Kde zohnat 200 000sk?

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Kde zohnat 200 000sk?

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Poradcovia pomoc, mam klienta s prijmom 12300sk a potrebuje uver na auto na 200 000sk. Zamestnany je 10 mesiacov a splaca pozicku (1500sk mesacne). Vyjde mu to vobec v nejakej banke? Ale mate prosim skusenosti? Dakujem za kazdy vecny prispevok...
Naposledy upravil/-a Martinisko.eu v Št 03 05, 2007 8:10 pm, upravené celkom 1 krát.
Obrázok
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Príspevok od používateľa Bebe »

Z Tvojej webovej stránky nie je jasné, pre akú spoločnosť pracuješ, ale ak mu tých úverových 200tis. chceš zohnať, tak si blázon, prepáč mi za výraz a odovzdaj svoje vizitky tvojej maklérskej spoločnosti. Otázka neznie, či mu v banke, alebo inde dajú úver, ale či dokáže žiť zo 7000, resp. 5300Sk mesačne. Je v záujme Tvojho klienta, aby si veriteľov pred ním chránil a nezhánal mu žiadne peniaze na spotrebný tovar, dovtedy kým nebude mať vyriešené svoje príjmy aj výdavky a to zrejme nemá. To je Tvoja úloha poradcu. Porad mu, ako si zvýšiť príjmy, ako zabezpečiť, aby si nemusel žiadne úvery na spotrebný tovar brať. Ak si chce brať úver na spotrebný tovar napr. auto, je treba aby vymyslel, ako mu to auto zabezpečí zvýšenie mesačného príjmu, aby mohol zaplatiť splátku. Nech úver spláca nieko iný, nie on. Pretože morálne zastarávanie auta bude v jeho prípade rýchlejšie, ako znižovanie istiny úveru, mal by mať iný likvidný majetok vo výške úveru na jeho krytie. Aj keby zrovna takýto klient s takýmto príjmom vyhral v športke 200tis. odhovoril by som ho od kúpy auta, ak by si zároven nezačal odkladať z príjmu okolo 1700Sk mesačne na nové, pretože ak mu toto doslúži, bude potrebovať dalšie. Ale toto ty istotne vieš a radíš to svojim klientom. Ak nie, potom si skús ešte raz prečítať prvú vetu tohto príspevku.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Príspevok od používateľa jonatanus »

Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Bebe napísal:Z Tvojej webovej stránky nie je jasné, pre akú spoločnosť pracuješ, ale ak mu tých úverových 200tis. chceš zohnať, tak si blázon, prepáč mi za výraz a odovzdaj svoje vizitky tvojej maklérskej spoločnosti. Otázka neznie, či mu v banke, alebo inde dajú úver, ale či dokáže žiť zo 7000, resp. 5300Sk mesačne. Je v záujme Tvojho klienta, aby si veriteľov pred ním chránil a nezhánal mu žiadne peniaze na spotrebný tovar, dovtedy kým nebude mať vyriešené svoje príjmy aj výdavky a to zrejme nemá. To je Tvoja úloha poradcu. Porad mu, ako si zvýšiť príjmy, ako zabezpečiť, aby si nemusel žiadne úvery na spotrebný tovar brať. Ak si chce brať úver na spotrebný tovar napr. auto, je treba aby vymyslel, ako mu to auto zabezpečí zvýšenie mesačného príjmu, aby mohol zaplatiť splátku. Nech úver spláca nieko iný, nie on. Pretože morálne zastarávanie auta bude v jeho prípade rýchlejšie, ako znižovanie istiny úveru, mal by mať iný likvidný majetok vo výške úveru na jeho krytie. Aj keby zrovna takýto klient s takýmto príjmom vyhral v športke 200tis. odhovoril by som ho od kúpy auta, ak by si zároven nezačal odkladať z príjmu okolo 1700Sk mesačne na nové, pretože ak mu toto doslúži, bude potrebovať dalšie. Ale toto ty istotne vieš a radíš to svojim klientom. Ak nie, potom si skús ešte raz prečítať prvú vetu tohto príspevku.
Dakujem za rozsiahlu odpoved. Nie som ,,debil,, :D Klient bude od 1.7. zarabat o 7000sk viac, keby nie, urcite by som ten uver pre nho nevybavoval, je chore aby z takeho prijmu tolko vela splacal... Nakoniec to vyriesim tak, ze bude splacat 3000sk a 2000sk si bude popri tom setrit na pripadne predcasne splatenie, resp. na vytvorenie rezervi na nepredvidatelne situacie... + samozrejme vykrytie prijmu, cca 250sk mesacne.
Obrázok
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Príspevok od používateľa Bebe »

Martinisko.eu napísal:Nie som ,,debil,, ..
To som nechcel povedať ani v náznakoch, ale priznám sa, že som Ta chcel trošičku vyprovokovať. A tuším sa podarilo. Ak budeš mať nabudúce podobnú záležitosť, môžeš to urobiť formou prípadovej štúdie so všetkými podrobnosťami a východiskami, ktoré si teraz neuviedol. Ak sa vyskytnú pripomienky, resp. nové riešenia, ktoré pri svojej práci použiješ, môžeš na oplátku napr. kúpiť Filipovi nejakú knižku do súťaže v tomto fore. Co na to povieš? Zelám Ti, nech sa Ti darí a nech máš spokojných klientov.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Dakujem... Podobne aj Tebe vsetko naj :)) Som si az teraz vsimol, ze si z TN, aj ja som... Nepozname sa? :D
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"