Wuhan Coronavirus

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No za seba mozem povedat, ze som nenosil rusko ani u lekarov (ak ma o to vyslovene nepoziadali), a zijem :)
Mimochodom, ani lekari rusko nenosili, v mojej pritomnosti.
Nie som ockovany a zijem, a koronu som nemal, hybal som sa a nesedel doma cely den.
Ak si niekto mysli, ze pozna moe zdravie lepsie, ako ja sam, mysliet si to moze, ja si o tom tiez myslim svoje.
Ak ma niekto bude vinit za svoje zlyhane zdravie, ze ho nakazim, mysliet si to moze, aj ja si budem o tom mysliet svoje.
Ak niekto priamo shortuje moju long poziciu v akciach, tiez sa nestazujem, tak ako sa ockovani stazuju, ze ich ohrozujem a kvoli mne im nefunguje ockovanie..
Isto, aj za obezitu suseda moze sportovec, pretoze to sa neda pozerat na to ako sa o seba sportovec stara, je z toho depresia, ze sa mu dari lepsie, a z depresie je prejedanie a z prejedania je obezita, bingo.

Mam aj mensie rodinne statistiky, ktore sa uplne vymykaju tomu co hovori medialny narativ..
Odoslané z počítača
vladko11
Active Member
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 25 04, 2021 11:37 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa vladko11 »

Ešte k článku na predošlej strane.
Najlepšie Švédsko malo excess mor­ta­li­ty 4,4 percenta, najhoršie Bul­harsko 19,8 percenta.

A tu, správa z decembra 2021
V Bulharsku je plne zaočkovaných 27 percent dospelých, čo je najmenej spomedzi krajín eurobloku. Krajina má zároveň v EÚ najvyššiu mieru úmrtí spojených s covidom.

A tu z novembra 2021
Podľa ministerky sociálnych vecí Leny Hallengrenovej je v desaťmiliónovom Švédsku zaočkovaných oboma dávkami zhruba sedem miliónov ľudí. "Vláda berie šírenie nákazy po celom svete vážne,"
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Jedna vec ktora mi bije do oci je - cim vyssia nadumrtnost, tym nizsia zivotna uroven..

Tak som urobil tabulku nadumrtnosti, dal som "body/znamky" , tj. cim mensia nadumrtnost, tym menej bodov, jednoduche zoradenie statov podla nadumrtnosti, Svedsko = 1 a Bulharsko = 31

Potom som nasiel tabulku "Table of sovereign states in Europe by GDP (PPP) per capita"
zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_s ... per_capita
kde Luxemburg = 1 (Liechtenstein tam nie je, dostalo tiez 1 bod), nasledne Ireland 2 body a Bulharsko (aka to nahoda) 30 bodov.

Priklad, Svedsko je az na 9. mieste GPD(PPP) zo vsetkych krajin zo zoznamu COVID nadumrti, kde je prve, cize 9 + 1 = 10 bodov.
Priklad, Slovensko je na 25. mieste GDP(PPP) a COVID ziskalo 30. miesto cize 25+30 = 55
Stred ziskalo Taliansko s 15. miestom GDP(PPP) a COVID az 22. miesto cize 15+22=37 a to mu stacilo byt presne v strede aj na "celkovy pocet bodov" zozname..

Predposladna (druhe z prava) tabulka je farebny zoznam krajin, zelene krajiny su "prva polovica" krajin s najlepsim GDP(PPP) a cervenou su spodna polovica krajin podla GDP. Jedina Malta (zelene GDP) spadla do "TOTAL podpriemeru", a mam pocit, ze o Malte sa srdcervuco hovorilo o zaockovanosti takmer 100%, nie? Pozeram, ze je druha najzaockovanejsia krajina, Portugalsko vedia na prvej priecke.. (ale je v cervenej spodnej polovicke TOTAL).

Cize mne vychadza z tychto dat, cim bohatsia krajina, tym lepsie dopadla.. Ak som neurobil niekde chybu, pokojne kritizujte, diskutujte..
(V tabulke su preklepy pri prepisovani nazvov statov...)

Posledna, uplne v pravo, je abecedny zoznam krajin, a na bokoch su v zelenom "umiestnenia" podla GDP(PPP) a podla nadumrtnosti.. Zelenym su vyznacene "tie lepsie" v prvej polovici umiestnenia.. 13 z 15 krajin maju "zhodu", cize su "lepsie" aj podla GDP(PPP) a su "lepsie" aj podla nadumrtnosti..
Kde nenastala "zhoda":
Litva bola lepsia v nadumrtnosti aj napriek horsiemu GDP,
Malta a Holandsko maju sice lepsie GDP(PPP) ale mali horsiu nadumrtnost.

Zial, vyzera to velmi chaoticky :D Je tam viac krat ta ista tabulka pre "prehladnost", obcas je zoradena a obcas je zoradena podla ineho rebricka..

Tabulky su v obrazku nizsie:
Prílohy
covid-gdp-.png
Odoslané z počítača
vladko11
Active Member
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 25 04, 2021 11:37 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa vladko11 »

https://dennikn.sk/blog/3299291/nie-sve ... najlepsie/

A tak si Švédi tipujem frustrovaní z toho, koľko ľudí im zomrelo v 1. vlne nevybrali vo svete už zavedenú metodiku počítania nadmernej úmrtnosti, ale vybrali si priemer za posledné 3 roky. Možno priemer za bežne používaných posledných 5 rokov by im pokazil prvenstvo

Údajný švédsky zázrak, alebo ochranný účinok očkovania proti Omikronu?
Ďalej autor článku píše „Nedisponujem vysvetlením pre švédsky zázrak.“. Ja áno, akurát to nie je žiadny zázrak, je to iba matematika. Vo Švédsku je po traume v spoločnosti z prvej vlny jedna z najvyšších zaočkovaností a to aj booster vakcínou proti Omikronu

Objektívnejší rebríček štátov v nadmernej úmrtnosti
Keď si zoradíme štáty podľa nadmernej úmrtnosti meranej objektívnejšou metodikou z OurWorldInData.org a nie 3 ročným priemerom „vhodným“ pre Švédsko, tak Švédsko má 3x vyššiu nadmernú úmrtnosť za najlepším Dánskom a je horšie aj ako susedné Nórsko.

Je tam toho viac, hlavne ma zaujali dáta ako počet dávok ovplyvňuje úmrtnost.

A potom je tam odkaz na Tegnella
Švédsko se snažilo zaměřit na dva základní cíle, kterých se drží stále: zabránit tomu, aby nemoc zasáhla příliš velké množství lidí najednou, a najít skupiny, jež covid-19 ohrožuje nejvíc. „Snažili jsme se od počátku snížit množství přenosů a ochránit zranitelné,“ uvedl Tegnell.
https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3201 ... ci-svedsky
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa iceberg8 »

vladko11 napísal: Po 27 03, 2023 7:14 pm ...
Klucova otazka, si za dobrovolne, alebo povinne ockovanie ?
Odoslané z počítača
vladko11
Active Member
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 25 04, 2021 11:37 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa vladko11 »

Všeobecne za dobrovoľné, ak sa teda zaujímaš o môj bezvýznamný názor. V istých prípadoch by som však preferoval očkovanie povinné, napríklad pre ľudí pracujúcich s mimoriadne rizikovými skupinami a tiež pre ľudí mimoriadne rizikových. Samozrejme nie pre umierajúcich, kde to už nemá zmysel. V týchto prípadoch by som však povinnosť podmienil predchádzajúcim vyšetrením, ktoré by znížilo možné riziká. Som svedkom veľmi závažnej reakcie na prvú dávku s viacmesačnym liečením ako aj viacerých úmrtí u neočkovaných. Som jednoznačne za všeobecnú propagáciu očkovania, ak by došlo k podobným epidémiam a za umožnenie čo najjednoduchšieho prístupu k očkovaniu. Som za úplnú slobodu prejavu a preto aj za právo zverejňovať názory vedúce k zvýšeniu úmrtnosti. ( Veď to by sme mohli aj krčmy zatvárať, veď alkohol nepochybne skracuje ľudský život) Zodpovednosť za vlastné zdravie má byť v prvom rade na občanovi, štát má len vytvoriť vhodné podmienky. Za ideálny stav považujem čo najvyššiu zaockovanosť, vývoj nových bezpečnejsich vakcín a silné pozitívne kampane podporené dátami. Som za úplné a bezpodmienečné odškodnenie v prípade preukázaných následkov očkovania.
No a ešte som za zvýšenie rozpočtu pre zdravotníctvo, teda za vyššie percento odvodov do zdravotnej poisťovne.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Tak to si ma prekvapil, cakal som inu reakciu :)
Viac menej suhlasim, kedze "one size fits all" je pri ockovani pomerne rizikove, alebo moze byt pomerne rizikove..
Osobe mam nazor, kto chce kam, pomozme mu tam, cize ak chce niekto vakcinu, nech ju ma za spolocne (zdravotne) peniaze..

Problem nastava, ak to niekto vyzaduje, napriklad z dovodu "chranis ludi okolo seba" - to by sme ale museli zakazat SUV, pretoze ak mam 2.5tonove SUV, ohrozujem toho, kto ma ani nie 700kilove Tico Daewoo, pretoze moze to nechtiac stocit do mna na SUV a ja ho svojou "bezohladnou" hmotnostou zramujem.
No a ak je tam este cyklista, museli by aj to Tico zakazat. To je taka nekonecna hadka/tema..
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Vaccination v excess deaths, correlation study
https://www.youtube.com/watch?v=iyo2UNQcdpQ
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa osamely chodec »

MEDICINE: China has reported a human case of H3N8 bird flu, the third known human case and the first in an adult.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Facebook cenzuroval „dezinformácie“ o pandémii, ktoré sa ukázali ako pravdivé

Téza z titulku nie je názor komentátora. Je to priznanie šéfa Facebooku. Mark Zuckerberg potvrdil, že autority naliehali na sociálnu sieť, aby cenzurovala nevhodný obsah o pandémii a covide. Blokovali sa aj príspevky, ktoré sa neskôr ukázali ako pravdivé alebo polemické. Táto politika podľa neho poškodila dôveryhodnosť Facebooku.

Slová Zuckerberga si zaslúžia bližšiu pozornosť. Týkajú sa podstaty slobodnej spoločnosti, ktorá bola počas pandémie ohrozená. A týkajú sa aj pravdy, poznania a vedeckého výskumu, ktorý dokáže napredovať len v otvorenom, slobodnom prostredí. Naopak, v prostredí, kde sa kritické hlasy potláčajú, pravda a poznanie degenerujú.

Videli sme to aj počas pandémie.

Fungovalo to celkom jednoducho, miestami až primitívne. Skupina alarmistov, ktorá sa presadila v pandemických komisiách, sa vyhlásila sa jediný hlas vedy a pravdy (neprávom). Tých, ktorí vybočovali z tvrdej línie, odpísala ako dezolátov. Vrátane kritických lekárov a vedcov. Výsledok: autority mohli vystrašenej spoločnosti nariadiť takmer čokoľvek. A prešlo to. Lebo kritika bola zrazu zakázaná, respektíve vytlačená na okraj, takmer do ilegálnej zóny.

Autority vďaka tomu dokázali presadiť aj úplné nezmysly, ktoré boli v zjavnom rozpore s vedou a rozumom. Napríklad povinné plošné nosenie rúšok v exteriéroch, plošný zákaz vychádzania aj mimo ohnísk infekcie, zákaz navštevovať blízkych v inom okrese, vynútené očkovanie mladých športovcov, ktorí prekonali covid a boli prirodzene imunizovaní…

Korunou zvrátených pandemických opatrení bola segregácia neočkovaných. Pred Vianocami 2021 nesmeli chodiť do obchodov. A keď nemali „covid pas“, nesmeli ísť ani do práce.

Tým pozornejším určite neuniklo, že pointou buzeračných opatrení bolo presadiť program plošného očkovania. Látkami, ktoré prešli len zrýchleným, nie štandardným testovaním… Kto prikývol, mal voľný režim. Kto odmietol, skončil v režime lockdownu. Heslom dňa bola pomýlená a celkom nevedecká téza „vakcína je sloboda“. V tom čase už totiž veda a medicína priznávali, že očkovanie proti covidu nevie zabrániť infekcii a jej šíreniu. A takisto nevedie ku kolektívnej imunite (podobne ako k nej nevedie ani sezónne očkovanie proti chrípke).

V januári 2022 sa pandemická politika a tlaky na povinné očkovanie zrútili. Dôvod: nestáli na vedeckých základoch. Veľká časť západnej spoločnosti sa búrila, hlavne v tradične slobodných krajinách ako Spojené štáty, Kanada, Holandsko (tam dokonca počas protestov tiekla krv policajtov). Revolučné zmeny, ktoré naštartovali pandemickí jastrabi, boli neudržateľné.

Dnes už vo vedeckej komunite prevláda názor, že väčšina opatrení bola neprimeraná a neúčinná. Nový nemecký minister zdravotníctva (a lekár) Lauterbach priznal, že opatrenia ako plošné nosenie rúšok vonku boli idiotské. Šéf Oxford Vaccination Group Andrew Pollard potvrdil, že pravidelné (sezónne) očkovanie proti covidu má význam len pri rizikových skupinách ako sú seniori a chronicky chorí ľudia, očkovanie ľudí v produktívnom veku má podľa neho len marginálny efekt (navyše je spojené s množstvom rizík a vedľajších účinkov, ktoré sa stále skúmajú).

https://standard.sk/367329/facebook-cen ... -pravdive/
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"