Dedičské konanie a Degiro

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
IWishIWasAMeme
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2019 4:40 pm

Dedičské konanie a Degiro

Príspevok od používateľa IWishIWasAMeme »

Neviete niekto čo sa stane ak majiteľ účtu v Degiro zomrie? Či mám radšej pre takéto prípade odložiť niekam zapečatenú obálku s menom a heslom? :D

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 10704
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: Dedičské konanie a Degiro

Príspevok od používateľa JUGGLER »

A čo by sa malo stať? Prebehne po tebe dedičské konanie a šťastná vdova účet po tebe zdedí. Ked o ňom vie. Keď jej to zatajuješ, tak Degiro sa nepretrhne v snahe o nápravu. Našťastie, teraz sa musia údaje updatovať veľmi často, takže by ten účet pri pasivite museli buď zablokovať, alebo by výnos zdaňovali zrážkovou 35% sadzbou ...tak strašia američania, keď neupdatuješ údaje.

Netreba to svojím blízkym komplikovať. Najlepšie je ked vedia ako sa nalogovať, akcie predať a peniaze previesť na účet do SR.Potom sa účet zruší a broker prevedie zostatok sám. Broker nemusí vedieť, že majiteľ už nežije..ale zisťovali sme u IB, že oni nerobia komplikácie a že sa to stáva. Je o tom nejaké vlákno. My sme zisťovali, či sa na účty nevzťahuje tzv. dedičská daň...lebo američanom to po smrti ešte zvyknú pekne zdaniť. Pre našich to však neplatí.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"