COVID VAKCÍNA

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Nishin
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Nishin »

Kam sme to dospeli na Slovensku, keď konzervatívcovi je bližší fašista ako liberál.... :oops:

jogo
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm

Príspevok od používateľa jogo »

Viete čo boys...trhnite si.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným
účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
-Pravda je dcérou času.

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Však si sám povedal dalšie 2 možnosti:
jogo napísal:
Pi 26 11, 2021 7:32 pm
Asi prestanem voliť...alebo budem voliť prolife poslancov OLANO. :roll:
Nepoznám väčšiu bojovkyňu za pro life ako Záborskú. Stále otvára tému potratov, aj ked sa dohodlo, že sa téma nebude otvárať.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

gigant
Dátum registrácie: Po 25 02, 2013 8:48 am

Príspevok od používateľa gigant »

...no zatial jedinych fašistov tu vidim momentalne vo vlade a casti spolocnosti ktori vobec nemaju problem s apartheidom segregaciou a diskriminaciou zdravych ludi (jedinym ich previnenim je ze nedostali covid a nedali sa ockovat) a este sa maju odvahu nazyvat liberalmi a (vraj) zodpovednymi občanmi..vtipalkovia..nastudujte si pojmy konzervativec fasista liberal lebo asi vam unika vyznam tych pojmov..

Adammd
Platinum Member ***
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm

Príspevok od používateľa Adammd »

:like:
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci

Joki
Silver Member *
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm

Príspevok od používateľa Joki »

Môžme sa tu sporiť o význame slóv konzervatívec, liberal alebo fašista, ale reálne na protestoch ľudí burcujú, naprieč europou silnie krajna pravica, či už v nemecku, francuzku a atď. Hitlera tiez nik nebral vážne…
Ved čo sa podarilo za 12 rokov Ficovi a Smeru, pod rúškom socialneho štatu a vyzera to tak, že ešte neskončil.

https://www.aktuality.sk/clanok/737020/ ... -rozhovor/

Povedali ste, že Jozef Tiso nebol fašista. Keď sa pozrieme do dnešnej doby, je Marián Kotleba a jeho strana ĽSNS fašistická?

Áno, Kotlebova strana napĺňa kritériá fašizmu. Ak ideme úplne do detailov, tak by som ich označil za neonacistov, pretože je tam veľmi silný antisemitský a rasistický element. Oni toto naozaj spĺňajú.
Ak má niekto záujem o referral link IBKR, kludne sa pripojte:
https://ibkr.com/referral/jozef719
Investujem do akcii a etf, aby som mal príjemný život.

Joki
Silver Member *

gigant napísal:
Pi 26 11, 2021 9:05 pm
...no zatial jedinych fašistov tu vidim momentalne vo vlade a casti spolocnosti ktori vobec nemaju problem s apartheidom segregaciou a diskriminaciou zdravych ludi (jedinym ich previnenim je ze nedostali covid a nedali sa ockovat) a este sa maju odvahu nazyvat liberalmi a (vraj) zodpovednymi občanmi..vtipalkovia..nastudujte si pojmy konzervativec fasista liberal lebo asi vam unika vyznam tych pojmov..
Iba ak zasa neverime vedcom a historikom, ako pri covide a
spoliehame sa na fc.

Jakub Drábik z Historického ústavu Slovenskej akadémie vied napísal veľkú knihu pod názvom Fašizmus

https://www.aktuality.sk/clanok/737020/ ... -rozhovor/

pokus
Platinum Member ***
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 6:11 pm

Príspevok od používateľa pokus »

Silne OT a odpoved ma nepotesi, ale Jogo preco su pre teba potraty take klucove? Tipujem viera, ale co to je za vieru ked si zvazoval aj fasistov? Naozaj nejaky zakaz potratov stoji za to, co by tu rozputali?
Aj v inych oblastiach zivota sa tak fanaticky drzis jedineho kriteria? Urcite neinvestujes len podla toho, aky ma CEO nazor na potraty, ale pri volbach je to jedine kriterium?

jogo
VETERAN MEMBER *****

pokus napísal:
So 27 11, 2021 12:25 am
Silne OT a odpoved ma nepotesi, ale Jogo preco su pre teba potraty take klucove? Tipujem viera, ale co to je za vieru ked si zvazoval aj fasistov? Naozaj nejaky zakaz potratov stoji za to, co by tu rozputali?
Aj v inych oblastiach zivota sa tak fanaticky drzis jedineho kriteria? Urcite neinvestujes len podla toho, aky ma CEO nazor na potraty, ale pri volbach je to jedine kriterium?
Ľudský život ma najvyššiu hodnotu a preto je to pre mňa také dôležité, ako sa strana stavia k potratom. Je to prvé kritérium a potom si vyberám z toho, čo týmto kritériom prejde.
Investujem do SP500, tak názory jednotlivých CEO nesledujem.
JUGGLER napísal:
Pi 26 11, 2021 8:53 pm
Nepoznám väčšiu bojovkyňu za pro life ako Záborskú. Stále otvára tému potratov, aj ked sa dohodlo, že sa téma nebude otvárať.
Veď som napísal, že budem asi voliť prolife poslancov OLANO.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným
-Pravda je dcérou času.

pokus
Platinum Member ***

No hej, len zjavne nie kazdeho ludsky zivot. Aky ma strana plan na zdravotnicke reformy ta nezaujima? To zachrani viac zivotov nez zakaz potratov. Aky maju postoj k ockovaniu ti je tiez jedno? Ockovanie zachranilo miliony zivotov. Socialna politika a zachranna siet pre zeny ma priamu suvislost s mnozstvom potratov. Tiez nic? Mimochodom sledoval som to Zaborskej tazenie a schvalne ma zaujimalo, ake opatrenia na socialnu pomoc zenam v nudzi navrhnu. ZIADNE. Pomoc dali len to nazvu zakona, ale v paragrafovom zneni o nej nic nebolo. Takze tolko k nejakej ochrane zivotov. Koniec OT, mozme to rozoberat inde.

iceberg8
Guru Member ****
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Joki, hm, zda sa, ze tiez patris k tym, ktory sudia ineho podla seba. Ja som neockovany ohladne korony a nikdy som nebol na ziadnom proteste a ani nemam cas hulakat okolo seba, ak ma niekam nechcu pustit ako neockovaneho a podobne. zijem normalne, slusne tak, ako by som chcel, aby sa chovali aj ini voci mne.

https://medialne.trend.sk/marketing/jed ... dy-dolarov

Na toto mi nikto nereagoval, to vidim len ja ? Nikto nevidi, ze tieto clanky je HOAX ? A tymto mediam mam verit ? Ohladne mojho zdravia ? Seriously?

pokus
"Ockovanie zachranilo miliony zivotov."
a co ak napisem "mydlo zachranilo miliony zivotov" - bude jedno z tvrdni chybne, klamlive, alebo nepravdive?
dnes mam doma teplucko, teplu vodu, toto nemali pred 100rokmi ako garantovane, ludia mrzli, ty mrznes doma? Ak uz porovnavas ockovanie a neockovanie, prosim Ta, porovnavaj aj ine premenne, pretoze je ich viac, ako variant korony.

Niekto tu pisal, ze "kychne si a zadrzi dych" - to seriozne? :D Ja skor lutujem ludi, nech su na kohokolvek starne a maju akykolvek nazor, ktori si kychnu do ruska/respiratora. Ved to je hnus ako hovado. Vdychovat to potom naspat X hodin. Teraz nasnezilo, idem von, a co nevidim? vsetko ošťaté ocikané.. hovorim si, ze asi nejaky pes, ale nie, to su macky - 1 cikanica na 1m2. Dozaista nezacali cikat teraz v zime, ked snezi, dozaista to tam bolo aj v lete, na jar, na jesen, a vzdy ked to nebolo vidno. To iste hovienka na sidlisku, ludia to nezbieraju, jeden z dovodov preco som z mesta utiekol prec, pocital som to, 300x som stupil do hovna rocne, nerobim si srandu, 300x. Totiz mam casto pohyb na vzduchu a tak musim chodit po chodnikoch, po trave zvacsa nechodim, nech si rastie. Cize - tym chcem povedat, pre strom nevidime les. Vidime len kychajuceho, kaslajuceho, vidim cloveka a uz sa bojime (niektori), ako by bol radioaktivny.. No ja neviem, ci je to pozitivny pristup k zivotu.
Odoslané z počítača

Joki
Silver Member *

Iceberg8, možno to tak vyznelo, ale iste nechcem hádzať všetkych do jedného koša, ak sa nechce niekto dať zaočkovať.
Ako keby som písal, že dôchodcovia= smero voliči, pritom poznám veľa staršich ľudí a pri slove smer sa im vlasy dupkom stávajú.
Rozoberáme tu jednu alebo druhú skupinu, ako keď pozeráme na SP500 a Nasdaq100, ale sú ešte aj rôzne ine indexy.
Ako ty iceberg8, tiež si nejaká percentuálna časť, ktorá sa nezaočkuje, ale ako si písal, “ ohladne korony a nikdy som nebol na ziadnom proteste a ani nemam cas hulakat okolo seba, ak ma niekam nechcu pustit ako neockovaneho a podobne. zijem normalne, slusne tak, ako by som chcel, aby sa chovali aj ini voci mne”.

tino8
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2021 12:15 pm

Príspevok od používateľa tino8 »

vedel som ze do tejto temy nemam vstupovat ale tak co uz. Jednorozmerny clovek co by volili Mazureka (ktory by najradsej posielal zidov do plynu) len aby sa nenarodeny zivot zachranil (zaujimalo by ma co by povedali mrtve polky ktore zomreli lebo nemohli ist na potrat, jaj aha nic, lebo zomreli presne tak ako jezisko chcel aby sa stalo, ale tak koho uz len zaujima ich zivot...) dalsi ludia co nadavaju do apartheidu a pritom prakticky na slovensku neexistuju vyhody pre ockovanych, ale tak co uz, this is how it goes a presne tak aj ja miznem z tohto fora, zumpy mam dost aj vsade inde. :potlesk:

iceberg8
Guru Member ****

tino8
no tak zas, to sa nejak lahko urazis, nie? :D
debaty su zvacsa o inych nazoroch, a nie o tlapkani po ramenach, ze ano ano, suhlasim, ano ano lozim do <> niekomu..
Nemam pocit, z tohoto fora, ze by sa to nejak zvrhlo.. Proste vymena nazorov a zivotnych skusenosti.. Da sa aj cela naucit..
Paci sa mi, ze by si nevolil Mazureka, ja neviem koho volit, koho radis? Ja by som napr nevolil Matovica. Ale koho volit, to neviem, kedze mam nazor "ak by volby nieco mohli zmenit, zrusili by ich"

EDIT:
mna by zaujmalo, preco politici nenosia ruska a partyuju v uzavretom priestore. Tj, ocividne hrubo porusuju vlastne nariadenia, jedna sa o Rakusko.
https://t.co/0wkntpiYer
Odoslané z počítača

Rokosák
Guru Member ****
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm

Príspevok od používateľa Rokosák »

Iceberg8 - ja nemam osobne problem s nezaockovanymi i ked ja som zaockovany. je pravdou, ze mnohi jednotlivci nepotrebuju ockovanie a ze niektori zaockovani umru ci sa nakazia. Nezaockovani su vystaveni utokom verejnosti, mediam, verejnym organom a casti Internetu. Niekedy aj zaockovani su vystaveni utokom rozneho druhu i ked vo vseobecnosti menej.

Stat (lepsie povedane spolocnost), aj s jeho chybami vsak vsak potrebuje urcite metody vhodne pre jeho chod a dufajme aj obcanom, organizaciam a firmam. Jednym predpokladom je, ze stat aspon zjavne nediskriminuje. To znamena, ze aj ked je jednotlivec, podla svojho nazoru, zdatny, zdravy a udrzuje hygienu, musi dodrziavat zakony a nariadenia i ked nevyhovuju. Poznam ludi, ktori boli byvali automobilovi pretekari, maju vynikajuce reflexy, zrak a skusenosti. Napriek tomu musia cez obec patdesiatkou a na dialnici nemozu ist dvestovkou.

Napriek znacnej kritike statu na Slovensku dodrziavat zakony, ci dobre alebo zle je lepsie dodrziavat. V uspesnych statoch ako Svajciarsko, Japonsko ci Singapur sa zakony beru vazne a dodrzuju. Mozno plati aj opak, dodrziavanie zakonov a spolocenskych noriem prispieva k uspechu spolocnosti.

U nas mame silnu janosikovsku tradiciu. a rebelovanie je historicky rozsirene. Starocia sme sa snazili vykyvat s panstvom a napriek tomu sme boli stale poddani. Teraz mame moznost zmenit nasu spolocnost aj pohlad na veci. Dufajme k lepsiemu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.

lepka
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 11:04 pm

Príspevok od používateľa lepka »

Rokosák napísal:
So 27 11, 2021 8:29 pm
Poznam ludi, ktori boli byvali automobilovi pretekari, maju vynikajuce reflexy, zrak a skusenosti. Napriek tomu musia cez obec patdesiatkou a na dialnici nemozu ist dvestovkou.
Vela ludi si tiez mysli, ze dokazu odsoferovat aj opiti. A potom tak dopadnu.

iceberg8
Guru Member ****

Rokosak, problem je, ze v Nemecku by tych 200kmh ist mohol. A dokonca nemecke dialnice su najbezpecnejsie na svete. :)
Cize aj tu by mohol, ale problem je, ze by mu neprirpaveny sofer zavadzal, vbehol mu do pruhu, alebo by vosiel do velkeho vytlku. V obci porovnavat nejaky ring je podla mna nefer, pretoze na trati nie su obcania (napr za rohom, za krikom, a podobne). Ten kto o sebe tvrdi, ze je dobry sofer, je blazon. je dobry az do prveho omylu. A clovek je omylny.
Chapem ako to myslis, no stale si myslim, ze tym ze idem 50kmh (ved coskoro mozno aj 30kmh) nie je nieco, co mu ohrozuje zdravie (vakcina moze, nakolko je to uvedene v letaku). napriklad, ja dodrziavam 50 v obci, resp, ak sa niekto lepi, tak idem 55, co sa este toleruje, no aj napriek tomu sa na mna lepia a dobiehaju ma. Ak idem 55 a dobehol ma, kolko asi tak ide? On ma ohrozuje, pretoze ak mne vbehne nieco do pruhu, ja zabrzdim (mozno), ale on nie a posunie ma do danej "prekazky". Pisem o skutocnej, nie tachometrovej rychlosti.
Mal som dlhsi prispevok, ale zmazal som ho zatial. To by nikto necital aj tak :)

lepka, preco potom je v istych statoch a krajincach povoleny alkohol az do napr 0.8 promile ?
Odoslané z počítača

lepka
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 11:04 pm

Príspevok od používateľa lepka »

iceberg8 napísal:
So 27 11, 2021 9:19 pm
lepka, preco potom je v istych statoch a krajincach povoleny alkohol az do napr 0.8 promile ?
Presne toto ... Preto, preco niekde funguje, ze je tolerancia na alkohol, ockovanie dobrovolne, dane nerozkradnute, rychlost na dialnici vyssia ako 130. Lebo niekde ludia (vacsina) ma nejaku mieru a rozum.

A niekde velmi nie. A hadaj, kde sme asi my.

Vobec neberiem ludom pravo spochybnovat autority, pytat sa a ziadat vysvetlenia. Ale ani v tomto tu niektori nemaju mieru a podlahnu kolotocu, z ktoreho sa uz nevedia vymotat.

iceberg8
Guru Member ****

lepka, lenze potom kedy bude na Slovensku neobmedzena rychlost (tam kde je to mozne, samozrejme) ? Podla mna nikdy, pretoze ak niekomu nedas sancu sa naucit, tak sa to nenauci. Pomerne sa divim, ze oil lobby s tym nic neurobi, ved nad 130kmh je prave ta zaujimava spotreba.. A okrem toho, v Nemecku je priemerka blizko, ak nie pod 130kmh.. Nikto tam, a ani tu by nejazdil 200 nonstop, to je mimo, mozno okrem par vynimiek..
Alkohol neviem, ale viem ze unava je tiez hazard. je to smutne, pretoze vramci 1 rodiny, napr 3-10 clenov, ludia vychadzat vedia, tak preco by to nefungovalo celonarodne? Aha pockat, aj ta rodina o 3-4 je zvacsa rozhadana :)
Money, money, money
Always sunny
In the rich man's world
Aha
All the things I could do
If I had a little money
Odoslané z počítača

Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Príspevok od používateľa Rado »

YUP
Vakcína 20€
Protilátky podávané pri liečbe 2 000€

Money, money, money

Ešte jedna pikoška. Dnes sa nerobí biela medicína, ak by sa začala dnes tak by to trvalo 40 týždňov, aby sa všetko dobehlo. Rozmýšľam, kto je vlastne diskriminovaný. Sú pozitívny pacienti, ktorí sa dožadujú operácie. :mrgreen: Že by mohli nakaziť lekárov, ktorí majú rodiny??? Koho len zaujíma niekto druhý?

Počas druhej vlny bola taká veža, ktorá mala 6 poschodí. Prvé poschodie tvorili 3 telá. Teraz bude viac poschodí alebo veží. Do debaty o rýchlosti a pod. trošku reálneho sveta. :vinko:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India

iceberg8
Guru Member ****

Rado, zabudol si, ze vakcina sa poda 5,5 milion krat, a protilatky menej krat.

EDIT:
Rado, zabudol si, ze vlady (cize my ludia) prispeli na vyvoj vakcin, cize to nie je "len 20eur". Protilatky musel niekto navrhnut, atd, a nezabudajme, akcionari sa chcu nabalit na oboch variantach. Pacient je len bankomat, v tom lepsom pripade aj chodiaci.
Odoslané z počítača

iceberg8
Guru Member ****

Posielal som tu video na twitter, bez reakcie, poslem toto :)
https://www.infovojna.sk/article/video- ... -galavecer
V skratke, co vlada, to farizej. ludi zamyka, a oni sa bavia bez ruska.
Pandemia?
Odoslané z počítača

Rokosák
Guru Member ****
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm

Príspevok od používateľa Rokosák »

Nassim Taleb ma zaujimavy postreh. Na myslienku, ze na Covid umieraju prevazne stari ludia odpoveda, ze aj na vacsinu inych chorob.

Po druhe tvrdi, ze nazory su dynamicke, nie staticke. Teda tridsat rocneho nazory sa vo veku povedzme 70 zmenia. Ak su mladi ochotni starych zatratit, moze sa stat, za si tym skracuju vlastny zivot.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.

pokus
Platinum Member ***

Mladi su ochotni starych zatratit? Kedysi platilo zeny a deti prve. Dnes je kazdemu odopierana zdravotna starostlivost na ukor (starych) neockovancov. Deckam opat zatvaraju skoly, opat sedia zavrete doma a trpia zo vsetkych najviac, lebo im nicime buducnost. A mne sa nezda ze by protestovali na uliciach, tam zase vidno len ich rodicov a starych rodicov. Starych nikto nezatracuje, ale zjavne by asi mali, lebo je chore obetovat decka za vyzitych hlupakov

jogo
VETERAN MEMBER *****

Vidím to tak, že je to zle odkomunikované ako od vlády, tak aj odborníkov, tak aj opozície. Lebo robia z ľudí hlupákov a povedia im, že očkovanie pomáha, tak nam verte bez dôkazov. Ale nedajú im fakty.
Keď som vo svojom okolí ukázal tieto štatistiky https://www.covdata.cz/cesko-vek.php#vaccine-hospital odporcom očkovania na covid, tak zmenili názor a uznali, že očkovanie proti covidu znižuje nápor na nemocnice.
Kde máme podobné štatistiky pre Slovensko? To si fakt vláda a odborníci myslia, že po všetkých tých protirečeniach(vakcina je sloboda, vakcínovaný neochorie, vakcinovaný nebude mať ťažký priebeh, vakcinovaný nezomrie...a ukázalo sa, že to boli len naivné predstavy, lebo realita je iná) im niekto teraz uverí bez dôkazu?
-Pravda je dcérou času.

iceberg8
Guru Member ****

No ak budeme zit takto, tak je uplne jedno, aka bude zaockovanost..
Prílohy
korona hasici.jpg
Odoslané z počítača

pokus
Platinum Member ***

Jogo ja neviem ake noviny citas, ale v kazdych sa pise pomer ocko/neocko na covid oddeleniach, na jiskach, ventilaciach, v kazdom rozhovore s lekarom to dnes je, v kazdej druhej tlacovej sprave tej ktorej nemocnice, v kazdych vecernych spravach. Ak niekto zije len vo svojej bubline a cita iba hnojoweby a spravy od "priatelov/Blahu/ineho hajzla", tak mu zial nie je pomoci. Bum povinne ockovanie alebo mastna spoluucast na liecbe a vybavene. Ani to, ze sa nema kradnut nie je politikmi denne omielane a nepotrebujes neviem ake statistiky, aby si tomu "uveril" a relativne to dodrziaval. Vinit neustale niekoho druheho je take typicke slovenske. Nie, mozeme si za to sami, 50 % naroda su hlupaci a teraz to vidiet v plnej krase.

Adammd
Platinum Member ***
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm

Príspevok od používateľa Adammd »

A je teda statistika spracovana na jednom mieste ako v CR, alebo nie?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci

jogo
VETERAN MEMBER *****

pokus napísal:
St 01 12, 2021 11:33 am
Jogo ja neviem ake noviny citas, ale v kazdych sa pise pomer ocko/neocko na covid oddeleniach, na jiskach, ventilaciach, v kazdom rozhovore s lekarom to dnes je, v kazdej druhej tlacovej sprave tej ktorej nemocnice, v kazdych vecernych spravach. Ak niekto zije len vo svojej bubline a cita iba hnojoweby a spravy od "priatelov/Blahu/ineho hajzla", tak mu zial nie je pomoci. Bum povinne ockovanie alebo mastna spoluucast na liecbe a vybavene. Ani to, ze sa nema kradnut nie je politikmi denne omielane a nepotrebujes neviem ake statistiky, aby si tomu "uveril" a relativne to dodrziaval. Vinit neustale niekoho druheho je take typicke slovenske. Nie, mozeme si za to sami, 50 % naroda su hlupaci a teraz to vidiet v plnej krase.
Daj link na web, kde je to štatisticky spracované podľa vekových kategórii na Slovensku a tie ostatné hlúpe reči si nechaj pre svojich spolukumpánov.
-Pravda je dcérou času.

pokus
Platinum Member ***

Spolukumpanov? :))) Hlupe reci maju hlupi ludia, ktori sa boja hlupej vakciny :-*

https://databezpatosu.sk/prijem-do-nemo ... -covid-19/
Podla farby treniek ti to uz hladat nebudem, aj tak je to marne.

iceberg8
Guru Member ****

pokus

"Vinit neustale niekoho druheho je take typicke slovenske. Nie, mozeme si za to sami, 50 % naroda su hlupaci a teraz to vidiet v plnej krase."
Toto je dvojsecna zbran - hladas vinnika v neockovanej skupine? Vzdy treba predsa zacat od seba.
Odoslané z počítača

jogo
VETERAN MEMBER *****

Tu českú stránku som za chvíľu pochopil, ale v tejto sa nevyznám a nenachádzam údaje podobné tej českej stránke.
-Pravda je dcérou času.

pokus
Platinum Member ***

Necakal som nieco ine jogo. Obrat sa so svojimi poziadavkami a predstavami na nich, necudoval by som sa, keby ti ich splnia. Ale aj tak denno denne vsade omielaju pomer neockovanych v nemocniciach, takze neviem co ine este chces.
Iceberg ale notak. Ak mas pri sportovom turnaji vitazov a porazenych, budes od vitazov chciet, aby definovali svoje chyby, na zaklade ktorych porazeni prehrali? Zacal som od seba. Ja v realnom zivote poznam jedineho cloveka, ktory je nezaockovany. Cele moje okolie je ockovane. Jediny rodinny prislusnik mal tazsi covid, este v druhej vlne ked sa neockovalo. Dodrziavame snad vsetko co vymysleli. Inak povedane nemam uz velmi co viac spravit. Sem tam este pisem na internet, ale stale viac su mi ti ludia ukradnuti. Takze nie, ja osobne nie som sucastou problemu a stale viac ma zacina srat, ze kym ja sa obmedzujem a nemozem ist (zase!) ani len na hory do susedneho okresu, dezole chodia na protesty, napadaju zdravotnikov, predavacky a vypustaju hnoj vsade na internete.

iceberg8
Guru Member ****

pokus, ja mam psa-suseda, ci je ockovany neviem, ale steka 24/7 (resp tak 16hodin denne), nikoho to netrapi, skus sa nevyspat par rokov.. a potom to, ze nemozes na hory, ta nebude trapit vobec :)
Odoslané z počítača

iceberg8
Guru Member ****

https://vat.pravda.sk/zem/clanok/607966 ... kej-zmeny/

Konšpirátori prechádzajú od popierania pandémie k popieraniu klimatickej zmeny

pokus, len aby ta pustili po pandemii za okres na "neesencialish" hory, ved vies, CO2 #bububu.
--------
Lidl našiel medzeru v lockdowne. Napriek hrozbám hygienikov sa vyhol opáskovaným regálom

Úrad verejného zdravotníctva hovorí, že reťazce nemôžu predávať neesenciálny sortiment.
Obchodník oponuje, že taký pojem v legislatíve chýba

Nuz.. co dodat.. prejde to aj u maleho zivnostnika?
Odoslané z počítača

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaja napísal:
St 01 12, 2021 12:38 pm
On ten omikron může být i výhra. Pokud je nakažlivější a má mírné příznaky, tak to je jak očkování zdarma s dosahem i na odpírače. Něco, v co se už přes rok doufá, že přijde. Kéž by to tak bylo.
Toto je velmi zaujímavá téza. Pravdepodobne sa niečo podobné deje v Japonsku. Japonci sú velmi disciplinovaní, ale aj tak u nich počet úmrtí tak prudko klesol ( až na nulu v niektorých dňoch ), že je možné, že sa sám vírus likviduje:

Ešte v polovici augusta mali v krajine vyše 25-tisíc nových prípadov denne a v lete na covid umierali desiatky či stovky ľudí.

V krajine majú len niekoľko desiatok alebo stoviek nových prípadov denne a na covid umiera iba niekoľko ľudí denne. Dňa 7., 19. aj 21. novembra nemali žiadne úmrtie na covid.

Pritom Japonsko má takmer 23-krát viac obyvateľov ako Slovensko.

Podľa Itura Inoueho z Národného inštitútu genetiky v Japonsku nahromadila delta v krajine toľko škodlivých mutácií, že viedli až k sebadeštrukcii vírusu.

https://dennikn.sk/2624448/preco-je-v-j ... schvalili/
Prílohy
Japan coronavirus-data-explorer-1-2.jpg
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

iceberg8
Guru Member ****

Hospitalizace. Celkem 6394 (93 reinfekcí), na JIP 937 (7 reinfekcí) z toho:
👉3526 neočko, neprodělali (653 na JIP)
👉2775 očko, neprodělali (277 na JIP)
👉49 neočko, prodělali (2 na JIP)
👉44 očko, prodělali (5 na JIP)
zdroj https://twitter.com/dostalondrej/status ... wsrc%5Etfw
Odoslané z počítača

lukas-svk
Gold Member **
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Príspevok od používateľa lukas-svk »

jogo napísal:
St 01 12, 2021 8:07 am
Kde máme podobné štatistiky pre Slovensko? To si fakt vláda a odborníci myslia, že po všetkých tých protirečeniach(vakcina je sloboda, vakcínovaný neochorie, vakcinovaný nebude mať ťažký priebeh, vakcinovaný nezomrie...a ukázalo sa, že to boli len naivné predstavy, lebo realita je iná) im niekto teraz uverí bez dôkazu?
Jogo, ale ved to clovek fakt nemusi byt raketovy vedec aby pochopil, ze tie vakciny maju nejaku ucinnost. A to platilo od zaciatku.
To nebolo ine ani pred pol rokom ani pred rokom. Z toho je potom jasne ze ako ockovany sa mozes nakazit, mozes ochoriet, mozes skoncit v kritickom stave a dokonca aj umriet na COVID. Lenze tie pravdepodobnosti ze ako ockovany skoncis v nemocnici v kritickom stave alebo umries napr. aj napriek delte su vyrazne nizsie nez bez ockovania. A vakcina imho je sloboda, lebo pokial sa ockovanim znizi mnozstvo kritickych pripadov a vacsina by prebiehala s miernejsimi prejavmi, liecitelna v domacich podmienkach, a nemocnice by neboli pretazene zbytocnym naporom COVID pacientov, tak by sa nemuselo zatvarat a vsetko by vedelo fungovat +- normalne, alebo min lepsie ako aktualne. Cize nerozumiem preco sa s tym ze ockovany neochorie a pod ludia stale ohanaju.

iceberg8
Guru Member ****

Ono by to bolo fajn, ak by to znizilo to riziko korony (priebeh atd), ale bolo by to fajn, AK by neboi neziaduce ucinky vakciny.
https://newsconcerns.com/world-record-h ... y-vaccine/
https://www.instagram.com/p/CUrJkJ-FuFd/

Alebo si to ten ujo vymysla ? Alebo klasicke "bez vakciny by uz bol "pod hladinou"" ? Resp "nahoda" ?

risk/reward je doelzity aspekt pri investici, ale aj zdravy.
Kazdy pouziva risk reward inym sposobom, ak jazdim 200kmh do prace, mam velky risk, a maly reward, je ti risk celeho zivota s rewardom len 20 minut kratsej cesty do prace.

Ako pri kazdom experimente, ja si pockam na jej vysledky a potom sa rozhodnem. Nie som beta tester, nie so svojim zdravym a zivotom. Ale nikomu nebranim nim byt. Ak sa tak rozhodne, je to jeho volba, jeho "sloboda" - co je to sloboda? "Janus words" ?

https://www.mentalfloss.com/article/843 ... -they-used

8th word moze byt freedom..

3 : the state of not having or being affected by something unpleasant, painful, or unwanted

atd atd, skoda reci, skoda casu.. pretoze druha strana si moze narokovat na freedom tak, aby mne zalepila hubu (dychanie, vakcina), lebo ju ohrozujem (mozem nakazit koronou, alebo dostat sa do nemocnice, aj ked je to nedokazatelne, podla mna.

Dam sem maly priklad, ak mi niekto vyvrati, ci je toto konspiracia:

zdroj:

https://www.pediatriepropraxi.cz/artkey ... u_deti.php

az 89% deti trpi nedostatkom vitaminu C v tele - tym by nemala byt preplatena liecba, nakolko tvoria vacsinu hospitalizovanych pacientov. Len 11% deti ma dostatok vitaminu C (podla mna je to cislo daleko, daleko, daleko nizsie, ale autori nemozu byt nekorektny tak, ako ja). Porovnam to ku korone, "len" 15% je "plne" ockovanych. 85% teda nech si hradi zo svojho, avsak tak isto - prides malo Vit C v moci = hrad si to zo svojho, nakolko vitamin C je najlacnejsia prevencia pred hospitalizaciou. Len 11% malo dost C v moci = odbremenili by sme nemocnice o 89%.
Ano, da sa argumentovat, ako pri vaxxovani - "ak by boli vsetci ockovani, v nemocnici by bolo 100% ockovanych, to neznamena, ze nefunguje, to znamena, ze by ich bolo menej"
nechcem dlhy prispevok, prehodte si v mysli vaxxovani za "vitamin C" a dostaneme podobny bullshit, ako je to pri vaxxo-propagande.
Odoslané z počítača

trpk1
Dátum registrácie: Pi 12 11, 2021 6:20 pm

Príspevok od používateľa trpk1 »

iceberg8 napísal:
So 04 12, 2021 1:46 pm
Ono by to bolo fajn, ak by to znizilo to riziko korony (priebeh atd), ale bolo by to fajn, AK by neboi neziaduce ucinky vakciny.
https://newsconcerns.com/world-record-holder-has-heart-damaged-by-vaccine/
https://www.instagram.com/p/CUrJkJ-FuFd/

Alebo si to ten ujo vymysla ? Alebo klasicke "bez vakciny by uz bol "pod hladinou"" ? Resp "nahoda" ?
V prvom rade to čo robíš je cherry picking. Je úplne jedno, či nejaký konkrétny človek má nejaký problém po vakcíne ale dôležité sú štatistické údaje.

Z článku je jediná zaujímavá informácia: "1,793 reports of myocarditis or pericarditis among people ages 12 to 29 years who received COVID-19 injections have been reported to the Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS)."

Samotný fakt, že niečo je "reported" neznamená, že vakcína bola pôvodcom daného javu. Ďalej dôležitý údaj by bol, že koľko ľudí má tento problém aj bez vakcíny a aké sú následky. Tento údaj samozrejme chýba v článku.

Pre porovnanie, úmrtia na covid v USA vo vekovej kategórii 18-29 rokov: 4618.
(zdroj CDC: https://data.cdc.gov/NCHS/Provisional-COVID-19-Deaths-by-Sex-and-Age/9bhg-hcku )

Ochrana vakcíny pred hospitalizáciou vo vekovej kategórii 25-29 rokov je momentálne 85%.
(zdroj české dáta: https://www.covdata.cz/cesko-vek.php#vaccine-hospital )

V USA je 56.8 % ľudí vo vekovej kategórii 18-24 rokov zaočkovaných. (zdroj CDC https://data.cdc.gov/Vaccinations/COVID-19-Vaccination-and-Case-Trends-by-Age-Group-/gxj9-t96f ) Počet reálnych prípadov ochorenia covid je s dobrou pravdepodobnosťou nižší ako počet zaočkovaných ľudí.

Myslím, že tieto dáta môžu byť dobrý začiatok pokiaľ naozaj chceš analyzovať risk/reward ratio vakcíny.

Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"