ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
bebe814
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Št 11 10, 2012 9:55 am
Been thanked: 2 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa bebe814 »

keby len paradajky :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pekný článok s obrázkami, čo všetko z prírody sa dá pridať do smoothies. Hlavne teraz na jar, ked sa príroda prebúdza..

http://plus.sme.sk/c/20151200/osemnast- ... utnat.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Live požieranie rastlín v prírode v BA:
http://plus.sme.sk/c/20150974/je-to-zel ... e-hit.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Rozhovor s odborníkom, čo možno konzumovať:
http://plus.sme.sk/c/20151112/salaty-ra ... berac.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
DIDI
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 17 06, 2016 12:41 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa DIDI »

Medzi dôležité zásady okrem iného rozhodne patrí aj strava. Ja uprednostňujem všetky zdravé recepty aké som len schopná na tom internete nájsť Nech už to je čokoľvek. Jedlo milujem o to viac zdravé jedlo a tak ako sa o seba starám týmto spôsob ja, chcem aby sa o seba starali aj iní. A v každom prípade chcem aby sa takto stravovali aj moje deti ,tak ich k tomu učím ako to len je možné, pretože neexistuje nič lepšie. Okrem paradajok, tie neznášam :D Smoothie ale milujem najviac zo všetkého!!
SilviaHor.
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 11 07, 2016 2:21 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa SilviaHor. »

Ja smoothie zboznujem a myslim ze su super sposob ako si dopriat ovocie a zeleninu jednoducho a rychlo. Aku knihu by ste mi odporucili? Ja mam zatial 107 neodolatelnych smoothie receptov ( http://www.smoothiekniha.sk" onclick="window.open(this.href);return false; ) no iba v elektronickej forme, rozmyslam aj nad niecim tlacenym. Dakujem
secretadmirer451999
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 14 05, 2018 11:28 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa secretadmirer451999 »

cauko,
smoothie je uplne fajn podla mna..
ale trz bezia aj dobre prisady rozne..napr tu: https://www.vyzivovo.sk/smoothie-prisady/ ja sama ich chcem postupne vyskusat
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

Chcel by som sa podeliť o moju osobnú skúsenosť so smoothie.

Už dávnejšie mám problém, že mi srdce bije rýchlejšie (bežne 80 úderov za minútu v kľude) a už si to aj doktor parkrát všimol, keď mi meral tlak a už mi aj chcel nasadiť lieky na spomalenie tepu. Sestra už také lieky berie, takže to máme asi aj geneticky podmienené. Ona však nemôže piť smoothie, lebo má kontraindikáciu na listovú zeleninu.
Smoothie som si robil len občas a minule som sa po vypití väčšieho množstva smoothie cítil tak zvláštne a zrazu som zistil, že mi srdce bije pod 60 úderov za minútu. Tak ma napadlo, že to spôsobuje smothie a vyzerá to tak, že áno.

Keď si urobím smothie z polovice hlávkového šalátu, banana, jablka a pollitra vody, tak mi tep klesne na 70 úderov za minútu.
Ak ma niekto podobný problém, nech to vyskúša.
p.s: Pozor na kontraindikácie listovej zeleniny(vitamín K) s niektorými liekmi(napr.Walfarín) a niektorými diagnózami.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
sablatura
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 17 07, 2011 10:06 am
Has thanked: 26 times
Been thanked: 4 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa sablatura »

Dá mi tu niekto tip na kvalitný smoothie mixér ? Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Rado »

Vitamix máme viac rokov. Stojí síce viac, ale je perfektný. Urobíš s ním aj iné veci ako smoothie.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja mám odkopírovaný a vylepšený Vitamix ,, Made in China,, a som vysoko spokojný.
Tuším ho mám už 5 rokov a nie a nie ho zničiť. Môžete pozrieť v tomto vlákne kedy som ho kúpil. Ked mi odíde, tak kúpim taký istý. Som vysoko spokojný.

Vylepšený je preto, že pri rovnakých otáčkach ako Vitamix ( 35 000 ) mu zvýšili výkon na 1500 W a zväčšili nádobu na 2,5 l.
Myslím, že Vitamix má tieto parametre o 20% nižšie.
Nuž a čo je najlepšie: americký Vitamix stojí viac ako 600 €, kým čínsky G21 Perfect Smoothie menej ako 200 €.

https://mixery.heureka.sk/g21-perfect-s ... e/#section" onclick="window.open(this.href);return false;

Pri kúpe odporúčam ihneď kúpiť aj osobitnú nádobu. Spodok je motor, ten vydrží dlho, ale nádoby sa postupne zanesú a čepele v nich mierne otupia. Ja robím smoothie tak, že už ked sa s tým trápim, tak robím naraz do dvoch nádob a tým pádom mixujem 5 litrov. Tie rozdelím do pohárov a jednej väčšej nádoby , držím v chladničke a pijem 3 dni.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Rado »

Samé dobré recenzie. Ak sa mi pokazí VITAMIX, tak pôjdem asi do tohto.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

Dr. Bukovský ma výhrady k pitiu smothies:
https://www.youtube.com/watch?v=Gt0fNtBqOQs" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal:Dr. Bukovský ma výhrady k pitiu smothies:
https://www.youtube.com/watch?v=Gt0fNtBqOQs" onclick="window.open(this.href);return false;
Videl som to minule. Sklamal ma, lebo natočil to veľmi hlúpo s názvom ,,Smoothie móda končí a črevo sa teší,,.

Pritom je to video pre ľudí, ktorí majú PORUCHY TRÁVENIA:

Je to akoby sme natočili video, že športovať škodí, lebo niektorí ľudia pritom dostanú infarkt, alebo mozgovú mŕtvicu.

Áno, šport môže škodiť tým, čo majú zdravotné problémy. A smoothie môže škodiť tým, čo majú poruchy trávenia. Dnes má kopa ľudí alergie, potravinové intolerancie, alebo rozdrbané trávenie z nevhodných potravín.

A teraz k jednotlivým bodom z videa:

1. Rozoberá smoothie z jablka , kiwi, mango, avokado. Ja to volám smoothie pre idiotov. Proste bezcenné, lebo všetky tie ovocia treba zjesť normálne. Je blbosť ich mixovať. Náhodou je to zelené smoothie, ale nie je zelené z toho dôvodu, prečo som založil toto vlákno. Čiže prvá vec, čo chcem zdôrazniť a pán Bukovský to nakoniec spomína na konci je, že smoothie ako vynález je úžasný spôsob ako konzumovať ZELENINU, hlavne listovú. Ja vypijem jeden šalát, alebo 10 listov medvedieho cesnaku...ale nedokázal by som to pohrýzť, lebo by som to hrýzol od rána do večera. A na to nemám čas, ani nie som prežúvavec, ani hlodavec....a najhoršie: že mi to tak nechutí. Kým som neobjavil smoothie, zanedbával som konzumáciu zeleniny z lenivosti. Dnes zeleninu popíjam ako doplnok stravy. Vňať z mrkvy, zeleru, petržlenu - to nezje nikto...a ja si to vmixujem v menšom množstve do smoothie a vôbec to necítim.

2. Veľa vzduchu. Pán Bukovský to čo ukázal je blbosť. Ukázal vzduchové bubliny veľkosti hrášku, ktoré ked smoothie nepijete ako smädný slon, ale dáte si do úst ako víno..vychutnáte a pogúľate na jazyku, tak sa vám také bubliny nedostanú do žalúdka. Tieto bubliny sú nič proti bublinatým minerálkam a sýteným vodám a sýteným + sladeným nápojom...to je čisté gŕganie a prdenie...s prepáčením. Sýtené nápoje - to je naozajstný vzduch v tráviacom trakte. Chudáci ľudia čo to denne pijú.

Pán Bukovský mal radšej upozorniť na dusičnanovú penu. Tá sa vytvára, ked mixujete niektoré typy listovej zeleniny...napr. nevhodný a minimálne výživný Ľadový šalát, alebo šaláty z hrubými žilami. Tie treba vyrezávať tak, aby sa do smoothie dostali len čisté listy, alebo po zmixovaní zozbierať penu zvrchu. Ja mám dobré skúsenosti z tým, že ked je pridané avokádo, tak sa pena netvorí a v smoothie je velmi málo vzduchu. Pán Bukovský by si mal uvedomiť, že ide o vodnú disperziu...pri mixovaní je práve voda dôležitá a chráni smoothie pred oxidáciou, bubliny vyjdú na povrch...Ja naplním nádobu do rezervy až po vrchnák a zavriem...tak to vydrží v chladničke min. 3 dni. A ked mám takú konzistenciu ako ukazuje Bukovský...tak to treba pred pitím zamiešať ( ja miešam umelohmotnou detskou lyžičkou ).

3. Mixované orechy - súhlas, že ide o bombu, či kalorickú, či výživovú. Ja orechy ani semená do smoothie nedávam...orechy sú dobre na hrýzenie a zo semien uznávam hlavne ľanové...tie aj tak treba rozmlieť, či zubami, či mixérom. Orechy len v malom množstve. Ako odporúča Bukovský - za hrsť denne.

4. Silný koncentrát látok (môže dráždiť sliznicu...) Súhlas. Smoothie netreba piť ako vodu, ale POPÍJAŤ jemnými dúškami...po hltoch...povaľovať na jazyku ...živiny idú do tráviaceho traktu pomaly, zmiešavame ich so slinami už v ústnej dutine...a ja pijem 2-3 dcl smoothie aj pol dňa.

5. Vstrebávanie už v tenkom čreve. Pán BUkovský povedal, že mixér rozbíja zeleninu na molekuly...to je blbosť. Rozbíja ju na hmotu ktorú by sme dostali dlhým žuvaním. Tým že nedostatočne požúvame, tým sa pripravujeme o kopec živín, ktoré áno idú do hrubého čreva a majú svoj pozitívny účinok. Ale ten istý účinok dostaneme ked budeme jesť ako predtým, ked nebudeme fanaticky upínať len na smoothie ale budeme aj nejakú zeleninu hrýzť. Nestráviteľné veci sú proste nestráviteľné a stejne idú do hrubého čreva...či v menších fragmentoch, či vo väčších fragmentoch. Žiadne molekuly....až trávenie rozkladá potravu na molekuly, nie zuby, ani mixér.

6. Hryzenie je dobré. Súhlasím. Prejsť na čisto tekutú stravu je blbosť. Oslabí sa čelusť, zničia zuby . Pán Bukovský má s tými myšami pravdu, ale pozor: vybral si blbý vzor: HLODAVCA !!! Hlodavec je tvor od slova hlodať, čiže musí hrýzť od rána do večera...ináč by mu zuby vyrástli ako kly...musia sa opotrebovať hryzením. Hlodavce majú prirodzený inštikt hladať potravu ktorú môžu hrýzť a preto môžete zajacovi dávať denne aj 10 konárikov...on vám ich ohryzie od kôry a ked mu nedáte minimálne seno a vodu, tak zdochne. Pán Bukovský by nemal hlodavca porovnávať s človekom a mal by smoothie brať ako prídavok stravy, nie náhradu stravy. Ináč nedostatok hryzenia vieme pekne nahradiť ŽUVAČKAMI. Žuvačka je super vec. V dnešnom uponáhľanom svete - u tých čo jedia rýchlo a zanedbávajú žuvanie - tak nahradí to, čo vraví Bukovský.

P.S. Pozerám, že som toto vlákno založil v 2013. Takže už šiesty rok pijem smoothie , denno - denne, aj moja manželka a obidvaja máme rovnaký názor: zlepšilo nám to zdravie.

Zároveň musím pochváliť čínske výrobky - už viac ako 5 rokov používam ten čínsky a vylepšený Vitamix mixér a stále ide ako swiss watches...Čína, Čína len dalej kradni intelektuálne bohatstvo Ameriky a dávaj svetu 10 x lacnejšie výrobky. Moja dcéra teraz objavila web obchod WISH...kde si objednala kopu maličkostí z 10 násobne lepšími cenami..napr.púzdro na iPhone za 1€ + 1€ poštovné ...také isté stojí u nás 20€... :roll: Niečo ako zjednodušený Aliexpress... No nech na to 1€ pribijú 25% clo...stále to bude len 1,25€...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal:Chcel by som sa podeliť o moju osobnú skúsenosť so smoothie.
Už dávnejšie mám problém, že mi srdce bije rýchlejšie (bežne 80 úderov za minútu v kľude) a už si to aj doktor parkrát všimol, keď mi meral tlak a už mi aj chcel nasadiť lieky na spomalenie tepu.
Smoothie som si robil len občas a minule som sa po vypití väčšieho množstva smoothie cítil tak zvláštne a zrazu som zistil, že mi srdce bije pod 60 úderov za minútu. Tak ma napadlo, že to spôsobuje smothie a vyzerá to tak, že áno.

Práve som urobil pokus, ktorým som si chcel overiť jednu myšlienku, tak sa tu s jeho výsledkom podelím.

Som starý pivár, ktorý desaťročia denne pil minimálne dve pivá od smädu. Asi pred dvoma mesiacmi som z určitých dôvodov začal abstinovať. A po čase som zistil, že mi srdce bije normálnou rýchlosťou tj. okolo 70 úderov za minútu.
Dnes ráno som sa rozhodol urobiť pokus. Kúpil som si pivo, ľahol na posteľ a počkal, kde sa mi stabilizuje tep. Postupne klesal až na hodnotu 66 úderov za minútu. Potom som vypil poležiačky jedno pivo a sledoval tep. Do 15 minút mi vystúpal na 81 úderov za minútu.
Vyzerá to tak, že minimálne pivo už nebudem piť a možno aj iný alkohol... Mal som v rodine dvoch ľudí, ktorí mali problémy so srdcom. Jeden pil, kým bol zdravý aj 20 pív denne, druhý, keď už mal problémy so srdcom, vždy tvrdil, že pivo mu zle robí na srdce.
Spomalenie tepu po vypití smothie pravdepodobne spôsoboval náhly prísun draslíka do krvi, nakoľko ja smothie pijem podobne ako pivo, tj. aj liter za 15 minút. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Problém vyvoláva obsah alkoholu. Pivo aj víno je zdravé, ale ked ti búši, či zlyhá srdce, alebo stvrdne pečeň, tak nie od piva, či vína, ale od alkoholu. Smoothie nepi rýchlo...popíjaj ho pomaly. Hlavne zelené smoothie, ktoré obsahuje veľkú dávku rýchlo vstrebateľných živín sa nesmie piť rýchlo ( vid, že aj Bukovský na to upozornuje )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Problém vyvoláva obsah alkoholu. Pivo aj víno je zdravé, ale ked ti búši, či zlyhá srdce, alebo stvrdne pečeň, tak nie od piva, či vína, ale od alkoholu.
No ale však víno a pivo alkohol obsahujú, tak ako piť pivo alebo víno bez alkoholu? Nealko pivo mi nejak nechutná a nealko víno som ešte nevidel.
Musím zopakovať ten horeuvedený pokus s vínom a potom ostrým, či je to fakt od alkoholu alebo pivo obsahuje nejakú látku, ktorá mi zvyšuje tep.
Ináč sa mi ta abstinencia celkom zapáčila. :roll:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Z piva skús Zlatý bažant - nealko, alebo radlery. To už pijú aj deti. Nealko víno majú v Tescu: http://nealkovino.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal: Musím zopakovať ten horeuvedený pokus s vínom a potom ostrým, či je to fakt od alkoholu alebo pivo obsahuje nejakú látku, ktorá mi zvyšuje tep.
Tak som dnes urobil pokus s vodkou. Ľahol som si, počkal na ustálenie tepu, klesol na 63 úderov za minútu, poležiačky som vypil poldeci vodky, palil ma celý pažerák, tak pomaly stekala do žalúdka, a tep mi hneď vystúpal na 72 úderov. Potom ale za chvíľu poklesol na 66 a okolo tejto hodnoty osciloval nasledujúcich 15 minút. Žiaden nárast nad 80 tepov ako pri pive sa nekonal.
Pre mňa je záver jasný, pivo maximálne obmedzím(aj tak mi z neho len rastie brucho) a keď už budem musieť vypiť, tak si dám radšej ostré. Ešte urobím pokus s vínom. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Rokosák »

jogo napísal:
Kúpil som si pivo, ľahol na posteľ a počkal, kde sa mi stabilizuje tep. Postupne klesal až na hodnotu 66 úderov za minútu. Potom som vypil poležiačky jedno pivo a sledoval tep. Do 15 minút mi vystúpal na 81 úderov za minútu.
:)
Skus vypit rovnake mnozstvo cistej vody a odmeraj tep. Mozno nezavazil alkohol, ale iba tekutina.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: Ne 19 11, 2023 2:55 pm Môj činsky mixér na smoothie za 180 € bude v 2024 oslavovať 10 rokov. Stále beží.
Je to vylepšená verzia amerického Vitamixu, ktoré stoja 500€ až 1200 € .
V Číne ich vyrábajú v cene pod 25 €, s nemeckým motorom :roll: Ja osobne si už nikdy iný mixér nekúpim. Proste kvalita za primeranú cenu.
Zo srandy som pozrel, či podobné mixéry sa ešte predávajú ( a dovážajú ) a som potešený.
Predávajú sa ako profesionálne mixéry pre gastro prevádzky:

Profesionálny stolný mixér – 38 000 ot/min – časovač | RCMB-2LA
kapacita: max. 2,5 litrov
výkon: 1 500 W
až 38 000 ot / min
6 čepeľí z ušľachtilej ocele
3 rýchlosti, pulzné mixovanie + časovač
Cena: 190 €

Pre porovnanie americký Vitamix za 1200 €:

nádoba 2 l
výkon výkonu 1200-1400 Wattů
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
hifron
Silver Member *
Príspevky: 273
Dátum registrácie: Ut 01 03, 2022 1:40 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa hifron »

Pre ľudské zdravie sú mimoriadne nebezpečné rafinované cukry, v istom veku je to skoro rozsudok smrti. Ale zdravé stravovanie je zložitejšie a ľudské zdravie ešte viac.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Vela závisí od toho, či človek pravidelne vyvíja nejaku fyzicku aktivitu. Buď šport, alebo fyzická práca, naročnejšia turistika, práca v záhrade a pod.
Čo sa týka alkoholu, tak som rokmi prišiel do bodu, že mi nič nedáva. Zo slušnosti ked sa v spolocnosti podáva víno, či pivo, tak si trochu dám, ale to je tak všetko. Ináč nepijem alkohol a nijako mi nechýba.
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"