Slovensko

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Slovensko

Príspevok od používateľa slimak »

Naj na Slovensku. Nie je to o Bratislave, ani o ...(nehnutelne investicie).
Kde je alebo co je podla vas to naj na Slovensku? Podla mna to moze byt len priroda,resp. nieco s nou spojene(nase jedlo,kultura, architektura a pod..).

Napr. som stiahol, inak na tych miestach som dosial nebol. Ale presvedcim sa.
Napríklad priam panoramatické výhľady z Jánošíkovej kolkárne do Ľubochnianskej doliny vo Veľkej Fatre. Divoké pohorie Vtáčnik. Tajomnú Silickú planinu. Mohutné sopečné pohorie Vihorlat. Pohľad na Dunaj z Kováčovských kopcov. Nezabudnuteľné sú výhľady v akomkoľvek ročnom období zo Sitna v Štiavnických vrchoch. V ostatných rokoch sa pravidelne s manželom a dcérou vraciame do Liptova, ktorý má čo ponúknuť z prírodných, ale aj kultúrnych atraktivít. K zaujímavým miestam s geniom loci by som priradila aj Banskú Štiavnicu.


Ja som clovek obklopeny horami a prirodou. Mne sa zatial naviac pacila Zadielska dolina na jar(april).(to nie som domaci, mam to asi 70 km tam, bol som zatial dva krat)

Slovensko je nenormalne na tieto ukazy bohate. A to nemusite chodit stovky kilometrov,to staci bycikel, a schopnejsim aj nohy.

Z tejto stranky mame nenormalne stastie ze sme sa tu narodili. Nie som cestovatel, ale niekde vo svete som uz bol(v europe) a viem porovnat.

Milujem ta vrucne, domovina moja. :) Pekny pocit.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Slovensko

Príspevok od používateľa JUGGLER »

slimak napísal: Ja som clovek obklopeny horami a prirodou. Mne sa zatial naviac pacila Zadielska dolina na jar(april).(to nie som domaci, mam to asi 70 km tam, bol som zatial dva krat)

Slovensko je nenormalne na tieto ukazy bohate. A to nemusite chodit stovky kilometrov,to staci bycikel, a schopnejsim aj nohy.

Z tejto stranky mame nenormalne stastie ze sme sa tu narodili. Nie som cestovatel, ale niekde vo svete som uz bol(v europe) a viem porovnat.

Milujem ta vrucne, domovina moja. :) Pekny pocit.
Súhlasím s Tebou Slimák.
Aj ja mám rád Slovensko a mimo iných zákutí aj Zádiel.
A pochodil som svet, žil mimo domoviny dlhé roky, kým som došiel na to, že všade dobre, ale doma najlepšie....
Máme úžasnú prírodu, dobrosrdečných ľudí a najkrajšie ženy na svete.
Aj klíma je fantastická.
Dlho som žil v subtrópoch, ale nakoniec aj večné slnko a teplo začne človeku liezť na nervy...a my máme na striedačku nádherné ročné obdobia!
Jediné, čo mi na Slovensku chýba je more.

Hovorí sa, že keď pánboh rozdával zem národom na slovákov zabudol.
Rozdal najúrodnejšie pôdy a keď došlo na nás, ospravedlnil sa a obetoval nám kúsok zeme kde zvykol tráviť dovolenku...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
RomanS
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 10:53 am

Re: Slovensko

Príspevok od používateľa RomanS »

JUGGLER napísal: Máme úžasnú prírodu, dobrosrdečných ľudí a najkrajšie ženy na svete.
Mne najviac ucarovali francuzky, parizanky specialne :)
ale tych dobrosrdecnych ludi to by som chcel vypichnut... to je momentalne to co mi najviac vadi na ludoch v zahranici, cim viac na zapad tym horsie by som povedal...
A priroda slovenska to berem ako samozrejmost... sak som chlapec z dediny :)

To len tak som sa pridal ked mi ta tema zahrala na city :D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovensko

Príspevok od používateľa filip glasa »

no len toľko nepreháňajte, presne toto isté (dobrosrdeční obyvatelia, pekná krajina) si o svojej krajine hovorí každý domáci :wink:
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Slovensko

Príspevok od používateľa slimak »

Nasiel som par peknych fotiek zo Zadielskej doliny. Na jar tam kvitnu nadherne zlte kvety(fotka 26), to treba vidiet, nazivo.

http://www.amadeo.sk/PHOTO/ZADIEL/zadiel.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: Slovensko

Príspevok od používateľa Brani »

filip glasa napísal:no len toľko nepreháňajte, presne toto isté (dobrosrdeční obyvatelia, pekná krajina) si o svojej krajine hovorí každý domáci :wink:
Môj všeobecný postoj ku slovenskej mentalite je už známy, ale tie najkrajšie ženy sa nedajú uprieť. Dokonca to hovoria aj samotní Angláni a pýtajú sa ma, ako to robíme. Dokonca nedávno sa ma to pýtal jeden Čech.
Človeku to tak dobre padne, keď sa ma opýtajú,že čo sa mi páči v Anglicku a čo na Slovensku a ja poviem: Anglickú zdvorilosť by som presunul na Slovensko a hneď by sa žilo lepšie a navyše medzi najkrajšími ženami na svete. A ich odpoveď: To o tých ženách sme veru už počuli od viacerých a preto sa tam raz musíme vybrať. Aby sme to videli na vlastné oči.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Slovensko

Príspevok od používateľa Andrej »

Brani napísal:...ale tie najkrajšie ženy sa nedajú uprieť. Dokonca to hovoria aj samotní Angláni a pýtajú sa ma, ako to robíme.
:roll:

Každý národ, každá krajina, každá firma, a v podstate akákoľvek skupina ľudí si niečo nájde, čím sa môže chváliť. A ja len pozerám - ako to tí ľudia robia, že sa vždy narodia v nejakej krajine? :D Lebo ja som sa tu narodil úplnou náhodou, rovnako som sa mohol narodiť medzi eskimákmi, a tam by sa zase všetci chválili tým že majú najlepšie tulene na zemeguli :?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovensko

Príspevok od používateľa filip glasa »

rovnako som sa mohol narodiť medzi eskimákmi
no ale čo by tam tvoji rodičia robili? :D
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Slovensko

Príspevok od používateľa Andrej »

filip glasa napísal:no ale čo by tam tvoji rodičia robili? :D
Akože čo, bývali by tam. Boli by to predsa eskimáci. :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"