COVID VAKCÍNA

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Joki »

Niečo na odľahčenie, vôbec nebudú nezaočkovaní podporovať farma biznis a nebudú si niečo dať vpichovať.
To nehovorim, koľko stojí pľúcná ventilácia…
Pritom v prvom rade ide o lekárov a nemocničny personál. Vôbec si to neviem a ani nechcem predstaviť, čo zaživajú.
Prílohy
4D3FD46F-2FED-464A-8D6D-BC063DE29612.jpeg
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rado »

george1 napísal: Št 25 11, 2021 3:09 pm Aktuálny pomer na ARO je 1:8 v neprospech nezaočkovaných, čiže zomiera oveľa viac nezaočkovaných. A sú nemocnice, kde sú na ARO iba nezaočkovaní. Jednoduchá štatistika. Ty si možno si pomýlil štatistiku chorých na covid prijatých do nemocníc s ťažším priebehom, tá je v pomere cca 20% a 80% ( čiže 1:5) v neprospech nezaočkovaných. Podobne v pomere k obyvateľom na milión obyvateľov, krajiny s vyššou zaočkovanosťou majú menej úmrtí na covid. Opäť jednoduchá štatistika.
Neviem ako to vyzerá v iných nemocniciach. Možno máš lepšie informácie. Ja viem povedať presné číslo iba za jednu.
george1 napísal: Št 25 11, 2021 3:09 pm Výsledok nasprostastých hoaxov na FB a internete proti covid vakcínam máme na Slovensku - nemocnice sú plné covid pacientov a to hlavne nezaočkovaných. Vo vysokom pomere v neprospech nezaočkovaných. Výsledok je postupná nedostupnosť na zákroky a operácie pre bežných pacientov, vrátane chorôb ohrozujúcich životy. O zbytočných úmrtiach ludí, ktorí naleteli na covid anti vakcínové hoaxy na internete škoda hovoriť.
Nie každý, kto sa nedal očkovať verí hoaxom. Máš veľkú skupinu ľudí, ktorí sa očkovať nemôžu. Majú iný zdravotný problém, chronické ochorenie, kde sa to neodporúča alebo tiež ZŤP, kde jednoducho v niektorých prípadoch očkovať nemôžeš. Je potom etické neposkytnúť im zdravotnú starostlivosť? Tá je poskytovaná každému bez ohľadu na to aký život vedie. Tak sme si ako spoločnosť nastavili morálne pravidlá. Keď má lekár pred sebou modrého človeka, ktorý sa dusí, tak s ním asi nebude robiť dotazník aký život vedie. Potom, keď zistí, že verí hoaxom a nedal sa očkovať, tak kto má stlačiť tlačidlo OFF? Príde ten, kto hovorí, že sa o takých netreba starať alebo to má robiť lekár a vysporiadať sa s tým cez víkend?
george1 napísal: Št 25 11, 2021 3:09 pm Tak ako sme sa povinne očkovali na choroby, ktoré len vďaka vakcínam prestali decimovať ludstvo.
Očkovaním sa podarilo odstrániť iba kiahne, aj tie boli na ústupe. Pri ostatných sa postup s očkovaním tak dobre nepodaril a choroby ostali. Pomohlo aj to, že sa zmenil životný štandard, hygienické návyky a pod.

Očkovanie na COVID však považujem za menšie riziko ako čakať, či ma moja vlastná imunitná reakcia nepošle na prístroje.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Joki »

pokus napísal: Št 25 11, 2021 5:47 pm Krasny whataboutizmus :) Po korone sa plynulo dostane aj na nich. Tato debata tu bola aj pred tym, ale teraz konecne akceleruje a snad pridu aj ciny. Zdravotnictvo, ktore sa zameriava na symptomaticku liecbu je holy nezmysel. Prevencia je neporovnatelne efektivnejsia aj lacnejsia, ale odohrava sa najma v (hlupych) hlavach a preto sa do nej nikomu nechce. Ale pevne verim ze sa to konecne zlomi. Aj do hor potrebujeme (smiesne) pripoistenie, inak si palku za za zasah hzs a vrtulnik platime zo svojho. Vacsina zdravotnej starostlivosti by mala byt podmienena preventivnymi prehliadkami a dodrziavanim urciteho liecebneho rezimu. Kto nechce, ok. Ale nemoze potom cakat, ze za rovnako nizke odvody dostane to co ostatni, ktori sa liecia a snazia. Bud si liecbu a nasledky svojich rozhodnuti zaplati, alebo ho budu liecit experti z internetu.
Inak za niečo podobné by som bol, ako pripoistenie sa do hor. Buď sa pripoistíš alebo zaplatiš časť hospitalizácie, ak nechceš lacnejšiu formu prevencie teda vakcínu. Niečo ako revers, podpíšeš, že na vlastnu zodpovednosť chceš ísť domov. Takto podpíšeš, že ak ta budú hospitalizovať a nevyuźil si prevenciu teda vakcinu v momentálnej situácii, uhradiš časť hospitalizácie.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Joki »

K hoaxom, nebyť toho, že Fico má všetkych kamošov v base (momentalne už časť voknu), bolo by hoaxov o polovicu menej. Toto mu vyhovuje a vyhovuje mu spoločnosť polarizovať. Ťaži z toho a jeho voľiči mu to žerú a dúfajú, že bude ich záchranca, že im pomôže, že ON by ich nenútil sa očkovať, dodržiavať opatrenia…
Naposledy upravil/-a Joki v Št 25 11, 2021 7:31 pm, upravené celkom 1 krát.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rado »

george1 napísal: Št 25 11, 2021 6:48 pm Pokiaľ si napísal príspevok, kde si všeobecne uviedol to čo si napísal (a je to iba z nejakej jednej nemocnice) , nuž tak tieto tvoje vety o pomere boli zavádzajúce a nepravdivé.
Takže ty máš presné informácie z médií? Prepáč, že som zavádzal a hovoril nepravdu. Hlboko sa ti ospravedlňujem. Ty už by si sa na mojom mieste urazil. (viď. tvoja debata o BTC)
george1 napísal: Št 25 11, 2021 6:48 pm Prečítaj si tieto slová lekárov pár týždňov dozadu, už v septembri upozorňovali, že mnohí zomrú a nemuseli by:
https://noizz.aktuality.sk/news/primar- ... ch/2hndp0e
Čo si mám čítať? To nestačí, že doma fungujem ako bútľavá vŕba?
george1 napísal: Št 25 11, 2021 6:48 pm Ja som nenapísal že očkovanie odstránilo viaceré choroby, ja som napísal fakt - len vďaka vakcínam prestali decimovať ľudstvo.
Ak si to myslíš je to tvoja vec. O.K.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

len mala poznamka: existuje vela druhov vakcin- RNA/mRNA, vektorove, adenovirusove, na baze proteinov a dalsie a dalsie, takze nie je dobre miesat ich vsetky dokopy lebo kazdy druh funguje trochu inac, ma ine vyhody aj potencialne negativa.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jogo »

george1 napísal: Št 25 11, 2021 6:48 pm Čo som čítal, tak priemer bol 1:8 , ale to bola štatistika viac dní dozadu.
A toto ma zneisťuje.
V Čechách je ten pomer maximálne 1:2 a u nás je to 1:8?. Za predpokladu, že drtivá väčšina pacientov na covid zomiera na pľúcnej ventilácii, potom podľa štatistík umrtí na idnes.cz je tento pomer očkovaných a neočkovaných pacientov napojených na ventiláciu v Česku maximálne 1:2 a na Slovensku 1:8? To je u nás očkovanie 4x účinnejšie ako v Česku?
Ja uznávam, že očkovanie pomáha, ale treba informovať pravdivo. A ak je to fakt pravda, že u nás je očkovanie 4x účinnejšie ako v Česku, tak hľadať príčinu, prečo je medzi Českom a Slovenskom taký rozdiel a vysvetliť to ľuďom. Lebo ľudia prestávajú veriť týmto štatistikám.
Tak mi to teda niekto vysvetlite.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
dusantt
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Št 16 06, 2016 12:14 pm
Been thanked: 1 time

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa dusantt »

Joki napísal: Št 25 11, 2021 7:14 pm Inak za niečo podobné by som bol, ako pripoistenie sa do hor. Buď sa pripoistíš alebo zaplatiš časť hospitalizácie, ak nechceš lacnejšiu formu prevencie teda vakcínu. Niečo ako revers, podpíšeš, že na vlastnu zodpovednosť chceš ísť domov. Takto podpíšeš, že ak ta budú hospitalizovať a nevyuźil si prevenciu teda vakcinu v momentálnej situácii, uhradiš časť hospitalizácie.
Nezmysel. To, ze si zaplatim za poistenie do hor 5-20eur, to mi nedava ziadne neziaduce ucniky, okrem tych 5-20eur. Naopak vakcina, experiemetalna stale, ma habadej neziaducich ucinkov, nezabudaj na to..

A este raz - ak sa opovazi OCKOVANY z mojich dani a odvodov ochoriet na koronu, alebo nedaj boze na neziaduci ucinok, tak nech si prosim pekne plati vsetko sam zo svojho!

EDIT:

PS: ja som OCHOTNY prijat toto riziko, ako neockovany prijimam riziko, ze ak dostanem taku koronu, ktora ma donuti ist do nemocnice, tak bud liecbu zaplatim zo svojho - 100% - alebo ma neprijmu a nehccaju ma chcipnut vonku.
Si si ale na 100% isty, ze sa so mnou stavi aj ockovany jedinec, s tym, co vyssie navrhujem? Tj. ak preukazatelne dostane napriklad infarkt/prihodu a/alebo ine neziaduce ucinky, tak nech si 100% zaplati zo svojho, a este aj vrati tych 5-20eur za danu vakcinu?
Uvedomuje si tu niekto ten paradox, ak niekto je ochotny ist do lesa sam, tak asi vie preco? (alebo na tie hory). Bud je blazon, a skape tam (mobil si neberie, ide SAM), alebo jednoducho vie ako sa ma spravat, prezit.
To je stavka, ktoru ockovany predsa nemoze prehrat. Opravte ma, ak sa mylim.
Inflacia je predsa nula.
dusantt
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Št 16 06, 2016 12:14 pm
Been thanked: 1 time

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa dusantt »

Franto, mna toto uz naozaj nebavi, stale dookola omielanie reciciek typu "Už bolo viac takýchto hrdinov," - to je super argument.

"Žiadne riziko neprijímaš."
Ako, ze neprijimam? Ja prijimam riziko korony a Ty prjimas riziko ockovania, i ked, vlastne aj korony.
POCHOPITELNE prijimam riziko, ved KOLABUJU nemocnice, alebo si to nepamatas?
POCHOPITELNE prijimam riziko, pretoze do tej nemocnice ani NEPOJDEM! Nie som samovrah.

Aj motorkar prijima riziko, ak jazdi v dazdi viac, ako by mal. Prijima riziko, ak nenosi ochranny odev, alebo je tiez len hrdina?
Mimochodom - "bol som na hlavnej" alebo "mal som prednost" takych napisov vidim casto na nahrobnom kameni.
Takze ten Tvoj argument, "Už bolo viac takýchto hrdinov,", cim nechm urazit Tovju osobu, je onicom.

Teda, opravim sa, mozno Ty taky si, nakolko podla seba sudim Teba, ale ak by aj nastalo co som opisal, JA by som sa nevedel do zrkadla pozriet, ak by som urobil to, co opisujes. Mam svoju cest a hrdost. Zivot je vacsie trapenie s tymto mojim pristupom, ale je to moja volba. Byt cestny sa nevyplaca, to tu myslim nepriamo napisal aj Rado. No ja odmietam zapredat svoju dusu necestnosti, moje slovo plati.
Inflacia je predsa nula.
trpk1
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Pi 12 11, 2021 6:20 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa trpk1 »

jogo tu sú štatistiky ku účinnosti vakcíny v Česku: https://www.covdata.cz/cesko-vek.php#vaccine-hospital

Vakcína chráni pred hospitalizáciou v rôznych vekových kategóriách rôzne. V kategórii 80+ je tento pomer 1:3, v kategórii 55-59 je to 1:9.

Na Slovensku je percento zaočkovaných v rizikových vekových kategóriách nižšie. To znamená, že nezaočkovaný tvoria väčšie percento hospitalizovaných na Slovensku ako v Česku.
nesta
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Pi 17 09, 2021 12:09 pm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa nesta »

Franto napísal: Št 25 11, 2021 7:30 pm :palec_hore: presne tak ako vravíš.

Vakcinácia nie je vec názoru. Je to o zdravom rozume.

Názor môžem mať napr. o filme, knihe atď., ale nie o jednoznačnej veci. Keď ľudia umierajú, nie je čo mudrovať.
Každý by mal urobiť niečo pre zlepšenie situácie. Doktor lieči, zachraňuje životy. Od nás bežných občanov sa očakáva tak málo, len aby sme si dali pichnúť vakcínu.

Je to úbohosť ľudí, keď ani takou mierou nevedia prispieť.

Rúškom a vakcínou chránim v prvom rade toho druhého. A ak toho niekto nie je schopný (nevravím o tých, čo majú zdrav. problémy), jasne ukazuje, že mu nezáleží na druhých.
Takze sa rozdelujeme len na 2 skupiny?
1. ti co nemaju zdravotne problemy
1.1. ti co sa dali zaockovat => maju zdravy rozum
1.2. ti co sa nedali zaockovat => nemaju zdravy rozum
2. ti co maju zdravotne problemy

Riziko podstupenia/nepodstupenia vakcinacie nemoze byt aplikovane globalne na vsetkych ludi, ci sa nam to paci alebo nie, je to na case-by-case basis s (ne)konecnym poctom faktorov. To, ze globalny pohlad je lahsie uchopitelny a v globale spravny, neznamena ze je spravny v kazdom jednotlivom pripade. Keby si bol jednym z tych jednotlivych pripadov s opacnym vysledkom, neviem ci by si tu aj potom takto silno kazal o zdravom rozume.

EDIT: Kazdopadne tu musim este doplnit, ze aspon priblizne objektivne vyhodnotit sam sebe rizikovost nakazy a inych faktorov pre rozhodnutie ockovat/neockovat vie len malokto. Prirovnal by som to k casto omielanej investicnej teme aj tu na fore, pre vacsinu ludi je najlepsie pasivne investovanie skrz ETF, ale je tu aj mala skupina ludi, ktori dokazu vyhodnocovat lepsie a ziskat viac stockpickingom.

Aj ked nerobia rozhodnutie, ktore je v globale spravne, dosiahnu vysledky lepsie. Povieme o nich ze nemaju zdravy rozum?
Naposledy upravil/-a nesta v Št 25 11, 2021 10:25 pm, upravené celkom 1 krát.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jogo »

trpk1 napísal: Št 25 11, 2021 10:02 pm jogo tu sú štatistiky ku účinnosti vakcíny v Česku: https://www.covdata.cz/cesko-vek.php#vaccine-hospital
Výborné štatistiky, díky. To si musím v kľude prejsť, ale až cez víkend.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Joki »

Franto napísal: Št 25 11, 2021 10:44 pm Predtým, ako som sa zapojil do tejto debaty, som si bol vedomý toho, že to je stratený čas a energia, písať tu takým ľuďom, ako si ty, ktorých vzrušuje riešiť témy, ktoré by ani nemali riešiť.

Je to smiešne, koľko odborníkov tu je zrazu, čo riešite rúška a vakcíny. Pritom to je tak jednoduché. Keď môžem minimalizovať riziko niečoho negatívneho, tak to urobím. Rozumný človek, keď prechádza okolo niekoho, kto si akurát kýchne, tak na moment zadrží dych, kým neprejde okolo neho. Nikto mu to nemusí hovoriť. Urobí to spontánne. A nemusí byť ani "doba covidová".

Ten menej rozumný si rúško či vakcínu nedá ani keby padali okolo neho mŕtvoly. Niekedy to uvedomenie môže prísť až na smrteľnej posteli.

Múdry človek sa snaží vyhnúť všetkému zlému, čo ho môže v živote postretnúť. Nepotrebuje na vlastnej koži okúsiť, aké to je umierať na lôžku v nemocnici. Vie sa zachovať rozumne aj bez toho, aby mal prežitú tú skúsenosť. Je aj príslovie, ktoré to vystihuje: "Hlúpy človek sa učí na vlastných chybách, múdry človek sa učí na chybách druhých."


Česť a hrdosť by sa mala prejavovať inde, nie pri mudrovaní o covide, vakcíne, rúškach atď.

To ti verím, že život máš s týmto prístupom ťažký, ale je to tvoja voľba. Bolo by rozumnejšie, keby si čas, ktorý máš k dispozícii, minul na niečo konštruktívnejšie.
Tiež zdieľam tvoj nazor Franto.
Vidieť to aj vo Vakcinačných centrach, ľudia tam v pokoji čakaju, nikto sa nikam neponáhla, vidieť tam ohľaduplnosť, ochotu urobiť správnu vec pre seba a hlavne pre okolie. Nik tam nevykrikuje, nenadáva a nedáva najavo, že sa vakcinuje. Berú to ako prirodzenú vec.

Druhá strana dáva o sebe vedieť, protestujú, hulákajú, urážajú, ničia, sabotujú.

Zrazu teraz, keď prihára, vakcinačné centrá nestíhaju vakcínovať, zrazu sa teraz časť poplulácie prebudila, že asi sa budeme musieť dať asi budeme musieť niečo urobiť.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rado »

jogo napísal: Št 25 11, 2021 9:11 pm A toto ma zneisťuje.
V Čechách je ten pomer maximálne 1:2 a u nás je to 1:8?. Za predpokladu, že drtivá väčšina pacientov na covid zomiera na pľúcnej ventilácii, potom podľa štatistík umrtí na idnes.cz je tento pomer očkovaných a neočkovaných pacientov napojených na ventiláciu v Česku maximálne 1:2 a na Slovensku 1:8? To je u nás očkovanie 4x účinnejšie ako v Česku?
Ja uznávam, že očkovanie pomáha, ale treba informovať pravdivo. A ak je to fakt pravda, že u nás je očkovanie 4x účinnejšie ako v Česku, tak hľadať príčinu, prečo je medzi Českom a Slovenskom taký rozdiel a vysvetliť to ľuďom. Lebo ľudia prestávajú veriť týmto štatistikám.
Tak mi to teda niekto vysvetlite.
Jogo ja to vysvetliť neviem, ale poviem ti aktuálny stav (možno už nie až taký aktuálny), ktorý je veľmi podobný stavu v rámci SR mimo Bratislavy. (aby ma tu pán neomylný george neobviňoval, že zavádzam a klamem) Na prístrojoch 12 ľudí. 2 očkovaní, 10 neočkovaných. Očkovaní majú aj inú diagnózu, ktorá má vplyv na imunitu. Medzi neočkovanými sú aj takí, ktorí okrem COVID nemajú žiadny iný problém.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Adammd »

Rado, ked mas toto konkretne info, ked chces, tak napis, aky maju ti neockovani cca vek a ak nemaju ziadne choroby, kolko kg maju nadvahu, ci su fajciari.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rado »

Gedorge, štýlom akým si mi odpovedal sa môžeš baviť so svojimi deťmi, ale nie so mnou. Ja v diskusii nikoho nezosmiešňujem ani sa nestaviam do nadradenej polohy.
Adammd napísal: Pi 26 11, 2021 9:12 am Rado, ked mas toto konkretne info, ked chces, tak napis, aky maju ti neockovani cca vek a ak nemaju ziadne choroby, kolko kg maju nadvahu, ci su fajciari.
Podrobne neviem a ani nechcem vedieť. O stave je informovaná iba rodina a nikto ďalší. Aj keby som vedel, tak by som to nenapísal. Čo viem je vo všeobecnej rovine a tak to aj ostane.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rado »

george1 napísal: Št 25 11, 2021 6:48 pm Rado Rado.. to si toto napísal ako zistenie jednej nemocnice? To vážne?
Tvoj spôsob komunikácie.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

trpk1 napísal: Št 25 11, 2021 10:02 pm jogo tu sú štatistiky ku účinnosti vakcíny v Česku: https://www.covdata.cz/cesko-vek.php#vaccine-hospital

Vakcína chráni pred hospitalizáciou v rôznych vekových kategóriách rôzne. V kategórii 80+ je tento pomer 1:3, v kategórii 55-59 je to 1:9.

Na Slovensku je percento zaočkovaných v rizikových vekových kategóriách nižšie. To znamená, že nezaočkovaný tvoria väčšie percento hospitalizovaných na Slovensku ako v Česku.
:like: Dík.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

New COVID variant attacks sentiment

... selling pressure that has been catalyzed by several factors:

The emergence of a new COVID variant (B.1.1.529) in South Africa, which is said to have more than 30 mutations to the spike protein and has prompted an emergency meeting today among World Health Organization officials

MRNA Moderna CEO tells CNBC that a new vaccine can be produced within 60 days; manufacturing will take a couple months; question how long regulatory approval will take

...to je ako zlé dejavú..vývoj a schválenie vakcíny by znova trvalo cca 1 rok
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Jasne covid spustil selling pressure, a evergrande z dlhej chvile kleslo o 10% kvoli covid a china zaziadala DIDI o vyradenie z NYSE tiez kvoli covid :D To su take bachorky... a CEO Moderny povedal 60 dni len preto ze pfizer 90 dni :D

Joki napísal: Št 25 11, 2021 11:13 pm Tiež zdieľam tvoj nazor Franto.
Vidieť to aj vo Vakcinačných centrach, ľudia tam v pokoji čakaju, nikto sa nikam neponáhla, vidieť tam ohľaduplnosť, ochotu urobiť správnu vec pre seba a hlavne pre okolie. Nik tam nevykrikuje, nenadáva a nedáva najavo, že sa vakcinuje. Berú to ako prirodzenú vec.

Druhá strana dáva o sebe vedieť, protestujú, hulákajú, urážajú, ničia, sabotujú.

Zrazu teraz, keď prihára, vakcinačné centrá nestíhaju vakcínovať, zrazu sa teraz časť poplulácie prebudila, že asi sa budeme musieť dať asi budeme musieť niečo urobiť.
Toto je taka koko + plagat tina ze az to boli. :D 60% je ocko a 40% ostatnych robi bordel right? :D Ked je raz niekto nevychovany idiot a mentalne zaostaly je jedno na ktoru stranu sa postavi. Zase nehadz vsetkych do jedneho vreca...a ti co sa teraz ockuju po prvy raz sa boja akurat tak straty prace kvoli planovanym testovaniam kazdych 48h ked sa zvazoval lockdown a chceli este stipku slobody prip. dufali ze covid pominie - nepominul tak si povedali "fuck it, dam si cip" :D
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Joki »

Ich chyba, naleteli blbostiam, čo sa širia po nete. Cez leto boli VC prázdne a teraz mrznú na vonku pred VC.
Veď to bolo jasné, ak čitaš normalne denniky a pozeraš normalne tv spravy, že tretia vlna bude… Už počas leta informovali, že na jeseň to pride, že sa treba dať vakcinovať. Rád by som videl koľko ľudí v gastro sa dalo vakcinovať, celkovo v cestovnom ruchu. Nielen na to nadávať, ale aj niečo pre to urobiť aktívne. Aj iné odvetvia, ktoré sú teraz zatvorené. Im malo na tom záležať, aby to nedošlo do tochto štádia. Prebrať zodpovednosť a nečakať pokiaľ to niekto bude nariadovať. To je demokracia, aktivne sa podielať a zveľaďovať.
Majú to pomýlené, že v domokracii si poviem čo chcem a budem si robiť čo je chcem a tak to aj teraz vyzerá.
Naposledy upravil/-a Joki v Pi 26 11, 2021 7:40 pm, upravené celkom 1 krát.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jogo »

trpk1 napísal: Št 25 11, 2021 10:02 pm jogo tu sú štatistiky ku účinnosti vakcíny v Česku: https://www.covdata.cz/cesko-vek.php#vaccine-hospital
Bol som na pochybách, lebo som neveril vyjadreniam našich politikov, lekárov ap. Ale tieto podrobné štatistiky ma presvedčili. Neviem prečo také štatistiky nemáme na Slovensku. Teraz už som za očkovanie, hlavne starých ľudí, aby sme nepreťažili nemocnice. Díky všetkým za argumenty a podnetnú diskusiu.

p.s: Týmto u mňa opozícia skončila, teda hlavne Republika, o ktorej som uvažoval. Ak si oni nedokážu zohnať a naštudovať takéto štatistiky, u mňa skončili, lebo kvôli ich konšpiráciam zomierajú ľudia.
Len neviem, koho teraz budem voliť, nakoľko strana, ktorá podporuje potraty, odo mňa hlas nikdy nedostane. Asi prestanem voliť...alebo budem voliť prolife poslancov OLANO. :roll:
Naposledy upravil/-a jogo v Pi 26 11, 2021 7:36 pm, upravené celkom 4 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Adammd »

Zavést povinné očkování na covid? Není to tak snadné, jak to zní
Z výše řečeného plyne, že vláda (Ministerstvo zdravotnictví) by nejprve musela zařadit onemocnění covid-19 do příslušné vyhlášky. A to v případě že budou naplněny tyto podmínky:

1) Covid-19 bude považovat za závažné infekční onemocnění s vysokým rizikem dalšího epidemického šíření v kolektivech;

2) Covid-19 bude život ohrožujícím infekčním onemocněním;

3) Očkování proti covid-19 onemocnění zamezí vzniku a šíření tohoto onemocnění
Před zavedením povinného očkování je třeba zodpovědět, zda-li vakcína na covid-19 byla dostatečně otestována a to na dostatečném množství lidí. Zavedením povinnosti očkování totiž stát za své rozhodnutí přejímá zodpovědnost.

I podle samotných výrobců je vše ještě v běhu. Klinická studie, její 3. fáze, vakcíny Comirnaty (Pfizer/BioNTech) začala až 27. července a data o nežádoucích účincích se stále sbírají. K ukončení studie vakcíny Comirnaty by mělo dojít 2. května 2023
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Joki »

jogo napísal: Pi 26 11, 2021 7:32 pm Bol som na pochybách, lebo som neveril vyjadreniam našich politikov, lekárov ap. Ale tieto podrobné štatistiky ma presvedčili. Neviem prečo také štatistiky nemáme na Slovensku. Teraz už som za očkovanie, hlavne starých ľudí, aby sme nepreťažili nemocnice. Díky všetkým za argumenty a podnetnú diskusiu.

p.s: Týmto u mňa opozícia skončila, teda hlavne Republika, o ktorej som uvažoval. Ak si oni nedokážu zohnať a naštudovať takéto štatistiky, u mňa skončili, lebo kvôli ich konšpiráciam zomierajú ľudia.
Len neviem, koho teraz budem voliť, nakoľko strana, ktorá podporuje potraty, odo mňa hlas nikdy nedostane. Asi prestanem voliť...alebo budem voliť prolife poslancov OLANO. :roll:
To si hadam robíš srandu, že Republiku. Veď je to zostatok po Kotlebovi. Je to fašictická strana len v inej farbe. Potrebuju destabilizovať krajinu… ufff
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jogo »

Joki napísal: Pi 26 11, 2021 7:43 pm To si hadam robíš srandu, že Republiku. Veď je to zostatok po Kotlebovi. Je to fašictická strana len v inej farbe. Potrebuju destabilizovať krajinu… ufff
Ukľudni sa, su apriori proti potratom a to je pre mňa priorita no.1. Nemôžem za to, že u nás je pravica za potraty, opačne ako v USA, kde su republikani proti potratom. Tam by som mal koho voliť.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Joki »

jogo napísal: Pi 26 11, 2021 7:54 pm Ukľudni sa, su apriori proti potratom a to je pre mňa priorita no.1. Nemôžem za to, že u nás je pravica za potraty, opačne ako v USA, kde su republikani proti potratom. Tam by som mal koho voliť.
No, čo napisať na tvoju odpoveď;
tak lacno dostane fašicticka strana tvoj hlas.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jogo »

Joki napísal: Pi 26 11, 2021 8:06 pm No, čo napisať na tvoju odpoveď;
tak lacno dostane fašicticka strana tvoj hlas.
Máš problém pochopiť písané slovo?
jogo napísal: Pi 26 11, 2021 7:32 pm p.s: Týmto u mňa opozícia skončila, teda hlavne Republika, o ktorej som uvažoval. Ak si oni nedokážu zohnať a naštudovať takéto štatistiky, u mňa skončili, lebo kvôli ich konšpiráciam zomierajú ľudia.
Som jasne napísal, že kvôli postoju ku kovidu u mňa opozícia skončila, vrátane Republiky.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Nishin »

Kam sme to dospeli na Slovensku, keď konzervatívcovi je bližší fašista ako liberál.... :oops:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jogo »

Viete čo boys...trhnite si.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Však si sám povedal dalšie 2 možnosti:
jogo napísal: Pi 26 11, 2021 7:32 pm Asi prestanem voliť...alebo budem voliť prolife poslancov OLANO. :roll:
Nepoznám väčšiu bojovkyňu za pro life ako Záborskú. Stále otvára tému potratov, aj ked sa dohodlo, že sa téma nebude otvárať.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
gigant
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Po 25 02, 2013 8:48 am
Been thanked: 3 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa gigant »

...no zatial jedinych fašistov tu vidim momentalne vo vlade a casti spolocnosti ktori vobec nemaju problem s apartheidom segregaciou a diskriminaciou zdravych ludi (jedinym ich previnenim je ze nedostali covid a nedali sa ockovat) a este sa maju odvahu nazyvat liberalmi a (vraj) zodpovednymi občanmi..vtipalkovia..nastudujte si pojmy konzervativec fasista liberal lebo asi vam unika vyznam tych pojmov..
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Adammd »

:like:
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Joki »

Môžme sa tu sporiť o význame slóv konzervatívec, liberal alebo fašista, ale reálne na protestoch ľudí burcujú, naprieč europou silnie krajna pravica, či už v nemecku, francuzku a atď. Hitlera tiez nik nebral vážne…
Ved čo sa podarilo za 12 rokov Ficovi a Smeru, pod rúškom socialneho štatu a vyzera to tak, že ešte neskončil.


https://www.aktuality.sk/clanok/737020/ ... -rozhovor/

Povedali ste, že Jozef Tiso nebol fašista. Keď sa pozrieme do dnešnej doby, je Marián Kotleba a jeho strana ĽSNS fašistická?

Áno, Kotlebova strana napĺňa kritériá fašizmu. Ak ideme úplne do detailov, tak by som ich označil za neonacistov, pretože je tam veľmi silný antisemitský a rasistický element. Oni toto naozaj spĺňajú.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Joki »

gigant napísal: Pi 26 11, 2021 9:05 pm ...no zatial jedinych fašistov tu vidim momentalne vo vlade a casti spolocnosti ktori vobec nemaju problem s apartheidom segregaciou a diskriminaciou zdravych ludi (jedinym ich previnenim je ze nedostali covid a nedali sa ockovat) a este sa maju odvahu nazyvat liberalmi a (vraj) zodpovednymi občanmi..vtipalkovia..nastudujte si pojmy konzervativec fasista liberal lebo asi vam unika vyznam tych pojmov..
Iba ak zasa neverime vedcom a historikom, ako pri covide a
spoliehame sa na fc.

Jakub Drábik z Historického ústavu Slovenskej akadémie vied napísal veľkú knihu pod názvom Fašizmus

https://www.aktuality.sk/clanok/737020/ ... -rozhovor/
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jogo »

pokus napísal: So 27 11, 2021 12:25 am Silne OT a odpoved ma nepotesi, ale Jogo preco su pre teba potraty take klucove? Tipujem viera, ale co to je za vieru ked si zvazoval aj fasistov? Naozaj nejaky zakaz potratov stoji za to, co by tu rozputali?
Aj v inych oblastiach zivota sa tak fanaticky drzis jedineho kriteria? Urcite neinvestujes len podla toho, aky ma CEO nazor na potraty, ale pri volbach je to jedine kriterium?
Ľudský život ma najvyššiu hodnotu a preto je to pre mňa také dôležité, ako sa strana stavia k potratom. Je to prvé kritérium a potom si vyberám z toho, čo týmto kritériom prejde.
Investujem do SP500, tak názory jednotlivých CEO nesledujem.
JUGGLER napísal: Pi 26 11, 2021 8:53 pm Nepoznám väčšiu bojovkyňu za pro life ako Záborskú. Stále otvára tému potratov, aj ked sa dohodlo, že sa téma nebude otvárať.
Veď som napísal, že budem asi voliť prolife poslancov OLANO.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Joki, hm, zda sa, ze tiez patris k tym, ktory sudia ineho podla seba. Ja som neockovany ohladne korony a nikdy som nebol na ziadnom proteste a ani nemam cas hulakat okolo seba, ak ma niekam nechcu pustit ako neockovaneho a podobne. zijem normalne, slusne tak, ako by som chcel, aby sa chovali aj ini voci mne.

https://medialne.trend.sk/marketing/jed ... dy-dolarov

Na toto mi nikto nereagoval, to vidim len ja ? Nikto nevidi, ze tieto clanky je HOAX ? A tymto mediam mam verit ? Ohladne mojho zdravia ? Seriously?

pokus
"Ockovanie zachranilo miliony zivotov."
a co ak napisem "mydlo zachranilo miliony zivotov" - bude jedno z tvrdni chybne, klamlive, alebo nepravdive?
dnes mam doma teplucko, teplu vodu, toto nemali pred 100rokmi ako garantovane, ludia mrzli, ty mrznes doma? Ak uz porovnavas ockovanie a neockovanie, prosim Ta, porovnavaj aj ine premenne, pretoze je ich viac, ako variant korony.

Niekto tu pisal, ze "kychne si a zadrzi dych" - to seriozne? :D Ja skor lutujem ludi, nech su na kohokolvek starne a maju akykolvek nazor, ktori si kychnu do ruska/respiratora. Ved to je hnus ako hovado. Vdychovat to potom naspat X hodin. Teraz nasnezilo, idem von, a co nevidim? vsetko ošťaté ocikané.. hovorim si, ze asi nejaky pes, ale nie, to su macky - 1 cikanica na 1m2. Dozaista nezacali cikat teraz v zime, ked snezi, dozaista to tam bolo aj v lete, na jar, na jesen, a vzdy ked to nebolo vidno. To iste hovienka na sidlisku, ludia to nezbieraju, jeden z dovodov preco som z mesta utiekol prec, pocital som to, 300x som stupil do hovna rocne, nerobim si srandu, 300x. Totiz mam casto pohyb na vzduchu a tak musim chodit po chodnikoch, po trave zvacsa nechodim, nech si rastie. Cize - tym chcem povedat, pre strom nevidime les. Vidime len kychajuceho, kaslajuceho, vidim cloveka a uz sa bojime (niektori), ako by bol radioaktivny.. No ja neviem, ci je to pozitivny pristup k zivotu.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Joki »

Iceberg8, možno to tak vyznelo, ale iste nechcem hádzať všetkych do jedného koša, ak sa nechce niekto dať zaočkovať.
Ako keby som písal, že dôchodcovia= smero voliči, pritom poznám veľa staršich ľudí a pri slove smer sa im vlasy dupkom stávajú.
Rozoberáme tu jednu alebo druhú skupinu, ako keď pozeráme na SP500 a Nasdaq100, ale sú ešte aj rôzne ine indexy.
Ako ty iceberg8, tiež si nejaká percentuálna časť, ktorá sa nezaočkuje, ale ako si písal, “ ohladne korony a nikdy som nebol na ziadnom proteste a ani nemam cas hulakat okolo seba, ak ma niekam nechcu pustit ako neockovaneho a podobne. zijem normalne, slusne tak, ako by som chcel, aby sa chovali aj ini voci mne”.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
tino8

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa tino8 »

vedel som ze do tejto temy nemam vstupovat ale tak co uz. Jednorozmerny clovek co by volili Mazureka (ktory by najradsej posielal zidov do plynu) len aby sa nenarodeny zivot zachranil (zaujimalo by ma co by povedali mrtve polky ktore zomreli lebo nemohli ist na potrat, jaj aha nic, lebo zomreli presne tak ako jezisko chcel aby sa stalo, ale tak koho uz len zaujima ich zivot...) dalsi ludia co nadavaju do apartheidu a pritom prakticky na slovensku neexistuju vyhody pre ockovanych, ale tak co uz, this is how it goes a presne tak aj ja miznem z tohto fora, zumpy mam dost aj vsade inde. :potlesk:
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

tino8
no tak zas, to sa nejak lahko urazis, nie? :D
debaty su zvacsa o inych nazoroch, a nie o tlapkani po ramenach, ze ano ano, suhlasim, ano ano lozim do <> niekomu..
Nemam pocit, z tohoto fora, ze by sa to nejak zvrhlo.. Proste vymena nazorov a zivotnych skusenosti.. Da sa aj cela naucit..
Paci sa mi, ze by si nevolil Mazureka, ja neviem koho volit, koho radis? Ja by som napr nevolil Matovica. Ale koho volit, to neviem, kedze mam nazor "ak by volby nieco mohli zmenit, zrusili by ich"

EDIT:
mna by zaujmalo, preco politici nenosia ruska a partyuju v uzavretom priestore. Tj, ocividne hrubo porusuju vlastne nariadenia, jedna sa o Rakusko.
https://t.co/0wkntpiYer
Odoslané z počítača
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rokosák »

Iceberg8 - ja nemam osobne problem s nezaockovanymi i ked ja som zaockovany. je pravdou, ze mnohi jednotlivci nepotrebuju ockovanie a ze niektori zaockovani umru ci sa nakazia. Nezaockovani su vystaveni utokom verejnosti, mediam, verejnym organom a casti Internetu. Niekedy aj zaockovani su vystaveni utokom rozneho druhu i ked vo vseobecnosti menej.

Stat (lepsie povedane spolocnost), aj s jeho chybami vsak vsak potrebuje urcite metody vhodne pre jeho chod a dufajme aj obcanom, organizaciam a firmam. Jednym predpokladom je, ze stat aspon zjavne nediskriminuje. To znamena, ze aj ked je jednotlivec, podla svojho nazoru, zdatny, zdravy a udrzuje hygienu, musi dodrziavat zakony a nariadenia i ked nevyhovuju. Poznam ludi, ktori boli byvali automobilovi pretekari, maju vynikajuce reflexy, zrak a skusenosti. Napriek tomu musia cez obec patdesiatkou a na dialnici nemozu ist dvestovkou.

Napriek znacnej kritike statu na Slovensku dodrziavat zakony, ci dobre alebo zle je lepsie dodrziavat. V uspesnych statoch ako Svajciarsko, Japonsko ci Singapur sa zakony beru vazne a dodrzuju. Mozno plati aj opak, dodrziavanie zakonov a spolocenskych noriem prispieva k uspechu spolocnosti.

U nas mame silnu janosikovsku tradiciu. a rebelovanie je historicky rozsirene. Starocia sme sa snazili vykyvat s panstvom a napriek tomu sme boli stale poddani. Teraz mame moznost zmenit nasu spolocnost aj pohlad na veci. Dufajme k lepsiemu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"