Šialenci za volantom - príbehy a diskusia

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Šialenci za volantom - príbehy a diskusia

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dnes som čítal diskusiu na sme.sk, a tak ma napadlo dať to sem ako tému a k tomu 2-3 zaujímavé príhody...

http://natankuj.sme.sk/c/5058758/ako-sa ... arazi.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Citujem:

...V Auparku, ked kolega isiel do kina, zaparkoval v nadzemnej garazi. Zamkol, vystupil a kracal ku dveram OC. Ako si tak kraca, videl ako ide nejake mini-auto so slecnou soferkou a za nou mega-auto s mega-soferom (bulo bezkrky). Slecna zastavila (pravdepodobne aby sa upravila pred parkovacim manevrom), ale nezatiahla rucnu brzdu. A tak sa jej mini-auticko zacalo posuvat smerom dozadu, az mierne tuklo do za nim stojaceho mega-auta. Nic sa nestalo, nanajvys opadal prach zo znaciek. Bulo bezkrky vystupil (slecna sa so smrtou v ociach zamkla v aute), vybral si hlinikovu baseballku, flegmaticky prikracal k jej autu, treskol po jednom spatnom zrkadle, odpochodoval na druhu stranu, treskol po druhom zrkadle, vratil sa k okienku sofera a cez zavrete okno opat flegmaticky, ale razne zahucal - "NEKUKAS, NEPOTREBUJES!"
A odisiel si sadnut spat do auta. :)

...Na useku od Zarnovice do Nitry pocas nedelneho podvecera. Vtedy je cesta preplnena. Caste useky obmedzujuce rychlost a plna ciara (uz nech je hotova R1) zvysuju u vodicov adrenalin. Pri soferovani v kolone sa casto pozeram do spatneho zrkadla aby som v pripade "pretekara" za mnou mohol vcas vytvorit pred sebou miesto kam sa taky samovrah v pripade nudze suchne. Takto som v spetaku videl uz zdialky sa velmi riskatne priblizujuce oranzove mitsubichi. Taka stara hranata brhlina so silnym motorom a olepena plastami ako formula. Ak aj auto nieco prezradi o svojom majitelovi tak uz na prvy pohlad mi bolo jasne, ze v tom aute sedi mega kreten. Moj odhad bol spravny. Plne auto nagelovanych chaloskov a nejaka ta hlavohrud k tomu. Pravdepodobne si po ceste "napudrovali nos" niecim bielunkym lebo im evidentne priestor auta bol maly a sposob jazdy tomu tiez nasvedcoval. V momente ked uz bol za mnou sme boli v pravotocivej zakrute s plnou ciarou. Samozrejme stale kolona. Auta predo mnou spomalili a tak sa priestor pred mnou zuzil tak, ze by sa tam uz auto nezmestilo. Zo zadu sa na mna lepil nagelovany magorek tak tesne, ze som sa bal spomalit a len pozvolna som vyplnil medzeru ktora este ostala vpredu.Vdaka skrinovej Avii som nevidel co sa deje v protismere. Tak isto na tom musel byt aj ten saso za mnou. Suverenne sa od nedockavosti vyrutil vedla mna v pol zakruty. Samozrejme, oproti slo auto. Nemusel som ho ani vidiet, bolo mi to jasne v okamziku ked sa ten plastovy transformers zacal tlacit na mna. miesto v predu neostalo a tak som len sliapol na brzdu a strhol auto na pravo. Ak by v tom mieste bolo zvodidlo, nabural by som. Nastastie nebolo a oranzova "raketa" bola uspesne predo mnou. Tak ma vytocil, ze som zatrubil a cez stresne okno som mu ukazal prostrednik. A to bola chyba! Sfetovany mozecek sa citil ukrivdeny a tak zrazu prepol z rezimu "raketa" na rezim STOP. Musel som brzdit tak prudko, ze aj napriek pasom som mal tvar tesne pri prednom skle, pri pociatocnej rychlosti cca 60km/h. To vsetko za plnej premavky. Jednoducho si zmyslel, ze mi musi vylepsit cifernik rovno tam, na ceste. Ukazoval nech zastavim. No ja som vyhodil smerovku, ze ho idem predbehnut. V tom momente pridal. Zabudol na to ako sa urputne ponahlal a drzal sa predo mnou. Zrejme cakal na vhodnu prilezitost ked auta zastanu. Pri Volkovciach som odbocil na benzinku v momente ked uz presiel odbocku a tak som sa ho zbavil.
Taky clovek by nemal mat vodicak. Zial pokial neublizi sebe, alebo este horsie inym, nie je na to dovod. Arogantny styl jazdy tak skoro z ciest nezmizne. Nech uz su aspon tie dialnice a rychlostne cesty hotove. Bleckovia si budu moct blbnut v lavom pruhu a tam po sebe blikat navzajom.

...v nasej primitivnej krajine sa pohybuje vela podobnych *ujov.
ja som zazil ako ma na pripajacom pruhu na dialnicu v BA chcel zlava predbehnut jedno bmw BA002VV. problem bol v tom, ze po dialnici siel kamion a on sa uz medzi nas nestihol vopchat, tak ma vytlacil z cesty a rozbil mi bok auta. no, a bez zastavenia usiel cez odstavny pruh. privolani policajti mi povedali, ze kedze nemam svedka, tak sa to bude tazko dokazovat, a nakoniec sa mi to ani nemusi vyplatit (co tym asi mysleli? ;-) ) tak som ich poslal prec, opravil si auto na vlastne naklady a dufam, ze podobnych idiotov tak skoro nestretnem.
...pani policajti sa hned pytali ake auto to bolo a aka SPZ. a ked sa to dozvedeli, tak sa zacali vykrucat. samozrejme ze vzorky boli, on si odrel pol auta a ja tiez, ale ked som videl tu ochotu, a este ak je to nejaky vplyvny typek, tak budem skor v nevyhode ja, tak som sa na to vykaslal. este ze mam starsie auto. no a hladat svedkov medzi kamionmi, ktore idu odneviemkial niekam a maj v pazi, to asi tazko...
a usiel cez odstavny pruh, pretoze dialnica bola plna a som na neho trubil a blikal.
som na vlastnej kozi pocitil, ze v nasej krajine je obycajny clovek v takejto situacii az druhorady...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Šialenci za volantom - príbehy a diskusia

Príspevok od používateľa Coudy »

Mna raz tiez velmi natesno v neprehladnej zakrute obehlo nejake auto s temnymi sklami, no nedalo mi to a tak som mu zablikal, zatrubil a nieco ukazal. Vtom prudko pribrzdil a zo zadneho okna vykukla vyholena hlava v tmavych brejlach asi takato 8), len sa neusmievala a zahrozila mi. Tak som to uz radsej neriesil, bol som v aute sam a niekde na konci sveta, to by ma tak skoro nenasli... :?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Šialenci za volantom - príbehy a diskusia

Príspevok od používateľa filip glasa »

bol som v aute sam a niekde na konci sveta, to by ma tak skoro nenasli.
keby si si kúpil KITTa, tak by si len zastavil a oni by donho mohli aj kladivami mlatit a nic by sa mu nestalo. Potom by si stlacil turbo boost a uz by ta nebolo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"