COVID VAKCÍNA

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

pokus napísal: Št 12 08, 2021 9:38 pm
Ad ta oblubena experimentalnost vakcin. Coskoro uz experimentalne nebudu.


Ad nemusim dodrziavat ziadne zakony ak nechcem. OK, ani ockovat sa nemusis, ale akceptuj dosledky. Ale pekny priklad s tou zaockovanostou v osadach. Alebo medzi volicmi LSNS. Je to presne tak, ze zaockovanost vyrazne indikuje aj rozumove schopnosti. Preto je velmi nestastne riadit sa prave nazormi tych najmenej rozumnych.
Zaujimala by ma jedna vec a sice kolko mas rokov, ze tu siris totalitne nazory, a ani o tom asi nevies.

Uz to tu pisal Juggler - uz tu bola éra jedinej pravdy a vydierania ak si nesuhlasil. Vydieranie prostrednictvom "rozhodli odbornici" je tiez nadherna predstava. Kto mi garantuje ze odbornici su nestranni, nepodplatitelni, ide im o blaho ludstva? Aha nikto, myslel som si. Aj jadrova fyzika mala povodne byt prospesna ludstvu.

Ty si tak presvedceny o svojej pravde asi ako OVB financni poradcovia o tej ich, neakceptujes proti stranu. Ja mam tie znamych v Medirexe, na lekarskej fakulte a pod. a ti tiez nie su 100% presvedceni o ockovani, ako absolventi tak ich vyucujuci, je tam vela otaznikov a tie garancie aj oni vnimaju veeelmi negativne.


Mimochodom aj povinne detske ockovania boli najprv len ako odporucane a nasi (pra)dedkovia to absolvovali z vlastneho presvedcenia, az casom sa z toho stalo overene povinne ockovanie proti ktoremu si dovolim tvrdit 95% krajiny nijak neprotestuje. Niektore najdes u nas rovno ako povinne od zaciatku, ale to z dovodu ze vyskyt daneho virusu u nas bol maly, takze odporucana(experimentalna) faza ani nebola nutna, prijalo sa to ked to prijal okolity svet, ale pochybujem ze vtedy sa kopalo do ludi ako dnes, lebo si nemyslis ze potrebujes vakcinu.

A k vakcine: Novinka z dnesku, zatial je to len na zaklade jedneho vyskumu, ale pekne zhorsenie prenosu/infekcnosti pre Pfizer teda.
Keby sa hrame na hru "sme vladna strana".

Ak sa preukaze 42% ochrana proti sireniu infekcie (a nejaky zivot obmedzujuci priebeh u ockovaneho) u zaockovanych Pfizerom, asi by bolo na mieste prijat aj pre nich nejake obmedzujuce opatrenia, alebo informovat zaockovanych o novinkach - pre ich ochranu zdravia. Ale to by nam pokazilo imidz a narusilo retoriku "vakcina je sloboda", ale ak pfizer bude mat volny pohyb a nainfikuje nam nezaockovanych... je to pre nas win-win. Pfizer ockovani nam lozka plnit nebudu lebo 92% sanca ze nebudu hospitalizovani, ale nezaockovani ktorych nakazia budu dobry strasiak verejnosti aby sa isli zaockovat.
Between January and July, Moderna's vaccine was found to be 86% effective against infection over the study period, while Pfizer's was 76%. As far as hospitalization, Moderna's vaccine was 92% effective, while Pfizer's was 85%.

Bringing the averages down, of course, was the sharp drop in efficacy observed in July with Moderna proving just 72% effective against infection and Pfizer clocking in at 42%.
https://www.zerohedge.com/covid-19/wake ... ction-july

Inak ti tvoji odbornici - Keby za 2 roky niekto prisiel a povedal tento rok pribudne 500 000 dochodcov, prichadzajucich na pracovny trh je 50 000 - nedokazeme dochodcov uzivit, stat by to musel dotovat miliardou z rozpoctu preto sme rozhodli, ze dochodkovy vek bude 70r a ze vsetci pri dovrseni 80. roku zivota sa postavia celom k muru a majetok prepadne statu.Tak pokus bude pritakavat, lebo odbornik rozhodol a on ako clen skupiny "laicka verejnost nema co namietat".:D
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rado »

DanteUnchained napísal: Št 12 08, 2021 10:43 pm Ty si tak presvedceny o svojej pravde asi ako OVB financni poradcovia o tej ich, neakceptujes proti stranu.
Neverím vlastným očiam. :shock: :shock: Iné vlákno iný Dante? :o
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2820
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rokosák »

Otázkou je nízka očkovanosť u určitých skupín obyvateľstva. V USA sú to černosi a u nás ti počernejší. Nemusí to byt nedostatok inteligencie a vzdelania, ale možno hlavne nedôvera k "tým hore".
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4308
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 419 times
Been thanked: 339 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

pokus

pozri, dovolím si tvrdiť, že to celé vidís príliš čiernobielo. Očkovanie sa ti zdá jasným riešením a tym pádom tí čo sú proti nemu sú v tvojich očiach tí "zlí alebo aspon nevedomí".
Ale takéto jednoduché to skutočne nie je.
Pretože tento vírus šíria aj očkovaní. Áno, podla všetkého ho šíria o niečo menej ako neočkovaní, ale šíria. Takže aj keby sme boli všetci očkovaní, tak iba priebeh pandemie spomalíme ale nezastavíme. Naviac, očkovanie prirodzene vedie k tomu, že virus mutuje stále viacej do podôb na ktoré existujuce vakcíny sú stále menej účinné, deltou sa napr nakazime nakoniec vsetci,ockovani aj neockovani.

Otázkou je, aké účinné budú vakcíny proti Covidu-19 druhej generácie, ktoré sú vo vývojovi, u nich môže prísť k zásadnému prielomu v učinnosti.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jogo »

Môj názor, vytvorený na základe prezentovaných štatistík izraelskej vlády je, že aj zaočkovaní jedinci by sa mali správať tak, ako keby boli nezaočkovaní a nevystavovať sa zbytočne riziku infekcie corona vírusom.
Je to podobná situácia ako pri plošnom testovaní. Negatívne testovaní ľudia prestali dodržiavať infektologické pravidlá a začali šíriť nákazu, lebo si mysleli, že sú zdraví a niektorí z nich neboli, len mali falošne negatívny test.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Adammd »

Osobna zodpovednost.

Vakcina chrani pred tazkym priebehom=hospitalizacia/smrt vulnerabilnych osob = polymorbidni/nad 70r.

Kebyze su politici uprimni a nie mysliaci len na svoje volebne percenta, tak vyhlasia, ze mame takuto kapacitu nemocnic, nebude sa dat pomoct vsetkym nezaockovanym polymorbidnym ludom a seniorom. Vulnerabilnym osobam doporuceme sa dat zaockovat, inak po obsadeni lozok na to vyhradenych, hlavne na JISkach( nie takmer vsetkych ako teraz, ze sa museli odkladat operacie), ludia budu lieceni doma.

A neterorizovat ostatnych.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jogo »

pokus napísal: Pi 13 08, 2021 8:31 am Ale cielom vakcin predsa nie je zabranit sireniu prenosu.
Tak prečo potom nútiť očkovať sa detí a mládež? Ťažký priebeh covidu je u nich rovnako málo pravdepodobný ako ťažká reakcia organizmu na očkovaciu látku. A fakt nemôžme za rok vedieť, aké dlhodobé účinky môžu mať tieto narýchlo vyvinuté vakcíny.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4308
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 419 times
Been thanked: 339 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

pokus
sam nakoniec nepriamo uznavas ze nema zmysel aby stat nutil obcanov sa ockovat aj ked to vyslovene z osobnych dovodov odmietaju
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Adammd »

Zoberme to individualne.

Preco by som sa ja ako "mlady :-D a zdravy" mal nechat ockovat(nehladiac na to, ze som COVID prekonal a mam imunitu) a nie ten stary a chory? Ked sa ten stary a chory zaockuje, problme s obsadenim nemocnic(o to tu ide, okrem biznisu smaozrejme okolo) je vyrieseny. Preco by som na seba mal brat zodpovednost za cudzich ludi? Ked sa ten stary a chory neda zaockovat, jeho problem, ked covid dostane a nebude pre neho miesto v nemocnici.
Ale nemsie sa hrat na city typu, ze to robime pre spolocnost . Ta "spolocnost" su stari a chori, na nich sa musi apelovat a je to v ich zaujme a nie v zaujme CELEJ spolocnosti.
Moj zaujem je ochrana a zdravie mojej rodiny. Najblizsia rodina nad 65r. je zaockovana(osobne som im vsetko vybavoval, registroval, robil taxikara). Ostatna spolocnost ma "nezaujima" a nech ma neterorizuju za to, ze sa nedam ockovat...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 45 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Nishin »

iceberg8 napísal: Št 12 08, 2021 9:44 pm Ale uznaj, ockovanych je 95% v Izraeli, takze maju tam len 5% hlupakov? Ako ano, je to IT velmoc, ale az tak? :-)
Alebo maju klasicky tak ako vsade, cca 50% hlupakov a z toho 90% sa dalo zaockovat? (a 100% mudrych, tak by som dostal 95% , ak dobre pocitam)
Izrael ako krajina v permanentnej vojne s okolim ma jeden z najlepsie zvladnutych systemov na boj s hoaxmi a dezinformaciami. Uvedomuju si, ze v case internetu je to najucinejsia forma vedenia modernej vojny, ktora pomaly, ale isto krok za krokom rozklada americku a europsku demokraciu.
Je preto logicke, ze pri rovnakom demografickom zlozeni obyvatelstva aj ti menej inteligentni nepodliehaju az tak hoaxom a dezinformaciam. Jednoducho dezinfoscena je tam prisne regulovana, stranky ako badatel, hlavnespravy atd nemozu svojvolne sirit klamstva a profitovat na tom.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 487 times
Been thanked: 170 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Nishin napísal: Pi 13 08, 2021 1:22 pm Izrael ako krajina v permanentnej vojne s okolim ma jeden z najlepsie zvladnutych systemov na boj s hoaxmi a dezinformaciami. Uvedomuju si, ze v case internetu je to najucinejsia forma vedenia modernej vojny, ktora pomaly, ale isto krok za krokom rozklada americku a europsku demokraciu.
Je preto logicke, ze pri rovnakom demografickom zlozeni obyvatelstva aj ti menej inteligentni nepodliehaju az tak hoaxom a dezinformaciam. Jednoducho dezinfoscena je tam prisne regulovana, stranky ako badatel, hlavnespravy atd nemozu svojvolne sirit klamstva a profitovat na tom.
Problem je, ze klamstvo siria vsetky media. A badatel nepovazujem za hoax, ved len preklada clanky z inych webov, takze Izrael ak by blokol badatela, blokol by xyz inych webov.
Okrem toho, politici su vzorom pre funkciu anarchie, pokial si ale nemyslis, ze tie uplatky ktore tam funguju su na zmluve notarom overene.
Alebo inak, ak mame volebne pravo pre dementnych, tak preco si ten isty dement nemoze zvolit, ktory web bude citat? Popiera to samo-seba. Je dost dementny na to, aby odovzdal svoj hlas,svojim rozhodnutim , zrejme dementny hlas, ale uz nie je dost dememtny na to, aby si otvoril stranku, ktoru povazuje svojim rozhodnutim za zaujimavu.
Cela "demokracia" popiera samu seba. Ale to je na dlho.. Hovori ti (alebo komukolvek) nieco meno Stefan Molyneux ?

pokus, a nezaockovany neplati odvody? mozno mensiny, al berme normalneho integrovaneho jedinca..
Odoslané z počítača
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jaja »

Rado napísal: Št 12 08, 2021 11:22 pm Neverím vlastným očiam. :shock: :shock: Iné vlákno iný Dante? :o
Chtěl jsem reagovat naprosto stejně, úplně mne ta jeho věta šokovala :D :D :D
Naposledy upravil/-a jaja v Pi 13 08, 2021 4:50 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

jaja napísal: Pi 13 08, 2021 4:48 pm Chtěl jsem reagovat naprosto stejně, úplně mne ta jeho věta šokovala :D :D :D
Rado napísal: Št 12 08, 2021 11:22 pm Neverím vlastným očiam. :shock: :shock: Iné vlákno iný Dante? :o
:?: Viete mi obaja vysvetlit co je na tom take fascinujuce, lebo asi si sedim na kabli a uchadza mi cim ste fascinovani :D :?:

Anyway, chcel som zareagovat aj k teme konkretne na individum "pokus", a jeho krasnej vizie o nadludoch ktori su zaockovani, ale historia vravi ze oponovat diktatorovi sa neoplaca, takze "nah", ale paci sa mi jeho styl argumentacie - napise kybel hnoja a doplni to random PR rozhovorom z novin od random pediatricky, ktore su v sulade s jeho presvedcenim ignorujuc realne data zozbierane za 1,5 roka zivota s covidom na Slovensku :D
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jaja »

Týká se to tvého působení ve vláknu GME. Připadáš nám tam jako úplný věrozvěst.
A u toho posledního odstavce by stačilo přepsat pár slov a sedělo by to taky jako prdel na hrnec :D
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rado »

K tomu nemám, čo dodať. :)
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15773
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1385 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

TURČIANSKE TEPLICE. Posledné týždne čelí akvapark v Turčianskych Tepliciach značnej vlne kritiky. Stovky nahnevaných návštevníkov píšu na sociálne siete pod príspevky rekreačného zariadenia štipľavé komentáre a vskutku ostré vyjadrenia, v ktorých často nechýbajú ani vulgarizmy.
Problémom má byť, že obľúbený akvapark v Turčianskych Tepliciach delí návštevníkov farebne odlišnými náramkami na zaočkovaných a nezaočkovaných.

Čítajte viac: https://myturiec.sme.sk/c/22717975/ludi ... l?ref=njct
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Clanok je len pre predplatitelov, ale uz som o tom som pocul davnejsie, ono to bolo podla mna aj tym, ze bez testu je pristup len do vonkajšich častí, dovnutra bolo (asi aj je) vyzadovane ockovanie alebo aspon test ako na kazdom kupalisku, preto to odlisovali naramkom a vznikol z toho poprask medzi ludmi. Nevidim na tom nic zle ak to bolo z tohto dovodu. Viacero kupalisk mava oddelene vnutorne a vonkajsie casti aj na vstupnom, cez turniket vas pusti len spravny naramok. Pride mi to ako vela kriku pre nic.

nasledujuca cast je off topic.
jaja napísal: Pi 13 08, 2021 8:45 pm Týká se to tvého působení ve vláknu GME. Připadáš nám tam jako úplný věrozvěst.
A u toho posledního odstavce by stačilo přepsat pár slov a sedělo by to taky jako prdel na hrnec :D
off topic:
V Čechách kadia male deti do hrnca? :lol: :lol: U nás sa to hovorí riť na šerbel :lol:

Cakal som ze to nebude pochvala :D Tak cas ukaze ci som bol verozvest aj ked myslienka nebola z mojej hlavy, som len poslicek sprav. Ja prijmam aj druhy nazor vo vela veciach. Co sa tyka GME nebolo spochybnene nic z predpokladov v ramci rozboru, praveze cim dalej do januara sme, tak tym viac veci sa vyplavuje na povrch.
V tom vlakne som prakticky jediny kto zdiela info, investovane mame viaceri a niektori mi aj pisali sukromnu spravu o GME...
Covid vsetci evidujeme, GME len par jedincov sleduje dlhodobo, to nie je moj zanieteny nazor či modla, keby zrazu vyskoci nova informacia ze je to odrb, hned to sem pisem a zavieram ten miniprofit co mam (na jednom brokerovi dokonca ministratu). To je dosledok toho ze je tam 20% informacii ktore sa zbierali od februara, ostatnych 80% je o dohladani si rucne na reddite, ku ktoremu ste skeptici. Hlavne nikto, ale nikto to nespochobynil, ani mainstream media, keby mali nieco cim by to cele zmietli zo stola davno to rozsiruju. Jedina ich retorika je shorts have covered, co nie je pravda a po novom su darkpooly hoax, darkpooly o ktorych hovori sef SEC v rozhovore v ich TV, su hoax. Este tu cast z jeho interview vystrihli na youtube kanali, tak to sam sef SEC tweetol pekne v tweete :D. Normalna praktika, ked nemas co skryvat.

Ale spomente si na jedno v 2007-2008 krize bolo tiez vsetko v poriadku, krasny rast tu a tam, inflacia 5% 3 mesiace po sebe - don't worry its just temporary. A drb za 2 dni apokalypsa. Lehman v prdeli, bearsterns drop o 60% a o 3 dni vyhlaseny bankrot.

koniec off topic.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 487 times
Been thanked: 170 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ano tu fairytale "too big to fail" mam rad... len aby nebola korona cela fairytale o 5 rokov, ked vyplava na povrch par insiders tahov na sachovnici..
Ale to by bolo dobre, pretoze to by znamenalo, ze sa nehralo o zivot, ale len o peniaze (co ale pre mnohych je zivot).
Odoslané z počítača
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1366
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 190 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Martin7 »

Dnes som bol náhodou svedkom mimoriadne veľkého diletantizmu, čo predviedli na RTVS. Bol som pozrieť mamu a mala pri tom pustenú TV a žrebovali výhercov (tá očkovacia súťaž). Ja tv takmer vôbec nepozerám, ani som nevedel, že to ide. Pointou je, že komu zavolajú, musí za 20 sekúnd povedať heslo, ktoré sa zobrazí vo vysielaní. Ak nepovie/nezdvihne, 100k Eur výhra sa posunie na ďalšieho súťažiaceho. Takto sa to naakumulovalo až na štvrtú súťažiacu, ktorá heslo povedala až po časovom limite 20 sekúnd a teda prišla o 400k Eur. Nebola to však vôbec jej chyba. 20 sekúnd je totiž zdržanie oproti real-time ak sledujete cez set-top-box alebo internet. Museli by ste mať priamo koaxiál v tv aby ste to stihli a takýchto domácností je možno tak 10-20%. Teda tú súťaž nie je možné vyhrať :lol: . Chuderka, musí ju poraziť a pritom to nebola jej vina. Čo si o tom gemblovaní s našimi peniazmi z daní myslím radšej nebudem ani spomínať, lebo by to bez vulgarizmov nešlo. :evil: Ani Smer tak nekradol ako Oľano nezmyselne rozhadzuje peniaze a ešte majú drzosť navrhovať zvyšovanie daní. :palec_dole:
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rado »

Prečo nevyžrebovali z očkovaných neviem. Majú všetky údaje. Takto sú diskriminovaní všetci, ktorí sa neprihlásia, nemajú TV(napr. ja :) ) alebo o tom jednoducho nevedia. Aký Matovič, taká lotéria. :lol: Tešme sa, že sme zdraví. :like:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2820
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rokosák »

Zrejme tých 20 sekúnd by sa malo zvýšiť.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1366
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 190 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Martin7 »

Rado, oni vyžrebovali, ale museli povedať slovo čo sa zobrazí v TV, inak dostanú len 1000 Eur. A to sa nedá stihnúť. Ja som na to prišiel náhodou počas majstrovstiev sveta v hokeji, bol som v pracovni a pracoval som na PC a popri tom som mal pustenú TV a hokej som skôr počúval keď hrali naši. K tv mám pripojený set-top-box a priateľka pozerala hokej v obývačke a tá je pripojená koaxiálom priamo bez set-top-boxu. A zrazu kričí gól a ja pozriem na tv a naši boli ešte len v našom pásme a zhruba o 20-22 sekúnd dali gól a ona vtedy za mnou pribehla do pracovne. Takže som vždy 20-22 sekúnd dopredu vedel (podľa jej kriku), že je gól aj keď to tak ešte nevyzeralo :)

Rokosák: len dúfam, že jej to vyplatia, veď to môže človek dostať infarkt. To je fakt nechutné.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
Substance242
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 12:16 am
Bydlisko: Žilina

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Substance242 »

Človek sa až bál že zavolajú jemu (ozaj), lebo hoci by som to bral ako že "no čo už" tak tuším že vo mne by to bublalo a asi by som časom chytil post-traumatický stres alebo čo. ;-) Tak neviem či ísť pre istotu kúpiť nejakú anténu alebo sa niečo zmení, napríklad rovnaké heslo na celý večer.
Všetky informácie mám z overených zdrojov, alebo som si ich vymyslel.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 487 times
Been thanked: 170 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Otazne je, aky sposob zrebovania telefonneho cisla pouzivaju, ci je to skutocne RNG alebo nejaky podvod a kamos potom vyhra 400k.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4308
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 419 times
Been thanked: 339 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

podla mna je to naschval. Ludia si neuvedomuju ze cez internet je oneskorenie a takto sa suma vyhry navysuje co hru zatraktivnuje, ale realne to mozu vyhrat iba ti co pozeraju TV.
Statisticky je ale sanca na premiovu vyhru tak mala že nema zmysel sa tym v podstate zaoberat..
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 487 times
Been thanked: 170 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Trumpeta, ak by to bolo naschval, tak to nemoze byt skutocne nahodne losovanie a tym padom je to podvod, nie ?
Sranda, ak chces podnikat, musis vlastnit pocitac (eID), a ak chces vyhrat, musis vlastnit TV s antenou? Co bude dalej, capica z alobalu ?
Nemam slov, ale.. podmienit vyhru takym ponizenim osoby, aby sledovala TV v presne stanoveny cas, drzala v ruke mobil a kricala nejake heslo do 20 sekund, je naozaj obrovsky uspech a mne to len dokazuje, ze pandemia je fikcia, inak by ta tisicka ludi, ktorych som vcera videl v restikach musela pokapat do...(ake je dozidie u DELTY+++++ ?), pretoze videl som ich aj pred 3 mesiacmi, a uvidim ich aj za 3 mesiace.. A vsetci bez ruska, blizky kontakt.
A potom, ze preco neverim vakcine...
Seriozne rozmyslam, ci je MRNA a BNTX predrazena, alebo este lacna. Podla mna predrazena, ale podla tych divakov je stale lacna, tak ja neviem.. kupit , nekupit?
Odoslané z počítača
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1366
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 190 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Martin7 »

Trumpeta1978 napísal: Po 16 08, 2021 9:05 am podla mna je to naschval. Ludia si neuvedomuju ze cez internet je oneskorenie a takto sa suma vyhry navysuje co hru zatraktivnuje, ale realne to mozu vyhrat iba ti co pozeraju TV.
Statisticky je ale sanca na premiovu vyhru tak mala že nema zmysel sa tym v podstate zaoberat..
Nieje to tak. Najväčšiu šancu ako to stihnúť za 20 sekúnd je keď máš ešte analógovú TV bez set-top-boxu, respektíve analógové vysielanie. Aj tam je oneskorenie, ale najmenšie. Ak chytáš cez anténu DVB-T a máš pripojený set-top-box, ten set-top-box už robí oneskorenie (rádovo sekundy 5-15). Potom je ešte šanca to stihnúť cez UPC ak máte koaxiál zapojený priamo do tv, bez set-top-boxu. Nejde teda o oneskorený internet, ale dnes je drvivá väčšina spôsobu prijímania signálu do TV oneskorená práve o 20 sekúnd +! Ak žijete vo veľkom meste a máte optiku a pripojený set-top-box a pozeráte to ako vysielanie v tv tak s najväčšou pravdepodobnosťou pozeráte oneskorene o 20 sekúnd a viac! Teda paradoxne, čím lepšia technika, tým väčšia latencia. Ono je to nechutné hlavne v tom, že zbytočne traumatizujú a trolujú ľudí. Ale to je presne celý Matelko.

Edit zhrnutie: či pozeráte TV vysielanie alebo súťaž sledujete cez internet, tak to s najväčšou pravdepodobnosťou sledujete oneskorene o 20 sekúnd a viac.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rado »

iceberg8 napísal: Po 16 08, 2021 9:38 am ..., je naozaj obrovsky uspech a mne to len dokazuje, ze pandemia je fikcia
Pandémia nie je fikcia, ale tá pravá lotéria. Nemusíš na nič odpovedať a poznať žiadne heslo. Len tvoj organizmus rozhodne, či to prekonáš, že o tom ani nebudeš vedieť alebo dostaneš miestenku na ARO. Je úplne jedno ako si starý, či máš kilo naviac alebo sa udržiavaš športovaním. :D 20 sekúnd keď máš povedať heslo alebo sa dusíš, vyjde na rovnako. Potom je koniec. Prenecháš 100 tisíc alebo lôžko inému.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Adammd »

Setobox od Magio nemá oneskorenie. Keď som to porovnal s live na rtvs, posun je v neprospech webu o 20sek.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1366
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 190 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Martin7 »

To je nesprávny úsudok Adam. Logicky vychádzaš z toho, že keď na webe je oneskorenie 20 sekúnd, tebe ide set-top-box realtime. On nemôže ísť realtime už len z princípu. Set-top-box je malý počítač, ktorý funguje podobne ako keď si pustíš video na youtube. Dole na lište vidíš ako sa ti video načítava. Čím sa stáva vyšším štandardom vyššie rozlíšenie a kvalita obrazu (teda aj dátový tok), set-top-box si potrebuje dopredu načítať viac dát a zároveň väčšiu rezervu dopredu, pretože na sieti sú stále výkyvy. Staršie set-top-boxy si načítavali menej dát a potom ,,kockovali" alebo sekali.

A teraz konkrétne:
TV v obývačke je pripojená cez koaxiál UPC. Má naladené analógové stanice ako aj digitálne. Ak mám RTVS na analógu, mám vysielanie najskôr, no napriek tomu to stále nieje realtime. Keď prepnem na digitál na tej istej TV stále cez koaxiál, rovnaké vysielanie sa zobrazí o pár sekúnd neskôr (možno 2-3). V pracovni mám Magio set-top-box + optika a ide to o cca 20 sekúnd neskôr ako UPC digitál. To znamená, že keď na webe je to ešte neskôr, tak celková latencia je ešte väčšia, ale neznamená to, že nemáš oneskorenie. Už sme ale značne OT, pardon.

edit: Keď sme v minulosti mali len UPC a mali aj UPC set-top-box, tiež bolo oneskorenie asi 15-20 sekúnd oproti koaxiálu v tv.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Jasne ze ma vsetko delay oproti beznej antene/kablovke a taktiez je mozna ucelova delay uz medzi studiom a vysielanim von - kvoli necakanym momentom/cenzure/ 1-2 sekundy. Galavečery sú tak vysielané bezne v USA, mozno aj u nas. My sme mali MAGIO a na druhom TV obecnu kablovku. Magio meskalo 15+ sekund, cez net minimum 18-20s delay kvoli kodovanu a bufferu oproti tej kablovke..


Inak je vam jasne ze je to stare zname panem et circenses -chlieb a hry, alias osvedcena metoda na jednoduchy lud.
https://dennikn.sk/143503/na-slovakov-c ... -zaberaju/

Vopred sorry za vulgarizmy, ale na tu loteriu sa neda reagovat uplne slusne, ani som to nepozeral, videl som len tu poslednu pani na youtube v komentoch na Zomri, ktora kvoli oneskoreniu prisla o 400 000 a stacilo mi. Myslim ze keby Matovic sedi na gauci vedla nej, tak je za 20 sekund uz len chrčí...

Cela loteria je dobra tragikomedia a clovek ktory sa siel zaockovat kvoli loterii by mal odovzdat obciansky a vyhlasit sa za nesvojpravneho.

Suma ktora na to bola vyčlenená je na jedno nasratie.
Sposob akym to je prerozdelovane na druhe nasratie.
Fakt ze sa zrebuju papierove zreby je na tretie nasratie/facepalm.
A napad s turboidiotskym heslom s casovym limitom je akoze totalny extrem, chrapunstvo/stupidita najvacsieho zrna.

Keď už je tak životne dôležitá tá lotéria - mohli zobrazit unikatny kod ockovaneho ktory vyhral XX 000 €, len zavolat vyhercovi ako gratulaciu ze vyhral a mať vo vysielani len jeho reakciu a poslat dopis so sposobom ako vyhru obdrzi. Ak by aj nezdvihol nic sa nestane. Ale to by nebol nas oblubeny trnavsky Gašparko, ktory sa musi skrabat na lavom uchu malickom na pravej nohe, lebo sak preco chudaka, ktoremu sa dovolame este poriadne nevystresovat, alebo mu nedopriat infarkt ked chudak ani NEMA SANCU vyhrat ak nema normal telku po analogu. Predstavte si ze ta pani mozno ma dlzoby a toto by ju vratilo spat do zivota a jej najblizsich, miesto toho psychicky kolaps, bez sance vyhrat.

A aj keby dotycny mal analogovu telku, predstavte si ze by zavolali nejakemu 80 rocnemu deduškovi a chcu po nom nejake heslo, ktore je na obrazovke na par sekund. Sak to je totalne chrapunske, keby to heslo je aspon celu relaciu na obrazovke niekde alebo nejaky univerzalny slogan ako maju radia na dany tyzden.

A ked uz chceli nejaku aktivitu... Pamatate si ked chodili tie dochodcovske sutaze na Markize - ku koncu to moderoval Bruchala, rovno mohli zvolit ten format a ockovanci si mohli vybrat kufrik 1 z 20 kufrikov s random sumou od 10 000- 100 000 € a nie hentaku frašku.

Stavim sa ze sa ten koko* doma skodoradostne rehnil pri telke jak nepricetny, stacil mi jeho status ze "drama hned v prvom vysielani", no hadaj kvoli komu cela ta drama ty pi*us. On musi strasne neznasat ludi, ale strasne moc. https://www.facebook.com/igor.matovic.7 ... 6460632715
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Adammd »

Martin7 napísal: Po 16 08, 2021 2:38 pm To je nesprávny úsudok Adam. Logicky vychádzaš z toho, že keď na webe je oneskorenie 20 sekúnd, tebe ide set-top-box realtime. On nemôže ísť realtime už len z princípu.
Netvrdim, ze je to realtime, ale web je oneskoreny oproti magio setoboxu o cca 20sek. A kedze vsade sa pise, ze live web rtvs ma oneskorenie asi 20sek od antenneho prijmu, tak mi to vychadza +- realtime, resp. minimalne oneskorenie, nemeral som to na stotiny...vo vysledku je tam dostatocna rezerva na spravnu odpoved, povedzme minimalne 15 sek...

Alebo, web rtvs ma oneskorenie vacsie ako proklamovanych 20 sek...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 487 times
Been thanked: 170 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Rado napísal: Po 16 08, 2021 12:49 pm Pandémia nie je fikcia, ale tá pravá lotéria. Nemusíš na nič odpovedať a poznať žiadne heslo. Len tvoj organizmus rozhodne, či to prekonáš, že o tom ani nebudeš vedieť alebo dostaneš miestenku na ARO. Je úplne jedno ako si starý, či máš kilo naviac alebo sa udržiavaš športovaním. :D 20 sekúnd keď máš povedať heslo alebo sa dusíš, vyjde na rovnako. Potom je koniec. Prenecháš 100 tisíc alebo lôžko inému.
Toto sa da napisat na cokolvek, cely zivot je loteria.

pokus, ja viem, je dolezite sa pretvarovat pri urcitom publiku, ale hanbil by som sa za seba (mam svoju hrdost), dlho som vahal vobec prispiet do tejto temy, kedze viem kam to speje, ak niekto kto je "anti" vyjadri svoj nazor. Ale tak, zijeme len raz a korona ma zabije, lebo som neockovany, takze mi to moze byt jedno, nie ?
PS: tak pomaleho vraha ako korona som este nevidel. Alebo pockat, priamo naopak, korona je rychly vrah, a tam mozeme rychlo reagovat, rakovina je ina story, krvna zrazenina je ina story. Korona mi da neonovu nalepku pred oci, ze "pozor, nieco sa deje" - kdezto upchata cieva NIE. Poznam viac ludi s porazkou, ako s pozitivnym vysledkom na koronu. Takze prepac, ze mam nazor aky mam. Ale ja sa pretvarovat jednoducho neviem.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rado »

iceberg8 napísal: Po 16 08, 2021 6:02 pm Toto sa da napisat na cokolvek, cely zivot je loteria.
No, nemyslím. Napríklad trading. Pre teba lotéria, pre mňa biznis.

Máš choroby, kde sú určité vzorce, ktoré sa opakujú a vieš ich určitým spôsobom u väčšiny liečiť. Tu to začalo vekom a nadváhou, ale na prístrojoch sú resp. boli pacienti, ktorý nemali na to vek ani hmotnosť. Teraz sa uvažuje, že zvýšený cholesterol je ten, čo by mohol byť prienikom, ktorý spája pacientov, ale je to len ďalší pokus, ktorý treba overiť. Na mňa je to už veľa prírodnej vedy. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

george1 napísal: Po 16 08, 2021 9:01 pm
Citácia:
"Igor Matovič a riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník sa stretli so súťažiacou Zuzanou z očkovacej lotérie, ktorá pre oneskorený prenos cez internet prišla o 400-tisíc eur. Minister financií potvrdil, že rokuje s právnikmi, aby jej výhru vyplatili."
1. najprv ta matovič pripravi o 400 000 kvoli drbnutemu pravidlu, sposobi ti psychicku ujmu
2. Potom to sarkasticky okomentuje v poste na fb spolu s kumpanmi s olano
3. Na druhy den ta pride este aj osobne navstivit a pre TV to komentuje ako to je "nefer, citi lutost a veri ze to napravia" :D :D :D

Mozne iba na Slovensku...
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4308
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 419 times
Been thanked: 339 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Covid loteria funguje predsa uplne rovnako amatersky/neefektivne ako drviva vacsina sluzieb ktore poskytuje štát svojim občanom, len pri tej loterii nam to viacej bije do očí.. Osobne by som doporucil kazdemu aspon par rokov pracovat v niektorej zo statnych institucii aby sam prisiel na to ako sa naraba s peniazmi danovych poplatnikov./ja tuto skusenost mam viacnasobne/
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 487 times
Been thanked: 170 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

pokus napísal: Po 16 08, 2021 7:38 pm Nejde o pretvarovanie, ani o to byt anti. Ked si pozries tuto temu zistis ze anti som tu skor ja. Ale jedna vec je mat nazor, nebodaj argument a druha pisat ze covid je fikcia a ako ty nikoho kto nan zomrel nepoznas. Pripomina to nezmysli o holokauste. Tvoja osobna skusenost je z globalneho a statistickeho pohladu uplne zanedbatelna.
pockaj, pockaj, ale ty si tam nevidel ten sarkazmus, ked som pisal, ze korona je fikcia ? Citam to po sebe dnes-teraz, a zrejme som tam zabudol dodat, "citajte s porozumenim" a mal som tam pisar zrozumitelnejsie a jasnejsie.
"kricala nejake heslo do 20 sekund, je naozaj obrovsky uspech a mne to len dokazuje, ze pandemia je fikcia,"
Tak beriem spat, ospravedlnujem sa, nemyslel som to priamo pandemia=fikcia pausalne.

- ja si z pandemie srandu nerobim, ale co si mam mysliet o pandemii, ked si z nej robia srandu politici a vedci takouto loteriou (a nie len u nas)? Pandemia, kde Mikas alebo kto to bol ma 2 ruska na hlave, ale potom na dovolenke nie, pretoze tam to nie je povinne? To je pandemia? Nie, PODLA MNA, to je vysmech a pandemiu beru ako fikciu prave tito popredni cinitelia. Ak by som veril, ze ma pandemia ohrozi, tak by som zminimalizoval stret s ludmi na uplne minimum. A nebol by som "anti" - ono delit niekoho na pro a proti je narocne, pretoze nic nie je ciernobiele.

Trumpeta, ano statna sprava aj verejne je chaos, poznam ludi co odtial odisli, aj ked to miesto byva "teple" viacmenej do vymeny vlady..
Odoslané z počítača
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2820
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rokosák »

Lotéria na RTVS mala viac divákov ako JOJ a Markíza dokopy v tom čase. Merajúc z finančného či podnikateľského hľadiska bol program úspešný. Ak presvedčil niektorých sa zaočkovať tak to bol takisto úspech z pohľadu programu.

Ľahko a teraz moderné je štát kritizovať za prevedenie úlohy a súčasne chváliť súkromné firmy za to, ze dobre gazdujú pre seba. Čo užitočného robí Facebook?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 487 times
Been thanked: 170 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Rokosak, aj stat robi uzitocne veci, ale aj neuzitocne, tak isto aj FB a Google.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4308
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 419 times
Been thanked: 339 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Rokosák napísal: Ut 17 08, 2021 1:56 pm Čo užitočného robí Facebook?
zasadný, kardinálny, rozdiel je v jedinom: Fb to co robi, nerobi za moje peniaze ani inych daňových poplatníkov, takze moze kludne všetky svoje aktiva vysypat zajtra rano hoc aj do miestnej spalovne..
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"