Autopozicovna - poctivy biznis? 5,6mil trzby za 2020

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Autopozicovna - poctivy biznis? 5,6mil trzby za 2020

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Zaujal ma dnes rozhovor na Startitup s majitelom autopozicovne Avis Prestige https://www.youtube.com/watch?v=5aiYzOD5tG4 pridavam aj finstat
https://www.finstat.sk/48031933 Pan je prijemny a rozumny, dobre sa pocuva hoci trosku trepe a prihrieva si polievocku :D Taky prijemny biely kon.

V rozhovore povedal ze auta obmienaju po 1- 1,5 roku a max najazd je 30 000 km, potom ide auto prec. Kedze im ide o premiovych klientov a chcu zachovat standard, asi nebudu mat v ponuke zakladnu fabiu. Suma sumarum ako moze vygenerovat firma 5,6 miliona € za rok 2020? Ked bol lockdown 50% roka?

Moj nazor na autopozicovne = pracka penazi pre niekoho nie uplne legalne a zdanene prijmy a ako bonus prisaty na statny cecok a prenajom vozidiel pre vsetky urady a pod. K tomu nejaky prestizny model na ktorom sa rozvaza niekto znamy aby bolo promo zadarmo, eventualne mozno zmluva s nejakymi OVjeBavacmi.


Ked si zosumarizujem naklady spojene
1. obstaranie vozidla so zlavou (avsak asi nie fleet ceny)
2. havarijna poistka na nove auto pre pozicovne je tak minimalne 2-3 nasobok beznej HP s maximalnym krytim pre nove auto aj so zlavami. Aspon v Alianze to tak bolo
3. Neuplne odpisanie z majetku/dani
4. Showroom/garaz/prevadzka
5. Naklady na cistenie po kazdom vypozicani
6. Plat majitela a zamestnancov + servisu ak maju 24/7 pohotovost.
7. 99,6% zadlzenost = uvery
8. Pokles hodnoty auta najvacsi prave po prvom orku.

Zaujima Vas nazor ci to vidim zaujato alebo to moze byt uplne poctivy biznis :D
Naposledy upravil/-a DanteUnchained v St 20 10, 2021 8:39 pm, upravené celkom 1 krát.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Autopozicovna - poctivy biznis? 5,6mil trzby za 2020

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Skusal niekto nahodit do kalkulacky, kolko zarobia za ten rok za jedno auto?
Ciste teoreticky, ak je max najazd 30 000 km, a auto ma 1 rok, to je 82km/den, a ak ma 1,5 roka tak to je 55km/den, ale kazdy den.
Alebo stacaju najazd, zakaznik uvidi 7000km a uvidi ho aj ten dalsi aj ten dalsi a budu happy. (poprosim autorsky poplatok na moj bitcoin ucet, ak toto niekto pouzije ako biznis model)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Autopozicovna - poctivy biznis? 5,6mil trzby za 2020

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Poctivý biznis. Je to franchise Avisu. Som presvedčený, že to AVIS drží pod prísnou kontrolou..Okrem toho si vybral práve prenájom luxusných značiek Porsche, BMW, Mercedes, Audi.. Nevidím problém ani v čase covidu.. Samozrejme, s dotáciami aké sme nikdy nevideli.

V 2019 mala zisk 380 tisíc a v 2020 stratu -180 tisíc. To by ťa malo zaujímať, nie tržby. Tržby mala 5,6 mil a rok predtým 5,3 mil.

Dnes je AVIS na Slovensku najkomplexnejšou značkou na trhu mobility, prevádzkuje najväčšiu flotilu vozidiel v najširšej pobočkovej sieti.

Koncept franšízy je efektívny spôsob, ako z Vášho nápadu, potenciálu a odhodlania vybudovať efektívnu a výkonnú súčasť najväčšej autopožičovne na Slovensku a patriť tak do celosvetovej siete Avis Budget Group, ktorá pokrýva najväčšiu sieť autopožičovní na svete. Získajte licenciu, ktorá Vám prinesie dôkladne premyslený štruktúrovaný systém, inovatívne riešenia, technologické pokroky, marketingovú podporu a úspešné know-how.

Koncept troch typov franšízy umožňuje maximálnu flexibilitu Vášmu podnikaniu. Franšízy sa delia podľa veľkosti plánovanej flotily vozidiel a očakávaného počtu prenájmov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Autopozicovna - poctivy biznis? 5,6mil trzby za 2020

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

nepoznam podrobnosti ale tipujem ze znacnu cast klientely asi tvoria velke firmy a korporaty ktore pre svojich zamestnancov nechcu drzat vlastne auta tak ich maju takto v dlhodobom prenajme.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Autopozicovna - poctivy biznis? 5,6mil trzby za 2020

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Niekde som cital, ze velke firme s napr 20 a viac autami sa neoplati mat havarijnu, pretoze moze robit poistovnu sama sebe, kedze poistovne robia so ziskom, tak aj takato flotila moze robit so ziskom. Preto ma celkom prekvapauje, ze velka firma si pozicia xy vozidiel, namiesto toho, aby robila pozicovnu sama sebe. (a z retazca vyradila sprostredkovatela)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Autopozicovna - poctivy biznis? 5,6mil trzby za 2020

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

mnohe firmy nepotrebuju tak vela aut a hlavne nechcu riesit prilis administrativu okolo toho
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Autopozicovna - poctivy biznis? 5,6mil trzby za 2020

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Moze byt, lenze ak to outsourcuju na inu firmu, zaplatia viac, ako keby si to zaplatili vramci zamestnancov, alebo sa mylim ?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Autopozicovna - poctivy biznis? 5,6mil trzby za 2020

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

JUGGLER napísal: St 20 10, 2021 11:17 pm Poctivý biznis. Je to franchise Avisu. Som presvedčený, že to AVIS drží pod prísnou kontrolou..Okrem toho si vybral práve prenájom luxusných značiek Porsche, BMW, Mercedes, Audi.. Nevidím problém ani v čase covidu.. Samozrejme, s dotáciami aké sme nikdy nevideli.

V 2019 mala zisk 380 tisíc a v 2020 stratu -180 tisíc. To by ťa malo zaujímať, nie tržby. Tržby mala 5,6 mil a rok predtým 5,3 mil.

Pozri aj rok 2018, mali rovnaky zisk ako v 2019 pri polovicnej trzbe (nepocitam zisk za predaj majetku). Zisk/strata 2019/2020 nic neznamena, to sa optimalizuje staci ze nakupili nove auta predcasne ak vysli nove modely a stare este neodpredali, lebo nie su dostatocne zjazdene.

Rozumiem ze sa specializuju na premiove auta, co je dost uzky segment prevazne pre vrcholovy manazment a ludi vyssie v pyramide u financnych poradcov, mozno ma vlada nejake auta v prenajmoch, urady atd.. No i tak ma zaraza obrat 5 mil. Ak si clovek neprenajima zrovna drahu hracku ako bmw M5, audi RS5, ci Mercedes AMG, tie ceny nie su nejake astronomicke za mesacny prenajom. Napr. taka A4 stoji prenajom na mesiac 1300€ a mozes odjazdit 7500km ako strop (co neviem ako realne je ak nejdes na otocku x krat do zahranicia), podobne Mercedes Benz E, S-ko mas za 3000€

Ak by boli tieto "obycajne" auta nonstop vypozicane 12 mes v roku, nech nezerem budem pocitat 2500€/mesiac s DPH na 5,5 mega obratu ich potrebujes +-170. Nonstop v uzivani. A po 1- 1,5 roku alebo 30k (co sa v pripade tyzdennej trasy BA-KE-BA da spravit za 10 mesiacov)

Z tohto hladiska mi to nepride ako rentabilny ziskovy biznis - ak tam nie su nejake sivé zony a prisavka na nejaky garantovany cecok, a niekto si nekupuje luxusne auta pre seba a kamaratov so zlavou s drobnym najazdom + popri tom mas zmluve nejake korporaty ktore maju zmluvnu tuto pozicovnu v krajine kde posobia. Tento problem nevidim len u Avisu (a ani to nie je hejt voci nim, len ma zaraza ten obrat) ale celkovo pozicovne aut.

Nadnarodne spolocnosti riesia skor operativny lizing, a aj tam sa da ziskat premiove auto priamo u vyrobcu za zlomok, Audi A6 1000€ s dph mesacne pri max najazde 20k rocne. Ja fakt nevidim vela priestoru na taky obrat pre autopozicovnu pri vsetkych konkurencnych produktoch..

https://www.audi.sk/aktuality/3923-audi ... vny-lizing
Trumpeta1978 napísal: Št 21 10, 2021 10:29 am mnohe firmy nepotrebuju tak vela aut a hlavne nechcu riesit prilis administrativu okolo toho
To ti riesi operativny lizing.. nie pozicanie aut.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Autopozicovna - poctivy biznis? 5,6mil trzby za 2020

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ako to funguje v zahranici? Ak to porovname s menej korupcnou krajinou? Snad nie su vsetky autopozicovne na svete pracky.
Odoslané z počítača
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Autopozicovna - poctivy biznis? 5,6mil trzby za 2020

Príspevok od používateľa wolf25 »

Nezapočítava sa do obratu aj nakup a predaj automobilov ? Pozrel som si ten rozhovor a podla vsetkeho tie auta musia neustale točiť za nové modely ktorých ceny su takmer vždy nad 100k+, v tom prípade 5mega mi nepride ako nič nerealne. AVIS je multimiliardová medzinárodná spoločnosť, uplne v pohode možu mat zamzluvnenych viac ako 170 vozidiel ktore sa používaju nonstop
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Autopozicovna - poctivy biznis? 5,6mil trzby za 2020

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

wolf25 napísal: Št 21 10, 2021 12:57 pm Nezapočítava sa do obratu aj nakup a predaj automobilov ? Pozrel som si ten rozhovor a podla vsetkeho tie auta musia neustale točiť za nové modely ktorých ceny su takmer vždy nad 100k+, v tom prípade 5mega mi nepride ako nič nerealne. AVIS je multimiliardová medzinárodná spoločnosť, uplne v pohode možu mat zamzluvnenych viac ako 170 vozidiel ktore sa používaju nonstop
Pozor, pisem TRZBY, nie obrat/vynos - vid graf. Zelene su trzby za tovar a sluzby vo vyske 5,6mil ako pisem, za 1,4mil je predaj majetku. Nie som uctovnik, hoci sme boli mala firma a casto som sedel u kolegyn na ekonomickom takze co-to som zachytil, ale podla mna sa tie auta eviduju do majetku vzdy, aj ked to tocia kazdy rok.

Tak graf zrovna odsekol tie sumy.. 5,6 m z 7,5 su trzby.
Prílohy
celkove-vynosy-effective-carservice-sro.jpeg
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Autopozicovna - poctivy biznis? 5,6mil trzby za 2020

Príspevok od používateľa jaja »

DanteUnchained napísal: Št 21 10, 2021 11:05 am Pozri aj rok 2018, mali rovnaky zisk ako v 2019 pri polovicnej trzbe (nepocitam zisk za predaj majetku). Zisk/strata 2019/2020 nic neznamena, to sa optimalizuje staci ze nakupili nove auta predcasne ak vysli nove modely a stare este neodpredali, lebo nie su dostatocne zjazdene.
Takhle to nejde, odpisy to rozprostřou do více let.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Autopozicovna - poctivy biznis? 5,6mil trzby za 2020

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

ale mi ako nezainteresovani do daneho podnikania nepozname ich cely biznis plan. Ak su sucastou vacsaj zahranicnej skupiny tak "matka" si to uz postrazi aby sa nediali nejake nepristojnosti ktore by mohli stiahnut aj ju.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Autopozicovna - poctivy biznis? 5,6mil trzby za 2020

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

jaja napísal: Št 21 10, 2021 1:44 pm Takhle to nejde, odpisy to rozprostřou do více let.
Odpisy ano - stihnes max 1 rok odpisat uctovne aj danovo -ak to predaju po roku tak maju len znizenu DPH o pomernu ciastku co odpisali z predajnej ceny, ale do majetku to zaevidovat musis, spotrebny tovar to nie je...
Trumpeta1978 napísal: Št 21 10, 2021 2:26 pm ale mi ako nezainteresovani do daneho podnikania nepozname ich cely biznis plan. Ak su sucastou vacsaj zahranicnej skupiny tak "matka" si to uz postrazi aby sa nediali nejake nepristojnosti ktore by mohli stiahnut aj ju.
Jasne v ramci zachovania mena, ja len ze mi autopozicovne nepridu ako standardny "dobry" biznis bez "ale" :D Odpredaj vozidla po roku hocikomu a nasledne vratenie do ruk potrebnemu cloveku je najmenej, na tom nemas nic nelegalne - a garantovane statne zmluvy by nikto neriesil.. mozno aj cely avis je nejaka schrankova firma, matka v danovych rajoch a ides.
dusantt
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Št 16 06, 2016 12:14 pm
Been thanked: 1 time

Re: Autopozicovna - poctivy biznis? 5,6mil trzby za 2020

Príspevok od používateľa dusantt »

Pracujem vo fachu, nie v tejto firme konkretne. Vozidla sa zvyknu poziciavat v zmysle "poziciame aj to co nemame" a nasledne sa bud to vozidlo zozenie, alebo sa ponukne ine (aj vyssia trieda za nizsiu cenu), aby bol zakaznik spokojny. Vytazenost je pomerne vysoka. Netreba vsade hladat konspiracie. Marze su nizke.
Inflacia je predsa nula.
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"