ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa davoo »

Ono aj u teba na blogu sa nájdu riadne hovadiny a používaš bulvárne praktiky nech máš views. Dám aj jeden príklad. V poslednom článku o kurkume si uviedol, že 1kg kurkumy stojí 7,98€ u tety s koreninami a supplement kurkumy 248,61€ v nejakom "ezoshope". Keď si idem kupovať supplementy nejdem ich hladať na bazoš, tak isto ako nebudem kupovať lieky v brazílskom slume.

Tu máš curcuminoids(39,9g) za 8,31€ čo obsahuje curcumin, demethoxycurcumin, bisdemethoxycurcumin.
http://www.swansonvitamins.com/now-food ... g-60-vcaps" onclick="window.open(this.href);return false;
Čistý turmeric ich obsahuje 3.14%, čiže 31,4g na 1kg.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17044766" onclick="window.open(this.href);return false;
Veľmi optimisticky predpokladajme, že teta s koreninami predáva čistý turmeric a nie nejaký nejaký treťotriedny shit, takže za gram curcuminu zaplatíš u tety 25,4 centa a pri tom fuj fuj zlom supplemente od šarlatána 20,8 centa.
Jedna vec je odrbávanie laikov s tvojimi výpočtami, druhá, že, keď chceš do tela dostať nejaké rozumnejšie množsvo curcuminu (1995mg) musíš zožrať 63,53g turmericu denne alebo 3 tobolky supplementu. Mne sa tá druhá možnosť zdá príjemnejšia, lacnejšia a mám istotu, že do tela tie curcuminoids aj reálne dostanem.

K tomuto článku som sa vyjadroval: http://www.zradielko.sk/2014/02/ako-sa- ... de-o-zisk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

hrki napísal: Nad tym je skoda sa pozastavovat, JUGGLER je majster sveta v tom sypat sem hlusinu - prazdne neoverene zvasty s kadeakych sarlatanskych webov bez jedineho seriozneho zdroja. Osobne som sa prestal zapajat a uz len obcas sledujem co sem sem tam niekto prida. Nema podla mna vobec vyznam reagovat pokial na kazdy prispevok JUGGLER nasype za vlecku hnoja, pricom si len domysla (vid napr. jeho posledny prispevok kde mi vytvoril cely zivotny pribeh a nepotreboval na to o mne vediet v podstate nic), utoci na osobu (pricom podstatne je vzdy co niekto pise a na zaklade coho a nie to kto to pise) a k pointe veci sa nikdy nevyjadri.
OK Hrki. Nemusíš sa hneď urážať. Pýtal som sa ťa, kto si - že si taký expert na výživu a medicínu?
Nepovedal si. Tak som si tipol, že samouk a kondičný tréner.

OK. Už to viem. Mal som len polovičnú pravdu. Kondičný tréner nie si, len samouk.
4 roky po VŠ, elektroinžinier...a už robíš verdikty vo výžive a vysmievaš sa z Bukovského?
Sebavedomie Ti teda nechýba. :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa filip glasa »

a už robíš verdikty vo výžive a vysmievaš sa z Bukovského?
Sebavedomie Ti teda nechýba.
Juggler, ale to isté sa dá povedať o tebe. Pár mesiacov si študuješ zdravú výživu a hneď tu vystupuješ štýlom ako by si bol ako najväčší odborník široko ďaleko.
hrki
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Po 30 09, 2013 10:39 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa hrki »

davoo napísal:Ono aj u teba na blogu sa nájdu riadne hovadiny a používaš bulvárne praktiky nech máš views. Dám aj jeden príklad. V poslednom článku o kurkume si uviedol, že 1kg kurkumy stojí 7,98€ u tety s koreninami a supplement kurkumy 248,61€ v nejakom "ezoshope". Keď si idem kupovať supplementy nejdem ich hladať na bazoš, tak isto ako nebudem kupovať lieky v brazílskom slume.

Tu máš curcuminoids(39,9g) za 8,31€ čo obsahuje curcumin, demethoxycurcumin, bisdemethoxycurcumin.
http://www.swansonvitamins.com/now-food ... g-60-vcaps" onclick="window.open(this.href);return false;
Čistý turmeric ich obsahuje 3.14%, čiže 31,4g na 1kg.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17044766" onclick="window.open(this.href);return false;
Veľmi optimisticky predpokladajme, že teta s koreninami predáva čistý turmeric a nie nejaký nejaký treťotriedny shit, takže za gram curcuminu zaplatíš u tety 25,4 centa a pri tom fuj fuj zlom supplemente od šarlatána 20,8 centa.
Jedna vec je odrbávanie laikov s tvojimi výpočtami, druhá, že, keď chceš do tela dostať nejaké rozumnejšie množsvo curcuminu (1995mg) musíš zožrať 63,53g turmericu denne alebo 3 tobolky supplementu. Mne sa tá druhá možnosť zdá príjemnejšia, lacnejšia a mám istotu, že do tela tie curcuminoids aj reálne dostanem.

K tomuto článku som sa vyjadroval: http://www.zradielko.sk/2014/02/ako-sa- ... de-o-zisk/" onclick="window.open(this.href);return false;
v danom clanku je ale predsa uvedene ze sa jedna o porovnanie veci kde je kurkuma, nie ziadny extrakt, ziadny cisty kurkumin, ale obycajna kurkuma. samozrejme ze ak by to boli ceny za extrkty tak uz je situacia ina a suma pochopitelnejsia. toto bolo len a jedine o porovnani toho ako sa vedia alternativci nabalit na tom ze zoberu to co je nechutne lacne, zabalia to do toboliek a predaju to s piesnou o vselieku za 100nasobok ceny.
Naposledy upravil/-a hrki v So 01 03, 2014 11:13 am, upravené celkom 1 krát.
hrki
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Po 30 09, 2013 10:39 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa hrki »

JUGGLER napísal: OK Hrki. Nemusíš sa hneď urážať. Pýtal som sa ťa, kto si - že si taký expert na výživu a medicínu?
Nepovedal si. Tak som si tipol, že samouk a kondičný tréner.

OK. Už to viem. Mal som len polovičnú pravdu. Kondičný tréner nie si, len samouk.
4 roky po VŠ, elektroinžinier...a už robíš verdikty vo výžive a vysmievaš sa z Bukovského?
Sebavedomie Ti teda nechýba. :roll:
znovu riesis len a len osobu. co tak pozriet konecne na predkladane tvrdenia a o co sa opieraju a nie na to kto co tvrdi?

ano, z Bukovskeho sa vysmievam - no nie pre to kto to je, ale pre to co tvrdi. to co hlasa casto krat proste odporuje tomu co vravi veda a studie v oblasti stravy.

btw: napadlo ti niekedy ze to vobec nie je to nejakom honeni si ega a masirovani sebavedomia, ale len o hladani pravdy? nuz, kazdy asi rozmysla len v ramci mantinelov ktore sam pouziva
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:Juggler, ale to isté sa dá povedať o tebe. Pár mesiacov si študuješ zdravú výživu a hneď tu vystupuješ štýlom ako by si bol ako najväčší odborník široko ďaleko.
Fakt?
X-krát som opakoval, že tu prezentujem len svoje názory, že nie som žiadny odborník. 100 ľudí - 100 rôznych názorov. Ostro vystupujem len voči tým, ktorí na mňa útočia, nadávajú a obviňujú, že píšem blbosti. Voči ľuďom, ktorí svoj názor považujú za 100%-nú a neomylnú pravdu.

Znovu opakujem:

Môj názor je taký, že sa musíme dívať na prírodu s pokorou. Nemáme dosť rozumu ani vedomostí aby sme sa mohli s ňou porovnávať. Môžeme sa jej len prispôsobiť a tešiť sa, keď sa nám podarí niečo naučiť. Dovolím si povedať, že v mnohom, čo sa týka výživy a životosprávy nielen tápame ( =nevieme , čo je správne ), ale sme seba samých tak oblbli, že si škodíme ( = robíme nesprávne veci).

Dnešný človek má dojem, že toho veľa vie, ale v skutočnosti často nielenže žijeme v omyle, ale sme stratili aj inštinkty zvierat, ktoré by nás mohli viesť správnym smerom.

Vzhľadom na to, že ,,viem, že nič neviem,, sa snažím hľadať zlatú strednú cestu. Zobrať si z každého rožku trošku.


Filip: môžeš mi napísať, kde som v poslednom čase vystupoval štýlom ,,ako najväčší odborník široko ďaleko,,.

All: ak má väčšina pocit, že sa tu hrajem na neomylného odborníka, tak mi prosím dajte vedieť. Úprimne.
Velmi nerád by som tu mrhal časom v zmysle ,,za dobrotu na žobrotu,, :(
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa davoo »

hrki napísal:v danom clanku je ale predsa uvedene ze sa jedna o porovnanie veci kde je kurkuma, nie ziadny extrakt, ziadny cisty kurkumin, ale obycajna kurkuma. samozrejme ze ak by to boli ceny za extrkty tak uz je situacia ina a suma pochopitelnejsia. toto bolo len a jedine o porovnani toho ako sa vedia alternativci nabalit na tom ze zoberu to co je nechutne lacne, zabalia to do toboliek a predaju to s piesnou o vselieku za 100nasobok ceny.
Jediné čo ma zaujíma sú curcuminoids, ostatné je odpad. Ja nejdem variť indické dahl. Ukázal som tu príklad kde používaš bulvárne praktiky. Oni sú takí alternatívci jak ja dedo mráz. To isté vitariáni, vegáni, Bukovský, Ashtar Sheran... Keď si Horst Fuchs oblečie biely plášť a začne predávať paralen ako všeliek po 199e v limitovanej akcii môžem povedať ako sa lekári snažia nabaliť na pacientoch? Tvoj posledný článok bol na úrovni nového času, sme a bild der frau dokopy. U mňa je alternatíva, keď si kúpim lactase enzyme, aby som sa toľko z toho mlieka neposieral, nie retard čo pije chlornan vápenatý z baumaxu.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa davoo »

Tu máte alternatívu. http://www.businesskorea.co.kr/article/ ... -nanorobot" onclick="window.open(this.href);return false;
Už sme nasadili aj nanorobotov. :lol:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:X-krát som opakoval, že tu prezentujem len svoje názory, že nie som žiadny odborník. 100 ľudí - 100 rôznych názorov. Ostro vystupujem len voči tým, ktorí na mňa útočia, nadávajú a obviňujú, že píšem blbosti. Voči ľuďom, ktorí svoj názor považujú za 100%-nú a neomylnú pravdu.

:(
Ty tu aspon pises to, co aj skutocne praktizujes, cize vlastne skusenosti. Tvoji oponenti tu stale cituju akesi studie, ktore si navzajom oponuju, ale zatial som z ich prispevkov nepochopil ani to, co vlastne jedia...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa kiikino »

ono v podstate ja predstavujem v dnesnom svete tiez alternativu
pretoze paleo strava a strava s vysokym obsahom nasytenych mastnych kyselin a zaroven nizkym obsahom sacharidov ktoru uznavam zase ja je dnesnym mainstreamom povazovana za nezdravu
a v tomto ohlade keby sme sa spoliehali len na studie, tak nas to domota este viac lebo si tak protirecia ze naozaj neviem co si mam o tom mysliet
Anina
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 28 03, 2014 11:56 am

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Anina »

:D Ahoj, mňa tvoj príspevok veľmi zaujal, dokonca som sa dala na zelené smoothies, pijem asi 1l doobeda. Potrebovala poradiť ohľadom niektorých byliniek, hlavne ohľadom Mrlíka, neviem presne aký si mal na mysli. Ja poznám burinu, ktorá rastie v našej záhrade a voláme ju Loboda. Čo sa týka byliniek, trochu sa obávať množstva, ktoré by sme mali denne rozmixovať. Máš s tým nejaké skúsenosti?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ahoj. Pri bylinkách a vňatiach sa riadím pravidlom, že ich treba pridávať málo a striedať. Čo sa týka Mrlíka, ten nemám doriešený. Kúpil som si knihu o bylinkách bežne používaných v kuchyni...Mrlík tam je v niekolkých druhoch, ale knihu som požičal mame a ona mi sľúbila, že zistí, ktorý rastie u nás.

Teraz bežne pridávam zo záhrady mladé listy púpavy, mladú žihľavu a hluchavku. Takisto pridávam kvety púpavy.
Žihľava ešte nepŕhli, ale ked bude, tak musí byť dobre rozmixovaná...čiže potrebuješ dobrý mixér. Zo živých vňatí a byliniek požívam vňať zelera, petržlenu a mrkvy, dalej bazalku, mätu, pór, kôpor. Prihodím aj pekné listy redkvičky (červenej i bielej), alebo kalerábu. Ale všetko v malom - za hrsť. Základom sú u mňa šaláty, ďalej listy špenátu, valeriánky, alebo rukoly a až potom za hrsť byliniek. Z ovocia v zime hlavne mango, ananás, kiwi a samozrejme jablká a hrušky. Tie dostať stále. Takmer do každého smoothie dávam aj banán a šťavu z polky citróna. Do každého druhého avokádo. Mám už kopu raw-food receptov, ale nie som kuchynský typ...nedokážem si nájsť čas niečo ukuchtiť.
V každom prípade ako prvé by som rád ukuchtil záhradné karbonátky z mrkvy a orechov a pokúsil sa o rôzne druhy sušených čipsov. Všetko sa dá urobiť tak, že to chuťovo nerozoznáš. Teraz pijem 1,5 litra smoothies denne a som taký spokojný, že nemám dôvod niečo meniť. Naopak, rád by som pokročil ďalej, len som lenivý...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Anina
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 28 03, 2014 11:56 am

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Anina »

Ja som dlho hľadala na internete až som našla od Sergei Boutenko 1 z 4 videí, kde predstavuje bylinky, ktoré môžeme používať a hlavne v akom množstve. Je to po anglicky. Prikladám link.
http://www.youtube.com/watch?v=3patCDVUooc" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík za linku. To je syn Viktorie, čo napísala knihu ,,Zelená pre život,, a ,,12 krokov k syrovej stravě,,. Výborné knihy.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Anina
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 28 03, 2014 11:56 am

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Anina »

Včera som našla v mojom skleníku Mrlík - Lebedu, hneď som ju ochutnala, má to skutočne chuť ako špenát. Našla som mladú, dúfam že aj veľká rastlina bude rovnako chutiť. A čo videa, vieme niečo nové? :D
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa rabdo »

Dobite si energiu s hitom tejto jari. Zelenými smoothies

http://style.hnonline.sk/gastro-134/dob ... ies-612583" onclick="window.open(this.href);return false;

8) 8) 8)
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Anina
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 28 03, 2014 11:56 am

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Anina »

Super recepty, trochu mi vadí mlieko. :D
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Coudy »

Tak ako sa Vám darí ľudia so smoothies? Pijete každý deň, obdeň, či len občas? Pozorujete na sebe zmeny? Chystám sa smoothies vyskúšať a tak by ma zaujímali Vaše poznatky a skúsenosti. Díky.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čau Coudy. Za seba:

Ja pijem každý deň. Aj manželka a rodičia. Svokra obdeň, svokor sa nechytá. Kopa známych skúsilo,mnohí zotrvali a pijú pravidelne. Veľa robí aj lenivosť a kvalita smoothie. Keď im ponúknem moje – každému chutí. Účinky chvália. Najviac rodičia, ktorí sú vo vysokom veku. Povedal by som to takto: čím vyšší vek, a čím viac sa pije, tým viac pozitívnych účinkov je hlásených.

Ja pijem od augusta min. roku. Ani raz som odvtedy nebol chorý. Každý útok chrípky sa prejavil len jednodňovou únavou a potom odoznel. Pijem liter a pol denne. Proste mi to chutí a cítim sa super. A kedže sa cítim super - pijem ďalej.

Z účinkov na sebe potvrdzujem:

1. Detoxikácia. Hned v úvode som prešiel detoxikačnou fázou ( únava, ospalosť, bolenie hlavy ). Odvtedy únavu, ospalosť a bolenie hlavy nepoznám.

2. Vynikajúce trávenie. Všetky problémy zo žalúdkom mi vymizli. Predtým som mal problémy s kyselinami, často som musel brať antacidá. Od augusta som zobral iba raz, keď som sa obžral. Vynikajúco funguje ,,kanalizácia,,. Povedané bez servítky: serieš ako pes. Rýchlo a bez problémov. Žiadne zápchy, žiadne hnačky. Je to preto, lebo smoothie je lahko strávitelné a obsahuje kopec vlákniny. Evidentne nevznikajú v črevách žiadne búrlivé procesy, kvasenie , tvorba plynov a pod.. A môžeš pritom dalej jesť varenú stravu, len netreba miešať bielkoviny ( mäso ) a sacharidy ( prílohy ako zemiaky, cestoviny, biela ryža, chlieb..) Smoothies môžeš piť ku všetkému. Najlepšie je, ked tvorí aspoň 50% dennej stravy.

3. Abnormálna vitalita, žiadna únava. Predtým som sa najedol a mal chuť si zdriemnúť. Často som sa musel vystrieť, alebo vypnúť. Aj počas tradingu. Odkedy pijem smoothies, nepoznám únavu. Proste je to taký nával energie, že si nepotrebujem oddýchnuť, ani zdriemnúť. Spím menej a necítim za zle ani ked sa nemám čas vyspať.
Prebytok energie sa dá využiť na šport. Predtým som rád športoval, ale často sa mi nechcelo, lebo som bol unavený. Teraz vyslovene potrebujem vybiť energiu. Zašportovať si musím každý deň.

4. Zlepšenie psychiky. Obchodovanie je stres. Poznáš to. Ked sa nedarí, človek je unavený, pesimistický, prichádza nespavosť, debky. Psychické vyhasínanie a debky sa stávajú celospoločenským problémom. Jedným z napozitívnejších poznaní čo sa týka smoothies je, že sa ti vylepší nielen fyzické zdravie, ale aj psychické. Zrejme to súvisí s detoxikáciou, vlákninou, vitamínmi, enzýmami...možno aj s tým, že vďaka smoothies prijímaš menej škodlivej stravy a chémie... Neviem presne. Jedno je však isté: vitalita, energia a žiadna únava prináša dobrú náladu, optimizmus a radosť zo života.

5. Schudol som 4 kilá a odvtedy si váhu držím. Mám ešte stále nadváhu, ale ja som proste obžera – milujem dobré žrádlo a víno. Doprajem si každý deň. Aj dnes som neodolal jahňacinke a plnke... Včera losos a pivko.... No nedaj si.... Ale smoothie pijem každý deň... whatever happens! Pre mňa je to celoživotná zmena.

6. Všetci hlásia výborné výsledky krvných testov. Otec spozoroval rast čiernych chlpov miesto sivých pri holení a úplne mu vymizli žalúdočné problémy. Mama má degeneratívne ochorenie obličky - lekári žasnú, že sa jej zlepšujú výsledky. Je taká nadšená, že si bylinky pestuje aj sama - v záhrade. Mne sa zlepšila kvalita vlasov a kože. Vrátili sa mi chute na ovocie a zeleninu. A čo si najviac vážim: strácam chuť na bežnú varenú stravu, prílohy ako cestoviny, chlieb, zemiaky, ryžu a sladkosti. Moje stravovanie sa natrvalo zmenilo a som zdravší a spokojnejší.

P.S. Snažím sa pokročiť ďalej. Minulý týždeň som sa naučil ako zúžitkovať kokosový orech. Vypijem z neho šťavu, ďalej z neho vymixujem liter kokosového mlieka a nakoniec urobím raw polievku pre štyroch: kokosovo-avokádovú. Šialené, čo všetko sa dá získať z jedného malého kokosového orecha!
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Casey »

Cau Coudy,
Tak nejak hodne podobne to mam ja a aj priatelka ako Juggler.Pijem smoothies cca 6 mesiacov.Zacal som len preto,ze som chcel do seba napraskat viacej ovocia a zeleniny v co najkratsom case:).Pijem da sa povedat pravidelne kazdy den 1-1.5l (z casu na cas sa stane,ze vynecham jeden den v tyzdni).Za ten cas ziadna chripka a nachladnutie(dost ma v zimnom obdobi prepadavali).Po smoothies ziskavam energiu a zaroven podobne ako Juggler sa necitim hned unaveny po ich vypiti(ako npr.po konzumacii ineho jedla).Kedze hodne sportujem,tak zvycajne ich pijem pred a po treningu v pripade volneho dna medzi ranjakami a obedom a vecerov.Ja som nikdy nemal problem s travenim alebo vahou,takze z tohto pohladu to neviem komentovat.Rozhodne je to vsak pre mna rychle,lahke a osviezujuce obcerstvenie.Smoothies nekombinujem t.j.nepijem to pri konzumacii inej stravy sucasne.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Chris »

Tak zabudol som sa pochvalit. Kupil som nakoniec Philips HR2161. Najprv som skusal jablko-mkrva, ale dal som vela mrkvy, ktora bola trochu horka a nebolo to moc dobre.
Teraz som dal jablko, pomaranc, citron a mrkva a je to perfektne.
Pripadne ak mate nejake chutne recepty, sem s nimi :mrgreen:

Nejeke to foto:
Obrázok
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čau. Skús zelené smoothie.

1. Naspodok 1 mango, alebo 1/3 ananásu ( nakrájané )
2. do 2/3 nádoby šalátové, alebo špenátové listy
3. potom pridaj za hrsť vňate ( petržlen, mrkva, zeler, alebo púpavové listy )
4. pridaj šťavu z polky citróna
5. pridaj banán ( môžeš k nemu i jedno jablko, alebo hrušku )
6. zalej vodou do 1/3 až 1/2 nádoby
7. zmixuj dohladka

Na zdravie!
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Barbara
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut 03 11, 2009 2:12 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Barbara »

Tak se přidám se zkušenostmi. Zelené smoothies piju od prosince, každý den, ale většinou pouze 0,6 - 0,7 litru ke snídani. Zařazuju ovšem i jiná raw jídla. Naopak jsem zcela přestala jíst můj milovaný chleba, a nechybí mi.
Necítila jsem žádné detoxikační symptomy, ale to jsem jenom sama sebe klamala tělem. Myslím, že k detoxikaci patří, že mám hodně vyschlou pokožku (to přišlo ze dne na den a stále trvá) a je mi často nesmyslně zima. Ale potvrzuju, nebyla jsem nemocná, nejsem unavená - to může být i negativum. Jsem absolutně v pohodě třeba i do čtyř, ale ráno ne a ne vstát :-( . Mám pořád slušnou náladu a větší tah na branku než dřív.
Jiné pozitivní, ale ani negativní poznatky nemám. Trávení se mi moc neupravilo, respektive ano, vše prochází trávicím traktem rychleji a taky mě nepálí žáha, ale revoluce ve střevech řádí často a má neuvěřitelné dimenze. A to se řídím (snažím se) pokyny správných kombinací http://www.oslikuv.net/skola/cl059.htm" onclick="window.open(this.href);return false; . Jugglerův koktejl by mě asi zabil (nebo naopak? :-)
V pití hodlám pokračovat. Už se těším na sezonu hojnosti. Koupila jsem kvůli tomu i zahradu a stále častěji uvažuji o tom, že zavřu účet a budu se věnovat zahradě. Teď mi přestal Amibroker komunikovat s platformou IB, tak možná to urychlí mé rozhodování :-)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ahoj. Bolo by fajn keby si pila i večer. Ráno viac ovocné, večer viac zeleninové.
Pri detoxikácii je dôležité, aby si pila veľa vody. Normálnu čistú vodu. Smoothies rozhýbe obličky, takže tekutiny treba dodávať ( bud viac smoothies, alebo vody ). Tú zimu kompenzuj pohybom. Máš už slabší metabolizmus a telo zvyknuté na hojnosť cukrov. Ja som tiež prestal jesť chlieb, pečivo, zemiaky...ale nepohrdnem celozrným chlebom, alebo celozrnou ryžou. Tie majú nižší glykemický index - zásobujú ťa energiou, ale cukor sa z nich vstrebáva pomaly.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

Barbara napísal: a je mi často nesmyslně zima.
V case, ked som drzal ocistne hladovky mi bola tiez zima. Az po case som sa dozvedel, preco je sytemu clovekovi teplo.
Udajne ked sa potrava rozklada v hrubom creve, tak sa tymto procesom uvolnuje z potravy teplo a tym teplom sa ohrievaju vnutorne organy a nasledne aj krv, ktora prudi v tele.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Súvisi to s energetickým zložením. Zelenina obsahuje strašne málo kalórii, zato veľa živín a vlákniny. Navyše vláknina spomaluje vstrebávanie energie a potláča poci hladu. A tak je tej energie nedostatok a prejaví sa to pocitom chladu, zimy, nedostatkom energie.
Ten chlad cítime hlavne v zime a ked sa nehýbeme. Stačí sa trochu rozhýbať, rozpumpovať metabolizmus a telo si začne brať energiu zo zásob ( odbúrava tuky ). Komu sa nechce hýbať, ten si môže dať niečo ,,energetické,,. Zahreje alkohol, teplé jedlo, hocičo, čo obsahuje cukry. Tu je však vhodné dať si pozor na glykemický index. Nedodať telu príliš veľa rýchlo stráviteľného cukru naraz. Biely chlieb, biely cukor sú preto najhoršie. Všetko celozrné a tmavé uvoľňuje cukor pomalšie: celozrný, alebo tmavý chlieb, celozrná ryža, celozrné cestoviny, hnedý nerafinovaný cukor ( z melasy alebo cukrovej trstiny ), hnedý med, atd. Ono je to v praxi zhruba tak, že všetko čo pochádza z prírody (a neupravil to potravinársky priemysel) to je aj spravidla zdravé.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Barbara
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut 03 11, 2009 2:12 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Barbara »

Juggler - ano máš pravdu. Na všem pracuji. Narážím jenom na nedostatek surovin. Mám dojem, že jsem koupila kamion potravin a za chvíli nic nemám :-) Ale můj odhad se stále zlepšuje :-)
Jogo - asi na tom něco bude. Ale na druhou stranu: u nás se říká-zdravý člověk se u jídla zapotí. Jíš a je Ti teplo. Potrava má před sebou ještě dlouhou cestu než dojde do střev. Já piju smoothie a musím si jít pro svetr. Takže laicky odhaduju, že to souvisí se slezinou, možná s ledvinami a hodně i s tím pohybem. Chce to "rozpumpovať metabolizmus", jak píše Juggler.
A ještě pánové celkově k tématu - znáte Markuse Rothkranze? Z videí na mě působí jako kašpar, ale jeho knihy se mi líbí. (Uzdrav se sám a Uzdrav svoju tvár)
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa miroslav12 »

http://rungo.idnes.cz/smoothies-pro-bez ... behani_fro" onclick="window.open(this.href);return false;
FakeGameCZ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 26 11, 2014 9:31 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa FakeGameCZ »

Mňa, človeka, ktorý sa snaží žiť zdravo najviac zaujal smoothie na zdravé kosti :) http://ikuchar.sk/recept/smoothie-na-zdrave-kosti/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

FakeGameCZ napísal:Mňa, človeka, ktorý sa snaží žiť zdravo najviac zaujal smoothie na zdravé kosti :) http://ikuchar.sk/recept/smoothie-na-zdrave-kosti/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mňa fascinuje, že na smoothies vlastne ani netreba recepty. Skoro každá kombinácia je super a sú tisíce možností...
Ja už smoothies nerozdelujem podľa ingredinecií, alebo účinku, ale na ,,zelené,, a ,,ostatné,,. Tie zelené sú podľa mňa revolučné, tie ostatné sú len návrat k prírode...uvedomenie si ľudí, ako veľmi potrebujú surové ovocie a zeleninu.

Smoothies si robím každý deň...to je už môj ,,chlieb každodenný,,...ale raz verím, že sa dostanem aj k iným lahôdkam z raw kuchyne. Napríklad tento snack vyzerá super:

http://www.befresh.sk/#!Zeleninov%C3%BD ... 8F20F1500E" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
duku
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Pi 08 10, 2010 11:10 am

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa duku »

dalsi level v stravovani:
http://www.vladozlatos.com/blog/clanky- ... yziva.html" onclick="window.open(this.href);return false;
a napriklad este toto:
http://www.vladozlatos.com/blog/clanky- ... nnost.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

duku napísal:dalsi level v stravovani:
http://www.vladozlatos.com/blog/clanky- ... yziva.html" onclick="window.open(this.href);return false;
a napriklad este toto:
http://www.vladozlatos.com/blog/clanky- ... nnost.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Poznáme.V tomto vlákne sú aj linky na neho. Múdry a vymakaný chlapík. Páčia sa mi aj jeho videá.

https://www.youtube.com/watch?v=Chi9W1F ... rofilepage" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Chris »

Po dlhsej dobe konecne :P

Obrázok
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

a co to je, ze sa to tak pekne cerveni?
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa osamely chodec »

moje dnesne smoothies :oops:
Prílohy
images.jpg
images.jpg (7.71 KiB) 15538 zobrazenia
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Chris »

peter.cmorej napísal:a co to je, ze sa to tak pekne cerveni?
daval som tam jablka so supkou, takze asi myslis to 8)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

Tak a je to tu. :shock: :)
Kedze nikto v rodine nevyskusal to smothie, tak ako vzdy musim byt pokusny kralik ja. :?
Kupil som silny mixer, pripravil aj druhy zachod, ktory mame na dvore, namiesal som smothie z hlavkoveho salatu, rukoly, hrozna, bananu a mandariniek a vypil tri deci na ex. :D
Je to vyborne, tak som vypil aj zvysne tri deci a teraz cakam, co to so mnou urobi :roll:

p.s: Smothie sa vyslovuje "smody" alebo "smofy"?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

https://www.youtube.com/watch?v=z8CttA_wzgQ" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

Pijem to smothie tri dni asi 7dcl denne a nemam s nim ziaden problem.
Zatial jediny vysledok, co pozorujem je, ze uz vecer nepotrebujem stale nieco jest, proste nie som hladny.
Kedze som vzdy mal problem jest dostatok "vitaminovej stravy", toto je idealne riesenie. Proste namixujem vsetky mozne ovocnozeleninove prisady a vypijem to. Toho ovocia aj listovej zeleniny neni zas tak vela, hlavku salatu mixujem uz 4-den,krabicku rukoly budem mat na tyzden,strapec hrozna tak isto a pol banana denne urcite neuskodi. Takze nejakeho predavkovania zeleninou sa neobavam.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

Kedze kazdej navsteve, co ku nam pride mixujem povinne smothie, dozvedel som sa o prvej zdravotnej kontraindikacii.
Jedna navsteva mi povedala, ze ona nemoze jest listovu zeleninu(spominala hlavne kapustu), nakolko berie lieky na riedenie krvi a listova zelenina svojim vysokym obsahom vitaminu K jej zhorsuje krvne testy, ktore pravidelne absolvuje.
Proste listova zelenina podporuje zrazanlivost krvi a ona berie lieky prave na znizenie zrazanlivosti krvi.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"