COVID VAKCÍNA

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Príspevky: 1132
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

velmi dolezity je pri Covide vitamin D a pomerne vysoke davky. Aj v vzhladom na aktualne rocne obdobie.
Najlepsie taky suplement ktory uz obsahuje aj vitamin K2.
Vitamin C aj Zinok z potravin clovek dokaze prijat pomerne lahko dostatocnu davku, ale vid D sa neda a Slnko v zimnych mesiacoch v nasich zemepisnych sirkach neobsahuje dostatocne UV-B ziarenie.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7385774/
https://www.mayoclinicproceedings.org/a ... 9/fulltext

jogo
Príspevky: 4933
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:
Po 25 01, 2021 12:46 am
Mohol by si nám popísať tvoj priebeh...aj ako si sa liečil. Dík.
Prvý deň bola sobota,mal som bolesti svalov na nohách, myslel som, že mam svalovku. Večer som už dostal teplotu 38C a tak som sa izoloval.
Druhý deň som začal pokašliavať a teplota pokračovala. Dozvedel som sa, že kolegova manželka z práce stratila čuch, tak už som vedel, že ma nakazil, lebo mal počas týždňa určité zdravotné problémy.
Tretí deň som šiel na AG test, ale teplotu som už nemal. Test samozrejme pozitívny...
10 dní povinná karanténa, žiadne lieky len čaj zo skorocelu, materinej dušky a citrónu 3x denne. Do čaju som si dával vodku. Bolesti z nôh prešli na chrbát, do žalúdka, asi 6 deň strata čuchu, povinnú karanténu mi doktorka ukončila 14 deň, ale keďže som stále kašlal, aj keď iné príznaky som už nemal, tak mi zmenili diagnozu na zápal hrtana. Dali mi lieky proti kašľu, ktoré mi ho tlmili Stoptusin, potom kodein(nepamätám, ako sa ten liek volal) a Zodak, ale po ich vybratí som stále kašlal. Tak mi zobrali krv a výter z hrdla a nosa. Vtedy som sa rozhodol, že kašel-nekašel, idem na prechádzky do lesa a kašel do troch dni prešiel. V krvi mi našli protilátky na nejaké mikróby, ale keďže už som mal tu infekciu prekonanú, tak už mi antibiotika nenasadili. Teraz už som ok.
Ťažké bolo sa vyznať v tej kope informácii a dezinformácii na webe, stále som hľadal, kedy, komu a ako sa priebeh covidu zmenil na ťažký a porovnával som ho so svojou situáciou.. lebo v širšom okolí som poznal 5-6 mojich rovesníkov, čo mali veľmi ťažký priebeh...
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.

Lex
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 1:18 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Lex »

Prečo si si dával do čaju vodku? Alkohol predsa zaťažue celé telo a znižuje imunitu.

Podľa mňa nikto aktuálne nevie ako covid reálne liečiť, situácia je zlá, všetko sa robí na kolene, takže existuje málo poriadnych štúdií o liečebných postupoch. Každú chvíľu sa objaví zázračný liek, ale keby niečo naozaj fungovalo už by to fičalo lebo firma čo to robí by na tom zbohatla rozprávkovo.

Ad zápal pľúc: podľa doteraz zverejnených štúdií, prakticky každý človek čo prekonal covid, aj asymptomatický, má zmeny na pľúcach, resp. prekoná zápal pľúc. Preto aj jedným z najpresnejších "pohotovostných" diagnostických spôsobov je CT pľúc, vykazujúce veľmi špecifický zápal - na vonkajších častiach pľúc, postupujúci smerom dnu pri ťažšom priebehu. Covid častokrát spôsobuje embólie, preto sa podáva aj veľa tekutín vnútrožilne (známa mala covid aj s partnerom a ako lekárka ich oboch doma napichla preventívne na infúzku). Iné liečebné postupy sú vždy prakticky len symptomatické a jednému pomôžu a druhému nie. Keďže ale zlyhávajú pľúca prakticky vždy sa dáva kyslík, či už bežný alebo "high flow", ktorý má skvelé výsledky pri pacientoch, ktorí už majú nábeh na ventiláciu.

Ďalšia štúdia našla na magnetickej rezonancii väčšiny pacientov po covide zmeny na srdcovom svale, čo je veľký prúser, ktorý nikto envie ako bude vplývať dobudúcna na ľudí.

Záverom teda je to, že vieme, že prakticky nič nevieme a kto tvrdí, že vie, zrejme klame. A môžeme len dúfať, že tu nebudeme mať polovicu populácie o desať rokov "covid invalidnej".

Edit: samozrejme, z vyššie uvedneého je zrejmé, že imunitu treba boostovať ako sa dá, čiže spomínané Dčko (u mňa odkedy beriem cca dva roky, dramatický pokles akýchkoľvek ochorení - predtým som mal testami potvrdenú zníženú hladinu, užívam DeVit kvapky), údajne zabraňuje aj prehnanej reakcii imunitného systému tzv cytokínovej búrke. Zinok tiež môže mať význam, Cčko je večne prepierané a je furt otázne či vôbec má vplyv na imunitu ako takú, zrejme ale neuškodí. Za mňa aj z praxe je Dčko king posilňovania imunity.

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Príspevky: 1132
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

uzivam kazdy den aj vitamin C, ale ani nie na zvysenie imunity co je dost sporne, ale skor pre jeho pozitivny vplyv na tvorbu kolagenu - kto intenzívne sportuje potrebuje viacej regernovat kĺby, šlachy, úpony.. V ovoci zo supermarketov je vitaminov iba málo.

Používateľov profilový obrázok
Substance242
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 1:16 am
Bydlisko: Žilina

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Substance242 »

Nie som lekár, ale v závere jedného BBC dokumentu o vitamínoch bolo "ak beriete vitamíny, berte ich vážne". :-) Napríklad D radšej menej ako viac, dá sa ním predávkovať (bol tam príklad maminy ktorá chcela deťom dobre tak im nakvapkala pre istotu asi 10x viac a bolo zle nedobre).
Všetky informácie mám z overených zdrojov, alebo som si ich vymyslel.

Adammd
Príspevky: 581
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Bydlisko: ČR

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Adammd »

Tiež som mal covid, začalo to nádchou, strata čuchu (čo nie je špecifické, čuch sa môže stratiť pri akejkoľvek nádche), chodil som 3 dni do práce, potom pcr test, ktorý vyšiel pozitívne. Teploty som nemal, bez kašlu, trochu únava, bral len kvapky do nosa. Po týždni nádcha odišla, čuch sa vrátil a po 10 dňoch po odbere bol vyhlásený za zdravého a izolácia skončila( v ČR platí, že izolácia a nemocenská končí po 10 dni od odberu, keď posledné tri dni sú bez príznakov, kontrolný test sa nerobí)

Rokosák
Príspevky: 1884
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ja beriem preventivne vitaminy C a D, potom Zinok a aj riedim krv. Som takzvana rizikova osoba, ale cvicim doma a sportujem vonku v poslednom case aj pri nizkych teplotach. Dodrzujem hygienicke nariadenia a zatial som neochorel ani nezgegol. Uvidime neskor. :D
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.

jogo
Príspevky: 4933
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jogo »

Keďže je na internete kopec protirečivých informácii ohľadom očkovania ľudí, čo prekonali covid, tak som si bol dať otestovať protilátky na covid. Mam ich na úrovni 75 a doktorka povedala, že je to úroveň, ako keby som bol zaočkovaný. Tak som zvedavý, ako dlho vydržia...
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.

jaja
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 1:54 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jaja »

Vakcína Mercku (na vektoru spalniček) se ukázala jako málo účinná. Měla mít výhodu autoreplikace v organismu. Ale nejspíš ji protilátky v těle (třeba u nás je plošná vakcinace) proti spalničkám často zlikvidují dříve, než se začne replikovat (můj nepodložený tip). To je obecně problém vektorů, proto se většinou používají viry, se kterými se organismus zatím pravděpodobně nesetkal. Sázka na spalničky asi nebyla ta pravá.
Vakcína Sanofi (rekombinantní proteinová) zase nestíhá a než ji dotestují, začnou vyrábět Pfizera (mRNA).
Zdá se, že mRNA vakcíny to vyhrávají na plné čáře.

jaja
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 1:54 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jaja »

Vakcínu AZN (vektor opičího adenoviru) nedoporučuje Německá Stálá očkovací komise lidem starším 65 let pro možnou nízkou účinnost.

JUGGLER
Príspevky: 10389
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Po 2 kole vakcinácie Pfizerom viacerí očkovaní lekári u nás hlásia horúčky, zimnice... Bavíme sa o počte zhruba 10...z 200-300. Prvé kolo nemali také problémy. Uvažujem, či to nemá súvis s tým prudkým zvolnením tempa dodávok...v niektorých krajinách začali očkovať od ultra starých ľudí...u nás sa začalo lekármi a starí teraz prichádzajú na rad.... AZN vraj tiež ,,niečo,, potrebuje upraviť kvôli mutáciám... :roll: .
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
Príspevky: 2012
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 2:57 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Dá se investování nebo trading naučit? A s jakými výsledky?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

inak na margo tej propagandy , za svoj zivot som skoro vsetky ak nie vsetky vakciny co mam v tele dostal s povodom z ZSSR, Bulharsko... a funguju. Teraz vakcina Sputnik , v mediach je vytvarany dojem ze je to nieco zle hrozne , lebo z Ruska je vsetko len zle :). Daval som dem jeden post ,kde sa pise ze turecky manzelia tu Modernu mali hotovu v januari 2020 za jeden vikend. Administrativa trvala strasne dlho, kolko ludi by prezilo...
To su podobne manipulacie ako so zelenou energiou, len za ten cas co trejdim zemny plyn sa len v USA tazba zdvihla o skoro 100% , tony a tony CO2 a to este nik nehovori o paleny plynu z ropnych vrtov v Texase. A tu stale riesia elektromibilitu...
Cena plynu može len stúpať. Jun 2009, December 2011.
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.

Používateľov profilový obrázok
Rado
Príspevky: 4111
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Dá se investování nebo trading naučit? A s jakými výsledky?

Príspevok od používateľa Rado »

osamely chodec napísal:
Pi 05 02, 2021 4:22 pm
Daval som dem jeden post ,kde sa pise ze turecky manzelia tu Modernu mali hotovu v januari 2020 za jeden vikend. Administrativa trvala strasne dlho, kolko ludi by prezilo...
a ty by si sa tým dal zaočkovať? hmm...ja nie.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India

Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
Príspevky: 2012
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 2:57 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Dá se investování nebo trading naučit? A s jakými výsledky?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

jasne, ze by som sa dal zaockovat, ja sa cudujem , ze v 21 storoci, ked sa ockuje uz skoro 100 rokov ludia nechcu vidiet vysledky ockovacich kampani TBC, TETANUS, KIAHNE a o detskych chorobach kde zomierali miliony deti ani nehovorim. Ak sa mam rozhodnut ci zomriet ,alebo prezit s 90% znicenymi plucami a zit ako trvaly leziak pri zlom priebehu Covidu a ockovanim niet o com...
Cena plynu može len stúpať. Jun 2009, December 2011.
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.

Používateľov profilový obrázok
Rado
Príspevky: 4111
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rado »

...za víkend urobenou vakcínou bez jej otestovania?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India

martinpa
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa martinpa »

Rado napísal:
Pi 05 02, 2021 7:59 pm
...za víkend urobenou vakcínou bez jej otestovania?
Ale ved nikto ju nezacal pouzivat po tom vikende.

JUGGLER
Príspevky: 10389
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

osamely chodec napísal:
Pi 05 02, 2021 4:22 pm
inak na margo tej propagandy , za svoj zivot som skoro vsetky ak nie vsetky vakciny co mam v tele dostal s povodom z ZSSR, Bulharsko... a funguju.

Teraz vakcina Sputnik , v mediach je vytvarany dojem ze je to nieco zle hrozne , lebo z Ruska je vsetko len zle :).
Média už sklapli. Sputnik je vynikajúci.

Z predbežných výsledkov štúdie zverejnených v utorok v lekárskom časopise The Lancet vyplýva, že ruská vakcína Sputnik V má 91,6-percentnú účinnosť pri zabránení symptomatickému priebehu ochorenia COVID-19.

"Dnes sme sa dozvedeli dobré údaje aj o ruskej vakcíne," povedala Merkelová a zopakovala, že sa nedávno o vakcíne Sputnik V rozprávala s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Ich rozhovor podporil nádeje, že ďalšia vakcína pomôže urýchliť snahy o ukončenie pandémie.

Kancelárka 21. januára povedala, že Nemecko ponúklo Rusku pomoc s procesom okolo žiadosti v EMA, a to prostredníctvom nemeckého Ústavu Paula Ehrlicha.

"A ak EMA vakcínu schváli, potom sa môžeme rozprávať o spoločnej výrobe alebo tiež o používaní," uviedla vtedy politička.

https://www.cas.sk/clanok/1083164/merke ... reagovala/

Daval som jeden jeden post ,kde sa pise ze turecky manzelia tu Modernu mali hotovu v januari 2020 za jeden vikend.
Všetky mRNA vakciny sú hotové behom pár týždňov ( Pfizer, Moderna ). Takisto DNA vakcína od Inovio bola hotová za pár hodín. Stačil im geneticky kod od Číňanov. Problém je v tom, že každá vakcína musí prejsť aspoň núdzovými trialmi: najprv na zvieratách, potom trial na nepriaznivé účinky a potom sa napichávajú tisícky na ďalšie fázy. Aj Rusi a Číňania to mali rýchlo a správne odhadli, že posledný trial treba napichávať naostro. Ved aj my sme so všetkými vakcínami, čo pichajú teraz len v núdzovom, experimentálnom režime. Žiadny výrobca nemá momentálne zodpovednosť. To prevzali na seba vlády. A zastrešujú sa povolením európskej EMA. Na to sa im Orbán vykašlal, takže Maďari sú vpredu.
Len naša drahá Európa sa tu hraje na kádrovčíka, ktorá vakcína je dobrá. Ked schválila shit akou je Astra Zeneca, tak by mala aj Sputnik, či čínsky Sinovac. Ešte bude Novamax a JohnsonJohnson . mRNA robí ešte CureVac. Som prekvapený, že vakcín bude do bludu...viac ako 10...dokonca bude aj slovenská. Škoda, že naša vláda nemá gule dať tej našej vakcíne nejakú prioritu a núdzovú výnimku.

Sputnik je schvalený : Algeria, Argentina, Armenia, Belarus, Bolivia, Guinea, Hungary, Iran, Mexico, Pakistan, Palestine, Paraguay, Russia, Serbia, Tunisia, Turkmenistan, United Arab Emirates, Venezuela

jasne, ze by som sa dal zaockovat, ja sa cudujem , ze v 21 storoci, ked sa ockuje uz skoro 100 rokov ludia nechcu vidiet vysledky ockovacich kampani TBC, TETANUS, KIAHNE a o detskych chorobach kde zomierali miliony deti ani nehovorim. Ak sa mam rozhodnut ci zomriet ,alebo prezit s 90% znicenymi plucami a zit ako trvaly leziak pri zlom priebehu Covidu a ockovanim niet o com...
Aj ja by som sa dal. IHNEĎ. Pfizerom, Modernou, alebo Sputnikom. Aj Johnson Johnson bude dobrá vakcína a stačí jedna dávka. Aj Novamax by som prijal. Všetko, čo má okolo 90% to by som bral.

Ak chceme konšpirovať, prečo sa nedať vakcinovať, stačí sa pozrieť na Izrael, kde sú už takmer všetci zavakcinovaní. Pichajú už mladých od 16 rokov.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Používateľov profilový obrázok
Rado
Príspevky: 4111
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Dá se investování nebo trading naučit? A s jakými výsledky?

Príspevok od používateľa Rado »

osamely chodec napísal:
Pi 05 02, 2021 4:22 pm
Administrativa trvala strasne dlho, kolko ludi by prezilo...
Martin, tak načo je potom dobrý tento dodatok? Aj tak bola prijatá expresne rýchlo. Štandardné testovanie trvá dlhšie.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Príspevky: 1132
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Vyvoj ruskej vakciny neprebiehal podla zapadnych standardov a nebol dostatocne transparentny, tak bolo pochopitelne ze odborna verejnost mala zo zaciatu voci nej odstup. Najlepsia vakcina aj tak je pravdepodobne Astra zeneca,lebo ta ako jedina sposobuje to, ze zaockovany clovek dalej virus nerisi, co pri ostatnych nie je zarucene.
Ja by som sa nechal zaockovat ktoroukolvek zo shvalenych vakcin, prednostne ak by bols moznost tak Astrazeneca pochopitelne.

Zaujimavy clanok nielen o Sputniku
https://www.tydenikhrot.cz/clanek/sputn ... isek-sotio

JUGGLER
Príspevky: 10389
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Modernu som trejdil od februára 2020. Vývoj vakcíny bol netransparentný, s abnormálnym krytím zo strany fauciho a zametaním všetkého negatívneho pod koberec. Navyše je tam silné majetkové prepojenie politikov a insideri v kuse predávali akcie. nakoniec som ju prestal trejdiť, tak smrdela. Plus to bola firma ktorá nikdy nič nevyvinula - žiadny produkt. Keby si sa ma pred 2 mesiacmi spýtal ktorú vakcínu preferujem, tak poviem že každú okrem Moderny. Teraz si to u mňa vyžehlili výsledkami. Dúfam, že sedia.

Tu máš jednu linku ku kritike Moderny. Všetko sa zametalo. Ja som bol ale pri Moderne denne a sledoval som všetky správy a reporty.

https://childrenshealthdefense.org/news ... 1JurzZ1wAA

P.S. Volby v USA prebehli podľa západných štandardov? :lol:
Bolo zrušenie účtov prezidenta USA na Facebooku a Twitteri podľa západných štandardov?
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

jaja
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 1:54 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jaja »

Co se týče šíření viru po očkování - nakonec to vyjde všechno (vektory i mRNA) nastejno, finální způsob ochrany je podobný. AZD1222 má na to sice už studii, ale brzo budou následovat další s podobnými výsledky.
Tuhle bitvu vakcín nakonec s největší pravděpodobností vyhrajou mRNA vakcíny, protože vektory se můžou použít jednou a pak už máš na dlouho utrum a musíš reočkovat něčím jiným. Sputnik je vektor, který používá rovnou dva vektory, proto je dvoudávkový. Takže by měl být teoreticky účinnější než jednodávkový AZD1222. Ale tím pádem u Sputniku spotřebují rovnou dva viry, které můžou být nositelem (vektorem) a komplikují si další přeočkování. Nevím, kolik je známých kandidátních virů na vektor, ale řekl bych, že jich moc nebude.
Takže bych vektorovou Astra Zenecu rozhodně nepovažoval za nejlepší vakcínu.
A kdybych chtěl investovat do vakcinačních akcií, vyberu si Modernu nebo BioNTech/Pfizer.

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Príspevky: 1132
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Astra Zeneca ma celkovo o nieco nizsiu ucinnost a vyrazne nizsiu ucinnost u ludi nad cca 65rokov oproti ostatnym vakcinam. Ale! Ostatne vakciny podla vsetkeho nezabranuju tomu aby ockovany clovek dalej virus siril do svojho okolia cim sa dalej podporuje jeho mutovanie. Zatial co AZ podla dostupnych vyskumov prenosu virusu zabranuje co je dolezity fakt. Takze starsi ludia sa mozu dat ockovat inou vakcinou ale mladsich /a tych ktori nie su v rizikovej skupine/ by AZ bola najvhodnejsia aby sa co najviac spomalil prenos virusu v populacii. Slovensko napr bude ockovat AZ osoby pod 55rokov.
Pre mna osobne je najpodstatnejsie aby som neohrozil druhych, radsej na ukor o nieco mensej ucinnosti u seba. Radsej by som ochorel ja akoby sa to malo stat niekomu z mojich blizkych, z ktorych mnohi su vo velmi vysokom veku.

jaja
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 1:54 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jaja »

Trumpeta1978 napísal:
So 06 02, 2021 9:52 am
Ostatne vakciny podla vsetkeho nezabranuju tomu aby ockovany clovek dalej virus siril do svojho okolia cim sa dalej podporuje jeho mutovanie. Zatial co AZ podla dostupnych vyskumov prenosu virusu zabranuje co je dolezity fakt.
Ve vědeckém světě se standardně uvádí u všeho, na co nemají studii "není prokázané, že zabraňuje". Média si to přepíšou na "možná nezabraňuje...". No a lidi si to pak přeberou na "podla vsetkeho nezabranuju". No a v tuto chvíli je AZD jediná, která tu studii má. Vzhledem k velmi podobnému konečnému mechanismu jsem přesvědčený, že budou brzy mít i ostatní vakcíny studie s podobnými výsledky.

pokus
Príspevky: 434
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 7:11 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa pokus »

Juggler tvrdit o vakcine AZ ze je shit je nezmysel. Aj keby mala ucinnost "iba" emou schvalenych 59,5%, je to porovnatelne ako s vakcinami proti chripke. Ale najma, na rozdiel od moderny a comirnaty pouzili ovela prisnejsiu metodiku:

V rámci klinického skúšania nesledovali len to, či ľudia s vakcínou dostali covid, ale priebežne ich testovali PCR testami. Dnes vieme, že nie u každého infikovaného sa covid rozvinie. Spoločnosti Pfeizer a Moderna sledovali iba to, či pacienti ochoreli, a takýto skríning nerobili. Hodnoty účinnosti teda nie sú úplne porovnateľné,“
https://dennikn.sk/2257080/astrazeneca- ... nfektolog/

JUGGLER
Príspevky: 10389
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

V poriadku. Je to vec osobného názoru. Aj u nás je to tretotriedna vakcína, ktorú budú pichať len osobám pod 55 rokov. Až do schválenia bol okolo nej bordel, tajnostkárstvo, nezodpovedané otázky. Našťastie kvoli tomu bordelu, že ľudia v Australii dostali len polovičné dávky v 1. kole zistili, že možno bude dobrá.

https://www.startitup.sk/ockovanie-na-s ... v-testoch/

Oxfordská vakcína nie je dosť dobrá

O schválenie Európsku liekovú agentúru požiadala aj vakcína od firmy AstraZeneca, ktorú vyvinula v spolupráci s Oxfordskou univerzitou. Austrálski vedci však pri testoch zistili, že očkovacia látka má veľmi slabú účinnosť, iba 62 %. Informuje o tom austrálsky denník Sydney Morning Herald.

Austrálska a novozélandská imunologická spoločnosť varuje, aby vláda odložila očkovanie touto vakcínou. Tretia fáza klinických skúšok, ktorá sa uskutočnila práve v Austrálii, totiž ukázala, že na vytvorenie kolektívnej imunity nie je pri dodržaní odporúčaných dávok táto vakcína dostatočná.

Dobrou správou je, že sa nepotvrdili žiadne vážne nežiaduce účinky, takže vakcínu považujú za síce bezpečnú, no neúčinnú. S oxfordskou vakcínou boli problémy už pri prvých klinických skúškach, ktoré tiež ukázali účinnosť okolo 60 %, no účastníci štúdie, ktorí dostali nesprávne množstvo dávky, si vytvorili lepšiu imunitu a účinnosť dosiahla až 95 %
______________________________________________________________

Vakcína švédsko-britskej výroby prichádza po minulotýždňovom schválení do Európy. Oficiálne je vhodná pre ľudí nad 18 rokov, no mnohé krajiny si už pridali aj hornú vekovú hranicu.

Klinického skúšania sa podľa nich zatiaľ zúčastnilo málo seniorov na to, aby mali istotu, že vakcína ochráni aj starší organizmus.

Francúzsko, Dánsko, Nemecko a Rakúsko sa rozhodlo podávať ju ľuďom mladším ako 65 rokov. Švédsko, Poľsko a Taliansko stanovili hranicu ešte o desať rokov nižšie.

Slovensko ešte o prípadnej vrchnej hranici oficiálne nerozhodlo, no minister zdravotníctva Marek Krajčí na stredajšej tlačovej konferencii povedal, že sa ňou budú pravdepodobne očkovať ľudia pod 55 rokov.

https://dennikn.sk/2257080/astrazeneca- ... nfektolog/
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Glogol
Príspevky: 468
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Glogol »

Izrael je v ockovani daleko pred nami a pocet novych pripadov na pocet obyvatelov plus minus ako my. Umrti ale podstatne menej. Aby to nakoniec nebolo tak ze vakciny si s mutaciami az tak nevedia poradit ale vedia pripravit imunitny system na ucinejsi boj s virusom.

jogo
Príspevky: 4933
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jogo »

Dobrá správa z Izraela:
„Spomedzi 163–tisíc ľudí po oboch dávkach vakcíny bolo infikovaných len 31 v porovnaní so 6 500 nakazenými z rovnako početnej skupiny neočkovaných,“ napísal denník The Guardian.
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/57 ... je-zivoty/
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.

pokus
Príspevky: 434
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 7:11 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa pokus »

Aka vec nazoru? Aka tretotriedna? Moderna ani Biontech pri trialoch ludi pravidelne netestovali pcr, riesili len tych co mali priznaky. Takze 95% ucinnost vs 60% su jablka s hruskami.

In the case of Pfizer, for example, the company recruited 43,661 volunteers and waited for 170 people to come down with symptoms of Covid-19 and then get a positive test. Out of these 170, 162 had received a placebo shot, and just eight had received the real vaccine.

From these numbers, Pfizer’s researchers calculated the fraction of volunteers in each group who got sick. Both fractions were small, but the fraction of unvaccinated volunteers who got sick was much bigger than the fraction of vaccinated ones. The scientists then determined the relative difference between those two fractions. Scientists express that difference with a value they call efficacy. If there’s no difference between the vaccine and placebo groups, the efficacy is zero. If none of the sick people had been vaccinated, the efficacy is 100 percent.

A 95 percent efficacy is certainly compelling evidence that a vaccine works well. But that number doesn’t tell you what your chances are of becoming sick if you get vaccinated.

https://www.nytimes.com/2020/11/20/heal ... ctive.html

Na rozdiel od tohto AZ im robila tyzdenne pcr, takze ina metodika a ine vysledky. Porovnavat to je nezmysel. Kto chce mat istotu "imunity" si tak ci tak musi dat spravit test na protilatky, bez ohladu na typ vakciny.
A ze sa bude limitovat do 55r je podobne, ako limitovat od 18. Kym nie su dostatocne data, je to logicke.
Mna by skor zaujimalo, ake ma neziaduce ucinky, lebo druha davka Comirnaty najma mladsich na druhy den dost odpaluje.

Adammd
Príspevky: 581
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Bydlisko: ČR

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Adammd »

Glogol napísal:
So 06 02, 2021 11:21 pm
Izrael je v ockovani daleko pred nami a pocet novych pripadov na pocet obyvatelov plus minus ako my. Umrti ale podstatne menej. Aby to nakoniec nebolo tak ze vakciny si s mutaciami az tak nevedia poradit ale vedia pripravit imunitny system na ucinejsi boj s virusom.
Je to logicke. Pretoze stara populacia je defatko kompletne zaockova a prave stari ludia zodpovedaju za viac ako 90% umrtnost. A virus sa zatial siri mezdi nezaockovanym obyvatelstvom, a preto pocty pripadov neklesaju, ale oni sa s tym vysporiadaju a uzdravia sa.

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Príspevky: 1132
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

1/Cina schvalila dalsiu svoju vakcinu CoronaVac od Sinovacu https://www.france24.com/en/asia-pacifi ... public-use
zatial ale vykazuje pomerne nizku ucinnost v prevencii infekcie iba 50percent, na druhej strane ma 80percentnu uspesnost v znizovani tazkych stavov u tych ktori boli zaockovani.

2/V Nemecku uz buduju zavod na vyrobu vakcin /bez formaldehydova vyroba/ https://www.fraunhofer.de/en/press/rese ... ethod.html
3/Kanadania maju antivirotikum ktore podla vsetkeho vyrazne skracuje dobu liecenia pacientov s Covidom
https://www.thelancet.com/journals/lanr ... X/fulltext

--

Izrael sa snazi co najrychlejsie preockovat co najvacsiu cast populacie preto, ze ultraortodoxne zidovske skupiny akukolvek vakcinaciu od zaciatku odmietaju./a ruska tiez/

JUGGLER
Príspevky: 10389
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JOHANNESBURG (Reuters) - South Africa will put on hold use of AstraZeneca’s COVID-19 shot in its vaccination programme, after data showed it gave minimal protection against mild-to-moderate infection caused by the country’s dominant coronavirus variant.

V Afrike sklamanie: AZN ukazuje iba 22% účinnosť.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Glogol
Príspevky: 468
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Glogol »

Pomaly sa budeme robit tabulky ktora vakcina kolko percent na aku mutaciu
https://www.trend.sk/spravy/anglicko-ob ... m8wwnu9Sig

Glogol
Príspevky: 468
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Glogol »

Pozeram ze Izrael za vcerajsok +7,189 - brutalne vela na cca 20% ( uz asi aj menej) nezaockovanych.

Glogol
Príspevky: 468
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Glogol »

Ten chlapik sa mi ako clovek pacil ( iba prvy dojem som mal ze je taky normalny skromny vedec) - dufam ze bude mat pravdu.
Len ci nechcel iba povzbudit a potesit chorvatov.
https://bleskovky.zoznam.sk/cl/1005003/ ... rnji-list-

Adammd
Príspevky: 581
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Bydlisko: ČR

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Adammd »

Niekde som na twitteri videl grafy z izraela, ako im opat stupaju pozitivne pripady, ale pocty hospitalizacii a exitov klesaju. Tzn., ze seniori, ktori tvorili vacsinu hospitalizacii a exitov su zaockovani a nehrozi prehltenie nemocnic. Mladsi ludia resp. menej rizikovi prekonaju covid relativne v pohode.

Oni su jednoznacne ciel ockovania. Stari a rizikovi. Ak sa budu vlny kazdorocne opakovat, bude nutnost ockovat prave ich, podone ako pri chripke(v niektorych statoch je viac ako 50% seniorov zaockovanych proti chripke)

jogo
Príspevky: 4933
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jogo »

Glogol napísal:
Ut 09 02, 2021 10:21 am
Pozeram ze Izrael za vcerajsok +7,189 - brutalne vela na cca 20% ( uz asi aj menej) nezaockovanych.
Palestíncov neočkujú, ale do tej štatistiky sa zahrňujú asi aj Palestínci, lebo sú súčasťou Izraela. Preto možno tie rozpory...
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.

JUGGLER
Príspevky: 10389
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Môžeme závidieť lídrom v očkovaní. Ich spoločným znakom je, že nezávisia na rozhodnutiach EU :roll:


BELEHRAD. Srbsko očkuje proti novému koronavírusu v pomere k počtu obyvateľov najrýchlejším tempom spomedzi štátov kontinentálnej Európy. Tento balkánsky štát s populáciou sedem miliónov zaočkoval podľa odborného časopisu Our World in Data už 450-tisíc svojich obyvateľov.

Ide o najvyšší počet zaočkovaných ľudí v Európe po Británii. Ako napísal v piatok denník The Washington Post, prvú dávku vakcíny dostalo v Srbsku viac ako sedem percent obyvateľstva; v Británii ide o približne 15 percent ľudí. Napríklad v Nemecku dostalo vakcínu 2,4 percenta ľudí, čo zhruba zodpovedá miere zaočkovanosti aj v ostatných európskych krajinách, vyplýva z údajov agentúry Bloomberg.

V Srbsku bolo podaných doteraz už viac než 530-tisíc dávok vakcíny proti novému koronavírusu. V celosvetovom meraní je tak táto balkánska krajina štvrtou najrýchlejšie očkujúcou v prepočte na 100 obyvateľov po Izraeli, Británii a Spojených štátoch, uvádza agentúra HINA.

Zatiaľ čo sa EÚ v uplynulých týždňoch musela zaoberať meškaním dodávok vakcín či výrobnými problémami, Srbsko sa spoľahlo najmä na čínsku či ruskú vakcínu. Do Srbska, ktoré nie je členským štátom EÚ, dorazila v polovici januára z Číny dodávka v objeme jedného milióna dávok vakcín od spoločnosti Sinopharm. Je to tretia vakcína proti koronavírusu, ktorú v balkánskej krajine používajú - po vakcíne od firiem Pfizer/BioNTech a ruskom Sputniku V

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22590955/srbsko-o ... urope.html

P.S. Vysoký počet pozitívnych v Izraeli potvrdzuje, že vakcína nechráni pred nákazou..chráni len pred ťažkým priebehom a úmrtiami.

U nás v meste: zavakcinovaný lekár si myslel, že už nemôže dostať covid...dal dole rúško...schytal covida a už leží na Áre. Takže aj ťažší priebeh nie je vylúčený, zvlášť ked tu máme britskú mutáciu potvrdenú v 91% prípadoch. Možno sa potvrdí, že zvyšných 9% je juhoafrická mutácia...
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

jogo
Príspevky: 4933
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:
Št 11 02, 2021 12:00 am
U nás v meste: zavakcinovaný lekár si myslel, že už nemôže dostať covid...dal dole rúško...schytal covida a už leží na Áre. Takže aj ťažší priebeh nie je vylúčený, zvlášť ked tu máme britskú mutáciu potvrdenú v 91% prípadoch. Možno sa potvrdí, že zvyšných 9% je juhoafrická mutácia...
Niečo mi hovor. U nás v robote všetci chodia bez rúška... :?
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.

Rokosák
Príspevky: 1884
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rokosák »

Percento zaočkovaných je užitočne číslo. Takisto celkový počet. Celkovo v EU je zaočkovaných viac ludi ako napríklad v GB ci Srbsku. Počet zaočkovaných a tým aj percento zavisí na dodávke vakcíny výrobcami, logistikou štepenia, chovaním sa obyvateľstva a povoľovacou rýchlosťou, dôslednosťou a mierou rizika.

Pokiaľ viem, tak Palestínci sú štepení v Izraeli, ale nie v okupovaných oblastiach.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.

Glogol
Príspevky: 468
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Glogol »

tak to som netusil. je mi to luto, uz sa mi ani to nechce sledovat ale co uz, nejako musime ist dalej
https://mynitra.sme.sk/c/22595138/pacie ... l?ref=njct

Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"