Save Max

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
MarTiny
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Po 18 08, 2008 6:47 pm

Save Max

Príspevok od používateľa MarTiny »

Možno ste sa už s týmto videom stretli, ale myslím, že tu na fóre ešte nie je. Je to dokument o spločnosti Save Max. Osobne som dosť dlho neveril, že je to real. Ale po prečítaní niekoľkých diskusií som zistil, že táto spoločnosť naozaj existuje (nie som si istý, či ešte stále) a takto to v nej aj funguje.

http://www.zionmag.org/media.php?id=437

Ešte malá diskusia, resp. komentáre pod tým krátkym textom.

http://vybrali.sme.sk/c/Je-Save-Max-sekta/
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Save Max

Príspevok od používateľa filip glasa »

ten film som vôbec nepochopil, to tam zo seba robili debilov naschvál?
MarTiny
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Po 18 08, 2008 6:47 pm

Re: Save Max

Príspevok od používateľa MarTiny »

Keďže som to netočil, tak ti úplne fundovne neviem odpovedať:), ale mal by to byť dolument o tom ako to tam skutočne funguje. Ver mi, že mne sa tomu tiež nechce veriť. Ale ak si prečitaš napríklad príspevok #1.2 v tých komentároch čo som priložil, tak nebudeš chápať ešte viac:)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Save Max

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:ten film som vôbec nepochopil, to tam zo seba robili debilov naschvál?
Akých debilov? To je autenticky film o skutočných MANAŽÉROCH a skutočnom BIZNISE.
Je to síce tak trochu pre psychológa, ale je to REALITA.
Ďaľšia forma MLM v praxi.
V tej druhej linke sú diskusie a skúsenosti...

... všetci museli tlieskať vždy, keď prednášajúci použil slovíčko "džos". Nezdalo sa mi na tom nič výnimočné, tak som netlieskal. Po dvoch takýchto zaváhaniach si ma zobrali dozadu a tam mi vysvetlili, že pri tom musím tlieskať.

Zaobchádzali tam s nami ako s dobytkom. Mali sme prísť na siedmu. Do sedem nula nula nás nechali stáť vonku pred budovou - dážď nedážď. Presne o siedmej sa otvorili dvere a asistent manažéra z nich vykukol vysmiaty ako afričan na kopu snehu a volal nás dnu. Tam sme museli začať trieskať na zatvorené dvere a hučať ako pilčíci. Oni nám z vnútra slávnostne otvorili a všetci sme museli kričať od radosti a všetkých zdraviť. Vravím, nič z tohto som prvý deň nerobil. A dostal som si to pekne vyžrať. Tí vysmiati manažéri sa za zatvorenými dverami stali nekompromisnými tupcami znalými štyroch slovíčok... /ko... pi... ku... vyje../

Akonáhle sme prišli dnu, pustili hudbu. Americký hard rock. Jednu pieseň dookola na plné pecky. Nerozumeli sme si tam vlastného slova. V takej atmosfére sa nás pýtali, aké máme pocity z nastávajúceho dňa. Ak niekto povedal, že má trému, tak ho hneď prerušili a niekto z trénerov začal rozprávať o tom, ako sa teší...

Potom sa čakalo na rozdelenie tímov. Zatiaľ sa nerobilo nič. Predpisovali sme si nejaké údaje do formulárov, s ktorými sme cez deň pracovali. Pri tom som si sadol na stoličku a písal som na kolene. Prišla za mnou jedna baba - trénerka a povedala mi, že nesmiem sedieť, že sa musím hýbať... a potom že aj ona mala taký istý elaborát, ako ja. Tak som jej povedal, že je to možné, že som si ho kúpil, lebo je kvalitný. Potom som si dovolil stíšiť hudbu o pár percent, aby mi to netrhalo bubienky a vtedy som myslel, že ma zožerú. Vybehli tam všetci manažéri, ich asistenti, tréneri a začali na mňa hučať, že ako som si to dovolil...

Po troch dňoch to začalo byť ešte horšie. Ráno sme museli povedať, čoho sa bojíme. Keďže nie som sprostý, to, že som bol liečený na arachnofóbiu, som na rozdiel od jednej kolegyne neprezradil. Povedal som, že sa bojím iba Boha, za čo som si vyslúžil ďalší pobyt na koberci.

Tá baba, ako ani ja, sme cez deň nespravili dosť zmlúv, tak nás večer trestali. Keďže ráno povedala, že má panický strach z pavúkov, tak ju večer nútili vziať do rúk tarantulu. Je logické, že len čo ju zbadala pred sebou v krabici, začala panikáriť. Nakoľko ju nechcela vziať, tak ju doslova nahnali do kúta a tam tú tarantulu na ňu jednoducho hodili. Tá sa vtedy psychicky zrútila a dostala srdcový infarkt, následkom čoho na druhý deň v nemocnici zomrela. Prišli tam aj novinári, ale všetko sa ututlalo. Nám, ktorí sme od nich odišli, potom chodili výhražné sms-sky, aby sa nikto nič nedozvedel.

Keď prišiel koniec týždňa, ohlásilo sa vyplácanie provízií. Hovoriť pred všetkými, kto konkrétne koľko zarobil, sa v našej spoločnosti vážne nerobí, hoci osobne mi to neprekáža. Skôr mi prekážalo to, že som sa celý týždeň snažil robiť zo seba vola. Po mojom mene ohlásili, že som za ten týždeň zarobil tisíc dvesto EUR. Podali mi obálku a v nej bolo bez mála päť tisíc korún.

Keď som sa pýtal, kde je zvyšok, dostal som odpoveď, ktorú vám sem radšej ani nebudem písať.

Je to fajn firma. Máš v nej možnosť postúpiť vyššie. Máš možnosť postúpiť vyššie. Nerobíš špinavú prácu. Predávaš. Niektorí, teda skôr všetci, pri tom klamú zákazníkov, lebo sú tak školení.

Máš možnosť postúpiť vyššie. Nemáš možnosť. Nútia ťa do toho, aby si sa snažil viac. Pretože len tak zarobíš viac, a len tak ťa budú môcť o viac obrať. Nerobíš špinavú prácu. Si obeťou špinavej práce. Špinavej práce manažérov a ich asistentov. Keď tridsať brigádnikov, ktorí pracujú na čierno, bez akého koľvek papiera, či zmluvy, každý týždeň oklameš o tridsať tisíc, potom je jednoduché na poste asistenta manažéra zarábať avizovaných šesťsto tisíc mesačne...

Kvôli tomu odstraňujú hierarchiu tým, že si tam všetci tykajú. Preto, aby ste sa tam cítili fajn a ani vám nenapadne, že práve títo skvelí ľudia vás denne oberajú o tisícky korún, ktoré si vy vydriete v teréne.

Celé to nie je o sekte, ale v princípe je to sekta. Sekta uznávajúca peniaze. Pre nich nič neznamená rodina, vzťahy, či dokonca náboženstvo. Pre nich je priorita peniaze a za ňou idú cez mŕtvoly. A to nevravím o tom, že keď tam raz podpíšete zmluvu o spolupráci, tak vás už nezamestná ani T-mobile, ani Orange, ani žiadna zo spoločností, pre ktoré Save Max pracuje.

Bol som tam päť dní. Stačilo mi. Nemohol som ani do T-mobile-u, ani do EZP, ani do McDonaldu.

Ak niekde ten názov zbadáte, utekajte svinským krokom. Takisto sa vyhýbajte firme Europe Calling, čo je ich partnerská spoločnosť, akurát že fungujú ako telefonisti.


TO je filozofia ako na vojne.
Akurát, že sa musíš sfanatizovať dobrovolne..
Najprv makáš ako nováčik a odvádzaš ,,výpalné,,
Keď vydržíš a postupíš - budeš mať vlastnú armádu nováčikov a vyberať výpalné...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Save Max

Príspevok od používateľa filip glasa »

narážal som na to, že nikto by sa nedal dobrovoľne takto natáčať - dobré meno to tej firme neprinesie.
MarTiny
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Po 18 08, 2008 6:47 pm

Re: Save Max

Príspevok od používateľa MarTiny »

Ono v takýchto firmách asi veľmi o dobré meno nejde. Tak to potom aj vizerá. Daný páni manažéri určite nemajú v rebríčku hodnôt na najvyššom mieste loajalitu k firme, navyše keď v nej pracujú ako živnostníci.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Save Max

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:narážal som na to, že nikto by sa nedal dobrovoľne takto natáčať - dobré meno to tej firme neprinesie.
Tí chlapci kašlú na dobré meno. To video je z ich sveta a oni chápu len svoj svet.
Tak sú vycvičení a zfanatizovaní - ináč by sa nepreniesli ponad vlastnú neschopnosť a poníženie.
Je to armáda žoldnierov, ktorá vedie vlastnú vojnu. Zo sebou a proti všetkým.
Nechápu, že sú otrokmi. Vidia len to, že keď vydržia a budú povýšení, tak ďalší level im prinesie
právo na vyššiu korisť.
Bolo by zaujímavé vedieť ako končia.
Nepoznám ani jedného zbohatlíka, čo robil dealera na ulici.
Pozná niekto takého?
Ja si neviem predstaviť sráča, ktorý nemá vlastný názor, ani IQ na vlastný biznis, ako zarobí väčšie peniaze a ďalej kráča svojím životom.
POdľa mňa aj tí, čo to dotiahnu k väčším prachom, tak nevedia čo ďalej a skončia ako skrachovanci života...
Vie niekto ako končia títo ,,manažéri,, a ,,biznismeni,,?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Save Max

Príspevok od používateľa filip glasa »

tak ja poznám pár MLM guruov, ktorým sa to podarilo. Ale matematika je ľahká - úspešnosť bude niekde medzi desatinkami a jedným celým percentom.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Save Max

Príspevok od používateľa jonatanus »

:shock:
Grankow
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Št 24 05, 2007 2:10 pm

Re: Save Max

Príspevok od používateľa Grankow »

The best of:

"Vysoká škola manažmentu v praxi"

"...je to čo som vždy chcela robiť, len som nevedela že niečo také existuje"

"Keby sa dal Save Max pichat tak si ho pichnem"

"Teraz svet chápem úplne ináč..."

:D
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Save Max

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

toto je NEUVERITELNE. Jedinu obrana proti tomuto je asi zbavit tych ludi svojpravnosti. To je fakt sila.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Save Max

Príspevok od používateľa Bebe »

Je to uveriteľné a nie je na tom vôbec nič zvláštne. Sloboda je na to, aby sa mohli prejaviť všetci. Niekto vie aj sám čo robiť a kam ísť, iný potrebuje strčiť, nakopnúť, niekto potrebuje vedenie, ďalší disciplínu či dokonca drezúru. To je ale iba forma. Obsah tvoria sami ľudia vo vnútri takéhoto systému. Je len na nich, či budú robiť veci korektne, alebo budú klamať zákazníkov.

Inak ulica je ideálny priestor na biznis. Žiadne náklady, direkt marketing, zákazníkov si vyberáte.. Tento typ predaja asi zažije svoju renesanciu.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"