COVID LIEČBA

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dám si tu ten ivermektín, čo spomínal Jogo. Našiel som ho ako sme ho preberali v prvej vlne:
JUGGLER napísal: So 23 05, 2020 12:49 am Dám si to tu:

Apríl 2020:

Liek proti všiam zničí koronavírus do 48 hodín, zatiaľ len v laboratóriu.

Vedci z austrálskej univerzity v Melbourne informovali, že liek ivermektín je v bunkových kultúrach veľmi účinne schopný zlikvidovať nový koronavírus SARS-CoV-2. Píše o tom štúdia v odbornom časopise Antiviral Research.

Túto látku pritom schválili proti parazitom a lekári dobre vedia aj o jej prípadných vedľajších účinkoch.


Len 48 hodín po tom, čo liek nasadili, zmizol všetok genetický materiál vírusu buniek. „Stačila jediná dávka tohto prípravku. Už po 24 hodinách došlo k značnému úbytku vírusovej RNA, po 48 hodinách sa odstránili všetky jej stopy," hovorí Kylie Wagstaffová, spoluautorka štúdie.

Podľa nej sa ivermektín považuje za bezpečnú látku. „Musíme ešte zistiť, aké by malo byť správne dávkovanie, aby účinkoval u ľudí," dodala.

Slová chvály vyjadril aj Leon Caly z laboratória na Dohertyho inštitúte. „Ako virológ a člen tímu, ktorý ako prvý mimo Čínu izoloval toto ochorenie už v januári, som bol z potenciálu ivermektínu voči COVID-19 nadšený," uviedol.

Ivermektín je širokospektrálne antiparazitikum používané v ľudskej aj veterinárnej medicíne proti parazitickým hlístovcom či všiam, strečkom a zákožkám.

Od objavenia pred asi 40 rokmi sa používal v masívnom počte. Počas prvých 16 rokov činnosti jeho využívania ním ošetrili cez 200 miliónov ľudí v 33 krajinách.

Máj 2020:

Bangladéšsky lekársky tím vedený prominentným lekárom tvrdí, že ich výskum kombinácie dvoch bežne používaných liekov priniesol ohromujúce výsledky v liečbe pacientov s akútnymi symptómami koronavírusu.

Tvrdenie bangladéšskeho lekárskeho tímu, ktorého súčasťou sú významní lekári z krajiny, prichádza uprostred zúfalých globálnych pokusov o zastavenie pandémie koronavírusu.

„Máme ohromujúce výsledky. Zo 60 pacientov COVID-19 sa všetci zotavili, keď sa aplikovala kombinácia týchto dvoch liekov,“ uviedol profesor Dr. Md Tarek Alam, vedúci oddelenia medicíny v súkromnej nemocnici Bangladéšskej fakultnej nemocnice (BMCH).

Bangladéšsky lekársky tím skúmal kombináciu liekov ivermektín a doxycyklín, dvoch bežne používaných liekov na pacientoch s akútnymi príznakmi koronavírusu.

Dr. Alam, lekár v Bangladéši, uviedol, že často používaný liek ivermektín v jednej dávke v kombinácii doxycyklínom, bežným antibiotikom, prináša takmer zázračný výsledok v liečbe pacientov s COVID-19.



„Môj tím predpisoval tieto dva lieky iba pacientom s koronavírusom, pričom väčšina z nich pôvodne hlásila respiračné problémy so súvisiacimi ťažkosťami, a boli neskôr testovaní ako pozitívni na COVID-19,“ uviedol. Lekársky tím tvrdí, že účinnosť kombinácie liekov, ktorú vyvinuli, bola taká, že pacienti sa z vírusu zotavili do 4 dní.

„Najprv ich požiadame o testovanie na COVID-19 a keď sa zistí, že koronavírus je pozitívny, aplikujeme lieky. Zotavujú sa do štyroch dní,“ uviedol lekár.

„Opakované alebo druhé testy v súlade s postupom sa opätovne potvrdili ako negatívne vo všetkých prípadoch COVID-19. Zistilo sa, že kombinácia nemá žiadne vedľajšie účinky na pacientov,“ dodal.

Podľa nemocnice všetci z vyliečených pacientov preukázali pozoruhodne rýchle zotavenie – 50 % zmiernenie príznakov za tri dni a boli negatívne testovaní na Covid 19 za štyri dni.


Poznámka:
GALMEKTIN 10 mg/ml injekčný roztok, Účinná látka: Ivermectinum 10 mg
Nobelova cena za objev ivermektinu

V roce 2015 byli za objev ivermektinu oceněni Nobelovou cenou za fyziologii a lékařství irský biochemik William C. Campbell a japonský biochemik Satoši Ómura.
Indikace

Ivermektin patří mezi širokospektrá antiparizitika neboť působí proti řadě hlístic, hmyzu a roztočům. Ivermektin se používá k léčbě parazitárních onemocnění lidí a zvířat a to ve formě per orální (pasty, tablety), injekční nebo spot on (u zvířat). U lidí je asi nejznámější použití ivermektinu v léčbě říční slepoty či elefantiázy. Naopak není účinný proti motolicím a tasemnicím.[2]

U lidí

filárie: Onchocerca volvulus a další druhy rodu Onchocerca, Loa loa, Wuchereria bancrofti, Brugia malayi, Brugia timori[2]
tenkohlavci: Trichuris trichiura[2]
škrkavky: Ascaris lumbricoides[2]
měchovci: Necator americanus, Ancylostoma duodenale, Ancylostoma brasiliensis, Ancylostoma caninum[2]
háďátka: Strongyloides stercoralis[2]
vši: Pediculus capitis[2]
roztoči: Sarcoptes scabiei[3]

Do budoucna se zvažuje i použití ivermektinu v boji proti malárii. Ivermektin však nepůsobí proti samotnému půvoci malárie (Plasmodium), nýbrž proti přenašeči - komarům rodu Anopheles. Ivermektin je distrubuován do krve člověka, kde může být přítomen i několik dní. Samičky komárů po napití krve člověka ihned hynou. Použití ivermektinu u lidí tak nechrání před samotnou malárii, hubí však její přenašeče. Tato metoda by mohla být použita cíleně v komunitách s vysokým výskytem malárie vedle běžného použití insekticidů.[4]

Doxycyklín: u nás 11 liekov

Treba dodať že u nás je prístupný len ako veterinárny prípravok: injekčný, alebo do krmiva
Ten injekčný by som možno aj riskol u človeka:
GALMEKTIN 10 mg/ml injekčný roztok, Účinná látka: Ivermectinum 10 mg

Pozor: nepodáva sa intramuskulárne ani intravenózne, len subkutánne. Teda pod kožu.
1 ml na 50kg...takže na chlapa cca 2 ml...


Ďalej, čo sme už písali:

Vitamin C ...najlepšie z predlženým účinkom...brať väčšie dávky lebo u človeka je slabá vstrebateľnosť..je aj injekčný..
Vitamin D3 ...ako správne upozornil Trumpeta
Zinok na imunitu...skôr prevencia
Calcium...najlepšie spolu s horčíkom a Selénom
Colostrum ( kravské protilátky )
Immunal ( podporuje imunitu - echinacea )

KĽUD ( ležať v teple )
SLNKO ( ak sa dá aspoň na pár minút )
ČASTO VETRAŤ ( v zime nárazovo )
PIŤ VEĽA TEKUTÍN ( teplý čaj, alebo čistú vodu)

mať niečo na kašel ( na suchý a na mokrý )...nosné kvapky ...pri horúčke 39,5 - 40 treba nasadiť antipyretiká

Anopyrin ( = acylpyrin v pufrovanej podobe )
Antibiotiká na báze Doxycyklínu...mať poruke, keby zápal prešiel na pľúca

Trump dostal: remdesivir( ten už dosť spochybňujú a je drahý ), protilátky Regeneron ( u nás asi ten nový nie je a ked tak je pekelne drahý ) kortikoidy ...dobrý nápad ..steroidy (neuznávam..zrejme mu pichli anaboliká)

Ked Vás ešte niečo napadne, dajte to sem, nech to máme pokope ( keď som v lekárni, tak ma nič nenapadne )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa Adammd »

V ČR sa podáva isoprinosin a fraxiparine, ale sú na recept.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa Rado »

Adammd napísal: Po 25 01, 2021 1:26 pm V ČR sa podáva isoprinosin a fraxiparine, ale sú na recept.
S týmto opatrne. Chcel by som vidieť toho, čo si bude pichať fraxiparine dobrovoľne do brucha bez toho, aby vedel, či to vôbec potrebuje. Budeš potrebovať operáciu a nikto to neurobí pokiaľ ti nepôjde o život.
Isoprinosin (imunostimulant) iba keď je človek zdravý alebo sa zotavuje inak ťa to môže dostať na ventiláciu.
Myslím, že na tomto fóre by sme si mali radiť v investíciách a tradingu. Lieky a liečbu by sme tu preberať nemali. Netvrdím, že burze rozumieme, ale ak si poradíme zle, tak maximálne prídeme o peniaze, to druhé môže byť oveľa väčšia strata. Trocha rešpektu nikdy nie je na škodu veci.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa Adammd »

Ja to beriem ako informačný thread. Voľne nekúpi ani kortikoidy, antibiotiká. Ja som len doplnil, čo sa používa u hospitalizovaných pacientov. Všetci dostávajú kyslík, Vít c, d, dexamethason, fraxiparine, isoprinosin, amoxiklav a paracetamol.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa Rado »

Ak dáš na COVID isoprinosin, tak ho môžeš zabiť. Podľa toho, čo viem tak je najhoršia prudká reakcia imunitného systému na prítomnosť vírusu. Týmto povzbudíš imunitný systém a máš potenciálne zarobené na problém. Neviem, či by som ako lekár riskoval dať to akútne chorému.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa Adammd »

Je to v doporucenych postupom ako experimentalna liecba pri splneni urcitych kriterii, viac tu:
https://www.infekce.cz/Covid2019/DP-SIL-covid29p.pdf
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: Po 25 01, 2021 8:43 am Prvý deň bola sobota,mal som bolesti svalov na nohách, myslel som, že mam svalovku. Večer som už dostal teplotu 38C a tak som sa izoloval.
Druhý deň som začal pokašliavať a teplota pokračovala. Dozvedel som sa, že kolegova manželka z práce stratila čuch, tak už som vedel, že ma nakazil, lebo mal počas týždňa určité zdravotné problémy.
Tretí deň som šiel na AG test, ale teplotu som už nemal. Test samozrejme pozitívny...
10 dní povinná karanténa, žiadne lieky len čaj zo skorocelu, materinej dušky a citrónu 3x denne. Do čaju som si dával vodku. Bolesti z nôh prešli na chrbát, do žalúdka, asi 6 deň strata čuchu, povinnú karanténu mi doktorka ukončila 14 deň, ale keďže som stále kašlal, aj keď iné príznaky som už nemal, tak mi zmenili diagnozu na zápal hrtana. Dali mi lieky proti kašľu, ktoré mi ho tlmili Stoptusin, potom kodein(nepamätám, ako sa ten liek volal) a Zodak, ale po ich vybratí som stále kašlal. Tak mi zobrali krv a výter z hrdla a nosa. Vtedy som sa rozhodol, že kašel-nekašel, idem na prechádzky do lesa a kašel do troch dni prešiel. V krvi mi našli protilátky na nejaké mikróby, ale keďže už som mal tu infekciu prekonanú, tak už mi antibiotika nenasadili. Teraz už som ok.
Ťažké bolo sa vyznať v tej kope informácii a dezinformácii na webe, stále som hľadal, kedy, komu a ako sa priebeh covidu zmenil na ťažký a porovnával som ho so svojou situáciou.. lebo v širšom okolí som poznal 5-6 mojich rovesníkov, čo mali veľmi ťažký priebeh...

Dík. S každou virózou je to v podstate rovnaké: organizmus musí bojovať sám, len mu treba pomôcť. Všetko OK, len ALKOHOL NESMIEŠ !. Viróza je jeden veľký útok na telo a alkohol je druhý útok na telo. Telo tvrdo bojuje s alkoholom až kým ho neodbúra a nevylúči. Okrem toho ťa alkohol odvodňuje (vysušuje ). Pri virózach treba piť veľa tekutín, aby sliznice boli vlhké a schopné bojovať s bacilmi.


OK zosumarizujem , čo je voľne dostupné a môžeme to mať prichystané:

Vitamíny - C, D3, B komplex, A alebo C+D3 + multivitamin
minerály - Calcium, Horčík, Zinok, Selén..alebo multimineraly
Colostrum, Immunal,
Anopyrin (fantasticky liek, lebo v 400mg tbl pôsobí proti zápalu a horúčke, v 100mg proti zrazeninám krve ( miesto fraxiparine )
Starší ľudia skoro všetci denne užívajú buď Anopyrin 100 alebo Trombex...ako prevencia trombóz, cievnych príhod, porážky, infarktu (= ked sa cieva upchá zrazeninou ).
Lieky na báze paracetamolu..proti zápalu a horúčke: Coldrex, Panadol, Paralen, Theraflu

Čaj ( bylinný, alebo ovocný )
Citróny ( ako zdroj vit C do čaju..pozor nie do horúceho čaju, lebo vit C sa pri vyššej teplote ničí )
Ovocie a zelenina ( pokiaľ je chuť na jedlo )...ja zeleninu pijem vo forme zeleného smoothie

Ak sa nám pohorší, môžeme kontaktovať svojho lekára/lekárku a požiadať o lieky na predpis cez eRecept
(= nahodí do systému a niekto vám to vyberie v lekárni )

- Antibiotikum na báze Doxycyklínu
....ak spozorujete, že sopeľ a hlieny ktoré vykašliavate sú sfarbené do hneda, zelena...to je príznak že k vírusom sa pridala bakteriálna infekcia ( antibiotiká účinkujú len na baktérie )
... ak cítite, že sú chytené pľúca ( spýtať sa lekárky )

- kortikoidy ( spýtať sa lekárky )


Budeme dopĺňať, ked vás niečo napadne. Ide o to, že sa nemocnice zaplňajú. Nové mutácie útočia. K lekárovi teraz nemôžete ísť, len mu zavolať a treba byť pripravený na ,,Bergamo,, že ani v ťažkom stave nemusí byť v nemocnici voľné miesto.

Treba sa pripraviť na pozitívny test a po ňom sa pratať do izolácie. Vtedy už je neskoro začať zháňať lieky..treba sa izolovať doma, zavolať všetkým s ktorými ste boli v kontakte a mať všetko poruke.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hej. Len sa nedá byť večne izolovaný. Treba nakupovať, treba zásobovať starých, treba robiť taxikára a všetko zabezpečiť. Život beží ďalej...
Súhlasím s tým, že ľudia zanedbávajú respirátory. neviem prečo sa na to nerobí osveta. Rakúšania zaviedli max. cenu 60 centov a žiadne DPH. Starým ľudom a ľudom v supermarketoch , lekárňach a iných uzavretých priestoroch by som odporúčil RESPIRÁTOR. Stojí o niečo viac ako rúška, ale ochrana je oveľa vyššia. Tie rúška, čo ľudia nosia sú hrozné. Bežné rúška sú OK len vonku, kde sa dá dodržať odstup 2m.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Po 25 01, 2021 10:02 pm Dík. S každou virózou je to v podstate rovnaké: organizmus musí bojovať sám, len mu treba pomôcť. Všetko OK, len ALKOHOL NESMIEŠ !. Viróza je jeden veľký útok na telo a alkohol je druhý útok na telo. Telo tvrdo bojuje s alkoholom až kým ho neodbúra a nevylúči. Okrem toho ťa alkohol odvodňuje (vysušuje ). Pri virózach treba piť veľa tekutín, aby sliznice boli vlhké a schopné bojovať s bacilmi.
Čo mate s tým alkoholom v malých dávkach? Je bežné, že si starí ľudia dávali do čaju pohárik rumu aby sa lepšie vypotili. Resp. si prevarili víno...
Apropo vypotiť sa v posteli bol základ pri liečbe respiračných chorôb v minulosti. Horúci čaj, dva acylpyríny, dve pyžamá a dve periny a človek sa poriadne vypotil tzn. umele si zvýšil teplotu ako pri horúčke. Zvýšenie teploty tela o 1C zvyšuje aktivitu imunitného systému 10x.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa jogo »

Podobný prípad, ako som tu popísal:

https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/201 ... ne-rodicov
Známa česká speváčka Věra Martinová (60) opísala svoju mimoriadne smutnú skúsenosť s ochorením COVID-19. Na Facebooku sa svojim fanúšikom zverila, že choroba ju pripravila o päť členov rodiny vrátane obidvoch rodičov. Píše o tom portál tn.cz .
„Nechápem niektoré opatrenia a postupy vlády a nesúhlasím s nimi rovnako ako mnohí z vás. Ale veľmi vás prosím, vydržte ešte ďalej ten ‚celibát‘. Zúčtovanie nechajte na voľby a svoj nesúhlas vyjadrite tým, že sa na nich poctivo zúčastníte. Noste rúška a budte tak zodpovední najmä k svojim blízkym. Viem, o čom hovorím,“ prihovorila sa v nedeľu Martinová fanúšikom prostredníctvom sociálnej siete.
Speváčka v statuse následne opísala trápenie, ktoré postihlo jej rodinu.

„Bratranca, tetu, sesternicu. Ale najmä o mamičku a otecka. Verte, že je to strašná nálož. Rodičov som poslednýkrát videla na covidovej jednotke v nemocnici v Náchode. Musím sa poďakovať lekárom a sestričkám za to, s akou starostlivosťou a empatiou sa venujú pacientom a zároveň aj ich zúfalým blízkym. Keby ste to, priatelia, videli, nikdy už nebudete tvrdiť, že COVID je iba taká chripôčka! Je to strašná choroba. Preto ešte raz prosím - vydržme to ešte a nepodceňujme neviditeľného nepriateľa,“ napísala v statuse speváčka.

Martinová v závere príspevku skritizovala nezodpovedných politikov. Exprezidentovi Václavovi Klausovi vytkla, že dlhodobo odmieta nosenie rúšok na verejnosti a poprosila ho, aby „sa vybral inou cestou“.
Preto by každý, kto mal v rodine ťažký priebeh covidu, mal o to viac dodržiavať všetky doporučené opatrenia a hlavne nenavštevovať rodinu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal: Ut 26 01, 2021 2:23 am Je bežné, že si starí ľudia dávali do čaju pohárik rumu
Trochu musím vysvetliť použitý výraz "starí ľudia". V goraľčine, mojom materinskom jazyku, v ktorom stále rozmýšľam a doma aj v dedine rozprávam, výraz "staré ľudže godali" znamená "naši predkovia hovorili", takže do čaju si rum davali nielen starí(vekovo), ale aj mladí(vekovo) ľudia. :)
Tak som mal správne asi napísať naši predkovia si dávali do čaju pohárik rumu...

p.s: Materinský jazyk je jazyk, v ktorom sa vám prihovárala mama od narodenia. Čítal som to v manuáli pri minulom ščítaní obyvateľstva. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa jogo »

Výsledky plošného screningu:

https://www.topky.sk/cl/10/2045663/Najh ... esla-tesne

Po viac ako mesačnom lockdowne mame 20 okresov s viac ako 2% pozitivitou....asi ten lockdown nezaberá(pretože ho ľudia nedodržujú).
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
stock12
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut 20 11, 2018 3:23 pm

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa stock12 »

JUGGLER napísal: Po 25 01, 2021 1:06 am Dám si tu ten ivermektín, čo spomínal Jogo.
Minister Krajčí schválil nasadenie ivermektínu pri liečbe covidu-19. Po povolení tohto lieku volali niektorí lekári, ktorí veria, že pomôže pacientom s ťažším priebehom choroby. „Ministerstvo vydalo povolenie terapeutického použitia neregistrovaného lieku Ivermectin pre potreby zdravotníckych zariadení,“ potvrdila hovorkyňa.

https://dennikn.sk/2242114/krajci-schva ... k/?ref=mpm

mal by byt potom dostupny aj v lekarnach.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa Glogol »

pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa Glogol »

nosny sprej ( tak to uz hej) EXO-CD24.
https://dennikn.sk/minuta/2271925/?ref=mpm
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Glogol napísal: Po 15 02, 2021 9:29 pm nosny sprej ( tak to uz hej) EXO-CD24.
https://dennikn.sk/minuta/2271925/?ref=mpm
Má to gule. Uvidíme, čo sa z toho vyvinie.

Detailed Description:

Coronavirus disease 2019 (COVID-19) is a highly transmissible disease in the community. The main cause of clinical deterioration that leads to death is the cytokine storm in the lung.

CD24 is a small heavily glycosylated GPI-anchored protein. CD24 is a key player in the vast majority of human cancers and also plays an important role in controlling the homeostatic proliferation of T cells. Hence, CD24 can negatively regulate inflammation.

The treatment is a biologic therapeutic agent based on exosomes carrying CD24. The rationale for this treatment is that exosomes overexpressing CD24, isolated and purified from T-REx™-293 cells engineered to express CD24 at high levels, can suppress the cytokine storm and are delivered directly to the target organ using exosomes as a highly body-compatible delivery vehicle. This enables a strong reduction of the required dose (as opposed to systemic administration), and reduces the risk for adverse events.

https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04747574
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa jaja »

Pokud by to fungovalo, byla by to bomba. CD24 je protein, který si vytváříme sami (gen kódující protein je na 6. chromozomu), takže to asi bude těžko patentovatelné, tudíž snadno dostupné a genericky vyrobitelné. Kéž by to tak bylo.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Rado napísal: Po 25 01, 2021 4:27 pm Ak dáš na COVID isoprinosin, tak ho môžeš zabiť. Podľa toho, čo viem tak je najhoršia prudká reakcia imunitného systému na prítomnosť vírusu. Týmto povzbudíš imunitný systém a máš potenciálne zarobené na problém. Neviem, či by som ako lekár riskoval dať to akútne chorému.
Rado toto mas odkial ?

Ja mam doma 2 balenia a trochu si ma zneistil tak som trochu googlil a nasiel toto

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... axTa12jjoi

je to PDF podla mna to je celkom zrozumietelne napisane
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa Rado »

Pokiaľ si zdravý, tak ako prevencia o.k. Keď si však chorý alebo počas očkovania, tak nie. To nemám z vlastnej hlavy. Manželka je lekár - anesteziológ ona by to chorému nedala skrz to, čo som písal v citácii. Keď opravuješ auto, tak nejakú chybu opravíš rovnako. U ľudí je to iné. U niekoho na problém zaberá liečba a u niekoho na rovnaký problém nie. Pripomína mi to trhy. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

No samozrejme chapem aj beriem na vedomie preto ma to trochu zarazilo co si pisal
ten pan co zverejnil ten obeznik ma dost titulov pred menom aj za menom :)

Zhodneme sa teda asi na tom ze ked nastupia prve priznaky tak je to asi dobre , ale ked je uz tazky stav tak radsej nie ?
Prílohy
Screenshot from 2021-02-16 11-17-04.png
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa Rado »

Ja nie som lekár, ale keď pacienti umierajú na to, že majú prudkú reakciu imunitného systému na vírus, tak zobrať lienky na podporu imunity môže byť problém, ak by si tak na vírus reagoval. Ešte tomu pomôžeš.
Je to na tebe.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Juanko
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut 30 03, 2021 3:15 pm
Been thanked: 1 time

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa Juanko »

Ja osobne tomuto "čarovnému lieku" absolútne neverím :D nehovorím, že žiadny liek na covid neexistuje ale toto mi celkom smrdí
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Plant-derived antiviral drug is effective in blocking highly infectious SARS-CoV-2 Delta variant, say scientists
https://www.nottingham.ac.uk/news/plant ... ta-variant
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Trumpeta1978 napísal: Ne 28 11, 2021 8:33 pm Plant-derived antiviral drug is effective in blocking highly infectious SARS-CoV-2 Delta variant, say scientists
https://www.nottingham.ac.uk/news/plant ... ta-variant
pridám k tomu info:

Thapsigargin je nekompetitívny inhibítor Ca2⁺ ATPázy sarko/endoplazmatického retikula. Štrukturálne je thapsigargin klasifikovaný ako guaianolid a je extrahovaný z rastliny Thapsia garganica.

05.02.2021 07:35
NOTTINGHAM - Vedci veria, že experimentálny liek na rakovinu, pochádzajúci z jedovatej rastliny, môže pomôcť v boji s koronavírusom. Výskumníci z Nottingham University sa domnievajú, že tapsigargín môže byť účinný v boji proti koronavírusu, ale aj proti rôznym iným prechladnutiam. Látka pochádzajúca z rastliny Thapsia garganica, ktorá je smrteľná pre hovädzí dobytok a ovce a nachádza sa v západnom Stredomorí, sa testuje proti rakovine prostaty.

https://www.topky.sk/cl/11/2051725/Prev ... -pandemiam

+ iné:

Podľa zistení odborníkov je látka tapigargin z rastlín vysoko účinná proti koronavírusu SARS-CoV-2, bežnému nachladnutiu, chrípke A a ľudskému respiračnému syncyciálnemu vírusu. V malých dávkach pomáha mobilizovať vrodenú imunitnú odpoveď proti trom hlavným typom patogénov. Medzi kľúčové vlastnosti lieku patrí jeho stabilita proti kyslosti charakteristickej pre žalúdok (thapsigargin sa môže užívať perorálne), ako aj schopnosť blokovať množenie vírusu po dobu 48 hodín. Nevyvoláva patogény voči liekovej rezistencii a je stokrát účinnejšia ako iné antivírusové lieky. Je známe, že thapsigargin, ktorý bol pôvodne izolovaný z rastliny Thapsia garganica, inhibuje prenos vápnika z bunky do siete tubulov, ktoré spájajú svalové bunky nazývané sarkoplazmatické retikulum. To spôsobuje vyčerpanie zásob vápnika v retikule a s tým spojenú možnú smrť buniek, čo sa ukázalo ako užitočné pri liečbe nádorov.

O nádejnom lieku na rakovinu písali už pred 10 rokmi, ale nezdá sa, že sa to ujalo:

Rastlina Thapsia garganica je vysoko toxická, dokáže zabiť aj ťavu. No výťažky z nej dokážu kontrolovane likvidovať rakovinové nádory

https://vat.pravda.sk/zem/clanok/63512- ... ve-nadory/
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Covinir.
https://www.adc.sk/databazy/produkty/de ... 14055.html

Neviem ci to niekomu pomoze - nie je to priamo liek - skor nejaky mix boosteru imunity (C, D3, Zinok a pod.), doporucoval to moj obvodak ludom v karantene, ktori mali priznaky. Kamarat to jedaval, covid prekonal, vtedy mal stredne tazky priebeh - bol len doma. Suma sumarum u neho asi 4 dni chripka so vsetkymi chutovkami ako svalova bolest, teplota 38°C, kasel, bolest hlavy, zrychleny tep srdca (prvu noc nemohol vobec spat), malatnost... jedaval to od 1. dna a mal pokoj za 3 dni, ci to pomohlo zhodnotit az tak neviem, ale ak sa niekto boji vlastnej imunity tak moze skusit.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

imunitu treba budovat dopredu, pretoze to telu chvilu trva. V case ked uz je clovek infikovany je trochu neskoro. Apropo pritom doporucovanom davkovani myslim 3kapsule denne je tam pomerne malo vitaminu D. Tych 2000IU napr mne skoro vobec hladinu vit D realne nezvysuje, mam to odsledovane dlhodobo na zaklade vysledkov krvi z labaku. Denne uzivam aspon 5000IU, niekedy aj 10 000IU a to uz nieco pozitivne robi /tymto nikoho na nic nenavadzam/. Drviva vacsina ludi ma tohto vitaminu podnormu.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa Fund »

a sakra 10 000IU je uz teda poriadna davna denne...
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Fund
dlhodobo to nie je vhodne, resp je potrebne si sledovat hladinu v krvi a vzdy samozrejme brat s vit K2. Apropo boli obdobia ked som uzival denne aj 15-30tisic iu, kratkodobo, ziaden problem.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa Rokosák »

Vitamin K zhustuje krv. Dobre by bolo aby sa lekari (na fore a mimo) k tomu vyjadrili, v suvislosti s Covidom.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Rokosák napísal: Po 29 11, 2021 1:22 pm Vitamin K zhustuje krv. Dobre by bolo aby sa lekari (na fore a mimo) k tomu vyjadrili, v suvislosti s Covidom.
zrazanie krvi ovplyvnuje vit K1 ale K2 ani nie,maju rozdielne funkcie. Dokonce su odborne polemiky ze tak ako ich dnes oznacujeme je zavadzajuce, lebo z hladiska ucinkov ide defacto o rozdielne latky :)
Najlepsia forma K2 je MK7.
Samozrejme ak niekto uz berie lieky ovplyvnujuce zrazanie krvi, resp ine lieky v suvislosti s kardiovaskularnym systemom, mal by sa poradit s lekarom.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Trumpeta1978 napísal: Po 29 11, 2021 8:30 am imunitu treba budovat dopredu, pretoze to telu chvilu trva. V case ked uz je clovek infikovany je trochu neskoro. Apropo pritom doporucovanom davkovani myslim 3kapsule denne je tam pomerne malo vitaminu D. Tych 2000IU napr mne skoro vobec hladinu vit D realne nezvysuje, mam to odsledovane dlhodobo na zaklade vysledkov krvi z labaku. Denne uzivam aspon 5000IU, niekedy aj 10 000IU a to uz nieco pozitivne robi /tymto nikoho na nic nenavadzam/. Drviva vacsina ludi ma tohto vitaminu podnormu.
4 kapsule denne su max, tipujem ze kvoli tomu Zinku. Decka mozes aj viac, hlavne v zime 5000UI by som dal zimne minimum.. Su tam 2 typy davkovania preventivne 2x1tab denne, alebo pri priznakoch 2x2tab.. asi lepsie ako nedavat si absolutne nic.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID LIEČBA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

DanteUnchained

áno, hranicny je ten zinok, viacej ako 40-45mg denne uz je dlhodobo nevhodne /interferuje napr so vsetrbavanim medi/
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"