ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

kobolcs napísal:jogo: prepac ze az teraz ale mam pekelny mesiac,
Aj ty?
Po asi 20 rokoch som znova zobral fakt inziniersku pracu, so vsetkym, co s tym suvisi, a prvy den v praci som bol taky "vystaveny", ze som vecer v obchode zacal nakladat nakup do tasky pri pokladni bez zaplatenia... :?
Ale uz si zvykam... :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kobolcs
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 11:08 pm
Bydlisko: BA

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa kobolcs »

jogo : ano, zohnal som velmi lahku IT pracu (vyroba excel tabuliek ), oci sa mi zapalili po 2 dnoch tak ze 2 tyzdne som videl len rozmazanu hmlu, ale uz mam spat, plus este ten moj problem so statom.

Na tvoje odporucanie v druhom vlakne ano zacinam sportovat, s dvoma fr. barlami a ortezou na kolene to mam tazke lebo beh, chodenie na tvrdom je automaticky vylucene, ja mam rad vodu tak asi plavanie bude moje a velmi sa zapacil cviky na fyzioterapii v Smrdakoch maju tam taku tyc ktoru musis rozvibrovat v ruke bez viditelneho pohybu ale zato je z toho citit dost svalov po civceni a mozno este pridam dalsiu vodnu aktivitu.

Co sa tyka zdravia ano smoothies pomahaju sice zatial neschudol skoro nic (-3kg tj -1.5%), ale aspon som zvykol na pravidelnu zelen 3x denne a ja kedze potrebujem bielkoviny tak doplnam kvalitnym steakom a rybami ci vajecnymi bielkovinami bez prilohy (teda priloha je zelene smoothie). So sacharidov jem len ovocie aj to len obmedzene .

Pozna niekto Vas vyhody glukagonu na tejto stranke http://www.extique.com je popis ako to ma fungovat a celkom mi to dava zmysel
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

kobolcs napísal:ano zacinam sportovat, s dvoma fr. barlami a ortezou na kolene to mam tazke lebo beh, chodenie na tvrdom je automaticky vylucene, ja mam rad vodu tak asi plavanie bude moje a velmi sa zapacil cviky na fyzioterapii v Smrdakoch maju tam taku tyc ktoru musis rozvibrovat v ruke bez viditelneho pohybu ale zato je z toho citit dost svalov po civceni a mozno este pridam dalsiu vodnu aktivitu.
Vtedy, pred 15-timi rokmi som nemohol sediet, nemohol stat na jednom mieste, iba lezat a pomaly chodit.
Jedna skusena(30-rocna prax) rehabilitacna sestra v Kosiciach mi povedala, ze musim cvicit a ze vedie taketo cvicenia, tak ak chcem, nech pridem.
Tak som tam prisiel po ukonceni marodky, ked som sa vedel trochu zohnut a chodit.
Bolo tam asi 50 ludi a na zaciatku povedala, ze ak niekto nema niektory cvik cvicit, tak mu to povie.
A zacali sme cvicit - pomaly postupne predklony, zaklony, uklony atd - proste take pomale strecingove cviky.
Som si myslel, ze pride ku mne a povie, ze aspon tie predklony nemam cvicit...ale nie, neprisla.
Tak som si myslel, ze uz zabudla, co mi je...abo co. Tak som cvicil, co mi bolesti dovolili a vravel si, ze zajtra sa ani nepostavim a bude zas marodka a viac tu cvicit nepridem.
Ale rano ku podivu som vstal a bolo mi trochu lepsie.Tak som tam chodil cvicit asi 5 rokov 1-2x do tyzdna, kym som pracoval v Kosiciach.A postupne za tych 5 rokov som sa uzdravil.
Lenze takto "rehabilitacne cvicit" je nutne cvicit pod dozorom skuseneho cvicitela, lebo sam si moze clovek aj ublizit. Neviem, kde byvas, ale ak v Kosiciach, tak ti v sukromnej sprave napisem meno tej rehabilitacnej sestry.
Nemusis mat obavy, chodili tam cvicit aj ludia s dvoma umelymi klbami a vzdy im povedala, ktore cviky nemozu cvicit, alebo ako si ich ulahcit.

P.S: Este jednu vec som si zapamatal, co povedala: Vela ludi si mysli, ze ked pojde na operaciu chrbtice, tak uz ho nic nebude boliet. Neni to pravda, ak nebude cvicit, bolesti znova pridu. A ak by cvicil pred operaciou, casto by sa tej operacii vyhol uplne.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Barbara
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut 03 11, 2009 2:12 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Barbara »

Juggler, díky za inspirativní vlákno. Jedu v tom s váma, i když teď je ta nejméně vhodná doba:-(
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1400 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Barbara napísal:Juggler, díky za inspirativní vlákno. Jedu v tom s váma, i když teď je ta nejméně vhodná doba :-(
Ahoj. Doba je z hľadiska čerstvej zeleniny menej vhodná, ale z hľadiska účinku na zdravie asi najlepšia. Dni sú krátke, je málo slnka, ľudia sú bledí a málo sa hýbu. Keď idem do škôlky, polovica detí je chorých a zbytok kašle... A my čo pijeme smoothies sme zatiaľ nič neschytali !
Výber nie je zlý... rímsky šalát , kučeravý šalát, šalát dubový list, little gem šalát, čakanka, rukola, špenát, valeriánka , pažítka, petržlen, bazalka, mäta, vňate mrkvy, zelera, jablká, hrušky, avokádo mango, kiwi, citrón, limetka, pomaranče, ananás, banány. A k tomu kadečo iné ako redkvičky biele, červené, aj ich listy ak sú pekné...aj listy kalerábu som si dnes pridal...A zeler som na trhu kúpil s krásnou vňaťou od maďarky. A listy púpavy som ešte včera natrhal v záhrade. A v Tescu voniam paradajky a objavil som, že tie kríčkové ( väčšinou made in Slovakia ) ešte voňajú ak sú čerstvé...Asi majú vyhrievané skleníky...

Drž sa a príď napísať, čo je nové...
kobolcs napísal: Co sa tyka zdravia ano smoothies pomahaju sice zatial neschudol skoro nic (-3kg tj -1.5%), ale aspon som zvykol na pravidelnu zelen 3x denne a ja kedze potrebujem bielkoviny tak doplnam kvalitnym steakom a rybami ci vajecnymi bielkovinami bez prilohy (teda priloha je zelene smoothie). So sacharidov jem len ovocie aj to len obmedzene .
Ahoj Kobolcs,
Načo prosím ťa potrebuješ bielkoviny? Listová zelenina je dostatočným zdrojom všetkých esenciálnych aminokyselín.
Aminokyseliny sú základným stavebným prvkom bielkovín. Dôkazom nech ti je nádherné svalstvo pasúceho sa dobytka, jahniat a koní... Telo sa namáha menej ak si vytvára čistý proteín z výberu individuálnych aminokyselín. Ak prijímaš hotové bielkoviny napr. z mlieka a mäsa, tak telo tieto bielkoviny rozkladá, pričom sa ti do krvi dostávajú neúplne strávené proteínové fragmety. Absorpcia takýchto molekúl môže viesť k rozvinutiu potravinových alergií a imunologických ochorení.

Nutričným rozborom je jednoznačne dokázané, že aj malé množstvá listovej zeleniny v pohode pokryjú doporučené denné dávky aminokyselín. Asi by si netipoval, že jedna porcia zeleného šalátu obsahuje rovnaké množstvo základných aminokyselin ako porcia kurčaťa, čo ? A plus si myslím, že prehnanou tepelnou úpravou polovicu bielkovín znehodnotíme. Samozrejme, ak si nebodaj kulturista a potrebuješ narýchlo kilá svalovej hmoty, tak si môžeš uľahčiť život proteínovými doplnkami, alebo konzumáciou tvarohu a pod.

Ak ti niečo chýba popri smoothies, tak to môžu byť kvalitné tuky. Ľudia sa tukov boja, ale kvalitné tuky s kvalitných potravín vôbec nie sú škodlivé a nespôsobujú obezitu. Preto si kľudne môžeš dopriať živočíšne produkty ako mäso, maslo, vajcia, masť a pod. Prízvukujem však, že v malom množstve a vysokej kvalite! Ak nie, tak ti stačí denne zjesť za hrsť surových orieškov, alebo semien. Napríklad 28 gramov ľanových semien obsahuje 6400 mg Omega3 a 1650 Omega6 mastných kyselín vo vynikajúcom pomere 4:1. Strava dnešného človeka má úplne obrátený, nezdravý pomer 1:10 až 1:20. A prečo? Lebo Omega3 nemá potravinársky priemysel rád. Všetko, čo obsahuje omega3 sa totiž rýchlo kazí. A tak jeme tuky, čo sa nekazia, ale zároveň sú veľmi nezdravé. A tie, čo sú zdravé nejeme takmer vôbec...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa 14u24me »

14u24me napísal:Pred par dny jsem tento mixer koupil a jsem s nim zatim spokojeny...
jogo napísal:Tusim som minule tento mixer videl u nas v obchode. Ako ste s nim spokojni ?
Ja jsem s tim mixerem absolutne spokojeny. Je robustni, nadoba je z tezkeho skla...zadna lehka umela hmota....silny motor...fakt dobra volba.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa kiikino »

JUGGLER napísal: Načo prosím ťa potrebuješ bielkoviny? Listová zelenina je dostatočným zdrojom všetkých esenciálnych aminokyselín.
Aminokyseliny sú základným stavebným prvkom bielkovín. Dôkazom nech ti je nádherné svalstvo pasúceho sa dobytka, jahniat a koní... Telo sa namáha menej ak si vytvára čistý proteín z výberu individuálnych aminokyselín. Ak prijímaš hotové bielkoviny napr. z mlieka a mäsa, tak telo tieto bielkoviny rozkladá, pričom sa ti do krvi dostávajú neúplne strávené proteínové fragmety. Absorpcia takýchto molekúl môže viesť k rozvinutiu potravinových alergií a imunologických ochorení.

Nutričným rozborom je jednoznačne dokázané, že aj malé množstvá listovej zeleniny v pohode pokryjú doporučené denné dávky aminokyselín. Asi by si netipoval, že jedna porcia zeleného šalátu obsahuje rovnaké množstvo základných aminokyselin ako porcia kurčaťa, čo ? A plus si myslím, že prehnanou tepelnou úpravou polovicu bielkovín znehodnotíme. Samozrejme, ak si nebodaj kulturista a potrebuješ narýchlo kilá svalovej hmoty, tak si môžeš uľahčiť život proteínovými doplnkami, alebo konzumáciou tvarohu a pod.
juggler daj si facku za taketo klamstva a bludy co tu siris
takto trepat moze uz len clovek co tomu naozaj veri
a vies co nebudem ti to tu vyvracat lebo to je ako keby som to hovoril doma do steny to bude mat asi taky efekt
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1400 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kiikino napísal: juggler daj si facku za taketo klamstva a bludy co tu siris
takto trepat moze uz len clovek co tomu naozaj veri
a vies co nebudem ti to tu vyvracat lebo to je ako keby som to hovoril doma do steny to bude mat asi taky efekt
Kiikino: ty si daj facku. Za emócie a trvale negativistický prístup voči mne.
To akože mi budeš nadávať a nepovieš ani prečo?
Stojím si za všetkým, čo som napísal. Neznášam ľudí čo nedokážu konštruktívne debatovať.

Ked som priniesol tému o účinkoch smoothies - napísal si, že je to ,,placebo,, Bez jediného argumentu.
Keď tu dal Martin linku na video o škodlivosti novodobého stravovania a ja som bol nadšený - prirovnal si to k fašistickej propagande... Zase bez argumentov..

Čo si zač? V čom pramení tvoja psychická trauma? Si syn K, čo?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa kiikino »

zase som si dal tu namahu a venujem sa tvojim blbostiam
- porovnavat cloveka s dobytkom chce riadny kus odvahy alebo debility
- dobytok ma cas zrat travu od rana do vecera, ma celkom iny traviaci system zalozeny na cinnosti bakterii, za cloveka toho bakterie moc netravia
- v zelenine su tie aminokyseliny tiez len v podobe bielkovín a nie samostatne ked uz chces mudrovat aspon si to nastuduj
- neuplne fragmenty bielkovin v krvi? to si kde videl v niektorom z tvojich dokumentov na youtube?
- pises ze male mnozstva zeleniny ti dodaju dostatok aminokyselin - to ti hned vyvratim
- s tukmi mas uplnu pravdu a teda neni sanca zit iba na smoothies
- upozornujem ta ze tych omega3 kyselin je viac druhov a clovek potrebuje aj tie co su v rybach alebo vajciach napriklad a nie iba tie co su v lanovom oleji ktory sa v minulosti nejedol ale ze vobec, len sa pouzival vo farbach a lakoch

obsah aminokyselin v cerstvom hlakovom salate
http://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/ ... measureby=
preroluj dole a roztvor zoznam amino acids

na porovnanie davam pecene bravcove
http://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/ ... measureby=
znova chod dole a roztvor amino acids
prvy stlpec je jednotka (g), druhy ukazuje mnozstvo aminokyseliny v 100g danej potraviny - to ze tam je toto cislo neznamena ze clovek dokaze vyuzit cele toto mnozstvo, tazko sa to aj porovnava lebo ludske travenie inak funguje pri rastlinnej strave a inak pri zivocisnej

mozeme si spravit kratku analyzu, ze kolko danej potraviny nam treba aby sme dali do seba dennu odporucanu davku, taktiez podla USDA
http://en.wikipedia.org/wiki/Essential_ ... ly_amounts

budem sledovat iba esencialne aminokyseliny pre 70 kiloveho cloveka
histidin(0,7g)
-salat 0,022/100g - 3180g (3,2 kg)
-bravcove 1,142/100g - 61g

izoleucin (1,4g)
-salat 0,084/100g -1660g (1,6kg)
-bravcove 1,302/100g - 93g

leucin (2,73g)
-salat 0,079/100g - 3455g (3,5kg)
-bravcove 2,253/100g - 121g

lyzin (2,1g)
-salat 0,084/100g - 2500g (2,5kg)
-bravcove 2,453/100g - 85g

metionin (0,73g)
-salat 0,016/100g - 4560g (4,5kg)
-bravcove 0,728/100g - 101g

cystein (0,29g)
-salat 0,016/100g - 1810g (1,8kg)
-bravcove 0,305/100g - 95g

fenylalanin a jeho produkt tyrozin (1,75g)
-salat 0,055+0,032/100g - 2010g (2kg)
-bravcove 1,112+1,007/100g - 85g

treonin (1,05g)
-salat 0,059/100g - 1780g (1,7kg)
-bravcove 1,188/100g - 88g

tryptofan (0,28g)
-salat 0,009/100g - 3111g (3,1kg)
-bravcove 0,278/100g - 100g

valin (1,82g)
-salat 0,07/100g - 2600g (2,6kg)
-bravcove 1,382/100g - 132g

z tohto vyplyva ze ak by si zil iba na salate a chcel by si z neho dostat vsetky potrebne aminokyseliny, musel by si ho zjest aspon 4,5 kg za den naproti bravcovemu (132g) - vybral som hlavkovy salat ako zastupcu tvojej listovej zeleniny, dobytok taketo mnozstvo da kedze ma na to cely den a dostatocne velky zaludok
ak by si to spravne skombinoval s dalsimi druhmi zeleniny a hlavne orechov a roznych semien dokazal by si to stlacit na nejaky 1-1,5 kg co by sa uz dalo avsak stale by si potreboval nejaky zdroj dalsich druhov tukov
teoreticky to mozne je ale prakticky je to uz omnoho tazsie, okrem toho ak by si to do seba nedostal, zacal by si chudnut zo svalov a ver tomu ze vegani po 10 rokoch vypadaju ako zive mrtvoly prave kvoli tomuto, pretoze pocas tych 10 rokov sa najde dostatok dni kedy tie aminokyseliny do seba nedostanu
celkom dobre sa vsak z veganskeho hladiska doplnaju strukoviny s obilninami (co sa tyka aminokyselin), tieto potraviny vsak niektore odnoze veganov odmietaju (vitariani a fruitariani)

este by som rad nieco napisal k metioninu - kvoli ktoremu potrebujes toho salatu az 4,5 kg - tato aminokyselina ma za ulohu kvazi cistit telo od tazkych kovov a je dolezita pre pecen a kozu apodobne - jeho nizky ako aj vysoky prijem ma preukazatelne zle vplyvy na organizmus zvierat - u ludi sa to netestovalo alebo o tom neviem

ako zdroj bielkovin (aminokyselin) su urcite lepsie vajcia alebo mliecne vyrobky ako maso, hovorit o listovej zelenine v tomto nema moc zmysel

a to fasisticke video som sem postol lebo verite na hocijake blbosti na internete a myslite si ze vybabrete so smrtou, vacsina tychto videi sluzi na to aby vam predavali vselijake pochybne produkty typu MMS a javorovy sirup so sodou bikarbonou

teraz mam tolko myslienok ktore by som sem rad napisal ale aj tak to nema zmysel takze cau
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Trošku mě to tu překvapuje jak někdo bere tento zeleninový koktejl jako recept na všechno.

Je jasné, že někomu to pomoci může a někomu ne. Je rozdíl pokud to bude pít 25 letý naprosto zdravý člověk a nebo člověk ve 45 letech který má sedavé zaměstnání, nesportuje a vnitřnosti má obalené tukem.
Další věcí jsou dohady jestli jen zeleninový koktejl jako výživa stačí. Někomu pracujícímu v kanceláři taková výživa stačit může. Ale zkuste tento koktejl jako večeři nabídnout někomu kdo pracuje silně manuálně a nebo sportovci - ten vám váš koktejl vyhodí oknem a vezme si pořádný kus masa. Protože ze zeleniny jednoduše člověk tolik energie zpět nedostane.

Je to stejné jako někdo kdo jí celý život maso a tučná jídla tak se dožije 90 let. Někdo kdo pije podobné koktejly se dožije jen 60. Znám dva případy holčin které byly poblblé zdravou výživou, začaly praktikovat veganství. Jak dopadly? Jedna jako chodící mrtvola a druhá měla zdravotní problémy, jakmile se vrátila k běžné stravě tak se zase dla dohromady.

Nic proti koktejlu nemám, je jasné že například pro někoho s nadváhou bude fungovat. Nicméně mě příjde směšné brát ho jako univerzální elixír zdraví na všechno a pro všechny.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa rabdo »

kiikino napísal:lebo verite na hocijake blbosti na internete a myslite si ze vybabrete so smrtou
niekto so smrťou a niekto sa možno len chce cítiť lepšie a hladá si čo mu pomáha :D

nie sme predca stroje a pre každé ľudské telo platia rôzdne fyziologické nastavenia, či? :roll:
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

Kikino, nerozumiem, co tu tolko nadavas a dokazujes svoju pravdu. Juggler tu propaguje nejake zeleninovo-ovocne kokteily ako doplnok ku beznej strave, tak kde vidis problem?
Myslim, ze argument, ze clovekovi sa zo zvierat geneticky najviac podoba simpanz je dostatocny na to, aby sme sa pozreli, aku stravu v divocine pouziva.
Lebo masojedi maju argumenty, preco maso jest, vegetariani zas preco ho nejest, dalsi zakazuju mlieko(cinania, japonci),
vegani zakazuju vsetko zivocisne, vitariani varene, paleo zase propaguje cloveka-lovca, anglicania doporucuju jest vela rano, my zas na obed a vychodne narody vecer, indovia korenia az hruza, zidia a moslimovia nejedia bravcove ani zajaca, lebo nema rozdelene kopyto....no co si z toho ma clovek vybrat?
Myslim, ze v tychto sposoboch stravovania je vela kulturnych nanosov, ktore uz nikto nevie vysledovat, ci maju nejake racionalne jadro.
Snad len tie simpanzy este zeru tak, ako im kaze ich prirodzenost bez kulturnych nanosov...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

miroslav12 napísal:Nic proti koktejlu nemám, je jasné že například pro někoho s nadváhou bude fungovat. Nicméně mě příjde směšné brát ho jako univerzální elixír zdraví na všechno a pro všechny.
Ale ved nech si to kazdy, kto chce vyskusa a uvidi, ci mu to pomaha.
Ak mu to bude pomahat, nech to pije, ak mu to nebude pomahat(alebo dokonca bude skodit), nech to nepije a hotovo.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa kiikino »

jogo ja som len reagoval na tuto konkretnu vetu a par dalsich blbosti co sem postol juggler
Listová zelenina je dostatočným zdrojom všetkých esenciálnych aminokyselín
hentento zeleny humus si pite kludne aj na litre ako doplnok stravy je to dokonca naozaj dobre ale nahradit to pestru stravu proste nedokaze
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1400 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Začnem tým, že som rád, že Kikino nakoniec odpovedal konštruktívne – že namiesto emócií a nadávok začal používať fakty a argumenty. Bolo by fajn keby sme všetci našli v sebe dostatok pokory a uvedomili si, že sme v tejto oblasti veľké nuly a preto sa naša debata musí opierať o fakty a informácie od expertov, ktorí sa tomu venujú celý život.

Ďalej prosím všetkých, ktorých táto téma nezaujíma, aby ju jednoducho nečítali. Obsahovo prázdne vyjadrenia typu, že tu propagujem ,,zeleninový kokteil ako recept na všechno,, podložené argumentami, že ,, někdo kdo jí celý život maso a tučná jídla a i tak se dožije 90 let,, alebo ,,zkuste tento koktejl jako večeři nabídnout někomu kdo pracuje silně manuálně a nebo sportovci - ten vám váš koktejl vyhodí oknem a vezme si pořádný kus masa,, sú s prepáčením reči o hovne.
Takže ešte raz a po x-tý krát tu opakujem: ja nikomu nič neponúkam, nepredávam, ani nevnucujem. Nie som odborník na výživu, ani vegetarián, ani vegán, ani frutarián, ani vitarián. Stravujem sa ako bežný človek – jem mäso, maslo, mliečne výrobky atď.. + smoothies. Mojím jediným záujmom je prispieť k všeobecnej téme ako nezdravo sa stravujeme a niečo nové sa dozvedieť. Toto vlákno je o zdravej listovej zelenine a ovocí a o tom ako môžeme zvýšiť jej podiel v našej strave cez pitie v mixovanej forme.

Takže naspäť k téme. Najprv sa vyjadrím všeobecne pod Kikinové ,,hlody,, potom pridám nejaké argumenty a fakty z iných zdrojov, aby sme sa pohli dopredu. čo nestihnem, to pridám neskoršie. Robím to z lásky k blížnym, takže sorry, že sa neponáhľam ,,za dobrotu na žobrotu,,...teda byť znova a znova drbaný za názor.
kiikino napísal:zase som si dal tu namahu a venujem sa tvojim blbostiam
Ďakujem Ti za všetkých, že nám to tu vysvetlíš. Patrí sa, keď si ma už obvinil z klamstiev, bludov a trepania...
kiikino napísal:- porovnavat cloveka s dobytkom chce riadny kus odvahy alebo debility
Máš pravdu. Dobytok ľudí nežerie...Nemá toľko rozumu...
kiikino napísal:- dobytok ma cas zrat travu od rana do vecera, ma celkom iny traviaci system zalozeny na cinnosti bakterii, za cloveka toho bakterie moc netravia
Aha! Krava má čas a iné trávenie. Vďaka tomu z tej posratej trávy získa toľko bielkovín, že udrží pri živote 700 kg svojej živej váhy a ako bonus vyrobí ešte 20-40 litrov mlieka denne z ktorého máme maslo, smotanu, jogurty... Nedostávame sa náhodou k tomu, že tie blbé zelené rastliny obsahujú viac bielkovín ako si myslíme?
kiikino napísal:- v zelenine su tie aminokyseliny tiez len v podobe bielkovín a nie samostatne ked uz chces mudrovat aspon si to nastuduj
- neuplne fragmenty bielkovin v krvi? to si kde videl v niektorom z tvojich dokumentov na youtube?
- pises ze male mnozstva zeleniny ti dodaju dostatok aminokyselin - to ti hned vyvratim
Pokúsim sa vyvrátiť vyvrátené. Hádam dospejeme aspoň k tomu, že pravda je niekde uprostred....
kiikino napísal:- s tukmi mas uplnu pravdu a teda neni sanca zit iba na smoothies
Som rád, že aspoň v niečom mám pravdu. Ja som nikdy som netvrdil, že žiť sa dá iba na smoothies. Šanca tu však je – fanatici si vedia doplniť všetko ostatné cez oriešky a semená. A niekedy, ked bude čas, ti tu skopírujem príbeh ženy, čo cez smoothies ( špeciálne dodaním zelenej listovej zložky) odstránila svoj problém s nedostatkom B12, ktorý mala po dlhoročnom prísnom vegánstve. Ale o tom potom. Nemám dôvod vymýšlať si, ale fakt aj na to je vysvetlenie... To všetko len na okraj...lebo x krát som tu už opakoval, že ja neuznávam žiadne formy fanatizmu.
kiikino napísal:- upozornujem ta ze tych omega3 kyselin je viac druhov a clovek potrebuje aj tie co su v rybach alebo vajciach napriklad a nie iba tie co su v lanovom oleji ktory sa v minulosti nejedol ale ze vobec, len sa pouzival vo farbach a lakoch
Jasné človeče. Hned bežím do zoo a navrhnem, že opice musia jesť ryby a vajcia...Ale čo ten hlúpy dobytok?
kiikino napísal: po rozbore hlávkového šalátu...z tohto vyplyva ze ak by si zil iba na salate a chcel by si z neho dostat vsetky potrebne aminokyseliny, musel by si ho zjest aspon 4,5 kg za den naproti bravcovemu (132g) - vybral som hlavkovy salat ako zastupcu tvojej listovej zeleniny, dobytok taketo mnozstvo da kedze ma na to cely den a dostatocne velky zaludok
Ďakujem za rozbor. Dakujem, že si použil rozbory a normy USDA. Súhlasím! Máme sa od čoho odraziť.
Tak za prvé. Hlávkový šalát je síce listová zelenina, ale nie je to tá pravá bielkovinová kvalita.
Súhlasím. Problém listovej zeleniny je v tom, že človek ju má všeobecne málo preskúmanú.
Keď sa vraví o mrkve, tak človek myslí na mrkvu ako koreň. Nikto sa nezaoberá rozborom vňate. Takisto nikto neskúma oddelene výhonky, listy, stonky, kvety... Ale o tom nebudem teraz písať. Neskôr tu skopírujem text z faktami. Pointa je, že niektoré druhy listovej zeleniny nie sú dostatočne preskúmané, iné sú chudobné na bielkoviny a dalšie zase velmi bohaté. Napríklad 400 g kelu má viac proteínu ako USDA DDD. Ešte viac ho má mrlík biely – čo je jedlá burina.
Pointa č. 1 je, že ak sa mieša viac druhov listovej zeleniny, dá sa pokryť kompletná potreba bielkovín.
Pointa č.2. je, že mixér šetrí čas, ktorý krava má a my nie. Krava dlho žerie a ešte dlhšie prežúva. Až potom začne všetko tráviť. Takisto opica má čas. Kŕmi sa aj 5 hodín. Smoothies sú o tom, že mixér nahradí žuvanie a my sme schopní skonzumovať veľké množstvo listovej zeleniny v tekutej, a ľahko stráviteľnej forme. Dostávame tak do seba to, čo sme dostávali ked sme žili ešte na stromoch ...
kiikino napísal:ak by si to spravne skombinoval s dalsimi druhmi zeleniny a hlavne orechov a roznych semien dokazal by si to stlacit na nejaky 1-1,5 kg co by sa uz dalo avsak stale by si potreboval nejaky zdroj dalsich druhov tukov..
Výborne. Začína Ti to myslieť!
kiikino napísal:teoreticky to mozne je ale prakticky je to uz omnoho tazsie, okrem toho ak by si to do seba nedostal, zacal by si chudnut zo svalov a ver tomu ze vegani po 10 rokoch vypadaju ako zive mrtvoly prave kvoli tomuto, pretoze pocas tych 10 rokov sa najde dostatok dni kedy tie aminokyseliny do seba nedostanu
Plne súhlasím! Tak im treba – fanatikom ! Veď som vravel, že ich nemám rád. Vyzerajú síce ako živé mŕtvoly, ale sú zdravší ako tých 30 tisíc mŕtvych, čo u nás ročne predčasne umiera na srdcovo-cievne ochorenia... Na rakovinu u nás umrie denne 30 ľudí... tipni si koľko je z nich vegánov...
kiikino napísal:celkom dobre sa vsak z veganskeho hladiska doplnaju strukoviny s obilninami (co sa tyka aminokyselin), tieto potraviny vsak niektore odnoze veganov odmietaju (vitariani a fruitariani).

Súhlasím, aj ked vitariáni sú od slova ,,vita,, a ja tak viem, že neodmietajú nič živé, prírodné, surové...
kiikino napísal:este by som rad nieco napisal k metioninu - kvoli ktoremu potrebujes toho salatu az 4,5 kg - tato aminokyselina ma za ulohu kvazi cistit telo od tazkych kovov a je dolezita pre pecen a kozu apodobne - jeho nizky ako aj vysoky prijem ma preukazatelne zle vplyvy na organizmus zvierat - u ludi sa to netestovalo alebo o tom neviem
USDA udava metioním spolu z cystínom a na DDD ti treba cca 700 g buriny mrlíka, alebo cca 1,1 kg kelu.
Určite ťa nasralo, ked som porovnal lednu porciu šalátu z jednou porciou kurčaťa.
Tak si predstav, že jedna porcia tmavozelenej čakanky obsahuje 205 mg tyrozínu a 272 mg fenylalanínu. Jedna porcia kurčaťa obsahuje 222 mg tyrozínu a 261mg fenylalanínu.
kiikino napísal:ako zdroj bielkovin (aminokyselin) su urcite lepsie vajcia alebo mliecne vyrobky ako maso, hovorit o listovej zelenine v tomto nema moc zmysel.
Nepresviedčam ťa. Len pozdejšie dodám , čo si o tom myslí Svetová zdravotnícka Organizácia a iní... A určite ťa naserie , čo si o mlieku myslí Bukovský...

A ešte jedna drobnosť: ty tu všetko riešiš s pohľadu, či môžeme prežiť ak by sme konzumovali iba zeleninu a ovocie. A radíš všetkým jesť mäso a živočíšne produkty.
Dovoľ, aby som ti pripomenul, že ja tu neriešim hlad, alebo problémy Afriky. Ja tu rieším zdravotné problémy ľudí, ktoré majú z prežierania sa mäsom a inými živočíšnymi produktami. Proste to zlé zdravie, obezita, srdcovo cievne choroby vyplýva z toho, že človek konzumuje príliš veľa bielkovín, príliš veľa mäsa, príliš veľa priemyselne spracovaných a chémiou nadupaných potravín. A nekonzumuje takmer žiadnu zeleninu, ovocie a vlákninu...
kiikino napísal:a to fasisticke video som sem postol lebo verite na hocijake blbosti na internete a myslite si ze vybabrete so smrtou, vacsina tychto videi sluzi na to aby vam predavali vselijake pochybne produkty typu MMS a javorovy sirup so sodou bikarbonou
Pozri si lepšie to video, lebo tu pletieš dva na tri. Nikto tam nič nepredáva. Sú tam seriózne vedecké výskumy o tom, ako súčasná strava ničí zdravie ľudí a kopa veľmi zaujímavých vecí.
Zo smrťou nikto nevybabre. To je fakt hlúposť týždňa. Žijeme len raz a len hlupák si neváži svoje zdravie. Je lepšie pre svoje zdravie niečo urobiť ako skončiť z bypassom na srdci a chodiť po nemocniciach... Srdcovo cievne choroby dnes zabíjajú už od veku 25, spústa detí umiera na rakovinu a každé tretie decko z dnešnej generácie si bude pichať inzulín ako diabetik...
kiikino napísal:teraz mam tolko myslienok ktore by som sem rad napisal ale aj tak to nema zmysel takze cau
Všetko čo nás posúva vpred má zmysel. Len ty tieto debaty nevnímaš z pozitívnej stránky, ale z negatívnej. Ak to budeš robiť pre ľudí a nielen pre svoje ego, možno prídeš na to, že to má zmysel.

Pokračovanie zajtra....
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa miroslav12 »

JUGGLER napísal: Ďalej prosím všetkých, ktorých táto téma nezaujíma, aby ju jednoducho nečítali. Obsahovo prázdne vyjadrenia typu, že tu propagujem ,,zeleninový kokteil ako recept na všechno,, podložené argumentami, že ,, někdo kdo jí celý život maso a tučná jídla a i tak se dožije 90 let,, alebo ,,zkuste tento koktejl jako večeři nabídnout někomu kdo pracuje silně manuálně a nebo sportovci - ten vám váš koktejl vyhodí oknem a vezme si pořádný kus masa,, sú s prepáčením reči o hovne.
To nejsou připomínky o hovně, ale připomínky které nejsi ochoten příjmout! Ty v celé této věci vycházíš na sobě a nebo na známých a už neakceptuješ, že ne všichni lidé jsou stejní, že nemají stejnou intenzitu denního pohybu apod. Automaticky prezentuješ že smoothies je receptem na vše a pomůže všem - přečti si zpětně co jsi psal a nebo rakce na ty kteří řekli že na nich to nefunguje. Nikdo z vás tady není odborník přes výživu ale přesto tu nesmyslně rozebíráte takové detaily jako energetické hodnoty jednotlivých potravin. Ale už neřešíte základní věc - jaké skupiny lidí, s jakými problémy by měli smoothies pít.

Jakmile ti někdo napíše že tvé smoothies se nedá zobecnit na všechny stejně, tak napíšeš že je to argument o hovně. Silně mi to připomnělo jednoho distributora Herballife se kterým jsem měl tu čest. Nicméně jak jsem už řekl, je mi jedno co si kdo pije (já si taky pečlivě vybírám co jím), jen jsem upozorňoval na nesmyslnost generalizování účinků tohoto nápoje.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1400 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

miroslav12 napísal: Nikdo z vás tady není odborník přes výživu ale přesto tu nesmyslně rozebíráte takové detaily jako energetické hodnoty jednotlivých potravin. Ale už neřešíte základní věc - jaké skupiny lidí, s jakými problémy by měli smoothies pít.
Ďakujem Ti miroslav za podnetné pripomienky. Nerozoberáme energetické hodnoty, ale bielkovinové (aminokyselinové) a rešpektujem, že je to pre teba nezmyslné . Len nechápem prečo si tým trápiš mozog. :roll:
miroslav12 napísal:Nicméně jak jsem už řekl, je mi jedno co si kdo pije (já si taky pečlivě vybírám co jím), jen jsem upozorňoval na nesmyslnost generalizování účinků tohoto nápoje.
Čo výrok, to perla. Ten nápoj je obyčajná zelenina a ovocie ( zelí a ovoce ).

Naozaj nerieším aké skupiny ľudí by mali piť ,,zelí a ovoce,,. Nevidím nič nezmyslné na tom ak sa rozoberajú účinky a podstata. Netráp sa prosím ťa vecami, ktoré ti pripadajú nezmyslné... Našla sa tu kopa ľudí pre ktoré to má zmysel.
A to je dôvod pre ktorý v tom pokračujem.

Ak nemáš síl, aby si horel a šíril svetlo, aspoň nezacláňaj...! (Tolstoj)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa kiikino »

juggler v podstate si povedal to iste co ja, ze v pripade zeleniny treba neuveritelne diverzifikovat a ja tvrdim ze je to dost velky problem a nie len v dnesnej dobe
v pripade ze by clovek presiel na zivocisnu stravu, nemusel by jest takmer ziadnu zeleninu. zeleninou by len doplnil trocha vlakniny, antioxidantov a vitamin C a to sa jedna o pomerne male mnozstva, vsetky ostatne latky ziska zo zivocisnej stravy
cuduj sa svete vela ludi tak naozaj zije a aj preto je priemerna dlzka zivota kazdym rokom vyssia

este si sa dotkol dalsej temy - srdcovo cievne ochorenia - obvidnil si z nich maso a zivocisne produkty a chemiu
s tymto nemozem suhlasit
a to preto lebo ja si myslim ze za srdcovo-cievne choroby moze nadbytocna konzumacia rafinovanych uhlohydratov (muka, cuker) a rastlinnych olejov (omega 6 - napr. slnecnicovy olej) a neni to vobec o tom ze by tieto potraviny boli nejak vyrazne zle, len ich je proste vela
tieto potraviny proste zvysuju denny kaloricky prijem co ma za nasledok vacsinu civilzacnych ochoreni (srdce-vysoky tlak-cukrovka) ak by clovek jedol 5000 - 7000 kj na den a mal by tam aj zivocisnu zlozku a aj zeleninu (rozne druhy tukov, len by sa krotil s tymi potravinami co som spomenul vyssie) - ti garantujem ze takyto clovek nebude mat problem so srdcom a cievami, to vsak neznamena ze ho nemoze skolit ina choroba - bohuzial
v tejto suvislosti je maso v podstate dietna potravina kludne si pozri tabulky
rad by som este spomenul ze konzumacia masa znizuje riziko porazky - caste u japoncov ktori kvoli budhistickej minulosti jedia menej masa - ide o to ze ked clovek je tieto kvalitne bielkoviny aj cievy sa regeneruju lepsie a lahsie
a co sa infarktu tyka, este stale sa nevie ako a hlavne z akych pricin vznikaju tukove platy v cievach (ja osobne si myslim ze kvoli vysokemu tlaku ale to je len moja spekulacia), tych teorii je viac ale maju jeden spolocny znak (okrem stresu - kortizol), a to je ten ze tieto priciny vzniku sa daju odstranit prave tym ze clovek bude jest proste striedmo
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

kiikino napísal:este si sa dotkol dalsej temy - srdcovo cievne ochorenia - obvidnil si z nich maso a zivocisne produkty a chemiu
s tymto nemozem suhlasit
a to preto lebo ja si myslim ze za srdcovo-cievne choroby moze nadbytocna konzumacia rafinovanych uhlohydratov (muka, cuker) a rastlinnych olejov (omega 6 - napr. slnecnicovy olej) a neni to vobec o tom ze by tieto potraviny boli nejak vyrazne zle, len ich je proste vela
tieto potraviny proste zvysuju denny kaloricky prijem co ma za nasledok vacsinu civilzacnych ochoreni (srdce-vysoky tlak-cukrovka) ak by clovek jedol 5000 - 7000 kj na den a mal by tam aj zivocisnu zlozku a aj zeleninu (rozne druhy tukov, len by sa krotil s tymi potravinami co som spomenul vyssie) - ti garantujem ze takyto clovek nebude mat problem so srdcom a cievami, to vsak neznamena ze ho nemoze skolit ina choroba - bohuzial
Ja ti zas garantujem, ze toto garantovat nemozes, ak nechces klamat sam seba.
Ako pise dr. Jonas, chodia za mnou ludia, ktori dodrziavaju zasady zdravej vyzivy, sportuju atd. a zrazu ochoreju. A potom su velmi sklamani, ako je to mozne, ze oni, ktori preto, aby boli zdravi tolko urobili...ochoreli.
On to potom vysvetluje dedicnostou, nosodami, pomaly minulymi zivotmi a karmou, len aby vysvetlil, preco ochoreli.
Ja vravim, ze zbytocne sa namaha, ak chce kauzualne(pricina-nasledok) vysvetlit kazdu chorobu.
Ako to presne je s nasimi chorobami vie len Pan Boh a my ludia sa len domnievame, ze nieco vieme.
Kolko teorii z minuleho storocia je uz zastaralych a vyvratenych a kolko nasich teorii v buducom storoci este bude platit?
A netyka sa to len stravovania ale vsetkych oblasti zivota....
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa kiikino »

ale vsak ja nehovorim o chorobach vseobecne - hovorim len o infarkte, vysokom tlaku, obezite a cukrovke 2. typu co predstavuje viac ako tretinu chorob zapadnej civilizacie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1400 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kiikino napísal: cuduj sa svete vela ludi tak naozaj zije a aj preto je priemerna dlzka zivota kazdym rokom vyssia
Priemerná dlžka života je vyššia preto, lebo máme super medicínu. Ale ty to asi pochopíš až vtedy, ked ti vymenia poškodenú srdcovú tepnu za tepnu z tvojho stehna (bypass ) alebo, keď ti prečistia srdcové tepny cez katéter zo stehna...
kiikino napísal:este si sa dotkol dalsej temy - srdcovo cievne ochorenia - obvinil si z nich maso a zivocisne produkty a chemiu s tymto nemozem suhlasit
Neobviňujem samotné mäso a živočíšne produkty...Tie milujem a odporúčam...mňam, mňam... ale v malom množstve a vysokej kvalite.

NEVYTRHÁVAJME VECI Z KONTEXTU !

Obviňujem nadmernú konzumáciu mäsa ( = MNOŽSTVO )... ďalej konzumáciu nekvalitného mäsa ( KVALITA ), konzumáciu PRIEMYSELNE A TEPELNE SPRACOVANÝCH POTRAVÍN, plus POTRAVINÁRSKU CHÉMIU.
K tomu patrí aj to, čo píšeš nižšie...TRI BIELE JEDY: biela múka, rafinovaný cukor, a soľ...ďalej umelé sladidlá, modifikovaný kukuričný škrob, omega6, nevhodný pomer Omega6 a omega3, syntetické tuky, prekyslovanie organizmu a pod.

kiikino napísal:a to preto lebo ja si myslim ze za srdcovo-cievne choroby moze nadbytocna konzumacia rafinovanych uhlohydratov (muka, cuker) a rastlinnych olejov (omega 6 - napr. slnecnicovy olej) a neni to vobec o tom ze by tieto potraviny boli nejak vyrazne zle, len ich je proste vela
Súhlas. Aj to.

P.S. pridám zaujímavé čítanie, len si musím nájsť čas.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1400 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dišput č. 1. KVALITA ŽIVOČÍŠNYCH BIELKOVÍN OPROTI RASTLINNÝM.

Vyberám z knihy MUDR. Igora Bukovského ( nauznávanejšieho experta na výživu u nás ).

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie ( WHO ) sú rastlinné bielkoviny kvalitatívne rovnocenné bielkovinám živočíšnym a dokonca ich treba zo zdravotných dôvodov uprednostniť ( odporúčania WHO z roku 1998 a 2003 )

BUKOVSKÝ O MLIEKU:

Človek je jediný tvor, ktorý vedome pije mlieko iného živočíšneho druhu a je jediným tvorom, ktorý prijíma mlieko - potravu mláďat cicavcov - aj v dospelosti.

Nezávislé výskumy z rôznych kútov sveta skôr poukazujú na to, že kravské mlieko podporuje vznik rakoviny prostaty, vaječníkov a prsníka, zvyšuje hladinu cholesterolu a riziko aterosklerózy, katarakty, alergií, infekcií a porúch trávenia. Nezávislý výskum spochybňuje aj úlohu mlieka v prevencii osteoporózy. Ďalej obsahuje reziduá antibiotík, hormónov, pesticídov a herbicídov. Často patogénne vírusy a baktérie. Obsahuje veľmi málo ochranných látok ( neobsahuje vlákninu, fytochemikálie ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1400 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pre Kikina článok od jeho kolegu biochemika. Sranda: dvaja experti z jedného fachu a ako si odporujú...

Záver: bohorovne pravdivé závery neexistujú. Stále len hľadáme pravdu....

http://milosmesaros.blog.sme.sk/c/30547 ... z2nklIGshE" onclick="window.open(this.href);return false;

Fámy o bielkovinách

Som biochemik s niekoľkoročnou praxou vo výskume potravín. Aktívne sa zaujímam hlavne o zdravú výživu a fytoterapiu. Strávil som tisíce hodín intenzívnym štúdiom problematiky zdravej stravy a preto sa považujem za experta v danej oblasti.

vyberám:
Za veľmi nebezpečné považujem fámy: a) Rastlinné bielkoviny nemajú niektoré esenciálne aminokyseliny a preto treba pravidelne konzumovať živočíšne bielkoviny. b) Rastlinné bielkoviny treba miešať so živočíšnymi aby mali dobrú biologickú hodnotu.

Fakt: Táto fáma prispieva k nárastu civilizačných ochorení ako: srdcovocievne choroby, osteoporóza, rakovina. Rastlinné bielkoviny sú väčšinou menej kvalitné, ale ak ich zjeme o niečo viac tak máme rovnaký efekt ako zo živočíšnych bielkovín. Platiť za nezdravé živočíšne bielkoviny je ako platiť si za ničenie zdravia.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1400 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Našiel som si chvíľu čas na záver dňa, tak ešte jeden rozhovor s Bukovským. Ten človek ma fascinuje..celý život sa venuje výžive ...a aká náhoda...zisťujem, že zo svojho jedálnička skoro úplne vylúčil živočíšne bielkoviny.

Vyberám:

Jete mliečne výrobky?

"Syr používam ako občasnú pochutinu, nízkotučný jogurt len preto, že ponuka sójových jogurtov nie je dostatočná. Kravské mlieko a tvaroh nepoužívam vôbec."

Máte deti?

"Nie."

Keby ste mali, ako by sa stravovali?

"Najlepšie, ako sa dá a akoby sme spolu zvládli."

Nedávali by ste im živočíšne bielkoviny?

"Nedával. Ale ani neodtŕhal od úst. Svetová zdravotnícka organizácia už v roku 1956 upustila od označovania živočíšnych bielkovín za plnohodnotné a rastlinných za neplnohodnotné. V súčasnosti sa vyslovene odporúča uprednostňovať rastlinné bielkoviny."

Ale to predsa ani u nás nikto nespochybňuje, že gro majú tvoriť rastlinné bielkoviny, či áno? Veď to je trend všade na svete.

"U nás stále nie. Denne mi to potvrdzujú pacienti. Strava v nemocniciach je z hľadiska vplyvu na liečbu katastrofálna a moji pacienti sa často sťažujú, že priberú aj v kúpeľoch, hoci ich diagnóza vyžaduje redukciu hmotnosti. Mám pacienta, ktorému sa v domácich podmienkach podarilo úspešne znížiť hladinu cholesterolu a cukru v krvi, a keď sa vrátil zo špecializovaných kúpeľov, bol na tom horšie, ako keď prišiel prvýkrát do mojej ambulancie. Keď v nemocnici poviete, že ste vegetarián a nechcete hovädziu polievku, čudujú sa, že vám nestačí, ak si z nej vyberiete mäso. A čo sa týka tuku, poznám dokonca profesora internej medicíny, ktorý hovorí, že vyprážať na bravčovej masti je zdravšie ako na oleji."

Môže si neinformovaný vegán ublížiť tým, že jeho strava nie je komplexná?

"Áno. Tak ako si ubližuje väčšina ľudí, pretože o svojom tele a o správnom zložení výživy nemajú dostatok informácií. Keďže sa teda nemôžu riadiť tým, čo majú v hlave, riadia sa tým, čo majú v ústach - jazykom. Na Slovensku žije pár vegánov, ktorí trpia napríklad nedostatkom vitamínu B 12 alebo vápnika. Na druhej strane však v našej krajine žijú a zomierajú desaťtisíce ľudí, ktorí majú cukrovku, aterosklerózu, rakovinu, obezitu, sivý zákal, reumatoidnú a dnavú artritídu, osteoporózu. Alzheimerovu chorobu. To sú skutočné ochorenia, ktoré súvisia najmä s tým, čo máte na tanieri."

Celý článok:
http://www.sme.sk/c/3151602/nepatrim-do ... ojova.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:

Môže si neinformovaný vegán ublížiť tým, že jeho strava nie je komplexná?

"Áno. Tak ako si ubližuje väčšina ľudí, pretože o svojom tele a o správnom zložení výživy nemajú dostatok informácií. Keďže sa teda nemôžu riadiť tým, čo majú v hlave, riadia sa tým, čo majú v ústach - jazykom. Na Slovensku žije pár vegánov, ktorí trpia napríklad nedostatkom vitamínu B 12 alebo vápnika. Na druhej strane však v našej krajine žijú a zomierajú desaťtisíce ľudí, ktorí majú cukrovku, aterosklerózu, rakovinu, obezitu, sivý zákal, reumatoidnú a dnavú artritídu, osteoporózu. Alzheimerovu chorobu. To sú skutočné ochorenia, ktoré súvisia najmä s tým, čo máte na tanieri."
Myslim si, ze na Slovensku zije velmi malo skutocnych dlhodobych veganov, cize tazko posudit, na ake choroby trpia a zomieraju vegani. Pretoze vacsinou ide o mladych ludi, ktori na tuto stravu nabehli po revolucii, aj to postupne cez vegetarianstvo.
Ak vegetarian(vegan) ma nejaky zdravotny problem, urcite sa s nim "nechvali" ako bezni ludia, nakolko v jeho pripade to vyvola len posmech nevegetarianskeho okolia a poznamky typu: "Vidis, to mas z toho vegetarianstva" :)
Viem o com hovorim, bol som vegetarianom asi 7 rokov. Maso som jedol len na navstevach a rodinnych oslavach, aby som hostitelom nerobil zbytocne problemy a aby som si uplne neodvykol od masa.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa kiikino »

juggler nalozili ste mi hned traja - ty, Bukovsky a nejaky biochemik vegan
cim som si to len zasluzil?

ja ako paleo fanatik Bukovskeho uznavat nikdy nebudem, ten biochemik tam mal celkom dobre myslienky ale zacal tam vytahovat vselijake studie, ktore som nikdy nevidel a vegani tieto studie velmi radi spominaju - napriklad spojitost kazeinu s rakovinou a tak...
mimochodom skutocne paleo neuznava mlieko ja zas neuznavam to klasicke mainstream paleo kvoli tomu mlieku
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1400 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Som rád, že to berieš pozitívne. :)
Ja to beriem tak, že každá debata nás núti hľadať argumenty a to nás posúva vpred.
Ak chceme byť v niečom dobrí, tak bez motivácie a zápalu to nedokážeme...
V otázkach výživy som bol vždy pozadu, tak som rád, že konečne si formujem vlastný názor.
Mne je jedno, či čítam Bukovského, Mesároša,alebo Boutenkovú...každý má v niečom pravdu a každý sa v niečom mýli. Dôležité je, že všetci tí ľudia strávili nad tým tisíce hodín a snažia sa odovzdať svetu čo vedia a čo vyskúšali na sebe.
A keď si prečítam veľa takých názorov tak to, čo funguje sa spravidla opakuje a má svoju logiku.
jedine tak si vykryštalizujem vlastný názor, vlastnú pravdu a vydám sa vlastnou cestou.

Nerobím to nadarmo. Vidím čo sa deje okolo mňa. Pochopil som, že keď sa sám nepostarám o seba a o svoju rodinu, nikdo to neurobí za mňa. Potravinársky priemysel chce zarobiť, farmaceuticky priemysel chce zarobiť, lekári chcú zarobiť a nikdo nemá čas ani kapacitu zaoberať sa prevenciou, či dlhodobými škodlivými účinkami... To isté platí aj vo finančníctve. Ani banky, ani poisťovne, nijaké inštitúcie nám nezarobia peniaze, pokiaľ to sami nevieme zobrať do vlastných rúk...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Barbara
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut 03 11, 2009 2:12 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Barbara »

Juggler, díky za výčet možností, co se dá teď sehnat. Trápí mě pouze to, že většinou je listí silně povadlé (a Maďarky v Praze na trhu nemáme :-) Nicméně, zatím se pořád dá něco sehnat. (Nejhůř bude v únoru, v březnu, jak víme mi optimisté :-) K Tvému výčtu doplním ještě listí ředkve vodnice (kulatá bílá ředkev) a řapíkatý celer. Jinak po cca 10-ti dnech zjišťuji, že už mám vypěstovanou silnou závislost, ale zatím piju jenom jednu sklenici denně, takže zdravotní efekt neočekávám. (Naštěstí celkem nemám co řešit)
Podle fotek, které jsi zveřejnil někdy na začátku, jsem získala dojem, že do mixéru dáváš napřed listí a až potom ovoce. Z praktického hlediska doporučuji napřed ovoce a na něj zelené. Mixování jde snadněji. Hodně štěstí.
Barbara
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut 03 11, 2009 2:12 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Barbara »

Jogo: souhlasím, ať si každý zkusí, co jemu udělá dobře. Nechápu, proč by člověk nemohl obohatit svůj jídelníček o listí. A když při tom ztratí trochu chuť na běžné jídlo? No sláva. Stejně se přejídáme.
Všem dobrou noc
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1400 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Vedci spravili krok k prelomovej liečbe rakoviny

V roku 2013 sa za najväčší prelom v boji proti rakovine považuje znovuobjavenie tézy, že organizmus si s ňou najlepšie poradí sám...len stačí naštartovať imunitu.

Vedci dlho špekulovali, či by namiesto boja s nádormi nepomohlo, keby prinútili obranný systém tela zaútočiť na vlastné zbláznené bunky. Po viac ako dvoch desaťročiach sa konečne ukazuje, že tento prístup môže fungovať.

Samozrejme, zase sa nikto nezaoberá prevenciou - čiže ako by sa chorobe ako rakovina dalo predísť, resp. ako mať super imunitu zo zdravej výživy a pohybu...resp. ako si ju nezničiť zlou stravou... ale zase sa ide z toho robiť biznis: imunitu ( odolnosť) budú totiž predávať farmakologické firmy...

A najmenej pätica farmaceutických spoločností vyvíja lieky, ktoré na tomto nápade stoja. Problémom však bude cena za takúto liečbu, ktorá sa zatiaľ pohybuje okolo 90­tisíc eur...

http://tech.sme.sk/c/7048191/vedci-spra ... oviny.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa kiikino »

ty mozes mat aj super imba brutal imunitu naboostovanu brokolicou aj tak ti to nepomoze kedze rakovina ma proti imunite niekolko zbrani
- rakovinove bunky sa tvaria ako uplne normalne a imunita na nich neutoci
- rakovinove bunky "dokazu vypnut imunitu"
- rakovinove bunky sa tvaria ako zranene a preto sa k nim posielaju kmenove bunky ktore ich maju opravit - kmenove bunky podporuju rast a zaroven tlmia imunitu
- kmenove rakovinove bunky - mozu cestovat po tele a imunita im nic nespravi, mozu sa docasne "vypnut" a zautocia znova po niekolkych rokoch aj ked si clovek myslel ze uz je vylieceny

nechapem preco si sem nedal ovela dolezitejsiu cast clanku
Viaceré klinické testy totiž dokázali, že pacientom pomohli protilátky, ktoré zablokovali akési brzdy na imunitných bunkách. Kým rakovinové bunky tieto brzdy zrejme zapínajú, po zásahu mikrobiológov a ich vypnutí sa imunita znovu silnejšie naštartovala - a zaútočila na rakovinu, a to aj v pokročilom štádiu.

nedavno som cital clanok o ruskych vedcoch ktori aplikovali podobny postup - museli naucit bielu krvinku ze konkretna rakovinova bunka je zla - mali na to svoju metodu - tato biela krvinka nasledne ucila ostatne biele krvinky vo svojom okoli ze ktory konkretny druh buniek je zly a tieto krvinky nasledne utocili na rakovinove bunky
jedna sa v o velmi podobny princip ako sa opisuje v clanku
bohuzial vysledky boli sice dobre ale nie stopercentne zrejme je to zapricinene tym ze nador ma v sebe viac druhov buniek, pisu to aj v tomto clanku co si sem postol, tych pricin moze byt viac - historia jasne ukazuje ze rakovina je choroba ktora vedcov prekvapila uz mnoho krat, nie nadarmo sme boli blizko k lieku uz asi 20x

hovoris tu o prevencii a predchadzaniu rakovine, na to aby si mohol predchadzat rakovine musis najprv vediet ako funguje, co evidentne nevies, inac by si nenapisal ze prevencia rakoviny je super imunita
rakovinova bunka vznika pri mutaciach DNA akejkolvek bunky v tele - tieto mutacie mozu vzniknut dvoma sposobmi
1, pri deleni bunky dojde k chybe pri prepisovaniu genu DNA (samovolne)
2, externym vplyvom nejakej toxickej latky (cancerogen) alebo radioaktivneho ziarenia dojde k mutacii priamo alebo pocas delenia bunky
1. pripad clovek nedokaze ovplyvnit a 2. pripad dokaze ovplyvnit len do urcitej miery vzhladom na znecistenie
z toho vyplyva ze clovek dokaze ovplyvnit iba pravdepodobnost ci rakovinu dostane alebo nie, v priemere je ta pravdepodobnost ze clovek dostane rakovinu v priebehu zivota okolo 30% (umrtnost 50%)
teraz ako sa tomuto telo brani
chyby pri prepise DNA vznikaju neustale - v bunkach je niekolko enzymov a procesov co tieto chyby opravuju este pocas delenia bunky, ak sa napriek tomu stane ze bunka ma chybu v DNA ide o to ze ci tato chyba ma vplyv na fungovanie bunky alebo nie, nasledne bunka spacha samovrazdu (odumrie sama odseba), ak neodumrie moze sa spravat divne a tu nastupi ludska imunita a bunku zabije
problem nastava ak za pomoci viacerych mutacii vznikne rakovinova bunka ktora bude mat viac vlastnosti (taka superbunka) - nespacha samovrazdu, imunita ju povazuje za normalnu aj ked nie je, dokaze sa do nekonecna rozmnozovat - je defacto nesmrtelna a niekolko dalsich vlastnosti ktore ani ja nepoznam
takze rakovinove bunky sa v tele spravaju uplne ako keby boli normalne aj preto sa tazko liecia, lebo ked aj najdete latku co zabija rakovinove bunky takmer isto bude takato latka zabijat aj zdrave bunky (chemoterapia) a podobne to je s ozarovanim (radioterapia)
ono uz dlho sa hovori ze na rakovinu bude treba ist ovela rafinovanejsie a je tu sanca ze taka liecba co sa opisuje v clanku bude fungovat aj ked je jasne ze bude treba vyvinut liecbu na kazdy druh rakoviny zvlast
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Vedci spravili krok k prelomovej liečbe rakoviny

V roku 2013 sa za najväčší prelom v boji proti rakovine považuje znovuobjavenie tézy, že organizmus si s ňou najlepšie poradí sám...len stačí naštartovať imunitu.

Vedci dlho špekulovali, či by namiesto boja s nádormi nepomohlo, keby prinútili obranný systém tela zaútočiť na vlastné zbláznené bunky. Po viac ako dvoch desaťročiach sa konečne ukazuje, že tento prístup môže fungovať.

Samozrejme, zase sa nikto nezaoberá prevenciou - čiže ako by sa chorobe ako rakovina dalo predísť, resp. ako mať super imunitu zo zdravej výživy a pohybu...resp. ako si ju nezničiť zlou stravou... ale zase sa ide z toho robiť biznis: imunitu ( odolnosť) budú totiž predávať farmakologické firmy...
Co som asi tvrdil v tomto mojom prispevku :) http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 398#p75398" onclick="window.open(this.href);return false;

Tiez si myslim, ze zdravy imunitny system si dokaze poradit s kazdou chorobou a bacilom, ide len o to, ako a cim ho udrziavat vo funkcnom stave.
Ved clovek sa za zivot urcite stretne s kde-akymi bacilmi a dokaze ich zlikvidovat. (ak sa ockujeme proti nejakej chorobe, iba "provokujeme" imunitny system, aby vyrobil protilatky proti danej chorobe).
Dokonca ak sa sem-tam nejaka bunka zvrhne na nadorovu, telo ju zlikviduje. Zahada je, ze preco to niekedy funguje a niekedy nie.
V Afrike uz nasli prostitutky, ktore napriek tomu, ze roky "pracuju" v prostredi zamorenom AIDS, su zdrave a maju imunitu voci tejto chorobe. Teraz lekari skumaju, na akom principe to funguje, lebo liek proti AIDS este medicina nepozna...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

Kikino: Ty to chces vsetko exaktne pochopit...ale clovek je na to prilis zlozity, aby sme presne urcili, preco ten-ktory clovek dostal nejaku chorobu v nejakom prostredi a iny nie.
Mozme sa len pokusit vylepsit svoje sance
-doverou v Boziu prozretelnost
-zdravou vyzivou
-pohybom
-vyhybanim sa nezdravemu prostrediu a stresu
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1400 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jogo: ja s tým súhlasím a súhlasil som aj vtedy. Len ako lekár sa nemôžem vyjadriť v tom zmysle, že sa treba vykašlať na medicínu, telo si poradí samo. Tým by som nahral na mlyn fanatikom, ktorí medicíne absolútne neveria. Ja medicíne verím a viem, že je na vysokej úrovni. Ale takisto verím aj mnohým alternatívnym spôsobom liečby, len musím vidieť že majú logický základ. Napr. liečivý účinok bylín je pre mňa OK, šaman, ktorý vyháňa z človeka chorobu zaklínaním nie je pre mňa OK.

Kikiino. Dal som tu odkaz na celý článok. Vždy dávam. Pre Teba je podstata v tom, že existuje látka, ktorá odbrzdí rakovinou zabrzdenú imunitu. Pre mňa je podstata v tom, že telo z naštartovanou imunitou si z rakovinou dokáže poradiť samo.

Pre mňa je ten článok zaujímavý z dvoch hľadísk:

Za prvé: liečba ožarovaním a cytostatikami má na imunitu opačný efekt: imunitu oslabí, zničí, dorazí.
Za druhé: keď sa konečne pripúšťa, že samotný imunitný systém tela dokáže liečiť, tak je úplne logické, že samotný imunitný systém tela dokáže aj zabrániť vzniku choroby. A sme doma - pri prevencii.

Takže vedci nech riešia to, čo presne oslabuje našu imunitu a spôsobuje choroby. My ľudia môžeme každý za seba riešiť to, na čo máme vplyv. A to sú výživa, pohyb a životospráva.

Čím viac tieto veci študujem, tým viac som presvedčený, že výživa v súčasnej podobe má katastrofický dopad na chorobnosť obyvateľstva. Keď sa k tomu pridá stres a nedostatok pohybu tak už nepotrebujem hľadať presné príčiny vzniku rakoviny, cukrovky a srdcovocievnych chorôb.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Jogo: ja s tým súhlasím a súhlasil som aj vtedy. Len ako lekár sa nemôžem vyjadriť v tom zmysle, že sa treba vykašlať na medicínu, telo si poradí samo. Tým by som nahral na mlyn fanatikom, ktorí medicíne absolútne neveria. Ja medicíne verím a viem, že je na vysokej úrovni. Ale takisto verím aj mnohým alternatívnym spôsobom liečby, len musím vidieť že majú logický základ. Napr. liečivý účinok bylín je pre mňa OK, šaman, ktorý vyháňa z človeka chorobu zaklínaním nie je pre mňa OK.
Podla mna na kazdu boliestku a zapalik netreba hned predpisovat antibiotika a analgetika. Moja mama ma 86 rokov a v zivote nebrala antibiotika. Nie ze by sem tam "nenachladla" ale vyliecilo sa to vzdy samo.A do 80-ky mala iba vysoky tlak. Potom sa pridruzila cukrovka a nasledne dalsie choroby zo staroby a tam uz bola potrebna klasicka medicina, aby jej skvalitnila-predlzila zivot.
Ked som teraz bol na tej preventivnej prehliadke, tak som mal jeden vysledok zly a nevedeli preco.Prisiel som na kontrolne vysetrenie a vysledky uz boli dobre, ale vtedy uz som citil maly zapalik a trocha bolel.
A doktorka hned preventivne nasadila antibiotika a analgetika. Vravim jej: Pani doktorka, ak by som ja na taketo male "boliestky" bral analgetika, tak ich jem denno-denne od svojich 17 rokov a uz by som bol dnes na nich zavisly.
Ved ja som uz vo veku, ked sa vravi: Ak sa rano zobudis a nic ta neboli, tak si uz pravdepodobne mrtvy. :)
Antibiotika som dal do suflika, analgetika som tiez nebral a nasledne hlbkove vysetrenie dopadlo ok.
Samani tiez nie su pre mna ok, ja sa radsej za svoje zdravie(a zdravie svojej rodiny) pomodlim, aby mi Pan Boh ukazal cestu.
A mozno mi teraz ukazal cestu prostrednictvom smothies. Cas ukaze... :wink:


Čím viac tieto veci študujem, tým viac som presvedčený, že výživa v súčasnej podobe má katastrofický dopad na chorobnosť obyvateľstva. Keď sa k tomu pridá stres a nedostatok pohybu tak už nepotrebujem hľadať presné príčiny vzniku rakoviny, cukrovky a srdcovocievnych chorôb.
Este by som spomenul genetiku. Kdesi som cital, ze obyvatelia Islandu sa ako ostrovny stat malo miesali s inymi narodmi a viac menej tam vznikali pribuzenske manzelstva. Nasledkom toho sa ich genetika vyvinula tak, ze obyvatel Islandu ma dnes viac-menej istotu, ze dostane onkologicke ochorenie.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1400 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal:Podla mna na kazdu boliestku a zapalik netreba hned predpisovat antibiotika a analgetika.
Máš pravdu. Lekári to robia viac-menej z alibizmu. A často ich do toho tlačia sami pacienti. A potom, niekedy je ťažko určiť hranicu, kedy už treba antibiotika ( ATB ) a kedy ešte nie. Ja ssom za nasadenie ATB až pri teplote a jasných príznakoch bakteriálnej infekcie ( sekréty sa menia na hnisavé ). Správne by to malo byť až po výsledkoch z labáku.
jogo napísal:Moja mama ma 86 rokov a v zivote nebrala antibiotika. Nie ze by sem tam "nenachladla" ale vyliecilo sa to vzdy samo.
Hej. Len na druhej strane boli časy, keď sa bez ATB umieralo na banálne infekcie. A to sa môže stať aj teraz. ATB sú veľký objav, treba ich využívať, ale mali by sme to robiť zodpovedne. ATB sami o sebe neškodia, len vzniká voči ním odolnosť (rezistencia ).
jogo napísal: Este by som spomenul genetiku.
Hej. Tri základné piliere sú genetika, výživa a pohyb. Lenže z genetikou toho veľa nenarobíš. Môžeme sledovať čo sa deje/dialo s príbuznými, alebo sa dať vyšetriť na genetické predispozície (viď Angelina Jolie ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

Presne tak, ATB pouzivat zodpovedne. Len viem sa vzit do situacie lekara, ked sa ma rozhodnut, ci ma predpisat ATB alebo nie.
Ak ho nepredpise a nachladnutie sa zmeni na zapal pluc, tak ma velky pruser. Ak ho predpise a nachladnutie sa aj tak zmeni na zapal pluc, tak ma predsa alibi, lebo ATB predpisal a nezabralo.
Ak by som bol lekar, tak by som asi tiez "pre istotu" to ATB predpisoval aj na nachladnutie.
Lenze ATB udajne nicia crevnu mikrofloru a to nasledne oslabi imunitu a kolotoc chorob sa rozbieha...
Aby som dodrzal svoj zvyk, dam tu zase pribeh zo zivota.
Jedna znama mala chore dieta. Isla k lekarke, nasli zapal hrdla, dali antibiotikum a o tyzden teploty boli dalej a zacinal zapal priedusiek.
Lekarka dala druhe antibiotikum a o tyzden na kontrole uz hrozil zapal pluc. Tak predpisala tretie antibiotikum a povedala znamej: "Robte s tym dietatom nieco".
Aj urobili. Posli ku doktorke Jezikovej v Spisskej Belej, ktora uz v tom case mala cez 80 rokov, ale stale sukromne liecila deti.Pani doktorka predpisala nejaky sirup na posilnenie imunity a ochorenie ustupilo.
Tato doktorka pomohla velmi vela chorym detom, ked ostatni doktori uz nevedeli, co robit, pomocou posilnenia imunity.
Vravela, ze detske imunitu len treba spravne povzbudit a potom dokaze doslova "zazraky".
Bola tak uspesna, ze ostatni lekari na nu ziarlili a robili jej naprieky, a cas od casu jej recepty ani nechceli v lekarnach brat.
Mali s nimi len robotu, lebo tie sirupy museli miesat podla jej recepru priamo v lekarni, nakolko nepouzivala bezne dostupne lieky.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1400 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tá prvá lekárka bola riadna pinda, keď na decku vystriedala tri ATB bez toho aby urobila stery z hrdla...

S tou imunitou súhlasím. Je kopa receptov i prípravkov na bylinnej či homeopatickej báze, ktoré veľmi dobre pôsobia na imunitu. A s detským organizmom je to presne tak - reaguje silnejšie a dokáže zázraky.

Ja sám sa snažím vyhýbať liekom. Je to humus, záťaž na organizmus. A kopa vedľajších negatívnych účinkov, ktoré často nie sú ani poriadne preskúmané... Niekedy sa im nedá vyhnúť, ale pokial sa dá, rád ich nahradzujem niečím na prírodnej báze.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

Az "oprasis" lekarsky diplom a nezmenis nazory, tak ja si snad k tebe dam svoju zdravotnu kartu. :)
Len ci s takymito nazormi by si mal sancu ziskat prvu atestaciu, ktora je tusim potrebna na samostatnu pracu obvodneho lekara, to neviem... :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa kiikino »

juggler v jednom prispevku tvrdis ze saman pre teba nie je OK a v druhom fandis homeopatikam vies ty vobec kde je sever?
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"