Wuhan Coronavirus

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
pokus
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 7:11 pm

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa pokus »

Ok chyba mi tam jedno slovicko, opravujem to takto:
Nehovoriac o tom, ze tisice ludi na test ani nesli. A to prave AJ ti najrizikovejsi a najdementnejsi popieraci.
Inak povedane presne ti isti, co sa vcera strapnovali na protestoch. Creme de la creme naroda.

Ice co som v zivote dosiahol? Rusko je v pomere cena/vykon bezkonkurencne. Je empiricky dovod, preco ho nosi personal pri operaciach a dnes aj miliony ludi po svete. A nie, nenosia ho preto, aby chranili seba...

Trumpeta1978
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

suhlasim, rúško je uplny základ a ludia by ho mali nosit bez debaty. Staci sa pozriet co sa dialo v Cechach: na jar pekne vsetci povinne rúškovali tak počty nakazenych boli nízke,tak na leto uplne skoncila povinnost nosit ruska a nasledne na jesen počty rapidne vyleteli až im dekel nadvihlo. Rúško je "must have".

Paly
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 2:30 pm

Príspevok od používateľa Paly »

iceberg8 napísal:
Ut 17 11, 2020 2:00 pm
Ale k veci, na co pojdem na test, ak viem, ze koronu nemam, pretoze som nikde nebol ?
Nikde nebol?? V mojej reči nikde nebol znamená, že si v dome, a bol si akurát tak na dvore, nebol si ani v obchode na nákup a nemal si ani návštevu a určite si na žiadnej nebol. V opačnom prípade tvrdiť ze som zdravý, resp nemám, alebo nemal som koronu he hlúpe. Môžeš sa s tým nakaziť všade, a zároveň nikde. Všade preto, lebo ak máš slabú imunitu a stačí fň aby si sa nakzil, a nikde preto ak tvoja imunita pracuje perfektne, a koronu zožuje ako všetko ostatné.
A určite vieš že sú aj takzvaný bezpríznakoví, ktorí sú pozitívny, ale sú zdravý ako ty vravíš.

iceberg8
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Paly napísal:
St 18 11, 2020 6:57 pm
Nikde nebol?? V mojej reči nikde nebol znamená, že si v dome, a bol si akurát tak na dvore, nebol si ani v obchode na nákup a nemal si ani návštevu a určite si na žiadnej nebol. V opačnom prípade tvrdiť ze som zdravý, resp nemám, alebo nemal som koronu he hlúpe. Môžeš sa s tým nakaziť všade, a zároveň nikde. Všade preto, lebo ak máš slabú imunitu a stačí fň aby si sa nakzil, a nikde preto ak tvoja imunita pracuje perfektne, a koronu zožuje ako všetko ostatné.
A určite vieš že sú aj takzvaný bezpríznakoví, ktorí sú pozitívny, ale sú zdravý ako ty vravíš.

presne tak, ano,bol som len doma, na dvore, nakup som nemal (kurier vyhodil nakup za branu), navstevy tiez nie. jednoducho som nestretol cloveka. Jedine, kde som bol, bol les, auto-les, nikto medzi tym, a auto ma rusko, ma filter kabinovy ;)
pokus napísal:
St 18 11, 2020 9:35 am

Ice co som v zivote dosiahol? Rusko je v pomere cena/vykon bezkonkurencne. Je empiricky dovod, preco ho nosi personal pri operaciach a dnes aj miliony ludi po svete. A nie, nenosia ho preto, aby chranili seba...

Akceptujem tvoj nazor, ale.. ja nemozem nicit svoje zdravie ruskom, preto, ze niekto iny nie je schopny sa o svoje zdravie postarat vramci svojich moznosti. Beriem rusko v interieri, tam si ho dam. Ale aby som na ulici mal rusko, to je nenormalne. Pytal som sa, dokedy budeme takto nosit rusko? Logicky si odpovedam - do vakciny. Hm. Je otazne ale,rusko niekde vo velkomeste kde je 6ludi na m2 na chodniku. Ale opakujem sa... interier.. dokedy? je z prirody neprirodzene mat rusko vonku "cely den". A nie z dovodu nejakeho CO2.. Priroda a clovek ziju v symbioze. Ludia jednoducho nemozu hacknut system tak, ze budeme nosit rusko a vyriesene, do srmti rusko, od narodenia.. Uz tento rok, co ludia nosia rusko vsade ich bude stat vysoku dan- stratia cas ktory je nutny na prisposobenie sa. Priklad - alergia na pel, dam si rusko.Rusko nikdy neriesi pricinu, len mozny dosledok.
"Neviem, aky dopad bude mat nasledujuca hosporadska kriza, ale v tej po nej pojde len o drobne." - iceberg8
Poslanci majú pre sneh stále problém s dochádzkou, hlasovanie odsunuli
Food for fuel, fck yeah
Odoslané z počítača

pokus

Isteze rusko v exterieri a zvlast pri SK hustote osidlenia je nezmysel. No tu si treba uvedomit, ze sme na SK. My nemame dostatocne zodpovednych a inteligentnych obyvatelov. Preto ruska iba v interieroch nefungovali. Masa ludi na to bez prepacenia srala. Vbehli do mhd, prace, obchodu, vsade bez ruska, lebo ved cestou ho netreba a vnutri ich nikto nevidi a nebude kontrolovat. Preto sa zaviedli ruska aj vonku, kde ich vidiet. A vdaka psychologii je teraz ovela menej ludi bez rusok v interieroch (ciel splneny) pretoze si zarebeluju vonku, ale dnu uz si to rusko daju. Vid co pises ty sam ako antiruskar...
A co sa tyka skodlivosti. Opat, ked neskodia neurochirugom pri xy hodinovych operaciach, neskodia ani dezovi, ked si ide do tesca kupit pivo...

tomáš virdzek
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 3:17 pm

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Rastúci počet trejdov = rast množstva nesprávnych rozhodnutí = zubatá s kosou. A s tou sa dá vysporiadať len dvomi spôsobmi. Burzu si odžiť, alebo ísť cestou pasívneho investovania. Otázku šťastia v tom nikdy nehľadajte, zubatá si rýchlo poradí aj s ním.

iceberg8

Hovori sa, ze ruska potlacili chripku (lebo ludia ich nosia a kvapocky sa jednoducho nesiria). Pokial je to pravda, preco nepotlacili aj koronu?
"Neviem, aky dopad bude mat nasledujuca hosporadska kriza, ale v tej po nej pojde len o drobne." - iceberg8
Food for fuel, fck yeah
Odoslané z počítača

JUGGLER
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Príspevok od používateľa JUGGLER »

iceberg8 napísal:
Ne 22 11, 2020 3:26 pm
Hovori sa, ze ruska potlacili chripku (lebo ludia ich nosia a kvapocky sa jednoducho nesiria). Pokial je to pravda, preco nepotlacili aj koronu?
Ja som žiadne respiračné ochorenie toho roku nemal. Predpokladám, že vďaka opatreniam, hlavne rúškam. Rúška potlačili prvú vlnu korony a ostatné respiračné ochorenia, takisto alergie. Najčastejšie bývajú chorí rodičia, ktorí majú malé deti ..tie im to donesú zo škôlok a prvého stupňa ZŠ.
Preto sa pri chrípke zatvárajú škôlky a následne školy. Teraz sme v druhej vlne a chrípková sezóna ešte len príde. Kto sa bojí chrípky , ten sa ešte stále môže dať vakcinovať.

Korona je nateraz relatívne pod kontrolou. Vďaka testovaniu, opatreniam a rúškam. V čase poriadnej chrípkovej epidémie by týždenne pribúdali desaťtisíce až státisíce chorých ( nie pozitívnych, ale chorých, ktorých hlásia lekári ). Silná a nepotlačená epidémia by mohla znamenať aj 10% obyvateľstva na péenke. Aj silnejšia chrípková sezóna vie naplniť nemocnice. V Taliansku je to bežná vec. Teraz máme v nemocniciach 1500 covid pacientov - môžeme byť spokojní, že to nestúpa. Sranda je, že slovač je za každých okolností v určitom zmysle nespokojná...

Aktuálna téma, ktorá čochvíľa príde bude geneticky modifikovaná vakcína, ktorou nás budú chcieť napichať. Toto treba študovať, či to nie je riziko.
Ja som sledoval vývoj vakcíny moderna, ked som od februára trejdil ich akcie ( MRNA ). Bohužiaľ, nemám dôveru k ich vakcíne a budem si musieť urobiť research ako sú na tom tie ostatné.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Používateľov profilový obrázok
Rado
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Príspevok od používateľa Rado »

iceberg8 napísal:
Ne 22 11, 2020 3:26 pm
Lebo chrípka má vždy rovnaké príznaky. Corona vírus nie. Niekto má pľúcnu formu, ktorá je podobná chrípke, ale iný nie. S tým som sa stretol našťastie nie osobe. Potom sú aj bezpríznakoví a to je tiež srada, keď potom zistíš, že bol kolega pozitívny. Mne zatiaľ ROR pomáha a držím sa toho aj naďalej.

iceberg8

http://www.dsl.sk/article.php?article=24494

Strana SaS chce kvôli koronavírusu plošne sledovať polohu mobilov
"Po zaevidovaní pozitívne testovanej osoby do systému, tento vyhľadá všetky mobilné čísla, ktoré boli za posledných 7 dní v menšej ako kritickej vzdialenosti k mobilu pozitívne testovanej osoby po dobu viac ako 15 minút. Na tieto mobilné čísla bude automatizovane poslaná SMS správa s výzvou na testovanie a s unikátnym kódom, ktorý bude zadaný do systému, ak sa oslovená osoba dostaví na test," popisuje riešenie strana.
Food for fuel, fck yeah
Odoslané z počítača

Rado

Tie sa sledujú už teraz, ale okrem toho, že viem z google maps kde sú zápchy som zatiaľ nevidel úžitok. Ja nemám problém, aby mi prišla taká sms. Teraz som sa to dozvedel mailom a som zasa v dobrovoľnej karanténe.

iceberg8

No,mne skor ide o to, ak byvas v bytovke s vyse 100 ludmi, ako budu vediet, kto s kym a kde ?
Food for fuel, fck yeah
Odoslané z počítača

pokus

Nebudu, nie je to tak presne. Ale zase preco nedostat taku sms? Ja by som chcel vediet, ze v bytovke to niekto ma a pravdepodobne chytal klucky a viezol sa vytahom. Totiz ked sa nasledne da kazdy v okoli pozitiva otestovat, alebo si da aspon pozor a preventivnu karantenu, sirenie sa zasadne obmedzi.

iceberg8

Ved preto si myslim, ze by bolo lepsie dat do lockdownu celu bytovku, je to efektivnejsie ako riskovat, ze z 200 ludi budu 4 false negative a roznesu to po celom meste.
Food for fuel, fck yeah
Odoslané z počítača

Rado

Je celkom zábavné ako sa niektorí boja sledovania a pritom dajú súhlas napr. Googlu. Zdieľajú na soc. sieťach veci z osobného života, ale dostať sms v čase pandémie je problém. Asi to bude v tom, že zdieľajú viac ako svoju polohu, ale dobrovoľne. :lol:

iceberg8

Rado, kto dava suhlas napr Google a soc sietiam ? Kto si dava osobny zivot na net ? Napr, ja osobne nepoznam cloveka, ktory by zdielal svoj zivot na nete..
Food for fuel, fck yeah
Odoslané z počítača

Rado

Ja poznám aj keď nie som užívateľom soc. sietí. Napr. náš premiér komentuje všetko ako malé decko. Zjavne si niečo kompenzuje.
Informácie o dopravnej situácii na google maps sú výsledkom sim kariet. Ak ich je veľa na jednom mieste, tak je tam zápcha. To je celkom užitočné sledovanie.

pokus

Rado

:lol: to mapobavilo.
Mimo tento experiment je to však výborný nápad. Už mi viackrát pomohol.

Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"