COVID VAKCÍNA

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Rokosák napísal: Ut 17 08, 2021 1:56 pm Lotéria na RTVS mala viac divákov ako JOJ a Markíza dokopy v tom čase. Merajúc z finančného či podnikateľského hľadiska bol program úspešný. Ak presvedčil niektorých sa zaočkovať tak to bol takisto úspech z pohľadu programu.

Ľahko a teraz moderné je štát kritizovať za prevedenie úlohy a súčasne chváliť súkromné firmy za to, ze dobre gazdujú pre seba. Čo užitočného robí Facebook?
Pevne verim ze ide o sarkazmus, inak mas asi bugy v matrixe. :D

Ak nie je loteria cielena na romsku komunitu kedy by sa to este dalo ako tak prehltnut, take mrhanie peniazmi - ak sa romovia utekali zaockovat samozrejme. Inak je to totalne spalenie 21 milionov + naklady na show.

Co sa tyka FB a googlu napriklad, ked prisiel covid sirili varovania, ked vysla vakcina minimalne FB rozposielal notifikacie na WHO video o vakcine. FB ani google neriesia narodne veci, ale cez ne si staty vedia spravit propagadnu - ako nase MZ SR.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Podla mna Rokosak to napisal bez ironie ale pise pravdu, kedze sam som mal tusenie, ze toto bude TOP sledovane v danom case (kedze to malo tazku reklamu kade tede a je to premiera - novinka). A o co ide v biznise? Reklama > zisk, ale zas, RTVS nema reklamu POCAS relacie, len pred a po, nie? I ked aj tam si mohli zvysit sledovanost, pretoze ludia to zapli pred 10minut a vypli po, resp vypli TV a nie prijem samotny.

Ono FB ma prijem z reklamy od bigfarmy, nemozu si kazit zisky navzajom, aj ked dost pochybujem o tom, ze by si napr Pfizer ci Moderna otvorili vlastny FB tak ako to urobil Trump.. Okrem mozno toho, ze FB sa musi nejak hybat v medziach zakona a nemoze pisat to co ja (bezvyznamny jedinec), ako organizacia.. Ak by som mal zas konspirovat, .. ale to radsej nie :D maly dvor a velky bic na ludi zabera.. Ludom nesmies dat priestor na svojvolne premyslanie, lebo by si mnoho veci uvedomili. A pre FB by bolo zle, ak by si uvedomili, ze FB nepotrebuju, atd, moznosti je gazilion
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rado »

To som nevedel, že cieľ lotérie bolo zvýšiť sledovanosť RTVS a propagovať lotérie. Myslel som, že cieľom je propagovať očkovanie a zvýšiť záujem u neočkovaných. Hmm
Podľa mňa stačilo vyžrebovať a rozdeliť pár očkovaným po 1000€ a malo by to väčší efekt. Takto sa celý čas rozpráva o hlúpej lotérii a očkovanie ostalo kdesi mimo. Čo čakať od človeka, ktorý všetko robí na efekt?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Rado napísal: Ut 17 08, 2021 8:44 pm Čo čakať od človeka, ktorý všetko robí na efekt?
Ze sa mu podari spojit lud - nasrat uplne vsetkych :D :D
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rokosák »

Trumpeta1978 napísal: Ut 17 08, 2021 3:51 pm zasadný, kardinálny, rozdiel je v jedinom: Fb to co robi, nerobi za moje peniaze
To je pravda ak žiješ mimo našej planéty. Facebook žije z reklamy na výrobky a služby. Ak niektorý z tých výrobkov či služieb kupuješ tak platíš v ich cene aj za reklamu na Facebooku.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Rokosák napísal: St 18 08, 2021 1:07 am To je pravda ak žiješ mimo našej planéty. Facebook žije z reklamy na výrobky a služby. Ak niektorý z tých výrobkov či služieb kupuješ tak platíš v ich cene aj za reklamu na Facebooku.
zase omyl: dane platit musis, zatial co tovar si kupujes na zaklade slobodneho rozhodnutia.
Ja osobne som na Fb nikdy konto nemal a ani na zaklade reklamy z Fb nikdy nic nekupil. :)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ja som nikdy nepozeral fotbal, ale aj tak platim Ronalda, pretoze robi reklamu teniskam, a tenisky si to zarataju do ceny. Tiez nemam FB, ale kedze drogeria ktoru kupujem inzeruje na FB, tak je to tam zaratane v tej cene produktu drogerie..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

iceberg8 napísal: St 18 08, 2021 11:24 am Ja som nikdy nepozeral fotbal, ale aj tak platim Ronalda, pretoze robi reklamu teniskam, a tenisky si to zarataju do ceny. Tiez nemam FB, ale kedze drogeria ktoru kupujem inzeruje na FB, tak je to tam zaratane v tej cene produktu drogerie..
nuti ta niekto kupit tenisky od Ronalda? mozes si predsa kupit milion patsto druhov tenisiek ktore Ronaldo nepropaguje. Kde je problem? Za druhe, pre mna je predsa irelevantne kto komu robi alebo nerobi reklamu, mna zaujima ci mi dany spotrebny tovar splni moje ocakavania, naco do toho pliest otazku reklamy? Ak niekto kupuje tovar systemom-videl som reklamu tak ihned kupujem v eshope, tak to je uz je volba konkretneho cloveka, ja takymto sposobom urcite nenakupujem.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rokosák »

Tenisky teoreticky nepotrebuješ. Ba dokonca ani obuv. Ale ak ich kúpiš, tak nevieš čo je v cene započítané, vrátane či výrobca inzeruje, podpláca, atď.

Firmy celkovo tvoria väčšiu čast ekonomiky ako štát. Nehovoriac o tom, že mnohé výdavky štátu ide firmám. Tie firmy dodávajú štátu dobrovoľne, ale daňovník ich platiť musí.

Teda teoreticky nemusí, má na vyber sa odsťahovať do daňového raja. Ale aj tam musí krajina z niečoho žiť. Žeby policajta platili z cla? DPH? Ale ak nič nekúpiš, neplatíš ani DPH. Máš slobodu. Naozaj?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
samuel
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 03 07, 2021 1:42 pm
Has thanked: 4 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa samuel »

trochu citania na margo tych "hrozivych" izraelskych dat: https://www.covid-datascience.com/post/ ... vaccinated
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Rokosák napísal: St 18 08, 2021 1:59 pm Ale ak ich kúpiš, tak nevieš čo je v cene započítané, vrátane či výrobca inzeruje, podpláca, atď.
nie je mi jasné, čo by z toho co si napisal malo vyplyvat?
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Udajne ten, co nevyhral 200k, bol zachranar, a bol v sluzbe?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Ano ten ktoremu sa nedovolali mal byt podla.medii zachranar.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Mal kaslat na zachranu zivotov a pozerat TV presda, je to hlupacisko statny.
Krasna ukazka, ako je vedenie statu kratkozrake - "vsetci maju cas v nedelu vecer sledovat TV"
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rado »

Trochu nerozumiem prečo by mal za to niesť zodpovednosť štát. Veď najprv boli informácie o tom, že lotéria bude mať asi takýto formát. Keďže nemám TV, tak som sa ani nehlásil. Či som sa mal a potom sa hnevať na štát, že nemôžem sledovať TV? Trošku zodpovednosti za svoje konanie treba prevziať.
Formát lotérie je zlý. Mala propagovať očkovanie a tak sa malo vyberať zo zoznamu očkovaných. To by malo väčší efekt. Ak by veľa ľudí dostalo napr. 200€, tak by sa isto prihlásili ďalší pre ktorých je to zaujímavá suma. Stále by to bolo lacnejšie ako hospitalizácia. Tých, ktorí majú svoje výhrady nepresvedčí žiadna lotéria. Na druhej strane by to nediskriminovalo nikoho z očkovaných, ktorí išli na očkovanie z úplne iného dôvodu ako sú financie.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rokosák »

Trumpeta1978 napísal: St 18 08, 2021 3:15 pm nie je mi jasné, čo by z toho co si napisal malo vyplyvat?
Ak sa nad tým zamyslíme z nášho individuálneho pohľadu tak štát má v tom bordel a súkromné firmy tiež.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Inak toto mi pripomina plagiatorstvo z radia Express "heslo dna a zdvihni do 15 sekund"
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rado »

No, minister financií ani nevie vyhodnotiť štatistiku, ktorú číta. "Velebnosti jdu blejt."
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Navrhovaná očkovacia lotéria s nákladmi 26,4 milióna eur bude podľa Útvaru hodnoty za peniaze spoločensky návratná, ak presvedčí k očkovaniu oboma dávkami vakcíny proti novému koronavírusu najmenej 6000 ľudí, ktorí by sa inak zaočkovať nedali.

Keď vydelím 26,4 milióna tými 6000, tak dostanem 4400 €.

Ja si myslím, že keby ponúkli nezaočkovaným 200 € cash na ruku rovno pri zaočkovaní, tak je problém vyriešený.
Tipujem, že z 500 tisíc rómov by sa za peniaze išlo očkovať minimálne 100 000 a z ostatných obyvatelov aspon každý desiaty...tak majú dalších 100 tisíc.

V jednoduchosti je krása.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rado »

Pod toto sa podpisujem aj ja lebo mám rovnaký názor.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

pokus

este zabavnejsie bolo, ked Igor a vlastne nikto, nevedel povedat, kto podpisal zmluvy, nehovoriac o tom neregistrovanom lete vojenskym lietadlom do Ruska. Loteria je samozrejme účelové divadlo a sposob ako si chce Igor zlepsit image u volicov potom vsetkom co postvaral..
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

JUGGLER napísal: Pi 20 08, 2021 11:44 pm
Ja si myslím, že keby ponúkli nezaočkovaným 200 € cash na ruku rovno pri zaočkovaní, tak je problém vyriešený.
Tipujem, že z 500 tisíc rómov by sa za peniaze išlo očkovať minimálne 100 000 a z ostatných obyvatelov aspon každý desiaty...tak majú dalších 100 tisíc.

V jednoduchosti je krása.
Presne tak. Mozno to nemuselo byt ani 200.. povedzme 100 na ruku + sanca vyhrat tyzdenne napr. 500x 500€ (ked uz by trval na nejakom zrebovani), alebo to nejak inak rozlozit tie "vyhry" a basta. Presne ako vravis ak su cielovka romovia - ako smo to pisal na zaciatku, toto je schodnejsie, nez ohurovat 100k s navysovanim, co je vrcholne trapne profitovat na smole vyzrebovaneho predchodcu.

"a cunt"
Používateľov profilový obrázok
Substance242
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 12:16 am
Bydlisko: Žilina

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Substance242 »

1. Potvrdené - Covid nekončí, najlepšia skupina na svete sa rozhodla tento rok ešte nekoncertovať. :-)
https://www.nin.com/nin-2021-update/

2. V televíznej lotérii bude odteraz heslo zobrazené aj povedané s dostatočným predstihom. Za minulé kolo by podľa pravidiel nemal dostať nikto nič, ale navrhujem aby sa im solidárne zložili budúci spravodliví výhercovia. :-)
Všetky informácie mám z overených zdrojov, alebo som si ich vymyslel.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

"Ako nalozis s vyhrou 100 000€?"
"Splatim hypoteku"

Vivat slovenska financna gramotnost.. ak mu nestaci doplatit dajakych 10-20k.. :D
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ja by som v prvom rade splatil hypotéku tiež. Znižujem tým finančné riziko a takisto riziko straty bývania. Čo sa týka čiste finančného rizika tak je podobné ako investícia do akcii, vrátane ETF. Nehnuteľnosti tiež rastú či klesajú.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

DanteUnchained napísal: Ne 22 08, 2021 9:14 pm "Ako nalozis s vyhrou 100 000€?"
"Splatim hypoteku"

Vivat slovenska financna gramotnost.. ak mu nestaci doplatit dajakych 10-20k.. :D
mohla to byt prva vec co ho vtedy napadla,
v skutocnosti ked sa mu to rozlozi v hlave, tak sa moze rozhodnut uplne inac, ja by som na jeho mieste verejnosti tiez nevesal na nos co presne v akom pomere s peniazmi urobim
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa lukas-svk »

JUGGLER napísal: Pi 20 08, 2021 11:44 pm Navrhovaná očkovacia lotéria s nákladmi 26,4 milióna eur bude podľa Útvaru hodnoty za peniaze spoločensky návratná, ak presvedčí k očkovaniu oboma dávkami vakcíny proti novému koronavírusu najmenej 6000 ľudí, ktorí by sa inak zaočkovať nedali.

Keď vydelím 26,4 milióna tými 6000, tak dostanem 4400 €.

Ja si myslím, že keby ponúkli nezaočkovaným 200 € cash na ruku rovno pri zaočkovaní, tak je problém vyriešený.
Tipujem, že z 500 tisíc rómov by sa za peniaze išlo očkovať minimálne 100 000 a z ostatných obyvatelov aspon každý desiaty...tak majú dalších 100 tisíc.

V jednoduchosti je krása.
No tak neviem, zasa ked sa niekde nieco dava plosne tak je tam tendencia k podvodom.
Tiez by potom bola otazka kto by mal dostat taku financnu kompenzaciu. Ak len novo zaockovani ludia.. tak je do diskriminacne voci tym ktori sa dali ockovat uz skor. Ak vsetci tak potom sa da spocitat kolko by take nieco stalo a to nebude ani zdaleka 26,4 miliona. ale vyrazne viac.

Inak zaujimava debata. Musim povedat ze s vela nazormi suhlasim s pokus-om.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Pfizer kupil Trillium Therapeutics za 2.26 miliardy, cena akcii sa strojnasobila, este to musia schvalit akcionari.

SK: https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve ... y-dolarov/
EN: https://www.ctvnews.ca/business/pfizer- ... -1.5557914

Moja tazko konspirativna otazka je -preco? :D
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

DanteUnchained napísal: Po 23 08, 2021 9:30 pm Pfizer kupil Trillium Therapeutics za 2.26 miliardy, cena akcii sa strojnasobila, este to musia schvalit akcionari.

SK: https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve ... y-dolarov/
EN: https://www.ctvnews.ca/business/pfizer- ... -1.5557914

Moja tazko konspirativna otazka je -preco? :D
https://www.genengnews.com/news/pfizer- ... -pipeline/
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

https://hnonline.sk/svet/7969002-prekon ... lski-vedci
Ľudia, ktorí sa zotavili z koronavírusového ochorenia COVID-19 počas jednej z predchádzajúcich vĺn pandémie, môžu mať nižšie riziko nakazenia sa delta variantom koronavírusu než tí, ktorí dostali dve dávky vakcíny od spoločností Pfizer/BioNTech, vyplýva zo štúdie izraelských vedcov zverejnenej na zdravotníckom portáli medRxiv.
"Táto analýza ukázala, že prirodzená imunita poskytuje dlhšiu a silnejšiu ochranu pred infekciami, symptomatickými ochoreniami a hospitalizáciou v dôsledku variantu delta," uviedli podľa Bloombergu izraelskí vedci.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

"nizsie, vyssie, pozitivny" vplyv su velmi nic nehovoriace, bez ciselneho udaju. Vyssiu sancu o 1%?

Ked ti vyhra v loterii zaockovana, ktora ma covid :D :D :D
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa capitalcapital »

BA kraj za týždeň, správa 29.8.2021

106 nezaočkovaných : 51 očkovaných

Údaj o importovaných je podľa mňa mimo, lebo povinnosť testovať sa majú len nezaočkovaní.
Prílohy
210829.JPG
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Pre pobavenie. komu sa to nechce pozerat cele, staci pasaz od 8:30 :D Na com tito blazni slapu, to by ma zaujimalo..

https://www.youtube.com/watch?v=2jXpqLByc4E
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Politici začínajú jednoznačne presadzovať preočkovanie treťou dávkou tzv. booster. The Lancet publikoval článok, že to zatiaľ neodporúčajú. Niektoré nepriaznivé účinky vyskočili práve po preočkovaní a kedže to nie je ešte dostatočne preskúmané a vakcína zatiaľ dostatočne chráni pred ťažkým priebehom, netreba sa ponáhľať.

Although the benefits of primary COVID-19 vaccination clearly outweigh the risks, there could be risks if boosters are widely introduced too soon, or too frequently, especially with vaccines that can have immune-mediated side-effects (such as myocarditis, which is more common after the second dose of some mRNA vaccines,or Guillain-Barre syndrome, which has been associated with adenovirus-vectored COVID-19 vaccines). If unnecessary boosting causes significant adverse reactions, there could be implications for vaccine acceptance that go beyond COVID-19 vaccines. Thus, widespread boosting should be undertaken only if there is clear evidence that it is appropriate.

https://www.thelancet.com/journals/lanc ... 8/fulltext

P.S. ja teda počkám. Bolo by fajn aby spoločnosti vyrábajúce vakcíny dokončili tretiu fázu výskumov a prevzali zodpovednosť za svoje výrobky. Tie vakcíny sú stále experimentálne. Mne napr. vyskočil zdravotný problém, ktorý už 2 mesiace diagnostikujem (naposledy MR) a stále nemám záver.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pfizer: FDA panel fails to authorize PFE COVID-19 booster shots for age 16 and older; 3 people voted in favor; 15 voted against

V USA dnes neschválili booster od Pfitzeru ( 15 hlasovalo proti, iba 3 za )

P.S. Nakoniec schválili tretiu dávku pre vek nad 65 rokov a vysoko rizikových jedincov.
FDA panel votes 18-0 in favor of Pfizer/BioNTech (BNTX) vaccine booster for individuals 65 years of age and older and individuals at high risk of severe COVID-19
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Keď sa ocitnete v kolektíve ľudí, ktorí majú príznaky chrípky a iných viróz - dobrá ochrana je: https://sk.virostop.info/
Je to na prírodnej báze. Dostať to kúpiť v lekárňach. Známy mi dal vedieť, že to funguje. Dobré aj pre deti, ked vám začnú hlásiť, že v triede sa zvýšila chorobnosť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Som zvedavy ako ta pilulka prejde v USA cez FDA, ked tam je vakcinacna lobby taka nastojciva.

Merck says Covid antiviral pill halves risk of hospitalisation and death

https://www.ft.com/content/e1a059dc-ab0 ... 79dd1c911b

btw Astra Zeneca povedala ze kolektivna imunita nehrozi, kedze aj ockovani mozu dostat Covid.
https://www.businessinsider.com/delta-v ... ?r=US&IR=T
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

JUGGLER napísal: So 18 09, 2021 3:25 pm Keď sa ocitnete v kolektíve ľudí, ktorí majú príznaky chrípky a iných viróz - dobrá ochrana je: https://sk.virostop.info/
Je to na prírodnej báze. Dostať to kúpiť v lekárňach. Známy mi dal vedieť, že to funguje. Dobré aj pre deti, ked vám začnú hlásiť, že v triede sa zvýšila chorobnosť.
Juggler super dik za tip , kupil som si zatial som skusil len do nosa a vystipalo dobre , kolega si dava aj do ust a pochvaluje si ze bolest hrdla zmizla
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Bordel vo Viedni poskytne pracovnicku na 30 min ako odmenu za vakcinu. A nie nie je to titulka z hoax webu :D
https://www.zerohedge.com/covid-19/if-b ... has-answer
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

dnes: dievčatko sa psychicky zrútilo, lebo covidom nakazilo nevakcinovaných rodičov. Mama zomrela. Otec leží na pľúcnej ventilácii. :(

Škoda že TV spravodajstvo ( hlavne Markíza, ktorá rada začína správy tým kto koho prebodol alebo okradol) nezačína takýmito príbehmi, čo život prináša každý deň. Možno by to pomohlo zvýšiť zaočkovanosť...Zomiera čoraz viac ľudí v strednom veku..
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"