Studium na vysokej skole

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3824
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Poradite niekto vysoke skoly, ktore sa venuju bankovnictvu a financnym trhom v SR A ČR? Popripade vase skusenosti s tymito skolami. Mozu to byt aj sukromne skoly.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa jonatanus »

jedine vysoka skola vendelina pohlyho
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3824
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Tam som zial na pohovoroch skoncil 354 pod ciarou.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa jonatanus »

obavam sa ze na slovensku nic nenajdes.. mas matfyz financna matematika co s tym nema nic spolocne, potom management to ti asi povie lobista (predpokladam ze to ziaden zazrak neni) a asi bude nieco na ekonomickej - na najlepsej strednej skole na slovensku....

v cechach netusim, ale na slovensku sa kludne stavim ze tu nic neni. nielen co sa financnych trhov tyka, je to tu cele uplna bieda..
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa spoty »

Ahoj ak ti mozem odporucit, tak vyborny program je na
IES FSV CUNI (Institut ekonomických studií Karlovej univerzity)
Finance, finanční trhy a bankovnictví
povinne predmety: http://ies.fsv.cuni.cz/cs/node/259" onclick="window.open(this.href);return false;
volitelne: http://ies.fsv.cuni.cz/cs/node/260" onclick="window.open(this.href);return false;

VSE (Praha) ma fajn:
FINANCE A OCEŇOVÁNÍ PODNIKU + kombinacia vedlajsej specializacie Penazna ekonomie a Bankovnictvi

ide samozrejme o magisterske studium, bakalarske sa podla mojho nazoru neoplati. Ak Bc. tak by som vsadil jedine na matfyz,... na cuni je fajn. A ak ekonimicke Bc. tak jedine na IES. Je to kvalitna skola, narocna.
Naposledy upravil/-a spoty v Pi 18 06, 2010 8:38 pm, upravené celkom 1 krát.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

- na Ekonomickej je na NHFke odbor bankovnictvo, v ramci neho sa da najst niekolko pouzitelnych predmetov
- dalej by som si pozrel carnogurskeho ekonomicku vysoku, nazov neviem, cez casnogurskeho pravo (bvsp) sa tam urcite preklikas
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kocinavi napísal:Poradite niekto vysoke skoly, ktore sa venuju bankovnictvu a financnym trhom v SR A ČR? Popripade vase skusenosti s tymito skolami. Mozu to byt aj sukromne skoly.
Aj v KE máš odbor ,,Financie, bankovníctvo a investovanie,, na Technike. FBI :lol:

Ekonomická fakulta Technickej univerzity v Košiciach vznikla rozhodnutím Akademického senátu Technickej univerzity v Košiciach dňa 8. júla 1992 s účinnosťou od 1. septembra 1992. Poskytuje vzdelanie v odbore 62718 Financie, bankovníctvo a investovanie a jej absolventi prispievajú k profesionalizácii finančného a bankového sektora slovenskej ekonomiky.

•Štúdium: Na fakulte v súčasnosti študuje viac ako 800 študentov v dennej a diaľkovej forme. Štúdium je trojstupňové, po absolvovaní troch rokov bakalárskeho štúdia majú študenti možnosť získať titul bakalár (Bc.) alebo absolvovaním dvojročného inžinierskeho štúdia získať titul inžinier (Ing.). V treťom stupni fakulta poskytuje doktorandské štúdium v odbore Financie.


•Sídlo fakulty: Dekanát fakulty sa nachádza na ulici Boženy Němcovej 32 v Košiciach, na 2. poschodí. Fakulta má 5 katedier, ktoré sídlia v tej istej budove.

Ahojte,
len som sa chcel spytat na vas nazor co sa tyka vyberu skoly. Som prijaty na EUBA (Národohospodárska fakulta - Financie, bankovníctvo a investovanie) a na TUKE (Ekonomická fakulta - FBI, ako aj na EUBE). A mam problem rozhodnut sa. Vedel by mi s tym niekto pomoct?


...co ti mozem povedat euba je tazka skola co som pocul,ke je podla mna urcite lahsia...ak sa pytas na meno skoly dnes je to uplne jedno hlavne ze mas titul...zameranie s ekonomickou skolou je velmi siroke...na tvojom mieste by som siel do KE ja som tam tiez prijaty tak mozno budeme spoluziaci

...tak co poznam kamaratov na eube,tak je to hlupa skola,maju strasne velke skripta ucia sa okrajove blbosti,strasne internaty,proste je tam miilion ludi uplna anonymita,cize ak nieco poseries,zabudnes alebo co mas smolu.Kdez to kosicka FBI tu velmi nepoznam,predpokladam ze tam bude tazsia matika,lebo je to predsa len na technike.Ale je rozdiel 180 ziakov ako mozno 3000..cize na tvojom mieste by som najprv vyberal vzdialenost,lebo ked si z okolia kosic tak nemusis dostat internat,ale blave by si mal..no neviem presne...neviem co vsetci mate s tou bratislavou??ked tam beru takmer vsetkych tak si vies predstavit tu uroven...aj tak najlespia ekonomicka unioverziata je UMB banska bystrica
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa mircof »

Ahoj - pozri aj toto:

http://www.bivs.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;

Netuším síce, čo je to zač, ale... však sú tu aj fundovanejší ako ja :roll: .
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa spoty »

Podla mna studovat ekonomiu ak to myslis vazne, tak jedine na IES, alebo matfyze Fin. matematiku ... :wink:
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3824
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Dik za odpovede ,zatial som vybral VSFS, VSEM,BIVS vsetko Praha.Poznate tieto skoly niekto? Inak je to pre maturanta,nie pre mna. Ja teraz studujem univerzitu tretieho veku- Vysoku skolu trejdingu, ak sa nedari tak investingu, fakulta samoukov. Skolne je zatial veeelmi vysoke :lol: zufalo potrebujem vylepsit prospech.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
thekeisen
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pi 30 04, 2010 10:54 pm

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa thekeisen »

ja chodim na bivs v bb, skolne je drahsie ako na statnych skolach ale mne sa velmi paci...
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa Lobista »

Kocinavi, zalezi hlavne na tom, co tvoj syn chce v buducnosti robit a aky styl ucenia mu vyhovuje.

Ak ma rad matematiku, resp. mu nevadi a rozumie jej, tak odporucam matfyz. Tam sa nauci pocitat veci, ktore mu mozu byt v buducnosti uzitocne, keby chcel napr. robit risk managera a pod. Aj ked sam to osobne moc nechapem, ale po chlapikoch odtial je celkom dopyt v bankach a poistovniach. Lenze tu matiku musi mat fakt rad, lebo tak 3 roky tam bude iba nieco abstraktne pocitat a az potom sa dostane mozno k tomu, na co by to bolo dobre. Ale zase meno ma ta skola na nase pomery nadpriemerne.

Potom tu mas FM UK, kde chodim ja. Tam sa moc nenadries, ale zase ak sa chces naucit, tak nie je problem zohnat ludi, co v bankach robili a vyznaju sa vo financial markets a radi si s tebou pokecaju. Aj financne trhy sa tam ucia, dokonca aj technicku analyzu sme nakratko mali :P. Ale zase plati, ze ak chces tomu rozumiet, musis si citat veci a pytat sa otazky. Okrem toho sa tu naucis uctovnictvo a financnu analyzu, ktora sa ti hodi pri investovani. Najvacsi benefit je ale asi to, ze od nas chodi najviac ludi na vymenne pobyty do zahranicia, takze nie je problem dostat sa kam chces. A nie je tu tolko matiky ako na matfyze, aj ked je pravda, ze zbytocnej teorie je tu dost -- aj ked ovela menej nez na EUBA. Problemom je, ze na FM UK je kvalita absolventov velmi rozna, a mnohi z nich toho vela nevedia, resp. nevedia co chcu, a teda to na zamestnavatela nespravi taky dojem ako matfyz.
Naposledy upravil/-a Lobista v Ne 20 06, 2010 11:00 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa Lobista »

Dalej je tu EUBA, ale tam by som ho velmi neposielal, pretoze o tej skole pocuvam same negativa. Tisicky studentov v rocniku, komunisticki ucitelia co sa spravaju ku studentom nevhodne, povest este horsia nez mame my na managemente a pod. Aj ked mozno na tom FBI by sa dalo nieco vyskusat, ale budes to mat hlavne teoriu tiez. Ale vraj tam maju celkom prisne skusky zamerane na memorovanie textov :D . Na EUBA formuju studentov tak, aby boli priemerni, drzali hubu a krok a bali sa aj vlastneho prdu :P. Na FM UK formuju studentov, ktori si myslia, ze su majstri sveta akych tu nebolo a ani nebude a ktori nevedia nic, len riadit :P Tak si vyber :D

Dalej su tu sukromne skoly a la Carnogursky. Od tych Ta dorazne odradzujem kvoli tomu, ze sa tam hlasia ludia, ktorych nezobrali nikde na statnu skolu. Proste deti bohatych rodicov, ktori si ten diplom zaplatia -- a takto to mnohi ludia aj beru. Sice sa pysia zahranicnymi prednasatelmi, z ktorych vacsinu tvoria Cesi, ale ze by to bolo nejako vyrazne lepsie si nemyslim.

Takze bottom line: Ak ho bavi matika, tak matfyz, ak nie tak mozno FM UK alebo niekde do Ciech. Ak vie nemecky, tak mozno do Viedne, ak by si mal na to.

Opytam sa ale inak -- fakt ho financie tak bavia, alebo to rozhodnutie robis za neho ty? Ja som napr. po maturite vobec netusil, ze co chcem...
Lebo pokial k tomu zatial nema vztah, tak by som na jeho mieste isiel inou cestou, napr. medicina, pravo, alebo nieco ine. Lebo ekonomickych skol na slovensku je stale vela, a de facto nezalezi na tom, ktoru z nich mas. Takze ak chces potom dostat dobry job, tak musis jak blbec makat popri skole a mat milion mimoskolskych aktivit, ktore ti aj tak asi moc nepomozu.
A co sa tyka financial markets, tak tych jobov na slovensku je minimum a vo Viedni zatial este stale potrebujes pracovne povolenie a konkurencia je vysoka. Takze by som nad tym byt nim este porozmyslal.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa Lobista »

A este k tej UMB -- o tom som pocul kedysi este vcelku chvali, ale poslednou dobou pocuvam, ze to je nahovno, neviem, ci sa tam nieco zmenilo alebo co...

A este taka vec -- ak sa chce nieco seriozne naucit, tak nech ide na denne, lebo externe je totalne flakanie.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa Lobista »

Este toto je dolezite: nenechaj sa pri vybere skoly okabatit studijnymi poriadkami popisujucimi jednotlive predmety a to, co sa na nich bude robit. Castokrat je to dost vzdialene realite.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa filip glasa »

krátky popis súkromných škôl v Európe:
http://blog.etrend.sk/juraj-draxler/201 ... -v-europe/" onclick="window.open(this.href);return false;
chcemetvojuhlavu
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 13 01, 2012 7:11 am

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa chcemetvojuhlavu »

V nadchádzajúcom školskom roku otvára STU takmer 4 000 študijných príležitostí. Tabuľku s kompletným prehľadom akreditovaných denných programov bakalárskeho stupňa otvoríš po kliknutí sem:

http://www.chcemetvojuhlavu.sk/tabulka.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Komplet info nájdeš tu:

http://www.chcemetvojuhlavu.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa Rokosák »

Je to uplne jedno, ktoru vysoku skolu si vybrat. Na vysokej skole sa naucis iba to, ze kde-tu sa najdu aj ini mudri ludia. Okrem toho sa zdokonalis v narabanim s opacnym pohlavim, pripadne aj svojim vlastnym a absolutne najdolezitejsie je, ze sa zbavis vyhovorky "ja to nemozem, lebo nemam vysoku".
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Rokosák napísal:Je to uplne jedno, ktoru vysoku skolu si vybrat. Na vysokej skole sa naucis iba to, ze kde-tu sa najdu aj ini mudri ludia. Okrem toho sa zdokonalis v narabanim s opacnym pohlavim, pripadne aj svojim vlastnym a absolutne najdolezitejsie je, ze sa zbavis vyhovorky "ja to nemozem, lebo nemam vysoku".
:DDD
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa Lobista »

Takze aj statne skoly uz konecne zacinaju robit nejaky aktivnejsi marketing... ste prvi, super, len tak dalej.
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa Matej1992 »

Okrem ineho na vyske najdes aj ine problemy: http://www.videacesky.cz/skece/sest-div ... -na-vysoke" onclick="window.open(this.href);return false; :D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa filip glasa »

Arum a Roksa uvádzajú, že najmenšiu pridanú hodnotu majú odbory sociálna práca a všetko, čo súvisí s biznisom (teda aj rôzne manažmenty, marketingy a pod.) Najvyššiu pridanú hodnotu majú prírodné vedy, ale len tesne za nimi sú spoločenské a humanitné vedy, kam podľa autorov patrí sociológia, politológia, história, jazyky či literatura, ale nie biznis, sociálna práca či masmediálne štúdiá. Technické vedy sú niekde v strede.

Arum a Roksa majú aj vysvetlenie. S intelektuálnym rastom študenta súvisí, ako tvrdo musí v škole pracovať a osobitne, koľko toho musí prečítať a napísať počas semestra. Najlepšie výsledky sa dostavujú tam, kde študenti musia v priemere týždenne prečítať viac ako 40 strán textu, aby sa pripravili na prednášky a semináre a ZÁROVEŇ musia napísať aspoň jednu originálnu prácu na predmet dlhšiu ako 20 strán.
http://blog.etrend.sk/analyza-dokazala/ ... okolnosti/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa rabdo »

mircof napísal:Ahoj - pozri aj toto:

http://www.bivs.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;

Netuším síce, čo je to zač, ale... však sú tu aj fundovanejší ako ja :roll: .
najhoršia alternatíva - najľahšia škola, majú slušné školné a pozliepaných prednášajúcich z okolitých VŠ. komu ide iba o titul - vrelo odporúčam
teda ani nie tak ja, ako moja žena :D
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa marco »

Prave koncim Bc. na EUBA, s niektorymi vecami co tu boli napisane mozem suhlasit. Ak tam ostanem na inzinierskom, tak uvazujem 2 smery - pokracovanie v tom, co som studoval doteraz (Fakulta hosp. infomatiky - manazerske rozhodovanie a IT), alebo pojdem skusit aktuarstvo tiez na FHI (poistna matematika- hlasi sa k nam aj dost ludi z matfyzu).
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa Lobista »

Na EUBE mate pokial viem nemecky, a mozno aj francuzsky dual-degree master, takze byt tebou, tak asi skusim tie...
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa Biosko »

Mohli by sme aj podiskutovat trochu ked uz je tu tato ci studium v SR/CR na vysokej skole ma v dnesnej dobe este zmysel. Ked berieme do uvahy ze clovek nechce byt pravnik alebo lekar. Pri dnesnom objeme volne dostupnych casto aj kvalitnejsich informaciach na internete sa tu casto naskytne otazka ze ci vysoka skola nie je len institucia ktora prinesie len 1 vec a to titul.
Co si myslite? Aky je vas nazor k tomuto?
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa davoo »

Väčšina našich škôl vychováva nie zrovna inteligenciou prekypujúce deti čo sa ešte nechcú vzdať bezstarostného študentského života. Človek, ktorého skutočne baví daný odbor sa toho už na vysokej škole moc nenaučí. Ide si to tam maximálne odsedieť pre akademický background kvôli práci a aj to ide na prestížnu univerzitu a nie napr. na EUBA do Bratislavy. Takže áno, je to pre titul a dobrý záznam v CV. Inak máme tu česť u nás pozorovať extrémnu infláciu vysokoškolských titulov, dôsledok čoho je, že už aj v McDonald's sa dozvieš nové riešenia sociálnych problémov na Slovensku, pokým ti robia Big Mac. :(
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa Lobista »

Neviem, ja mam so studiom u nas celkom dobre skusenosti /FM UK/ ... stretol som tam viacero ludi so skusenostami z praxe, co sa vyznali a boli ochotni mi vysvetlovat veci... tiez som mal dost casu, aby som si cital veci, co ma bavia a co sa tyka teoretickych veci som sa fakt dost naucil... plus dost odporucam studium v zahranici cez Erasmus, je to super skusenost /uplne ine ako ked ides pracovne, lebo vtedy mas full program, kdezto ako student mas fakt cas poznavat a uzivat si :P/ ... Cize rozhodnutie ist studovat u nas hodnotim celkom pozitivne, kedze som sa naucil dost veci a mal som dost casu sa zamyslat nad tym, co sa ucim... a je fakt, ze job by som tu v dnesnej dobe asi bez titulu nezohnal.

To, ci ist studovat von je druha vec -- ak na to mate prachy, tak je to asi lepsie... ja som si este donedavna vycital, ze som nesiel na Uni Wien, ale teraz, ked s tymi ludmi mam nejake kurzy, tak mam pocit, ze ta uroven nie je o moc vyssia nez u nas... akurat chcu, aby si sa naucil viac zbytocnej teorie, cize skusky su tazsie a papier, co dostanes, mozno hodnotnejsi...

Inak rozhodnutie ci ist studovat na VS alebo nie dnes vobec nie je jednoznacne... financne sa najviac asi oplati full-time job a popri tom studovat externe, ale to potom clovek asi nema moc casu na to, aby sa nieco realne naucil... cize podla mna je to dost rozhodnutie o tom, ci chcem mat peniaze, alebo chcem chapat ako veci funguju.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Studium na vysokej skole

Príspevok od používateľa kolega »

Rokosák napísal:Je to uplne jedno, ktoru vysoku skolu si vybrat. Na vysokej skole sa naucis iba to, ze kde-tu sa najdu aj ini mudri ludia. Okrem toho sa zdokonalis v narabanim s opacnym pohlavim, pripadne aj svojim vlastnym a absolutne najdolezitejsie je, ze sa zbavis vyhovorky "ja to nemozem, lebo nemam vysoku".
celkom som sa dobre zasmial :-D
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"