Vzdelanie

Obsah na archiváciu/vymazanie
Mishurre
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 25 06, 2011 2:41 pm

Vzdelanie

Príspevok od používateľa Mishurre »

Ahojte, sledujem toto forum aj web uz nejaky cas, nedavno som sa aj zaregistroval a tak ma napadlo spytat sa vas na temu pre mna celkom aktualnu. Buduci rok maturujem a potom idem na vysku. Studovat ekonomiu, financie, investovanie i obchod ma velmi bavi (aj ked zatial vacsinou velmi nechapem o com tu na fore pisete :D ), takze smer som si uz v podstate vybral - avsak konkretnu specializaciu zatial neviem, to asi zistim az ked sa o kazdej sfere dozviem trosku viac.
-Vedeli by ste mi prosim povedat/poradit s tou skolou a vzdelanim? Momentalne sa rozhodujem medzi UMB v BB a Narodnohospodarskou fakultou v BA, ale nevylucujem ine moznosti, ak by ste o nejakych vedeli.
-Ako su na tom VS v CZ v porovnani s nasimi? Pozeral som ze na Karlovej v Prahe je vraj velmi dobra fakulta a este nejaka VS ekonomicka je tam.
-Takisto viem velmi dobre anglictinu, takze kukam aj univerzity v zahranici, ale v tom mam dost chaos, navyse vacsinou je potrebne sa par rokov dopredu zadlzit som pocul?
-Co vravite na tie zahranicne staze ponukane na nasich VS (ERASMUS atd)?
-Po studiu by som najradsej odisiel zit niekam do zahranica, neviem kam konretne zatial - mna laka vsetko :lol:
-Myslite, ze by som sa v zahranici uchytil aj so Slovenskou VS?

Viem, ze je to hlavne o tom ako velmi clovek maka a ze sa musim vzdelavat aj sam, ale co myslite, ktora skola mi da najviac do buducnosti, otvori moznosti?
Vopred dakujem za akekolvek rady!
Hladal som uz hodnu chvilu ci tu neni podobna tema, nieco som aj nasiel, ale radsej som sa spytal aj sam, snad sa dozviem nieco viac :)
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vzdelanie

Príspevok od používateľa Lobista »

Ak mas na to prachy, tak skus ist von -- najlepsie USA alebo Londyn. Ak tolko prachov nemas, tak mozes skusit nieco v CR alebo u nas, pripadne mozno Universitat Wien /ale nie Wirtschaftsuniversitat, tam je vraj viac studentov na 1 profesora nez na ekonomickej/. Neviem ako je to v Cechach, ale na Slovensku ak chces studovat ekonomiu, tak bud matfyz alebo fakultu managementu UK odporucam. Na matfyz chod ak ta bavi matika /je jej tam kopa hlavne na zaciatku studia/, ak nie, tak by som isiel na FM UK. UMB asi tiez nie je zla, je tam team okolo doc. Seba z ITC, od nich sa mozes kopu naucit ak budes chciet...

Ja mam FM UK a na slovenske pomery som spokojny, hlavne v tom, ze vacsina ucitelov s tebou jedna seriozne ako s partnerom a nie ako s podriadenym, co napr. na EUBA udajne nehrozi. To by ale na matfyze malo byt podobne. Tiez je tam kopa ludi z praxe, ktori toho dost vedia. Taktiez skoro kazdy od nas z FM UK mal moznost ist na semester niekam von na erasmus -- toto vrelo odporucam, je to super skusenost.

Z hladiska uplatnenia je najlepsi matfyz, co je jedina ekonomicka skola na Slovensku, ktora ma urcity image medzi zamestnavatelmi -- na pozicie ako market risk a pod. chcu vacsinou matfyzakov, lebo by mali vediet pocitat...

Este k tomu smeru -- nechcem Ta nejako odradzat, ale treba si uvedomit, ze konkurencia na trhu je velka. Sny stylu "skoncim skolu a budem manager" su nerealne, pretoze vsetky dobre pozicie u nas su obsadene ludmi, co maju teraz okolo 30ky a nikam prec sa nechystaju... ak chces dobry job, musis dlho hladat plus byt lepsi nez je zvysok... cize odporucam uz pocas skoly si cielene budovat CV, mat mimoskolske aktivity, brigady, internshipy... co je na Slovensku niekedy dost problem zohnat... a aj ked budes velmi dobry, moze sa Ti stat, ze po skole na par rokov budes musiet robit nejakeho poskoka, kym si niekto vsimne, ze si fakt dobry... toto ber ako current assesment, o 5 rokov to moze byt uplne ine...

Co sa tyka uplatnenia vonku so SVK skolou -- poviem to tak ako to je, v nasom smere to zavisi od stastia... lebo ani vo Viedni netusia, ze co to je za skola, co som vystudoval /a to je najstarsia a najvacsia na Slovensku/... ked si dobry a makas na sebe, tak ti to samozrejme pomoze, ale nezarucuje to uspech... plus languages are a must, minimalne 2 fluent to chce...

Dolezite vsak je, ci Ta to naozaj bavi... ak ano, tak chod silno za tym.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Vzdelanie

Príspevok od používateľa Pette »

Mishurre - uplatnit sa musis sam. Skola je len pomocka - pomoze ti rozsirit obzory, spoznat ludi a nauci ta nejakemu poriadku, rádu v uceni, práci.

Oblast podnikania je presne ta, kde sa musis naucit a zazit sam. nie je to medicina, kde sa bez X rokov teorie naozaj nepohnes.
moxeki
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 17 07, 2011 12:44 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Vzdelanie

Príspevok od používateľa moxeki »

Mishurre napísal: -Po studiu by som najradsej odisiel zit niekam do zahranica, neviem kam konretne zatial - mna laka vsetko :lol:
Choď tam študovať.
Mishurre napísal:Viem, ze je to hlavne o tom ako velmi clovek maka a ze sa musim vzdelavat aj sam, ale co myslite, ktora skola mi da najviac do buducnosti, otvori moznosti?
Každá škola ti dá známosti, naučíš sa pracovať pod stresom, naučíš sa pracovať s blbcami, naučíš sa pracovať pod blbcami (po ľudskej stránke; odborne budú cvičiaci samozrejme nad tebou).

Myslím, že na konkrétnej špecializácii až tak nezáleží. Základy v danom smere budeš mať a ak budeš niekedy potrebovať niečo, čomu si sa nevenoval na škole, doučíš sa.

A aby som nezabudol, samotné štúdium je zadarmo, ale ten čas, ktorý zabiješ zle zvoleným odborom ti nikto nevráti.
Rýchla pôžička od G.I.C. Cash, bez ručenia, bez ručiteľa.
Mishurre
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 25 06, 2011 2:41 pm

Re: Vzdelanie

Príspevok od používateľa Mishurre »

dakujem teda za odpovede, popozeram si studia co ste mi odporucili a uvidim, co dalej ;)
Napísať odpoveď

Návrat na "Archív"