COVID VAKCÍNA

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Neide o to, či sme genetici, alebo lekári..veď aj oni majú rozdielné názory.
Ide o to, že mRNA vakcíny sa skúmajú 30 rokov (hlavne kvoli rakovine ), ale k jednoznačným záverom o bezpečnosti do príchodu covidu nedošlo.
Kým nevypukla pandémia, žiadna mRNA vakcína na svete nebola schválená. Veľa odborníkov hovorí, že za normálnych okolností by trvalo ešte mnoho rokov, kým by tento typ vakcíny dostal zelenú.

Čo sa týka mechanizmu tvorby proteínu, práve o tom sa vie desaťročia...ale bola kopa iných nezodpovedaných otázok.
Ďalšia vec, že do tela dostávame syntetický genetický materiál..teda nie ako predtým, že to bol originál úmrtvený vírus, alebo jeho časti, alebo podobný vírus.

Samozrejme, z hladiska situácie ktorá nastala ( preplnené nemocnice, lockdowny ) je namieste aby ľudstvo vzalo na seba riziko ,,menšieho zla,, a dalo sa napichať, aby bola pandémia odvrátená. Ale táto núdzová situácia pomaly vyprcháva a zaznamenávam enormný tlak na ľudí, aby sa za každú cenu nechali zavakcinovať. Ked sa raz priznalo, že vakcíny sú schválené len v núdzovom režime a výrobca nenesie zodpovednosť a sú pochybnosti o dlhodobých nepriaznivých účinkoch, tak by vlády nemali ísť na úkor ľudských slobôd. Toto čo robia teraz, že zákaz vstupu nevakcinovaným do reštík, kín, na verejné podujatia...to je také znásiľnovanie , ktoré naberá na sile. A práve od tých, čo mali plné ústa demokracie a uisťovania , že vakcinácia bude dobrovoľná.

Disclaimer: som 2 x vakcinovaný mRNA vakcínou a pôjdem aj na tretí booster. Rozhodol som sa slobodne s prihliadnutím na rodinu. Sám by som to zvládol bez vakcinácie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Rozhadane rodiny , priatelia , susedia , uz stacilo
Covid uz nie je tema , vakcina nieje vakcina , ludia uz niesu ludia ale zver
H1N1 , H5N1 az H2SO4 je to jedno , nezbavime sa uz noveho v poradi asi siedmeho korona virusu naucme sa s nim zit nic ine nam neostava
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rado »

Slovan_sk napísal: Ut 10 08, 2021 7:49 pm Rozhadane rodiny , priatelia , susedia , uz stacilo
To vážne? Kde to žiješ? Ja som si nič vo svojom okolí nevšimol.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Rado napísal: Ut 10 08, 2021 8:12 pm To vážne? Kde to žiješ? Ja som si nič vo svojom okolí nevšimol.

Zijem v Bernolakove , stojim si za tym co som napisal , osobne som bol nedavno na jednej oslave , ktora sa konala 11 mesiacov po tom ako bola aktualna , zivo, super , pivko , gulas , grilovacka az kym nepriaslo na temu ockovanie , otec s dcerou sa hadali tak ze sme sli vsetci prec , hroza .
Osobne poznam rodinu co sa nestretava lebo jedna syn je ockovany a otec s mamou sa odmietaju , syn ma dve deti a starsia dcera nevidela strau mamu viac ako rok , byvaju od seba asi 2 kilometre, Rado ak to bola recnicka otazka tak jej nechapem ak nie tak tiez nechapem , je toho uz vazne vellmi vela , pracujem v mensom kolektive asi 20 ludi , rozdelen tabory ockovany a nie asi 50 na 50 , ak ten tlak a rozdenlenie nevninas tak je skor otazka na teba lde to zijes prosim ta ty?
Mam dve male deti , velmi male nikdy uz nechcem zazit to co minuly rok , bali sa ist po 2 mesiacoch von , bali sa ludi , bali sa ist domov ze ich zase zavreme , stacilo , dost bolo covidu
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rado »

Ja žijem, kde nič nie je, tak asi preto také veci nevnímam. Nikoho som nestretol ani v práci alebo z klientov, ktorý by to riešil. Je pre mňa prekvapením, že také niečo existuje.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ja tiez nemam tusenie, kto je ochotny sa rozhadat. Pre koronu? Hm.. V mojom okoli zatial OK, cely cas.
Ved je milion tem, ktore mozu rozhadat ludi, ako napr. LGBTI, mensiny, politika, peniaze, jedalnicek, cokolvek. Casto aj uplne banality, potom to ludia lutuju.
Tak nech sa pohadaju, a udobria, ale nie rozhadaju. To im stoji za to?
Ved je super vypocut si iny nazor, nie len pocuvat to, co pocut chcem. Mozem to predsa pocuvat a potom na to zabudnut :-)
Staci prestat pozerat TV, pocuvat radio a svet sa bude tocit tak isto, rychlostou cca 40000/86400 km/s (alebo 1656km/h)..
Ak by som bol v situacii, ze sa rodina rozhadala, napr pre koronu, to by bol taky "challenge" (resp po nasom vyzva), aby som to nejak udobril. Aj ked uznavam, ze pise sa to lahko, takto od klavesnice...
No ja mam osobne pocit, ze ludia tu koronu uz zacinaju ignorovat.. A to prakticky vsade, vidiek alebo Bratislava. Ale len zacinaju..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rado »

pokus napísal: Ut 10 08, 2021 10:56 pm Ok bud blby a slobodny, ale liecbu si kompletne zaplat. Vychadza priemerne na slabych 5000€.
Podobne sa už skladáme na zdravotnú starostlivosť fajčiarom, alkoholikom a pod. Prečo by sme sa nemali tým, ktorí sa nedajú zaočkovať? Veď aj oni sa budú podieľať na tvojom liečení, ak sa napríklad dobrovoľne rozbiješ v aute alebo sa nechutne zraníš pri športe. Poďme si potom platiť všetko sami.

Očkovanie ti nezabezpečí, že COVID nedostaneš. Z osobnej skúsenosti ti poviem, že ho dostali všetci, čo boli v kontakte s nakazeným. O žiadnom ťažkom priebehu zatiaľ neviem.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

podla mna to je otazka slobody rozhodnutia daneho jedinca ci sa da zaockovat alebo nie.
Ak existuju ludia v nasej spolocnosti ktori ockovanie odmietaju /bez ohladu na to ake maju argumenty/ tak by im to nemalo byt nutene. Btw ja som ockovany full
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Nishin »

Hracik napísal: St 11 08, 2021 7:41 am Ja ockovany nie som a zatial sa ani nechystam..
Mam cca. 30r, som zdravy clovek a riziko aj podla tych izraelskych dat je pre mna velmi male.. 1 zo 100,000 ..
Na jednu stranu pouzivas statisticke cisla na obhajobu svojho tvrdenia preco sa nedas zaockovat (Izrael), na druhu stranu spochybnujes vsetky ostatne data a snazis sa ich ohybat v tvoj prospech... :idea:
Citis sa dostatocne erudovany, medicinsky vzdelany na to, aby si sam rozhodoval o svojom vlastnom zdravotnom stave, nezveris svoje zdravie len tak do ruk zdravotnikom odporucajucim vakcinaciu. Ale prave ti isti zdravotnici budu prvi, od ktorych budes ziadat pomoc, ak nedajboze naahodou spadnes do toho promile mladych ludi co sa ocitnu s covidom v nemocnici... Alebo si aj vtedy pomozes sam?
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Nishin napísal: St 11 08, 2021 8:04 am
Citis sa dostatocne erudovany, medicinsky vzdelany na to, aby si sam rozhodoval o svojom vlastnom zdravotnom stave, nezveris svoje zdravie len tak do ruk zdravotnikom odporucajucim vakcinaciu.
Dam ti protiotazku. Co ak bude mat neziaduce ucinky, dlhodobeho charakteru? Ako sa o neho a kto sa o neho postara ?
Pytam sa nie provokacne, ale cisto zo zvedavosti aby som vedel na pomyslenu váhu dat vsetky fakty.
Ja toto velmi nesleduje, nemam cas, sledujem skor ine veci, ale ak mi niekto nieco ponuka, napr investiciu, tak chcem vediet vsetky "čo ak"...
Aj ked sa snazim to ignorovat, v debate s ludmi som zachytil info, ze vsetci sa distancuju od akejkolvek "zaruky" po ockovani, tak preto by som sa rad dostal do obrazu... Podla mna liecebne naklady by preplatili, ale co ten zmareny zivot? Samozrejme, toto sa moze otocit a namiesto vakciny dat korona a mozes tu istu otazku polozit mne naopak, co ak dostane jedinec koronu a bude mat dlhodobe nasledky a po vakcine by ich dostat nemusel. Skoda len, ze toto su dohady "co by bolo keby bolo", cize naozaj neviem, ci ma taka debata vyznam. Musim ist dnes na cesty, co ak budem mat smrtelnu nehodu? Sance daleko su vyssie, nez smrt z korony (matematicky)... Co ak co ak.. ludia sa boja padu lietadla, ale neboja sa ciest, tiez je to proti matematike ten ich strach (nevedomost pravdepodobnosti?).



george1
" "Šance úmrtí po očkování je 1 ze 102 000, tedy 0,00098 %. Pravděpodobnost, že vás zabije blesk je 0,0065 %"
toto mi nesedi.
https://www.imeteo.sk/clanok/tragedia-n ... il-zenicha
Za zvyšujúcim sa počtom úmrtí v súvislosti s bleskami môže čoraz väčšie odlesňovanie. V oblastiach bez vysokých stromov, potom do ľudí udiera častejšie.
Nic v zlom, ale ja toto vidim ako "zabil sa na motorke" ale to, ze prsalo a isiel 200kmh, to uz tam nepovie. Plati akcia reakcia, robis nieco na hrane, tak nesies riziko. Pripadne ak ide niekto na Tatry alebo inde pocas burky.. (avsak na obranu a nestrannost, burka je nepredvidatelna, aj mna zastihla burka na hrebeni, i ked vela bleskov neudieralo, blesk zabije aj ked udrie 0.5km vysoko nad pevninu a clovek sa pohne tj urobi krok (pod bleksom))
0,0065 % za ake obdobie? rocne? alebo za zivot? pretoze 0,0065 % je cca 1k15385 - ak dobre pocitam. A to je 357 a pol Slovakov z celej SR. Cize to nemoze byt rocne, ale za cely zivot. Sanca po umretie na ockovanie je za 1 davku, rocne, alebo za zivot ?

PS: počet prípadov nakazených covid19 je velmi nestastny udaj, kedze nie kazdy kto mal koronu bol na teste, a nemusel vediet, ze koronu mal, inak by tie statistiky vyzerali inak.


EDIT
Medical errors affect one in 10 patients worldwide. ... Researchers looked at studies that analyzed the medical death rate data from 2000 to 2008 and extrapolated that over 250,000 deaths per year had stemmed from a medical error, which translates to 9.5% of all deaths annually in the US.
/ https://en.wikipedia.org/wiki/Medical_error
Odoslané z počítača
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Nishin »

iceberg8 napísal: St 11 08, 2021 8:49 am Dam ti protiotazku. Co ak bude mat neziaduce ucinky, dlhodobeho charakteru? Ako sa o neho a kto sa o neho postara ?
Odpoviem ti presne to iste co predtym, ja s mojim vzdelanim (Statistika/IT) nemam medicinske vzdelanie a tak sa necitim dostatocne erudovany zhodnotit nezavadnost vakcin. Moje vzdelanie mi ale poskytlo slusny podklad na to, aby som respektoval odbornost tem a nezhadzoval sa diskutovanim o veciach, ktorym nemam sancu rozumiet. Radsej cerpam informacie od doktorov, virologov - ludi, ktori sa tymto temam venuju 15+ rokov.
Comu ale ja rozumiem, su cisla na pozadi pandemie a tie jasne hovoria o tom, ze ludstvo musi najst riesenie ako z tohto zacarovaneho kruhu von. Ci je to uz vakcinacia, ignoracia - obetovanie casti populacie, sprivatizovanie zdravia - zaplat si vlastnu extra starostlivost, to je uz na nas, co si vyberieme. Ale ako spolocnost by sme sa mali zhodnut na jednom rieseni, inak budu vsetky neucinne...
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Dal si niekto namahu zistit ako to bolo pred cca 100 rokmi, kde sme tu mali nieco podobne? V meste kde zijem zomrelo 10% populacie , teda z 50000 cca 5000 ludi. Podla dobovych novin. Ruska a karantena boli aj vtedy. Ockovanie nebolo.A ani cestovanie dnesnych rozmerov nebolo. Urcite by aj dnesna populacia prezila , len otazka je ci sme pripraveny na 10% straty?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

pokus napísal: St 11 08, 2021 11:48 am Ak sa bavime o vysoko infekcnej chorobe, nie je to len o slobode jednotlivca. Zabija totiz ludi v svojom okoli, ekonomiku a zdravotnictvo ako take.
Rovnako by som potom mohol argumentovat o jazdeni bez vodicaku, pripadne schlastany. Moje slobodne rozhodnutie, nekecajte mi do toho, nenutte ma, slobodaaa. Naozaj?
Ok, takze, ja sa staram o svoje zdravie viac ako priemerny clovek. Okrem klasiky ako nefajcim, nepijem, neriskujem, nejem odpadky, investoval som nemale prostriedky aby som zmenil toxicke prostredie na menej toxicke, investujem tisice EUR rocne do vitaminov, enzymov a inych doplnkov..
Ale hodia ma do rovnakeho vlaku "ockovacia loteria, ak ti to urobi zle, sorry, je to pre vyssie dobro"
Moje investicie robim preto, aby som akukolvek koronu a cokolvek podobne lepsie zvladol prirodzene, ako "priemerny clovek"
Aky zmysel ma potom zit zodpovedne, ak existuje kolektivna zodpovednost, a ja urobim nieco a Ty za to zaplatis kolektivne? To mozem rovno chlastat fajcit a jazdit bez vodicaku aj s alkoholom, ved co, stat sa o mna potom v base postara. A ked sme pri vodicaku, navrhujem znizit rychlost na 40kmh pausalne mimo obce a max 20kmh v obci, ved umiera kopec ludi. Seriozne, videl som nehodu ako na priechode umrel clovek (odletel tak 70metrov), ak by bola 20kmh v obci, nestalo by sa a zil by(!). Zakazat kamiony, lebo tie zabiju aj pri 40kmh. Co tam potom, ze nemecka dialnica je statisticky najbezpecnejsia a maju tam na 2/3useku neobmedzenu rychlost. Totalita je lepsia, a zachranuje zivoty.
Ako zivot v bytovke, jeden nieco rozbije, vsetci budu platit. Ta vakcina moze velmi lahko vymazat moje usilie a investiciu do zdravia. A nenahovarajme si, ze ak niekto nieco pokazi, tak sa prizna, a prizna straty. staci sa pozriet na pokuty, ktore tieto bigfarmy v minulosti dostali, a postupuju velmi jednoducho "ak je pokuta nizsia ako mozny zisk, ideme do toho". Okrem toho, pred 2008 bol kazdy skeptik trhov "paranoidny blazon" a dostal hlasku "too big to fail" a koniec diskusie. Ano, verime v oficialne zdroje, ale zaroven ich musime preverovat.
Pocitaju sa do umrtia aj ludia, ktory sa zabili, pretoze im vysiel pozitivny test ? Nechceli umierat tak, ako popisovali nasledky korony v TV? Pritom mohli byt bezpriznakovi (co v case testu aj boli) Nejeden takto spachal samovrazdu aj na Slovensku.
osamely chodec napísal: St 11 08, 2021 9:48 am Dal si niekto namahu zistit ako to bolo pred cca 100 rokmi, kde sme tu mali nieco podobne? V meste kde zijem zomrelo 10% populacie , teda z 50000 cca 5000 ludi. Podla dobovych novin. Ruska a karantena boli aj vtedy. Ockovanie nebolo.A ani cestovanie dnesnych rozmerov nebolo. Urcite by aj dnesna populacia prezila , len otazka je ci sme pripraveny na 10% straty?
Pred 100 rokmi mali ludia inu uroven hygieny a stravy a vedomosti.. Nemozno porovnavat. Aj penicilin bol super, prvych par rokov, a teraz som na neho alergicky. Hovori sa, ze pred par stovkami rokov zili ludia preimerne 35rokov, ale to je HOAX, pretoze bohati zili pekne nad 60-80rokov (a to bojovali a inak fyzicky makali, nie ako dnes), ako tomu je dnes, (dnes sa slachta doziva 90-100 rokov), vsetko je o moci a peniazoch, resp zdroji a cistote prostredia.
Z tych 10% obeti, kolko bolo v chudobe a kolko bolo bohacov?


Nishin napísal: St 11 08, 2021 9:14 am
sprivatizovanie zdravia - zaplat si vlastnu extra starostlivost,
Toto tu uz mame velmi davno. Pod zdravotnou starostlivostou si predstavujem zdravu stravu, hadam nemusim rozpisovat, ze bezny clovek by sa nenajdeol z priemerneho platu.
Poznam pripad, ked lekar takmer zabil pacienta - dal mu ibalginy na serioznu poruchu pecene. Az na reverz sa pacient dal do stavu, ze prezil a zije. Lekar odbornik by ho zabil, ak by pokracoval, myslim ze to malo aj sudnu dohru a takychto pripadov zo svojho skutocneho okolia poznam viac. Samotna oficialna wikipedia priznava, ze 10% je smrti v USA medical error. Dakujem za takych odbornikov.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rado »

iceberg8 napísal: St 11 08, 2021 12:16 pm Poznam pripad, ked lekar takmer zabil pacienta - dal mu ibalginy na serioznu poruchu pecene. Az na reverz sa pacient dal do stavu, ze prezil a zije. Lekar odbornik by ho zabil, ak by pokracoval, myslim ze to malo aj sudnu dohru a takychto pripadov zo svojho skutocneho okolia poznam viac. Samotna oficialna wikipedia priznava, ze 10% je smrti v USA medical error. Dakujem za takych odbornikov.
Takže ty chyby nerobíš? Smola je, že nerobia s číslami alebo vo výrobe, ale s ľuďmi. Tam sa chyby naprávajú ťažko, ale robia sa a aj sa robiť budú. To nie je ako dať auto do servisu, ktoré z jedného typu má všetko rovnaké. Niekto je alergický na penicilín ako ty, iný nie. Niekto má anatomicky krátky krk a nadváhu takže ho nezaintubuješ a u iného to ide. Jeden prípad zaberie na liečbu a iný aj keď dostáva rovnakú nezaberie. Mal by si byť lekár, keď chyby nerobíš, myslím, že by si mal dosť pacientov.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

pokus napísal: St 11 08, 2021 11:48 am Ak sa bavime o vysoko infekcnej chorobe, nie je to len o slobode jednotlivca. Zabija totiz ludi v svojom okoli, ekonomiku a zdravotnictvo ako take.
Rovnako by som potom mohol argumentovat o jazdeni bez vodicaku, pripadne schlastany. Moje slobodne rozhodnutie, nekecajte mi do toho, nenutte ma, slobodaaa. Naozaj?
kazdorocna chripka je tiez vysoko infekcna choroba na ktoru bezne zomieraju /nielen/stari ludia a tam tu slobodu rozhodnutia jedinca akceptujes- z akeho dovodu sa ti zda ok pouzivat dva rozne metre na rovnaky jav?
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rado »

Dnes som čítal reakciu jedného pána, ktorý už má skoro 70 v zmysle: "My rozumní sme sa dali zaočkovať lebo je to podľa nás rozumné. Vy ktorí očkovanie odmietate ste tiež rozumní a na základe obáv z neho ste ho odmietli. My sme ovplyvnení propagandou médií, ktoré sú za a vy tými, ktoré sú proti. Čas ukáže, kto mal pravdu. Ak to budeme my, tak sa o vás postaráme, ak to bude opačne a budeme mať následky, tak sa postaráte vy. Nemusíme byť preto na seba zlí."

Celkom to vystihuje to, čo si myslím aj ja.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

mnohi stari ludia maju tazke chronicke choroby, preto sa niektori boja ockovania. Nutit ludi do niecoho co sami nechcu nikdy k nicomu dobremu nakoniec nevedie. Osveta, informovanost, diskusie, su samozrejme ok.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

pokus

takze pre teba je parametrom mnozstvo zomretych na danu infekciu.
Kde je presne ta hranica? Ake je to konkretne cislo?/ ked teda chripka nie ale Covid ano/
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa andre »

pokus: na chripku neumiera "par desiatok ludi" rocne.
"During the winter months, seasonal influenza can infect up to 20% of the population, depending on which viruses are circulating, and can cause substantial mortality. A recent study found that worldwide up to 650 000 people die of respiratory diseases linked to seasonal influenza each year, and up to 72 000 of these deaths occur in the WHO European Region."
https://www.euro.who.int/en/health-topi ... -influenza
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

pokus
ale aj chripka ma za nasledok znacne ekonomicke škody len nie su take viditelne. U starych ludi sa castokrat nezistuje na co presne zomrel aj ked mohlo byt skutocnou byt pricinou chripkove ochorenie, tak sa to berie iba ako prirodzene umrtie na starobu.

Znovu sme ale pri tom, preco by proti-Covidove opatrenia mali byt take prisne a nutit ludi co sa nechcu ockovat do ockovania? Apropo, najvacsie ekonomicke skody vznikli ked sa staty kompletne lockdownly a cele hospodarstvo defacto stalo- co bolo rozhodnutie politikov, nebol to priamy nasledok Covidu. Ja by som bol tiez najradsej keby bolo nezaockovanych co najmenej, ale to radsej nech zaockovani nie su, ak by mali byt z donutenia.
Používateľov profilový obrázok
Substance242
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 12:16 am
Bydlisko: Žilina

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Substance242 »

Dôležité je byť nahraditeľný, nenechávať si v práci znalosti pre seba, veľa delegovať, aby v prípade že človek náhle prestane chodiť do roboty to firmu až tak nebolelo. :-)
Všetky informácie mám z overených zdrojov, alebo som si ich vymyslel.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa andre »

Pokus: A sme zas pri tom "datovom pekle" teda ako slovensko reportuje data.

Nemoze byt v EU 72 000 a v SK 19. Matika nepusti. 19 budu zrejme priame umrtia na chripku zrejme v nemocniciach. Ale realne umrti "linked to seasonal influenza" bude podla poctu obyvatelov cca. 80x viac cize cca. 1500 podla poctu obyvatelov..
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

pokus napísal: St 11 08, 2021 5:02 pm Iceberg presne ako v bytovke, platime zdravotne odvody a tym sa skladame na chorych. Sry ale neviem preco by mala cela bytovka platit tvoju novu elektroniku, lebo ty si sa rozhodol ze nebudes mat na byte dvere a kompletne ta vykradli. Tvoje slobodne rozhodnutie, tak si plat vsetko sam a neotravuj nas s tym. A nezamuruvaj vchod do bytovky/neblokuj nemocnice.
Preco si dal priklad, ze nemam dvere? Co ak tie dvere mam, ale niekto mi ich napr ogrcal po party?
Skor som myslel bezny vandalizmus. Na spolocnom majetku. Napr kradez riadne zamknuteho bicykla..
Tak ja som v nemocnici bol naposledy ked mi pokazili liecbu, tak 30 rokov v minulosti.
Dal ma dokopy alternativny lekar, a drzim sa v jednej kope bez liekov (akychkolvek) cca 20 rokov..
Neviem preco by som mal menit nieco, co mi funguje.. (?)
++++++
Vi niekto vyvratit alebo potvrdit toto, prosim?

https://www.badatel.net/lekar-odhalil-s ... -na-covid/

Ak by mal niekto záujem spracovať dáta o počte hospitalizácií za minulé roky, aktuálne COVIDOVé, tú sú verejné dáta.
Zaujímavosťou je, že ak sa jeden pacient presúval z jednej nemocnice do druhej, každý presun toho istého pacienta sa rátal ako ďalšia hospitalizácia. Vrcholom je, že aj presun pacienta z jedného oddelenia na druhé v rámci nemocnice sa rátal ako ďalšia hospitalizácia.

V rámci nemocnice sa jeden pacient často dostal z ARA na internú JIP, potom na COVID oddelenie a potom na doliečovacie oddelenie alebo LDN.

Tým pádom jeden pacient mohol predstavovať aj 5 hospitaliizácii. To viedlo k horším číslam a následne tvrdším opatreniam.

Preto sa pacienti presúvali do Nitry, kde pracuje pediater Visolajský a súčasne člen krízového štábu, ktorý sa tam dostal po známosti s Matovičom a inými poslancami (nie pre erudovanosť).

Zaujímavé boli jeho aktivity, keď vyťaženosť nemocníc hodnotil hrúbkou námrazy na zásobníkoch kyslíka pri nemocnici.

++++

Ďalší spôsob manipulácie predstavovalo prijaté pravidlo, že každý človek pozitívny na covid starší ako 65 rokov (vrátane) sa v štatistikách rátal akoby šlo o štyri covidové prípady. (zdroj)
Rado napísal: St 11 08, 2021 2:50 pm Dnes som čítal reakciu jedného pána, ktorý už má skoro 70 v zmysle: "My rozumní sme sa dali zaočkovať lebo je to podľa nás rozumné. Vy ktorí očkovanie odmietate ste tiež rozumní a na základe obáv z neho ste ho odmietli. My sme ovplyvnení propagandou médií, ktoré sú za a vy tými, ktoré sú proti. Čas ukáže, kto mal pravdu. Ak to budeme my, tak sa o vás postaráme, ak to bude opačne a budeme mať následky, tak sa postaráte vy. Nemusíme byť preto na seba zlí."

Celkom to vystihuje to, čo si myslím aj ja.
Toto je velmi dobre, vytesat do kamena.

Rado, k tomu ci robim chyby, samozrejme ze ano, a to s tym servisom, mne naliali o 1liter viac oleja ako je MAX na ryske, rovno v 2 servisoch, so slovami "to ked pojdes do zakruty rychlo tak sa olej nacapi na jednu stranu a motor nebude mat olej na druhej". (nemam ferrari)
Zatoceny olejovy filter viac nez je povolene je bezne, to iste skrutka od olejovej vane (vypustacia). Nedopojeny kabel na ventilatore po vymene volnobezky.
Ale priznam sa, raz som zabudol "zastuplovat" motor po dolievani oleja, to bolo bordelu pod kapotou. Samozrejme, ze som omylny, ale kedze som sa musel davat dohromady po zdravotnej stranke a cim viac som "studoval" z mediciny svojpomocne, tym viac mam pocit, ze nikto nic nevie, a kazdy len experimentuje. Vezmime si len stravovanie, niekto tvrdi, ze vegan je OK, niekto ze nie, niekto mliecne, niekto nie. Vsetci maju roznorode vysledky, vsetky studie maju roznorode vysledky, tak kde je pravda.. Tvarime sa ze vieme vsetko, ludia svoje mudrosti kazdy jeden rok obhajuju tym, ze ved 2021 je vrchol, no to bol aj 1960 a DDT a podobne..
Chyt mu rybu, nasyti sa raz, nauc lovit, nasyti sa do konca zivota.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

andre napísal: St 11 08, 2021 10:11 pm Pokus: A sme zas pri tom "datovom pekle" teda ako slovensko reportuje data.

Nemoze byt v EU 72 000 a v SK 19. Matika nepusti. 19 budu zrejme priame umrtia na chripku zrejme v nemocniciach. Ale realne umrti "linked to seasonal influenza" bude podla poctu obyvatelov cca. 80x viac cize cca. 1500 podla poctu obyvatelov..
Samozrejme ze matematika nepusti. V nemocnici vacsina pacientov umrie na zapal pluc, z toho dezolatneho stavu nemocnic - na izbach netesnia okna, na chodbach zima ako cakaju prievane na vysetrenia. Mne tak zomrel dedko a kolegyni otec. Kolegynin otec bol po nejakej operacii vysledky dobre, mal tam byt 5 dni na pozorovanie, na treti den zapal pluc a uz z nemocnice neodisiel. Moj dedko tam isiel oslabeny ako odpadol, dali mu infuzky a tekutu stravu, ktore si mal vziat aj domov, po 3 dnoch to bol vitalny clovek, zrazu dostal zapal pluc a uz to nerozchodil. A takto konci vacsina.

pokus napísal: St 11 08, 2021 5:02 pm Na chripku zomrie rocne par desiatok ludi, skody ktore napacha su aj bez vacsich opatreni minimalne = akceptovatelne. Fakt to chces porovnavat?

Keby bolo ockovanie hned od zaciatku povinne, dnes sme tipujem tak na 85-95 percentach. Ludia maju akurat plne huby hlupych reci, ale pri hrozbe bica sa podvolia.Teraz ked spoplatnili testy a budu sa dvihat cisla/opat sprisnovat opatrnia, snad to viacerych "presvedci".
Nemam sa rovno zaviest do Auschwitzu ak nemam vakcinu v tele? Co vy nato p. Mussolini? Krasny nazor, vydieranim k dosiahnutiu cielu. Ono vydierani sme uz od 10/2020 s plosnym testovanim, len to vydieranie bol taky level ze okusujem ti prsty, a nemam v ruke pilku :)

Zacnem tym ze teda okolie co poznam bolo extremne proti ockovaniu a ako ohlasili dovolenky bez karanteny zrazu vacsina tych proti ockovaniu sa islo dat pichnut, aby neboli buzerovani lebo chceli ist na dovolenku. Asi tolko k tej "uspesnosti" a zaujmu o vakciny. Keby neboli ziadne obmedzenia a bolo to len o ochrane seba/blizkych tak tie cisla su podstatne nizsie.


1, ako tu uz pisal myslim Rado, mRNA je experimentalna, nie je stale schvalenaa uplne overena aj ked vyvoj/experimenty trvaju 30 rokov, dostala vynimku pre covid. Ja nie som antivax, mam v tele vela ockovani, ale toto sa mi nepaci. Pri vakcinacii si podpisal poucenie ako vyrobca a ani stat neprebera zodpovednost za akekolvek nasledky, aj trvaleho charakteru. Takze, dobrú chuť, mozes si pichnut aj za mna. Spotrebič za 200€ si nekupim bez zaruky a CE papiera, nie to este pichnut si nieco nepreverene a vynimocne schvalene do tela. A ano v mojom okoli su pretrvavajuce nasledky po vakcine - bolest sliach, kosti, mravencenie v rukach, nahodne rozostrene videnie a pod. Asi 10 osob co osobne poznam v 6000 obyv. mestecku, zaockovanost je u nas asi nizka takze statisticky je to pomerne vyznamna vzorka. A moj druhy dedko (77r) mal po pfizeri 2 tyzdne zdravotne problemy, vysoky tlak, dychavicnost, potom mu to ustalo a teda zije dalej.

2, Farmacia je biznis, vakcina nie je nic ine. Vyvoj vakciny za ucelom prevencie ekonomiky alebo "spasy ludstva" je jedna vec, ale sirenie a natlak na zaockovanie druha, vyrobenym vakcinam konci expiracia urcite, vyzkum nieco stal a aktualne je jedina prilezitost ako zarobit, strach z covidu klesa. Si na investicnom fore, pozri si vyvoj cien Pfizeru, Moderny na burze od Q3/2019 ake % drzia institucie a hedgefundy. hedgefundy ktore vlastnia aj mainstream media. Najprv ti napisu ako je vakcina, potom sa docitas ako pfizer vyvija aj liek na tazky priebeh covidu a potom zrazu tato informacia o lieku prestane existovat a pride kampan na vakcinu. Vakcina je sloboda. Na jednej strane vakcina sloboda, a potom sa docitas ze covid neustale mutuje a neda sa proti nej uplne chranit tzn. ani zaockovat a vakcina ma znizenu schopnost ochrany proti inym variantom. O dva dni zase statistika ako 85% uspesnost proti delte. Potom anglicania zistia ze covid siria obe skupiny skoro rovnako zo zahranicia potom zase treba tretiu a stvrtu davku, aka nahoda, zrovna ked po pol roku ockovania su chabe cisla zaockovanych, asi vyrobili viac podla prognoz a to ockovanie sa nejak nechytilo. Potom ti u nas siri MZ SR umelu statistiku o tom ako nezaockovani nosia zo zahranicia covid vo vacsom pocte ako zaockovani.
Ehm pokial viem zaockovani sa testovat nemusia, ak tak len dobrovolne ti co chcu, takze vypovedna hodnota porovnania je presne 0 bodov.

Nie ja si nemyslim ze je v tom chip, alebo nejaka uprava DNA ci podobne hoaxy, ale nepaci sa mi cely ten proces ohladom ockovania, kampan uplne na smiech a zaujimalo by ma ako sme na tom s tym liekom na covid, s liekom na covid nemam ziadny problem.

https://www.forbes.sk/tabletka-ako-alte ... ronavirus/

A ked vidim tu nas kampan na vakcinu, aktualne uz aj MZ SR zdiela na fb dojemne pribehy z lozok ako dotycny po 5 dnoch lutuje ze sa nedal zaockovat, zachvilu bude Modre z Neba covid special :D :D

Ma vakcina zmysel? Ma u nachylnych skupin ktore by naozaj plnili lozka - stari ludia 50/60+, obezni a dobrovolni, ale tato spinava "motivacna" kampan je na smiech a ma to presne opacny efekt ako si vlada mysli. Ak som to nechcel dobrovolne a myslim si ze vakcina je "jed/chip" (umyselne prehanam) a riziko ze covid dostanem a skoncim v nemocnici je mala, naco riskovat vedlajsie ucinky vakciny? Myslis ze 30€ za dotiahnutie niekoho na vakcinu a vyhra v loterii mu stoji za zbytocny hazard so zdravim ak ma pochybnosti? Ja som Covid nemal, robil som vsetko preto aby som ho nedostal, nebol som chory 10 rokov (3 dnovy soplik nepovazujem za chorobu). sportujem, zdravo sa stravujem, nepijem nefajcim, nedzrzujem sa v dave ludi pred ani po covide (ani v praci a ani mimo nej).

Statistika hovori tiez jasne tabulka str.3. 60+ mali vysoke % hospitalizacie a umrti. Spocital som ti kategorie 0-50 (vrátane):
Pripadov 343 000
hospitalizacia 8177
percentualne 2%
smrtnost 7% hospitalizovanych

len 0-40 (vrátane)
pripadov 271000
hospitalizovanych 4200
hospitalizacia 1,5%.
smrtnosť 3,5% hospitalizovanych

ZA CELY COVID, NIE NARAZ. Cize vyselektovanie a vakcinacia/dosledna prevencia kritickych skupin rapidne znizuje dopad covidu. Tam to ma zmysel a aj statistika by sa mala aplikovat primarne na toto, nie plosne na obcanov, ale opakujem biznis. Vekova kategoria 20-29rokov - 64 000pripadov, 500 na lozku z toho JIS a plucna ventilacia 40 a z toho 9 umrti za 1,5 roka.

Suma sumarum: Vlada nezvladala lockdown, opatrenia na jednej strane nedosledne na druhej miestami prehnane a prilis dlho drzala krajinu v sachu, zbytocne opakovane plosne testovanie, miesto namatkovej identifikacie ohnisk. Ani tie kontakty sa po lete uz nedohladavali mam to overene od viacerych doveryhodnych zdrojov :) Samozrejme, ze to potom malo nenormalne ekonomicke dopady, mali to riesit skor regionalne ale to by niekto nemohol byt keket ktory sa vykaslal na rady odbornikov a opakovane vzal rozhodnutia do vlastnych ruk, slovensky miniMussolini. A isty cas (mesiace)) mohli aj pozitivny ist do obchodov a drogerii v case ked obchody nemali ten pociatocny striktny limit na pocet ludi a bola to dobra blbost, potom narastli cisla a rychlo sa to zrusilo :D Bananova republika.

Okolite krajiny zvladali lockdown lepsie, toto bolo obrovske zlyhanie kabinetu Matovica.

Taktiez nie je jasne ci tie Antigen testy na jesen/zimu nepovazovali za covid aj beznu chripku, velmi vela ludi malo 3 dni kasel, alebo nebyt papiera o pozitivite ani nevedia ze nieco mali, pripadne Antigen nameral, a PCR nie, takze ktovie ake boli realne vyskyty.
visvk
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 11 11, 2020 9:07 am
Been thanked: 4 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa visvk »

andre napísal: St 11 08, 2021 10:11 pm Pokus: A sme zas pri tom "datovom pekle" teda ako slovensko reportuje data.

Nemoze byt v EU 72 000 a v SK 19. Matika nepusti. 19 budu zrejme priame umrtia na chripku zrejme v nemocniciach. Ale realne umrti "linked to seasonal influenza" bude podla poctu obyvatelov cca. 80x viac cize cca. 1500 podla poctu obyvatelov..
Len upresnim trochu data. Citoval si ze 72 000 v WHO european region. To nieje EU ale Europa + turecko, rusko, kazachstan atd. Dokopy je tu populacia odhadom ~900 milionov ludi. Tymto vypoctom by ti vyslo na slovensku podla poctu obyvatelov asi 400 umrti.
Lenze treba povedat, ze kazdy stat aj pocas druhej vlny covidu mal inu mieru nakazy. Cize takto vypocitavat pocet umrti chripky na slovensku je velmi nepresne.
Na tuto temu - covid vs influenza vyslo viacero vedeckych prac. Tam su presnejsie vypocty a statistiky ako tieto nase od brucha "odborne" vypocty.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

EMA has concerns about side effects of both mRNA vaccines. Skin rashes and passing protein through kidneys.
https://www.investing.com/news/stock-ma ... oo_finance

-15% market value


Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rado »

DanteUnchained napísal: Št 12 08, 2021 10:54 am Ma vakcina zmysel? Ma u nachylnych skupin ktore by naozaj plnili lozka - stari ludia 50/60+, obezni a dobrovolni, ale tato spinava "motivacna" kampan je na smiech a ma to presne opacny efekt ako si vlada mysli.
To, či skončíš na prístrojoch alebo nie, tak o tom rozhodne imunitná reakcia tvojho organizmu na prítomnosť vírusu. Nebudú to kilá a ani vek. Mám klienta, ktorý je skoro 3x taký ako ja a aj keď bol zadýchaný, tak to prekonal relatívne v pohode. Druhý, ktorý beháva maratóny bol skoro mesiac na ARO.

Ja nie som zástancom očkovania, ale keďže neviem aká by bola tá moja reakcia, tak som sa na COVID očkovať nechal. Vyhodnotil som to ako menšie riziko. Kto to však považuje za väčšie riziko lebo cez očkovanie do tela vírus dostane na 100%, tak toho neodsudzujem. Problémy po očkovaní som mal menšie ako sú bežne popisované.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

DanteUnchained napísal: Št 12 08, 2021 1:05 pm https://www.investing.com/news/stock-ma ... oo_finance

-15% market value


Obrázok
vypredaj? ideme nakupovat? :D

Rado napísal: Št 12 08, 2021 2:11 pm Druhý, ktorý beháva maratóny bol skoro mesiac na ARO.

Maraton kto beha je blazon (obrazne, bez urazky), pretoze telo po maratone je vysilene ako po prekonani AIDS, niekde som cital/pocul, nebrte ma uplne za slovo, mozno som si zle zapamatal. Beh nie je sport, beh je normalna aktivita, to mam od jedneho ITckara, ktory dost sportoval, ale nebehal.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rado »

Chcel som tým povedať, že športuje. Nadváha nie je kritériom, či chorý skončí na prístrojoch. O tom rozhoduje jeho vlastný organizmus. Reakciu dopredu nikto nepozná. Pravdepodobnejšia je u rizikových skupín (vyšší vek, nadváha), ale nie je to určujúca podmienka. Podobne ako keď má firma dobré výsledky, tak cena jej akcií porastie. Je to pravdepodobné, ale nie je to pravidlo. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Rado napísal: Št 12 08, 2021 2:11 pm To, či skončíš na prístrojoch alebo nie, tak o tom rozhodne imunitná reakcia tvojho organizmu na prítomnosť vírusu. Nebudú to kilá a ani vek. Mám klienta, ktorý je skoro 3x taký ako ja a aj keď bol zadýchaný, tak to prekonal relatívne v pohode. Druhý, ktorý beháva maratóny bol skoro mesiac na ARO.
áno, mne je to jasné a súhlasim s tebou, písal som to štatisticky nie individualne - ako by vyzerala situácia keby sa najkritickejsie skupiny zaockuju - aky rapidny pokles by nastal za rovnakych okolnosti - len na zaklade veku, cisla su prijatelnejsie a nesposobili by kolaps. Samozrejme, ze je to o pravdepodobnosti a danom organizme ako zareaguje.

Vakcina je dobrovolna, tak nechapem tomu honu na bosorky po celych socialnych sietach na ludi, ktori taky natlak odmietaju a akceptuju riziko. Pride mi to ako gumovanie mozgov ala OVB ten jednostranny pohlad na vec. Hlavne ked solidne percento obcanov sa nechalo ockovat len kvoli buzeracii a dovolenke bez karanteny a nie pre zdravie a ochrane blizkych.

...a tie reci ze si mame pripadnu hospitalizaciu sami platit, lebo "jestvuje zbran", mile ale jestvuje aj prevencia. U obeznych ludi bolo zvysene riziko kedze covid napada dychaciu sustavu a oni maju automaticky stazene dychanie a problemy s tlakom. Starsi ludia zase maju problem aj pri obycajnej chripke nie este pri silnejsej akou je covid, tam je prevencia na mieste. Napr. na firmu chodil auditor vyska mozno 170cm vek okolo 40-45, vaha neviem obezny clovek pocitam ze cez 110kg vazil urcite a mal aj diabetes, pri nom bol Obelix este chudy. Este ked ani vakciny neboli hned mu lekar hovoril aby sa prihlasil akonahle sa naskytne moznost a dovtedy chodil len minimalne do obchodov a obmedzil kontakt s klientmi atd. aj to tak spravil.

Na druhu stranu - napriklad ked isiel kolega do nejakej krajiny Irak/Iran alebo ina okolita krajina na vojensku stanicu robit IT projekt, musel absolvovat 15 ockovani, aby ho tam pustili, nieco vyzadovala asi krajina a vacsinu priamo vojenska zakladna - predtym absolvoval seriu vysetreni ci to vobec moze podstupit, bol oboznameny s rizikami a po ockovani bol sledovany na vedlajsie ucinky, po kazdom ockovani den volna, niektore mal aj 3 v jeden den. Neviem uz presne na ake choroby to boli, ale proste uplne iny pristup a nie ze ockovanie v Tescu a ludia rozhoduju sami za seba napr. v prilive emocii ako ma zaplatne chorvatsko a nenecha sa buzerovat, tak sa ide ockovat cela rodina.

..a zachvilu budu ockovat aj panicky na pumpe. :D


Ano, maraton aj cyklistika celkovo akykolvek vytrvalostny sport v zatazi je napor na telo, vypotis vsetky mineraly, hlavne magnezium a aj telo sa musi spamatat z x hodin v rezime fight or fly.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

ono je zo zdravotneho pohladu rozdiel, ci niekto pravidelne primerane sportuje/fyzicky pracuje alebo nie a cely den sedi bud v kancli na stolicke alebo v aute. Ten prvy bude na tom lepsie aj keby mal nejaku tu nadvahu ako ten co je fyzicky pasivny. Clovek musel v ramci evolucie vzdy vyvijat znacnu fyzicku aktivitu aby neumrel od hladu a tak je nastaveny aj jeho organizmus- v pasivite degeneruje, imunita sa znizuje atd. A potom je tu samozrejme individualn odpoved na konkretnu infekciu- takze sa naozaj moze stat, ze fyzicky neaktivny clovek s nadvahou ju prezije a chudy sportovec nie-urcite ze existuju aj take pripady.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jogo »

Nevyzerá to dobre. V Izraeli nie je štatisticky rozdiel v ťažkých prípadoch covidu medzi zaočkovanými a nezaočkovanými.
https://www.youtube.com/watch?v=hhtkN1YHzX8 medzi 4 a 6 minútou
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jogo »

pokus napísal: Št 12 08, 2021 5:47 pm Preco rovno nenapises, ze je to video pana na vsetko odbornika Bukovskeho? Lebo by na to nikto neklikol?

Keby bolo vsetko na dobrovolnosti, tak sa nikdy nedostaneme zo stredoveku. Nikto by neplatil dane, odvody, nikto by nechodil do skoly, vlastne by vacsina skol a nemocnic ani neexistovala. Mozno tretina ludi z tohto fora by sem nepisala, lebo by ich zabili choroby, na ktore ich ich rodicia povinne zaockovali a ktore vdaka tomu uz nepoznaju ani lekari.
Nechajme to na ludi, v krajine kde 30% z nich fajci, 40% voli zlodejov a 75% veri v rozpravkove bytosti a 90% si "spori" v bankach a dlhopisovych fondoch v dss. Si robite prdel. Tato krajina ma pred sebou este velmi dlhu cestu, aby bezni ludia mohli rozhodovat o tak dolezitych otazkach.
Nenachádzam súvislosť medzi tvojim príspevkom a situáciou v Izraeli. To snáď Bukovský alebo nezaočkovaní Slováci môžu za to, že v Izraeli je situacia taká, aká je?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

pokus

a nanutit ludom aby robili to co nechcu je riesenie? nevyvolava nahodou kazda akcia reakciu?
A co keby sa vacsina snazila nasilim nanutit nieco tebe co ty odmietas?, som zvedavy co by si hovoril potom..
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

pokus napísal: Št 12 08, 2021 7:13 pm Je to odborna tema o ktorej maju rozhodnut odbornici, tak ako o x povinnych ockovaniach v minulosti.
Folow the money, ak odbornika plati bigfarma, neverim mu ani nos medzi ocami.
Povedal ti niekedy pekar, ze nekonzumuj chlieb, pretoze je postriekany roundupom? Z coho by mal potom zisk, prijem?
Tuto informaciu nevedia ani v bio obchodoch :) dnes malokto vie, co predava. To plati od jedla, az po beton. Ved alchymia, tak naco to vediet.

A teraz mi mozes odpovedat tak chces, co myslis, kam ide ta voda, ktora splachne ten glyfosat?
A ja to musim trpiet, aj ked roundup bojkotujem, len vdaka velmi mudrym pokrokovym ludomilom, ktori su lenivy trhat burinu a biznis nepusti, psenicu to vysusi tak rychlo, ako nic ine pod slnkom, teda okrem slnka ktore je zadarmo. Ale zakanizk to zaplati, tak nakupime roundup.

Nemozem uverit, ze toto profici na investicie nevidia... Svet nie je ciernoiely, resp cerveno-zeleny. je tu aj treti rozmer.

Platit dane a porovnat to s uzitim niecoho, co ti moze ohrozit zdravie (ja si dovolim povedat bez hanby - ohrozi zdravie), je zaujimave.
Ak ti lekar predpise ATB na virusovu infekciu, pocuvnes ho? Mne takto original MUDr. pokazil zdravie takmer az do jeho kolapsu. ATB su OK, ak by som mal silnu bakterialnu infekciu, nevaham si dat ATB, ale nie na VIRUS pre forexove pipsy.
Aky je nasledok zaplatenia dani? Ze budes o XY % menej ziskovy, alebo povedzme si uprimne, chudobnejsi.
Aku je nasledok povinneho uzitia lieku, o ktorom nevieme prakticky nic?

Tak isto musim trpiet fajciarov, ktorych nemozem zakonnym sposobom obmedzit, aby mi fajcili do izby, aj keby je tam tehotna zena s malymi detmi. Fajciara nemozes vyhnat ani od okna skolky, alebo skoly. Tak isto musime vsetci trpiet nezmyselnu koncentraciu vozidiel v mestach, pretoze tam sa zije super komfortne, a potom
https://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=oko_imis
Hodinové koncentrácie znečisťujúcich látok
potom hladam riesenie, ako zdanit pohyb ludi, ako obmedzit pohyb ludi.. Ale najskor im ten pohyb nanutime.
Potom musime trpiet ludi porusujucich MPR. Preco nema auto obmedzovac? Urcite by som nasiel nieco, co by ta nastavalo..
Este by som zdanil aj cukor, ved je nezdravy.. Ale tak, zdanenie masa je na ceste, OD ODBORNIKOV.
Follow the money ?

Ved tu sa konspiruje ako je burza a trhy prespikovane podvodmi s nejakymi 168-188bilionmi USD derivatmi, konpisracie.. A potom verit odbornikom na koronu? A to nemyslim tych plagiatorov v NRSR.. No neviem, ja nikommu nebranim verit comukolvek.. Ale svoje zdravie branit budem :) Lebo len a len ja budem niest za to zopdovednost.. A len a len ja budem zit s nasledkami..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

pokus

Malokedy sa odbornici zhodnu na stopercent, vzdy sa najdu medzi nimi taki co budu mat viac ci menej iny alebo dokonca opacny nazor. Tiez je otazna nestrannost odbornikov. Takze co bude meritkom konecneho rozhodnutia? Ked ich povie 80percent ano? Alebo 90? A preco tato hodnota a nie ina? Na zaklade coho?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Preco rovno nenapises, ze je to video pana na vsetko odbornika Bukovskeho? Lebo by na to nikto neklikol?

Keby bolo vsetko na dobrovolnosti, tak sa nikdy nedostaneme zo stredoveku. Nikto by neplatil dane, odvody, nikto by nechodil do skoly, vlastne by vacsina skol a nemocnic ani neexistovala. Mozno tretina ludi z tohto fora by sem nepisala, lebo by ich zabili choroby, na ktore ich ich rodicia povinne zaockovali a ktore vdaka tomu uz nepoznaju ani lekari.
Nechajme to na ludi, v krajine kde 30% z nich fajci, 40% voli zlodejov a 75% veri v rozpravkove bytosti a 90% si "spori" v bankach a dlhopisovych fondoch v dss. Si robite prdel. Tato krajina ma pred sebou este velmi dlhu cestu, aby bezni ludia mohli rozhodovat o tak dolezitych otazkach.
A čo také rozpráva Bukovský, že by si to ľudia nemohli vypočuť?
Cituje izraelské média, informuje o najnovších zisteniach priamo z údajov izraelského ministerstva zdravotníctva.

Lebo sa ti nepáči zistenie, že stúpajúci počet pozitívnych, hospitalizovaných a dokonca aj ťažkých prípadov sa týka rovnako očkovaných ako neočkovaných?

Mali sme iné fakty v tomto vlákne, ktoré sme prijali ako fakt. Ja prijímam aj tieto ako fakt, lebo verím Bukovskému, že to má preverené.

Bukovský nemá vo všetkom názory ako ja, ale vážim si jeho prístup, že sa opiera o fakty a robí logické uzávery.

Toto čo píšeš vyššie je také privolávanie ducha totality. Kto prežil komunizmus, ten vie o čo ide. Kto ho neprežil a to sú súčasné generácie, hlavne v západnom svete, tak tieto generácie pod vplyvom populistických politikov velmi ľahko skĺzavajú k tomu, čo sa ani náhodou nepodobá na slobodu a demokraciu. K tomu patrí také rozhodnutie, že nedostaneš plat, ked si nebol očkovaný..alebo nemôžeš ísť medzi ľudí. A na ľudí čo prekonali covid, alebo majú negativny test kašlú...

Alebo tam máš pekný príklad demokratického sudcu v USA, ktorý posadí chlapca za drogy na 2 roky do väzenia, ale zároveň mu ponúkne slobodu, ked sa nechá zaočkovať na covid. Takého sudcu by som vyzliekol z talára, lebo si vysvetluje spravodlivosť po svojom. Je to sprostý vydierač.

Mylíš sa aj v tom, že nikto by neplatil dane, odvody, nikto by nechodil do skoly, vlastne by vacsina skol a nemocnic ani neexistovala. Mozno tretina ludi z tohto fora by sem nepisala, lebo by ich zabili choroby, na ktore ich ich rodicia povinne zaockovali a ktore vdaka tomu uz nepoznaju ani lekari.

Nič z toho nemusíš robiť, ak nechceš. Je obrovský rozdiel medzi povinným očkovaním proti detským chorobám. To sa dostalo do zákona, ked boli preverené fakty na stole. Ale pri experimentálnych vakcínach proti covidu nemáme jednoznačné odpovede , nevieme nič zaručiť. Povedalo sa, že vakcinácia bude dobrovoľná a toho sa treba držať. Netreba skĺzavať k totalite, k fašizmu.

My sme celá rodina zaočkovaná. Neexistujú u nás žiadne hádky, ani polemika.
Z 10 najbližších v mojej rodine nie je zaočkovaný iba jeden člen pod 12 rokov ( žije v krajine kde je zákaz očkovania detí ).

Treba si dať otázku, kde je najviac a kde najmenej zaočkovaných ? Najviac je tuším v Izraeli.
Židia by sa dali tak hromadne očkovať, keby to nebolo rozumné? A Briti? Nemci? Atd...

Jednoznačne, väčšina múdrych ľudí zobrala na seba to riziko, že sa dali zaočkovať.

A ostatní nech sa sami rozhodnú.

Kde je najmenej zaočkovaných? Teda kde je najmenšia vôla a ochota sa dať zaočkovať?

Rómska komunita: zaočkovanosť od 1% do 15% ako čítam...No asi to nie sú najmúdrejší ľudia na svete, ked majú možnosť a nedajú sa zaočkovať...Ale OK. Povedali sme, že je to dobrovoľné, tak je to na osvete a vysvetlovaní. Treba ich motivovať, vysvetliť im, že či znova chcú byť izolovaní a strážení vojakmi so samopalmi...Evidentne na tým nerozmýšlajú, lebo najväčšie ohnisko z minulosti má najmenšiu zaočkovanosť.

Asi tolko aj k tomu aké sú rozdiely medzi mestami a vidiekom. Mestá sú vcelku zaočkované a vidiek zaostáva. Asi je to o tom, že tí ľudia rozmýšlajú ináč ako ľudia v meste...a bohužial, väčšinú obetí covidu čo ja poznám, je práve z vidieka.

Teraz ked máme vakciny a máme ich dostatok, by som nerobil veľkú vedu z toho, či máme vysokú, alebo menšiu zaočkovanosť. Tí čo sa nedali zaočkovať preberajú zodpovednosť na svoje plecia, tak to nechajme na nich. Ani pri chrípke, kde zomiera ročne okolo 800 ľudí nerobíme z toho vedu, či sa dá niekto zaočkovať, alebo nie.. Aj v prípade chrípky vám kopa ľudí povie, že mali nepriaznivé účinky, alebo dokonca ochoreli. A majú svoju pravdu, tak ich treba nechať. Každý nech robí rozhodnutia za seba.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

pokus napísal: Št 12 08, 2021 9:38 pm Je to presne tak, ze zaockovanost vyrazne indikuje aj rozumove schopnosti. Preto je velmi nestastne riadit sa prave nazormi tych najmenej rozumnych.

HM :-) poznam pravnika a ITckara zaroven, a potom pravnika a lekara zaroven (neplagiati), a su proti ockovaniu, aj testovaniu :) Ale nevyjadruju sa na forach, lebo nemaju cas a nechcu si pokazit meno, preto ani nechodia na protest, ale zaujimave je, ze obaja mi povedali, ak by bol protest v noci, isli by (narocnejsia identifikacia). Ja titul nemam, ale vitamin D si davam, spolu s K2, niekto tvrdi ze MK7 a niekto ze MK4 je lepsie a nemam to od Bukovskeho.

Ale uznaj, ockovanych je 95% v Izraeli, takze maju tam len 5% hlupakov? Ako ano, je to IT velmoc, ale az tak? :-)
Alebo maju klasicky tak ako vsade, cca 50% hlupakov a z toho 90% sa dalo zaockovat? (a 100% mudrych, tak by som dostal 95% , ak dobre pocitam)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

pokus
ano kazdy mame vrodene rozne iq, ale to neznamena ze aj ludia s nizsim iq nemaju pravo na slobodne rozhodnutia. V opacnom pripade sa mozme vsetci vzdat vlastnej vôle a ao vsetkom bude rozhodovat jeden super genius..Neviem ale ci by v takom svete chcel niekto zit..
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Neockovany sa moze dat zaockovat o mesiac, rok, dva (alebo nikdy), ale zaockovany to uz tazko zvrati...druha svetova trvala 6 rokov, ludia nechodili do prace, nemali istoty, deti do skol a vydrzali to...tu ludia ani rok nevedia vydrzat dva, aj ked stale maju kde byvat, co jest, hned podliehaju tlak, strachu...toto je doba, kedy si clovek moze precvicit svoju volu, trpezlivost, pozorovat...ved si vezmite, doteraz tu vsetko bolo na "zlatej tacke", pohodlne, vela, rychlo, lacno....basnicka otazka: dokedy mohol trvat ten sialeny konzumny zivot? ...
Odoslané z počítača
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"