Wuhan Coronavirus

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
JUGGLER
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Bol som dnes o 16, keď som sa vracal z lesa. Bolo to perfektne zorganizované. Smrkalo sa vonku. Testovalo sa v hale.
Na sledovanie odberných miest som použil web somvrade.sk.
Šiel som, ked bol počet čakajúcich 0...tipoval som, že dnes bude kľud. Včera boli počty 100-150...večer ešte stále 10-20.

Nemusel som ísť. Celá rodina je negatívna, manželka bola testovaná už v piatok v robote. Ja pracujem z domu a nepotrebujem ísť nikde, len do lesa a do obchodu..

Šiel som kvôli dobrej veci. Som hrdý na to, že sa národ zomkol a podporil dobrú vec. Inú možnosť nemáme.
Že čísla budú klesať, to potvrdila už Orava, kde sa testovalo druhykrát.

Celoplošne sa zachytilo cca 30 000 nakazených, odhalili sa nové ohniská. To určite pomôže.
Nikto nevidí dopredu, ale vidíme, čo sa deje v ČR, v Belgicku, U.K, F a inde. Je to lepšie ako 6 týždňové lockdowny.
Uvidíme...čas ukáže.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

realita je taka, ze zachytili ani nie jedno percento ktore by malo byt infikovane. Myslite, ze to jedno percento, ked je teraz izolovane, nejakym zasadnym sposobom zmeni priebeh epidemie? Ja som bol v sobotu, negativ.

JUGGLER

Trumpeta1978 napísal:Myslite, ze to jedno percento, ked je teraz izolovane, nejakym zasadnym sposobom zmeni priebeh epidemie?

Samozrejme, že zmení.Ide o to, aby sa spomalil exponenciálny nárast. 30 tisíc infikovaných v karanténe to dokáže.
Ďalej máme regionálnu analýzu, ktorá ukazuje kde je to to premorené a kde nie. Zajtra uvidíme štatistiku, ale napríklad v Lendaku bolo nad 3%, kým Košice vyzerajú na 0,25%. To pretestovanie zrejme nebude nutné v regiónoch, ktoré nie sú príliš zamorené.

Ide o to aby sme druhú vlnu prežili bez kolapsu zdravotníctva a dlhých lockdownov. Ázijské krajiny to dokázali. Prinajmenšom Čína je živým dôkazom, že druhú vlna sa dá držať pod kontrlou a ekonomických strát.

Ináč ma štve, že sa spochybňuje nízka záchytnosť antigénových testov.

To nemusí vadiť, pokiaľ testy zachytávajú infikovaných jedincov. Naopak, PCR testy môžu produkovať zbytočne veľa pozitívnych, ktorí majú v sebe len stopy vírusu, ale nie sú chorí, ani infekční.

Kritizujú smeráci, ktorí by najradšej testovali cez súkromné laboratória ( ktoré vznikli za ich vlády ).
PCR test stojí 70 €. Antigénové sme nakúpili za 4,20 €.

Jogo minule upozornil na prof. Fishera, ktorého závery citujem:

Použitie PCR nešpecifických testov vykazuje veľa falošne pozitívnych údajov. Tieto testy neboli nikdy seriózne pretestované.
ICH TVORCA VÝSLOVNE UPOZORNIL, ŽE TIETO TESTY SÚ URČENÉ PRE VÝSKUM A NIE PRE DIAGNOSTIKU!!!

Test nezmeria, koľko vírusov je vo vzorke. Skutočná vírová infekcia znamená masívnu prítomnosť vírusov, takzvanú „vírusovú nálož“. Keď je niekto pozitívne testovaný neznamená to, že táto osoba je skutočne klinicky infikovaná, že je chorá.

Keďže pozitívny PCR test neznamená automaticky aktívne ochorenie, neoprávňuje to sociálne opatrenia, ktoré sú založené výhradne na týchto testoch.

PCR pozitivita znamená len to, že je vo vyšetrovanom vzorku prítomná časť vírového RNA. Nie celý vírus.

.... „nový koronavírus“ je nový len v tom, že ide o nový typ vírusu zo skupiny koronavírusov. Ako sa uvádza, momentálne medzi populáciou kolujú 4 typy koronavírusov, ktoré bežne spôsobujú nádchu, zvlášť v zime. Všetky sa zároveň veľmi podobajú na nový koronavírus.
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

jogo
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm

Príspevok od používateľa jogo »

Slovák žijúci dlhodobo v Číne v Shanghaji popisuje čínske opatrenia na zamedzenie šírenia korona vírusu

https://www.youtube.com/watch?v=tVKyq3M ... Kg&index=6

a popisuje ako číňania celkovo bránia šíreniu infekčných chorôb

https://www.youtube.com/watch?v=Mi8ozUuOTAU

Po zhliadnutí týchto videí začínam veriť, že Čína ma fakt taký nízky výskyt korona vírusu ako deklaruje v štatistikách.
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.

Trumpeta1978

Vyzera to slubne, teraz len dufat ze vakcina nebude mat z dlhodobeho hladiska nejake vedlajsie nezname ucinky
https://edition.cnn.com/2020/11/09/heal ... index.html

JUGGLER

Vakcína vyžaduje extréme nízku teplotu. Som zvedavý ako s tým chcú vakcinovať milióny..

Most coronavirus vaccine front-runners require storage at deep-freeze temperatures, imposing additional challenges on governments to set up functioning supply chains. The Pfizer vaccine must be stored at -70 °C (-94 °F), while Moderna vaccine requires storage at -20 °C (-4 °F) and Sputnik V at -18 °C (-0.4 °F).

pokus
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 7:11 pm

Príspevok od používateľa pokus »

Glogol
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm

Príspevok od používateľa Glogol »

Z globalneho pohladu uz je vrchol pandemie za nami ? tych cca 600k denne a cca 9k umrtnost celosvetovo ? Jasne ze koniec nevidno asi to tu uz bude navzdy len ci aspon tie najhorsie cisla su v tychto dnoch alebo nas este len cakaju.

iceberg8
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am

Príspevok od používateľa iceberg8 »

https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/201 ... -negativne

Až 15 úradníkom ukázal antigénový test pozitivitu. Keď sa podrobili testom PCR, vyšli negatívne
Stopercentná „chybovosť“ pri pozitívne testovaných. V Šamoríne a bratislavskej mestskej časti Karlova Ves samospráva otestovala svojich zamestnancov antigénovými testami.

Až 15 z nich bolo pozitívnych. Keď si však overili výsledok PCR testami, zostali v nemom úžase. Všetci boli negatívni.

Pri antigénových testoch všetci upozorňujú najmä na falošnú negativitu. Nikto netuší, koľko ľudí s negatívnym testom v ruke môže byť v skutočnosti šíriteľom vírusu. To, čo sa však stalo v Karlovej Vsi a Šamoríne, je viac ako kuriózne.

Antigénové testy, ktoré tam použili, boli iné ako tie, ktoré použil štát pri plošnom testovaní. Predajca však deklaruje vyššiu presnosť.

Prípad týchto dvoch samospráv okamžite obletel internet. Ľudia sa pýtajú, či ide o náhodu, alebo sa antigénovému testovaniu jednoducho nedá veriť.

Podľa hlavného hygienika Jána Mikasa sa spoľahlivosť testovania nastavuje v laboratórnych podmienkach, ktoré však v bežnom živote nikdy nedosiahneme. Dodal, že výsledky ovplyvňuje aj množstvo rušivých faktorov.

Otázne je, ako by vyšli výsledky PCR testov, keby ich robili zamestnancom úradu bezprostredne hneď po antigénových. Na pretestovanie totiž išli pozitívni až s jednodňovým odstupom, čo mohlo takisto zohrať svoju úlohu.

Viac v reportáži Marka Gudiaka.

https://zemavek.sk/vsetci-pozitivni-z-d ... pozitivni/
Podľa výsledkov testov, z druhého kola celoplošného testovania, je 0,66% populácie COVID-19 pozitívnych. Môžu to byť všetko falošne pozitívne výsledky. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), ktorá antigénový test juhokórejskej firmy SD BioSensor schválila, udáva mieru špecificity 99,3%. Z toho vyplýva, že aj keby sme sa hnusoby zbavili, stále by nám v testoch vychádzalo 0,7% populácie pozitívnej. Pri overení PCR testami, by všetkých 0,66% pozitívnych prípadov, mohlo byť negatívnych.

/viac na horeuvedenom linku

JUGGLER,
"PCR test stojí 70 €. Antigénové sme nakúpili za 4,20 €. ' ?
Za kolko to ale nakupila subsubsubdodavatelska firma ?
"Neviem, aky dopad bude mat nasledujuca hosporadska kriza, ale v tej po nej pojde len o drobne." - iceberg8
Poslanci majú pre sneh stále problém s dochádzkou, hlasovanie odsunuli
Food for fuel, fck yeah
Odoslané z počítača

Trumpeta1978

antigenovy test je dost nepresny, niekto sa na nich akurat tak pekne nabalil.
Vrchol pandemie? to nikto predsa netusi, ak osa to bude neskor prelievat z jedneho statu do druheho, kazdy ma totiz trochu ine pravidla a postupy. V kazdom pripade existuje funkcnavakcina a to je super.

jogo
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta1978 napísal:
St 11 11, 2020 5:03 pm
antigenovy test je dost nepresny, niekto sa na nich akurat tak pekne nabalil.
To si fakt myslíš, že Matovič nahnal 3 mil slovákov na testy, aby na nich zarobil 10 mil Euro? Šak keby chcel tých 10 mil euro zarobiť, tak to urobí v tichosti na dialniciach, v štátnych podnikoch alebo kdekoľvek inde podobne ako Fico a nie na korona vírus testoch, kde naserie milion ľudí a je pod drobnohľadom verejnosti.
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.

Trumpeta1978

jogo
kazdy nejako zacina . Ved sa to pisalo uz pred peknymi par tyzdnami, ze konatel jednej z tych firielm co dodala tie testy je jeho znamy- v kazdom pripade sa minimalne ze osobne poznaju, nehovoriac o tom, ze ta firma porusila zakon ked ziadala s dlhmi na zdravotke ci socke. Ci nie je to pravda?

osamely chodec
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 2:57 pm
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Trumpeta1978 nie je problem ked je dodavatel priatel investorovi. Skor si myslim ze je to na uzitok. Problem je ak to dodavatel doda 50% a viac ako je trhova cena. Inak ak niekto sa v zivote nezucastnil vyberoveho konania , tak je dost odvazne vynasat sudy.
Cena plynu može len stúpať. Jun 2009, December 2011.
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.

Glogol

Trumpeta1978

to sa mi zda pomerne zaujimave, lebo sa ocakava ze Pfizeru prinesie vakcina cca az 13miliard Usd.
Z toho mi vyplyva ze on si asi mysli ze vakcina je nadhodnotena a v skutocnosti az taky zisk neprinesie resp konkurencne vakciny budu lepsie/lacnejsie.

SomPanko
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm

Príspevok od používateľa SomPanko »

Neviem, ako to reálne funguje s insidermi predávajúcími svoje akcie, no v tom článku od Glogola, bolo toto:

"Z dokumentů SEC vyplývá, že prodej proběhl v souladu s předem určeným plánem, který byl přijat 19. srpna. Tento rutinní postup s kódovým označením 10b5-1 umožňuje zaměstnancům Pfizeru prodávat akcie firmy v souladu s pravidly pro obchodování s cennými papíry.

Velkým akcionářům a insiderům plán umožňuje, v souladu s pravidly SEC, obchodovat s předem určeným množstvím akcií v předem určeném čase,“ řekl mluvčí Pfizeru stanici Fox."

Neznamená to teda, že to musel o dosť skôr nahlásiť celý predaj aj s jeho očakávaným objemom, a teda podľa mňa práve naopak pravdepodobne očakával väčší skok po ohlásení výsledkov?

Trumpeta1978

Rokosák
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm

Príspevok od používateľa Rokosák »

SomPanko napísal:
St 11 11, 2020 10:54 pm
Neviem, ako to reálne funguje s insidermi predávajúcími svoje akcie,
Firemne pravnicke oddelenie urcuje terminy, kedy mozete predavat ci kupovat akcie vlastnej firmy.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.

Glogol

no proste nahodou to tak vyslo :D

Glogol

pokus

https://transparency.blog.sme.sk/c/5484 ... icuru.html
Ja myslim ze to pekne rozobrali aj uzavreli

Glogol

2 tyzdne po 1.testovani a vcera 1770 pozitivnych a vyse 16 percent. Neexistuje ze sa tych 1770 nakazilo od neotestovanych. Zial treba povedat pravdu ze antigenove testy su vysoko nepresne. Daco malo to pomohlo ale za prilis vysoku cenu. Klasicky kanon na muchu. Ale tesime sa ze sme muchu zabili.

pokus

Pan je znalec. Noze napis, ake hausnumero povazujes za "vysoko nepresnu" presnost testu.
A zjavne ti unika este par veci, napr. ze ludia s priznakmi sa testovania nemali zucastnit, ze negativne otestovani sa uz o par sekund mohli nakazit a roznasat to veselo dalej alebo ze pozitivni mali ostat v karantene, co mnohi nedodrziavali. Nehovoriac o tom, ze tisice ludi na test ani nesli. A to prave ti najrizikovejsi a najdementnejsi popieraci.

Trumpeta1978

deti do 10 rokov to absolvovat nemuseli, ale tym padom to znacne stratilo na ucinnosti, lebo deti z dovodu ze dodrziavaju hygienu menej ako dospely su aj vacsimi roznasacmi. Zaroven som si vsimol ze samotny vyter z nosa netrval ani 5 sekund, pritom by mal aspon 10.

Rado
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Príspevok od používateľa Rado »

pokus napísal:
Po 16 11, 2020 8:19 am
A to prave ti najrizikovejsi a najdementnejsi popieraci.
Ja som na prvom testovaní nebol a nie som najdemetnejší popierač COVID. Život nie je čiernobiely a tak ten, kto sa nedal testovať hneď nemusí byť popierač.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India

Glogol

Ak pri tak vysokej ucasti sa mienime vyhovarat na tych co neboli tak potom je to cele zle. Nikto nemohol cakat este vyssiu ucast. Sam som 2x bol dobrovolne ale premier zariskoval ked isiel na vlastne triko s antigenom. https://hnonline.sk/svet/2244030-cesi-p ... egativnych.

pokus

Ake vyhovaranie, je to rovnica s xyz premennych ktore ty zjavne ignorujes, hlavne ze vies vysledok. A nemam predplatne, takze ma uz nenapinaj...
Rado si zbytocne vztahovacny. Ved to bolo dobrovolne, s kopou vynimiek plus kto nepotreboval chodit medzi ludi, nemusel ani ist na test. Ale potom tu je tiez velka nahnedla narcisticka tlupa, ktora sa velmi rada zgrupuje, lebo sami su uplni chudaci a ktora principialne odmieta vsetko aspon trochu inteligentne, vratane rusok, odstupov, testov a iq nad 88. Stavim sa, ze oni su velmi aktivni roznasaci, aj ked dokazy nemam. Iba nepriame z mojho okolia, alebo napr. pomeru nakazenych v parlamente.

Rado

Mne vadí rozdeľovanie ľudí na zodpovedných a nezodpovedných podľa toho, či boli alebo neboli na testovaní. Nie z tvojej strany, ale zo strany premiéra, ktorý si zodpovedne "napísal" svoju diplomovú prácu sám. Vymyslel blbosť, ktorá mohla byť užitočná, ale predal to svojim amatérskym spôsobom. Na záver "dobrovoľného" testovania sa ospravedlnil za to, že ľudí prinútili ísť na testovanie. Po testovaní sa nezmenilo nič iba sa šírenie trochu spomalilo a už sa uvoľňujú opatrenia. Do konca roka bude lockdown. Takže asi tak na to pozerám ja.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India

Trumpeta1978

Kazdy dopredu vedel ze efektivita toho testovania bude nizka. Iba co sa "niekto" napakoval na predaji testov- firma ktora podla zakona nemalo o zakazku ani ziadat.

Rado

Ja to nevnímam, že sa chcel niekto napakovať. Kombinácia opatrení s testovaním vo vybraných oblastiach fungovať mohla a nakoniec aj zafungovala. Celé to však bolo amatérsky komunikované a výsledok je...že nikto z toho nie je nadšený ani premiér.
Testy mala byť jedna z ciest ako potlačiť vírus a z testov sa stal cieľ. Dostali sme výsledky a okrem malých uvoľnení sa nič nedeje. Mr. Bean tak počítal ovečky pred spaním. Namiesto únavy pri počítaní zobral kalkulačku a dostal výsledok. Okamžite zaspal. Podobne je to aj s naším testovaním. Zistili sme počet nakazených a čo ďalej? Vírus si pokračuje ďalej, my nestíhame trasovať, ľudí v karanténe nikto nekontroluje...
Treba viac počúvať tých, ktorí to majú naštudované a venujú sa tomu celý svoj kariérny život. Skratky v živote nefungujú ani v obchodovaní na burze.

JUGGLER

2 týždne po plošnom testovaní ( u mňa jedna tyčinka v nose ...nemám dôvod plakať ):

Stúpajúcu krivku nákazy sme zlomili. To je hlavné. Situácia sa zlepšuje. Otvárame sa, kým kopa krajín zavádza tvrdé lockdowny.
Epidemiologicky sme na tom lepšie ako okolité krajiny, EU, či USA.
V prepočte na 100 tisíc obyvateľov máme zhruba 3 x menej nakazených ako Česko, 2x menej ako Rakúsko.
Máme 530 mŕtvych, čo je zhruba 6 x manej na 100 tisíc obyvatelov ako Česko (6200 mrtvych ) a 4 x menej ako rakúsko ( 1900 )
Máme v nemocniciach 1500 hospitalizovaných, kým Česi 6200..to je zhruba 2 x menej na 100 tisíc obyvateľov.
Čechom to už klesá, ale prežili si svoje ked mali preplnené nemocnice a transportovali pacientov naprieč krajinou. Už sa chystali prevážať aj do Nemecka. Česi používajú 3 druhy antigénových testov od rôznych výrobcov a nerobia okolo toho vedu.
Pri covide, podobne ako pri chrípke nejde o nič iné ako sa vyhnúť najhoršiemu scénaru, keď musíte nechať ľudí zomierať doma, lebo nie je miesto v nemocnici, ani kyslík, ani ventilácia...

Rakúsko ide robiť plošné testovanie, lebo vidia, že to malo u nás efekt. Prinajmenšom sme sa zatial vyhli tvrdému lockdownu, ktorý by stál ekonomiku 100 miliónov € denne. Obchody, úrady sú otvorené, v obmedzenom režime sa idú sa otvárať divadlá, kostoly, fitka atd.
Mesiac pred Vianocami nie sme na tom tak zle ako v iných krajinách....
Covid cases 16.11.JPG
Covid deaths 16.11.JPG

Glogol

JUGGLER napísal:
Po 16 11, 2020 7:15 pm
. Situácia sa zlepšuje.
dnes mame rekordne percento infikovanosti - 28,7 percent z testovanych ....

Paly
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 2:30 pm

Príspevok od používateľa Paly »

Glogol napísal:
Po 16 11, 2020 8:44 pm
dnes mame rekordne percento infikovanosti - 28,7 percent z testovanych ....
Trefnejšie trasovanie.

JUGGLER

To ma neteší, ale na to sa neumiera... Vraví sa, že by to malo byť pod 5%, ale ked sa nad tým zamyslíš je dôležité koho testujú a koľko testujú.
V Anglicku predtým testovali len ľudí s príznakmi. V Amerike sa spočiatku Trump nafukoval, že nemajú nákazu, pričom takmer vôbec netestovali.
My sme testovali len ľudí z okolia nakazených a v prvej fáze sme boli vždy pod 5%. V druhej vlne to stúplo, teraz ani neviem kto všetko ide na PCR.

Tak ako sa množia varovania ohľadom nepresnosti antigenových testov, tak je už jasné, že ani 15 x drahší PCR nie je žiadny zlatý štandard.

Zachytí každý fragment koronavírusu a hodí do pozitivity ľudí, ktorí nie sú chorí, ani infekční. Je možné, že časom každý z nás bude mať v tele fragmenty vírusu , neinfekčné, alebo mŕtve, ktoré proste vdýchneš a oni ti ich vytrú z nosa... Len teoretizujem...ale vidím, že všetko sa schvaluje skôr ako je to dôkladne preskúmané. Zlatý štandard bude pre mňa situácia, keď počet nakazených, hospitalizovaných a mŕtvych udržíme ako pri chrípke.
V tretej vlne predpokladám, že vírus bude už taký slabý, že všetky tie genetické vakcíny, ktoré sa tak oslavujú stratia na význame. Možno budú stačiť práve také, čo vyvinú na podporu slizničnej imunity ( ALT, VXRT ) a bude nám stačiť vstrek do nosa, alebo tabletka.

pokus

Gogol stale sa zameriavas na jedno nic nehovoriace cislo a nevidis cely obrazok.
Poriadne si nastuduj toto
https://domov.sme.sk/c/22357333/koronav ... grafy.html
a pozri si najma krivku hospitalizovanych. Tu neoklames a na tej zacina byt vidiet, ze bola zlomena a ta exponenciala zacina zubatiet.
Preco je nejake percento infikovanosti aj vykonanych testov momentalne uplne zbytocne sledovat? Prrtoze uz netestujeme len pcr (to je to tvoje cislo) ale aj antigenmi a tie sa tam nezapocitavaju. Doteraz kto sa chcel testovat dobrovolne, objednal sa na pcr, pockal par dni, ZAPLATIL 70e a bol v grafe, vacsinou ako negativ. Teraz imho vacsina tychto ludi ide ZADARMO na antigen, ma to podla dlzky radu hned a v tvojom percente infikovanosti NIE JE. Cize to cislo bez kontextu je nezmysel.
Juggler s tymi fragmentami je to trochu zlozitejsie. Ano pcr zachyti aj takych, ktori maju minimalnu virusovu naloz a de facto nie su infekcni. Ale nie je to tak, ze zachyti aj nejaky fragment, ktory sa len nahodou prilepi na sliznicu zvonka. Zober si kolko bolo pripadov ludi zijucich doslova v jednej izbe, z ktorych jeden bol pozitiv dokonca s priznakmi a druhy negativ. Podla teorie nahodneho nalepenia by tito predsa mali byt pozitivni... Mam to aj v rodine, skratka nahodne nalepenie by som vobec neriesil.
Velmi dobra sprava je, ze konecne chcu trasovat aj antigen pozitivnych. Aj ked trasovanie je u nas jemne povedane problematicke, lebo mnoho ludi sa zatajuje a klame.

Paly
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 2:30 pm

Príspevok od používateľa Paly »

Skôr ako začnú trasovať antigenne pozitívnych, mali by si ich overiť na tom "zlatom" PCR.. aj keď z mojich skúseností sa už nespolieham ani na jeden. Konkrétny príklad: kolega bol vo štvrtok na Pcr, boli sme všetci, výsledok negatívny. V nedeľu bol na antigen, negatívny. V utorok už neprišiel do roboty, dostal vysoké teploty..a v stresu na PCR pozitívny. Podotkol by som že kolega bol z tých čo sa maximálne chránili. Po prvom pozitívnom v robote sa neukázal v robote týždeň...

Rado

Inkubačná doba. Nie nepresnosť testu.

iceberg8

pokus napísal:
Po 16 11, 2020 8:19 am
Nehovoriac o tom, ze tisice ludi na test ani nesli. A to prave ti najrizikovejsi a najdementnejsi popieraci.
No ja som ale dement, ze som od jari v izolacii, tj, nebeham ako dement medzi ludi, na party, ba dokonca som nebol ani u rodiny tak casto, ako bezne, to som ale dement, ze som chranil tych, ktori sa o seba nevedia starat (ruskofilovia v exterieri huciaci na dementov bez ruska v exterieri).
pokus,divim sa, ze prave TY, schopny clovek, ktory nieco v zivote dosiahol, sa ides ohanat akousi zodpovednostou voci inym cez rusko. Tj. ako mozem byt ja zodpovedny za stav ineho cloveka? Je to snad moja vina ze sa boji alebo ze je rizikovy? Je tvoja vina, ze mam nedoplatok na elektrine? Zaplatis to ZODPOVEDNE za mna, prosim ?
Ale k veci, na co pojdem na test, ak viem, ze koronu nemam, pretoze som nikde nebol ?
Nie som popierac korony, ale pre strom nevidime les.
"Neviem, aky dopad bude mat nasledujuca hosporadska kriza, ale v tej po nej pojde len o drobne." - iceberg8
Food for fuel, fck yeah
Odoslané z počítača

Rado

iceberg8 napísal:
Ut 17 11, 2020 2:00 pm
Ale k veci, na co pojdem na test, ak viem, ze koronu nemam, pretoze som nikde nebol ?
Nie som popierac korony, ale pre strom nevidime les.
To bol aj môj prípad.

iceberg8

Ale musim uznat ze napad to nie je zly, samozrejme ale treba vediet pouzit tie vysledky. Mohli to urobit tak, ze rozoslu testy do domacnosti. Kazdy si urobi test presne v nedelu o 12.00 napr. No ale par ludi zabudne, napise falosny vysledok atd.. Preferoval by som skor krvne testy (ak take vobec su so slusnou presnostou), nez vyter. Neverim na cipovanie/ockovanie vyterom, ale kvapka krvi z prstu, tak ako diabetici, mi pride menej "invazivne"..
Ale som velmi zvedavy,kedy (celosvetovo) zrusia ruska.. Ci par tyzdnov po nakupe/zaplateni vakcin, alebo pride najaka "dalsia kriza" / "kolobeh".. A ci o 3-5 rokov bude cestovanie tak ako kedysi, tj.bez strachu, ze jeden z rodinnej dovolenky nemoze ist domov a bude nuteny byt 7-14 dni v karantene, oddeleny od rodiny/skupiny s ktorou cestoval, na vlastne naklady (resp. vznikne akesi koronove PZP).
Food for fuel, fck yeah
Odoslané z počítača

Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"