Gold digger-ka ako aktivum. Velmi smisne :D

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
mao
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ut 10 06, 2008 9:12 pm

Gold digger-ka ako aktivum. Velmi smisne :D

Príspevok od používateľa mao »

Ekonomie prodejného sexu

Nikdy jsem nechápal, proč a jak vzniklo klišé o „nejstarší profesi na světě“. Používat toto označení pro prostitutky mi přijde velmi nefér a nespravedlivé vůči poctivému a tradičnímu povolání lovce a sběrače.

Koneckonců, někdo přece musel nejdříve vytvořit nějaké materiální hodnoty, a teprve potom jimi mohl zaplatit služby prodejných žen, ne? To je přece logické - tak jakápak nejstarší profese.


Téma sexu za peníze ovšem není správné zužovat jen na nešťastnice postávající kolem neslavně proslulé dálnice E55 anebo prodávajících svá těla v okolí Václavského náměstí. Nedávno jsem na jednom blogu objevil tento dotaz, který ve zkrácené podobě překládám z angličtiny:

„Co dělám špatně? Jsem krásná (velmi krásná) pětadvacetiletá dívka. Umím se chovat a jsem třída. Hledám manžela, který vydělává aspoň půl miliónu dolarů ročně. V New Yorku to odpovídá střední třídě, takže nemyslím, že mám příliš vysoký cíl. Chodila jsem s podnikateli, kteří mají 200-250 tisíc ročně, ale to mi nestačí, abych se dostala k bytu na Central Park West. Moje známá je vdaná za investičního bankéře a bydlí v Tribeca, a přitom není tak krásná jako já, není ani chytrá. Tak co ona dělá dobře a já špatně? Jak se dostanu na její úroveň?

Zajímá mě POUZE MANŽELSTVÍ. Prosím zdržte se urážek - vyjadřuji se čestně a na rovinu. Většina krásných žen je povrchní, ale já ne. Nehledala bych tento typ mužů, kdybych se jim nemohla rovnat, pokud jde o vzhled, kulturu, rozhled, a vztah k rodině.



Diskusní příspěvek č. 431649184“

Na dotaz nebudu odpovídat, protože to za mě velmi brilantním způsobem udělal už někdo jiný:


„Milá osobo č. 431649184,

splňuji Vaše požadavky, protože vydělávám více než půl miliónu ročně. Když se ale na Vaši nabídku podívám z profesionálního hlediska, jde zkrátka a dobře o mizerný obchod. Proč? Když vynechám zbytečné řeči, nabízíte svůj vzhled výměnou za moje peníze. Fajn. Ale je tu háček. Váš vzhled bude časem vadnout, zatímco moje peníze porostou.

V ekonomickém názvosloví jste aktivum, jehož hodnota je postupně odepisována, zatímco já jsem aktivum přinášející výnosy.

V žargonu Wall Street bychom Vás nazvali obchodní pozicí - nikoli investicí typu koupit a držet. Takže pokud jde o manželství … nedává žádný obchodní smysl Vás koupit, spíše si Vás pronajmout.

Pokud myslíte, že jsem k Vám krutý, řekl bych ještě toto: pokud by mě opustily mé peníze, opustila byste mě také. Takže až Vaše krása uvadne, také já potřebuji mít možnost výstupu z pozice. Smysl tedy dává s Vámi chodit, nikoli si Vás vzít.

Kromě toho jsem se na začátku své kariéry učil o efektivních trzích. Takže se divím, proč dívka tak krásná, inteligentní, vzdělaná a milá jako Vy doposud nebyla schopna najít svého cukrouška. Jste-li vskutku tak úžasná, jak tvrdíte, je obtížné věřit, že Váš kýžený půlmilión ročně si Vás už nenašel, přinejmenším na zkoušku. (…)

Doufám, že jsem Vám pomohl. V případě Vašeho zájmu o nějaký druh nájmu mi dejte vědět.



Váš přispěvatel č. 432279810“


Khrrr :D :D :D


Cely clanok na http://www.euportal.cz/Articles/4838-ek ... -sexu.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Gold digger-ka ako aktivum. Velmi smisne :D

Príspevok od používateľa filip glasa »

Velmi dobré :lol:
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Gold digger-ka ako aktivum. Velmi smisne :D

Príspevok od používateľa Bebe »

mao napísal:Nikdy jsem nechápal, proč a jak vzniklo klišé o „nejstarší profesi na světě“. Používat toto označení pro prostitutky mi přijde velmi nefér a nespravedlivé vůči poctivému a tradičnímu povolání lovce a sběrače.
No, správny termín je nejstarší řemeslo, keďže remeslá vznikli až v dobe delby práce, ako špecifické zručnosti jednotlivcov. V čase lovcov a zberačov tieto zručnosti vykonávali všetci muži, či ženy spoločne. V jednom filme o zániku neandertálcov, bola scéna, kde opustená neandertálska žena vymenila svoje služby za jedlo kromaňoncov. Tak nejako to mohlo čisto teoreticky vzniknúť, takže žiadnu krivdu, či nespravodlivosť by som v tom nehľadal, ba povedal by som, že im to právom náleží. A boli doby, kedy sa im hovorilo "hetéry" a boli váženými členkami vtedajšieho spoločenstva. Svoje "zlaté časy" majú pravdepodobne za sebou a dnes im do toho fušuje kde-kto, aj muži.

Nič to ale neuberá celkovej kvalite príspevku :lol:
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: Gold digger-ka ako aktivum. Velmi smisne :D

Príspevok od používateľa Brani »

Tak toto ma rozsekalo. Ten chlapík 43xy to napísal trefne. :lol:
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"