Kto sa stane najbližším prezidentom Usa ?

Politika, svetonázory, naša spoločnosť

Celkom hlasov: 0

Trumpeta1978
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Nakolko 03.november nie je až tak ďaleko, mohli by sme si otvoriť hlasovanie, pripade doplňat priebežne zaujimave postrehy k teme.
https://www.novinky.cz/volby/usa/clanek ... .seznam.cz

Trumpeta1978

Re: Kto sa stane najbližším prezidentom Usa ?

"More than 200 retired generals, admirals endorse Biden, including some who served under Trump"
https://www.nbcnews.com/politics/2020-election/more-200-retired-generals-admirals-endorse-biden-including-some-who-n1240842

Trumpeta1978

Podpora oboch kandidátov je podla pslednych prieskumov velmi vyrovnana a pri systeme americkych volieb ma Trump stale pomerne vysoku sancu na vitazstvo.

Používateľov profilový obrázok
Ladis
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 6:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Zfalšovaná statistika ukazuje, že za vlády demokratického prezidenta rostly akcie v USA a také asi hospodářství většinou více než za vlády republikánského prezidenta.
Já myslím že je to jen tím, že ten růst akcií a hospodářství zapříčinil ten republikánský prezident, ale ukáže se to se zpožděním pár let, když už vládne demokratický prezident.
Ten demokratický prezident způsobí, že akcie a hospodářství slábnou, ale začne se to ukazovat se zpožděním pár let, když už vládne republikánský prezident.
Nejvíce ale asi ovlivní akcie a hospodářství zločinná manipulace s mírou úroku od americké centrální banky FED.
Dividendový value investor nar. 30.3.1954 Obrázok Diskusní fórum http://forum.nr1a.com Obrázok Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/AKCIE Obrázok

Glogol
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm

Príspevok od používateľa Glogol »

Treba sa pozriet na kurzy stavkovych spolocnosti a nie na prieskumy agentur. Stavkove spolocnosti riskuju realne peniaze a agentury svoj omyl vzdy nejako obkecaju. Kurz 1,53 na bidena v tej mojej co mam v mobile hovori za vsetko. Skor je podstatne ci trump uzna svoju prehru ako chlap alebo ci bude robit obstrukcie. Pokles burz posledny tyzden a stiahnutie zbrani z kammenych predajni walmartu indikuju obavy z nepokojov. Wekendobe futures tiez nic moc. Ked do toho este pridal apple tak treba mat prsty na enter-i a cakat asi turbulentny tyzden https://www.ig.com/en/indices/markets-i ... all-street.

JUGGLER
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja tipujem víťazstvo Trumpa. Média a prieskumy majú v rukách prívrženci Bidena, takže sa to skresluje ako sa skreslovalo u nás.Druhý faktor je, že Trump je nafúkaný narcis, takže mnoho ľudí neprizná, že ho bude voliť.

Tie rasty trhov za čias demokratov a republikánov je minulosť, ktorá nemá pre mňa výpovednú hodnotu (tak ako backtesting ).
Za Obamu trhy rástli po najväčšej kríze. Za Trumpa som zažil jeden z najväčších býčich trhov za posledných 20 rokov. Trhy prvé 2 roky stúpali pri extrémne nízkej volatilite. Prvý pokles prišiel až koncom 2018. Rok 2019 potom silný rast viac ako +30%.

Trump je šašek, ale veľa urobil pre ekonomiku USA a prosperitu korporácii.
Demokrati toho urobia menej, keďže im ide o globalizáciu a sľubujú veľa sociálnych ústupkov.

Keď zvíťazí Trump, tipujem že trhy vyletia hore. Bude to však zrejme ,,dead cat bounce,,. Podľa priebehu pandémie a jej dopadov na celosvetovú ekonomiku, neskôr očakávam druhú vlnu korekcie pri ktorej by SP500 mohlo klesnúť o 20-30%.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

stock12
Dátum registrácie: Ut 20 11, 2018 4:23 pm

Príspevok od používateľa stock12 »

odkaz na clanok kde profesionalny sazkar urobil analyzu vitaza US volieb, odhaduje 90 % vitazstvo Bidena https://www.seznamzpravy.cz/clanek/predpoved-na-90-procent-se-pristim-prezidentem-usa-stane-joe-biden-126888, kurzy na betfair burze momentalne win Biden 1,5 a win Trump 2.98 a volume 280 mil. Eur

Trumpeta1978

Uz koncom jari bolo na prieskumoch vidno, ze Trump straca svojich skalnych volicov, pretoze mu nevedeli odpustit ako bagatelizoval a neriesil dostatocne epidemiu Covidu. Nie je vylucene, ze mu to niektori z nich uz odpustili a vratili sa pod jeho vlajku nazad. Ak Biden vyhra, prve co Trump urobi je, ze spochybni vysledok volieb z dovodu podozrenia manipulacie konrespondencneho hlasovania. Takze sa mozu hlasy zacat prepocitavat, co uz sa v minulosti stalo, len ci mu to bude stacit. Uvidime co vymysli..

JUGGLER
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Stavil som proti sázkarom pred 4 rokmi na víťazstvo Trumpa a vyhral som.
Takisto som kašlal na sázkarov pri Brexite a vyšlo to.

Nesledujem teraz nič ohľadom Trumpa. Ale ked Trump-eta dnes napísal, že to začína byť vyrovnané, vidím to ako signál zhora a rád si vsadím na Trumpa.

Zatial to vidím takto:

Vyhrá Trump - trhy vyskočia hore. Možno to nejakým zázrakom vydrží do konca roka, ved Black Friday a Vianoce už tu.
Vyhrá Biden - trhy budú zmiešané (= neutrál) , možno bude malá úľava, ale potom trhy klesnú kvôli neistote z ospalého Džoa..

Celkovo som BEAR...očakávam 20-30% korekciu, čo by mohol Trump oddialiť, príp. zmiernit .

P.S. MICHAL SIROVÝ...Ekonom, profesionální volební sázkař :roll:
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Rokosák
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm

Príspevok od používateľa Rokosák »

Stavkove kancelarie pocitaju pravdepodobnosti tak, aby si obe stranky mysleli, ze mozu vyhrat. To znamena pre stavkove kancelarie najvyssiu trzbu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.

Tilbur
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 9:41 am

Príspevok od používateľa Tilbur »

Pozrel som zo zaujimavosti Tipsport.
Viac ludi tipuje vitazstvo Trumpa. Kurz je nizsi na Bidena.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.

Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"