PROFESIONÁLNY POKER

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
JUGGLER
Príspevky: 10409
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Toto vlákno zakladám ako špecializované pokračovanie vlákna ,,Sú špekulanti a hráči pokru užitoční? ,, http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =30&t=2141" onclick="window.open(this.href);return false;
... kde sa v závere bavím s Pokerom o pokeri a sľúbil som mu, že tu dám nejaký starší článok o gamblingu a pokeri z môjho archívu:


Upozorňujem, že ide o články, ktoré som písal v roku 2006, takže situácia v pokeri, špeciálne na Slovensku už môže byť iná. Ja osobne napríklad registrujem, že live poker sa už verejne hraje aj u tu, čo pred desiatimi rokmi neexistovalo. Takisto pri on line hrách sa kadečo mohlo zmeniť - napríklad podiel hrajúcich robotov, či používanie softov na analýzu a vylepšenie hry.

PROFESIONÁLNY GAMBLING.

Mnoho z nás túži zbohatnúť rýchlo a bez námahy. To je prirodzené.
Komu by sa nepáčilo,,nic nedelat a vydelat,,? Lenže nič na svete nie je zadarmo a pokúšať sa len o šťastie bez racionálneho rozboru nemá cenu. Každý biznis je o číslach, o štatistike, o pravdepodobnosti. Aj gambling. Nie som expert na toto odvetvie, ale niečo o ňom predsa len viem. A to, čo viem, napíšem. Pretože neustále narážam na jednotlivcov, ktorých gambling láka, ale nemajú o ňom žiadne vedomosti.

Začnime od obyčajných výherných automatov. Stretol som známeho, ktorý tvrdil, že si stále niečo privyrobí, keď si zahrá. Čistá LOŽ, priatelia. Obyčajná ilúzia, ktorej gambler rád podľahne. Jednoducho výhry povzbudzujú jeho ego a straty sa podvedome bagatelizujú.

Nepripomína vám to začiatky v tradingu? Neverte ilúziám!

Výherné automaty sú obyčajný hardvér zo softvérom naprogramovaným tak, aby automat vydával len určité % z celkovej sumy, ktorá je do neho vložená. Z času na čas je to väčšia suma, ktorá dlho ostáva v pameti naivných hráčov. Ale celkove ide o vopred prehranú hru. Automaty sú nastavené tak, že vydávajú približne od 60 do 90% sumy do nich vložených.
Keby hráči tlačili na prevádzkovateľov, dosiahli by lepšie ,,nastavenie,,. V Amerike je v konkurenčnom prostredí Las Vegas, Atlantic City a podobne bežné nastavenie výhier na 90% až 100 %! Pri niektorých automatoch, kde sa hromadí jackpot vzniká za určitých podmienok profitabilná situácia.
Napríklad u pokerových strojov, kde softvér používa tzv. náhodné rozdávanie kariet (random dealing) je výplata dimenzovaná výškou bonusu pri jednotliovej výhernej kombinácii. Pravdepodobnosť a štatistika je dopredu známa. Výplata výhier u hráča, ktorý hraje podla vypočítaných pravidiel (teda takmer ideálne) je potom približne 96% za predpokladu, že je vyplácaná bežná suma jackpotu. Ak kasíno použije progresívny jackpot, ktorý sa hromadí z viacerých automatov a neustále rastie vzniká čas od času situácia, kedy sa oplatí profesionálom dať dokopy tím vytrénovaných hráčov a financovať hru, kým sa nerozbije jackpot. V takom momente je výplata výhry nad 100%, ale kasína nad tým privierajú oči, lebo vysoký jackpot im priláka viac amatérskych hráčov. Ale to platí len u vybraných automatov a vo výnimočných situáciách.

Pri blackjacku, ktorý sa hraje takmer v každom kasíne sa dá profitovať niekoľkými cestami.
Tá najpoužívanejšia je počítať karty podľa určitého systému, ktorý sa dá naučiť približne za 100 hodín tréningu. Princíp je jednoduchý. Keď sú určité karty vonku, nastáva štatisticky priaznivejšia situácia pre hráča ako pre kasíno a vtedy hráč zvyšuje sázky. Keď je situácia nepriaznivá hraje sa za minimum. Tento systém vymysleli v USA asi pred 40 rokmi a kým sa pred ním začali kasína brániť prišli o milióny dolárov. Systém je dodnes účinný, ale už málo efektívny, pretože sa používa viac kariet (6-8 balíkov...predtým iba 1-2 balíky) a kasína zamestnávajú špecialistov, ktorí dozerajú, aby profíci nevyhrali príliš moc peňazí. Takže, keď začnete vyhrávať a meníte veľkosť sáziek, dealer dáva okamžite vedieť pitbossovi a vaša hra je podrobená analýze buď priamo pri stole, alebo cez kamery.
Ďalší systém, tzv. Shuffle-tracking bol vymyslený o niečo neskoršie. Autormi boli českí emigranti. Tí prišli na to, že nedokonalý systém miešania kariet dealermi umožňuje vypočítať, kde sa jednotlivé skupiny kariet nachádzajú. A princíp je rovnaký. Keď idú veľké karty – má výhodu hráč. Keď idú malé karty má výhodu kasíno a podla toho sa prispôsobujú sázky a ťahanie kariet do ,,21,, teda ,,očka,, Česi, ktorí to vymysleli s tým prešli celý svet a kým kasína prišli na to ,,kde je pes zakopaný,, stali sa milionármi. Osobne som navštívil jedného z nich v jeho multimiliónovej rezidencii v USA. Bol jediný z pôvodného tímu, ktorý si bohatstvo nahonobené profesionálnym gamblingom zachoval až do súčasnosti. Väčšina členov skupiny nakoniec prišla o ľahko nadobudnutý kapitál. No niektorí sa aj dnes živia, alebo dokážu živiť profesionálnym gamblingom. Dotyčný, ktorého som navštívil a ktorý mi vyrozprával svoj príbeh sa v súčasnosti venuje inému biznisu. Shuffletracking je dnes takmer bezcenný. Karty sa už miešajú v zložitých a dlhých predpísaných úkonoch, alebo ich miešajú automaty. Napr. akcie SHFL patria firme, ktorá také automaty na miešanie kariet vyrába.
Existuje ešte niekoľko metód, ktorými vedia profesionáli preklopiť váhy pravdepodobnosti vo svoj prospech. Osobitnou kapitolou sú podvodné metódy ako označovanie kariet, spolupráca s dealermi a pod. Vyskytli sa dokonca prípady, kedy boli karty označované už priamo u výrobcu. V inom prípade sa napríklad karty označia pri živej hre a to zvláštnou chemikáliou, ktorá je viditeľná len cez špeciálne okuliare.
Z modernej techniky sa používajú a dokonca komerčne vyrábajú mikropočítače veľkosti cigaretovej krabičky, ktoré spracuvávajú impulzy napr. zo senzora v podošve topánky a bezdrátovo vám dávajú pokyny do mikročípu v uchu. Poklepkávaním topánky o podlahu dávate počítaču informácie aké karty vidíte a ten vám bezchybne vypočíta a nadiktuje ako treba presne hrať. V každom prípade sú profesionálni hráči blackjacku nepriatelmi kasín č.1. Keď ich kasína odhalia, používajú surové metódy, aby im zabránili znova hrať. A dávajú ich na čierne listiny, ktoré si vymieňajú. Preto sa blackjackoví profíci musia maskovať, pracovať v tímoch, meniť pôsobiská, mnoho cestovať atď.

Ruleta. O tejto velmi populárnej hre sa rozprávajú legendy. V skutočnosti ide o gambling v ktorom sa takmer nedá zvíťaziť. 36 čísel, farby , páry, zlomky atď. Hra má jednoduché matematické vyjadrenie. 100 : 36 = 2,8%. Presne tolko je výhoda kasína, ktoré používa ruletu s jednou ,,0,, teda tzv. francúzsku ruletu. Americká má dve nuly a to značí 5,6% v neprospech hráča. Elektronické rulety v herniach majú dokonca tri nuly, teda štatistickú nevýhodu 8,4% pre hráča. A to znamená, že akokoľvek ideálne budete hrať, štatisticky a dlhodobo bude z celkovej sumy vsadenej do hry ubúdať vyššie uvedené % do kasy majiteľa rulety.
Keď to mám prirovnať ku tradingu, tak je to ako neustále vrážať peniaze do náhodne vyberaných akcií úplne bez rozumu a za každý obchod platiť brokerovi vysoké poplatky.
Skôr, či neskôr skrachujete. Keď vás nezničí bezhlavá hra, tak vám účet vydrancuje broker.

V rulete existuje iba jeden aký-taký výherný systém. Volá sa Matingale. Môžete vsádzať v zaokrúhlenom pomere 1:1 a neustále zdvojnásobovať vklad. Takže , keď vsadíte 100 na čiernu a padne červená, tak ďalšia sázka bude 200. Keď zase prehráte, tak vsadíte 400..a tak ďalej, až kým nepadne čierna. Je pomerne malá pravdepodobnosť, že padne červená napríklad 10x za sebou. Takže je vysoká pravdepodobnosť, že do tých desať opakovaní raz vyhráte. Ale je to len teoreticky, pretože v praxi zaviedli kasína na jednotlivé stoly obmedzené limity. Napríklad na stole 100 –1000 môžete vsadiť minimum 100 a maximum 1000. Takže 100–200-400-800 sú len štyri násobky. Na dosiahnutie viacerých násobkov musíte dať dokopy skupinu ľudí (dvaja hráči môžu spolu vsadiť 2000, štyria 4000 a pod.) To už je uskutočniteľné a deje sa to v praxi, ale ten systém nemá skutočnú matematickú výhodu - dlhodobo zákonite vedie ku krachu. A kasína nie sú blbé a bránia sa.

PROFESINÁLNY GAMBLING.
Časť II.


Minule som sľúbil, že vám napíšem o hazardnej hre, ktorou sa dnes živí mnoho profesionálov.
Je to veľmi obľúbená kartová hra, ktorá sa hraje po celom svete.

Tá hra sa nazýva POKER.

Len v USA hraje poker okolo 120 miliónov priaznivcov a existuje tam približne 15 až 20 000 profesionálov, ktorí sa touto hrou živia na plný, alebo čiastočný úväzok (full alebo part time profesionáli).
V Európe je profesionálov oveľa menej, ale aj tu nájdete kopu priaznivcov a to hlavne medzi anglosaskými národmi, ktorí udržujú tento biznis lukratívny.

A prečo práve poker?
Prvý argument som už spomenul: je to obľúbená a masovo rozšírená hra.
Druhý argument je, že sa nehraje o peniaze kasína. Profesionál hraje o peniaze hráčov.
Keď vyhráva, nie je nepriateľom kasína. Nekradne mu zisk. Naopak – pomáha ho vytvárať. Kasíno je organizátor hry a hráč je klient, ktorý platí za túto službu. Drobný, nenápadný poplatok z každej hry a z každého stola... A hraje sa 24 hodín denne a mnoho hier naraz, takže nakoniec ide o veľké finančné sumy. Profesionálny hráč je pre nich dôležitý dlhodobý klient. Ale poďme poporiadku…

Začnime od lokalít, kde sa hraje poker.

1.PRIVATE GAME. Súkromná hra. V domácnostiach sa poker hraje len pre zábavu, alebo len o drobné. Hry o vyššie sumy začínajú v rôznych privátne organizovaných hrách. Ovšem tieto hry sú aj rajom pre podvodníkov, kde je ťažko zaručiť fair- play a bezpečie.

2.PUBLIC CARDROOMS. Verejné kartárne. Sú to špecializované kasína, kde sa hraje takmer výlučne poker. Niektoré ,,kartárne,, sú naozaj gigantické. Hlavne tie v USA. Nájdete v nich stovky hráčov 24 hodín denne. Hlavnými centrami sú Las Vegas v Nevade, Los Angeles v Californii a Atlantic City v New Jersey. Ale ani Európa príliš nezaostáva. Najviac sa poker hraje vo Veľkej Británii, Nemecku, Francii, Holandsku, Rakúsku a severských štátoch. Najbližšie centrum pre našincov je Viedeň, kde sídli svetoznáme Concord Card Casino a herňa Poker World.

3.ONLINE GAME. Tretiou lokalitou, kde si dnes môžete zahrať poker je internet.
Poker na webe funguje približne od roku 2000 a odvtedy sa z neho stal ohromný multimiliardový biznis. Dnes existuje mnoho serverov kde neustále hrajú tisícky hráčov z celého sveta. A keď píšem o tisíckach , tak verte, že nepreháňam. Napríklad na serveroch Party poker, alebo Poker Stars hraje v niektorých hodinách dňa až 100 tisíc hráčov naraz !!! Prehľad o najväčších a najlepších online serveroch nájdete na http://www.pokerlistings.com/" onclick="window.open(this.href);return false;.
V Čechách a na Slovensku poker nemá tradície. Ale už aj na naše národy útočia poker servery a to aj v našom rodnom jazyku. Ako napríklad stávkový server betandwin: https://poker.bwin.com/poker.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; .

PROFESIONÁLNY POKER.
Stať sa profesionálnym hráčom pokeru nie je jednoduchá, ani rýchla záležitosť. Je to stejne zložité ako sa stať profesionálom na burzách cenných papierov a derivátov. Musí vás to baviť ak chcete byť dobrí. Treba sa tomu venovať niekoľko rokov, kým sa dostaví požadované vzdelanie a prax.
Princíp vyhrávania v pokeri je rovnaký ako v tradingu. Profesionálny hráč nevyhráva náhodne. Je vysoko kvalifikovaný, skúsený a trpezlivý. Vie presne ako hrať, kedy do hry investovať, kedy sa vzdať, kedy bluffovať. Vie presne aká je štatistická pravdepodobnosť formovania výherných kombinácii v každej fáze hry. Chladnokrvne študuje svojích protihráčov a využíva ich slabiny. Trpezlivo čaká na svoje príležitosti a keď prídu, hraje agresívne a investuje všade tam, kde je výhoda naklonená v jeho prospech. Krok za krokom získava od súperov ich kapitál. Pomaly a postupne. Ak sa mu nedarí, prehry ho nerozhádžu. Hraje stále rovnako dobre. Ovláda svoje emócie. Má jasný obchodný plán. Vie presne kolko má zarobiť za hodinu, denne, týždenne i mesačne. Vie kedy má zastaviť straty, vie ako maximalizovať svoj zisk.

Opíšem vám teraz tri základné druhy profesionálov:

1.Klasický profesionál hraje živé hry v kasínach. Do ,,práce,, prichádza čerstvý, najlepšie nad ránom, kedy sú hostia unavení a podgurážení alkoholom. Vyhľadáva najlepšie podmienky, tj. hry, kde hrajú najväčší amatéri a loseri. Najlepší ,,zákazníci,, sú takí, čo rozhadzujú peniaze pre zábavu (fun) a loseri, ktorí sa nedokážu ovládať, keď sa im nedarí (tilt). Živá hra je pre profíkov veľmi efektívna a profitabilná. Kasína sú na úrovni a dobre organizované. Starajú sa o hráčov, zabezpečujú im stravu, občerstvenie, masáže a to všetko priamo pri stoloch, len aby hráči hrali čo najdlhšie.
Mnoho herní je ochotných platiť profesionálom za hru províziu v podobe hodinovej mzdy. Taký hráč sa nazýva proposition player. Jeho úlohou je začínať a udržiavať hru všade tam, kde to kasínu vyhovuje. Aby bežní klienti nemuseli čakať, alebo, aby neodchádzali, keď nemajú s kým hrať. Proposition player hraje za svoje peniaze. Dohoda s kasínom je zisk navyše.

2.Online profesionál hraje na internete. Hrať na internete je pohodlné, ale vyhráva sa ťažšie. Súperov nevidíte, nemôžete sa im pozrieť do očí, používať psychologické ťahy a podobne.
Na nete sa koncentruje oveľa väčší počet kvalitných hráčov. Je tam silná konkurencia.
Na druhej strane je online hra veľmi rýchla. Miešanie a rozdávanie kariet prevádza softvér, takže počet hier za hodinu je oveľa vyšší. Živú hru môžete hrať len pri jednom stole, ale online hru môžete hrať pri niekoľkých stoloch naraz. Niektorí online profesionáli sa podobajú špičkovým technickým traderom. Dokážu hrať na niekoľkých monitoroch až 6-8 hier súčasne! Podobne ako v živých kasínach aj na internete si môžete privyrobiť ako ,,proposition player,,.
Pri online pokeri existujú ešte ďalšie výhody. Napríklad finančné bonusy ktorými sa internetové portáli snažia udržať si verných hráčov. Napríklad istý server dáva depozitný bonus 100$ každý mesiac len zato, že si tam odohráte niekoľko hodín. Iné vás vítajú vstupným bonusom aj 1000$, keď budete hrať u nich (vždy si však musíte odohrať príslušný počet hier, aby ste im priniesli zisk s ktorým sa s vami podelia). Víkendové bonusy, sviatkové, jackpotové, turnajové a podobne sú ďalšími plusmi. Online profesionáli využívajú i tzv. rakeback bonus. To znamená, že im kasíno permanetne vracia od 30 do 60% z poplatkov, ktoré im účtuje pri hre (rake).
Pri malých hrách ide zhruba o 2$-3$ za hodinu na 1 hru a tento bonus stúpa s výškou hry.
Takže si spočítajte, keď internetový profík dokáže hrať 6-8 hier naraz a nehraje malú hru.
Skrátka, u špičkových online profesionálov ide o tisícky dolárov mesačne !!!
Dokážete si predstaviť aká je tam potencia bezprácneho zisku, keď urobíte program, kde za vás môže hrať počítač? Už pred desiatimi rokmi boli na trhu USA lacné programy s umelou inteligenciou, ktoré hrali na úrovni, ktorú nedokáže priemerný hráč poraziť.

3.Turnajový profesionál. V Las Vegas sa každý rok konajú majstrovstvá sveta v pokeri (WSOP). Najčerstvejší víťaz zhrabol tento rok 12 miliónov USD. Top rebríček 2006 si môžete pozrieť tu:
http://www.pokerlistings.com/world-seri ... ey-winners" onclick="window.open(this.href);return false;

Majstrovstvá sveta je však iba jedno, vrcholné podujatie. Každý rok sa hraje kopa turnajov, kde sa hraje o milióny, alebo o státisíce dolárov. A pri tom šancu má hocikto, len treba zaplatiť vstupné, alebo sa kvalifikovať. A malé turnaje, kde sa hraje o tisícky dolárov, tých sa hrajú denne stovky… naživo, alebo na internete. Najväčšie turnaje sa organizujú naživo, ale dnes nie je problém zahrať si aj o milión dolárov na webe. Aj do takého turnaja sa dá vstúpiť pomerne lacno cez tzv. satelity (postupové turnaje), alebo vstup dostať ako odmenu od kasína. Vrcholoví profesionáli si platia vstupy sami, alebo sa nechajú sponzorovať, prípadne organizujú partnerstvá (partner dostane podiel na zisku). Keď je hráč známy, privyrába si aj cez privátne hry s boháčmi, ktorí si radi zahrajú s celebritami. Samozrejme, takí hráči zarábajú aj na reklame, alebo v spolupráci s kasínami, showbiznisom a podobne.Je to lukratívny biznis v ktorom sa točia veľké peniaze.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

JUGGLER
Príspevky: 10409
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

to poker:

Vyzerá to tak, že žiadny soft už netreba kupovať a že sa dá stiahnúť aj zadara.
Nesurfoval som síce kvôli tomu, ale ked som skusil, či link v článku na bwin ešte funguje, tak hneď tam máš takú ponuku.
Prílohy
POKER SOFT.JPG
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

poker
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 22 09, 2012 10:10 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa poker »

JUGGLER napísal:to poker:

Vyzerá to tak, že žiadny soft už netreba kupovať a že sa dá stiahnúť aj zadara.
Nesurfoval som síce kvôli tomu, ale ked som skusil, či link v článku na bwin ešte funguje, tak hneď tam máš takú ponuku.
Toto som študoval na PokerStars. Stiahneš si zdarma platformu a môžeš trénovať a hrať o tzv. Play Money. Ale nehráš proti PC, ale proti reálnym ľudom, čo sa tiež učia. Nejedná sa o AI (artificial intelligence). Nemôžeš nastavovať typ a úroveň jednotlivých hráčov. Ako napríklad pri Master Poker. Na tom bwin to bude asi podobné.

Na úplný začiatok to je asi dobré, ale neskoršie si asi je potrebné dať pozor na:
V souvislosti s hrou o hrací peníze je třeba zmínit ještě jednu velmi důležitou věc. Protože se nehraje se skutečnými penězi, mají někteří hráči tendenci hrát divoce, což může ovlivnit osvojování si znalostí u někoho, kdo bere hru vážně a chce zlepšit své dovednosti. Uveďme si příklad: Mnoho hráčů o hrací peníze vsází a dorovnává s jakýmikoliv kartami, takže je těžké je oblufnout.

jogo
Príspevky: 4941
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa jogo »

Chcem sa spytat, ci uz neexistuju pokerove programy, ktore dokazu porazit aj majstrov sveta v pokeri, tak ako je to napr. v sachu?
Aky by mala potom vyznam online hra, ked clovek nikdy nevie, ci super nepouziva taky program.
Jedine, ze aj ja pouzivam taky program a navyse "pomaham" programu svojimi skusenostami.
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.

poker
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 22 09, 2012 10:10 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa poker »

jogo napísal:Chcem sa spytat, ci uz neexistuju pokerove programy, ktore dokazu porazit aj majstrov sveta v pokeri, tak ako je to napr. v sachu?
Aky by mala potom vyznam online hra, ked clovek nikdy nevie, ci super nepouziva taky program.
Jedine, ze aj ja pouzivam taky program a navyse "pomaham" programu svojimi skusenostami.
Šachy sú podľa mňa niečo iné. Tam vidíš celú šachovnicu. Aj súperovu pozíciu. V pokri nevidíš karty súperov – teda ak sa nepodvádza. Napísať teda program, ktorý bude veľmi silný je podstatne ťažšie. Ak by takýto softvér existoval, tak by on line hranie už asi dávno skapalo.

Myslím si však, že jeho sila by bola hlavne v dodržiavaní bankroll managementu a disciplíny.

robopol
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 12:59 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa robopol »

hmm,

určite existuje vela softwere kde alebo hra program, alebo pomaha pri rozhodnutiach. vedie si aj statistiky hracov, akym sposobom hraju. Nuz mozno kedysi sa dalo takto cez riadenie rizika odhad pravdepodobnosti osklbat nejakych zaciatocnikov pri dostatocne dlhom hrani:)

Vyhoda sa vsak straca ked zacnu software vyuzivat viaceri ako pomocnika pri hre.

co sa tyka toho co tu napisal jugler:

black jack:
pocitanie kariet BOLO kedysi nejakou vyhodou, dnes sa proti tomu brania kasina, tam ze davaju vacsi pocet kariet do balicka, castejsie premiesavaju, robia vsetko mozne aby odhalili hraca a nakoniec ho eliminovali. Ta vyhoda bola malicka. Dnes pri online kasinach sa to robi tak ako som napisalm viac kariet castejsie miesanie, takze vyhoda sa velmi znizuje.

poker:
to je strategicka a psychologicka hra, strategie su rozne.

ruleta:
ano, neda sa dlhodobo zvitazit, nakoniec sa nevyhoda prejavi, co uz nie je o stasti. Avsak nasli sa sposoby v minulosti, urcovat pravdepodobnosti cez fyzikalny pristup. gulicka je predsa z kovu ma nejaku rychlost, spomalenie a dopad. Dnes sa vsak dava na to velky bacha, aby nebolo mozne zmerat rychlost gulicky a navsadzat do casu uzavretia stavky.

dalej uz sa nezmienujem:)

JUGGLER
Príspevky: 10409
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

poker napísal:Toto som študoval na PokerStars. Stiahneš si zdarma platformu a môžeš trénovať a hrať o tzv. Play Money. Ale nehráš proti PC, ale proti reálnym ľudom, čo sa tiež učia. Nejedná sa o AI (artificial intelligence). Nemôžeš nastavovať typ a úroveň jednotlivých hráčov. Ako napríklad pri Master Poker. Na tom bwin to bude asi podobné.

Play money nie. To druhé áno.

Ale práve pri tom bwin ponúkajú dva možnosti. Demo bez reistrácie a vraj stiahnutie nejakého softu, ktorý neporazíš. Ak to nie je niečo podobné ako Master Poker, tak terba kúpiť taký soft, alebo surfovať dalej.

Človek je v live game vždy nad akýmkolvek softom, lebo dokáže čítať súpera a blafovať.

Pri on lines games hráča môže poraziť dobrý soft, lebo človek si fyzicky nedokáže tak rýchlo prepočítať štatistickú pravdepodobnosť formovania výherných kombinácii v každej fáze hry.
( v pomere k peniazom, čo sú už na stole ). Môžeš síce bluffovať, ale to ti pomôže iba pri no limit, pot limit hrách. Limit hry vždy zahraje počítač správne.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Rokosák
Príspevky: 1889
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa Rokosák »

Hrat karty je pravdepodobne uzitocne. Nie je vsak zarukou uspechu. Napriklad piatu najvacsiu investicnu banku(o jednu priecku nizsie ako Lehman) viedol hrac bridzu. Firma skrachovala a z neho sa stal milionar. Predtym bol miliardarom.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.

robopol
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 12:59 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa robopol »

Play money nie. To druhé áno.

Ale práve pri tom bwin ponúkajú dva možnosti. Demo bez reistrácie a vraj stiahnutie nejakého softu, ktorý neporazíš. Ak to nie je niečo podobné ako Master Poker, tak terba kúpiť taký soft, alebo surfovať dalej.

Človek je v live game vždy nad akýmkolvek softom, lebo dokáže čítať súpera a blafovať.

Pri on lines games hráča môže poraziť dobrý soft, lebo človek si fyzicky nedokáže tak rýchlo prepočítať štatistickú pravdepodobnosť formovania výherných kombinácii v každej fáze hry.
( v pomere k peniazom, čo sú už na stole ). Môžeš síce bluffovať, ale to ti pomôže iba pri no limit, pot limit hrách. Limit hry vždy zahraje počítač správne.
Hmm no neznie to az prilis jednoducho? vlastne mi to pripomina predajcu automatickeho softu na poker. Ono kde chodia ludia na tie zarucene recepty? To je ako ked pride guru a povie mam metodu na nacasovanie vrcholov a dna v trhu. je to uzasne nie? nechce za to nobelovku ale niekoho peniaze:)

poker
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 22 09, 2012 10:10 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa poker »

JUGGLER napísal:Ale práve pri tom bwin ponúkajú dva možnosti. Demo bez reistrácie a vraj stiahnutie nejakého softu, ktorý neporazíš.
Na to sa určite pozriem podrobnejšie.
JUGGLER napísal:Ak to nie je niečo podobné ako Master Poker, tak terba kúpiť taký soft, alebo surfovať dalej.
Je ťažké sa rozhodnúť, že ktorý. Zatiaľ mám v pozornosti:

Master Poker software
Wilson Software – Turbo Poker
Acespade Software
JUGGLER napísal:Človek je v live game vždy nad akýmkolvek softom, lebo dokáže čítať súpera a blafovať.

Pri on lines games hráča môže poraziť dobrý soft, lebo človek si fyzicky nedokáže tak rýchlo prepočítať štatistickú pravdepodobnosť formovania výherných kombinácii v každej fáze hry.
( v pomere k peniazom, čo sú už na stole ). Môžeš síce bluffovať, ale to ti pomôže iba pri no limit, pot limit hrách. Limit hry vždy zahraje počítač správne.
Inak o otázkach human vs poker bot sa dá niečo prečítať tu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_poker_players" onclick="window.open(this.href);return false;

Zaujímavý článok je na The New York Times:
http://www.nytimes.com/2011/03/14/scien ... .html?_r=0" onclick="window.open(this.href);return false;

JUGGLER
Príspevky: 10409
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

robopol napísal: Hmm no neznie to az prilis jednoducho? vlastne mi to pripomina predajcu automatickeho softu na poker. Ono kde chodia ludia na tie zarucene recepty? To je ako ked pride guru a povie mam metodu na nacasovanie vrcholov a dna v trhu. je to uzasne nie? nechce za to nobelovku ale niekoho peniaze:)
Poker nie je zložitá hra. Ak sa ju naučíš hrať , budeš disciplinovaný a mať bankroll manažment, tak v limitných hrách hravo môžeš konzistentne porážať priemerných hráčov.

Zložitosť začína až pri vysokých hrách. Na limit hrách tam pribúdajú dobrí hráči a v no limit, pot limit sa presadia len tí najlepší. Tam o konzistentnosti rozhoduje skill. Krátkodobo síce funguje aj šťastie ( drží suckerov pri živote ), ale dlhodobo, alebo pri vysokej hre nemá slabší hráč šancu prežiť.

to poker: OK. Ja už nemám veľmi čo k tomu povedať. Poker ako hru už veľmi nesledujem.

Ak chceš byť v niečom dobrý, nedá sa sedieť na dvoch stoličkách. To sa ale nevylučuje s tým, že pozdejšie si môžeš presadnúť z jednej na druhú ...

Aj ja som to tak urobil. Nočný život, cestovanie, hýrenie...to som vždy miloval a patrilo to k mojej mladosti. Užil som si a mám načo spomínať. Preto som písal, že keby som znova začínal, začnem pokerom.

Perlička: po rokoch som zistil, že aj chlapík ( nechcem menovať), čo objavil shuffletrucking pri Blackjacku a s partiou na tom zarobili milióny sa stal jedným z najlepších trejderov z povestných ,,turtles,,. Sranda, aký je ten svet malý.
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Po 24 09, 2012 2:53 pm, upravené celkom 1 krát.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Biosko
Príspevky: 925
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa Biosko »

No neviem inac poker by som hral len v herni nie online. Online proti tebe hra vela botov a programov. Vyuzivaju statisticke vyhody a dokaze ta pomaly oberat o kapital. Takze ak ako zaciatocnik na nieco zabudnes tak o peniaze prides.
Tak som vlastne skoncil s online sachovymi turnajmi. Aj ked poker je hra na inom principe a je tom aj stastie, napriklad pri sachu clovek nema sancu vyhrat nad strojom sam som si par sachovych motorov stiahol a analyzoval ich a aj ked hras ako kasparov tak ziskas len remizu, pri pokri ide o stratu spominanej statistickej vyhody. Boti prepocitavaju vahu kariet, riesia za teba money a risk management. Podla toho sa rozhoduju pri stavkach.

JUGGLER -> pri pokri pises ze si chodil do herni v noci a vyberal si si stol so slabsimi hracmi. Bol som parkrat hrat vo viedni for fun konkretne v concord card a nikdy som si stol vybrat nemohol :D bud som nemal privilegia alebo neviem. Vzdy mi stol urcil floorman, tj po recepcii druhy clovek co sa ma ujal. On organizoval niekolko stolov a ked sa uvolnilo miesto tak priradoval alebo urcoval kto kde pojde. Dohliadal na to aby sa odchadzajuci hrac nevratil k tomu istemu stolu po polhodine a podobne. Takze som take stastie nemal. Aj ked som vyhral v ten vecer. Oplatilo sa prestat v najlepsom.

JUGGLER
Príspevky: 10409
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Biosko: v Amerike to nie je problém. Tam sú herne gigantické. Table selection funguje.
Do Viedne som chodil na víkendy. Je pravda, že to, v čom som ja najlepší: 7 card stud high tam nebýval veľký výber a ešte k tomu v limite aký som potreboval... ale tam som nikdy nenatrafil na takých dobrých hráčov, aby som túžil ísť k inému stolu. V peak hours, ak sa dobre pametám už sa dalo vybrať z 1 až 3 stolov. V malom cardroome si proste treba sadnúť tam kde ťa pridelia a ked zistíš, že hra je príliš tight, tak sa treba pýtať od floormana k inému stolu( poprosiť ho, aby ti rezervoval miesto, ked sa uvolní), alebo mu môžeš navrhnúť, že začneš nový stôl ( to majú radi ). Nemával som ani problém vystriedať pár rôznych hier ( na holdem býva najlepší výber )...hrajem všetko..aj omahu, pinnaple, mexický stud a pod....akurát neznášam hi-low verzie.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

JUGGLER
Príspevky: 10409
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

table selection funguje fajn aj v online hrách. V peak hour tam bývajú stovky stolov a tisíce hráčov. Stačí chvíľu pozorovať viac stolov a vybrať si. V konkrétnej hre a na konkrétnom limite postupom času človek začne rozpoznávať dobrých hráčov aj podľa mien. Väčšina platforiem umožnuje aj vkladať si poznámky k rôznym hráčom, alebo si vyfiltrovať stoly podľa určitej štatistiky. Na to ako sa hrajú vyššie hry sa dá pozerať a kto nemá pojem o tom presne aké karty v akej pozícii by mal hrať, tak na vyšších hrách si to môže odkukať. Zaujímavé je sledovať a top hry - veľkých hráčov, ktorí hrajú o desiatky až stovky tisíc proti sebe - väčšinou však takých nájdeš len na heads-up.
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Po 24 09, 2012 3:34 pm, upravené celkom 1 krát.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Biosko
Príspevky: 925
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa Biosko »

Super dik za radu :), nabuduce budem vediet, ja ak idem hrat tak cisto z hladiska zabavy. Ak vyhram OK som rad. Ak prehram nic sa nedeje. Neberiem so sebou viac ani do toho nevrazam viac ako si dam ze toto je limit pre tento vecer na tuto zabavu.
Inac ma napadla taka vec sem tam by sme isli zahrat aj s kamaratmi ale asi nemozme hrat 2ja-3ja co sa pozname a prideme naraz za 1 stolom? Alebo to nie je problem? Nebudu nas upodozrievat ze hrame skupinovo a chceme okrednu zvysnych hracov? Hrame len holdem.

JUGGLER
Príspevky: 10409
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Biosko napísal:Inac ma napadla taka vec sem tam by sme isli zahrat aj s kamaratmi ale asi nemozme hrat 2ja-3ja co sa pozname a prideme naraz za 1 stolom? Alebo to nie je problem? Nebudu nas upodozrievat ze hrame skupinovo a chceme okrednu zvysnych hracov? Hrame len holdem.
Môžete hrať pri jednom stole. To nie je problém. Nemôžte si však navzájom ukazovať karty, alebo rozprávať medzi sebou v cudzom jazyku. Floormani na to kašlú, ale ked sa ostatní hráči ohradia, alebo vás začnú podozrievať zo spolupráce, tak z toho môže byť problém.

Medzi nami ženami. Tímová spolupráca ( akože sa nepoznáte a máte dohodnutý nenápadný spôsob výmeny informácii ) sa v live games niekedy využíva. V on line games na takéto praktiky nejakým spôsobom dohliadajú - sú filtrované softvérom a posudzované špecialistami.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

robopol
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 12:59 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa robopol »

Poker nie je zložitá hra. Ak sa ju naučíš hrať , budeš disciplinovaný a mať bankroll manažment, tak v limitných hrách hravo môžeš konzistentne porážať priemerných hráčov.

Zložitosť začína až pri vysokých hrách. Na limit hrách tam pribúdajú dobrí hráči a v no limit, pot limit sa presadia len tí najlepší. Tam o konzistentnosti rozhoduje skill. Krátkodobo síce funguje aj šťastie ( drží suckerov pri živote ), ale dlhodobo, alebo pri vysokej hre nemá slabší hráč šancu prežiť.
No nieco o pokere viem ale velmi tomu teda nefandim, vobec kartam. Mna to zaujima iba z vedeckeho hladiska, takže to neni a nebude moj chlebicek. A poker ma teda tu vyhodu, ze je to popularna hra, neoberas kasino, ale hracov, takze ide o prerozdelovanie penazi. tot vsio.

A prave ten kto sa poker neuci hrat roky a nevenuje sa tomu pol zivota je prave online zaujimavy napad, kde nebude hrat hrac ale program. Iste dobre vieme, ze program nerobi chyby rozhoduje sa rychlo a nema emocie, co je na skodu aj pri tradingu aj gamblingu.

No skusme teda rozmyslat v com je hacik, pretoze vzdy je nejaky ten hacik.
zrejme to nenapadlo jedneho :) takze prvy predpoklad je, že take programy vyuzivaju viaceri. cim sa jeho vykonnost straca. Jeho pole posobnosti je teda v mensich sadzkach na viacerých stoloch naraz. No dobre takze aj na stoloch hraju amateri, program v dlhodobom meritku ma vyhodu, ibaze to uz asi neplati, ze vsade sedia ti amateri:) To je podobne ako ked nastala era pocitacov na trhu. Pomalicky sa vyhoda zaceluje. No dobre takže program pozbiera nejake tie drobne. Zoberme si ale cenu programu, čas a realny vysledok. Treba teda mat nie len pekne predstavy ale aj informacie o tom ako to je vykonne medzi ostatným programami a potom zistime, ze to mozno az take terno nie je.

No a to podstatne je, že online kasina sa brania takým praktikam, ze dovolia vymenit osadenstvo ludi za hranie botmi. Neviem ako to presne je ale je to urcite nejak eliminovane, mozno.

rasto800
Príspevky: 383
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa rasto800 »

JUGGLER napísal: Perlička: po rokoch som zistil, že aj chlapík ( nechcem menovať), čo objavil shuffletrucking pri Blackjacku a s partiou na tom zarobili milióny sa stal jedným z najlepších trejderov z povestných ,,turtles,,. Sranda, aký je ten svet malý.
heh, som cital pred rokom tu knizku a veru na toho typka si trochu spominam. a tu na na fore citam teraz, ze niekto sa s nim aj osobne stretol :)
inak myslim, ze na konci tej knizky bolo napisane aj o tom, ze aj z tych turtles ich vela neostalo pri tradingu, resp. ze neboli vobec vsetcia dalej uspesni. Asi nieco podobne ako si tu spominal, ze aj z tych typkov co vyhrali nad kasinom nakoniec vela bohatych neostalo.
Inak preco nechces menovat? Sak myslim v tej knizke su menovani vsetcia. Aspon sa mi tak mari...

JUGGLER
Príspevky: 10409
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Bol som u neho osobne. Mne vtedy nepovedal, že sa živí tradingom. Aj tak som vtedy nevedel, čo je to trading. Ani som sa ho nepýtal, len som tušil, že robí niečo cez PC.
On je jeden z mála, čo sa vôbec vyhol publicite a neprial si ju ( len ostatní o nom vraveli, že bol jeden z najlepších a zrejme zarába najviac ). A tak si myslím, že z úcty k nemu by som nemal jeho meno vešať na web.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

robopol
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 12:59 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa robopol »

heh, som cital pred rokom tu knizku a veru na toho typka si trochu spominam. a tu na na fore citam teraz, ze niekto sa s nim aj osobne stretol :)
inak myslim, ze na konci tej knizky bolo napisane aj o tom, ze aj z tych turtles ich vela neostalo pri tradingu, resp. ze neboli vobec vsetcia dalej uspesni. Asi nieco podobne ako si tu spominal, ze aj z tych typkov co vyhrali nad kasinom nakoniec vela bohatych neostalo.
Inak preco nechces menovat? Sak myslim v tej knizke su menovani vsetcia. Aspon sa mi tak mari...
Ale tu je hned vidiet kto vlastne uspeje. Uspiet v nejakej hre ci na burze je bez vyhody nemozne, iba ak vylozene cez stastie, na co sa teda spolahnut neda:) Aj ked neviem ako ta metoda objektivne pridala na vyhode (miesanie kariet), tak zas vieme ze aj mala vyhoda sa da pretavit celkom dobre, pri zakladnom predpoklade, zvladnuti evlastnej psychiky. tu samozrejme, kedze oberali kasino to bolo stazene v tom, ze im nebudu moc vdacny ked im pridu zobrat peniaze. Ja dost pochybujem aj o tom, co je teda pravda a co cisty nezmysel a zvelicovanie, vytvaranie si kolektivneho hrdinu a machra:)

No a znova ako v tradingu, vacsina dotuje kapsy tej nepomerne mensej mensine. A tak trading je lakanie tej vacsine, ze bude ta mensina, pricom ich lakaju na nezmysly. A to, ze TA a podbne veci im poskytnu vyhodu. Alebo, ze ked dodrzia svoj plan a ustuju psychicky tak zarobia. Dalsi mytus. Ak je tu skutocne konzistetny obchodnik, tak ma urcite vyhodu a nepolozil sa psychicky z toho. Inak je to len kecanie a odrbavanie.

JUGGLER
Príspevky: 10409
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

robopol napísal: Aj ked neviem ako ta metoda objektivne pridala na vyhode (miesanie kariet),..
Velmi jednoducho.

Základ počítania kariet pri BJ je založený na tom, že ked sú velké karty spolu, tak hráč získava štatistickú výhodu nad kasínom. Keď Ed Thorp vynašiel počítanie a zbohatol na ňom, vtedy kasína používali len 1-2 decky kariet, teda 52 až 104 kusov.
Princíp bol neuveriteľne ľahký a predsa kasínam trvalo roky kým sa spametali a začali používať viac deckov. Aj keď dnes používajú 6 až 8 deckov, aj tak sa karty dajú počítať, ale už to nie je také jednoduché. Sú partie, ktoré to i dnes robia, ale vyhrávať proti kasínu už nemá ten edge a je to nebezpečná hra.

Minule som dokonca u nás v TV videl film, kde partia vysokoškolákov z Harvardu vedená svojím profesorom chodila do las Vegas a podarilo sa im zarobiť pár melónov.

Základ shuffletrackingu bol v tom, že kasína v snahe ušetriť čas učili dealerov miešať karty rýchlo a istým štýlom. Takže partia špekulantov len dotiahla myšlienku, že poradie kariet, tak ako idú vonku sa rýchlym, ale rovnakým miešaním len presunie do iného poradia, ale podľa istej šablóny. Tak sa dalo podla poradia kariet v jednej hre predpovedať poradie kariet v dalšej hre.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

robopol
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 12:59 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa robopol »

Juggler,

Ved ano pocitanie kariet davalo istu vyhodu 1-3%, tak aku ju ppopisal Thorp. Ale neviem aky film si videl ale toto pocitanie nejaka skupinka z IMT doviedla do kolektivnej strategie, kde vyhladavali na stoloch dobre pravdepodobnosti, niekto tam ratal, ked bolo dobre prisiel tam dalsi s vyssou sumou a hral. O tom vznikol aj film. Ak myslis ten. Dnes vsak ratanie kariet ti moc nepomoze, pretože po 1, zvysili pocet balikov kariet (čo v podstate Thorpovej metode nijak zvlast neubralo). Ubralo vsak nieco ine, zacali pocitat aj kasina a CASTEEJSIE miesat baliky. A to je na hovno ked krupier rata karty tiez a ked by nastala situacia vhodna na vsadenie zamiesa balik. A je po metode. Celkovo je problem ten, že kasina si vsimaju kto vyhrava a ako a snazia sa ho eliminovat.

Dnes mozes hrat black jack v online kasine cez webku vidis skutocneho krupiera a hrate. mozes ratat ako len chces, dokonca presne po kartach software to zvladne, ale aj tak sa tvoja mala vyhoda eliminuje tym, ze to castejsie premiesaju. alebo nedohraju s celym balikom a pod.

Maatej
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ne 08 04, 2007 1:39 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa Maatej »

Mozno by sa dal v rulete vyuzit fakt, ze viacere online stavkovky pouzivaju rovnakeho externeho krupiera, ktoreho vidite na webke.. Nevyznam sa velmi do rulety, ale mozno by si Juggler vedel ty povedat, ci je mozne pokryt prostrednictvom viacerych stavkoviek pouzivajucich rovnakeho online krupiera vsetky outcomes rulety.. Co ja viem, keby sa hralo na farby by to mozno malo zmysel, ci ani nie?

JUGGLER
Príspevky: 10409
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ruleta nedáva šancu. Čo sa týka gamblingu, tam je už u mňa dávno vymaľované.
Jediná hra čo stojí za niečo je poker.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

kolega
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa kolega »

hm hmm hmmmm poker je tak trochu zlozity.. ktora hra o peniaze je v principe najjednoduchsia ? :-D mozno by som si urobil robota (skusenosti s tym mam)

robopol
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 12:59 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa robopol »

najednoduchsia? to je jedno jednoduche su vsetky:) az na ten poker, co je troska viac narocne na strategie. Robota si mozes urobit radsej doma do kuchyne:)

Ruleta dava vaccsie sance ako pocitanie kariet black jack, ibaze to si radsej necham pre seba v pripade, ze by som to chcel ist skusat ako turtles :lol:

Mimochodom bot na poker je zakazany a tak ked nahodou zistia, ze statistiky a forma hry sa zhoduje s botom, tak prides o peniaze.

Mimochodom: Ak ma niekto peniaze ktore moze ozeliet, nech si ide zahrat black jack, s pouzitim martingale ma vacsiu sancu ze odide so ziskom. Len to nesmie robit pravidelne, ale jednorazovo. To len pre vzrusenie, moze sa ukazat pred kamaratmi:)

Používateľov profilový obrázok
14u24me
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa 14u24me »

Martingale je presna ukazka toho jak se to nema delat...at uz v rulete, blackjacku nebo v tradingu.Strop sazek je omezeny (bud kasinem nebo velikosti konta u tradingu). Mit v sazce treba $255 (=1+2+4+8+16+32+64+128) na to abych vyhral pouhy $1 je nesmysl (z hlediska risk/money managementu).

Pocitani karet v BlackJacku je v dnesni dobe utopie. V kazdem kasinu jakmile kdokoliv zacne po pulce baliku sazet vetsi sazky tak se balik znovu zamicha a muzes zase pocitat od nuly :-) 10 let zpatky jsem to zkousel a kdyz dealer michal potreti tak me vysvetlil, ze "card counting is illegal" a ze me taky muzou odmitnout rozdavat...tim ze zvysim sazky kdyz je "card count" v muj prospech se jenom zdrzujeme, protoze dealer v tom okamziku musi znovu zamichat karty.

Jedina kasinova hra s pozitivnim ocekavanim muze byt poker (hold'em, omaha, stud...) kdyz hrajes proti vylozene slabsim hracum ktere jsi schopny prehrat.

robopol
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 12:59 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa robopol »

Martingale je nezmysel z dlhodobeho hladiska. to znamená, že sa ti zvyšuje pravdepodobnost, ze pride to, že pri navysovani netrafis. Ale to tu predsa nikto nenapisal, že to je nejake perpetu mobile z dlhodobeho hladiska. Naopak z kratkodobeho hladiska mas vacsiu sancu ze zaarobis ako prerobis. Je to len matematika. A preco je to tak? no je to tak preto, lebo riskujes viac ako mozes ziskat.

A ci sa to oplati? nuz neoplati, tak to tu ani napisane nebolo.

Ale predstav si napriklad ze mas 1000 000 USD ktore môžeš nejako rozmnozit. Tak si zober, že za chvilocku pri vyssich stavkach môžes, dokonca mas dost velku pravdepodobnost, že zarobis napr. 20 000 Eur. To uz tam malo nie je ze? Ale samozrejme, že je pravdepodobnost vyznamne nizsia ze prave vtedy prides o cely milion:)

black jack
A ano presne tak to je ze casom sa kazda vyhoda eliminuje. ked sa na nu pride. :)

kolega
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa kolega »

poker nie je vobec jednoduchy neexistuje ziadna strategia ktora by bola vzdy najlepsia kedze nevies aku strategiu pouzivaju iny (a teda neviem ako by mi mali na to prist.. )... stretol som sa jednoduchymi hrami ktore by som mozno vedel nakodit a teda "vyriesit" je to ale narocne ......... a ruleta.. no ... kazdy ako chce...

JUGGLER
Príspevky: 10409
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kolega napísal:poker nie je vobec jednoduchy neexistuje ziadna strategia ktora by bola vzdy najlepsia kedze nevies aku strategiu pouzivaju iny (a teda neviem ako by mi mali na to prist.. )... stretol som sa jednoduchymi hrami ktore by som mozno vedel nakodit a teda "vyriesit" je to ale narocne ......... a ruleta.. no ... kazdy ako chce...
Opakujem. Poker sám o sebe je jednoduchá hra. Len sa ju treba dobre a do detailov naučiť.
Zložitou sa stáva pri vysokej hre, pri ťažkých oponentoch a v tzv. no limit hrách, kde sa hraje ,,all in ,,.

Ja viem, že to amatérom môže znieť divne. Ale realita je taká, že keď si ja ako skilled player sadnem k akejkoľvek malej limitnej hre napr. 3-6 € , tak po piatich minútach pozorovania hry vyťahujem knihu, alebo časopis a čítam, aby som sa neunudil !

Keď prídu karty, väčšinu zahodím a čítam ďalej. Podľa pozície, sem-tam niečo zahrám a keď to zahrám, vtedy sa sústredím. V takejto hre nepotrebujem stratégiu, ani žiadny extra skill a zarobím v priemere 9€ na hodinu.

Je ťažké schudnúť?

Pre väčšinu ľudí nemožná vec. Problém o ktorom sa píšu knihy. Biznis, v ktorom sa točia miliardy.

A riešenie je primitívne ľahké: znížiš energeticky príjem (úpravou stravy), zvýšiš energetický výdaj ( napr.športom ) a je to !
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

kolega
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa kolega »

hm oky ja tomu rozumiem ale stale s tym nedokazem suhlasit ako tak.. pri chudnuti nikoho o nic neoberas a teda strategia je trivialna a je to fakt o psychike a podobne.

Myslim ze ak by si zhrnul svoje pravidla ako hrat poker skludom limit a tak dalej zistil by si ze tych pravidiel je celkom dost a su potrebne. ked by si hral mozno by si tiez zistil ze parametre pravidiel musis tak trochu menit a urcite si v nejakom momente uvedomis ze si este na nieco zabudol (mozno unikatne situacie)
..hovorim len intuitivne ale vzdy ked ide o peniaze ktore chce predsa kazdy ucastnik ziskat nebude to jednoduche (chudnutie nie je take prostredie) (ok vzdy sa najdu situacie ked to moze byt jednoduche no pravidla pokru pozna snad vacsina ludi co poker aj hra (o peniaze))

Používateľov profilový obrázok
filip glasa
Príspevky: 11209
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 9:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa filip glasa »

minulý rok vyhral 90 miliónov CZK
Byl jste letos úspěšný? Kolik jste vydělal?
„Jezdil jsem po turnajích, kde bylo vyšší startovné, hodně stála i doprava a ubytování. Letos jsem v lehkém mínusu. Měl jsem pár dobrých výsledků, třeba zisk 2,4 milionu korun a 475 tisíc korun, ale náklady byly vysoké.“
http://www.blesk.cz/clanek/sport-blesk- ... busem.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Biosko
Príspevky: 925
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa Biosko »

Dost draha zabavka, keby som bol na jeho mieste tak by som sa na to po tej vyhre vykaslal, v najlepsom treba prestat. 90mio kc ked das na terminak tak to mas 3mio kc rocne :D z toho kralovsky vyzijes ako pan :D.

Používateľov profilový obrázok
filip glasa
Príspevky: 11209
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 9:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa filip glasa »

len za 30 rokov na dochodok to bude len jeho bezny inziniersky rocny plat. Co sice neni zle, ale uz to nevyzera jak tie dnesne miliony.

JUGGLER
Príspevky: 10409
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Biosko napísal:Dost draha zabavka, keby som bol na jeho mieste tak by som sa na to po tej vyhre vykaslal, v najlepsom treba prestat. 90mio kc ked das na terminak tak to mas 3mio kc rocne :D z toho kralovsky vyzijes ako pan :D.
Práve on je jeden z mála, čo to len tak ľahko nepredrbe:

Investujete miliony, nebo je máte na běžném účtu?

„Mám peníze na spořicích účtech, různé dluhopisy a fondy. Nic většího jsem zatím nerozjel.“


Je v ľahkej strate za rok mimo tých peňazí. To znamená, že vložil pár miliónov do turnajov, a tie milóny aj vyhral, ale nezaknihoval dosť veľkých výhier na celkový zisk.

Turnajoví profíci to nemajú ľahké. Ak chceš vyhrať veľké peniaze, musíš hrať veľké turnaje a veľké turnaje majú vysoké vstupné. Napr. na majstrovstvách sveta je možno dvadsať turnajov...Ten, na ktorom on skončil druhý ma vstup 10 000 USD. Ale sú vstupy aj 25 000, dokonca je jeden mega turnaj kde sa skladá po 1 milióne USD.
Keď turnaj hraje 500 hráčov a skončíš mimo plateného poradia, tak si o tých 10 000 prišiel a môžeš sa prihlásiť na ďalší turnaj. To nie je sranda, ked hraje proti sebe svetová špička.

Pre neho je teraz dôležité, aby zostal v hre a zároveň vykazoval zisk mimo tých 90 miliónov.
Možno jeden-dva roky bude mať ľahké straty a potom zaknihuje dalšiu veľkú výhru.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

iwonapavlov
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 11 03, 2013 1:28 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa iwonapavlov »

Aké sú najlepšie poker webové stránky, ktoré odporúčame????

Biosko
Príspevky: 925
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa Biosko »

http://www.pokerstars.com/" onclick="window.open(this.href);return false; ?

JUGGLER
Príspevky: 10409
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

iwonapavlov napísal:Aké sú najlepšie poker webové stránky, ktoré odporúčame????
V prvom rade si musíš definovať, čo si ty zač a aké kritéria ( druh hry, limit-no limit, bonusy, jackpot, software, US-EU.. atd. ) máš.

Tu je dobrá stránka kde sa dá vyberať podla kritérii:

http://www.pokerlistings.com/online-poker-rooms" onclick="window.open(this.href);return false;
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

rasto800
Príspevky: 383
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa rasto800 »

som celkom nahodne narazil na clanok ze treba ruky pozerat a nie tvar protivnika. ja teda poker nehram a netusim ale ked pisu v economiste o tom, tak asi nieco na tom bude, ze? :)
http://www.economist.com/news/science-a ... -handy-tip" onclick="window.open(this.href);return false;

davoo
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 11:37 am

Re: PROFESIONÁLNY POKER

Príspevok od používateľa davoo »

Neviem, či tu teraz neprestrelím troška s témou, ale možno to niekoho zaujme.

Sledujem dlhšie tento tým, čo vyriešil backgammon a teraz sa presunuli na poker. http://www.pokersnowie.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Je to vlastne klasická neural network, množstvo pokusov a trial/errorom sa dostali k game theory optimal stratégii(nash equilibrium). Teda minimálne aproximácia. Čo je napr. keď dávate dookola kameň, papier, nožnice... Nedá sa to poraziť. Proti ľudom to je úspešné(18bb/100), ale ľudia sú debili. Reálny test bude keď to pustia proti ostatným botom. http://www.cs.cmu.edu/~sganzfri/AAAI14_Workshop.html" onclick="window.open(this.href);return false;

No a doteraz som nepochopil, prečo sa takto hrajkajú s neuro AI pri hrách za 15€ mesačne a nie sú burze. Keď tam už je aj luďek gordon vostrý, kokosáci... Budem ich sledovať ďalej a predikujem, že to bude ich nasledujúci krok. Keby som ich poznal osobne, tak ako správny jehovista ich už dávno konvertujem.

Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"