INVESTUJEME DO ZDRAVIA

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: INVESTUJEME DO ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Slovenský paradajkový sen: Prečo nekupovať španielske

Paradajkové firmy Farma Kameničany a Greencoop ukazujú, že aj kvalitná slovenská zelenina dokáže uspieť v konkurencii lacnej dovozovej.

Potvrdzujem vysokú kvalitu a vynikajúcu chuť, ako som písal vo vlákne o smoothies. Z článku vyberám to, čo ma zaujalo:

„Chceme sa sústrediť na najdrahšie minicherry odrody. Hľadali sme odrody s najlepšou chuťou dovtedy, kým sme si neboli istí, že lepšie už nie sú na trhu so sadenicami k dispozícii,“ vysvetľuje.

PARADAJKY ZO ZAHRANIČIA:

„Na Slovensko sa paradajky dovážajú z Holandska, Belgicka, Poľska, Španielska a Maroka.“ V Španielsku a Maroku sa podľa neho tridsať až štyridsať rokov pestujú na tých istých veľkých poliach.
„Sú značne vyčerpané a kontaminované.
V skleníku dokážete zabezpečiť sterilné prostredie, ale vonku je nevyhnutné striekať proti škodcom,“ dodáva. V Holandsku sa pestuje podobne ako na Slovensku v skleníkoch, no je tam menej slnka a skleníky sa často vykurujú zemným plynom.„V oboch prípadoch sa paradajky oberajú zelené a najmenej týždeň trvá, kým sa dovezú. Potom sa nechajú dozrieť. Majú preto menej antioxidantov, ktoré sa do paradajok dostávajú v poslednej fáze dozrievania, keď nadobúdajú červenú farbu,“ opisuje.

PARADAJKY ZO SLOVENSKA:

Aj rovnaká odroda paradajky vypestovaná v Holandsku a na Slovensku podľa neho chutí inak. Pripisuje to klimatickým podmienkam i dostupnosti zásob čistej vody.

Greencoop okrem Babindolu, kde je zimná prevádzka, pestuje paradajky približne desať mesiacov do roka. „Keď paradajka už prestáva spĺňať kritériá kvality, ktoré sme si stanovili, čo je zvyčajne koncom októbra, uzatvárame sezónu,“ vysvetľuje Bindics.
V Kameničanoch dodáva firma NWT paradajky na trh po celý rok. „Umožňuje nám to jednak lacná energia z bioplynovej stanice na vykurovanie i špeciálne sklo v našich skleníkoch, ktoré lepšie prepúšťa slnečné svetlo,“ hovorí Jiří Stodůlka.
Aj on súhlasí s tým, že chuťovo sú slovenské paradajky lepšie ako dovezené. „V súčasnosti domáci pestovatelia prakticky od apríla do septembra na sto percent pokryjú trh v supermarketoch, čo sa týka strapcových paradajok na váhu,“ tvrdí.
Veľké strapcové paradajky sú podľa Zs. Bindicsa cenovo dostupný a kvalitný zdroj živín, ale pripúšťa, že chutia menej ako cherry. „Predstavte si, že rovnaká technológia, rovnaká energia a rovnaké živiny idú do väčších aj menších plodov, preto sú tie menšie nevyhnutne chutnejšie, ale aj drahšie, lebo majú menšie výnosy,“ popisuje.

„Každý týždeň určujeme ideálny počet strapcov na stonke i počet paradajok v strapci. Počítačový systém neustále sníma silu a smer vetra, teplotu a vlhkosť vzduchu a slnečné žiarenie. Podľa toho presne určujeme závlahu a živiny. Keď je teplo, rastlina musí mať viac listov, aby sa mohla odparovať a chladiť,“opisuje technológiu pestovania Zsolt Bindics.
Toto je nesmierne dôležité preto, aby sa rastlina neoslabila, lebo potom by bola náchylnejšia na škodce. A v ich skleníkoch sa paradajky nepostrekujú


Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20227325/kame ... z4G1Rckax3" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kika1
Príspevky: 15
Dátum registrácie: So 01 02, 2014 7:59 am

Re: INVESTUJEME DO ZDRAVIA

Príspevok od používateľa kika1 »

Presne tak:) Najchutnejsie su cherry od firmy Kamenicany odroda Medulienka. Okrem toho mam este dva dalsie zdroje- bio paradajky zo zahrady od rodicov a bio cherry paradajky z trhu - od pani, ktora ich taktiez pestuje v skleniku, su kvalitne a vynikajuce.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: INVESTUJEME DO ZDRAVIA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

zahrada od rodicov, resp. vlastna zahrada.. toto mozem len a len potvrdit :)


mimochodom, raz som jendemu hovoril, ze ked mi je zle, beriem vit C 1g/hod, a smial sa, ze oblickove kamene..

inak, podla mna najdokonalejsi sposob ako dokazat, ze zivotny tyl je doelzity su zuby, ako tu uz niekto pisal.. mna jeden zub keramicky stal, okrem bosleti, starosti a casu navyse, tusim okolo 1500eur, to sa pisal rok 2010 priblizne.. potom boli problemy, dnes uz OK.

pricom mna ucili i umyvat zuby, pomerne dobre, lenze ATB v style "som chory, ideme k lekarovi, aha mame 4 ATB" mi ich znicili brutalne - zrazu som mal 13 kazov.. peniaze na cokolady som nemal, ako teenager, cize je to zaujimave.

z toho dovodu povazujem modernu medicinu ako financneho poradcu - nie kazdy vie poradit, niekto len predava za proviziu.

kazdy si verime svojmu nazru, teorii a zivotnej pravde, niekto uzna zmenu a niekto nikdy, je otazne kto nakoniec mal pravdu, ale to sa dozvieme mozno jedine uz az po smrti :)
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: INVESTUJEME DO ZDRAVIA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Spominal sa tu spinalis, no zaujimalo by ma, ci je mozne tuto spinalis plne nahradit fitloptou, co si o tom myslite, resp skusal niekto?
Hovori sa, ze na fitlopte nie je dobre sediet 8 hodin, ale potom, je spinalis v tomto lepsi ? Nejak mi nedava logiku, v com by mohol byt spinalis lepsi, odlahcuje pracu chrbtice ? Alebo je vyhra to, ze je chrbtica len z polovica aktivna ?
Potom namiesto akejkolvek hi tech stolicky by bolo najrozumensjie pracovat v polohe lezmo, nie ?
Niekde som cital, ze lahnut si s vylozenymi nohami (aby kolena boli v 90st uhle voci panve, lytka rovnobezne s terenom) je namenej zatazujuca poloha pre chrbticu.. (menej ako lezat rovno, na chrbte)
Ono da sa to ovplyvnit, ak clovek odide a prejde sa, alebo sa rozcvici, cim castejsie, tym lepsie.. no vrta mi v hlave, ako by sa dalo zabranit pretazeniu celkovo... ale zas, nie hybernaciou az do smrti :D
Odoslané z počítača
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: INVESTUJEME DO ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

Nove standarty resuscitacie: http://www.tacticalrescue.eu/neco-o-res ... ?showall=1" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: INVESTUJEME DO ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

iceberg8 napísal:Spominal sa tu spinalis, no zaujimalo by ma, ci je mozne tuto spinalis plne nahradit fitloptou, co si o tom myslite, resp skusal niekto?
Na lopte nevydržíš sedieť. Je nepohodlná. Fitlopta nedokáže nahradiť ergonomickú stoličku. Skúšal som loptu i nafukovacie podsedáky...nakoniec som kúpil Ergonomis a sedím na nej celé roky... A všetky problémy s chrbticou zmizli. :D

Neviem či je to presne tá..možno zmenili názov...ale tu sú podobné a lacnejšie ako Spinalis: http://www.spinergo.sk/uvod.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: INVESTUJEME DO ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pekný článok o omyle, ktorému sa verilo desaťročia. Že tuky sú škodlivé a že nízkotučné diéty fungujú...

Veľké tukové prekvapenie, alebo čo je naozaj zdravá výživa.

Vyberám:

- tuky, ktoré sa nachádzajú v mäse, syre, smotane a vo vajíčkach, ale aj v slanine a masti, sú nevyhnutné pre dobré zdravie.
- moderná nutričná veda nemala posledných 60 rokov pravdu, keď absolutizovala nebezpečenstvo zo strany živočíšnych tukov.

Príbeh, ktorý odštartoval výskum:

V roku 1900 robili v USA sčítanie ľudu a pri tejto príležitosti sa vyhodnocovalo množstvo storočných ľudí v prepočte na jeden milión obyvateľov. Medzi mužmi bolo podľa Hrdličkovej správy 224 storočných Indiánov Pima a medzi Indiánkami dokonca 254. U bielych Američanov bol pomer storočných na milión obyvateľov traja muži a šesť žien.

O pár desaťročí neskôr sa Indiáni z kmeňa Pima dostali opäť do povedomia americkej zdravotníckej verejnosti tým, že v rezervácii, kde žili, prekročil výskyt diabetu druhého typu 50 percent. Ešte väčší bol výskyt obezity

Hlavný rozdiel bol v stravovaní, Indiáni jedli mäso bizónov, teda červené mäso, ktoré neskôr vedci vyhlásili za nevhodné a nezdravé.

TUKY sú OK...to sme tu už preberali...hlavne divina, vajcia, maslo, masť...všetko čo sa PRIEMYSELNE NEVYRÁBA

ale POZOR NA MARGARÍNY

V skutočnosti margaríny obsahujú škodlivé formy transmastných kyselín, čo je dôsledok syntetickej priemyselnej výroby. Profesor Walter Willet z prestížnej Fakulty verejného zdravotníctva pri Harward Medical School v Bostone sa o priemyselne vyrábaných formách transmastných kyselín vyjadril, že sú najhoršími a najškodlivejšími tukmi. Stupeň ich škodlivosti vyjadruje konštatovanie, že nejestvuje bezpečná hladina priemyselne vyrábaných transmastných kyselín.

Ak je to tak, prečo úrady bdejúce nad zdravím obyvateľstva neurobia primerané opatrenia?
Nemôžem si pomôcť, ale vidím za tým ekonomické záujmy výrobcov.

O európskej potravinovej legislatíve sa hovorí, že je jedna z najlepších na svete. Ako reagovala na riziká plynúce zo škodlivosti priemyselne vyrábaných transmastných kyselín?

Zatiaľ je v Európskej únii len jedna krajina, kde pred vyše desiatimi rokmi presadili zákon znižujúci obsah priemyselne vyrábaných transmastných kyselín v jedle pod 1 g za 24 hodín. Po desiatich klesla Dánom úmrtnosť vyvolaná srdcovo-cievnymi ochoreniami oproti obdobiu pred prijatím zákona o vyše 50 percent. Dánov k tomuto opatreniu viedlo porovnanie úmrtnosti obyvateľov Grónska s Dánmi. Inuiti, ktorí sa živili najmä rybami a mäsom vtákov, mali desať ráz nižšiu úmrtnosť na srdcovo-cievne ochorenia ako Dáni. Ako vidno, sprísnenie legislatívy sa vyplatilo. Žiaľ, Dánsko neinšpirovalo ostatné krajiny k tomu, aby postupovali rovnako.

Celý článok: http://zdravie.pravda.sk/zdrava-vyziva/ ... va-vyziva/" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: INVESTUJEME DO ZDRAVIA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

zas objavili teplu vodu..

avsak, dovolil by som si oponovat
"Plnotučné kravské, ovčie a kozie mlieko a výrobky boli vždy na slovenskom jedálnom lístku a mali by na ňom byť aj dnes."
totiz z viacero zdrojov mam, ze pitie mlieka je kontraproduktivne, ziadny vapnik z neho nie je, ba dokonca mozze redukovat vapnik z kosti... resp vyuitelnost mlieka je vysoko diskutabilna...

ale v zasade okrem toho mlieka suhlasim, konieckoncov, tuk je logicky vysoko kaloricke jedlo a ked ho ma telo dost v prijme, tak moze spalit tie tuky, ktore su prebytocne... nuz ale na druhu stranu, je vysoko diskutabine aj konzumacia samotneho masa... myslim ze ie kazdemu maso travi tak, ako niekomu inemu...

dalsia vec je, neviem ako sa to odborne vola, ale existuje akysi retazec - mala ryba je pomerne zdrava, lebo za svoj kratky zivot nestihne vstrebat toxiny z mora, vacsia ryba pozerie tu mensiu, a pozerie ich vela, zije dlhsie a toxinov naberie o nieco viac, najvacsie ryby maju v sebe najviac toxinov. otazne je, ci na gram, alebo vseobecne. to iste plati u kravy, alebo cerveneho masa, pokial nie je akosi biologicky chranene, to prostredie kde vyrasta...

nezabudnime aj na genetiku a travenie - ja mozem jest cohokolvek, kolkokolvek, tuku budem mat na sebe minimum, u mna je to hlboko pod 10%, co sa mi nechce verit, alebo mal trener pokazeny pristroj :) ale tak, svaly mam tiez vyrysovane... pricom poznam zopar ludi v mojom okoli,co jedia menej a/alebo nanajvys porovnatelne a ejha, bojuju s tukmi, zial... ale zas, ak sa stratia v divocine, preziju dlhsie ako ja, tipujem...

ja mam taku teoriu, ze co najmenej polotovarov. cim viac ZAKLADNYCH surovin tym lepsie.cim menej tepelnej upravy, tym lepsie (nie pri mase) - konieckoncov u nas sa vari kazdy den, sem tam sa zrhesi a nieco sa objedna, ale domace je hold domace.. stoji to cas, ale verim, ze mi to kupi viac casu.. kedze zdravie nie je meratelne, zostava mi len dufat, ze robim dobre :)

ja som zahajil stavku proti poistovniam a smrti nedavno - ked ma nechceli poistit na umrtie, asi som prilis rizikovy, to ma enormne motivovalo k tomu, aby som tam vo vysokom veku naletel a vysmial sa im na celu budovu, aki su kreteni... :D potom aj ja napisem knihu a mozno aj zbohatnem...
Odoslané z počítača
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: INVESTUJEME DO ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

iceberg8 napísal:zas objavili teplu vodu..
Nikto nic neobjavil. Tieto protirecive nazory tu vzdy boli aj v odbornych kruhoch. Raz zverejnia studiu jednej strany, raz druhej strany, raz tretej strany atd. A ludia potom hovoria, ze vzdy objavia cosi nove, co popiera to stare.
Nic neobjavili, len zverejnuju rozdielne nazory odbornikov na tu istu vec, v tomto pripade stravovanie.Doba komunizmu uz skoncila, ked sme mali "len jedinu pravdu", tak si treba zvyknut na roznorodost nazorov na tu istu vec. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: INVESTUJEME DO ZDRAVIA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

no, to znamena ze vlastne nic nevieme, alebo nie ? :D
ako ludstvo.. ano vieme operovat, riesit zlomeniny, zachranvat ludi niekedy, ale v zasade ani nevieme, ci su vajicka "dobre" alebo "zle" ...
ono ja to beriem skor ako recesiu, ako ze teraz sa rozhorcujem.. myslim si, ze to vajicko nie je ani dobre, ani zle - pretoze zalezi od motoru, ktory to vajicko spaluje, cize od cloveka k cloveku.
konieckoncov, dychame kyslik, ten isty kyslik, co bez milosti zoxyduje aj ocel... pricom bez kysliku by sme neprezili velmi dlho... takze pravda bude asi niekde uprostred :) skor si myslim, ze vsetko co konzumujeme je zle, lebo telo vynaklada energiu na travenie, resp - narodime sa so zostastkovym zivotom xy rokov, a konzumacia potravin nam to skracuje, otazne je, ktore potreviny to skracuju co najmenej... dat si namiesto vajicka nieco ine, oze bt horsie ako to potencionalne zle vajicko, napr.. ktovie :D
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: INVESTUJEME DO ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Smejeme sa z Japoncov, že na verejnosti nosia rúšky, ale majú svoju pravdu a zodpovednosť...

Pozrite sa, ako sa ochrániť, aby ste neochoreli od človeka, ktorý už niekoľko dní kýcha a smrká. Pomôže vám k tomu aj minimálna vzdialenosť, ktorú treba od chorých ľudí dodržiavať:

Odborníci stanovili vzdialenosť, ktorú by ste mali dodržiavať od chorého, aby ste sa nenakazili aj vy. Odporúča sa, aby ste si od chorého držali odstup aspoň 180 centimetrov. Toto je vzdialenosť, na ktorú sa prenášajú vírusy pri rozprávaní, kýchaní alebo kašľaní

Vírus chrípky môžete dostať aj keď sa dotknete predmetov (napr. kľučka, tlačidlá na výťahu, kávovar) alebo povrchov, ktoré majú na sebe vírus, a potom sa dotknete svojich úst, nosa alebo očí a už ho máte aj vy. Vírus sa vás môže držať 24 až 48 hodín, bez toho, aby sa prejavil príznakmi choroby.

V období, keď všade zúri chrípka a iné choroby nezabúdajte dbať na precízne umývanie rúk vždy, keď prídete domov, umývajte si ich častejšie aj v práci a samozrejme, doprajte si stravu bohatú na vitamíny a minerály, aby malo vaše telo silnú imunitu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

suhlasim, doplnil by som este vitamin D- jeho vysoke hladiny su pre imunitu mimoriadne dolezite, hlavne teraz na jesen/zimu,
aspon 3000-5000IU denne, najlepsie s vitaminon K, vcera som napr ja uzil 53 000 IU vit D, dlhodobo denne beriem 3000-10000 IU, za tie roky mam iba vybornu skusenost s tym, pánov urcite zaujme, ze vit D okrem ineho pozitivne ovplyvnuje tvorbu testosteronu, zlepsuje naladu atd. Odporucam kupovat zo zahranicia, pretoze na Slovensku su suplementy casto predrazene a aby clovek prijal aspo tych 3000-5000IU tak by to financne nebolo pre kazdeho /konkretne vyhodne eshopy mozem poslat v PM/



"Conclusions and Recommendations
Vitamin D deficiency is common and may contribute to increased risk of respiratory infection including Covid-19. We
recommend that all older adults, hospital inpatients, nursing home residents and other vulnerable groups (e.g. those
with diabetes mellitus or compromised immune function, those with darker skin, vegetarians and vegans, those who
are overweight or obese, smokers and healthcare workers) be urgently supplemented with 20-50µg/d of vitamin D to
enhance their resistance to Covid-19, and that this advice be quickly extended to the general adult population. "

http://www.indymedia.ie/attachments/may ... artney.pdf
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Vsetko o vitamine D, velmi rozsiahla stránka, s uvedenými vedeckymi zdrojmi:
https://vitamindwiki.com/
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:P.S. najlacnejšia ochrana: kúpte si vitamín C s 12 hodinovým účinkom..najlepšie 300mg + zinok...jedna tableta denne. Hlavne teraz v chrípkovom období, ked sa telo bárskedy podchladí..-



...a zároveň sa vyrieši problém s krvacaním ďasien pri čistenín zubov. Vlastná skúsenosť. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Rokosák »

Vitamin C, D a zinok momentalne beriem.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Nepisal som sem konkretne eshopy preto, ze na vacsine fór je to zakazane a berie sa to ako skryta reklama.
Ale ak to tu nevadi, tak potom:

http://www.Iherb.com -tato stranka dokonca nechava testovat na obsah ucinnej latky niektore pripravky ktore predava, su to tie ktore maju flag "iTested"

https://www.iherb.com/pr/Zahler-Vitamin ... les/102061
-tento odporucam, je to spolu 500 000 IU za iba 2,13€!


http://www.swansonvitamins.com
https://www.swansonvitamins.com/swanson ... -250-sgels
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal:...a zároveň sa vyrieši problém s krvacaním ďasien pri čistení zubov. Vlastná skúsenosť. :wink:


Jogo. ked ti krvácajú ďasná - to sú už príznaky ľahkého skorbutu - nedostatku vit. C. Aj ked krvácanie môže byť z iného dôvodu - napr. pri paradentóze (zápal ďasien, keď zubný kameň ide pod ďasná )..ked po C zmizne, tak je to jasný nedostatok C. Pri krvácaní ďasien odporúčam vit. C + zubnú pastu Lakalut aktiv..tá sťahuje ďasná.

ALL: D3 veľký súhlas, ale nemusíte ho brať, keď chodíte na slnko. Stačí 20 min. na slnku a telo si ho vyrobí.
Čiže teraz, ked slnko málo svieti - tak je namieste podporiť imunitu aj vit. D3.

Ja som naposledy kúpil tento: https://www.drmax.sk/jamieson-vitamin-d3-400-iu/

Dr.Max zasiela do najbližšej lekárne, ktorú určím..takže som zobral od nich aj vit. C od rovnakého výrobcu..konkrétne Vit C 500 mg s postupným uvoľňovaním 100 +20 tabliet zadarmo, za cca 7 €. Zinok mám osobitne ešte s prvej vlny.

Chcem Vás upozorniť, že to postupné uvoľňovanie pri vit. C je dôležité.

Ked užijete vit C, alebo zjete veľa ovocia...telo si zoberie tolko vit C kolko potrebuje a zbytok ide von cez močové cesty.
Čiže nárazové užitie väčšieho množstva okysľuje PH močových ciest, čo môže podporiť tvorbu kameňov v obličkách, moč. mechúri atd. Pritom za pol hodiny už efekt z vit. C nemáte, lebo telo ho nevie uskladniť a prebytok ste vycikali...

Pri postupnom uvolnovaní výrobca zmieša granulky, ktoré v rôznom časovom období uvolnujú vit. C. Čiže do krvi vám ide malé množstvo, ale stále..postupne...zbytočne ho nevycikáte a telo je zásobené po celý deň.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: INVESTUJEME DO ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

JUGGLER

potvrdzujem ze postupne uvolnenie vitaminu C je to najlepsie riesenie. Len jedna poznamka k davke 400IU vit D denne: je to tak mala davka, ktora nedokaze ziadnym meratelnym sposobom zvysit hladinu vitaminu D v krvi, treba brat aspon 10x tolko a ani potom to nie je zarucene. Ludia boli testovani ked brali 3000iu denne a hladinu to mnohym nezvysilo. Bezne oslnenie celeho tela vygeneruje 10 000 IU. Slovenske lekarne /nic proti nim, niektore veci tam stale kupujem/predavaju casto predrazene pripravky ktore maju na jednu davku velmi velmi nizku davku ucinnej latky. :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: INVESTUJEME DO ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Problémy s pohybom, srdcovo-cievne ťažkosti ale i cukrovka a následná slepota, k tomu všetkému môže viesť obezita. Je negatívnym fenoménom, už aj u detí. Vo veľkej miere zasiahla aj slovenskú populáciu.

Zlé stravovacie návyky a slabá fyzická aktivita sú významné faktory obezity nielen u dospelých, ale rovnako aj u detí a mladých ľudí.


Podľa údajov OECD z roku 2019 trpí nadváhou a obezitou 57,7 percent Slovákov nad 15 rokov.
Je to menej ako u Čechov (58,4%) a Maďarov (67,6%) a viac ako u Poliakov (56,6%).

Najviac však trápi obezita Američanov (73,1%) a najmenej Japoncov (27,2%).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: INVESTUJEME DO ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Alarmujúce zistenie: Iba 5 % sveta dýcha čistý vzduch, Slovensko prekročilo normy trojnásobne

Svet po novom spoznal výsledky celosvetového merania kvality ovzdušia. Stojí za ním firma IQAir, ktorá zostavila index najlepších i najhorších krajín v tejto kategórii. Zo zverejnenej správy vyplýva, že iba 5 percent svetových krajín spĺňa smernice Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), informuje PR Newswire.

Vedci tento rok analyzovali údaje z viac ako 30-tisíc staníc monitorujúcich kvalitu ovzdušia v 131 krajinách, územiach a regiónoch. Zistilo sa, že len šesť štátov skutočne spĺňa normy odporúčané Svetovou zdravotníckou organizáciou. Konkrétne ide o Austráliu, Estónsko, Fínsko, Grenadu, Island a Nový Zéland.

Slovensko sa v rebríčku krajín a území s najhoršou kvalitou vzduchu umiestnilo na 71. mieste, čím sme sa ocitli v lepšej polovici. Naša krajina zaznamenala priemerný ročný obsah PM2,5 na úrovni 14,5 µg/m³. Ide takmer o trojnásobné prekročenie noriem odporúčaných Svetovou zdravotníckou organizáciou.

Naším najviac znečisteným mestom sa stala Jelšava ležiaca v Banskobystrickom kraji v okrese Revúca. Obsadila 70. miesto rebríčka miest. Na opačnom konci stála Nitra, ktorá obsadila 42. priečku a v rámci Slovenska dosiahla najlepší výsledok.

Pri pohľade na Európu sa najhoršie hodnotenou krajinou stala Bosna a Hercegovina s výsledkom 33,6 µg/m³. Zlú kvalitu ovzdušia však zaznamenali aj v Severnom Macedónsku (25,6 µg/m³), Srbsku (24,7 µg/m³) a Chorvátsku (23,5 µg/m³).


CHCEM VŠAK UPOZORNIŤ NA TOTO:


Prevratná slovenská aplikácia: Ukáže ti, čo dýchaš a kedy by si nemal vonku ani cvičiť

https://www.startitup.sk/prevratna-slov ... ni-cvicit/

Dnes dýcham a je výsledkom spolupráce Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky (MŽP SR), Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP), Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) a Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

TU si to môžete stiahnúť cez QR code: https://populair.sk/sk/aktualita/aplikacia-dnes-dycham
alebo podľa názvu DNES DYCHAM

UKáže vám to kvalitu vzduchu podľa polohy - ked idete vonku športovať :like:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"