Na aku vysku si dat prihlasku?

Obsah na archiváciu/vymazanie
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Na aku vysku si dat prihlasku?

Príspevok od používateľa Lance »

Tak rada uplne jednoducha.Vies super anglicky,tak chod na zahr.fora,rozmyslas o forexe a tec. analyze,takze otvor demo a skusaj a studuj a stale to iste dokoola a ked si myslis,ze su pripraveny na skusky,tak urob trade po ktorom hned vies ako ta skuska dopadla,hm no a ak chces certifikat alebo diplom,tak na tom zarob.Hm kvoli tomu nemusis hladat ani skolu v skotsku.Inak ohladom tohoto by som konkretne oslovil Lobistu.

Good luck.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Na aku vysku si dat prihlasku?

Príspevok od používateľa Airmike »

Mishung napísal:Nazdar, viem ze uz sa to tu raz riesilo ale mna by zaujimali skor zahranicne skoly, rad by som sa v buducnosti venoval investovaniu na trhu komodit, prip. forex, technickej analize a tak, vedeli by ste poradit nejaku dobru skolu v zahranici?
Anglicky viem excelentne, nemecky ani zatat. Pocul som napriklad ze v skotsku je studium bezplatne, nejake navrhy na konkretne skoly?
no predtym ako sa na nejaku skolu prihlasis si over co sa na takych skolach zmeranych na financne trhy uci, pozri si studijne programy. technicka analyza tam urcite nebude. tu ti odprezentuje hociaky Demo profesional na komercnom webe a este sa na tom aj nabali. vysoke skoly zamerane na kapitalove trhy su o niecom uplne inom.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Na aku vysku si dat prihlasku?

Príspevok od používateľa Lobista »

Pokial viem, tak dobre skoly zamerane na financne trhy su prevazne v US -- to byvaju programy v Quantitative finance.
Tu mas nejaky screener:

http://www.quantnet.com/program-selector/" onclick="window.open(this.href);return false;

Inak, pokial chces vyslovene financne trhy, tak asi len to quant finance, ale to je dost matematicke -- hlavne risk management a portfolio management, ale byva tam aj programovanie v tom a pod. Pokial si vyberies program economics, tak su to z 90% abstraktne teorie, co nemaju s financial markets nic spolocne -- mozno az na ten macro pohlad.
Program corporate finance je zase nieco ine, tam je to skor do vnutra firmy orientovane - cize zasa nic.

Zavisi, co od toho studia ocakavas -- ci chces ziskat job, alebo je pre teba naucit sa ako obchodovat na svoj ucet? Lebo ak chces obchodovat na svoj ucet, tak ziadnu skolu nepotrebujes, resp. ti staci urobit ju aj na slovensku -- toto ta asi nikde na svete nenaucia, skor sa musis vzdelavat a makat na sebe sam.

Lebo idea ist studovat von sama o sebe nie je zla, akurat sa tam asi velmi vela o tradingu nenaucis - ak, tak skor o tom, ako tie trhy funguju, co je ale tiez velke plus. Viem, ze napr. v Holandsku v Groeningene sa uci v anglictine par predmetov ako napr. Credit derivatives a pod. a vraj su celkom dobre.

Problemom ak ides studovat von je, ze sa vacsinou - ak tata nie je milionar - musis zadlzit na x rokov dopredu, aby si to ufinancoval. A teda je to dost velky gamble na to, ci tu skolu dokoncis, a hlavne, ci po tej skole dostanes job, ktory ti da taky plat, ze dokazes tie splatky platit. Lebo ak by si sa napr. chcel po skole vratit naspat na Slovensko, tak taky job pravdepodobne nenajdes.

Inak, nie je pravda, ze TA sa na skolach u nas neuci -- my sme mali o tom asi 2 hodiny na jednom predmete :D .
Ale je pravda, ze ak sa chces naucit nieco o financial markets, tak sa musis v prvom rade vzdelavat sam - citat knihy, net a pod. Lebo ci tu ci vonku je na skolach kladeny doraz skor na makro pohlad a na ekonomicke teorie nez na financne trhy. Pripadne este na corporate finance. Ale mozno nejaku skolu najdes, co sa venuje aj tomuto.

V com ti ale ta skola -- jedno ci tu alebo vonku - pomoze, je investovanie. Naucis sa analyzovat firmy a sektory, citat financne vykazy a vidiet v nich suvislosti. To je asi najvacsi benefit, co sa naucis na skole. Plus tam mozes stretnut zaujimavych ludi, ktorych tieto veci bavia, resp. v tom sami robia -- aj ked u nas je ich na skolach dost malo, ale su.

Inak, na financne trhy su specialne zamerane niektore certifikacne programy - CFA, FRM, CAIA a pod., ktore sa robia popri robote, ale mozes si ich spravit aj ako student. Je to formou samostudia -- dostanes 5 tristo stranovych knih a naucis sa veci z nich, potom ides na test. Btw, manualy k mnohym z nich su volne na nete, takze sa z nich mozes celkom dost dozvediet. Nevyhodou je, ze to stoji pekne prachy, takze maloktory student si to u nas moze dovolit.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Na aku vysku si dat prihlasku?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ak už niečo vieš, radím presurfovať možnosti v Londýne.
Ak nevieš nič, tak sa najprv nauč (vyštuduj) doma.
Keby som mal študovať odznova , tak sa deriem do Londýna.
Na začiatok hocikde, pozdejšie sa nejaké cestičky nájdu.
Mám borca v rodine, ktorý sa sám uchytil v bankovníctve v Londýne. Ukazoval mi fotky z trading desku veľkej banky - obchodoval tam pre banku, bolo ich tam ako hadov a to z celého sveta.
Šikovných a ambicióznych ľudí si všimnú. Podmienkou je perfektná english a znalosti z oboru. Vážia si ľudí, čo už niečo vedia. Všetko ostatné ho naučili.
Z tradingu postúpil do CRM a skončil tak, že ho vyslali na rok do zahraničia, kde zastupoval banku. Netrejdoval už, no za ten pobyt zinkasoval viac ako milión USD. Vravel, že mu dali málo. Po návrate do Londýna dostal lepšiu ponuku od inej banky a zobral ju.

Nemal nijakú tlačenku. Rodičia sú bežní ľudia. Len jeho mama je ambiciózna žena a vravela mu - choď a skús.

Sám som prežil roky v USA a môžem povedať, že naši ľudia v zahraničí vynikajú. Vedomostne i ambíciami. Keby som bol znova mladý, ani na sekundu by som neváhal. Neexistuje lepší štart do života ako štúdium, alebo pobyt v zahraničí.

Držím ti palce.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Na aku vysku si dat prihlasku?

Príspevok od používateľa Lobista »

Juggler, byvali casy, ale sa minuli :( . Pred krizou sa dalo, dneska to uz neni take simple. Ale zasa, o par rokov to moze byt zase uplne inde...
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Na aku vysku si dat prihlasku?

Príspevok od používateľa Casey »

Inak ked Juggler spomina znameho v Londone,tak mozem potvrdit,cez jednu znamu,ktora tu tiez pracuje pre banku,ze jeden jej znamy(slovak),tradoval pre jednu banku,sice s tym,ze uz mal nejake skusenosti.Zobrali ho na 3 mes.staz, s tym,ze samozrejme na zaciatok za dost mizerne peniazky.Islo mu to no asi bol az moc ambiciozni:)),takze ich dalsiu ponuku na predlzenie kontraktu nezobral,kedze nedavali tolko kolko by chcel,tak to skusil sam a dost zle skoncil:)).
Inak z mojho okolia co poznam tak dve kocky robia pre banky,jedna pozicia asistent manazera,pre jeden branch.To len tak naokraj.
Suhlas s Jugglerom,ze je lepsie vypadnut von a skusit hned na zaciatku studovat tuna s tym,ze mas sancu dostat job.Absolutne nevidim problem nedostat job ak tu skolu vystudujes tuna a si ambizciozny,neexistuje nieco akoze nie si brit.Samozrejme zaklad je jazyk,pokial s nim nemas problem ,tak sa zbal a makaj von studovat s tym,ze mas sancu si pripadne privyrobit popri studiu alebo dostat aj pripadne financnu pomoc od UK(myslim vsak,ze po nejakom case).Nie je to jednoducho pre mladeho cloveka,no jednoznacne odporucam ak si dobrodruzny,samostatny typ cloveka co nepotrebuje mat maminu za zadkom.
Moznosti je kopec,preto kukaj viacej zosiroka a nemusi to byt len doma.Je to na tebe a vyhovorka ,ze je to drahe neobstoji.Vsetko ide,len treba najst cestu ako na to a mat odvahu.
Good luck.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Na aku vysku si dat prihlasku?

Príspevok od používateľa Airmike »

Casey

no ja by som problem nevidel vtom ze by si nedostal job ci uz mas skolu tu alebo v uk. problem je skor v tom ze take joby ako v londyne , zurichu tu u nas proste chybaju. na par vynimiek. staci sa pozriet kolko spekulativneho kapitalu sa toci v londyne a kolko v celej strednej a vyhodnej europe. paradox je ze vnku dostanes tradersky job aj bez toho ze by si mal spickove vzdelanie. dolezite su komunikacne schopnosti a track record. ak vies vydokladovat ze si dobry tak ta do trading company vezmu. a v zahranici su aj treningove programy pre studentov. do firmy sa mozes dostat na staz. ale u nas mozes mat dobru skolu ale co s toho ked nemas pracovne ponuky. studovat spickovu skolu v anglii a zamestnat sa u nas na dealingu alebo treasury, kde sa k tradingu ako by si si ho predstavoval dostanes asi len velmi tazko, je podla mna trosku plytvanie potencialom. tot moj osobny nazor.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Na aku vysku si dat prihlasku?

Príspevok od používateľa Casey »

To Mika,suhlasim az vystudujem spickovu skolu vonku,tak si myslim,ze by som nehladal doma job,urcite nie tak skoro.No ,ale zalezi aj na cloveku ako sa citi vonku.Moze mat aj spickovu skolu a fajn job a aj tak ho to bude tahat domov.Jednoducho si nezvykne a neakceptuje iny zivot.styl,kulturu atd.
No a kedze dotycny pan uviedol,ze ma super anglinu,tak pre mna osobne uz je len toto mrhanim ak sa zabetonuje doma.
Samozrejme tiez len moj osobny nazor.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Februar stretko ako-investovat.sk Praha

Príspevok od používateľa filip glasa »

10.2.2011 budem v Prahe. Ak by bol záujem, tak sa môžeme pár ľudí stretnúť v niektorom reštauračnom zariadení. Skôr nejakú menšiu akciu bez nutnosti veľkého organizovania. Akceptoval by som maximálne rezervovanie stola v nejakom tichom podniku :D
Jeden účastník so slovenským prízvukom, žijúci v Prahe, sa už prihlásil :lol:
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: Februar stretko ako-investovat.sk Praha

Príspevok od používateľa spoty »

ja sa tiez velmi rad pridam :-)
11.02 zacina ipo48 .. budes tam tiez Filip?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Februar stretko ako-investovat.sk Praha

Príspevok od používateľa filip glasa »

zvažujem to, dokonca mi John pisal, že mám prísť lebo tam predám kopec jeho knižiek :)
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Februar stretko ako-investovat.sk Praha

Príspevok od používateľa Bobikpp »

jee - konecne zase hora ide k mohamedovi....hlasim sa! :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Februar stretko ako-investovat.sk Praha

Príspevok od používateľa filip glasa »

Oukej - tak sa zatiaľ teším :D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Na aku vysku si dat prihlasku?

Príspevok od používateľa filip glasa »

včera na startcampe hovoril Tomáš Srnka, že jediné čo stojí v CS za voľačo z ekonomických škôl, je táto:
http://ies.fsv.cuni.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Institut ekonomických studií
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: Februar stretko ako-investovat.sk Praha

Príspevok od používateľa spoty »

Mam navrh :-)

V prahe bezi od 15.januara Graned Restaurant Festival http://www.grandrestaurantfestival.cz/uvodni-strana/" onclick="window.open(this.href);return false;. Uz som ho absolvoval rok dozadu...
za dobru cenu je mozne rezervovat vyborne restiky
napriklad:
http://www.grandrestaurantfestival.cz/r ... l/bellevue" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.grandrestaurantfestival.cz/r ... ail/sasazu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.grandrestaurantfestival.cz/r ... l/v-zatisi" onclick="window.open(this.href);return false;
atd

za skvele ceny ... trojchodove menu (degustacne) + vino za cca 600CZK ....

myslim, ze by to bolo celkom zaujimave spestrenie :-) .. aj ked neviem ci pre nas ucel nebude
vhodnejsie nieco klasickejsie... dajte mi vediet.. ak by bol zaujem nieco rezervujem.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Februar stretko ako-investovat.sk Praha

Príspevok od používateľa filip glasa »

a je to aj pre sedlákov?

Ja nie som proti, ale nemal by to byť music club, lebo:
1. ako sedlák sa tam budem cítiť blobo
2. nebudeme sa tam počuť

Ešte by som sa spýtal honzajsa, myk-a, kadu-a a ostatných pražákov či nemajú čas.
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: Februar stretko ako-investovat.sk Praha

Príspevok od používateľa spoty »

:-) je to len navrh.. ak by ste mali chut na gurmanske posedenie.

Inak kludne mozme dat aj nieco viac domackejsie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Februar stretko ako-investovat.sk Praha

Príspevok od používateľa filip glasa »

mne to nevadí - keď už idem do Prahy, tak nech to stojí za to. Ale jeden z tých návrhov bol music club a to asi nebude ono.
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Februar stretko ako-investovat.sk Praha

Príspevok od používateľa Bobikpp »

tiez som za nieco tichsie a klasickejsie...Filip - zase budes byvat niekde v Holesoviciach? Ze by sme hospu vybrali aj podla toho nech to potom nemas daleko :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Februar stretko ako-investovat.sk Praha

Príspevok od používateľa filip glasa »

budem v Holesoviciach. Ale ak to bude z dobrym parkovanim, pripadne elekrickou, tak neni problem. Len tá modrá čiara všade ma serie :)
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: Februar stretko ako-investovat.sk Praha

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

neskusite toto? ma to dobre referencie, pivo je tam drahe, ale je to v centre

V O'Che's na vás čekají úžasná jemně pálivá grilovaná kuřecí křidélka (10 kusů), obalované kuřecí stripsy (4 kusy) a grilovaná vepřová žebírka (6 kusů). Každý kousek šťavnatého masa můžete namáčet do BBQ nebo sladké chilli omáčky a saturovat plně své chuťové pohárky po náročném dni. A jako "side-dish" si dáte obalované jalapeňos papričky plněné čedarem (4 kusy) a jarní závitky s vepřovým masem (4 kusy).

http://www.bonybony.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; - "kuponovy server", horeuvedene je mozne momentalne kupit za 175 Kc
filip glasa napísal:budem v Holesoviciach. Ale ak to bude z dobrym parkovanim, pripadne elekrickou, tak neni problem. Len tá modrá čiara všade ma serie :)
nitro
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Ne 08 03, 2009 5:00 pm
Bydlisko: KE/PRG

Re: Februar stretko ako-investovat.sk Praha

Príspevok od používateľa nitro »

Co tak toto? http://www.kolkovna.cz/index.php?show=photo&place=13" onclick="window.open(this.href);return false;
Dobry podnik podla mojich skusenosti.

Je to na Nam.Republiky, asi 100m od Palladia a v noci sa odtial vies dostat pohodlne do Holesovic.
A business that makes nothing but money is a poor business.

(Henry Ford)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Februar stretko ako-investovat.sk Praha

Príspevok od používateľa filip glasa »

hlavne sa potvrďte, aby sme vedeli koľko nás bude.
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: Na aku vysku si dat prihlasku?

Príspevok od používateľa spoty »

filip glasa napísal:včera na startcampe hovoril Tomáš Srnka, že jediné čo stojí v CS za voľačo z ekonomických škôl, je táto:
http://ies.fsv.cuni.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Institut ekonomických studií
súhlasím, ale iba čiastočne. IES študuje priateľka, je to výborná škola z hľadiska
matematickej, ekonometrickej či štatistickej prípravy. Podľa mňa je to škola, ktorá pripravuje
prevažne ekonomických teoretikov (veľa ľudí končí u ČNB či u konzultantoch). Plus IES má super
vzťahy so zahraničnými školami.
fin. analytikov, fin. manažerov, traderov má väčší potenciál poďľa môjho názoru vychovať VŠE.
V každom prípade IES je jednoznačne super.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Na aku vysku si dat prihlasku?

Príspevok od používateľa Airmike »

ak sa bavime o tradingu, cistokrvnom, agresivnom a intradennom , tak si dovolim povedat ze skola nehra rolu. niektore skoly su vyhodou ale ekonomicke vzdelanie nedava ziadnu konkurencnu vyhodu. castejsie sa stava ze prave nadobudnute teorie v skole zlym sposobom aplikovane do praxe urobia viac skody ako osohu, a neplati to len pre ekonomiu, ale rovnako tak IT odbory a trebars aj teoreticka matematika. ta vsak ako jedina prinasa do tradingu ovela viac vyhod ako nevyhod.

btw: ak niekoho skutocne zaujima realita a nie dohady tak vrelo odporucam precitat si knihu One good trade on Mika Bellafioreho. ten popisuje tuto problematiku velmi zrozumitelne aj pre laika.
Mishurre
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 25 06, 2011 2:41 pm

Re: Na aku vysku si dat prihlasku?

Príspevok od používateľa Mishurre »

Momentalne sa rozhodujem tiez na ktoru VS, o SK zaujem nemam. Neviem si vybrat medzi VSE a IES, viete mi k tomu este nieco viac ako je tu uz napisane povedat?
Urcite chcem ist pocas studia na pobyt do zahranicia, po skonceni VS totiz neplanujem ostat v tychto koncinach, najradsej by som siel do Nemecka, UK, mozno USA, uvidim... rozhodne nie Slovensko.
Takze IES vs. VSE - matika mi velmi nejde, ale ked treba tak sa prinutim; anglictina mi ide super, akurat robim IELTS, nemecky viem zatial malo no snazim sa, ekonomiu mam druhy rok raz do tyzdna, aj to len take zaklady takze moc v tom prehlad nemam, ale bavi ma to.
Najradsej by som robil nejaky z lepsie platenych jobov (trading, alebo nieco v bankovncitve... aj ked niesom si velmo isty ktore to su v tejto oblasti, snad tu dakto poradi) :lol:
Vie niekto poradit na zaklade tohto aspon trosku?
Dakujem!
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Na aku vysku si dat prihlasku?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tomáš pred tým chodil na matfyz, takže má pokrivenú optiku - jemu tá matika na IES môže pripadať relatívne jednoduchá :D

ja osobne by som si nevybral vôbec žiadnu VŠ a matiku už vôbec nie :lol:
Mishurre
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 25 06, 2011 2:41 pm

Re: Na aku vysku si dat prihlasku?

Príspevok od používateľa Mishurre »

Filip, bohuzial z gymnazia vela inych moznosti nevidim :D
Používateľov profilový obrázok
Tequicka
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 24 10, 2011 9:15 am

Re: Na aku vysku si dat prihlasku?

Príspevok od používateľa Tequicka »

Rohodne co sa tyka studia v zahranici neni nic stratene, doporucujem pravidelne sledovat. Toto su organizacie ktor riesia financnu stranku.
Len treba ratat s tym ze vybavenie podkladov trva aj 8 mesiacov.

1. http://mladiinfo.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
2. http://visegradfund.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Investujem cez FIO, pouzivam FINVIZ.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Na aku vysku si dat prihlasku?

Príspevok od používateľa kolega »

tak rozhodol som sa ze na druhy stupen pojdem asi na hospodarsku informatiku... matfyzu mam uz dost :-D
Napísať odpoveď

Návrat na "Archív"