 8:39 pm


Späť na Off topic - nie len investovanie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia